• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про внесення змін до Порядку ведення та форми Реєстру заяв про розстрочення, відстрочення грошових зобов’язань чи податкового боргу

Міністерство фінансів України  | Наказ від 17.10.2024 № 513 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 17.10.2024
  • Номер: 513
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 17.10.2024
  • Номер: 513
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
17.10.2024 м. Київ № 513
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
30 жовтня 2024 р. за № 1638/42983
Про внесення змін до Порядку ведення та форми Реєстру заяв про розстрочення, відстрочення грошових зобов'язань чи податкового боргу
Відповідно до пункту 100.10 статті 100 глави 9 розділу II Податкового кодексу України, абзацу третього підпункту 2 пункту 4 розділу XII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про публічні електронні реєстри", підпункту 5 пункту 4 Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 375,
НАКАЗУЮ:
1. Внести зміни до Порядку ведення Реєстру заяв про розстрочення, відстрочення грошових зобов'язань чи податкового боргу, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 30 травня 2017 року № 540, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21 червня 2017 року за № 782/30650, виклавши його в новій редакції, що додається.
2. Внести зміни до форми Реєстру заяв про розстрочення, відстрочення грошових зобов'язань чи податкового боргу, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 30 травня 2017 року № 540, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 21 червня 2017 року за № 782/30650, виклавши її в новій редакції, що додається.
3. Державній податковій службі України забезпечити модернізацію програмного забезпечення відповідно до цього наказу протягом одного року з дня набрання ним чинності.
4. Департаменту прогнозування доходів бюджету Міністерства фінансів України в установленому порядку забезпечити:
подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;
оприлюднення цього наказу.
5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра фінансів України Улютіна Д. В. та Голову Державної податкової служби України.
 

Міністр

Сергій МАРЧЕНКО

ПОГОДЖЕНО:

 

Перший заступник Міністра
цифрової трансформації України

Олексій ВИСКУБ

В. о. Голови Державної податкової
служби України

Тетяна КІРІЄНКО
 
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства фінансів України
30 травня 2017 року № 540
(у редакції наказу Міністерства фінансів України
від 17 жовтня 2024 року № 513)
Порядок
ведення Реєстру заяв про розстрочення, відстрочення грошових зобов'язань чи податкового боргу
1. Цей Порядок визначає механізм формування, ведення, доступу, а також процедуру наповнення та функціонування Реєстру заяв про розстрочення, відстрочення грошових зобов'язань чи податкового боргу (далі - Реєстр заяв).
2. Терміни у цьому Порядку вживаються у значеннях, наведених у Податковому кодексі України (далі - Кодекс) та в Законах України "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", "Про електронні документи та електронний документообіг", "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах", "Про захист персональних даних", "Про інформацію", "Про публічні електронні реєстри", а також інших законах України і прийнятих відповідно до них нормативно-правових актах, зокрема в Типовій інструкції з документування управлінської інформації в електронній формі та організації роботи з електронними документами в діловодстві, електронного міжвідомчого обміну, затвердженій постановою Кабінету Міністрів України від 17 січня 2018 року № 55.
3. Реєстр заяв створюється і функціонує як складова інформаційно-комунікаційної системи ДПС.
Дані Реєстру заяв є відкритими і загальнодоступними, крім випадків, передбачених законом.
Реєстр заяв створений і ведеться відповідно до вимог Кодексу з метою акумулювання даних за кожною з поданих заяв про розстрочення, відстрочення грошових зобов'язань чи податкового боргу (далі - заява).
4. ДПС забезпечує створення та функціонування Реєстру заяв, є його держателем та адміністратором.
ДПС забезпечує супроводження програмного забезпечення з формування Реєстру заяв, зберігання та захист даних Реєстру заяв.
Право власності на програмно-технічні засоби Реєстру заяв належить державі в особі ДПС.
5. Публічними реєстраторами та створювачами реєстрової інформації в Реєстрі заяв є посадові (службові) особи ДПС та її територіальних органів.
Доступ реєстраторам до Реєстру заяв надається держателем Реєстру заяв.
6. Об'єктами Реєстру заяв є подані заяви, які ідентифікуються за їх реквізитами.
7. Створення програмно-технічних засобів Реєстру заяв та забезпечення його функціонування здійснюються за рахунок коштів державного бюджету та інших джерел, не заборонених законом.
8. З метою функціонування Реєстру заяв ДПС забезпечує:
автоматизоване ведення Реєстру заяв;
здійснення контролю за повнотою внесення даних до Реєстру заяв;
виконання в повному обсязі функцій адміністрування Реєстру заяв (накопичення, аналіз даних, актуалізація даних, встановлення прав доступу тощо);
збереження цілісності даних Реєстру заяв;
захист від несанкціонованого доступу до Реєстру заяв;
оприлюднення Реєстру заяв та доступ до нього;
фіксацію внесення (доповнення) та зміни даних Реєстру заяв;
безстрокове збереження даних Реєстру заяв, у тому числі тих, що було змінено;
застосування інтерфейсів, адаптованих для осіб з інвалідністю, зокрема для осіб з порушеннями зору, слуху, опорно-рухового апарату, мовлення та інтелектуального розвитку, а також з різними комбінаціями порушень.
9. ДПС забезпечує формування та ведення Реєстру заяв, організовує та здійснює збереження, коректне внесення та оброблення даних, внесених до Реєстру заяв.
10. Ведення Реєстру заяв здійснюється з урахуванням вимог Закону України "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах".
Ведення Реєстру заяв передбачає:
наповнення Реєстру заяв даними, зазначеними у заяві;
збереження записів у хронологічному порядку їх внесення;
доповнення Реєстру заяв даними щодо результату розгляду заяви;
пошук даних у Реєстрі заяв.
11. Джерелами інформації Реєстру заяв є подані платниками податків заяви, прийняті за результатами їх розгляду рішення контролюючих органів та укладені договори, акти опису майна.
Реєстр заяв наповнюється такими даними:
1) податковий номер або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті) платника податків, яким подано заяву;
2) найменування платника податків (для юридичних осіб) або прізвище, ім'я, по батькові (за наявності) платника податків (для фізичних осіб);
3) унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (у разі внесення інформації про особу до Єдиного державного демографічного реєстру) - зазначається виключно для платників податків - фізичних осіб;
4) дата та номер заяви платника податків;
5) дата реєстрації заяви в контролюючому органі та її вхідний реєстраційний індекс;
6) найменування контролюючого органу, до якого подано заява;
7) вид заяви (про розстрочення, відстрочення грошових зобов'язань чи податкового боргу);
8) вид податку/збору, грошове зобов'язання чи податковий борг за яким заявлено до розстрочення, відстрочення;
9) сума грошового зобов'язання чи податкового боргу, заявленого до розстрочення, відстрочення;
10) рішення контролюючого органу за результатами розгляду заяви, номер та дата такого рішення;
11) дата та номер договору про розстрочення, відстрочення грошового зобов'язання чи податкового боргу;
12) строк дії договору про розстрочення, відстрочення грошового зобов'язання чи податкового боргу;
13) вартість майна, переданого у податкову заставу.
12. Наповнення Реєстру заяв даними, визначеними підпунктами 1 - 9 пункту 11 цього Порядку, здійснюється на підставі заяв.
Дані, визначені підпунктами 2, 3 пункту 11 цього Порядку, формуються програмним забезпеченням інформаційно-комунікаційних систем ДПС автоматично під час внесення запису (даних) про заяву на підставі внесених контролюючим органом даних про податковий номер або серію (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті) платника податків, щодо якого подано заяву.
Дані, визначені підпунктом 6 пункту 11 цього Порядку, формуються програмним забезпеченням інформаційно-комунікаційних систем ДПС автоматично під час внесення запису (даних) про заяву.
13. Дані заяв вносяться до Реєстру заяв протягом операційного дня їх отримання у хронологічному порядку їх надходження.
Дані про дату і час отримання заяви підтверджуються відповідною відміткою контролюючого органу, а у разі подання заяви через електронний кабінет - квитанцією про доставку в текстовому форматі, що надсилається в електронний кабінет і свідчить про дату та час отримання заяви контролюючим органом.
14. Дані про результат розгляду заяв, визначені підпунктами 10 - 13 пункту 11 цього Порядку, вносяться до Реєстру заяв посадовими (службовими) особами ДПС та/або її територіальних органів протягом 2 робочих днів з дня прийняття або отримання рішення про розстрочення, відстрочення грошових зобов'язань чи податкового боргу та/або укладення відповідного договору з платником податків.
15. Допускається внесення таких змін до даних Реєстру заяв:
доповнення даними відповідно до пункту 14 цього Порядку;
виправлення помилки (описки чи арифметичної помилки, іншої технічної помилки, допущеної під час внесення (зміни) реєстрової інформації), у тому числі шляхом видалення.
16. Електронна інформаційна взаємодія між Реєстром заяв та іншими інформаційно-комунікаційними системами (реєстрами, кадастрами, базами даних тощо) органів державної влади та установ здійснюється засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів "Трембіта" з дотриманням вимог Законів України "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", "Про захист персональних даних", "Про публічні електронні реєстри", "Про електронні документи та електронний документообіг", "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах".
Обсяг та структура даних, якими обмінюються суб'єкти електронної взаємодії через програмні інтерфейси електронних інформаційних ресурсів (сервіси), визначаються договорами про інформаційну взаємодію, укладеними відповідно до Порядку електронної (технічної та інформаційної) взаємодії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 вересня 2016 року № 606.
У разі відсутності технічної можливості передачі даних засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів "Трембіта" електронна інформаційна взаємодія може здійснюватися з використанням інших інформаційно-комунікаційних систем із застосуванням у них відповідних комплексних систем захисту інформації з підтвердженою відповідністю за результатами державної експертизи в порядку, встановленому законодавством.
17. Заходи зі створення, впровадження та супроводження програмного забезпечення Реєстру заяв, технічного і технологічного забезпечення, збереження та захисту даних Реєстру заяв, технічні та технологічні заходи з надання доступу до Реєстру заяв здійснюються адміністратором відповідно до Закону України "Про захист персональних даних", Закону України "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах".
18. Користувачами реєстрової інформації Реєстру заяв є ДПС та її територіальні органи, місцеві органи влади, інші юридичні і фізичні особи.
19. Загальний доступ користувачів до реєстрової інформації (крім інформації щодо реєстраційного номера облікової картки платника податків, унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі, паспортних даних та іншої інформації з обмеженим доступом) є безоплатним, відкритим та забезпечується через вебпортал ДПС (www.tax.gov.ua) та/або Електронний кабінет (cabinet.tax.gov.ua) шляхом оприлюднення Реєстру заяв держателем.
Особа має право на отримання інформації про запити будь-яких осіб щодо інформації про неї, яка зберігається в Реєстрі заяв, її зміну та видалення.
20. Обробка та захист персональних даних, інших реєстрових даних та інформації Реєстру заяв здійснюються відповідно до Конституції України, Законів України "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах", "Про захист персональних даних", "Про публічні електронні реєстри".
 

Директор Департаменту
прогнозування доходів бюджету

Юрій РОМАНЮК
 
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства фінансів України
30 травня 2017 року № 540
(у редакції наказу Міністерства фінансів України
від 17 жовтня 2024 року № 513)
Форма
Реєстр заяв про розстрочення, відстрочення грошових зобов'язань чи податкового боргу
N з/п Податковий номер або серія (за наявності) та номер паспорта* Найменування / прізвище, ім'я, по батькові (за наявності) платника податків Унікальний номер запису в ЄДДР** Заява
(про розстрочення / відстрочення грошових зобов'язань / податкового боргу)
Найменування контролюючого органу, до якого подано заяву Вид податку/збору Заявлена сума, грн Рішення контролюючого органу Договір про розстрочення (відстрочення) Строк дії договору (період) Вартість майна, переданого у податкову заставу, грн***
дата (вих.) N (вих.) дата реєстрації (вх.) реєстраційний індекс (вх.) вид заяви Дата N Дата N з по
код за БК назва
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19
                                       
____________
* серія (за наявності) та номер паспорта - для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті;
** зазначається для платників податків - фізичних осіб;
*** зазначається для платників податків - юридичних осіб у разі розстрочення (відстрочення) податкового боргу або грошового зобов'язання на суму, що перевищує 1 млн гривень.
 

Директор Департаменту
прогнозування доходів бюджету

Юрій РОМАНЮК