МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
10.08.2016 м. Київ № 772
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
02 вересня 2016 р. за № 1212/29342
Про затвердження Інструкції про порядок дій посадових осіб Державної прикордонної служби України та взаємодії з територіальними органами Державної міграційної служби України під час звернення іноземців чи осіб без громадянства із заявами про визнання біженцями або особами, які потребують додаткового захисту
( Із змінами і доповненнями, внесеними наказами Міністерства внутрішніх справ України від 28 лютого 2018 року № 151, від 20 січня 2022 року № 34, від 16 серпня 2023 року № 678 ( враховуючи зміни, внесені наказом Міністерства внутрішніх справ України від 20 вересня 2023 року № 771 )
Відповідно до пункту 12 статті 19 Закону України "Про Державну прикордонну службу України", статті 5 та частини першої статті 29 Закону України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту", статті 15 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок дій посадових осіб Державної прикордонної служби України та взаємодії з територіальними органами Державної міграційної служби України під час звернення іноземців чи осіб без громадянства із заявами про визнання біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, що додається.
2. Департаменту формування політики щодо підконтрольних Міністрові органів влади та моніторингу МВС (Боднар В. Є.) забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступників Голови Державної прикордонної служби України та Голови Державної міграційної служби України відповідно до розподілу обов'язків.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства внутрішніх справ України
10 серпня 2016 року № 772
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
02 вересня 2016 р. за № 1212/29342
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок дій посадових осіб Державної прикордонної служби України та взаємодії з територіальними органами Державної міграційної служби України під час звернення іноземців чи осіб без громадянства із заявами про визнання біженцями або особами, які потребують додаткового захисту
( У тексті Інструкції слова "по роботі з іноземцями та адміністративного провадження" замінено словами "з адміністративно-юрисдикційної діяльності" згідно з наказом МВС України від 20 січня 2022 року № 34 )
I. Загальні положення
1. Ця Інструкція розроблена відповідно до пункту 12 статті 19 Закону України "Про Державну прикордонну службу України", статті 5 та частини першої статті 29 Закону України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту", статті 6 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" та визначає порядок дій посадових осіб органів та підрозділів охорони державного кордону (Морської охорони) у разі звернення іноземців або осіб без громадянства із заявами про визнання біженцями або особами, які потребують додаткового захисту, а також порядок подальшої взаємодії з територіальними органами ДМС.
2. Терміни, що їх вжито в цій Інструкції, мають таке значення:
заява про захист - усне або письмове звернення іноземця або особи без громадянства про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту;
шукач захисту - іноземець або особа без громадянства, яка звертається із заявою про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту.
3. Обов'язок прийняття заяв про захист належить до компетенції посадових осіб органів (підрозділів) охорони державного кордону (Морської охорони), які безпосередньо виконують завдання з охорони державного кордону України, суверенних прав України в її виключній (морській) економічній зоні або беруть участь у відсічі і стримуванні збройної агресії проти України.
( абзац перший пункту 3 розділу I із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства внутрішніх справ України від 16.08.2023 р. № 678, враховуючи зміни, внесені наказом Міністерства внутрішніх справ України від 20.09.2023 р. № 771 )
У разі звернення затриманими особами, які перебувають у місцях тимчасового тримання органів (підрозділів) охорони державного кордону, із заявами про захист їх прийняття здійснюється посадовими особами, які допущені до охорони та конвоювання (супроводу) затриманих осіб відповідно до пункту 2 розділу II Інструкції про порядок тримання затриманих осіб в органах (підрозділах) охорони державного кордону, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30 березня 2015 року № 352, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 23 квітня 2015 року за № 462/26907.
Органи Держприкордонслужби не приймають заяви про захист від осіб:
( пункт 3 розділу I доповнено абзацом третім згідно з наказом Міністерства внутрішніх справ України від 16.08.2023 р. № 678, враховуючи зміни, внесені наказом Міністерства внутрішніх справ України від 20.09.2023 р. № 771 )
стосовно яких уповноваженим органом прийнято рішення про заборону в'їзду в Україну;
( пункт 3 розділу I доповнено абзацом четвертим згідно з наказом Міністерства внутрішніх справ України від 16.08.2023 р. № 678, враховуючи зміни, внесені наказом Міністерства внутрішніх справ України від 20.09.2023 р. № 771 )
прийнятих в Україну відповідно до міжнародних договорів про реадмісію;
( пункт 3 розділу I доповнено абзацом п'ятим згідно з наказом Міністерства внутрішніх справ України від 16.08.2023 р. № 678, враховуючи зміни, внесені наказом Міністерства внутрішніх справ України від 20.09.2023 р. № 771 )
які звертаються за захистом під час перетинання державного кордону України безпосередньо з території держави, у якій її життю або свободі не загрожує небезпека, а також під час дії воєнного стану в Україні, або в разі спроби чи після незаконного перетинання нею державного кордону на виїзд з України до інших держав.
( пункт 3 розділу I доповнено абзацом шостим згідно з наказом Міністерства внутрішніх справ України від 16.08.2023 р. № 678, враховуючи зміни, внесені наказом Міністерства внутрішніх справ України від 20.09.2023 р. № 771 )
4. Посадові особи Держприкордонслужби під час звернення особи за захистом у визначених цією Інструкцією випадках надають такій особі бланк заяви про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, форма якої затверджена наказом Міністерства внутрішніх справ України від 07 вересня 2011 року № 649, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 05 жовтня 2011 року за № 1146/19884.
У письмовій заяві про захист окрім причини звернення за захистом, також зазначаються такі відомості: прізвище, ім'я та, за наявності, по батькові заявника, причини звернення за захистом, дані паспорта або іншого документа, що посвідчує особу (у разі його відсутності - зазначаються причини та обставини, через які він був утрачений), громадянство/підданство, країна постійного проживання, місце, час та спосіб перетинання державного кордону України, відомості про членів сім'ї заявника, дата її складання. Ця заява підписується заявником або його законним представником, перекладачем (у разі залучення).
У разі якщо шукач захисту неписьменний або внаслідок порушення здоров'я не може скласти заяву особисто, на його прохання заява складається та підписується іншою особою, у присутності шукача захисту і посадової особи Держприкордонслужби, про що в заяві робиться відповідний запис.
( абзац третій пункту 4 розділу I у редакції наказу Міністерства внутрішніх справ України від 20.01.2022 р. № 34 )
Якщо шукач захисту володіє тільки іноземною мовою та не розуміє української мови, посадова особа Держприкордонслужби призначає (у тому числі дистанційно) перекладача, відомості про якого внесені до Довідково-інформаційного реєстру перекладачів відповідно до Порядку ведення Державною міграційною службою України Довідково-інформаційного реєстру перекладачів, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 11 березня 2013 року № 228, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22 травня 2013 року за № 801/23333.
( пункт 4 розділу I доповнено абзацом четвертим згідно з наказом Міністерства внутрішніх справ України від 20.01.2022 р. № 34 )
До перекладу також може залучатися (у тому числі дистанційно) інша особа, яка вільно володіє українською мовою та іншою мовою, знання якої необхідні для усного або письмового перекладу з однієї мови на іншу, а також особа, яка володіє жестовою мовою. Допускається спілкування з особою, яка має порушення слуху та/або мовлення, у письмовій формі.
( пункт 4 розділу I доповнено абзацом п'ятим згідно з наказом Міністерства внутрішніх справ України від 20.01.2022 р. № 34 )
5. Під час організації та забезпечення реалізації шукачами захисту права на захист органи Держприкордонслужби можуть залучати представників відповідного представництва Управління Верховного Комісара Організації Об'єднаних Націй у справах біженців, його виконавчих партнерів та інших міжнародних правозахисних організацій (за згодою), взаємодія з якими передбачена відповідними міжнародними договорами України.
6. Відповідно до статті 29, частини восьмої статті 30 та статті 31 Закону України "Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства" на час перебування шукачів захисту в процедурі визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, посадовими особами органів (підрозділів) охорони державного кордону (Морської охорони):
не приймаються рішення про здійснення передавання (реадмісії) шукача захисту відповідно до міжнародних угод України про реадмісію (приймання-передавання);
не приймаються рішення про примусове повернення або примусове видворення шукача захисту;
( абзац третій пункту 6 розділу I із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства внутрішніх справ України від 16.08.2023 р. № 678, враховуючи зміни, внесені наказом Міністерства внутрішніх справ України від 20.09.2023 р. № 771 )
абзац четвертий розділу I виключено
( згідно з наказом Міністерства внутрішніх справ України від 16.08.2023 р. № 678, враховуючи зміни, внесені наказом Міністерства внутрішніх справ України від 20.09.2023 р. № 771, у зв'язку з цим абзац п'ятий вважати абзацом четвертим )
не надається будь-яка інформація про шукачів захисту дипломатичним представництвам чи консульським установам держав, громадянами яких вони є.
II. Порядок дій посадових осіб органів (підрозділів) охорони державного кордону (Морської охорони)
1. У разі звернення за захистом іноземцем та особою без громадянства, які мають дійсні документи для в'їзду та перебування на території України, до посадової особи підрозділу охорони державного кордону (Морської охорони):
1) посадова особа підрозділу охорони державного кордону (Морської охорони), до якої звернувся шукач захисту:
невідкладно доповідає про факт звернення старшому зміни прикордонних нарядів (командиру корабля (катера));
складає рапорт по команді про факт звернення;
2) старший зміни прикордонних нарядів (командир корабля (катера)), отримавши інформацію про звернення:
роз'яснює шукачу захисту порядок звернення за захистом відповідно до законодавства України (за необхідності залучає для цього перекладача);
надає інформацію про місцезнаходження та контактні дані найближчого територіального органу ДМС, де шукач захисту може звернутися із письмовою заявою про захист;
інформує про факт звернення центр управління службою підрозділу охорони державного кордону (Морської охорони);
надсилає впродовж двох діб до підрозділу (посадовій особі) з адміністративно-юрисдикційної діяльності штабу відповідного органу охорони державного кордону (загону Морської охорони) рапорт про факт звернення.
2. У разі звернення за захистом іноземцем та особою без громадянства безпосередньо після здійснення незаконного перетинання державного кордону України:
1) посадова особа підрозділу охорони державного кордону (Морської охорони), до якої звернувся шукач захисту:
невідкладно доповідає про факт звернення старшому зміни прикордонних нарядів (командиру корабля (катера));
складає рапорт по команді про факт звернення;
2) старший зміни прикордонних нарядів (командир корабля (катера)), отримавши інформацію про звернення:
роз'яснює порядок звернення за захистом відповідно до законодавства України (за необхідності залучає для цього перекладача);
невідкладно інформує про факт звернення центр управління службою підрозділу охорони державного кордону (Морської охорони) та доповідає по команді;
забезпечує можливість для шукача захисту особисто або за допомогою законного представника скласти відповідну письмову заяву про захист;
визначає посадову особу, яка відповідно до положень абзацу другого частини другої статті 5 Закону України "Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту" приймає письмову заяву про захист та відбирає пояснення про причини незаконного перетинання державного кордону України;
3) начальник підрозділу охорони державного кордону (Морської охорони), отримавши інформацію про звернення, організовує:
надсилання з використанням доступних засобів зв'язку (факсимільний зв'язок, електронна пошта тощо) до найближчого територіального органу ДМС повідомлення про звернення за захистом (додаток 1), до якого долучаються письмова заява про захист, пояснення про причини незаконного перетинання державного кордону України та дві фотокартки шукача захисту (можуть виконуватися способом принтерного друку);
доставляння та передавання шукача захисту представникам найближчого територіального органу ДМС не пізніше 24 годин після надання пояснень про причини незаконного перетинання державного кордону України, про що складається акт приймання-передавання (додаток 2), а також оригіналу повідомлення про звернення за захистом із відповідними додатками, про що представники ДМС роблять відмітку на другому примірнику цього повідомлення;
надсилання упродовж двох діб до підрозділу (посадовій особі) з адміністративно-юрисдикційної діяльності штабу органу охорони державного кордону (загону Морської охорони) відповідного рапорту, копії письмової заяви про захист і пояснення про причини незаконного перетинання державного кордону України, а також другі примірники акта приймання-передавання та повідомлення.
3. У разі виявлення посадовою особою підрозділу охорони державного кордону (Морської охорони) в пункті пропуску (пункті контролю) через державний кордон, контрольному пункті в'їзду-виїзду, контрольованому прикордонному районі чи виключній (морській) економічній зоні дитини, розлученої із сім'єю, яка заявляє про намір звернутися за захистом або про це повідомили інші особи, які не є її законними представниками, незважаючи на обставини, зазначені в абзацах перших пунктів 1 та 2 цього розділу:
1) посадова особа підрозділу охорони державного кордону (Морської охорони), яка виявила таку дитину:
невідкладно доповідає про факт виявлення старшому зміни прикордонних нарядів (командиру корабля (катера));
складає рапорт по команді про факт звернення;
2) старший зміни прикордонних нарядів (командир корабля (катера)), отримавши інформацію про звернення:
з урахуванням віку дитини та її індивідуальних особливостей роз'яснює їй порядок звернення за захистом відповідно до законодавства України (за необхідності залучає для цього перекладача);
невідкладно інформує про факт звернення центр управління службою підрозділу охорони державного кордону (Морської охорони) та доповідає по команді;
3) начальник підрозділу охорони державного кордону (загону Морської охорони), отримавши інформацію про звернення, організовує:
надсилання з використанням доступних засобів зв'язку (факсимільний зв'язок, електронна пошта тощо) до найближчих органу опіки і піклування (районної, районної у містах Києві та Севастополі державної адміністрації, виконавчого органу міської, районної у місті ради) та територіального органу ДМС повідомлення про звернення за захистом;
доставляння та передавання шукача захисту - дитини, розлученої із сім'єю, представникам найближчого органу опіки і піклування та територіального органу ДМС не пізніше 24 годин із моменту їх інформування з дотриманням положень Порядку взаємодії державних органів та органів місцевого самоврядування під час виявлення розлучених із сім'єю дітей, які не є громадянами України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2016 року № 832;
( абзац третій підпункту 3 пункту 3 розділу II у редакції наказу Міністерства внутрішніх справ України від 28.02.2018 р. № 151 )
надсилання упродовж двох діб до підрозділу (посадовій особі) з адміністративно-юрисдикційної діяльності штабу органу охорони державного кордону (загону Морської охорони) відповідного рапорту, а також актів про факт виявлення та приймання-передавання дитини.
4. Під час звернення за захистом затриманими особами, які тримаються у місцях тимчасового тримання затриманих осіб Держприкордонслужби:
1) посадові особи зміни охорони затриманих осіб діють відповідно до положень пункту 8 розділу IV Інструкції про порядок тримання затриманих осіб в органах (підрозділах) охорони державного кордону, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 30 березня 2015 року № 352, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 23 квітня 2015 року за № 462/26907;
2) начальник підрозділу охорони державного кордону (начальник підрозділу тримання) невідкладно:
надсилає з використанням доступних засобів зв'язку (факсимільний зв'язок, електронна пошта тощо) до найближчого територіального органу ДМС повідомлення про звернення за захистом, до якого долучаються письмова заява про захист та дві фотокартки шукача захисту, що можуть виконуватися способом принтерного друку;
передає до підрозділу з адміністративно-юрисдикційної діяльності штабу органу охорони державного кордону відповідні рапорт та письмову заяву про захист;
3) посадові особи підрозділу з адміністративно-юрисдикційної діяльності:
забезпечують подання до адміністративного суду за місцезнаходженням органу охорони державного кордону у визначений законодавством України строк позов про затримання іноземця та особи без громадянства до вирішення питання про визнання його біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту в Україні, відповідно до частини другої статті 289-Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС);
( абзац другий підпункту 3 пункту 4 розділу II із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства внутрішніх справ України від 28.02.2018 р. № 151 )
у разі прийняття судом рішення про затримання особи до вирішення питання про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, відповідно до пункту 12 частини другої статті 245 КАС - не пізніше наступного дня після прийняття рішення організовує доставляння шукача захисту до відповідного пункту тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства, які незаконно перебувають в Україні, ДМС, а письмову заяву про захист надсилає до відповідного територіального органу ДМС за місцезнаходженням такого пункту;
( абзац третій підпункту 3 пункту 4 розділу II із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства внутрішніх справ України від 28.02.2018 р. № 151 )
у разі прийняття судом рішення про зобов'язання особи внести заставу відповідно до пункту 15 частини другої статті 245 КАС - забезпечує доставляння письмової заяви про захист та шукача захисту під супроводом до найближчого територіального органу ДМС. Після проведення представниками ДМС визначених законодавством України заходів забезпечує доставляння шукача захисту зворотно до місця тимчасового тримання та звільняє його з цього місця у день надання органу охорони державного кордону підтвердних документів про внесення застави;
( абзац четвертий підпункту 3 пункту 4 розділу II із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства внутрішніх справ України від 28.02.2018 р. № 151 )
у разі прийняття судом рішення про звільнення особи на поруки підприємства, установи чи організації відповідно до пункту 14 частини другої статті 245 КАС - забезпечує доставляння та передавання упродовж 24 годин письмової заяви про захист і шукача захисту до найближчого територіального органу ДМС.
( абзац п'ятий підпункту 3 пункту 4 розділу II із змінами, внесеними згідно з наказом Міністерства внутрішніх справ України від 28.02.2018 р. № 151 )
5. Про кожен факт надходження інформації щодо звернення за захистом до посадових осіб органів охорони державного кордону (Морської охорони) центри управління службою невідкладно, але не пізніше ніж через 30 хвилин з моменту її отримання, інформують (із зазначенням дати, часу та обставин звернення):
начальника органу охорони державного кордону (Морської охорони) або його першого заступника;
найближчий територіальний орган ДМС за допомогою доступних засобів зв'язку (факс, електронна пошта тощо);
найближчий орган опіки і піклування (у разі виявлення шукача захисту - дитини, розлученої із сім'єю);
підрозділ (посадову особу) з адміністративно-юрисдикційної діяльності штабу органу охорони державного кордону (Морської охорони).
6. Надання роз'яснення порядку звернення за захистом відповідно до законодавства України, а також інформації шукачу захисту про місцезнаходження і контактні дані найближчого територіального органу ДМС здійснюється не пізніше трьох годин з моменту звернення шляхом надання шукачу захисту відповідної пам'ятки на мові, якою він володіє.
III. Порядок взаємодії з територіальними органами ДМС
1. Уповноважені особи територіальних органів ДМС після отримання повідомлень органів (підрозділів) охорони державного кордону (Морської охорони) про звернення за захистом та доставляння шукачів захисту:
обліковують повідомлення у встановленому законодавством України порядку;
приймають доставлених органами (підрозділами) охорони державного кордону (Морської охорони) шукачів захисту, про що складаються акти приймання-передавання;
діють відповідно до Правил розгляду заяв та оформлення документів, необхідних для вирішення питання про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, втрату і позбавлення статусу біженця та додаткового захисту і скасування рішення про визнання особи біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, затверджених наказом Міністерства внутрішніх справ України від 07 вересня 2011 року № 649, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 05 жовтня 2011 року за № 1146/19884 (далі - Правила);
надають не пізніше трьох годин з моменту приймання-передавання шукачів захисту представникам органів (підрозділів) охорони державного кордону (Морської охорони) копії довідок про звернення за захистом в Україні, оформлених відповідно до пункту 3.2 розділу III Правил, для обліку, а також фіксації факту перетинання шукачами захисту державного кордону України на в'їзд в Україну.
2. Акт приймання-передавання складається в двох примірниках, кожен з яких підписується представниками територіального органу ДМС та органу (підрозділу) охорони державного кордону (Морської охорони).
Один з примірників акта залишається у відповідному територіальному органі ДМС, а другий - передається представником органу (підрозділу) охорони державного кордону (Морської охорони) до підрозділу (посадовій особі) з адміністративно-юрисдикційної діяльності штабу відповідного органу охорони державного кордону (загону Морської охорони).
3. За наявності в діях шукача захисту ознак адміністративних правопорушень, протидію яким законодавством України віднесено до компетенції Держприкордонслужби України, посадові особи органів (підрозділів) охорони державного кордону (Морської охорони) діють відповідно до Інструкції з оформлення посадовими особами Державної прикордонної служби України матеріалів справ про адміністративні правопорушення, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 18 вересня 2013 року № 898, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 09 жовтня 2013 року за № 1729/24261.
4. За наявності в діях шукача захисту ознак кримінальних правопорушень посадові особи органів (підрозділів) охорони державного кордону (Морської охорони) діють відповідно до Порядку дій уповноважених службових осіб органів Державної прикордонної служби України під час затримання осіб, підозрюваних у вчиненні злочину, без ухвали слідчого судді або суду, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 10 травня 2018 року № 386, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 18 липня 2018 року за № 834/32286.
( пункт 4 розділу III у редакції наказу Міністерства внутрішніх справ України від 20.01.2022 р. № 34 )
5. У випадку звернення за захистом після складання протоколів про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 203 чи 204-1 КУпАП, питання щодо непритягнення її до адміністративної відповідальності за вчинення цих правопорушень вирішується органами (посадовими особами), уповноваженими розглядати такі справи відповідно до статей 221, 222-1 та 222-2 КУпАП. За таких умов передавання шукача захисту, яким вчинено незаконне перетинання (спроба перетинання) державного кордону України, представникам територіального органу ДМС здійснюється після прийняття рішення по справі про адміністративне правопорушення.
IV. Облік звернень за захистом
1. Кожен факт звернення за захистом підлягає обліку в журналі обліку звернень за захистом (додаток 3), а також у відповідних базах даних Держприкордонслужби України.
Облік здійснюється в підрозділі з адміністративно-юрисдикційної діяльності штабу органу охорони державного кордону, а в загоні Морської охорони - в підрозділі прикордонної служби штабу в день надходження до цих підрозділів документів, визначених абзацом п'ятим підпункту 2 пункту 1, абзацом четвертим підпункту 3 пункту 2, абзацом четвертим підпункту 3 пункту 3 та абзацом третім підпункту 2 пункту 4 розділу II цієї Інструкції.
Зазначені документи та журнали зберігаються у загальному діловодстві органу охорони державного кордону (Морської охорони) упродовж трьох років.
2. Контроль за своєчасним і повним обліком звернень за захистом здійснюється не рідше одного разу на рік підрозділами з адміністративно-юрисдикційної діяльності штабів регіональних управлінь Держприкордонслужби, а в органах охорони державного кордону центрального підпорядкування - підрозділом моніторингу дотримання прав людини Адміністрації Держприкордонслужби.
( пункт 2 розділу IV у редакції наказу Міністерства внутрішніх справ України від 20.01.2022 р. № 34 )
3. Керівники підрозділів, зазначені в абзаці другому пункту 1 цього розділу, є відповідальними за організацію та здійснення своєчасного і повного обліку звернень за захистом.
Директор Департаменту формування політики щодо підконтрольних Міністрові органів влади та моніторингу МВС України | В. Є. Боднар |
Додаток 1
до Інструкції про порядок дій посадових осіб Державної прикордонної служби України та взаємодії з територіальними органами Державної міграційної служби України під час звернення іноземців чи осіб без громадянства із заявами про визнання біженцями або особами, які потребують додаткового захисту
(пункт 2 розділу II)
______________________________________________________________________________________
(найменування, адреса та контактні дані органу (підрозділу) охорони державного кордону (Морської охорони))
___________________________________
(найменування та адреса територіального
___________________________________
органу ДМС)
ПОВІДОМЛЕННЯ
про звернення за захистом
Додаток 2
до Інструкції про порядок дій посадових осіб Державної прикордонної служби України та взаємодії з територіальними органами Державної міграційної служби України під час звернення іноземців чи осіб без громадянства із заявами про визнання біженцями або особами, які потребують додаткового захисту
(пункт 2 розділу II)
АКТ
приймання-передавання
Додаток 3
до Інструкції про порядок дій посадових осіб Державної прикордонної служби України та взаємодії з територіальними органами та підрозділами Державної міграційної служби України під час звернення іноземців чи осіб без громадянства із заявами про визнання біженцями або особами, які потребують додаткового захисту
(пункт 1 розділу IV)
____________