• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку направлення у відрядження медичних працівників, у тому числі науково-педагогічних працівників закладів вищої (післядипломної) освіти, фахівців з реабілітації для надання медичної допомоги та/або реабілітаційної допомоги

Міністерство охорони здоровя України  | Наказ, Порядок від 05.09.2022 № 1597
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 05.09.2022
  • Номер: 1597
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 05.09.2022
  • Номер: 1597
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
05.09.2022 № 1597
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
16 вересня 2022 р.
за № 1084/38420
Про затвердження Порядку направлення у відрядження медичних працівників, у тому числі науково-педагогічних працівників закладів вищої (післядипломної) освіти, фахівців з реабілітації для надання медичної допомоги та/або реабілітаційної допомоги
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я № 1723 від 23.09.2022 )
Відповідно до підпункту 1 пункту 2 розділу XIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров'я", Указів Президента України від 24 лютого 2022 року № 64 "Про введення воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні", від 14 березня 2022 року № 133 "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України від 15 березня 2022 року № 2119-IX "Про затвердження Указу Президента України "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні", від 18 квітня 2022 року № 259 "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України від 21 квітня 2022 року № 2212-IX "Про затвердження Указу Президента України "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні", від 17 травня 2022 року № 341 "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України від 22 травня 2022 року № 2263-IX "Про затвердження Указу Президента України "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні", від 12 серпня 2022 року № 573 "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні", затвердженого Законом України від 15 серпня 2022 року № 2500-IX "Про затвердження Указу Президента України "Про продовження строку дії воєнного стану в Україні", пункту 8 Положення про Міністерство охорони здоров'я України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 25 березня 2015 року № 267 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 24 січня 2020 року № 90), та у зв'язку із збройною агресією Російської Федерації проти України НАКАЗУЮ:
( Преамбула із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я № 1723 від 23.09.2022 )
1. Затвердити Порядок направлення у відрядження медичних працівників, у тому числі науково-педагогічних працівників закладів вищої (післядипломної) освіти, фахівців з реабілітації для надання медичної допомоги та/або реабілітаційної допомоги, що додається.
2. Керівникам закладів охорони здоров'я, які належать до сфери управління Міністерства охорони здоров'я України та наукових установ, визначених Переліком наукових установ, які входять до складу Національної академії медичних наук України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 2020 року № 713, протягом п'яти робочих днів з дати набрання чинності цим наказом, визначити та подати до державного закладу "Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Міністерства охорони здоров'я України" списки медичних працівників, у тому числі науково-педагогічних працівників закладів вищої (післядипломної) освіти, фахівців з реабілітації, для їх направлення у відрядження для надання медичної допомоги та/або реабілітаційної допомоги.
3. Керівникам закладів охорони здоров'я, які уклали договір про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій із Національною службою здоров'я України, протягом п'яти робочих днів з дати набрання чинності цим наказом, визначити та подати до структурних підрозділів з питань охорони здоров'я обласних, Київської міської військових адміністрацій, списки медичних працівників, у тому числі науково-педагогічних працівників закладів вищої (післядипломної) освіти, фахівців з реабілітації, для їх направлення у відрядження для надання медичної допомоги та/або реабілітаційної допомоги.
4. Керівникам структурних підрозділів з питань охорони здоров'я обласних та Київської міської військових адміністрацій забезпечити подання, протягом п'яти робочих днів з дати набрання чинності цим наказом, центрами екстреної медичної допомоги та медицини катастроф до державного закладу "Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Міністерства охорони здоров'я України" списків медичних працівників, для їх направлення у відрядження для надання медичної допомоги під час здійснення аеромедичної евакуації.
5. Директорату високотехнологічної медичної допомоги та інновацій (Стрілка В.Є.) забезпечити в установленому законодавством порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
6. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
7. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування та діє протягом періоду дії воєнного стану в Україні та протягом шести місяців після його припинення чи скасування.

Міністр

В. Ляшко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
охорони здоров'я України
05 вересня 2022 року № 1597
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
16 вересня 2022 р.
за № 1084/38420
ПОРЯДОК
направлення у відрядження медичних працівників, у тому числі науково-педагогічних працівників закладів вищої (післядипломної) освіти, фахівців з реабілітації для надання медичної та/або реабілітаційної допомоги
I. Загальні положення
1. Цей Порядок визначає механізм направлення у відрядження медичних працівників, у тому числі науково-педагогічних працівників закладів вищої (післядипломної) освіти, фахівців з реабілітації (далі - виїзні медичні працівники) для надання медичної допомоги та/або реабілітаційної допомоги (далі - допомога) в закладах, що потребують підсилення, або під час здійснення аеромедичної евакуації.
2. У цьому Порядку терміни вживаються в такому значенні:
заклади, що потребують підсилення - заклади охорони здоров'я, які у зв'язку з перевантаженням та/або кадровим дефіцитом потребують підсилення і залучення виїзних медичних працівників для надання допомоги пацієнтам та постраждалим внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України, в тому числі особам із складових сил оборони та сил безпеки (далі - постраждалі внаслідок збройної агресії);
ініціативні медичні працівники - виїзні медичні працівники, які самостійно виявили бажання бути залученими до надання допомоги в закладах, що потребують підсилення, або під час здійснення аеромедичної евакуації.
Інші терміни вживаються у цьому Порядку, у значеннях, наведених в Законі України "Основи законодавства України про охорону здоров'я", Законі України "Про екстрену медичну допомогу" та інших нормативно-правових актах у сфері охорони здоров'я.
( Абзац четвертий пункту 2 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я № 1723 від 23.09.2022 )
3. Залучення виїзних медичних працівників до надання допомоги в закладах, що потребують підсилення, ініціюють:
Командування Медичних Сил Збройних Сил України (далі - КМС ЗСУ);
державний заклад "Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Міністерства охорони здоров'я України" (далі - Центр медицини катастроф МОЗ);
заклади, що потребують підсилення.
Залучення виїзних медичних працівників до надання допомоги під час здійснення аеромедичної евакуації ініціюють КМС ЗСУ та/або Центр медицини катастроф МОЗ.
4. Підставою для відрядження виїзних медичних працівників в заклади, що потребують підсилення, або для здійснення аеромедичної евакуації, є запит Центру медицини катастроф МОЗ щодо відрядження виїзних медичних працівників (далі - запит Центру медицини катастроф МОЗ).
Запит Центру медицини катастроф МОЗ містить таку інформацію:
прізвище, власне ім'я та по батькові (за наявності) виїзних медичних працівників;
вид залучення виїзних медичних працівників (надання допомоги в закладах, що потребують підсилення, або під час здійснення аеромедичної евакуації);
строки залучення виїзних медичних працівників;
найменування закладу, що потребує підсилення, або інше місце базування, визначене КМС ЗСУ для подальшого здійснення аеромедичної евакуації.
5. Ініціативні медичні працівники для їх відрядження в заклади, що потребують підсилення, або для здійснення аеромедичної евакуації, подають письмову заяву в довільній формі на ім'я керівника закладу охорони здоров'я, в якому вони працюють, та керівника Центру медицини катастроф МОЗ.
Центр медицини катастроф МОЗ на підставі заяв отриманих від ініціативних медичних працівників, залучає їх до надання допомоги в закладах, що потребують підсилення, або під час здійснення аеромедичної евакуації, якщо спеціальності таких медичних працівників є затребуваними.
Керівник закладу охорони здоров'я, в якому працює ініціативний медичний працівник, на підставі запиту Центру медицини катастроф МОЗ та заяви ініціативного медичного працівника, відряджає його до закладу, що потребує підсилення, або іншого місця базування, визначеного КМС ЗСУ для подальшого здійснення аеромедичної евакуації.
Керівники структурних підрозділів з питань охорони здоров'я обласних, Київської міської військових адміністрацій, забезпечують залучення Центром медицини катастроф МОЗ ініціативних медичних працівників до надання допомоги в закладах, що потребують підсилення, або під час здійснення аеромедичної евакуації.
6. Строк відрядження виїзних медичних працівників не може перевищувати 30 календарних днів. Допускаються повторні відрядження з проміжком часу між ними не менше 30 календарних днів. Строк повторного відрядження також не може перевищувати 30 календарних днів.
7. Виїзні медичні працівники, які залучені до надання допомоги в закладах, що потребують підсилення, або під час здійснення аеромедичної евакуації, забезпечують негайне інформування Центру медицини катастроф МОЗ про наявність пацієнтів та/або постраждалих внаслідок збройної агресії, які потребують переведення на інший рівень надання допомоги.
Центр медицини катастроф МОЗ протягом двох годин з моменту отримання інформації приймає рішення щодо переведення пацієнтів та/або постраждалих внаслідок збройної агресії, на інший рівень надання допомоги, та організовує їх транспортування самостійно та/або спільно з центрами екстреної медичної допомоги відповідної адміністративно-територіальної одиниці.
8. Центр медицини катастроф МОЗ може залучати до надання допомоги в закладах, що потребують підсилення, або під час здійснення аеромедичної евакуації, на волонтерських засадах, медичних працівників, фахівців з реабілітації, які є іноземцями (крім громадян Російської Федерації або Республіки Білорусь) або особами без громадянства і прибули в Україну для надання допомоги відповідно до підпункту 3 пункту 2 розділу XIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров'я".
( Пункт 8 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства охорони здоров'я № 1723 від 23.09.2022 )
II. Організація залучення виїзних медичних працівників до надання допомоги в закладах, що потребують підсилення
1. Центр медицини катастроф МОЗ, враховуючи завантаженість закладів охорони здоров'я, які надають допомогу пацієнтам та постраждалим внаслідок збройної агресії, визначає:
заклади, що потребують підсилення, кількість та спеціальності виїзних медичних працівників, яких необхідно відрядити в такі заклади;
строки залучення виїзних медичних працівників до надання допомоги в закладах, що потребують підсилення.
2. КМС ЗСУ для залучення виїзних медичних працівників подає Центру медицини катастроф МОЗ наступну інформацію:
найменування закладів, що потребують підсилення, кількість та спеціальності виїзних медичних працівників, яких необхідно відрядити в такі заклади;
строки залучення виїзних медичних працівників до надання допомоги в закладах, що потребують підсилення.
3. Заклади, що потребують підсилення, можуть самостійно ініціювати залучення виїзних медичних працівників, звернувшись до Центру медицини катастроф МОЗ із запитом у паперовій або електронній формі за підписом керівника закладу, що потребує підсилення.
Запит до Центру медицини катастроф МОЗ повинен містити інформацію про:
найменування закладу, що потребує підсилення;
кількість та спеціальності виїзних медичних працівників, яких потребує заклад для підсилення;
строки залучення виїзних медичних працівників;
можливість/неможливість забезпечення місцем проживання виїзних медичних працівників на період їх залучення.
4. Заклади охорони здоров'я, які належать до сфери управління Міністерства охорони здоров'я України та наукові установи, визначені Переліком наукових установ, які входять до складу Національної академії медичних наук України, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 12 серпня 2020 року № 713:
визначають та подають до Центру медицини катастроф МОЗ списки виїзних медичних працівників із зазначенням їх спеціальностей та кваліфікаційних категорій;
повідомляють Центр медицини катастроф МОЗ про зміну інформації, зазначеної у поданому списку виїзних медичних працівників, протягом 5 робочих днів з дати настання такої зміни;
забезпечують за запитом Центру медицини катастроф МОЗ відрядження виїзних медичних працівників, необхідних спеціальностей, в заклади, що потребують підсилення.
5. Заклади охорони здоров'я, які уклали договір про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій із Національною службою здоров'я України:
визначають та подають до структурних підрозділів з питань охорони здоров'я обласних, Київської міської військових адміністрацій, списки виїзних медичних працівників із зазначенням їх спеціальностей та кваліфікаційних категорій;
повідомляють структурні підрозділи з питань охорони здоров'я обласних, Київської міської військових адміністрацій про зміну інформації, зазначеної у поданому списку виїзних медичних працівників, протягом 5 робочих днів з дати настання такої зміни.
6. Структурні підрозділи з питань охорони здоров'я обласних, Київської міської військових адміністрацій, забезпечують:
збір та узагальнення інформації поданої закладами охорони здоров'я, визначеними абзацом першим пункту 5 цього розділу;
за запитом Центру медицини катастроф МОЗ відрядження виїзних медичних працівників, необхідних спеціальностей, з закладів охорони здоров'я, визначених абзацом першим пункту 5 цього розділу, в заклади, що потребують підсилення.
7. Заклади охорони здоров'я або наукові установи, які відряджають виїзних медичних працівників, спільно з Центром медицини катастроф МОЗ, та/або закладами, що потребують підсилення, організовують транспортування виїзних медичних працівників до місць призначення.
Якщо заклади охорони здоров'я або наукові установи, які відряджають виїзних медичних працівників, та заклади що потребують підсилення, не можуть з об'єктивних причин забезпечити транспортування виїзних медичних працівників до місць призначення, то таке транспортування забезпечує Центр медицини катастроф МОЗ.
8. Центр медицини катастроф МОЗ на основі отриманої інформації від КМС ЗСУ, структурних підрозділів з питань охорони здоров'я обласних, Київської міської військових адміністрацій, закладів охорони здоров'я та наукових установ, визначених пунктами 3 - 5 цього розділу, забезпечує:
організацію та координацію залучення виїзних медичних працівників до надання допомоги в закладах, що потребують підсилення;
інформування закладів, що потребують підсилення, щодо направлення в них виїзних медичних працівників, за 2 календарні дні до такого направлення;
публікацію та щотижневе оновлення інформації щодо потреби у виїзних медичних працівниках на власних інформаційних ресурсах.
III. Організація залучення виїзних медичних працівників до надання допомоги під час здійснення аеромедичної евакуації
1. КМС ЗСУ для залучення виїзних медичних працівників, в тому числі ініціативних, до надання допомоги під час здійснення аеромедичної евакуації, подає до Центру медицини катастроф МОЗ наступну інформацію:
кількість та спеціальності виїзних медичних працівників, які є необхідними для здійснення аеромедичної евакуації;
строки залучення виїзних медичних працівників до надання допомоги під час здійснення аеромедичної евакуації та їх місце базування.
2. Центр медицини катастроф МОЗ, враховуючи отриману від КМС ЗСУ інформацію, визначену пунктом 1 цього розділу, забезпечує організацію та координацію залучення виїзних медичних працівників до надання допомоги під час здійснення аеромедичної евакуації.
3. Центр медицини катастроф МОЗ залучає до надання допомоги під час здійснення аеромедичної евакуації виїзних медичних працівників центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, та ініціативних медичних працівників, які самостійно виявили бажання бути залученими до надання допомоги під час здійснення аеромедичної евакуації.
4. Центри екстреної медичної допомоги та медицини катастроф:
визначають та подають до Центру медицини катастроф МОЗ списки виїзних медичних працівників, для їх залучення до надання допомоги під час здійснення аеромедичної евакуації;
повідомляють Центр медицини катастроф МОЗ про зміну інформації, зазначеної у поданому списку виїзних медичних працівників, протягом 5 робочих днів з дати настання такої зміни;
забезпечують за запитом Центру медицини катастроф МОЗ відрядження виїзних медичних працівників для їх залучення до надання допомоги під час здійснення аеромедичної евакуації.
5. Центри екстреної медичної допомоги та медицини катастроф спільно з Центром медицини катастроф МОЗ, та/або КМС ЗСУ, організовують транспортування виїзних медичних працівників до місць базування, визначених КМС ЗСУ, для подальшого здійснення аеромедичної евакуації.

Генеральний директор
Директорату
високотехнологічної медичної
допомоги та інновацій




В. Стрілка