• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку взаємодії Міністерства інфраструктури України з центральними органами виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра інфраструктури України

Міністерство інфраструктури України | Наказ, Форма типового документа, Звіт, Порядок від 17.08.2015 № 319
Реквізити
  • Видавник: Міністерство інфраструктури України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Звіт, Порядок
  • Дата: 17.08.2015
  • Номер: 319
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство інфраструктури України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Звіт, Порядок
  • Дата: 17.08.2015
  • Номер: 319
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
17.08.2015 м. Київ № 319
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
04 вересня 2015 р. за № 1061/27506
Про затвердження Порядку взаємодії Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України з центральними органами виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Віце-прем'єр-міністра з відновлення України - Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України
( заголовок у редакції наказу Міністерства розвитку громад,  територій та інфраструктури України від 24.07.2023 р. № 633, враховуючи зміни, внесені наказом Міністерства розвитку  громад, територій та інфраструктури України від 12.08.2023 р. № 706 )( Із змінами і доповненнями, внесеними  наказом Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України  від 24 липня 2023 року № 633 ( враховуючи зміни, внесені наказом Міністерства розвитку громад,  територій та інфраструктури України від 12 серпня 2023 року № 706 )
Відповідно до статті 18 Закону України "Про центральні органи виконавчої влади", постанови Кабінету Міністрів України від 18 липня 2007 року № 950 "Про затвердження Регламенту Кабінету Міністрів України", пункту 10 Положення про Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 червня 2015 року № 460 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2022 року № 1400), з метою забезпечення спрямування та координації діяльності центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Віце-прем'єр-міністром з відновлення України - Міністром розвитку громад, територій та інфраструктури України,
НАКАЗУЮ:
( преамбула із змінами внесеними згідно з наказом Міністерства  розвитку громад, територій та інфраструктури України від 24.07.2023 р. № 633, враховуючи зміни, внесені наказом Міністерства розвитку  громад, територій та інфраструктури України від 12.08.2023 р. № 706 )
1. Затвердити Порядок взаємодії Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України з центральними органами виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Віце-прем'єр-міністра з відновлення України - Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України, що додається.
( пункт 1 у редакції наказу Міністерства розвитку громад,  територій та інфраструктури України від 24.07.2023 р. № 633, враховуючи зміни, внесені наказом Міністерства розвитку  громад, територій та інфраструктури України від 12.08.2023 р. № 706 )
2. Відповідальним за дотримання строків виконання актів Верховної Ради України та Президента України, актів та доручень Кабінету Міністрів України, звернень (запитів) народних депутатів України, наказів Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України та доручень Віце-прем'єр-міністра з відновлення України - Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України, відповідальним (головним) виконавцем яких визначено центральний орган виконавчої влади, діяльність якого спрямовує і координує Міністр, є його керівник.
( пункт 2 із змінами внесеними згідно з наказом Міністерства розвитку  громад, територій та інфраструктури України від 24.07.2023 р. № 633, враховуючи зміни, внесені наказом Міністерства розвитку  громад, територій та інфраструктури України від 12.08.2023 р. № 706 )
3. Управлінню документообігу та інформаційно-технічного забезпечення надавати інформацію першому заступнику Міністра, заступникам Міністра, заступнику Міністра - керівнику апарату про невиконання або порушення строків виконання документів, зазначених у пункті 2 цього наказу.
4. Юридичному департаменту забезпечити:
подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;
оприлюднення цього наказу на офіційному веб-сайті Міністерства інфраструктури України.
5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
6. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
 

Міністр

А. Пивоварський
 
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства інфраструктури України
17 серпня 2015 року № 319
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
04 вересня 2015 р. за № 1061/27506
Порядок
взаємодії Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України з центральними органами виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Віце-прем'єр-міністра з відновлення України - Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України
( заголовок Порядку у редакції наказу Міністерства розвитку  громад, територій та інфраструктури України від 24.07.2023 р. № 633, враховуючи зміни, внесені наказом Міністерства розвитку  громад, територій та інфраструктури України від 12.08.2023 р. № 706 )( У тексті Порядку слово "проект" в усіх відмінках замінено словом "проєкт" у відповідних відмінках згідно з наказом Міністерства розвитку  громад, територій та інфраструктури України від 24 липня 2023 року № 633, враховуючи зміни, внесені наказом Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України від 12 серпня 2023 року № 706 )
I. Загальні положення
1.1. Цей Порядок визначає організаційні та процедурні питання взаємодії Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України (далі - Міністерство) з центральними органами виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Віце-прем'єр-міністра з відновлення України - Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України (далі - ЦОВВ), у процесі формування та реалізації державної політики у відповідних сферах.
( пункт 1.1 із змінами внесеними згідно з наказом Міністерства   розвитку громад, територій та інфраструктури України від 24.07.2023 р. № 633, враховуючи зміни, внесені наказом Міністерства розвитку  громад, територій та інфраструктури України від 12.08.2023 р. № 706 )
1.2. Цей Порядок спрямовано на забезпечення узгодженості, планомірності та цілісності формування державної політики, а також ефективності її реалізації.
1.3. Керівники ЦОВВ або особи, які їх заміщують (керівники територіальних органів або особи, які їх заміщують) (далі - керівники ЦОВВ), забезпечують неухильне виконання покладених на ЦОВВ завдань та відповідальні за дотримання строків їх виконання.
У разі невиконання або порушення строків виконання покладених на ЦОВВ завдань структурний підрозділ апарату Міністерства, визначений наказом Міністерства відповідальним за взаємодію з ЦОВВ (далі - відповідний структурний підрозділ Міністерства), чи самостійний структурний підрозділ апарату Міністерства відповідно до компетенції, визначений дорученням Віце-прем'єр-міністра з відновлення України - Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України (далі - Міністр), першого заступника Міністра чи заступників Міністра (далі - Структурний підрозділ), надає пропозиції Міністру стосовно порушення перед Кабінетом Міністрів України питання щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності керівника відповідного ЦОВВ та його заступників.
( абзац другий пункту 1.3 із змінами внесеними згідно з наказом  Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України  від 24.07.2023 р. № 633, враховуючи зміни, внесені наказом Міністерства розвитку  громад, територій та інфраструктури України від 12.08.2023 р. № 706 )
II. Підготовка проєктів нормативно-правових актів
2.1. Відповідальним (головним) виконавцем документів, адресованих Міністерству, щодо підготовки проєктів нормативно-правових актів (у тому числі супровід проєктів під час їх погодження із заінтересованими органами та Міністерством юстиції України, а також під час їх розгляду Верховною Радою України, Адміністрацією Президента України, Кабінетом Міністрів України) визначається керівник ЦОВВ, до компетенції якого належать питання, порушені у проєкті нормативно-правового акта.
2.2. ЦОВВ розробляють проєкти нормативно-правових актів у порядку, встановленому законодавством України.
2.3. ЦОВВ надсилає до Міністерства разом із супровідним листом проєкт нормативно-правового акта та документи, передбачені законодавством, для його опрацювання структурними підрозділами апарату Міністерства та погодження Міністром.
ЦОВВ може звертатися до ДРС за роз'ясненнями на будь-якому етапі розроблення проєкту нормативно-правового акта.
( пункт 2.3 доповнено новим абзацом другим згідно з наказом  Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України  від 24.07.2023 р. № 633, враховуючи зміни, внесені наказом Міністерства розвитку  громад, територій та інфраструктури України від 12.08.2023 р. № 706, у зв'язку з цим абзац другий вважати абзацом третім )
У разі якщо проєкт нормативно-правового акта є регуляторним, ЦОВВ готує проєкт наказу про внесення змін до плану підготовки регуляторних актів на відповідний рік разом із пояснювальною запискою, аналізом регуляторного впливу, проєктом повідомлення про оприлюднення проєкту.
( абзац третій пункту 2.3 із змінами внесеними згідно з наказом  Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України  від 24.07.2023 р. № 633, враховуючи зміни, внесені наказом Міністерства розвитку  громад, територій та інфраструктури України від 12.08.2023 р. № 706 )
У разі, якщо ДРС надано роз'яснення до проєкту нормативно-правового акта про те, що він не містить норм регуляторного характеру та не потребує реалізації процедур, передбачених Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" під час його прийняття, роз'яснення додається до документів, зазначених в абзаці першому цього пункту, а документи, зазначені в абзаці третьому цього пункту, не подаються.
( пункт 2.3 доповнено абзацом четвертим згідно з наказом  Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України  від 24.07.2023 р. № 633, враховуючи зміни, внесені наказом Міністерства розвитку  громад, територій та інфраструктури України від 12.08.2023 р. № 706 )
2.4. Міністерство доводить до відома ЦОВВ свою позицію щодо проєкту нормативно-правового акта, розробленого ЦОВВ, шляхом візування Міністром проєкту нормативно-правового акта у разі відсутності зауважень.
У разі наявності до проєкту нормативно-правового акта, поданого ЦОВВ, зауважень і пропозицій проєкт нормативно-правового акта повертається розробнику для доопрацювання та повторного подання до Міністерства на погодження у визначений Міністром чи особою, яка його заміщує, строк.
ЦОВВ враховує зауваження та пропозиції Міністерства та повторно подає доопрацьований проєкт нормативно-правового акта на погодження до Міністерства.
2.5. ЦОВВ надсилає на погодження проєкт нормативно-правового акта до заінтересованих органів після його погодження та візування Міністром.
2.6. ЦОВВ забезпечує погодження проєкту нормативно-правового акта із заінтересованими органами відповідно до Регламенту Кабінету Міністрів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 2007 року № 950 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 09 листопада 2011 року № 1156) (далі - Регламент Кабінету Міністрів України).
2.7. Погоджений із заінтересованими органами проєкт нормативно-правового акта разом із документами та матеріалами, передбаченими законодавством, а також проєктом супровідного листа ЦОВВ подає до Міністерства для внесення його на розгляд відповідному органу.
2.8. Якщо проєкт нормативно-правового акта подано до Міністерства з порушенням вимог законодавства, Міністерство повертає його ЦОВВ для доопрацювання.
2.9. ЦОВВ має забезпечити доопрацювання проєкту нормативно-правового акта у строки, які дозволять вчасно внести такий проєкт на розгляд відповідного органу, та повторно подати його для погодження та візування Міністром.
2.10. ЦОВВ забезпечують підготовку та подання до Міністерства необхідних матеріалів до проєктів нормативно-правових актів (у тому числі тези виступів) для їх представлення Міністром на засіданні відповідного органу.
2.11. У разі втрати актуальності проєкту нормативно-правового акта або з інших причин ЦОВВ забезпечує своєчасне інформування та подання до Міністерства обґрунтованих пропозицій щодо його відкликання.
2.12. ЦОВВ у встановленому Міністерством порядку щотижня надає Міністерству детальну та об'єктивну інформацію щодо стану підготовки (погодження) проєктів нормативно-правових актів, відповідальним виконавцем яких визначено ЦОВВ.
III. Погодження проєктів нормативно-правових актів, розроблених міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади
3.1. ЦОВВ в установленому порядку опрацьовує проєкт нормативно-правового акта, який надійшов на погодження до нього як до заінтересованого органу, та подає зауваження до нього або в разі їх відсутності завізований керівником ЦОВВ проєкт нормативно-правового акта разом із обґрунтованою позицією для погодження Міністром. Позиція такого ЦОВВ погоджується Міністром.
У разі виникнення розбіжностей у позиціях Міністра та ЦОВВ щодо проєкту нормативно-правового акта, Міністерство ініціює перед ЦОВВ питання щодо вжиття вичерпних заходів для врегулювання розбіжностей (проведення узгоджувальних нарад, консультацій, робочих зустрічей).
( пункт 3.1 доповнено абзацом другим згідно з наказом  Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України  від 24.07.2023 р. № 633, враховуючи зміни, внесені наказом Міністерства розвитку  громад, територій та інфраструктури України від 12.08.2023 р. № 706 )
У разі не врегулювання таких розбіжностей щодо положень проєкту нормативно-правового акта, остаточну позицію приймає Міністр.
( пункт 3.1 доповнено абзацом третім згідно з наказом  Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України  від 24.07.2023 р. № 633, враховуючи зміни, внесені наказом Міністерства розвитку  громад, територій та інфраструктури України від 12.08.2023 р. № 706 )
3.2. Міністерство доводить до відома ЦОВВ позицію Міністра щодо проєкту нормативно-правового акта, що надійшов на погодження до ЦОВВ як до заінтересованого органу, для її обов'язкового доведення до відома розробника проєкту нормативно-правового акта.
3.3. Погодження ЦОВВ проєктів нормативно-правових актів без урахування позиції Міністра не допускається.
Розділ IV. Розроблення проєктів наказів Міністерства
4.1. ЦОВВ розробляють проєкти наказів Міністерства відповідно до вимог законодавства та подають до Міністерства завізований керівником ЦОВВ проєкт наказу разом із підписаними ним документами, передбаченими законодавством, у паперовому та/або електронному вигляді у повному обсязі для його опрацювання структурними підрозділами апарату Міністерства, до компетенції яких належать питання, що порушуються у проєкті нормативно-правового акта, та погодження Міністром.
ЦОВВ може звертатися до ДРС за роз'ясненнями на будь-якому етапі розроблення проєкту наказу.
У разі, якщо проєкт наказу є регуляторним, разом із ним ЦОВВ подає проєкт наказу про внесення змін до плану підготовки проєктів регуляторних актів у Міністерстві на відповідний рік разом із проєктом пояснювальної записки, аналізом регуляторного впливу та проєктом повідомлення про оприлюднення.
У разі, якщо ДРС надано роз'яснення до проєкту наказу про те, що він не містить норм регуляторного характеру та не потребує реалізації процедур передбачених Законом України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" під час його прийняття, роз'яснення додається до документів, зазначених в абзаці першому цього пункту, а документи зазначені в абзаці третьому цього пункту, не подаються.
4.2. Міністерство доводить до відома ЦОВВ свою позицію щодо проєкту наказу, розробленого ЦОВВ, шляхом візування Міністром проєкту наказу у разі відсутності зауважень.
4.3. У разі наявності зауважень та/або пропозицій до поданого проєкту наказу Міністерство повертає його до ЦОВВ для їх врахування, доопрацювання проєкту наказу та повторного внесення на розгляд Міністерства у визначений Міністром чи особою, яка його заміщує, строк.
4.4. У разі виникнення розбіжностей у позиціях Міністерства та ЦОВВ до проєкту наказу, розробленого ЦОВВ, Міністерство ініціює перед ЦОВВ питання щодо вжиття вичерпних заходів для врегулювання розбіжностей (проведення узгоджувальних нарад, консультацій, робочих зустрічей).
У разі, якщо розбіжності не було врегульовано, позиція Міністра щодо проєкту наказу, розробленого ЦОВВ, доводиться до його відома шляхом надсилання листа із зазначенням обґрунтованих зауважень та/або пропозицій у разі їх наявності.
ЦОВВ враховує зауваження до проєкту наказу та вносить його в установленому порядку на розгляд Міністерства.
4.5. У разі, якщо проєкт наказу, розроблений ЦОВВ, потребує підписання та/або погодження з іншими заінтересованими органами державної влади, таке підписання/погодження забезпечується ЦОВВ.
ЦОВВ надсилає на погодження проєкт розробленого наказу до заінтересованих органів після його погодження та візування Міністром.
4.6. Після погодження із заінтересованими органами проєкту наказу, ЦОВВ, який є розробником проєкту наказу, готує проєкти документів, передбачені пунктом 9 Положення про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств, інших органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 1992 року № 731.
4.7. У разі відсутності зауважень до проєкту наказу, розробленого Міністерством, ЦОВВ подає до Міністерства підписаний керівником ЦОВВ супровідний лист з аркушем погодження або зауваження до проєкту наказу разом із обґрунтованою позицією.
У разі виникнення розбіжностей у позиціях Міністерства та ЦОВВ до проєкту наказу, розробленого Міністерством, відповідний структурний підрозділ Міністерства ініціює перед ЦОВВ питання щодо вжиття вичерпних заходів для врегулювання розбіжностей (проведення узгоджувальних нарад, консультацій, робочих зустрічей).
У разі не врегулювання таких розбіжностей щодо положень проєкту наказу остаточне рішення про підписання наказу приймає Міністр після проведення консультацій з керівником ЦОВВ.
4.8. Наказ нормативно-правового характеру після підписання Міністром подається на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України відповідним структурним підрозділом Міністерства.
Супроводження в Міністерстві юстиції України наказу здійснюється відповідним структурним підрозділом Міністерства спільно з ЦОВВ у разі, якщо розробником наказу є ЦОВВ.
У разі повернення Міністерством юстиції України без державної реєстрації для доопрацювання наказу, ЦОВВ, який є розробником наказу, за потреби залучається до опрацювання зауважень Міністерства юстиції України. ЦОВВ усуває виявлені порушення і не пізніше ніж за п'ятнадцять робочих днів до закінчення встановленого строку доопрацювання надсилає до Міністерства разом із супровідним листом доопрацьований наказ Міністерства.
4.9. У разі втрати актуальності проєкту наказу або з інших причин ЦОВВ забезпечує своєчасне інформування та подання до Міністерства обґрунтованих пропозицій щодо його відкликання.
( розділ IV у редакції наказу Міністерства розвитку громад,  територій та інфраструктури України від 24.07.2023 р. № 633, враховуючи зміни, внесені наказом Міністерства розвитку  громад, територій та інфраструктури України від 12.08.2023 р. № 706 )
V. Визначення пріоритетів діяльності ЦОВВ
5.1. ЦОВВ, їх територіальні органи (у разі наявності), підприємства, установи та організації, що належать до сфери управління ЦОВВ, здійснюють планування своєї роботи за визначеними Міністерством пріоритетами діяльності.
5.2. З метою забезпечення послідовної та узгодженої діяльності з формування та реалізації державної політики у відповідній сфері ЦОВВ подають до Міністерства пропозиції щодо пріоритетів своєї діяльності на наступний рік.
5.3. Пропозиції ЦОВВ опрацьовуються Міністерством та подаються на погодження Міністру.
5.4. ЦОВВ організовують свою роботу за річними, піврічними, квартальними планами.
5.5. ЦОВВ формують річні, піврічні, квартальні плани роботи та подають їх до Міністерства для погодження Міністром.
5.6. План роботи ЦОВВ повинен передбачати:
виконання заходів, спрямованих на реалізацію пріоритетів діяльності ЦОВВ, їх територіальних органів (у разі наявності), підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління ЦОВВ, і шляхи виконання покладених на них завдань;
реалізацію заходів, спрямованих на виконання Конституції України, законів України, актів Президента України та Кабінету Міністрів України, наказів Міністерства, інших актів законодавства, доручень Президента України, Прем'єр-міністра України, Міністра та підготовку відповідей на запити і звернення народних депутатів України та листи Кабінету Міністрів України;
вирішення актуальних питань, пов'язаних з реалізацією державної політики у відповідній сфері;
участь представників ЦОВВ у конгресах, форумах, семінарах, нарадах, інших заходах (у тому числі міжнародних), проведення яких забезпечують ЦОВВ або в яких передбачено їх участь;
підбиття підсумків діяльності ЦОВВ за рік з визначенням основних напрямів подальшої роботи;
заходи з організації діяльності структурних підрозділів ЦОВВ, їх територіальних органів (у разі наявності) з виконання актів законодавства, доручень Президента України, Прем'єр-міністра України та Міністра;
підготовку пропозицій щодо визначення основних напрямів діяльності територіальних органів ЦОВВ (у разі наявності), підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління ЦОВВ.
5.7. У планах роботи ЦОВВ визначають відповідальних за виконання запланованих заходів (структурні підрозділи апарату ЦОВВ, територіальні органи ЦОВВ (у разі наявності), підприємства, установи та організації, що належать до сфери управління ЦОВВ), а також строки їх виконання.
5.8. У разі потреби Міністерство може включати до планів роботи ЦОВВ виконання інших заходів, необхідних для забезпечення ефективної реалізації державної політики у визначеній сфері.
5.9. Унесення змін до погодженого плану роботи ЦОВВ можливе лише за рішенням Міністра.
5.10. ЦОВВ подають до Міністерства звіти про виконання планів роботи ЦОВВ та покладених на них завдань, які повинні містити чітку та достовірну інформацію щодо виконання покладених на ЦОВВ та їх територіальні органи (у разі наявності) завдань.
VI. Контроль за реалізацією ЦОВВ та їх територіальними органами (у разі наявності), підприємствами, установами та організаціями, що належать до сфери їх управління, державної політики у відповідних сферах
6.1. Відповідний структурний підрозділ Міністерства здійснює контроль за виконанням покладених на ЦОВВ, їх територіальні органи (у разі наявності), підприємства, установи та організації, що належать до сфери управління ЦОВВ, завдань та планів їх роботи, а також цього Порядку.
Контроль за станом виконання ЦОВВ, підприємствами, установами та організаціями, що належать до сфери управління ЦОВВ, актів Верховної Ради України та Президента України, актів та доручень Кабінету Міністрів України, звернень (запитів) народних депутатів України, наказів Міністерства та доручень Міністра, першого заступника Міністра, заступників Міністра та заступника Міністра - керівника апарату, відповідальним (головним) виконавцем яких визначено ЦОВВ, здійснює структурний підрозділ апарату Міністерства з питань документообігу та інформаційно-технічного забезпечення.
6.2. Контроль за діяльністю ЦОВВ та його територіальних органів (у разі наявності) здійснюється шляхом проведення планових та позапланових перевірок, за результатами яких може порушуватися питання щодо проведення службових розслідувань та притягнення посадових осіб до дисциплінарної відповідальності (у разі наявності підстав).
6.3. До проведення перевірок залучаються працівники структурних підрозділів апарату Міністерства та апарату ЦОВВ відповідно до їх компетенції.
6.4. Відповідний структурний підрозділ Міністерства розробляє план проведення перевірок ЦОВВ, його територіальних органів (у разі наявності), підприємств, установ та організацій, що належать до сфери його управління, та подає його на затвердження Міністру.
6.5. Міністерство повідомляє ЦОВВ, його територіальні органи (у разі наявності), підприємства, установи та організації, що належать до сфери його управління, про проведення планової перевірки за десять днів до дати початку її проведення шляхом надсилання копії наказу Міністерства, у якому зазначаються мета перевірки, посадові особи, уповноважені на проведення перевірки, дата початку її проведення та план перевірки.
6.6. Міністерство проводить позапланові перевірки без попереднього повідомлення ЦОВВ, його територіальних органів (у разі наявності), підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління ЦОВВ, за наявності однієї з таких обставин:
виявлення недостовірної інформації в поданих ЦОВВ документах, у тому числі звітах про стан виконання планів роботи ЦОВВ;
обґрунтоване звернення фізичних та юридичних осіб про порушення ЦОВВ, його територіальними органами (у разі наявності), підприємствами, установами та організаціями, що належать до сфери їх управління, вимог законодавства;
неподання у визначений строк ЦОВВ установленої звітності, інформації про виконання планів роботи ЦОВВ та покладених на нього завдань;
систематичне порушення вимог виконавської дисципліни;
відсутність інформації про усунення порушень, установлених за результатами планової перевірки.
6.7. Строк проведення планових та позапланових перевірок не повинен перевищувати тридцяти календарних днів.
6.8. Перевірка проводиться з додержанням вимог законодавства щодо запобігання розголошенню конфіденційної, таємної та службової інформації.
6.9. У разі виявлення фактів, що містять ознаки корупційних та пов'язаних з ними економічних порушень, чи одержання інформації про вчинення таких порушень під час реалізації державної політики у відповідних сферах ЦОВВ та їх територіальними органами (у разі наявності), підприємствами, установами чи організаціями, що належать до сфери їх управління, уповноважений структурний підрозділ апарату Міністерства з питань запобігання та виявлення корупції залучається до перевірки та/або здійснює відповідну перевірку в установленому законодавством порядку.
6.10. У разі виявлення фактів, що містять ознаки порушення фінансово-бюджетної дисципліни під час реалізації державної політики у відповідних сферах ЦОВВ та їх територіальними органами (у разі наявності), підприємствами, установами чи організаціями, що належать до сфери їх управління, уповноважений структурний підрозділ апарату Міністерства з питань внутрішнього аудиту проводить аудит відповідно до Порядку утворення структурних підрозділів внутрішнього аудиту та проведення такого аудиту в міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади, їх територіальних органах та бюджетних установах, які належать до сфери управління міністерств, інших центральних органів виконавчої влади, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 вересня 2011 року № 1001.
6.11. Для виконання покладених завдань уповноважені посадові особи Міністерства мають право:
вимагати припинення дій, які перешкоджають проведенню перевірки;
ознайомлюватися з необхідними документами, у разі потреби копіювати їх та додавати копії до матеріалів перевірки;
отримувати від посадових осіб та працівників ЦОВВ, їх територіальних органів (у разі наявності), підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління ЦОВВ, усні та письмові пояснення;
отримувати відповідно до законодавства доступ до баз даних та реєстрів, у тому числі електронних, що містять інформацію, необхідну для здійснення контролю за виконанням покладених на ЦОВВ завдань та планів їх роботи;
відвідувати територіальні органи (у разі наявності) для здійснення контролю;
перевіряти повноту усунення порушень, виявлених під час проведення попередніх перевірок.
6.12. За результатами перевірки Міністерство протягом п'яти робочих днів складає довідку, у якій фіксується факт проведення перевірки та зазначаються її результати з викладенням висновків та пропозицій щодо усунення виявлених порушень та зазначенням строків їх усунення.
6.13. Довідку підписують працівники Міністерства, які проводили перевірку, та надають її для ознайомлення і підпису керівнику відповідного ЦОВВ. Строк ознайомлення керівника ЦОВВ з довідкою та її підписання керівником ЦОВВ не може перевищувати 10 робочих днів з дати її відправлення працівниками Міністерства.
( пункт 6.13 у редакції наказу Міністерства розвитку громад,  територій та інфраструктури України від 24.07.2023 р. № 633, враховуючи зміни, внесені наказом Міністерства розвитку  громад, територій та інфраструктури України від 12.08.2023 р. № 706 )
6.14. Керівник ЦОВВ протягом трьох робочих днів після ознайомлення з довідкою затверджує план заходів щодо усунення порушень, виявлених під час проведення перевірки, який враховує пропозиції щодо усунення виявлених порушень та запропоновані Міністерством строки їх усунення, та інформує про заплановані заходи Міністерство.
( пункт 6.14 у редакції наказу Міністерства розвитку громад,  територій та інфраструктури України від 24.07.2023 р. № 633, враховуючи зміни, внесені наказом Міністерства розвитку  громад, територій та інфраструктури України від 12.08.2023 р. № 706 )
6.15. Відповідний структурний підрозділ Міністерства інформує Міністра про результати перевірки та подає йому на розгляд довідку.
6.16. У разі незгоди із викладеною у довідці інформацією керівник ЦОВВ підписує її із зауваженнями. У разі підписання довідки із зауваженнями протягом трьох робочих днів керівник ЦОВВ надає Міністерству письмові зауваження до довідки.
6.17. Керівник ЦОВВ в установлені у плані заходів строки інформує Міністерство про вжиті заходи щодо усунення виявлених недоліків та порушень.
6.18. За результатами перевірки відповідний структурний підрозділ Міністерства подає Міністру пропозиції щодо доцільності ініціювання службових розслідувань стосовно керівників ЦОВВ, їх заступників, працівників апарату, керівників та працівників їх територіальних органів (у разі наявності), підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління ЦОВВ.
6.19. Відповідний структурний підрозділ Міністерства за наявності підстав для притягнення до дисциплінарної відповідальності керівників ЦОВВ, їх заступників, працівників апарату, його територіальних органів (у разі наявності), підприємств, установ та організацій, що належать до сфери управління ЦОВВ, подає на розгляд Міністра пропозиції щодо:
порушення перед Кабінетом Міністрів України питання щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності керівника ЦОВВ та/або його заступників;
порушення перед керівником ЦОВВ питання щодо притягнення до дисциплінарної відповідальності керівників та/або заступників керівників структурних підрозділів апарату ЦОВВ, його територіальних органів (у разі наявності), керівників підприємств, установ, організацій, що належать до сфери управління ЦОВВ.
VII. Скасування актів
7.1. Якщо акти ЦОВВ або його територіальних органів (у разі наявності) не відповідають Конституції і законам України, актам Президента України, Кабінету Міністрів України та іншим актам законодавства, така інформація протягом трьох днів з дня виявлення зазначених обставин надається Міністру та за його рішенням порушується перед керівником ЦОВВ питання щодо скасування таких актів повністю чи в окремій частині.
7.2. Керівник ЦОВВ протягом трьох днів зобов'язаний скасувати такі акти повністю чи в окремій частині, про що не пізніше ніж у п'ятиденний строк повинен письмово повідомити Міністерство.
7.3. Інформація про заходи, вжиті керівником ЦОВВ, його територіальними органами (у разі наявності) з метою приведення актів ЦОВВ у відповідність із Конституцією і законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України та іншими актами законодавства, надається Міністру.
7.4. Якщо акт ЦОВВ, що не відповідає Конституції і законам України, актам Президента України, Кабінету Міністрів України та іншим актам законодавства, не скасовано в установлений цим Порядком строк, Міністр порушує перед Кабінетом Міністрів України питання щодо скасування такого акта ЦОВВ повністю чи в окремій частині відповідно до порядку, встановленого Регламентом Кабінету Міністрів України.
7.5. Якщо акт територіального органу ЦОВВ (у разі наявності), що не відповідає Конституції і законам України, актам Президента України, Кабінету Міністрів України та іншим актам законодавства, не скасовано в установлений Міністром строк, відповідний структурний підрозділ Міністерства готує проєкт наказу Міністерства про скасування такого акта повністю чи в окремій частині та в установленому порядку подає його на підпис Міністру.
VIII. Порядок обміну інформацією між Міністерством та ЦОВВ
8.1. З метою забезпечення належної, ефективної та дієвої взаємодії ЦОВВ подають до Міністерства:
1) проєкти законів, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, наказів Міністерства, розроблені ЦОВВ та оформлені в установленому законодавством порядку проєкти звітів про відстеження результативності регуляторних актів;
2) проєкти законів, актів Президента України, Кабінету Міністрів України, що надійшли на погодження до ЦОВВ як до заінтересованого органу, разом із обґрунтованою позицією щодо їх погодження - протягом п'яти робочих днів з дня їх надходження;
3) пропозиції щодо пріоритетів своєї діяльності на наступний рік - до 01 грудня року, що передує звітному;
4) проєкт річного плану роботи ЦОВВ - до 20 грудня року, що передує звітному; проєкт піврічного плану роботи - до 20 числа останнього місяця півріччя, що передує звітному; проєкт квартального плану роботи ЦОВВ - до 20 числа останнього місяця кварталу, що передує звітному;
5) звіти про виконання планів роботи ЦОВВ та покладених на них завдань за попередній рік - до 10 січня поточного року;
6) доповіді, інформаційні та інші матеріали - у визначені строки;
7) інформацію про стан виконання актів законодавства, актів і доручень Президента України, Прем'єр-міністра України, листів Кабінету Міністрів України та доручень Міністра - щокварталу до 10 числа місяця, наступного за звітним;
8) інформацію про стан підготовки (погодження) проєктів нормативно-правових актів, відповідальним (головним) виконавцем яких визначено ЦОВВ;
9) інформацію на запит Міністра чи його першого заступника, заступників Міністра, заступника Міністра - керівника апарату, керівника відповідного структурного підрозділу апарату Міністерства чи керівника Структурного підрозділу - у визначений строк;
10) інформацію про надзвичайні та резонансні події, що відбулися в ЦОВВ, його територіальних органах (у разі їх наявності), на підприємствах, в установах та організаціях, що належать до сфери управління ЦОВВ, - не пізніше наступного дня після настання події;
11) проєкти структури апарату ЦОВВ, рішень про утворення, реорганізацію, ліквідацію територіальних органів ЦОВВ (у разі наявності);
12) подання щодо призначення на посади та звільнення з посад керівників самостійних структурних підрозділів апарату ЦОВВ, їх заступників, керівників та заступників керівників територіальних органів ЦОВВ (у разі наявності);
13) пропозиції щодо преміювання керівників ЦОВВ та їх заступників, установлення їм надбавок та надання матеріальної допомоги для погодження їх Міністром;
14) звіти про стан ведення претензійно-позовної роботи щодо позовів, поданих ЦОВВ, та щодо позовів, поданих до ЦОВВ, за формами, наведеними в додатках 1 та 2 до цього Порядку, у паперовому та електронному вигляді у форматі Microsoft Office Excel - щокварталу до 15 числа місяця, наступного за звітним періодом.
( підпункт 14 пункту 8.1 із змінами внесеними згідно з наказом  Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України  від 24.07.2023 р. № 633, враховуючи зміни, внесені наказом Міністерства розвитку  громад, територій та інфраструктури України від 12.08.2023 р. № 706 )
Інформацію та документи, що подаються до Міністерства, підписує керівник ЦОВВ або в разі його відсутності - заступник.
8.2. Міністерство надає ЦОВВ:
1) завізовані Міністром проєкти нормативно-правових актів, розроблені ЦОВВ;
2) позицію Міністра щодо проєкту нормативно-правового акта, що надійшов на погодження до ЦОВВ як до заінтересованого органу;
3) затверджені Міністром пріоритети діяльності ЦОВВ;
4) погоджені Міністром плани роботи ЦОВВ;
5) погоджені Міністром проєкти структури апарату ЦОВВ;
6) методичну та інформаційну допомогу, спрямовану на правильне застосування законодавства ЦОВВ, його територіальними органами (у разі наявності), підприємствами, установами, організаціями, що належать до сфери управління ЦОВВ;
7) практичну допомогу у вирішенні проблем, пов'язаних з виконанням завдань, покладених на ЦОВВ;
8) пропозиції щодо вдосконалення діяльності ЦОВВ, включаючи рекомендації щодо поліпшення стану виконавської дисципліни у ЦОВВ.
 

Директор
Юридичного департаменту

Д. В. Роменський
 
Додаток 1
до Порядку взаємодії Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України з центральними органами виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Віце-прем'єр-міністра з відновлення України - Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури
(підпункт 14 пункту 8.1 розділу VIII)
Звіт
про стан ведення претензійно-позовної роботи щодо позовів, поданих центральними органами виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Віце-прем'єр-міністра з відновлення України - Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України (щокварталу до 15 числа місяця, наступного за звітним періодом)
N з/п N справи Дата відкриття провадження у справі, найменування суду Позивач / позивачі / прокурор в інтересах* Відповідач/співвідповідачі Третя особа Предмет позову Ціна позову Результати розгляду справи Примітка
суд першої інстанції (дата та вид рішення, резолютивна частина рішення) суд апеляційної інстанції (дата та вид рішення, резолютивна частина рішення) суд касаційної інстанції (дата та вид рішення, резолютивна частина рішення)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
1
...
                     
15                      
____________
* у тому числі позови органів прокуратури в інтересах держави в особі центрального органу виконавчої влади; справи, у яких центральний орган виконавчої влади є третьою особою, яка заявляє самостійні вимоги щодо предмета спору, або третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору та виступає на стороні позивача.
( додаток 1 у редакції наказу Міністерства розвитку громад,  територій та інфраструктури України від 24.07.2023 р. № 633, враховуючи зміни, внесені наказом Міністерства розвитку  громад, територій та інфраструктури України від 12.08.2023 р. № 706 )
 
Додаток 2
до Порядку взаємодії Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України з центральними органами виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Віце-прем'єр-міністра з відновлення України - Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури
(підпункт 14 пункту 8.1 розділу VIII)
Звіт
про стан ведення претензійно-позовної роботи щодо позовів, поданих до центральних органів виконавчої влади, діяльність яких спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Віце-прем'єр-міністра з відновлення України - Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України (щокварталу до 15 числа місяця, наступного за звітним періодом)
N з/п N справи Дата відкриття провадження у справі, найменування суду Позивач/позивачі Відповідач/співвідповідачі Третя особа* Предмет позову Ціна позову Результати розгляду справи Примітка
суд першої інстанції (дата та вид рішення, резолютивна частина рішення) суд апеляційної інстанції (дата та вид рішення, резолютивна частина рішення) суд касаційної інстанції (дата та вид рішення, резолютивна частина рішення)
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
1
...
                     
15                      
____________
* у тому числі справи, у яких центральний орган виконавчої влади є третьою особою, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору та виступає на стороні відповідача.
( додаток 2 у редакції наказу Міністерства розвитку громад,  територій та інфраструктури України від 24.07.2023 р. № 633, враховуючи зміни, внесені наказом Міністерства розвитку  громад, територій та інфраструктури України від 12.08.2023 р. № 706 )
____________