ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ СТАТИСТИКИ УКРАЇНИ
Н А К А З
N 411 від 10.12.98 м.Київ | Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 22 грудня 1998 р. за N 807/3247 |
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державного комітету статистики N 432 від 10.12.2002 )
Про затвердження форми державної статистичної звітності N 94-РВК "Звіт про чисельність пенсіонерів і суми призначених місячних пенсій" та Інструкції щодо її заповнення
На виконання постанови Кабінету Міністрів України від 27.06.98 N 970 "Про план заходів організаційно-правового та інформаційно-технічного забезпечення виконання Указу Президента України від 13.04.1998 р. N 291" "Про основні напрями реформування пенсійного забезпечення в Україні"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити:
1.1. Форму державної статистичної звітності N 94-РВК "Звіт про чисельність пенсіонерів і суми призначених місячних пенсій", що додається.
1.2. Інструкцію щодо заповнення форми державної статистичної звітності N 94-РВК "Звіт про чисельність пенсіонерів і суми призначених місячних пенсій", що додається.
2. Зазначену форму та Інструкцію ввести в дію, починаючи зі звіту за 1998 рік.
3. Поширити вказану форму державної статистичної звітності та Інструкцію щодо її заповнення на районні, міські управління соціального захисту населення, центри по нарахуванню і виплаті пенсій, Міністерство праці та соціального захисту Автономної Республіки Крим, управління соціального захисту населення обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.
4. Установити, що забезпечення бланками форми N 94-РВК та Інструкцією щодо її заповнення, збір, обробку та контроль за достовірністю інформації здійснює Міністерство праці та соціальної політики України.
5. Міністерству праці та соціальної політики України забезпечити подання Державному комітетові статистики України зведеної інформації в цілому по Україні, Автономній Республіці Крим, областях, містах Києву та Севастополю за формою N 94-РВК, затвердженою цим наказом, у встановлені терміни.
6. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства статистики України від 25.11.96 N 347, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 09.12.96 (N 704/1729).
Голова Комітету | О.Г.Осауленко |
Затверджено
Наказ Держкомстату України
10.12.98 N 411
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
22 грудня 1998 р.
за N 807/3247
Інструкція щодо заповнення форми державної статистичної звітності N 94-РВК "Звіт про чисельність пенсіонерів і суми призначених місячних пенсій"
1. Інструкція розроблена відповідно до Законів України "Про пенсійне забезпечення", "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ", "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про статус народного депутата України" та інших нормативних актів з цього питання і обов'язкова для виконання рай-, міськуправліннями соцзахисту населення.
2. Облік чисельності пенсіонерів усіх категорій і сум призначених їм місячних пенсій проводиться за особистими рахунками.
При централізованому обліку пенсій і допомоги звіт складається окремо по кожному району (місту) і в цілому по області (республіці).
У графу 1 звіту включаються дані про загальну чисельність пенсіонерів, які перебувають на обліку в управлінні соціального захисту населення на 1 січня року, що настає за звітним періодом.
Обліку підлягають також:
пенсіонери, пенсія яким призначена, але не виплачується (пенсіонери за вислугу років, які працюють);
пенсіонери, виплата пенсії яким тимчасово припинена через несвоєчасне проходження медико-соціальної експертної комісії (МСЕК), несвоєчасне подання довідок про зміни в сімейному стані та ін.;
пенсіонери, які проживають у будинках-інтернатах для громадян похилого віку, інвалідів та дітей.
У звіт не включаються:
пенсіонери, виплата пенсії яким припинена, незалежно від того, що грошові розрахунки ще не були закінчені;
пенсіонери в разі втрати годувальника, які одержують частку пенсії, - якщо пенсійна справа знаходиться в іншому рай-, міськсоцзахисту або центрі по нарахуванню і виплаті пенсій та допомоги.
Пенсіонери, пенсія яким була призначена у звітному періоді, враховуються в графі 10 тим рай-, міськсоцзахистом або центром по нарахуванню і виплаті пенсій та допомоги, де вони перебувають на обліку на момент складання звіту.
Пенсіонери, що прибули з інших районів, пенсія яким була призначена в минулі роки або була переглянута у звітному році (перехід з одного виду пенсії на інший), до цієї графи не включаються.
3. У графах 2, 3, 4, 5, 11 відображаються дані про призначені пенсію та цільову грошову допомогу з урахуванням індексації, в тому числі й пенсіонерам, що проживають у будинках-інтернатах для громадян похилого віку, інвалідів та дітей.
У суму призначеної пенсії в графу 2 включаються також:
надбавки, що передбачені Законами України: "Про пенсійне забезпечення" (непрацюючим пенсіонерам, які за висновком медичних закладів потребують постійного стороннього догляду, - на догляд за ними та ін.), "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту", "Про статус гірських населених пунктів в Україні" та ін.;
щомісячна додаткова пенсія за шкоду, заподіяну здоров'ю, що призначається пенсіонерам - учасникам ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілим від Чорнобильської катастрофи, згідно з Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи";
підвищення пенсії непрацюючим пенсіонерам, що проживають на територіях радіоактивного забруднення.
У графу 3 включається сума основного розміру призначених пенсій (без надбавок, підвищень, додаткової пенсії та ін.).
У графу 4 включається загальна сума призначених місячних пенсій разом із цільовою грошовою допомогою.
У графу 5 (графу 11) включається загальна сума призначених місячних пенсій разом із цільовою грошовою допомогою з урахуванням індексації відповідно до Закону України "Про внесення змін до Закону Української РСР "Про індексацію грошових доходів населення".
Дані про суми призначених місячних пенсій у звіті потрібно показувати в тисячах гривень, при цьому у звітах рай-, міськсоцзахисту і центрів по нарахуванню і виплаті пенсій та допомоги - з точністю до 0,01, а у зведених звітах Автономної Республіки Крим, облсоцзахисту, Київського і Севастопольського міськсоцзахисту - з точністю до 0,1.
Середні розміри пенсій потрібно показувати в гривнях і копійках.
4. У рядок 1 "Всього пенсіонерів" включаються пенсіонери, що показані в розділах I - X.
5. При заповненні рядка 2 "у тому числі жінок" враховуються пенсіонери всіх видів пенсій (розділи I - X), крім тих, що одержують пенсію в разі втрати годувальника.
6. У рядок 4 включаються пенсіонери, які проживають у сільській місцевості (розділи I - X). Дані рядка 4 мають бути більшими суми даних рядків 54 + 79 + 91 + 106 + 128 + 146 + 165 за рахунок пенсіонерів, відображених у рядках 168, 175, 176, 177, 178, 179, 180, 183, які проживають у сільській місцевості.
7. У рядках 7, 8, 9, 10, 11, 12 пенсіонери за віком розподіляються на групи за основним розміром призначеної їм місячної пенсії.
8. До рядка 13 включаються пенсіонери за віком, яким пенсія призначена при неповному стажі. Ця пенсія не може бути меншою від соціальної пенсії за віком.
9. До рядка 14 включаються пенсіонери за віком, яким пенсію без урахування надбавок, підвищень (основний розмір) призначено в максимальному розмірі на загальних підставах.
10. До рядка 15 включаються пенсіонери за віком, яким пенсію без урахування надбавок і підвищень (основний розмір) призначено в максимальному розмірі за списком N 1.
11. До рядка 17 "одержують пенсії на пільгових умовах" включаються усі пенсіонери, які одержують пенсію на пільгових умовах і перелічені в рядках 18, 22, 26, 29, 30 - 35, 39, 42, 45, 48, 51.
12. У рядках 61 - 65 враховуються пенсіонери, які набули відповідно до законодавства колишнього Союзу РСР право на надбавку до пенсії за роботу після досягнення пенсійного віку в розмірі 10 процентів основної пенсії за кожний повний рік роботи після призначення пенсії, але не більше 40 відсотків.
13. У рядках 66 - 69 виділяються пенсіонери, що одержують пенсію за віком і є інвалідами від трудового каліцтва або професійного захворювання та від загального захворювання.
14. Із загального числа пенсіонерів, що одержують пенсію по інвалідності (рядок 70), у рядку 81 виділяються пенсіонери, яким пенсія без урахування надбавок і підвищень (основний розмір) призначена в мінімальному розмірі.
15. Із загального числа пенсіонерів, що одержують пенсію по інвалідності (рядок 70), у рядку 82 виділяються пенсіонери, яким пенсія без урахування надбавок і підвищень (основний розмір) призначена в максимальному розмірі.
16. При підрахунку числа пенсіонерів у разі втрати годувальника (рядки 87 - 92) потрібно враховувати число осіб у сім'ях, на яких призначена пенсія, а не число сімей.
17. Із загального числа пенсіонерів у разі втрати годувальника (рядок 87), у рядку 92 виділяються пенсіонери, яким пенсія без урахування надбавок і підвищень (основний розмір) призначена в максимальному розмірі.
18. До рядка 93 "пенсіонери за вислугу років" включаються пенсіонери, яким призначена пенсія за вислугу років і які перелічені в рядках 94 - 104.
19. Із загального числа пенсіонерів за вислугу років (рядок 93) у рядку 105 виділяються пенсіонери, яким пенсія без урахування надбавок і підвищень (основний розмір) призначена в максимальному розмірі.
20. У рядках 113 - 128 враховуються пенсіонери, що одержують соціальні пенсії, призначені згідно з Законом України "Про пенсійне забезпечення".
21. До рядка 129 включаються непрацюючі пенсіонери за віком, за вислугу років і за інвалідністю, до пенсії яким встановлена надбавка на кожного непрацездатного члена сім'ї, що перебувають на їх утриманні, у розмірі соціальної пенсії, передбаченої для відповідної категорії непрацездатних (статті 21а, 33а Закону України "Про пенсійне забезпечення").
22. У рядках 130 - 133 враховуються непрацездатні члени сім'ї, на утримання яких встановлена надбавка до пенсії відповідно в розмірах 200%, 100%, 50% мінімальної пенсії за віком.
23. До рядка 134 включаються одинокі пенсіонери за віком, за вислугу років, які за висновком медичних закладів потребують постійного стороннього догляду і яким встановлена надбавка на догляд за ними в розмірі соціальної пенсії (ст.21б Закону України "Про пенсійне забезпечення").
24. До рядка 135 включаються інваліди I групи, одинокі інваліди II групи, які потребують постійного стороннього догляду або досягли пенсійного віку, а також одинокі інваліди III групи, які досягли пенсійного віку, яким встановлена надбавка до пенсії на догляд за ними в розмірі соціальної пенсії (ст.33б Закону України "Про пенсійне забезпечення").
25. До рядка 136 "пенсіонери-військовослужбовці і їх сім'ї" включаються інваліди, які одержують пенсії за нормами військовослужбовців строкової служби, незалежно від причини інвалідності, та члени сімей військовослужбовців, які одержують пенсію за нормами сімей військовослужбовців строкової служби, незалежно від причини смерті годувальника.
26. До рядка 141 "із загального числа пенсіонерів по інвалідності - інваліди війни" включаються тільки ті інваліди із числа військовослужбовців строкової служби, які одержують пенсію за нормами інвалідів війни.
27. До рядка 148 включаються непрацюючі інваліди із числа військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, до пенсії яким нараховані надбавки на кожного непрацездатного члена сім'ї, що є на їх утриманні, у розмірі соціальної пенсії, встановленої Законом України "Про пенсійне забезпечення" для відповідної категорії непрацездатних (ст.24а Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ".
28. У рядках 149 - 152 враховуються непрацездатні члени сім'ї, на утримання яких установлені надбавки до пенсії відповідно в розмірах 200%, 100%, 50% мінімальної пенсії за віком.
29. У рядках 153 - 156 враховуються інваліди I групи, одинокі інваліди II групи, які потребують постійного стороннього догляду або досягли пенсійного віку, а також одинокі інваліди III групи, які досягли пенсійного віку, яким встановлена надбавка до пенсії на догляд за ними в розмірі соціальної пенсії (ст.24б Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців та осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ").
30. До рядка 157 "пенсіонери в разі втрати годувальника із числа військовослужбовців" включаються особи, які одержують пенсії за нормами сімей військовослужбовців строкової служби, незалежно від причини смерті годувальника.
31. До рядка 161 "із загального числа пенсіонерів у разі втрати годувальника (військовослужбовців) - члени сімей загиблих військовослужбовців" включаються особи, які одержують пенсії за нормами сімей військовослужбовців строкової служби, що загинули на фронті.
32. Із загального числа військовослужбовців і їх сімей (рядок 136) у рядку 167 виділяються пенсіонери, пенсія яким без урахування надбавок і підвищень (основний розмір) призначена у мінімальному розмірі.
33. У рядках 168 - 190 враховуються пенсіонери, яким пенсії призначені відповідно до Законів України: "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про статус народного депутата України", "Про статус суддів", "Про судову експертизу", "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", а також відповідно до Митного кодексу України та Положення про помічника-консультанта народного депутата України.
34. До рядків 183 - 190 включаються пенсіонери, пенсії яким призначені відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" у розмірі відшкодування збитків та в мінімальних розмірах відповідно до ст.54.
35. Із загального числа пенсіонерів (розділи I - X) у рядках 191 - 226 виділені дані про загальну чисельність пенсіонерів - учасників аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих від Чорнобильської катастрофи.
36. У рядках 191 - 197 учасники ліквідації аварії на ЧАЕС і потерпілі від Чорнобильської катастрофи розподілені за категоріями, визначеними відповідно до Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та інших нормативних документів.
До категорії "Д" відносяться діти віком до 16 років та від 16 до 18 років, які визначені потерпілими від Чорнобильської катастрофи відповідно до ст.27 зазначеного Закону.
До категорії "Г" відносяться особи, які визнані потерпілими від Чорнобильської катастрофи відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15.11.96 N 1391 "Про затвердження переліків видів робіт і місць за межами зони відчуження, де за урядовими завданнями у 1986 - 1987 роках виконувались роботи в особливо шкідливих умовах (за радіаційним фактором), пов'язаних з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи".
37. У рядках 223 - 226 із загального числа постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи виділяються особи, які брали участь у ядерних аваріях та в ядерних випробовуваннях (визначені відповідно до ст.14 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" та постанови Кабінету Міністрів України від 02.12.92 р. N 674 "Порядок віднесення громадян із числа тих, які брали участь у ліквідації інших ядерних аварій та наслідків ядерних випробувань, у військових навчаннях із застосуванням ядерної зброї та постраждали за інших обставин від радіаційного опромінення не з власної вини, до відповідних категорій осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
38. У рядках 227 - 235 враховуються пенсіонери, які згідно із Законом України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" визначені ветеранами війни.
39. До рядка 236 включаються пенсіонери, яким згідно із Законом України "Про статус гірських населених пунктів в Україні" збільшується розмір пенсії.
40. До рядка 237 включаються пенсіонери, яким згідно із Законом України "Про донорство крові та її компонентів" збільшується розмір пенсії.
41. У рядках 238 - 240 враховуються пенсіонери, яким достроково призначені пенсії згідно з Законом України "Про зайнятість населення".
42. До рядка 242 включаються особи, що мають особливі трудові заслуги (Герої Соціалістичної Праці та повні кавалери ордена Трудової Слави) і яким згідно з Законом України "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні" встановлені надбавки до пенсії.
43. До рядка 243 включаються пенсіонери, яким достроково призначені пенсії у зв'язку з виявленою невідповідністю працівника зайнятій посаді за станом здоров'я згідно з Законом України "Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку в Україні".
44. У рядках 246 - 248 враховуються громадяни, які необгрунтовано зазнали політичних репресій і в подальшому були реабілітовані, та члени сімей реабілітованих, яким відповідно до ст.77 Закону України "Про пенсійне забезпечення" підвищується розмір пенсії.
Перевірка правильності складання звіту
45. Перевірити за всіма графами правильність підрахунку в рядках (1, 5, 6, 17, 61, 66, 70, 71, 75, 87, 93, 109, 113, 114, 119, 130, 136, 137, 141, 149, 153, 157, 161, 168, 170, 180, 183, 184, 191, 198, 205, 216, 223, 227, 228, 241, 246).
46. Дані про чисельність пенсіонерів та середні розміри призначених пенсій потрібно порівняти з відповідними даними попереднього звіту, звертаючи увагу на різкі зміни в зростанні або зменшенні цих показників.
47. Середні розміри пенсій, призначених усім пенсіонерам потрібно порівняти із середніми розмірами пенсій, призначених пенсіонерам у звітному році. При порівнянні середніх розмірів пенсій слід мати на увазі, що середні розміри пенсій інвалідів I групи, як правило, мають бути більшими ніж інвалідів II і III груп, середні розміри пенсій інвалідів II групи - більшими, ніж інвалідів III групи.
Державна статистична звітність
Коди |
Кому подається (назва й адреса одержувача) ф.N 94-РВК
__________________________________________ Затверджено
__________________________________________ Наказ Держкомстату України
__________________________________________ 10 грудня 1998 р. N 411
поштова-річна
Ким подається (назва й адреса організації) Надсилають: 20 січня - рай-, міськуправління
__________________________________________ соціального захисту населення, 1 лютого - центри по
__________________________________________ нарахуванню і виплаті пенсій та допомоги -
__________________________________________ Міністерству праці та соціального захисту
Автономної Республіки Крим, управлінням соціального
захисту населення обласних, Київської та
Севастопольської міських державних адміністрацій.
Міністерство праці та соціального захисту
Автономної Республіки Крим, управління соціального
захисту населення обласних, Київської та
Севастопольської міських державних адміністрацій -
Міністерству праці та соціальної політики України
і обласному управлінню статистики - 25 лютого.
Міністерство праці та соціальної політики України -
Держкомстату України - зведену інформацію по
Україні й регіонах - 10 квітня.
Звіт
про чисельність пенсіонерів і суми призначених місячних пенсій по району (місту) ____________ області (республіці) __________ станом на 1 січня 199_ р.