• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства юстиції України

Міністерство юстиції України  | Наказ від 07.04.2021 № 1277/5
Реквізити
  • Видавник: Міністерство юстиції України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 07.04.2021
  • Номер: 1277/5
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство юстиції України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 07.04.2021
  • Номер: 1277/5
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
07.04.2021 № 1277/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
07 квітня 2021 р.
за № 465/36087
Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства юстиції України
Відповідно до пунктів 3, 10 Положення про Міністерство юстиції України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 липня 2014 року № 228,
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Зміни до деяких нормативно-правових актів Міністерства юстиції України, що додаються.
2. Директорату правосуддя та кримінальної юстиції (Олійник О.) подати цей наказ на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 03 жовтня 1992 року № 493 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади".
3. Департаменту державної виконавчої служби (Кисельов М.) вжити заходів для забезпечення реалізації цього наказу.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра юстиції України з питань виконавчої служби Гайченка А.
МіністрД. Малюська
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
юстиції України
07 квітня 2021 року № 1277/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
07 квітня 2021 р.
за № 465/36087
ЗМІНИ
до деяких нормативно-правових актів Міністерства юстиції України
1. Внести до Інструкції з організації примусового виконання рішень, затвердженої наказом Міністерства юстиції України від 02 квітня 2012 року № 512/5, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 02 квітня 2012 року за № 489/20802 (у редакції наказу Міністерства юстиції України від 29 вересня 2016 року № 2832/5), такі зміни:
1) пункт 3 розділу III доповнити новими абзацами тридцять першим, тридцять другим такого змісту:
"Стягувач може пред’явити до відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, відділу примусового виконання рішень управління забезпечення примусового виконання рішень міжрегіонального управління Міністерства юстиції України виконавчий документ, сума зобов’язання за яким не підвідомча відповідному відділу примусового виконання рішень, у разі якщо на виконанні у цьому відділі перебуває виконавче провадження (зведене виконавче провадження) про стягнення коштів з боржника, визначеного цим виконавчим документом.
У разі якщо на виконанні у відділі державної виконавчої служби перебуває зведене виконавче провадження, виконавчий документ про стягнення коштів з боржника, стосовно якого здійснюється зведене виконавче провадження, може бути пред’явлений до цього відділу.";
2) пункт 5 розділу XIV доповнити новими абзацами вісімнадцятим - двадцять першим такого змісту:
"При розгляді скарги на постанову у справі про адміністративне правопорушення посадова особа вищестоящого органу перевіряє законність і обґрунтованість винесеної постанови і приймає одне з рішень, передбачених статтею 293 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Скарги на постанову у справі про адміністративне правопорушення розглядаються вищестоящим органом (вищестоящою посадовою особою) в десятиденний строк з дня їх надходження, якщо інше не встановлено законами України.
За результатами розгляду скарги на постанову у справі про адміністративне правопорушення вищестоящим органом (вищестоящою посадовою особою) виноситься постанова.
Копія рішення по скарзі на постанову у справі про адміністративне правопорушення протягом трьох днів надсилається особі, щодо якої її винесено.".
2. Розділ III Положення про офіс приватного виконавця, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 15 листопада 2016 року № 3238/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 листопада 2016 року за № 1487/29617, доповнити новим пунктом 3 такого змісту:
"3. Копія акта видається приватному виконавцю одночасно із завершенням перевірки його офіса.".
У зв’язку з цим пункти 3-5 вважати відповідно пунктами 4-6.
3. Внести до Правил ведення діловодства та архіву в органах державної виконавчої служби та приватними виконавцями, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 07 червня 2017 року № 1829/5, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 08 червня 2017 року за № 699/30567, такі зміни:
1) у пункті 10 розділу II слово "щоденному" замінити словом "щотижневому";
2) перше речення пункту 2 розділу VIII виключити.
4. Внести до Положення про Дисциплінарну комісію приватних виконавців, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 27 листопада 2017 року № 3791/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 28 листопада 2017 року за № 1442/31310, такі зміни:
1) у пункті 12:
доповнити новими абзацами шостим, сьомим такого змісту:
"Засідання Дисциплінарної комісії проводяться державною мовою.
Приватний виконавець може брати участь у розгляді питання (справи) самостійно та/або через свого представника. Повноваження представників мають бути підтверджені згідно з вимогами закону. Оригінали відповідних документів або їх належним чином засвідчені копії приєднуються до дисциплінарної справи.";
У зв’язку з цим абзаци шостий - восьмий вважати відповідно абзацами восьмим - десятим;
в абзаці дев’ятому слова "абзаці шостому" замінити словами "абзацах сьомому та восьмому";
2) доповнити новим пунктом 26 такого змісту:
"26. Учасники засідання, учасники дисциплінарної справи та інші присутні на засіданні Дисциплінарної комісії зобов’язані:
виконувати розпорядження головуючого щодо додержання порядку під час засідання;
не створювати перешкод для нормального ходу засідання та утримуватись під час засідання від пересування по залу, розмов, реплік;
вимкнути або перевести у беззвучний режим мобільні телефони та будь-які інші пристрої чи технічні засоби, що можуть заважати проведенню засідання.
Особу, яка допустила порушення дисципліни на засіданні, головуючий попереджає про необхідність додержання порядку на засіданні.
Якщо присутні на засіданні особи протиправно перешкоджають його проведенню, комісія може прийняти мотивоване рішення про позбавлення їх права бути присутніми на засіданні.".
У зв’язку з цим пункти 26-31 вважати відповідно пунктами 27-32;
3) пункт 29 доповнити новим абзацом четвертим такого змісту:
"Мін’юст протягом трьох робочих днів з дня надходження підписаного протоколу засідання Дисциплінарної комісії розміщує на офіційному вебсайті Мін’юсту інформацію про прийняті на засіданні Дисциплінарної комісії рішення.".
5. Внести до розділу III Порядку проведення перевірок діяльності органів державної виконавчої служби, приватних виконавців, затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 22 жовтня 2018 року № 3284/5, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 22 жовтня 2018 року за № 1195/32647, такі зміни:
1) пункти 7, 8 викласти в такій редакції:
"7. У визначений строк проведення перевірки приватний виконавець зобов’язаний перебувати на робочому місці з 10 по 18 годину та створити умови для проведення перевірки.
8. Строки проведення планової перевірки діяльності приватного виконавця можуть бути перенесені. Про перенесення строків проведення планової перевірки Міністерство юстиції України видає наказ та повідомляє приватного виконавця у порядку, визначеному абзацами четвертим, п’ятим пункту 2 цього розділу.
Якщо до визначеного строку проведення планової перевірки діяльності приватного виконавця або під час її проведення до структурного підрозділу Міністерства надійшло повідомлення про тимчасову непрацездатність приватного виконавця з наданням підтверджуючих документів, планова перевірка діяльності приватного виконавця зупиняється.
Якщо повідомлення про тимчасову непрацездатність приватного виконавця надійшло робочій групі з проведення перевірки, голова робочої групи невідкладно повідомляє про це структурний підрозділ Міністерства.
Якщо повідомлення про тимчасову непрацездатність приватного виконавця надійшло в останній день проведення перевірки, питання щодо необхідності зупинення планової перевірки вирішується головою робочої групи з проведення планової перевірки. Про необхідність зупинення планової перевірки голова робочої групи невідкладно повідомляє структурний підрозділ Міністерства.
Планова перевірка діяльності приватного виконавця (крім випадку, визначеного абзацом другим цього пункту) може бути зупинена у разі надходження до структурного підрозділу Міністерства повідомлення приватного виконавця з наданням підтверджуючих документів про неможливість з об’єктивних підстав у визначені строки проведення планової перевірки перебувати в офісі, в якому він здійснює діяльність.
Повідомлення, передбачені абзацами другим, п’ятим, десятим та п’ятнадцятим цього пункту надсилаються приватним виконавцем на електронну адресу структурного підрозділу Міністерства, зазначену у повідомленні про проведення планової перевірки діяльності приватного виконавця.
Структурний підрозділ Міністерства не пізніше наступного робочого дня з дня отримання відповідного повідомлення надсилає приватному виконавцю повідомлення про зупинення планової перевірки його діяльності або повідомлення про відсутність підстав для зупинення планової перевірки.
У разі зупинення планової перевірки з підстав, передбачених абзацом п’ятим цього пункту, у повідомленні про зупинення планової перевірки зазначається строк, на який зупиняється планова перевірка, та дата відновлення цієї перевірки.
Інформація про діяльність приватного виконавця, отримана до зупинення планової перевірки, зберігається головою робочої групи з проведення перевірки.
У разі зупинення планової перевірки з підстав, передбачених абзацом другим цього пункту, приватний виконавець зобов’язаний у день відновлення працездатності повідомити про це структурний підрозділ Міністерства.
Структурний підрозділ Міністерства визначає дату відновлення планової перевірки та організовує її проведення. Планова перевірка має бути відновлена не пізніше ніж на 15 робочий день з дня отримання повідомлення приватного виконавця про відновлення працездатності.
У разі необхідності внесення змін до складу робочої групи з проведення перевірки діяльності приватного виконавця Міністерство юстиції України видає відповідний наказ.
Про дату, з якої відновлюється проведення планової перевірки діяльності приватного виконавця, структурний підрозділ Міністерства повідомляє приватного виконавця не пізніше робочого дня, що передує дню відновлення перевірки.
У разі зупинення планової перевірки визначені наказом про проведення планової перевірки діяльності приватного виконавця строки проведення перевірки зупиняються.
Якщо після визначення дати відновлення планової перевірки або у період її проведення після відновлення надійшло повідомлення про тимчасову непрацездатність приватного виконавця (неможливість приватного виконавця перебувати в офісі у строки проведення планової перевірки), планова перевірка діяльності приватного виконавця не зупиняється. Перевірка проводиться на підставі відомостей автоматизованої системи виконавчого провадження, баз даних та реєстрів, що містять інформацію, потрібну для здійснення контролю за діяльністю приватного виконавця, а також інформації, отриманої від приватного виконавця під час проведення перевірки.
У період зупинення планової перевірки діяльності приватного виконавця структурний підрозділ Міністерства за допомогою автоматизованої системи виконавчого провадження здійснює перевірку вчинення приватним виконавцем виконавчих дій у період непрацездатності.
Встановлення факту вчинення приватним виконавцем виконавчих дій у період зупинення планової перевірки, а також неповідомлення або несвоєчасне повідомлення приватним виконавцем про відновлення працездатності є підставою для складання структурним підрозділом Міністерства акта про ухилення приватного виконавця від проведення планової перевірки.";
2) у пункті 10:
абзац другий викласти в такій редакції:
"Акт про ухилення приватного виконавця від проведення планової перевірки з підстав, передбачених абзацами другим - четвертим пункту 11 цього розділу, складається у двох примірниках, які підписують всі члени робочої групи з проведення перевірки.";
доповнити після абзацу другого новими абзацами третім, четвертим такого змісту:
"Акт про ухилення приватного виконавця від проведення планової перевірки з підстав, передбачених абзацами п’ятим та шостим пункту 11 цього розділу, складається та підписується керівником та одним з працівників управління, яке входить до складу структурного підрозділу Міністерства та до повноважень якого належить забезпечення контролю за діяльністю приватних виконавців (далі - Управління контролю), у двох примірниках.
Один примірник акта про ухилення приватного виконавця від проведення планової перевірки вручається приватному виконавцю або у разі його відсутності не пізніше наступного робочого дня надсилається приватному виконавцю рекомендованим поштовим відправленням, другий примірник зберігається в матеріалах планової перевірки.".
У зв’язку з цим абзаци третій, четвертий вважати відповідно абзацами п’ятим, шостим;
3) пункт 11 доповнити новими абзацами п’ятим, шостим такого змісту:
"вчинення приватним виконавцем виконавчих дій у період зупинення планової перевірки у зв’язку із непрацездатністю приватного виконавця;
неповідомлення або несвоєчасне повідомлення приватним виконавцем про відновлення працездатності у період зупинення планової перевірки.";
4) пункт 17 після абзацу восьмого доповнити новим абзацом дев’ятим такого змісту:
"інформація про зупинення планової перевірки, якщо перевірка зупинялась;".
У зв’язку з цим абзаци дев’ятий - сімнадцятий вважати відповідно абзацами десятим - вісімнадцятим;
5) в абзаці другому пункту 26 слова "управлінням, яке входить до складу структурного підрозділу Міністерства та до повноважень якого належить забезпечення контролю за діяльністю приватних виконавців (далі - Управління контролю)," замінити словами "Управлінням контролю".
Директор Директорату
правосуддя
та кримінальної юстиції


О. Олійник