• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників закладів охорони здоровя та соціального захисту населення

Міністерство охорони здоровя України  | Наказ, Інструкція від 23.11.1993 № 229 | Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
Н А К А З
N 229 від 23.11.93 Зареєстровано в Міністерстві
м.Київ юстиції України
27 грудня 1993 р.
за N 198
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Мінпраці та соцполітики N 161/137 від 06.04.2001 )
Про затвердження Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників закладів охорони здоров'я та соціального захисту населення
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами МОЗ N 137 від 18.08.94 N 274 від 04.09.96 N 5 від 11.01.97 N 101 від 10.05.2000 )
З метою вдосконалення системи плати праці працівників охорони здоров'я та соціального захисту населення та у відповідності з постановами Кабінету Міністрів України від 25.01.93 N 44, 45 і постанови від 02.06.93 N 393 за погодженням з Міністерством соціального захисту населення, Міністерством праці, Міністерством фінансів та ЦК профспілки працівників охорони здоров'я України
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити та ввести в дію з 1 вересня 1993 року Інструкцію про порядок обчислення заробітної плати працівників охорони здоров'я та соціального захисту населення (додається).
2. Керівникам органів і закладів охорони здоров'я і соціального захисту населення забезпечити умови оплати, передбачені Інструкцією.
3. Вважати такими, що втратили чинність, наказ МОЗ України від 19.03.92 N 51 "Про затвердження Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників охорони здоров'я та соціального забезпечення України" зі змінами і доповненнями, внесеними наказами МОЗ України від 28.05.92 N 91 і від 23.11.92 N 168, та наказом МОЗ України від 23.02.93 N 35 "Про оплату праці працівників охорони здоров'я та соціального захисту населення на основі Єдиної тарифної сітки".
Міністр Ю.П.Спіженко
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Міністерства охорони
здоров'я України
від 23.11.93 N 229
ІНСТРУКЦІЯ
Про порядок обчислення заробітної плати працівників закладів охорони здоров'я та соціального захисту населення
( З 1 червня 1996 року Інструкція застосовується з урахуванням розмірів схемних посадових та посадових окладів (ставок заробітної плати), затверджених наказом Міністерства охорони здоров'я України N 274 від 04.09.96 )
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Інструкція про порядок обчислення заробітної плати працівників закладів охорони здоров'я та соціального захисту населення (далі Інструкція) розроблена відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25 січня 1993 р. N 44 "Про оплату праці працівників бюджетних установ і організацій на основі Єдиної тарифної сітки" і наказу Міністерства охорони здоров'я України (далі МОЗ) від 23.02.93 N 35 "Про оплату праці працівників охорони здоров'я та соціального захисту населення на основі Єдиної тарифної сітки" з подальшими змінами та доповненнями.
1.1.1. Умови оплати праці передбачені цією Інструкцією застосовуються при обчисленні заробітної плати таких категорій працівників:
- медичних та фармацевтичних працівників, фахівців, службовців та робітників закладів охорони здоров'я та соціального захисту населення, бюро медичної статистики, будинків відпочинку, пансіонатів, туристських баз, оздоровчих таборів, будинків творчості, профілакторіїв та будинків-інтернатів для престарілих та інвалідів, територіальних та реабілітаційних центрів по обслуговуванню самотніх, відділень соціальної допомоги вдома незалежно від відомчого підпорядкування (надалі "працівники охорони здоров'я та соціального захисту населення".
1.2. Умови оплати праці, передбачені цією Інструкцією, застосовуються для працівників, які допущені у встановленому порядку до медичної та фармацевтичної діяльності, відповідно до наказу МОЗ України від 25.12.92 N 195 "Про затвердження Переліку вищих і середніх спеціальних навчальних закладів, підготовка і отримання звання в яких дають право займатися медичною і фармацевтичною діяльністю" з подальшими змінами і доповненнями, а також до фахівців, що прирівняні за оплатою праці до медичних та фармацевтичних працівників (психологи, біологи, зоологи).
1.3. Зазначені в Інструкції посадові оклади є державними гарантіями мінімальних рівнів оплати праці для конкретних професійно-кваліфікаційних груп працівників, які перебувають у трудових відносинах із закладами охорони здоров'я всіх форм власності, при додержанні встановленої законодавством про працю тривалості робочого часу та виконанні працівником посадових обов'язків (норм праці).
У тому разі, коли встановлені Інструкцією ставки (оклади) працівників з урахуванням надбавок та пільг будуть нижчі від діючих ставок (окладів) з урахуванням надбавок та пільг, цим працівникам на період роботи в даному закладі на даній посаді зберігається діючий розмір посадового окладу.
1.4. Оплата праці керівників, спеціалістів, службовців та робітників закладів охорони здоров'я та соціального захисту населення, що не передбачені цією Інструкцією (транспорту, зв'язку, сільського господарства, комунального обслуговування та інших), здійснюється відповідно до умов оплати праці аналогічних категорій працівників відповідних галузей народного господарства.
1.5. Посадові оклади (ставки), що передбачені цією Інструкцією, встановлюються з урахуванням кваліфікаційних вимог і тарифних розрядів працівників відповідної кваліфікації на підставі штатного розпису (додаток N 1).
Оплата праці працівників здійснюється пропорційно відпрацьованому часу, виходячи з посадового окладу, або в залежності від виробітку і відрядних розцінок з урахуванням доплат, підвищень та надбавок, передбачених діючим законодавством. Заробіток працівника граничними розмірами не обмежується.
1.6. З керівниками та спеціалістами, які мають високу кваліфікацію, можуть укладатися контракти згідно з чинним законодавством.
При визначенні посадових окладів керівників закладів охорони здоров'я і соціального захисту населення та їх заступників - лікарів (провізорів), розміри їх схемних посадових окладів можуть бути не нижчими від тих, які передбачені цією Інструкцією для лікарів (провізорів) - керівників структурних підрозділів, а при відсутності у закладах структурних підрозділів - не нижчими від окладів, що передбачені для лікарів (провізорів) відповідної кваліфікації.
1.7. Розміри доплат за роботу у нічний час, суміщення посад (професій) та інші доплати та надбавки визначаються адміністрацією закладів за погодженням з профспілковими комітетами за рахунок і в межах фонду заробітної плати та відображаються у розрахункових відомостях на виплату заробітної плати.
Визначення розміру заробітної плати проводиться у всіх випадках окремо за основною посадою, суміщенням та заміщенням (видах робіт).
1.8. З метою стимулювання роботи працівників закладів охорони здоров'я та соціального захисту населення, які працюють у селі, місцевим Радам народних депутатів надано право встановлювати за рахунок власних коштів вищі посадові оклади, за ті, що передбачені даною Інструкцією.
1.9. Зміни розмірів посадових окладів, підвищень, надбавок, що визначають заробітну плату працівників, проводяться з моменту (з дня):
1.9.1. призначення на посаду фахівця відповідної кваліфікації;
1.9.2. присвоєння кваліфікаційної категорії, розряду, почесного звання - з дня їх встановлення, присвоєння.
1.9.2.1. Днем присвоєння є: почесних звань - дата Указу Президії Верховної Ради СРСР, Верховної Ради України, Ради Міністрів Республіки Крим, почесного звання "Заслужений працівник охорони здоров'я" - з дати присвоєння, виплата за яке передбачена з 01.04.91 р.
1.9.2.2. Кваліфікаційної категорії - дата наказу відповідного органу (закладу) про затвердження рішення атестаційної комісії.
1.9.2.3. Розряду - дата наказу по закладу.
1.9.3. При присудженні вченого ступеня - з дня винесення Вищою атестаційною комісією рішення про видачу диплома.
1.9.4. При збільшенні або зменшенні обсягу роботи - з дня зміни у встановленому порядку планових показників.
1.9.5. Досягнення відповідного стажу безперервної роботи, який дає право на отримання надбавки.
1.10. Керівник закладу несе дисциплінарну та матеріальну відповідальність за своєчасне та правильне визначення розміру заробітної плати працівників.
При встановленні факту неправильної оплати праці керівник закладу зобов'язаний вживати заходів до негайного виправлення помилок та виплати працівнику належної йому суми за весь час неправильної оплати, а також визначити ступінь дисциплінарної та матеріальної відповідальності інших осіб, винних у цьому.
II. ТАРИФНІ РОЗРЯДИ ПРАЦІВНИКІВ ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я
1. Визначення схемних посадових окладів лікарів
N п/пПосади спеціалістівТарифний
розряд
( Пункт 1.1 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
1.1.Лікарі-хірурги всіх найменувань (*) і ліка-
рі-ендоскопісти, лікарі-анестезіологи-реа-
німатологи, які мають:
- вищу кваліфікаційну категорію
- першу кваліфікаційну категорію
- другу кваліфікаційну категорію
- без категорії



20
19
18
17
( Пункт 1.2 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
1.2.Лікар-інтерн, лікар-стажист хірургічного
профілю

16
( Пункт 1.3 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
1.3.Лікарі інших спеціальностей, які мають:
- вищу кваліфікаційну категорію
- першу кваліфікаційну категорію
- другу кваліфікаційну категорію
- без категорії

19
18
17
16
( Пункт 1.4 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
1.4.Лікар-інтерн, лікар-стажист15
------------------------
* Лікарі-хірурги всіх найменувань:
Лікар-хірург, лікар-камбустіолог, лікар пластичної хірургії, лікар-проктолог, лікар-травматолог-ортопед, лікар-уролог, лікар-нейрохірург, лікар-хірург судинний, лікар-хірург серця і крупних судин, лікар-онколог, лікар-онкохірург, лікар-радіолог, лікар-стоматолог-хірург стоматологічних відділень (палат), лікар-акушер-гінеколог, лікар-рентгенолог, який здійснює хірургічні втручання із застосуванням рентгенівської апаратури в умовах стаціонара, лікар-офтальмолог, лікар-отоларинголог, лікар-онкоотоларинголог, лікар-кардіохірург, лікар-трансплантолог.
( Пункт 1.5 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 (в редакції Наказу N 5 від 11.01.97 ) 1.5. Схемні посадові оклади, що відповідають присвоєному тарифному розряду лікарів-хірургів всіх найменувань, лікарів-анестезіологів-реаніматологів та лікарів-ендоскопістів, підвищуються до 40 відсотків від схемного посадового окладу за здійснення оперативних втручань у залежності від обсягу, складності і характеру їх праці.
1.6. Лікарям всіх спеціальностей (провізорам), які отримали диплом з відзнакою після закінчення медичних інститутів (університетів, академій), схемний посадовий оклад, що відповідає присвоєному тарифному розряду, підвищується протягом 5 років на 18 відсотків від розміру мінімальної заробітної плати.
1.7. Тарифні розряди інспекторів-лікарів територіальних об'єднань санаторіїв, а також спеціалістів з вищою немедичною освітою (психологи, біологи, ентомологи, зоологи та інші) і спеціалістів, які допущені до заняття лікарських посад, встановлюються на рівні тарифних розрядів, передбачених для лікарів інших спеціальностей (пункт 13).
1.8. Тарифні розряди лікарів медичних відділів протезно-ортопедичних підприємств та об'єднань встановлюються згідно з пунктом 1.1.
1.9. Тарифні розряди, передбачені пунктами 1.1 та 1.3., встановлюються по посадах лікарів усіх найменувань незалежно від типу закладу та місця його розташування.
1.10. Лікарям медико-соціальних експертних комісій (далі МСЕК) Центрів (бюро) медико-соціальних експертиз, що виїжджають у неробочий час на засідання комісій поза місце постійної роботи, встановлюється доплата за фактичний час перебування у дорозі від місцезнаходження МСЕК або центру (бюро) до місця проведення засідань та назад з розрахунку посадового окладу. Ця доплата не пов'язана з продуктивною працею і має компенсаційний характер. Тому час перебування у дорозі до робочого часу не включається. Вказана доплата не оподатковується і не враховується при обчисленні всіх видів середньої заробітної плати.
( Пункт 2 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
2. Визначення схемних посадових окладів лікарів-керівників структурних підрозділів
2.1. Лікарям-керівникам структурних підрозділів (відділень, кабінетів, лабораторій, відділів та інших) встановлюються тарифні розряди лікарів відповідної кваліфікаційної категорії з підвищенням схемного посадового окладу, який відповідає цьому тарифному розряду, на 45-135 відсотків від розміру мінімальної заробітної плати в залежності від обсягу роботи.
2.2. Завідуючим підстанціями швидкої медичної допомоги схемні посадові оклади, що відповідають присвоєному тарифному розряду, підвищуються на 45-135 відсотків від розміру мінімальної заробітної плати в залежності від напруженості і обсягу роботи:
2.2.1. На 45 відсотків - підстанції третьої категорії, в штатному розкладі яких є 2-5 виїзних бригад швидкої медичної допомоги (40-120 чоловік персоналу).
2.2.2. На 90 відсотків - підстанції другої категорії, в штатному розкладі яких є 6-12 виїзних бригад швидкої медичної допомоги (120-240 чоловік персоналу).
2.2.3. На 135 відсотків - підстанції першої категорії, в штатному розкладі яких є понад 12 виїзних бригад швидкої медичної допомоги (понад 240 чоловік персоналу).
2.3. Керівникам обласних (міських) центрів (бюро) медико-соціальної експертизи, головним експертам медико-соціальної експертизи області, міста встановлюється 21 тарифний розряд; лікарям-головам обласних, центральних міських медико-соціальних експертних комісій - 20 тарифний розряд.
2.4. Лікарям-головам районних, міжрайонних та міських МСЕК посадові оклади лікарів відповідної кваліфікаційної категорії підвищуються на 135 відсотків від розміру мінімальної заробітної плати.
2.5. Лікарям-головам лікувально-льотних та лікувально-консультаційних комісій, міським, районним педіатрам, старшим лікарям станцій швидкої медичної допомоги і гірничорятувальних частин встановлюється тарифний розряд за пунктом 1,3 з підвищенням схемного посадового окладу, який відповідає присвоєному тарифному розряду, на 90 відсотків від розміру мінімальної заробітної плати.
2.6. Завідуючим відділеннями соціальної допомоги вдома (в залежності від кількості осіб, які обслуговуються) встановлюються такі тарифні розряди:
До 160 - 15
160-320 - 16
320-480 - 17
480-640 - 18
понад 640 - 19
3. Тарифні розряди середнього медичного персоналу
Назва посадиТарифний
розряд
123
( Пункт 3.1 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
3.1.Медичні сестри, рентгенлаборанти, інструктори,
медичні статистики, зубні техніки; дієтичні
сестри, які мають:
- вищу кваліфікаційну категорію
- першу кваліфікаційну категорію
- другу кваліфікаційну категорію
- без категорії



14
13
12
11
( Пункт 3.2 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
3.2.Акушерки, медичні сестри: операційні, відділень
(палат) анестезіології-реанімації, реанімації
та інтенсивної терапії, пологових будинків
(відділень, палат), відділень (палат) новона-
роджених та недоношених дітей, станцій (відді-
лень) швидкої медичної допомоги та невідкладної
медичної допомоги; медичні сестри-аудіо-
метристки, медсестри-оптометристки;
помічники: санітарного лікаря, лікаря-епідеміо-
лога, лікаря-паразитолога, ентомолога; фельдше-
ри, лаборанти (фельдшери-лаборанти), які мають:
- вищу кваліфікаційну категорію
- першу кваліфікаційну категорію
- другу кваліфікаційну категорію
- без категорії











15
14
13
12
( Пункт 3.3 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
3.3.Зубні лікарі, які мають:
- вищу кваліфікаційну категорію
- першу кваліфікаційну категорію
- другу кваліфікаційну категорію
- без категорії

16
15
14
13
( Пункт 3.4 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
3.4.Медичні реєстратори, дезинфектори10
3.5.
( Пункт 3.5 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
Старшим: медичним сестрам, фельдшерам, акушеркам, зубним технікам та іншим посадові оклади, що відповідають присвоєному тарифному розряду, підвищуються на 27 відсотків від розміру мінімальної заробітної плати.
3.6.
( Пункт 3.6 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
Схемні посадові оклади керівників закладів охорони здоров'я та їх структурних підрозділів із числа середнього медичного персоналу, що відповідають присвоєним тарифним розрядам, підвищуються на 36-90 відсотків від розміру мінімальної заробітної плати.
( Пункт 3.7 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 (в редакції Наказу N 5 від 11.01.97 ) 3.7. Схемні посадові оклади, що відповідають присвоєним тарифним розрядам зубних техніків та інших працівників, які виконують зуботехнічні роботи із застосуванням дорогоцінних матеріалів, підвищуються на 145 відсотків від розміру мінімальної заробітної плати.
3.8. Старшим медичним сестрам, медичним сестрам та медичним реєстраторам МСЕК, центрів (бюро), що виїжджають у неробочий час на засідання комісій за межі постійної роботи, встановлюється доплата за фактичний час перебування в дорозі від місцезнаходження центрів (бюро) медико-соціальних експертиз до місця засідання і назад з розрахунку посадового окладу.
Ця доплата не пов'язана з продуктивною працею і має компенсаційний характер. Тому час перебування у дорозі до робочого часу не включається. Вказана доплата не оподатковується і не враховується при обчисленні всіх видів середньої заробітної плати.
4. Тарифні розряди молодшого медичного персоналу
N
п/п
Назва посадиТарифний
розряд
( Пункт 4.1 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
4.1.Молодший медичний персонал:
санітарки операційних, перев'язувальних, палат-
ні, молодші медичні сестри по догляду за хво-
рими



10
( Пункт 4.2 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
4.2.Сестра-хазяйка10
( Пункт 4.3 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
4.3.Інший молодший медичний персонал9
4.4. Схемні посадові оклади, що відповідають встановленому розряду молодшого медичного персоналу (санітарок-прибиральниць), який застосовує у роботі дезинфікуючі засоби, підвищуються на 10 відсотків.
( Пункт 5 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
5. Тарифні розряди працівників служб милосердя та відділень соціальної допомоги вдома самотнім непрацездатним громадянам
5.1.Соціальні працівники, що мають:
- першу кваліфікаційну категорію
- другу кваліфікаційну категорію
- без категорії

13
12
10
5.2.Молодша сестра милосердя8
( Пункт 6 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
6. Тарифні розряди керівних працівників закладів охорони здоров'я та соціального захисту населення
N
п/п
Назва посадиТарифний розряд
IIIIIIIVV
6.1.Керівник (головний
лікар, директор,
начальник, заві-
дуючий)



22



21



20



19



18
6.2.Головний бухгалтер1818171716
6.3.Головна медична
сестра
1716161515
6.4.Завідуючий аптекою
(структурний під-
розділ лікувально-
профілактичного
закладу)
- провізор
- фармацевт





18
17





17
16





16
15





15
14





-
-
6.5.Начальник планово-
економічного від-
ділу


17


17


16


16


-
6.6.Головні спеціаліс-
ти

17

17

16

16

-
6.7.Завідуючий молоч-
ною кухнею

16

16

15

15

14
6.8.Начальники служб,
відділів (крім
планово-економіч-
ного відділу), на-
чальник штабу ци-
вільної оборони
16161515-
6.9. Заступникам керівників закладів (структурних підрозділів) схемні посадові оклади встановлюються на 5 - 15 відсотків нижче схемного посадового окладу відповідного керівника , а саме:
заступникам керівника - лікарям - на 5 відсотків;
заступникам керівника з економічних питань - на 10 відсотків;
іншим заступникам - на 15 відсотків.
6.10. Посадові оклади заступників керівників структурних підрозділів, для яких не передбачені оклади цією Інструкцією, встановлюються на 10-20 відсотків нижче окладів керівників відповідних підрозділів.
6.11. Керівникам лепрозоріїв, лікарських здоровпунктів, лікарських амбулаторій встановлюється 18-й тарифний розряд; керівникам жіночих консультацій, які не входять до складу інших лікувально-профілактичних закладів - 17 тарифний розряд.
6.12. Керівникам самостійних територіальних медичних об'єднань та об'єднань санаторіїв тарифні розряди встановлюються на рівні найвищих тарифних розрядів керівників закладів із числа тих, які входять до об'єднання, з підвищенням посадових окладів керівників на 117 і 144 відсотки від рівня мінімальної заробітної плати.
6.13. Головним лікарям територіальних медичних об'єднань встановлюються тарифні розряди на рівні найвищого тарифного розряду керівника закладу або організації із числа закладів і організацій, які входять до Територіального медичного об'єднання (далі ТМО).
6.14. Тарифні розряди керівних працівників, що передбачені у пункті 6 встановлюються відповідно до показників по віднесенню закладів охорони здоров'я до тарифних розрядів керівників, які визначені у додатку N 2.
( Пункт 7 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
7. Тарифні розряди працівників аптечних закладів
N
п/п
Назва посадиТарифний
розряд
7.1.Старший провізор, провізор контрольно-аналітич-
ної лабораторії, провізор-аналітик ЦРА (пов'я-
заний з перевірками підвідомчої мережі), які
мають:
- вищу кваліфікаційну категорію
- першу кваліфікаційну категорію
- другу кваліфікаційну категорію
- без категорії




19
18
17
16
7.2.Провізори, які мають:
- вищу кваліфікаційну категорію
- першу кваліфікаційну категорію
- другу кваліфікаційну категорію
- без категорії

18
17
16
15
7.3.Провізор-інтерн14
7.4.Фармацевти, які мають:
- вищу кваліфікаційну категорію
- першу кваліфікаційну категорію
- другу кваліфікаційну категорію
- без категорії

15
14
13
12
7.5.Лаборанти контрольно-аналітичної лабораторії,
які мають:
- вищу кваліфікаційну категорію
- першу кваліфікаційну категорію
- другу кваліфікаційну категорію
- без категорії


14
13
12
11
7.6.Продавець оптики11
7.7.Молодший фармацевт, продавець кіоска10

7.8.
Інший персонал
Фасувальниця, санітарка-мийниця

9
7.9.Санітарки-мийниці, які використовують дезинфі-
куючі засоби

10
7.10. Посадові оклади провізорів, які зайняті виключно інформаційною роботою, встановлюються шляхом підвищення на 5 відсотків посадових окладів провізорів з відповідною категорією.
( Пункт 8 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
8. Тарифні розряди керівних працівників аптечних закладів
N
п/п
Назва посадиТарифний розряд
IIIIIIIVV



8.1.
I. Аптечні заклади
(крім баз, скла-
дів)
Керівник (завідую-
чий)




19




18




17




*)




16
8.2.Головний бухгалтер1716151413
8.3.Завідуючий відді-
лом:
- провізор
- фармацевт


17
16


16
15


16
14


-
-


-
-
8.4.Начальник госпо-
дарського відділу

10

10

-

-

-
-------------------------
*) Посадовий оклад завідуючого аптечним закладом встановлюється на 5 відсотків нижче посадового окладу, передбаченого 17 тарифним розрядом.
8.5. Посадові оклади заступників завідуючого аптечним закладом - провізора, фармацевта встановлюються відповідно на 10, 15 відсотків нижче посадового окладу завідуючого.
8.6. Посадові оклади заступників завідуючих відділами - провізорів, фармацевтів встановлюються на 5 відсотків нижче посадових окладів завідуючих відділами з відповідною освітою.
8.7. Посадові оклади завідуючих аптечними пунктами встановлюються на рівні 16 розряду для провізорів, 13 розряду - для фармацевтів.
При обсязі робіт аптечного пункту, коли товарообіг відповідає 17 (або вищому) тарифному розряду завідуючого аптекою, посадові оклади завідуючих аптечними пунктами - провізора, фармацевта встановлюються на 15 та 20 відсотків нижче посадового окладу відповідного тарифного розряду завідуючого аптекою.
8.8. Завідуючому кіоском з обсягом роботи нижче 30 тис.крб. (в роздрібних цінах на 01.01.92) встановлюється 12 тарифний розряд.
8.9. Посадові оклади керівних працівників аптечних закладів, (крім баз, складів), обсяг роботи яких перевищує в 2 рази показники, що відповідають 19 тарифному розряду керівників цих закладів, підвищуються на 10 відсотків, а при перевищенні показників в 3 рази - на 15 відсотків.
( Пункт 9 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
9. Тарифні розряди керівних працівників аптечних баз, складів
N
п/п
Назва посадиТарифний розряд
IIIIIIIVV


9.1.
I. Аптечні бази,
склади
Завідуючий



20



19



18



17



16
9.2.Головний бухгалтер1817161514
9.3.Завідуючий відді-
лом:
- провізор
- фармацевт


18
17


17
16


16
15


16
14


*)
13
9.4.Начальник планово-
економічного від-
ділу


17


16


-


-


-
9.5.Начальники (заві-
дуючі) інших від-
ділів


14


13


12


12


12
-------------------------
*) Посадовий оклад завідуючого відділом - провізора аптечного складу, бази з річним товарообігом до 10 млн.крб. (в оптових цінах на 01.01.91) встановлюється на 5 відсотків вище посадового окладу, передбаченого 15 тарифним розрядом.
9.6. Посадовий оклад заступника завідуючого базою (складом) встановлюється на 10 відсотків нижче посадового окладу завідуючого.
9.7. Посадові оклади заступників завідуючих відділами - провізорів, фармацевтів встановлюються на 5 відсотків нижче посадових окладів завідуючих відділами з відповідною освітою.
9.8. Посадові оклади керівних працівників аптечних баз, складів обсяг роботи яких перевищує в 2 рази показники, що відповідають 20 тарифному розряду керівника бази (складу), підвищуються на 10 відсотків, а при перевищенні показників в 3 рази - на 15 відсотків.
9.9. Посадові оклади керівних працівників Центральної районної аптеки (далі ЦРА) (завідуючого ЦРА, його заступників, головного бухгалтера ЦРА, його заступника, завідуючих відділами та їх заступників), які здійснюють постачання аптек всього району, підвищуються:
- на 10 відсотків - при прикріпленні до ЦРА від 5 до 15
аптек;
- на 15 відсотків - при прикріпленні понад 15 аптек.
( Пункт 10 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
10. Тарифні розряди керівників, спеціалістів та службовців централізованих бухгалтерій при закладах охорони здоров'я та соціального захисту населення
Назва посадиТарифний
розряд
10.1.Керівник групи обліку17
10.2.Провідний спеціаліст16
10.3.Спеціаліст:
I категорії
II категорії

15
14
10.4.Спеціаліст13
10.5.Старший касир9
10.6.Касир8
10.7. Головним бухгалтерам централізованих бухгалтерій встановлюються 17 - 20 тарифні розряди. При визначенні його тарифного розряду слід мати на увазі, що посадовий оклад головного бухгалтера, який відповідає встановленому тарифному розряду, не може перевищувати посадовий оклад заступника керівника-лікаря (за основною діяльністю), провізора закладу з найвищими показниками по віднесенню закладів охорони здоров'я до тарифних розрядів керівників. Заступнику головного бухгалтера посадовий оклад встановлюється на 5 - 15 відсотків нижче посадового окладу головного бухгалтера.
( Пункт 11 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
11. Тарифні розряди керівних працівників будинків відпочинку, будинків творчості, пансіонатів, туристських баз, профілакторіїв
Назва посадиТарифний розряд
IIIIIIIVV
11.1.Директор (началь-
ник)

16

16

15

15

14
11.2.Головний бухгалтер1312121211
11.3.Начальник служби1211---
11.4.Начальник відділу1110---
11.5. Заступникам директорів (начальників) вказаних закладів посадові оклади встановлюються на 5-15 відсотків нижче посадового окладу керівника.
11.6. Оплата праці вихователів та помічників вихователів дитячих кімнат-майданчиків, будинків відпочинку і пансіонатів здійснюється у відповідності з наказом Міністерства освіти України від 15.04.93 N 102 "Про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти".
12. Тарифні розряди спеціалістів та службовців, які працюють в закладах охорони здоров'я
Назва посадиТарифний
розряд
123
( Пункт 12.1 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
12.1.Спеціалісти, які зайняті на роботах з рентге-
нівською, радіологічною, радіаційною, дозимет-
ричною, радіохімічною, лазерною, плазменою,
компресорною, вакуумною, електронною, телемет-
ричною, ультразвуковою апаратурою, приладами,
препаратами та обладнанням
Інженери:
I категорії
II категорії
без категорії
Техніки
I категорії
II категорії
без категорії







16
15
14

14
13
12
( Пункт 12.2 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
12.2.Інженери служб:
водопровідно-каналізаційної, газової, ліфтової,
енергетичної, кондиціонування повітря, опален-
ня, ремонту:
I категорії
II категорії
без категорії




15
14
13
( Пункт 12.3 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
12.3.Інженери всіх спеціальностей, економіст, бух-
галтер, бухгалтер-ревізор, юрисконсульт, вете-
ринарний лікар, зоотехнік, агроном:
Провідний
I категорії
II категорії
без категорії



16
15
14
13
( Пункт 12.4 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
12.4.Художник ектопротезного кабінету, художник-око-
протезист, редактор центру здоров'я, художник

9;10
( Пункт 12.5 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
12.5.Гідрогеолог:
I категорії
II категорії
без категорії

14
13
12
( Пункт 12.6 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
12.6.Техніки всіх спеціальностей, ветеринарний
фельдшер, зоотехнік:
I категорії
II категорії
без категорії


10
9
8
( Пункт 12.7 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
12.7.Завідуючий виробництвом (шеф-кухар)12;13;14
( Пункт 12.8 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
12.8.Завідуючі:
- центральним складом, канцелярією;
- друкарським бюро, копіювально-розмножувальним
бюро, фотолабораторією, експедицією, господарс-
твом, архівом, складом, гуртожитком, пральнею,
клубом;
- камерою схову, віварієм, кінним двором.

11



10
9
( Пункт 12.9 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
12.9.Старші: товарознавець, касир, інспектор, та-
бельник, перекладач-дактіолог, стенографістка
I категорії


9
( Пункт 12.10 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )
12.10.Інші службовці:
- товарознавець, експедитор, секретар учбової
частини, касир, інспектор, агент по забезпечен-
ню, діловод, архіваріус, табельник, копіюваль-
ник, кресляр, обліковець, друкарка (всіх кате-
горій), секретар-стенографістка, секретар-інка-
сатор, комендант, паспортист, калькулятор, об-
ліковець, евакуатор, читець, секретар-друкарка,
стенографістка II категорії
- культпрацівник, акомпаніатор
- оператор диспетчерської служби
- диспетчер
- старший диспетчер
- оператор комп'ютерного набору
- старший оператор комп'ютерного набору
- черговий гуртожитку
Бібліотекар:
- провідний
- I категорії
- II категорії
- без категорії








7,8
10,11
6
7
9
6,7
8,9
4,5

14,15
12,13
10,11
9
( Пункт 12.11 розділу II втратив чинність на підставі Наказу МОЗ N 274 від 04.09.96 )