• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Переліку судових справ, що утворюються в діяльності суду, із зазначенням строків зберігання документів

Державна судова адміністрація України  | Наказ, Перелік від 06.01.2006 № 2 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державна судова адміністрація України
  • Тип: Наказ, Перелік
  • Дата: 06.01.2006
  • Номер: 2
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна судова адміністрація України
  • Тип: Наказ, Перелік
  • Дата: 06.01.2006
  • Номер: 2
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА СУДОВА АДМІНІСТРАЦІЯ УКРАЇНИ
Н А К А З
06.01.2006 N 2
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 січня 2006 р.
за N 51/11925
( Наказ втратив чинність на підставі Наказу Державної судової адміністрації N 22 від 11.02.2010 )
Про затвердження Переліку судових справ, що утворюються в діяльності суду, із зазначенням строків зберігання документів
Відповідно до Законів України "Про Національний архівний фонд та архівні установи", "Про судоустрій України", Положення про Державну судову адміністрацію України, затвердженого Указом Президента України від 03.03.2003 N 182 (із змінами), Порядку утворення та діяльності експертних комісій з визначення цінності документів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16.11.2002 N 1739, та з метою вдосконалення діловодства й архівної справи в апеляційних і місцевих судах
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Перелік судових справ, що утворюються в діяльності суду, із зазначенням строків зберігання документів (далі - Перелік), що додається.
2. Головам апеляційних судів областей, міст Києва та Севастополя, Апеляційного суду Автономної Республіки Крим, військових апеляційних судів регіонів та апеляційного суду Військово-Морських Сил України, районних, районних у містах, міських, міськрайонних, військових судів гарнізонів дотримуватися строків зберігання судових справ, установлених цим Переліком.
3. Управлінню документального забезпечення та організаційної роботи (Бровко Т.В.) довести наказ до відома керівників структурних підрозділів центрального апарату Державної судової адміністрації України, голів апеляційних судів, голів військових судів гарнізонів, начальників територіальних управлінь державної судової адміністрації.
4. Начальникам територіальних управлінь державної судової адміністрації ознайомити з цим наказом спеціалістів територіальних управлінь державної судової адміністрації та голів відповідних місцевих судів.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Булку О.А.
В.о. Голови О.Булка
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної судової
адміністрації України
06.01.2006 N 2
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
20 січня 2006 р.
за N 51/11925
ПЕРЕЛІК
судових справ, що утворюються в діяльності суду, із зазначенням строків зберігання документів
Загальні положення
1. Цей Перелік складений відповідно до Закону України "Про Національний архівний фонд та архівні установи", Порядку утворення та діяльності експертних комісій з визначення цінності документів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2002 року N 1739 , Кримінально-процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України, Кодексу України про адміністративні правопорушення та інших кодексів України. Перелік є основним нормативно-правовим актом, який встановлює строки зберігання судових справ і документів обліку судових справ, що утворюються в діяльності суду.
2. Перелік є обов'язковим і включає судові справи і документи обліку судових справ, що утворюються в діяльності апеляційних судів областей, міст Києва та Севастополя, Апеляційного суду Автономної Республіки Крим, військових апеляційних судів регіонів та апеляційного суду Військово-Морських Сил України, місцевих судів (районних, районних у містах, міських, міськрайонних, військових судів гарнізонів).
3. Строки зберігання інших документів, що відображають діяльність суду (організація роботи, судова статистика, кадрова робота, бухгалтерія, архів тощо), визначаються Переліком типових документів, що утворюються в діяльності органів державної влади та місцевого самоврядування, інших установ, організацій і підприємств, із зазначенням термінів зберігання документів, затвердженим наказом Головного архівного управління при Кабінеті Міністрів України від 20 липня 1998 року N 41 та зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 17 вересня 1998 року за N 576/3016, із змінами та доповненнями до нього.
4. Перелік використовується під час формування справ, підготовки номенклатур і описів справ, розробки схем класифікації документів, проведення експертизи цінності документів, а також виконання інших робіт, пов'язаних із визначенням строків зберігання документів.
Під час використання Переліку для складання номенклатур справ необхідно мати на увазі, що він не містить безпосередніх заголовків справ, а лише перераховує категорії судових справ.
5. Судові справи, строк зберігання яких визначений Переліком "Постійно", належать до Національного архівного фонду України (далі - НАФ) і підлягають передаванню до державних архівів. Документи постійного зберігання передаються на архівне зберігання у вигляді оригіналів або засвідчених відповідальною особою суду копій (за відсутності оригіналів).
6. Документи тимчасового зберігання не можуть бути знищені раніше встановлених цим Переліком строків. Строки зберігання документів, визначені в цьому Переліку, є мінімальними і не можуть бути скорочені. У разі потреби за рішенням експертної комісії (далі - ЕК) суду строки зберігання судових справ можуть бути збільшені.
7. Статтям у Переліку присвоєно окрему наскрізну нумерацію (графа 1). Перелік дає узагальнене найменування судових справ (графа 2). Строки зберігання судових справ і документів обліку судових справ у Переліку систематизуються за двома групами основних ланок діяльності суду, де утворюються ці документи (графи 3, 4):
I група - апеляційні суди областей, міст Києва та Севастополя, Апеляційний суд Автономної Республіки Крим, військові апеляційні суди регіонів та апеляційний суд Військово-Морських Сил України.
II група - місцеві суди (районні, районні у містах, міські, міськрайонні, військові суди гарнізонів).
Строки зберігання справ (графи 3, 4) подаються в Переліку з урахуванням кодексів України.
Примітки (графа 5), що застосовуються в Переліку, коментують і уточнюють строк зберігання справ.
8. Перелік складається з п'яти розділів:
Розділ 1. Кримінальні справи, розглянуті в судах першої інстанції.
Розділ 2. Справи про адміністративні правопорушення.
Розділ 3. Цивільні справи, розглянуті в судах першої інстанції.
Розділ 4. Адміністративні справи, розглянуті в судах першої інстанції.
Розділ 5. Документи обліку судових справ.
9. Відмітка "ЕПК" (експертно-перевірна комісія), яка проставляється в Переліку до деяких категорій справ, передбачає всебічне вивчення цих документів з метою оцінки їх культурної та практичної цінності. Експертиза цінності документів є єдиною підставою для внесення документів до НАФ або вилучення документів з нього, а також для встановлення строків тимчасового зберігання документів.
При визначенні строків зберігання справ потрібно враховувати всі примітки до статей Переліку, уточнення та роз'яснення.
10. Обчислення строків зберігання справ, розгляд яких передбачено кримінально-процесуальним законодавством, провадиться з моменту:
а) закінчення терміну відбування покарання (основного і додаткового), визначеного вироком суду, що набрав законної сили;
б) фактичного звільнення від покарання засудженого (у разі умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, звільнення від покарання у зв'язку з амністією тощо);
в) закінчення випробувального терміну (у справах умовно засуджених). У разі скасування випробувального терміну обчислення строку зберігання справи провадиться з урахуванням підпункту "а" цього пункту;
г) набрання виправдальним вироком законної сили;
ґ) набрання постановою (ухвалою) про закриття провадження у справі законної сили;
д) набрання у справах, що порушуються не інакше як за скаргою потерпілого, судовим рішенням (крім обвинувального вироку) законної сили. У разі ухвалення у справі цієї категорії обвинувального вироку обчислення строку зберігання справи провадиться з урахуванням підпунктів "а"-"в" цього пункту;
е) набрання постановою у справах, розглянутих судом за поданням органів досудового слідства, законної сили;
є) набрання постановою у справах, розглянутих судом за скаргами на дії та рішення прокурора, органів досудового слідства та дізнання, законної сили;
ж) набрання постановою у справах, розглянутих у порядку виконання судових рішень у кримінальних справах, законної сили;
з) набрання постановою у справах щодо осіб, стосовно яких застосовано примусові заходи виховного характеру, законної сили;
и) набрання постановою про припинення примусових заходів медичного характеру у справах щодо осіб, які вчинили суспільно-небезпечне діяння у стані неосудності;
і) набрання постановою про вирішення питання щодо подальшого відбування покарання осіб, які вчинили злочин у стані осудності, але захворіли в період відбування покарання.
11. Обчислення строків зберігання справ, розгляд яких передбачено законодавством про адміністративні правопорушення, провадиться з моменту:
а) набрання постановою законної сили - для справ, у яких провадження закрито чи у яких застосовано до неповнолітніх заходи впливу;
б) виконання постанови про накладення адміністративного стягнення - для справ, у яких притягнуто особу до адміністративної відповідальності.
12. Обчислення строків зберігання справ, розгляд яких передбачено цивільним процесуальним законодавством, провадиться з моменту набрання судовим рішенням касаційної інстанції законної сили або закінчення строку на касаційне оскарження.
У разі поновлення касаційною інстанцією строку на касаційне оскарження обчислення строків зберігання справ (якщо касаційну скаргу відхилено і залишено судове рішення без змін; скасовано судове рішення із закриттям провадження у справі або залишенням заяви без розгляду; скасовано судове рішення і залишено чинним судове рішення, що помилково скасоване апеляційним судом; змінено ухвалу або скасовано ухвалу з вирішенням питання по суті) провадиться з моменту проголошення судового рішення.
Якщо касаційною інстанцією скасовано судове рішення з передачею справи на новий судовий розгляд, обчислення строків зберігання справ провадиться після закінчення строку на касаційне оскарження судового рішення за результатами нового судового розгляду.
13. Обчислення строків зберігання справ адміністративної юрисдикції провадиться з моменту набрання судовим рішенням касаційної інстанції законної сили (крім судового рішення, яким скасовано судове рішення судів першої та апеляційної інстанції з направленням справи на новий розгляд чи для продовження розгляду) або закінчення строку на касаційне оскарження.
Якщо касаційною інстанцією скасовано судові рішення судів першої та апеляційної інстанції з направленням справи на новий розгляд або для продовження розгляду, обчислення строків зберігання справ провадиться після закінчення строку на касаційне оскарження судового рішення за результатами нового розгляду чи продовження розгляду справи.
Обчислення строків зберігання судових справ, у яких зобов'язано суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалено судове рішення, подати в установлений судом строк звіт про виконання судового рішення, провадиться з моменту надходження до суду такого звіту.
14. Обчислення строків зберігання судових справ щодо стягнення на користь держави провадиться після надходження матеріалів про виконання судового рішення.
15. Під час проведення експертизи цінності та вилучення судових справ для знищення, що не належать до НАФ, оригінали судових рішень вилучаються з усіх судових справ та зберігаються постійно.
Копії судових рішень (ухвал, постанов тощо), що не входять до судових справ, а сформовані в окремі справи за номенклатурою справ суду, зберігаються - "доки не мине потреба".
16. Для організації і проведення попередньої експертизи цінності документів, відбору їх для зберігання або знищення утворюється ЕК суду. Утворення та діяльність ЕК суду здійснюється на підставі Типового положення про експертну комісію державного і комунального підприємства, установи та організації, затвердженого наказом Держкомархіву України від 29.01.2003 N 16 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.02.2003 за N 112/7433.
17. Експертиза цінності документів та оформлення її результатів у судах проводиться в порядку, визначеному Правилами роботи архівних підрозділів органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, затвердженими наказом Держкомархіву України від 16.03.2001 N 16 і зареєстрованими в Міністерстві юстиції України 08.05.2001 за N 407/5598.
Номер
стат-
ті
Вид документівСтрок зберігання справПримітка
апеляційні
суди
областей,
м. Києва та
Севастопо-
ля,
Автономної
Республіки
Крим,
військові
апеляційні
суди
регіонів та
апеляційний
суд ВМС
України
місцеві суди
(районні,
районні у
містах,
міськрайон-
ні, міські,
військові
суди
гарнізонів)
12345
1. КРИМІНАЛЬНІ СПРАВИ, РОЗГЛЯНУТІ В СУДАХ ПЕРШОЇ ІНСТАНЦІЇ
1.1. Справи, які надійшли до суду з обвинувальними висновками
або з постановами про застосування примусових заходів медичного
чи виховного характеру
1Справи на
засуджених до
довічного
позбавлення волі
або до виняткової
міри покарання
пост.пост.
2Справи щодо
злочинів проти
основ національної
безпеки України
пост.пост.
3Справи про особливо
тяжкі злочини (про
злочини, за які
передбачене
покарання у виді
позбавлення волі на
строк понад десять
років або довічного
позбавлення волі,
виняткової міри
покарання)
10 р. (1)10 р. (1)(1) крім
засуджених,
які вказані у
статті 1
4Справи про тяжкі
злочини (про
злочини, за які
передбачене
покарання у виді
позбавлення волі
від п'яти до десяти
років)
8 р.8 р.
5Справи про злочини
середньої тяжкості
(про злочини, за
які передбачене
покарання у виді
позбавлення волі
від двох до п'яти
років)
6 р.6 р.
6Справи про злочини
невеликої тяжкості
(про злочини, за
які передбачене
покарання у виді
позбавлення волі до
двох років або
інше, більш м'яке
покарання)
3 р.3 р.
7Справи з
обвинувальним
висновком,
провадження яких
закрито в судах
3 р. (1)3 р. (1)(1) справи,
провадження
яких закрито
у зв'язку із
застосуванням
до неповно-
літнього
примусових
заходів
виховного
характеру -
після
досягнення
особою
повноліття
1.2. Інші судові справи, розгляд яких передбачено
кримінально-процесуальним законодавством
8Справи, що
порушуються не
інакше як за
скаргою потерпілого
(крім справ,
порушених судом)
3 р.3 р.
9Справи про
звільнення від
кримінальної
відповідальності
(за справами без
обвинувальних
висновків)
3 р. (1)3 р. (1)(1) у справах
про
звільнення
від
кримінальної
відповідаль-
ності
у зв'язку із
застосуванням
до неповно-
літнього
примусових
заходів
виховного
характеру -
після
досягнення
особою
повноліття
10Справи, розглянуті
судом за поданням
органів досудового
слідства
3 р.3 р.
11Справи за скаргами
на дії та рішення
прокурора, органів
досудового слідства
та дізнання
3 р.3 р.
12Справи в порядку
виконання судових
рішень у
кримінальних
справах
5 р.5 р.
2. СПРАВИ ПРО АДМІНІСТРАТИВНІ ПРАВОПОРУШЕННЯ
13Справи про
адміністративні
правопорушення
3 р.3 р.
14Справи про
скорочення строку
позбавлення
спеціального права
3 р.3 р.
3. ЦИВІЛЬНІ СПРАВИ, РОЗГЛЯНУТІ В СУДАХ ПЕРШОЇ ІНСТАНЦІЇ
3.1. Цивільні справи позовного провадження
15Справи про страйкипост.пост.
16Інші справи, що
виникають з
трудових
правовідносин
5 р., ЕПК5 р., ЕПК
17Справи про
розірвання шлюбу,
про визнання шлюбу
недійсним
5 р.5 р.
18Справи про
стягнення
аліментів, про
збільшення чи
зменшення розміру
аліментів
до
закінчення
права на
отримання
аліментів
до
закінчення
права на
отримання
аліментів
19Справи про участь у
вихованні дитини
5 р. (1)5 р. (1)(1) після
досягнення
дитиною
повноліття
20Справи про
визначення місця
проживання дитини
25 р.25 р.
21Справи про
позбавлення
батьківських прав,
про поновлення
батьківських прав
5 р. (1)5 р. (1)(1) після
досягнення
дитиною
повноліття
22Справи про
відібрання дитини
25 р.25 р.
23Справи про
припинення договору
про патронат
до
повноліття
дитини
до
повноліття
дитини
24Справи про
встановлення
батьківства,
материнства
пост.пост.
25Справи про
оспорювання
батьківства,
материнства
20 р.20 р.
26Справи про
скасування
усиновлення
(удочеріння) чи
визнання його
недійсним
3 р. (1)3 р. (1)(1) після
досягнення
дитиною
повноліття
27Інші справи, що
виникають із
сімейних
правовідносин
5 р. ЕПК5 р. ЕПК
28Справи про
стягнення
заборгованості за
житлово-комунальні
послуги та
квартирну плату
3 р.3 р.
29Інші справи, що
виникають із
житлових
правовідносин
20 р.,ЕПК20 р.,ЕПК
30Справи про спадщину20 р.20 р.
31Справи про право
власності на
нерухоме майно
20 р.20 р.
32Справи про
звільнення майна
з-під арешту
10 р.10 р.
33Справи про земельні
правовідносини
10 р.10 р.
34Справи про
відшкодування
шкоди, заподіяної
ушкодженням
здоров'я
громадянина
75 р.75 р.
35Справи про
відшкодування
шкоди, заподіяної
смертю громадянина
пост.пост.
36Про реабілітацію
жертв політичних
репресій
пост.пост.
37Справи про
визначення
авторського права
15 р.15 р.
38Справи про
винахідницьке право
15 р.15 р.
39Інші справи
позовного
провадження
5 р.,ЕПК5 р.,ЕПК
3.2. Цивільні справи наказного провадження
40Справи наказного
провадження
5 р.5 р.
3.3. Цивільні справи окремого провадження
41Справи про
обмеження цивільної
дієздатності
фізичної особи
недієздатною та
поновлення
цивільної
дієздатності
фізичної особи
75 р.75 р.
42Справи про визнання
фізичної особи
безвісно відсутньою
чи про оголошення
громадянина
померлим
15 р.15 р.
43Справи про
усиновлення
(удочеріння)
пост.пост.
44Справи про
встановлення
фактів, що мають
юридичне значення:
а) родинних
відносин громадян
75 р.75 р.
б) належності
правовстановлюваль-
них документів
особі, прізвище,
ім'я, по батькові,
місце і час
народження якої,
зазначені в
документі, не
збігаються з
прізвищем, ім'ям,
по батькові, місцем
і часом народження
цієї особи,
указаними у
свідоцтві про
народження або в
паспорті
75 р.75 р.
в) факту смерті
особи в певний час
при відмові органів
запису актів
громадянського
стану зареєструвати
факт смерті
75 р.75 р.
г) про встановлення
факту батьківства,
материнства
20 р.20 р.
ґ) інші справи про
встановлення фактів
5 р.,ЕПК5 р.,ЕПК
45Справи про надання
особі психіатричної
допомоги в
примусовому порядку
10 р.10 р.
46Інші справи
окремого
провадження
5 р.,ЕПК5 р.,ЕПК
3.4. Справи в порядку виконання судових рішень
у цивільних справах
47Справи, пов'язані з
виконанням судових
рішень у цивільних
справах
5 р.5 р.
3.5. Інші документи цивільних справ
48Цивільні справи,
закриті
провадженням
3 р.3 р.
49Цивільні справи,
залишені без
розгляду
3 р.3 р.
50Цивільні справи з
ухвалами про
відмову в прийнятті
позовної заяви,
заяви, скарги; про
відмову у відкритті
провадження у
справі; про
повернення позовної
заяви, заяви,
скарги; про
визнання позовної
заяви, заяви,
скарги неподаною та
повернення її
позивачеві,
заявникові,
скаржникові
3 р.3 р.
4. АДМІНІСТРАТИВНІ СПРАВИ, РОЗГЛЯНУТІ В СУДАХ ПЕРШОЇ ІНСТАНЦІЇ
4.1. Адміністративні справи позовного провадження
51Адміністративні
справи позовного
провадження
5 р.5 р.
4.2. Справи в порядку виконання судових рішень
в адміністративних справах
52Справи, пов'язані з
виконанням судових
рішень в
адміністративних
справах
5 р.5 р.
4.3. Інші документи адміністративних справ
53Адміністративні
справи, провадження
яких закрито
3 р.3 р.
54Адміністративні
справи, залишені
без розгляду
3 р.3 р.
55Адміністративні
справи з ухвалами
про відмову в
прийнятті позовної
заяви, заяви,
скарги; про відмову
у відкритті
провадження у
справі; про
повернення позовної
заяви, заяви,
скарги; про
визнання позовної
заяви, заяви,
скарги неподаною та
повернення її
позивачеві,
заявникові,
скаржникові
3 р.3 р.
5. ДОКУМЕНТИ ОБЛІКУ СУДОВИХ СПРАВ
56Картотеки судових
справ та алфавітні
покажчики до них
пост. (1)пост. (1)(1) на
держзберіга-
ння не
передаються,
а
зберігаються
постійно в
архіві суду
57Журнал обліку заяв
про забезпечення
позову
пост. (1)пост. (1)(1) на
держзберіга-
ння не
передаються,
а
зберігаються
постійно в
архіві суду
58Журнал обліку
подань, заяв і
клопотань у порядку
виконання судових
рішень у цивільних
справах
пост. (1)пост. (1)(1) на
держзберіга-
ння не
передаються,
а
зберігаються
постійно в
архіві суду
59Журнал обліку
подань, заяв і
клопотань у порядку
виконання судових
рішень в
адміністративних
справах
пост. (1)пост. (1)(1) на
держзберіга-
ння не
передаються,
а
зберігаються
постійно в
архіві суду
60Журнали обліку
судових справ
пост. (1)пост. (1)(1) на
держзберіга-
ння не
передаються,
а
зберігаються
постійно в
архіві суду
61Журнал обліку
розгляду суддею
судових справ і
документів
5 р.5 р.
62Контрольний журнал
судових справ і
документів,
переданих для
розгляду судді
5 р.5 р.
63Журнал обліку осіб,
яких передано на
поруки колективу
підприємств,
установ,
організацій
3 р.3 р.
64Журнал обліку
виконавчих
документів, виданих
судом
5 р.5 р.
65Журнал видачі справ
для ознайомлення
5 р.5 р.
66Журнал видачі копій
судових документів
5 р.5 р.
67Журнал обліку
речових доказів
5 р.5 р.
68Списки судових
справ, призначених
до розгляду в суді
1 р.1 р.
69Журнал реєстрації
копій апеляційних
скарг у цивільних
справах
1 р.1 р.
70Журнал реєстрації
копій апеляційних
скарг в
адміністративних
справах
1 р.1 р.
71Журнал обліку
касаційних скарг і
касаційних подань
прокурора
2 р.2 р.
Заступник Голови О.Булка