• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо надання розяснень (про застосування економічної класифікації видатків бюджету)

Державне казначейство України  | Лист від 09.06.2010 № 17-10/1426-10179
Реквізити
  • Видавник: Державне казначейство України
  • Тип: Лист
  • Дата: 09.06.2010
  • Номер: 17-10/1426-10179
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державне казначейство України
  • Тип: Лист
  • Дата: 09.06.2010
  • Номер: 17-10/1426-10179
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНЕ КАЗНАЧЕЙСТВО УКРАЇНИ
Л И С Т
09.06.2010 N 17-10/1426-10179
Щодо надання роз'яснень
Державне казначейство України розглянуло <...> щодо застосування кодів економічної класифікації видатків і повідомляє.
Питання 1
Порядок впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів визначений постановою Кабінету Міністрів України від 17.08.98 р. N 1303 "Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань".
Економічна класифікація видатків забезпечує чітке розмежування видатків за економічними ознаками з детальним розподілом коштів за їх предметними ознаками. Такий розподіл дає можливість забезпечити єдиний підхід до всіх отримувачів з точки зору виконання бюджету.
Відповідно до наказу <...> за кодом економічної класифікації видатків 1132 "Медикаменти та перев'язувальні матеріали" здійснюються витрати на придбання ліків (у тому числі витрати на оплату ліків за пільговими рецептами у випадках, передбачених чинним законодавством, якщо ці видатки здійснює медичний заклад).
У разі якщо виплату за надані безкоштовні ліки здійснює лікувальний заклад (наприклад, лікарня, поліклініка), то видатки здійснюються за вищевказаним кодом.
У разі якщо установа відшкодовує фактичні витрати за відпуск медикаментів на безоплатній основі громадянам, що мають право на їх отримання у визначених законодавством випадках, то такі видатки класифікуються як поточні трансферти конкретним громадянам і проводяться за кодом економічної класифікації видатків 1343 "Інші поточні трансферти населенню".
Питання 2
Відповідно до статті 119 Бюджетного кодексу України нецільове використання бюджетних коштів - це витрачання їх на ділі, що не відповідають бюджетним призначенням, встановленим законом про Державний бюджет України чи рішенням про місцевий бюджет, виділеним бюджетним асигнуванням чи кошторису.
Водночас на сьогодні в фінансових, контролюючих органах та розпорядників бюджетних коштів утвердилася практика, коли факти нецільового використання бюджетних коштів переважно розглядаються лише як здійснення видатків всупереч КЕКВ , які визначені кошторисом або планом використання бюджетних коштів.
Однак здійснення видатків за відповідним кодом економічної класифікації не може бути ціллю, що встановлюється бюджетним призначенням або бюджетними асигнуваннями і відповідно здійснення видатків за кодом економічної класифікації, що не в повній мірі відповідає економічній сутності платежу, однак відповідає цілям, визначеним у паспорті бюджетної програми, не можна кваліфікувати як нецільове використання бюджетних коштів.
Нецільове використання бюджетних коштів можна зафіксувати лише в процесі здійснення подальшого контролю, шляхом аналізу стану виконання поставлених завдань та мети, співставлення їх із здійсненими витратами.
Питання 3
У разі якщо видатки на відшкодування фактичних витрат за відпуск медикаментів на безоплатній основі громадянам, що мають право на їх отримання у визначених законодавством випадках, здійснює Управління охорони здоров'я, то вони мають бути проведені за кодом економічної класифікації видатків 1343 "Інші поточні трансферти населенню".
Якщо лікувальний заклад є бюджетною установою і закупівлю медикаментів здійснює за бюджетні кошти за КЕКВ 1132, незалежно від того, куди ці ліки потім направляються - чи на потреби лікарні, чи на відпуск за пільговими рецептами, такі закупівлі відносяться до державних закупівель та здійснюються відповідно до нормативно-правових актів, що діють у сфері державних закупівель.
У разі якщо відпуск медикаментів на безоплатній основі за пільговими рецептами проводиться госпрозрахунковими підприємствами - аптеками, відшкодування витрат цим закладам здійснюється на підставі поданого реєстру пільгових рецептів.
Питання 4
Відповідно до пункту 45 Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 р. N 228, у разі коли бюджетний розпис не затверджено в установлений законодавством термін, в обов'язковому порядку складається тимчасовий розпис бюджету на відповідний період. Бюджетні установи складають на цей період індивідуальні кошториси. Видатки цих установ здійснюються відповідно до індивідуальних кошторисів.
Наказом Державного казначейства України від 18.11.2002 р. N 213 "Про затвердження Порядку зупинення операцій з бюджетними коштами" передбачено, що у разі прийняття уповноваженим органом розпорядження про зупинення операцій з бюджетними коштами зупиненню підлягають операції з бюджетними коштами на рахунках розпорядників та/або одержувачів бюджетних коштів за бюджетною програмою (тимчасовою класифікацією видатків та кредитування місцевих бюджетів), за якою виявлено бюджетне правопорушення, та бюджетною програмою (тимчасовою класифікацією видатків та кредитування місцевих бюджетів), яка передбачає утримання установи.
Якщо бюджетне правопорушення виявлено за бюджетною програмою ( тимчасовою класифікацією видатків та кредитування місцевих бюджетів) , яка відсутня у поточному бюджетному періоді, то уповноважений орган в розпорядженні про зупинення операцій з бюджетними коштами зазначає бюджетну програму (тимчасову класифікацію видатків та кредитування місцевих бюджетів), яка передбачає утримання установи
Перший заступник Голови О.Даневич