• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Програма створення та постійного оновлення галузевої нормативної бази з праці та професійної класифікації у будівництві на 2005-2010 роки

Державний комітет України з будівництва та архітектури  | Програма, Перелік, Порядок від 28.12.2004 № 243
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет України з будівництва та архітектури
  • Тип: Програма, Перелік, Порядок
  • Дата: 28.12.2004
  • Номер: 243
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державний комітет України з будівництва та архітектури
  • Тип: Програма, Перелік, Порядок
  • Дата: 28.12.2004
  • Номер: 243
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНИЙ КОМІТЕТ УКРАЇНИ З БУДІВНИЦТВА ТА АРХІТЕКТУРИ
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Держбуду України
28.12.2004 N 243
ПРОГРАМА
створення та постійного оновлення галузевої нормативної бази з праці та професійної класифікації у будівництві на 2005-2010 роки
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Програма створення та постійного оновлення галузевої нормативної бази з праці та професійної класифікації у будівництві на 2005-2010 роки (далі - Програма) розроблена відповідно до завдань, визначених Указом Президента України від 25 грудня 2000 р. N 1375 "Про Концепцію дальшого реформування оплати праці в Україні", розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23 квітня 2001 р. N 152-р "Про затвердження заходів щодо реалізації Концепції дальшого реформування оплати праці в Україні, схваленої Указом Президента України від 25 грудня 2000 р. N 1375", постановою Кабінету Міністрів України від 18 березня 2003 р. N 356 "Про затвердження Програми створення та постійного оновлення національної нормативної бази з праці та професійної класифікації на 2004-2007 роки" та Кодексу законів про працю України.
Ця Програма спрямована на створення галузевої нормативної бази з праці (норми часу, виробітку, обслуговування, чисельності, методичні рекомендації, інші методичні документи з організації нормування) та професійної класифікації (кваліфікаційні характеристики професій, посад працівників, підготовку пропозицій щодо внесення змін до Класифікатора професій ДК 003-95 для нових видів будівельних робіт та професій), а також надання організаційно-методичної та практичної допомоги з цих питань організаціям і підприємствам, які здійснюють будівельні, монтажні, ремонтно-будівельні та спеціальні будівельні роботи.
Необхідність розроблення цієї Програми зумовлена зростанням потреби організацій та підприємств будівельного комплексу в удосконаленні організації та нормування праці, зниженні трудомісткості будівельних робіт та підвищенні на цій основі продуктивності праці в галузі.
Метою Програми є створення галузевої нормативної бази з праці та професійної класифікації для визначення разом з відповідними профспілковими органами під час укладення галузевих і регіональних угод, колективних договорів конкретних зобов'язань щодо її поліпшення.
Основними завданнями Програми є:
розроблення Галузевих та відомчих норм на будівельні, монтажні, ремонтно-будівельні та спеціальні будівельні роботи;
постійне оновлення професійної класифікації в галузі на підставі аналізу змін, що відбуваються в організації будівельного виробництва, та розроблення кваліфікаційних характеристик на нові види робіт та професії;
удосконалення нормативно-методичної бази з праці у будівництві;
створення дієвої системи інформаційного забезпечення організацій та підприємств будівельного комплексу щодо розроблених Галузевих і відомчих норм, оновлення професійної класифікації, розповсюдження передового досвіду щодо запровадження науково обґрунтованих норм праці в галузі.
2. СУЧАСНИЙ СТАН НОРМУВАННЯ ПРАЦІ У БУДІВНИЦТВІ
На сучасному етапі економічного розвитку України та розбудови ринкових умов проблема поліпшення стану організації нормування праці у будівельній галузі не тільки не втратила свого значення, а навпаки, актуальність цієї проблеми зросла.
Створена централізовано за часів існування СРСР нормативна база з праці у будівництві складалась з:
Тарифно-кваліфікаційних довідників робіт та професій робітників, зайнятих у будівельному виробництві;
Загальносоюзного класифікатора професій робітників, посад службовців та тарифних розрядів;
40 збірників Єдиних норм і розцінок на будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи (ЄНіР);
62 збірників відомчих норм і розцінок на будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи (ВНіР);
місцевих норм, що розроблялися окремими будівельними організаціями;
тощо.
Зазначена нормативна база не узгоджується із законодавством України та не враховує змін, що відбулися в останні роки в будівельному виробництві в результаті запровадження нових видів будівельних матеріалів і конструкцій, застосування новітніх технологій, сучасних машин, механізмів, інструменту. Тому така нормативна база не може бути покладена в основу створення національної галузевої нормативної бази та забезпечити виконання завдань, визначених нормативними актами України.
Не можна не враховувати і той факт, що за останні роки було фактично ліквідовано систему галузевих і відомчих нормативно-дослідних станцій, основна задача яких полягала у проведенні: моніторингу стану організації нормування праці у будівництві; аналізу ефективності застосування нормативної бази з праці в галузі; перегляду, у разі необхідності, діючих норм; розроблення нових прогресивних норм з урахуванням запровадження нової технології та поліпшення організації будівельного виробництва.
Прийняті за роки незалежності законодавчі акти значно розширили права організацій та підприємств щодо управління нормуванням праці та організацією заробітної плати. На державному рівні вирішено такі питання як перехід до колективно-договірного принципу регулювання системи організації оплати праці та встановлення державних гарантій в оплаті праці; запроваджено систему угод і договорів з питань організації нормування та оплати праці, які укладаються на всіх рівнях - державному, галузевому, регіональному та рівні підприємств. Крім того, підвищено статус колективних договорів, посилено роль професійних спілок як рівноправних сторін у переговорах з питань визначення розмірів та умов оплати праці тощо.
Водночас механізми державного та колективно-договірного регулювання оплати праці ще не спрацювали в повному обсязі. Набрання господарської самостійності підприємствами та організаціями позитивно не позначилося на якості нормування праці. Значна кількість будівельних організацій не здійснює роботу із впровадження технічно обґрунтованих норм праці. Служби з нормування праці у більшості будівельних корпорацій, об'єднань, організацій та підприємств ліквідовано. Як наслідок, відбувається деформація мотивів і стимулів до праці. Таке становище в організації та нормуванні праці призвело до неефективного використання трудового потенціалу, гальмування зростання продуктивності праці.
З метою подолання негативних явищ в організації нормування та оплати праці в галузі розроблено Програму створення та постійного оновлення галузевої нормативної бази з праці та професійної класифікації у будівництві на 2005-2010 роки.
3. НАПРЯМИ ФОРМУВАННЯ ГАЛУЗЕВОЇ НОРМАТИВНОЇ БАЗИ З ПРАЦІ У БУДІВНИЦТВІ
3.1. Програма створення та постійного оновлення галузевої нормативної бази з праці та професійної класифікації у будівництві на 2005-2010 роки спрямована на удосконалення нормування праці у будівельній галузі, запровадження прогресивних науково обґрунтованих норм праці (норм виробітку, норм часу, норм обслуговування, норм чисельності), оновлення професійної класифікації працівників будівництва тощо.
Програмою передбачається вирішення протягом 2005-2010 років ряду питань та виконання комплексу робіт щодо створення галузевої нормативної бази з праці та її запровадження будівельними організаціями.
3.2. Загальні нормативно-правові засади організації нормування праці визначені:
- Законом України "Про оплату праці";
- Державним класифікатором професій ДК 003-95, затвердженим наказом Держстандарту України від 27 липня 1995 р. N 257 (з урахуванням змін і доповнень);
- Довідником кваліфікаційних характеристик професій працівників (Випуск 1 "Професії працівників, які є загальними для всіх видів економічної діяльності"), затвердженим наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 16 лютого 1998 року N 24, (з урахуванням змін і доповнень).
3.3. Нормативно-методична база щодо організації нормування праці у будівництві включає:
- Довідник кваліфікаційних характеристик професій працівників (Випуск 64 "Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи") затверджено наказами Держбуду України від 13 жовтня 1999 р. N 249 та від 24 жовтня 2000 р. N 239 (з урахуванням змін та доповнень), в тому числі:
Розділ 1 "Керівники, професіонали, фахівці";
Розділ 2 "Робітники. Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи";
Розділ 3 "Робітники. Будівництво метрополітенів, тунелів та підземних споруд спеціального призначення";
Розділ 4 "Робітники. Будівництво та ремонт автомобільних доріг"
(розроблено Українським науково-дослідним центром економіки будівництва "Екобуд");
- Положення з організації нормування праці у будівництві затверджено наказом Держбуду України від 7 жовтня 2004 р. N 188 та зареєстровано Міністерством юстиції України від 25 жовтня 2004 року за N 1359/9958 (розроблено Українським науково-дослідним центром економіки будівництва "Екобуд");
- Методичні рекомендації з проектування та перегляду норм часу на будівельно-монтажні роботи, затверджено наказом Держбуду України від 2 вересня 2004 р. N 170 (розроблено Українським науково-дослідним центром економіки будівництва "Екобуд").
3.4. Подальше формування Програми здійснюється за такими напрямами:
- розроблення та запровадження Галузевих, відомчих та місцевих норм часу на будівельні, монтажні, ремонтно-будівельні роботи та спеціальні будівельні роботи;
- удосконалення нормативно-методичної бази з праці у будівництві.
3.5. Розроблення та запровадження Галузевих, відомчих та місцевих норм передбачається здійснювати за етапами (додаток 1):
- визначення організацій, яким буде доручено безпосереднє розроблення Галузевих, відомчих та місцевих норм на будівельні, монтажні, ремонтно-будівельні та спеціальні будівельні роботи, а також головної організації з розроблення нормативних і методичних матеріалів щодо нормування праці та професійної класифікації;
- організація роботи із розроблення (перегляду), опробування, затвердження Галузевих, відомчих, місцевих норм, а також з методичного керівництва та координації цією роботою; тиражування та запровадження норм.
3.6. Галузеві, відомчі та місцеві норми передбачається об'єднувати у збірники норм часу за видами будівельних, монтажних, ремонтно-будівельних та спеціальних будівельних робіт.
Орієнтовний перелік збірників Галузевих норм часу на будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи (далі - Галузеві норми), які передбачено розробити, наведено в додатку 2. Цей перелік буде уточнюватись під час розроблення Галузевих норм.
Орієнтовний перелік збірників відомчих норм часу на спеціальні будівельні роботи (далі - відомчі норми), які передбачено розробити, наведено у додатку 3. Цей перелік також буде уточнюватися під час розроблення відомчих норм.
Місцеві норми часу (норми часу, норми виробітку, нормативи обслуговування, нормативи чисельності тощо) на будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи (далі - місцеві норми) розробляються безпосередньо будівельними організаціями.
3.7. Перегляд норм здійснюється організаціями-розробниками, які визначаються відповідно до додатка 1.
3.8. Видання та тиражування нормативних документів з професійної класифікації професій працівників, Галузевих норм та інших нормативно-методичних документів з питань нормування праці у будівництві здійснюється офіційним видавцем нормативних документів у галузі будівництва та промисловості будівельних матеріалів Держбуду України за узгодженням з Головною організацією та на основі замовлення будівельних організацій.
3.9. Галузеві та відомчі норми запроваджуються будівельними організаціями у міру створення необхідних організаційно-технічних умов виробництва. Передумовою для запровадження розроблених та затверджених у встановленому порядку Галузевих і відомчих норм є перевірка в будівельних організаціях відповідності чинних умов організації праці, технології виробництва та обладнання робочого місця до передбачених у Галузевих та відомчих нормах.
4. УДОСКОНАЛЕННЯ НОРМАТИВНО-МЕТОДИЧНОЇ БАЗИ З ПРАЦІ У БУДІВНИЦТВІ
4.1. З метою удосконалення нормування праці, підвищення науково-методичного, нормативного та інформаційного забезпечення будівельних організацій та підприємств відповідними матеріалами з цих питань (щодо організації та нормування праці) передбачено протягом 2005-2010 років продовжити проведення наукових досліджень з питань праці.
4.2. На підставі наукових досліджень та систематичного моніторингу стану організації нормування праці в будівництві здійснювати виконання робіт щодо:
- оновлення професійної класифікації працівників будівництва на підставі розроблення кваліфікаційних характеристик на нові професії та види робіт у галузі;
- підготовки змін і доповнень до Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників (Випуск 64 "Будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи") з урахуванням досвіду його використання та застосування у будівництві новітніх технологій, нових видів будівельних матеріалів і конструкцій, сучасних машин, механізмів, інструменту;
- підготовки змін і доповнень до Класифікатора професій ДК 003-95;
- доповнення та оновлення Галузевих та відомчих норм часу на будівельні, монтажні, ремонтно-будівельні та спеціальні будівельні роботи, виходячи із організаційно-технічних умов - досягнутого рівня техніки, технології, організації виробництва та праці;
- розроблення елементних норм, як нормативної бази з праці, що постійно зберігається і може використовуватися для розрахунків укрупнених (комплексних) норм будь-якого рівня укрупнення на задану одиницю вимірювання будівельної продукції;
- розроблення укрупнених (комплексних) норм праці на кошторисні одиниці вимірювання будівельної продукції за видами робіт і конструктивами, як універсальної бази для підготовки кошторисів та управління виробництвом (планування, визначення потреби у робітничих кадрах тощо);
- розроблення укрупнених (комплексних) норм праці на споживчі одиниці вимірювання будівель і споруд будь-якого призначення, що можуть використовуватися для планування, складання ресурсних кошторисів, а також для підготовки тендерної документації;
- створення банку даних норм часу (Галузевих, відомчих) за видами будівельних робіт.
4.3. З метою інформування організацій та підприємств будівельного комплексу щодо чинних та розроблення нових норм праці, змін в професійній класифікації працівників будівництва та виходу у світ нових нормативно-методичних документів з нормування праці Головна організація за дорученням Держбуду України доводить до їх відома переліки збірників Галузевих та відомчих норм, що рекомендуються для застосування у будівництві, та іншу інформацію із зазначених питань.
Додаток 1
ПОРЯДОК
РОЗРОБЛЕННЯ ГАЛУЗЕВИХ, ВІДОМЧИХ, МІСЦЕВИХ НОРМ ЧАСУ НА БУДІВЕЛЬНІ, МОНТАЖНІ, РЕМОНТНО-БУДІВЕЛЬНІ ТА СПЕЦІАЛЬНІ БУДІВЕЛЬНІ РОБОТИ
Етап I. Визначення організацій, відповідальних за безпосереднє розроблення Галузевих, відомчих та місцевих норм
ЗаходиВиконавціСтроки
виконання робіт
123
Галузеві норми часу на будівельні, монтажні та
ремонтно-будівельні роботи
1.1. Здійснення моніторингу
стану організації нормування
праці у будівництві та
визначення потреби у розробленні
Галузевих норм часу на
будівельні, монтажні та
ремонтно-будівельні роботи.
Держбуд
України,
Головна
організація
Постійно
1.2. Визначення Головної
організації з нормування праці у
будівництві, яка буде
здійснювати методичне
керівництво та координацію робіт
із розроблення Галузевих норм
часу на будівельні, монтажні та
ремонтно-будівельні роботи.
Держбуд України2005 р.
1.3. Визначення організацій -
розробників відповідних
збірників Галузевих норм часу на
будівельні, монтажні та
ремонтно-будівельні роботи.
Держбуд
України,
Головна
організація
2005-2007 роки
1.4. Уточнення видів
будівельних, монтажних та
ремонтно-будівельних робіт, на
які потрібно розробити нові
норми часу, або які необхідно
переглянути; проведення
інвентаризації технологічних
карт на відповідні роботи;
складання конкретних переліків
збірників Галузевих норм часу на
будівельні, монтажні та
ремонтно-будівельні роботи (у
зіставленні із відповідними
збірниками ЄНіР, що прийнято за
орієнтир).
Головна
організація,
організації-
розробники
2005-2007 роки
Примітки:
1. Джерела та обсяги фінансування визначаються щорічно
після прийняття Державного бюджету України на відповідний рік.
2. Виконавці та терміни виконання робіт уточнюються після
встановлення джерел та обсягів фінансування.
Відомчі норми часу на спеціальні будівельні роботи
1.5. Здійснення моніторингу
стану організації нормування
праці у будівництві та
визначення потреби у розробленні
відомчих норм часу на спеціальні
будівельні роботи
Міністерства,
інші органи
центральної
виконавчої
влади,
будівельні
корпорації,
об'єднання, які
застосовують
ВНіР
Постійно
1.7. Визначення організацій -
розробників відповідних
збірників відомчих норм часу на
спеціальні будівельні роботи.
Міністерства,
інші органи
центральної
виконавчої
влади,
будівельні
корпорації,
об'єднання, які
застосовують
ВНіР
2005-2007 роки
1.6. Уточнення видів спеціальних
будівельних робіт, на які
потрібно розробити нові норми
часу, або які необхідно
переглянути; проведення
інвентаризації технологічних
карт на відповідні роботи;
складання конкретних переліків
збірників відомчих норм часу на
спеціальні будівельні роботи (у
зіставленні із відповідними
збірниками ВНіР, які прийнято за
орієнтир).
Міністерства,
інші органи
центральної
виконавчої
влади,
будівельні
корпорації,
об'єднання.
Організації-
розробники
2005-2010 роки
Місцеві норми часу на будівельні, монтажні та
ремонтно-будівельні роботи
1.8. Здійснення моніторингу
стану організації нормування
праці у будівництві та
визначення потреби у розробленні
місцевих норм.
Керівники
будівельних
організацій,
які
застосовують
місцеві норми
Постійно
1.9. Призначення груп фахівців,
які будуть виконувати
розроблення, оновлення та
упорядкування місцевих норм у
певних будівельних організаціях.
Керівники
будівельних
організацій,
які
застосовують
місцеві норми
2005-2010 роки
1.10. Уточнення видів
будівельних, монтажних та
ремонтно-будівельних робіт, на
які потрібно розробити нові
норми часу, або які необхідно
переглянути; проведення
інвентаризації технологічних
карт на відповідні роботи та
складання конкретних переліків
місцевих норм часу на
будівельні, монтажні та
ремонтно-будівельні роботи.
Керівники
будівельних
організацій,
які
застосовують
місцеві норми.
Групи
фахівців-
розробників
2005-2010 роки
Етап II. Організація робіт із розроблення Галузевих, відомчих та місцевих норм часу на будівельні, монтажні, ремонтно-будівельні та спеціальні будівельні роботи, методичне керівництво, координація робіт
Галузеві норми часу на будівельні, монтажні та
ремонтно-будівельні роботи
123
2.1. Забезпечення організацій -
розробників методичними
документами з питань нормування
праці у будівництві (на основі
замовлення).
Головна
організація із
залученням
фахівців
Держбуду України
та Мінпраці
України
Протягом
місяця після
визначення
організацій
розробників
2.2. Проведення інструктивного
семінару з
організаціями-розробниками.
Головна
організація
Після
визначення
організацій
розробників
2.3. Методичне керівництво та
координація роботи
організацій-розробників.
Головна
організація
2005-2010
роки, постійно
2.4. Здійснення аналізу норм
часу, які прийнято за орієнтир,
на виконання основних видів
будівельних, монтажних та
ремонтно-будівельних робіт.
Вилучення застарілих норм часу,
що не відповідають досягнутому
технічному рівню у будівництві,
визначення норм часу, які
підлягають перегляду або
проектуванню. Складання змісту
конкретних збірників Галузевих
норм часу на будівельні,
монтажні та ремонтно-будівельні
роботи.
Організації-
розробники, за
узгодженням з
Головною
організацією
2005-2010 роки
2.5. Розроблення параграфів норм
конкретних збірників Галузевих
норм часу на будівельні,
монтажні та ремонтно-будівельні
роботи (перевірка технології, що
міститься у нормах на
відповідність БНіП, приведення
кваліфікаційного складу ланок
(виконавців) у відповідність до
кваліфікаційних вимог ДКХП.Випуск 64 .
Здійснення проектування нових
норм перегляду норм часу або
перегляд норм часу, які прийнято
за орієнтир.
Організації-
розробники
2005-2010 роки
2.6. Розроблення проекту
конкретних збірників Галузевих
норм часу на будівельні,
монтажні та ремонтно-будівельні
роботи, організація їх
опробування. Підготовка
остаточної редакції норм часу
кожного конкретного збірника
Галузевих норм, їх затвердження
у встановленому порядку
Держбудом України за погодженням
з Центральним комітетом
професійної спілки працівників
будівництва та промисловості
будівельних матеріалів України.
Організації-
розробники
2005-2010
роки, в міру
розроблення
2.7. Введення в дію кожного
конкретного збірника Галузевих
норм у будівельних організаціях.
Держбуд України2005-2010
роки, в міру
розроблення та
затвердження
2.8. Видання збірників Галузевих
норм та доведення відповідної
інформації до будівельних
організацій.
Головна
організація
2005-2010
роки, в міру
розроблення та
затвердження
Відомчі норми часу на спеціальні будівельні роботи
2.9. Забезпечення
організацій-розробників
методичними документами з питань
нормування праці у будівництві.
Міністерства,
інші органи
центральної
виконавчої
влади,
будівельні
корпорації,
об'єднання, які
застосовують
ВНіР, із
залученням
Головної
організації
Протягом
місяця після
визначення
організацій-
розробників
2.10. Проведення інструктивного
семінару з
організаціями-розробниками.
Міністерства,
інші органи
центральної
виконавчої
влади,
будівельні
корпорації,
об'єднання, які
застосовують
ВНіР, із
залученням
Головної
організації
Після
визначення
організацій-
розробників
2.11. Здійснення аналізу норм
часу, які прийнято за орієнтир,
на виконання основних видів
спеціальних будівельних робіт.
Вилучення застарілих норм часу,
що не відповідають досягнутому
технічному рівню у будівництві,
визначення норм часу, які
підлягають перегляду або
проектуванню. Складання змісту
конкретних збірників відомчих
норм часу на спеціальні
будівельні роботи.
Організації-
розробники, на
замовлення
міністерств,
інших органів
центральної
виконавчої
влади,
будівельних
корпорацій,
об'єднань,
організацій, які
застосовують
ВНіР
2005-2010 роки
2.12. Розроблення параграфів
норм конкретних збірників
відомчих норм часу на спеціальні
будівельні роботи (перевірка
технології, що міститься у
нормах на відповідність БНіП,
приведення кваліфікаційного
складу ланок (виконавців) у
відповідність до кваліфікаційних
вимог ДКХП . Випуск 64)
Здійснення проектування нових
норм часу або перегляд норм
часу, які прийнято за орієнтир.
Організації-
розробники
2005-2010 роки
2.13. Методичне керівництво та
координація роботи
організацій-розробників.
Міністерства,
інші органи
центральної
виконавчої
влади,
будівельні
корпорації,
об'єднання, які
застосовують
ВНіР, із
залученням
Головної
організації
2005-2010
роки, постійно
2.14. Розроблення проекту
конкретних збірників відомчих
норм часу на спеціальні
будівельні роботи, організація
їх опробування. Підготовка
остаточної редакції конкретного
збірника відомчих норм часу, їх
затвердження у встановленому
порядку міністерствами, іншими
органами центральної виконавчої
влади, будівельними
корпораціями, об'єднаннями за
погодженням з відповідним
профспілковим органом.
Організації-
розробники
2005-2010
роки, в міру
розроблення
2.15. Введення в дію конкретних
збірників відомчих норм у
будівельних організаціях.
Міністерства,
інші органи
центральної
виконавчої
влади,
будівельні
корпорації,
об'єднання
2005-2010
роки, в міру
розроблення та
затвердження
2.15. Надання Головній
організації інформації щодо
розроблених збірників відомчих
норм на конкретні спеціальні
будівельні роботи.
Організації-
розробники
По завершенню
розроблення та
затвердження
2.16. Видання збірників відомчих
норм часу на спеціальні види
будівельних робіт та доведення
відповідної інформації до
будівельних організацій.
Офіційний
видавець
Держбуду на
замовлення
будівельних
організацій.
Організації-
розробники.
2005-2010
роки, в міру
розроблення
Місцеві норми часу на будівельні, монтажні та
ремонтно-будівельні роботи
2.17. Забезпечення груп фахівців
методичними документами з
нормування праці у будівництві.
Головна
організація на
замовлення
будівельних
організацій
2005 рік
2.18. Проведення інструктивних
семінарів групами фахівців.
Головна
організація на
замовлення
будівельних
організацій
Періодично,
2005-2010 роки
2.19. Упорядкування місцевих
норм (норм часу, норм виробітку,
нормативів чисельності,
обслуговування тощо) певної
будівельної організації.
Вилучення застарілих, перегляд
діючих та проектування нових
норм.
Групи фахівців
будівельних
організацій
2005-2010 роки
2.20. Складання переліку
місцевих норм, що будуть діяти у
певній будівельній організації.
Затвердження місцевих норм у
встановленому порядку
роботодавцем за погодженням з
профспілковим комітетом або
іншим уповноваженим на
представництво трудового
колективу органом.
Групи фахівців
будівельних
організацій
2006-2010 роки
2.21. Введення в дію місцевих
норм.
Роботодавець2006-2010
роки, в міру
розроблення
2.21. Надання Головній
організації інформації щодо
необхідності розроблення норм на
нові види будівельних робіт.
Будівельні
організації, що
впроваджують
нові види
будівельних
робіт
Постійно
Додаток 2
ОРІЄНТОВНИЙ ПЕРЕЛІК
збірників Галузевих норм часу на будівельні, монтажні та ремонтно-будівельні роботи, які передбачено розробити
Шифр
збір-
ника
Галу-
зевих
норм
часу
(ЄНіР,
які
прий-
нято
за
орієн-
тир)
Найменуван-
ня
збірників
Галузевих
норм часу
Кіль-
кість
норм
у
збір-
никах
Галу-
зевих
норм
часу
Стислий зміст
збірника Галузевих
норм часу
Стро-
ки
роз-
роб-
лення
збір-
ників
Галу-
зевих
норм
часу
Відповідаль-
ні за
розроблення
Галузевих
норм часу
123456
Загальна
частина до
Галузевих
норм
2004
рік
Головна
організація
ГН 1
(Е1)
Внутрішньо-
будівельні
транспортні
роботи
532Механізовані роботи
із навантажування,
розвантажування
матеріалів
навантажувачами
автомобільними,
екскаваторами,
стріловими
самохідними
баштовими та
козловими кранами, а
також вручну.
Подавання матеріалів
до робочого місця.
Перенесення
матеріалів
(вантажів) вручну.
Навантажування та
розвантажування
матеріалів
(вантажів) з
транспортних засобів
вручну.
2005-
2010
роки
Держбуд
України,
співвико-
навці -
"Укравтодор"
корпорація
"Укрметро-
тунельбуд"
ГН 2
(Е2)
Земляні
роботи
ГН 2-1
(Е2-1)
Механізова-
ні та ручні
земляні
роботи
3045Розпушування ґрунту
бульдозерами-
розпушувачами,
екскаваторами.
Нарізання прорізів у
мерзлому ґрунті
баровою машиною.
Розробляння ґрунту
екскаваторами,
скреперами,
грейдер-елеваторами.
Ущільнювання ґрунту
котками. Планування
ґрунту бульдозерами,
грейдерами.
Розробляння,
розпушування,
трамбування,
зрізання, планування
ґрунту вручну та із
застосуванням
засобів малої
механізації.
2005-
2010
роки
Держбуд
України,
співвикона-
вець -
"Укравтодор"
Примітки.
1. У графі 1 додатка 2 наведено шифр кожного збірника
Галузевих норм часу (ГН), а у дужках - шифр відповідного
збірника ЄНіР (Е).
2. Виконавці та терміни виконання робіт уточнюються після
встановлення джерел та обсягів фінансування.
3. Розроблення певних збірників Галузевих норм здійснюється
науковими та проектно-конструкторськими організаціями
центральних органів виконавчої влади, будівельних корпорацій та
об'єднань.
ГН 2-2
(Е2-2)
Гідромехані
зовані
земляні
роботи
677Розробляння,
гідротранспортуван-
ня, укладання ґрунту
Землесосні,
гідромоніторні
роботи. Монтаж,
демонтаж берегового
магістрального
пульпопроводу зі
сталевих труб,
плавучого
пульпопроводу.
Будівництво
водозабірних,
водозбірних систем.
2005-
2010
роки
Держбуд
України
ГН 2-3
(Е2-3)
Буровибухо-
ві роботи
1323Буріння свердловин,
шпурів. Підривання
зарядів у
свердловинах,
шпурах. Проходка
підготовчих виробок.
Виготовляння,
заправляння бурового
інструменту.
2005-
2010
роки
Держбуд
України
ГН 3
(Е3)
Кам'яні
роботи
352Кам'яна кладка.
Приготування
розчинів.
Улаштовування
побутових печей.
2005-
2010
роки
Держбуд
України,
співвико-
навці -
"Укравтодор"
корпорація
"Укрметро-
тунельбуд"
ГН 4
(Е4)
Монтаж
збірних та
влаштовува-
ння
монолітних
залізобето-
нних
конструкцій
ГН 4-1
(Е4-1)
Будівлі та
промислові
споруди
1070Монтаж збірних
залізобетонних
конструкцій із
застосуванням
механізмів. Монтаж
перегородок із
гіпсокартонних
листів на металевому
каркасі.
Улаштовування
монолітних бетонних,
залізобетонних
конструкцій.
2005-
2010
роки
Держбуд
України,
співвикона-
вець -
корпорація
"Укрметро-
тунельбуд"
ГН 4-2
(Е4-2)
Портові та
берегозахи-
сні споруди
762Монтаж причальних
споруд
гравітаційного типу,
конструкцій верхньої
споруди причалів
естакадного типу,
причальних споруд.
Будівництво
захисних,
берегозахисних
споруд.
Улаштовування
кам'яно-щебеневих
основ, причальних
відкосів.
Навантажувально-
розвантажувальні,
транспортні роботи.
2005-
2010
роки
Держбуд
України
ГН 4-3
(Е4-3)
Мости та
труби
1544Улаштовування
фундаментів, опор,
прогонових споруд
мостів, збірних та
монолітних
водопропускних труб.
Будівництво
шляхопроводів
тунельного типу.
Збирання,
розбирання,
пересування кранів.
Навантажування,
розвантажування,
перевезення
конструкцій.
Виготовляння
залізобетонних
конструкцій на
полігонах.
2005-
2010
роки
Держбуд
України,
співвикона-
вець -
"Укравтодор"
ГН 5
(Е5)
Монтаж
металевих
конструкцій
ГН 5-1
(Е5-1)
Будівлі та
промислові
споруди
419Сортування,
укрупнювальне
складання, монтаж
конструкцій різних
типів.
Установлювання
засобів
підмощування.
2005-
2010
роки
Держбуд
України,
співвикона-
вці -
корпорації
"Укрметро-
тунельбуд",
"Укрмонтаж-
спецбуд"
ГН 5-2
(Е5-2)
Резервуари
та
газгольдери
872Монтаж циліндричних
вертикальних,
сферичних,
заглиблених
резервуарів,
металевих понтонів
та плавучих дахів у
резервуарах, мокрих
та сухих
газгольдерів.
2005-
2010
роки
Держбуд
України,
співвикона-
вці -
корпорації
"Укрметро-
тунельбуд",
"Укрмонтаж-
спецбуд"
ГН 5-3
(Е5-3)
Мости та
труби
356Монтаж прогонових
споруд.
Улаштовування
мостового полотна,
проїзної частини,
водопропускних труб.
2005-
2010
роки
Держбуд
України,
співвикона-
вець -
"Укравтодор"
ГН 6
(Е6)
Теслярські
та столярні
роботи в
будівлях і
спорудах
734Збирання,
улаштовування
дерев'яних
конструкцій. Монтаж
мобільних
(інвентарних)
будівель із об'ємних
блоків контейнерного
типу. Обробляння
лісоматеріалів
механізованим,
ручним інструментом.
2005-
2010
роки
Держбуд
України,
співвикона-
вець -
корпорація
"Укрметро-
тунельбуд"
ГН 7
(Е7)
Покрівельні
роботи
189Покривання дахів
руберойдом,
рулонними
матеріалами,
профільованими
азбестоцементними
листами. Збирання,
навішування
водостічних труб.
Оббивання дерев'яних
поверхонь
покрівельною
листовою сталлю.
2005-
2010
роки
Держбуд
України,
співвикона-
вець -
корпорація
"Укрметро-
тунельбуд"
ГН 8
(Е8)
Опоряджува-
льні
покриття
будівельних
конструкцій
ГН 8-1
(Е8-1)
Опоряджува-
льні роботи
1384Штукатурні, малярні,
шпалерні, склярські
роботи.
Облицьовування
поверхонь штучними
плитками.
2005-
2010
роки
Держбуд
України,
співвикона-
вець -
корпорація
"Укрметро-
тунельбуд"
ГН 8-2
(Е8-2)
Облицьову-
вання
природним
каменем
479Обробляння
природного каменю.
Облицьовування
поверхонь стін,
колон плитами з
граніту та мармуру.
2005-
2010
роки
Держбуд
України,
співвикона-
вець -
корпорація
"Укрметро-
тунельбуд"
ГН 8-3
(Е8-3)
Опоряджання
виробами
промислово-
го
виробництва
Облицьовування стін
гіпсокартонними
листами, панелями із
різними
декоративними
покриттями.
Облицьовування
підвісних стель
алюмінієвими
плитами, рейками
гіпсовими,
азбоцементними,
гіпсокартонними
листами. Монтаж
металевих,
дерев'яних каркасів.
2005-
2010
роки
Держбуд
України
ГН 9
(Е9)
Спорудження
систем
теплопоста-
чання,
водопоста-
чання,
газопоста-
чання та
каналізації
ГН 9-1
(Е9-1)
Санітарно-
технічне
обладнання
будівель і
споруд
1511Прокладання
сталевих, чавунних,
поліетиленових
трубопроводів.
Установлювання
нагрівальних
приладів,
сантехнічної
арматури. Монтаж
устаткування
теплових пунктів,
котлів.
2005-
2010
роки
Держбуд
України,
співвикона-
вець -
корпорація
"Укрмонтаж-
спецбуд"
ГН 9-2
(Е9-2)
Зовнішні
мережі та
споруди
1838Укладання сталевих,
чавунних,
азбоцементних,
керамічних,
залізобетонних,
бетонних,
поліетиленових
трубопроводів.
Улаштовування
колекторів, каналів,
колодязів.
2005-
2010
роки
Держбуд
України
ГН 10
(Е10)
Спорудження
систем
вентиляції,
кондиціюва-
ння
повітря,
пневмотран-
спорту й
аспірації
630Монтаж
кондиціонерів,
припливних камер,
вентиляційних
систем, деталей із
листової сталі.
2005-
2010
роки
Держбуд
України,
співвикона-
вець -
корпорація
"Укрмонтаж-
спецбуд"
ГН 11
(Е11)
Ізоляційні
роботи
814Улаштовування
теплової ізоляції
трубопроводів,
промислового
устаткування,
арматури, фланцевих
з'єднань
трубопроводів.
Улаштовування
ізоляції будівельних
конструкцій.
2005-
2010
роки
Держбуд
України,
співвикона-
вці -
корпорації
"Укрметро-
тунельбуд",
"Укрмонтаж-
спецбуд"
ГН 12
(Е12)
Пальові
роботи
1642Улаштовування,
монтаж
залізобетонних
порожнистих круглих
та призматичних,
сталевих,
дерев'яних,
буронабивних паль,
пальоболонок,
шпунтових огороджень
та рядів.
2005-
2010
роки
Держбуд
України
ГН 13
(Е13)
Розчищання
траси
лінійних
споруд від
лісу
1142Рубання, трелювання
лісу. Розчищання
траси від лісу.
Вивезення,
штабелювання колод.
Заточування,
виправляння, ремонт
лісорубного
інструменту різних
видів із
застосуванням
засобів механізації.
2005-
2010
роки
Держбуд
України
ГН 14
(Е14)
Буріння
свердловин
для води
3499Буріння,
закріплювання,
цементування
свердловин.
Будівельно-монтажні,
спеціальні роботи у
свердловинах.
Транспортні роботи.
Ремонт свердловин.
2005-
2010
роки
Держбуд
України
ГН 15
(Е15)
Кладка
промислових
печей та
спорудження
димових
труб
987Спеціальні види
вогнетривкої кладки
промислових печей,
димових труб.
2005-
2010
роки
Держбуд
України,
співвикона-
вець -
корпорація
"Укрмонтаж-
спецбуд"
ГН 16
(Е16)
Будівництво
верхньої
споруди
залізничних
доріг з
широкою
колією
2986Монтаж, демонтаж
рейково-шпальних
решіток, стрілочних
переводів. Колійні
роботи під час
перевлаштування
залізничних станцій.
Балансування колії,
стрілочних
переводів.
2005-
2010
роки
Держбуд
України
ГН 17
(Е17)
Будівництво
автомобіль-
них доріг
550Улаштовування основ,
покриттів
механізованим
способом.
Облаштовування
доріг. Приготовляння
матеріалів.
2005-
2010
роки
Держбуд
України,
співвикона-
вець -
"Укравтодор"
ГН 18
(Е18)
Зелене
будівництво
488Підготовляння ґрунту
до сіяння та
саджання рослин.
Саджання дерев,
саджанців, кущів,
квітів. Догляд за
насадженнями.
2005-
2010
роки
Держбуд
України
ГН 19
(Е19)
Улаштовува-
ння підлог
440Улаштовування
підстильних шарів,
дощатих настилів та
підлог, підлог із
дерев'яних щитів,
окремих планок,
паркетних дощок,
килимової мозаїки,
плит із природного
каменю, чавунних,
керамічних плиток.
Покривання підлог
лінолеумом, реліном,
синтетичними
плитками.
2005-
2010
роки
Держбуд
України,
співвикона-
вець -
корпорація
"Укрметро-
тунельбуд"
ГН 20
(Е20)
Ремонтно-
будівельні
роботи
ГН
20-1
(Е20-1)
Будівлі та
промислові
споруди
2229Ремонт
конструктивних
елементів будівель
усіх типів та
призначення
(фундаментів,
кам'яних та
дерев'яних стін,
перегородок, дахів,
підлог тощо).
Малярні, шпалерні,
облицювальні,
склярські,
санітарно-технічні,
електромонтажні
роботи.
2005-
2010
роки
Держбуд
України,
співвикона-
вець -
корпорація
"Укрметро-
тунельбуд"
ГН
20-2
(Е20-2)
Автомобіль-
ні дороги
та штучні
споруди
Ремонт автомобільних
доріг, земляного
полотна. Розширення
проїзної частини
дороги.
Улаштовування
ґрунтових,
щебеневих,
асфальтобетонних,
дьогтебетонних
покриттів.
Облаштовування
доріг, тротуарів.
Приготовляння
матеріалів.
Виготовляння виробів
для облаштовування
доріг.
2005-
2010
роки
Держбуд
України,
співвикона-
вець -
"Укравтодор"
ГН 21
(Е21)
Монтаж
устаткуван-
ня
підприємств
зі
зберігання
та
промислово-
го
перероблен-
ня зерна
739Монтаж машин
зерноочищувальних,
підготовчих цехів,
устаткування
розмельних млинів,
круп'яних,
комбікормових
заводів,
аспіраційного та
пневмотранспортного
устаткування, норій
тощо.
2005-
2010
роки
Держбуд
України
ГН 22
(Е22)
Зварювальні
роботи
ГН
22-1
(Е22-1)
Конструкції
будівель та
промислових
споруд
1058Автоматизоване,
ручне дугове,
механізоване дугове
зварювання під
флюсом, порошковим
дротом, у
вуглекислому газі.
Газове різання.
2005-
2010
роки
Держбуд
України
ГН
22-2
(Е22-2)
Трубопрово-
ди
4494Газове, ручне
дугове, автоматичне
зварювання під
флюсом. Газове
різання. Термічне
обробляння зварних
з'єднань труб.
2005-
2010
роки
Держбуд
України
ГН 23
(Е23)
Електро-
монтажні
роботи
ГН
23-1
(Е23-1)
Електричне
освітлення
та силові
мережі
655Монтаж устаткування
електричного
освітлення, силових
мереж у житлових,
культурно-побутових,
адміністративних,
промислових
будівлях.
2005-
2010
роки
Держбуд
України,
співвикона-
вець -
корпорація
"Укрмонтаж-
спецбуд"
ГН
23-2
(Е23-2)
Повітряні
мережі
електропе-
редачі та
комплектні
трансформа-
торні
підстанції,
розраховані
на напругу
до 20 кВ
421Монтаж опор,
проводів,
трансформаторних
підстанцій.
Улаштовування
заземлення,
зовнішнього
освітлення.
2005-
2010
роки
Держбуд
України,
співвикона-
вець -
корпорація
"Укрмонтаж-
спецбуд"
ГН
23-3
(Е23-3)
Повітряні
мережі
електропе-
редачі та
будівельні
конструкції
відкритих
розподіль-
них
пристроїв,
розрахова-
них на нап-
ругу 35 кВ
і більше
986Монтаж опор,
проводів,
грозозахисних
тросів, відкритих
розподільних
пристроїв,
підстанцій.
2005-
2010
роки
Держбуд
України,
співвикона-
вець -
корпорація
"Укрмонтаж-
спецбуд"
ГН
23-4
(Е23-4)
Кабельні
мережі
електропе-
редачі
611Прокладання кабелів.
Монтаж муфт,
кінцевих заправлень.
2005-
2010
роки
Держбуд
України,
співвикона-
вець -
корпорація
"Укрмонтаж-
спецбуд"
ГН
23-5
(Е23-5)
Розподільні
пристрої,
розраховані
на напругу
35 кВ і
більше
1423Монтаж
електроустаткування
відкритих та
закритих
розподільних
пристроїв.
2005-
2010
роки
Держбуд
України,
співвикона-
вець -
корпорація
"Укрмонтаж-
спецбуд"
ГН
23-6
(Е23-6)
Закриті
розподільні
пристрої,
розраховані
на напругу
до 35 кВ
587Монтаж
електроустаткування
закритих
розподільних
пристроїв.
2005-
2010
роки
Держбуд
України,
співвикона-
вець -
корпорація
"Укрмонтаж-
спецбуд"
ГН
23-7
(Е23-7)
Розподільна
та
пускорегу-
лювальна
апаратура
1812Монтаж
електроустаткування
в приміщеннях та на
відкритому повітрі.
2005-
2010
роки
Держбуд
України,
співвикона-
вець -
корпорація
"Укрмонтаж-
спецбуд"
ГН
23-8
(Е23-8)
Електричні
машини
790Монтаж машин зі
щитовими та
стояковими
підшипниками, що
постачаються у
зібраному та
розібраному видах.
2005-
2010
роки
Держбуд
України,
співвикона-
вець -
корпорація
"Укрмонтаж-
спецбуд"
ГН
23-9
(Е23-9)
Шинопроводи
та тролеї
281Монтаж шинопроводів
та струмопроводів
відкритого типу,
комплектних
шинопроводів
закритого типу,
головних кранових та
тельферних тролеїв.
2005-
2010
роки
Держбуд
України,
співвикона-
вець -
корпорація
"Укрмонтаж-
спецбуд"
ГН 24
(Е24)
Монтаж
споруд
зв'язку
ГН
24-1
(Е24-1)
Кабельні
мережі
зв'язку
833Прокладання
трубопроводів,
кабелів зв'язку.
Улаштовування
колодязів. Монтаж
муфт, кінцевих
пристроїв
абонентських
пунктів.
2005-
2010
роки
Держбуд
України
ГН
24-2
(Е24-2)
Повітряні
мережі
зв'язку
511Монтаж опор,
проводів повітряних
мереж зв'язку.
2005-
2010
роки
Держбуд
України
ГН 25
(Е25)
Такелажні
роботи
2577Навантажування та
розвантажування
вантажів самохідними
стріловими кранами.
Транспортування
вантажів у
горизонтальних,
вертикальних та
похилих площинах.
2005-
2010
роки
Держбуд
України,
співвикона-
вець -
корпорація
"Укрметро-
тунельбуд"
ГН 26
(Е26)
Монтаж
технологіч-
них трубоп-
роводів
1190Монтаж технологічних
трубопроводів,
арматури загального
призначення,
розрахованих на
умовний тиск до 16
МПа, спеціальних
трубопроводів,
арматури,
розрахованих на
високий тиск, для
технологічних цехів
та гідравлічних
пресів.
2005-
2010
роки
Держбуд
України,
співвикона-
вець -
корпорація
"Укрмонтаж-
спецбуд"
ГН 27
(Е27)
Кислотот-
ривкі та
антикоро-
зійні
роботи
899Футерування та
облицьовування
поверхонь
кислототривкими
штучними
матеріалами. Роботи
із захисту поверхонь
лакофарбовими
сумішами на основі
синтетичних смол.
2005-
2010
роки
Держбуд
України,
співвикона-
вець -
корпорація
"Укрмонтаж-
спецбуд"
ГН 28
(Е28)
Монтаж
підіймаль-
но-транспо-
ртного
устаткуван-
ня
ГН
28-1
(Е28-1)
Устаткуван-
ня
безперерв-
ної дії
768Монтаж конвеєрів,
елеваторів.
Установлювання
устаткування,
пов'язаного з
конвеєрами.
2005-
2010
роки
Держбуд
України
ГН
28-2
(Е28-2)
Устаткуван-
ня
переривчас-
тої дії
449Монтаж мостових,
козлових,
напівкозлових,
гідротехнічних,
портальних,
баштових, консольних
кранів,
кранів-
перевантажувачів.
2005-
2010
роки
Держбуд
України,
співвикона-
вець -
корпорація
"Укрмонтаж-
спецбуд"
ГН
28-3
(Е28-3)
Підвісні
канатні
дороги
556Монтаж канатів,
приводів, підвісного
та лінійного
устаткування,
устаткування
кільцевої вантажної
канатної дороги,
станцій маятникової
та кільцевої
пасажирських доріг.
2005-
2010
роки
Держбуд
України
ГН 29
(Е29)
Монтаж
устаткуван-
ня для
сільсько-
господарсь-
кого
водопоста-
чання
446Улаштовування
шахтних колодязів.
Монтаж
водопідіймального
устаткування,
дощувальних
установок.
2005-
2010
роки
Держбуд
України
ГН 30
(Е30)
Монтаж
устаткуван-
ня тварин-
ницьких та
птахівниць-
ких ферм
501Монтаж
внутрішньофермового
транспорту,
кормоприготувальних
машин, устаткування:
доїльного та
первинного
обробляння молока,
пунктів для
стриження овець,
птахівницьких ферм
тощо.
2005-
2010
роки
Держбуд
України
ГН 31
(Е31)
Монтаж
котельних
установок
та
допоміжного
устаткуван-
ня
1320Монтаж елементів
каркасних
конструкцій:
барабанів та
колекторів,
поверхонь
нагрівання,
повітропідігрівачів,
пальників тощо.
2005-
2010
роки
Держбуд
України
ГН 32
(Е32)
Монтаж
контрольно-
вимірюва-
льних при-
ладів та
засобів
автома-
тизації
720Монтаж приладів,
щитів, пультів,
трубних проводок,
апаратури на
технологічному
устаткуванні,
трубопроводах,
щитах, конструкціях
тощо.
2005-
2010
роки
Держбуд
України,
співвикона-
вець -
корпорація
"Укрмонтаж-
спецбуд"
ГН 33
(Е33)
Монтаж
устаткуван-
ня для
очищення
газів
100Монтаж блоків,
устаткування для
очищення газів.
2005-
2010
роки
Держбуд
України
ГН 34
(Е34)
Монтаж
компресорів
насосів та
вентилято-
рів
715Монтаж компресорів,
насосів,
вентиляторів різних
марок.
2005-
2010
роки
Держбуд
України
ГН 35
(Е35)
Монтаж та
демонтаж
будівельних
машин
964Монтаж, демонтаж
баштових кранів,
щоглових підіймачів,
люльок,
бетонозмішувачів
(розчинозмішувачів)
тощо.
2005-
2010
роки
Держбуд
України
ГН 36
(Е36)
Гірничопро-
хідницькі
роботи
ГН
36-1
(Е36-1)
Будівництво
вугільних
шахт та
кар'єрів
2562Проходка, кріплення,
армування стовбурів
шахт. Проходка,
кріплення
горизонтальних
гірничих виробіток.
Улаштовування камер.
Транспортні роботи
під час будівництва
шахт.
2005-
2010
роки
Держбуд
України
ГН
36-2
(Е36-2)
Будівництво
метрополі-
тенів,
тунелів та
підземних
споруд
спеціально-
го
призначення
2689Проходка, кріплення
вертикальних
стовбурів шахт.
Проходка
горизонтальних,
похилих виробіток.
Арматурні,
гідроізоляційні,
транспортні роботи.
2005-
2010
роки
Держбуд
України,
співвикона-
вець -
корпорація
"Укрметро-
тунельбуд"
ГН 37
(Е37)
Монтаж
шахтного
устаткуван-
ня
ГН
37-1
(Е37-1)
Монтаж
технологіч-
ного та
прохідниць-
кого
устаткуван-
ня на
поверхні
580Монтаж шахтних
підіймальних машин,
лебідок,
устаткування
шахтного підіймання
та відкочування,
трубопроводів.
2005-
2010
роки
Держбуд
України,
співвикона-
вець -
корпорація
"Укрметро-
тунельбуд"
ГН
37-2
(Е37-2)
Монтаж
шахтного
устаткуван-
ня та
такелажні
роботи в
підземних
умовах
679Монтаж, демонтаж
навантажувальних
машин, бурових
установок, шахтних
підіймальних машин,
лебідок,
устаткування
шахтного підіймання
та відкочування,
трубопроводів.
2005-
2010
роки
Держбуд
України,
співвикона-
вець -
корпорація
"Укрметро-
тунельбуд"
ГН
37-3
(Е37-3)
Електро-
монтажні
роботи
в підземних
умовах
1863Монтаж розподільчої
та
пусконалагоджуваль-
ної апаратури,
устаткування
сигналізації та
захисту, рудникових
електродвигунів,
електроосвітлення,
кабельної мережі в
підземних гірничих
виробітках,
контактної мережі
електровозного
відкочування.
2005-
2010
роки
Держбуд
України,
співвикона-
вець -
корпорація
"Укрметро-
тунельбуд"
ГН 38
(Е38)
Будівництво
мереж
електрифі-
кованого
міського
транспорту
ГН
38-1
(Е38-1)
Улаштовува-
ння
трамвайної
колії
627Будівництво нової
колії.
Реконструкція,
капітальний ремонт
діючої трамвайної
колії.
2005-
2010
роки
Держбуд
України
ГН
38-2
(Е38-2)
Монтаж
контактних
мереж
трамвая та
тролейбуса
474Монтаж опор. Монтаж,
демонтаж підвісних
систем, контактних
проводів,
спеціальних частин.
2005-
2010
роки
Держбуд
України
ГН 39
(Е39)
Підводно-
технічні
роботи
1638Водолазне
обстеження. Підводні
роботи: земляні,
зварювально-
монтажні, роботи із
металевими та
дерев'яними
конструкціями,
буровибухові.
2005-
2010
роки
Держбуд
України
ГН 40
(Е40)
Виготовлян-
ня
будівельних
конструкцій
та деталей
ГН
40-1
(Е40-1)
Ковальсько-
слюсарні
роботи
97Виготовляння
кріпильних деталей,
слюсарних виробів.
Ремонт інструменту,
устаткування.
2005-
2010
роки
Держбуд
України
ГН
40-2
(Е40-2)
Металеві
конструкції
567Виготовляння
деталей. Складання
будівельних сталевих
конструкцій із
готових деталей.
2005-
2010
роки
Держбуд
України,
співвикона-
вець -
корпорація
"Укрмонтаж-
спецбуд"
ГН
40-3
(Е40-3)
Дерев'яні
конструкції
та деталі
820Механізоване
обробляння
пиломатеріалів.
Виготовляння,
складання елементів
будівель і споруд.
Антисептування та
роботи із
вогнезахисту
деревини.
2005-
2010
роки
Держбуд
України,
співвикона-
вець -
корпорація
"Укрметро-
тунельбуд"
ГН
40-4
(Е40-4)
Деталі та
вузли для
санітарно-
технічних
систем
1414Виготовляння вузлів
та деталей сталевих
трубопроводів за
замірними ескізами.
Підготовляння
арматури, приладів
для систем
центрального
опалення, внутрішніх
та зовнішніх мереж
теплопостачання,
водопостачання,
газопостачання,
каналізації.
2005-
2010
роки
Держбуд
України
ГН
40-5
(Е40-5)
Деталі та
вузли для
технологіч-
них трубоп-
роводів
2841Виготовляння вузлів,
деталей
технологічних
трубопроводів,
секцій із труб.
Підготовляння
арматури.
2005-
2010
роки
Держбуд
України,
співвикона-
вець -
корпорація
"Укрмонтаж-
спецбуд"
ГН
40-6
(Е40-6)
Деталі та
вузли для
систем
вентиляції
й пневмо-
транспорту
1664Виготовляння
повітропроводів
прямокутного та
круглого перерізу,
деталей
вентиляційних
систем.
2005-
2010
роки
Держбуд
України