• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Змін до Положення про порядок видачі ліцензій на здійснення валютних операцій

Національний банк України  | Постанова від 27.12.2024 № 182
Реквізити
  • Видавник: Національний банк України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 27.12.2024
  • Номер: 182
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Національний банк України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 27.12.2024
  • Номер: 182
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
Офіційно опубліковано 31.12.2024
Правління Національного банку України
П О С Т А Н О В А
27.12.2024 № 182
Про затвердження Змін до Положення про порядок видачі ліцензій на здійснення валютних операцій
Відповідно до статей 7, 15, 55-1, 56, 61 Закону України "Про Національний банк України", Закону України "Про адміністративну процедуру", статей 21, 23 Закону України "Про фінансові послуги та фінансові компанії", статей 6, 9 Закону України "Про валюту і валютні операції", з метою приведення нормативно-правового акта Національного банку України у відповідність до вимог законодавства України Правління Національного банку України
постановляє:
1. Затвердити Зміни до Положення про порядок видачі ліцензій на здійснення валютних операцій, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 31 березня 2023 року № 43 (зі змінами) (далі -Положення № 43), що додаються.
2. Департаменту методології регулювання діяльності небанківських фінансових установ (Сергій Савчук) після офіційного опублікування довести до відома надавачів фінансових послуг інформацію про прийняття цієї постанови.
3. Постанова набирає чинності з 01 січня 2025 року.
ГоловаАндрій ПИШНИЙ
Інд. 33
ЗАТВЕРДЖЕНО
Постанова Правління
Національного банку України
27 грудня 2024 року №182
Зміни до Положення про порядок видачі ліцензій на здійснення валютних операцій
1. У розділі І:
1) пункт 1 після слів "платіжні послуги)" доповнити словами Закону України "Про адміністративну процедуру" (далі - Закон про адміністративну процедуру)";
2) у пункті 2:
підпункт 1 викласти в такій редакції:
"1) дата відкликання, зупинення, поновлення ліцензії, відмови у видачі ліцензії - дата рішення Комітету з питань нагляду та регулювання діяльності ринків небанківських фінансових послуг (далі - Комітет з питань нагляду) про відкликання, зупинення, поновлення ліцензії, відмову у видачі ліцензії;";
підпункт 2 виключити;
3) у пункті 3 слово "(анулювання)" виключити;
4) розділ після пункту 3 доповнити двома новими пунктами 3-1, 3-2 такого змісту:
"3-1. Відносини щодо прийняття, набрання чинності та припинення дії адміністративних актів, прийнятих відповідно до цього Положення, регулюються Законом України "Про адміністративну процедуру" (далі - Закон про адміністративну процедуру) з урахуванням особливостей, установлених Законом про фінансові послуги, Законом про валюту та іншими законами, що регулюють діяльність на ринку фінансових послуг.
Права та обов'язки учасників адміністративного провадження, що здійснюється відповідно до цього Положення, визначені Законом про адміністративну процедуру, Положенням про порядок здійснення адміністративного провадження, загальні вимоги до документів і порядок їх подання до Національного банку України в межах окремих процедур, затвердженим постановою Правління Національного банку України від 29 грудня 2023 року № 200 (зі змінами) (далі - Положення № 200), та цим Положенням.
3-2 . Національний банк здійснює адміністративне провадження в адміністративних справах, визначених у цьому Положенні, у порядку, визначеному в розділах IV, V Положення № 200, з урахуванням цього Положення.";
5) пункт 13 викласти в такій редакції:
"13. Небанківська установа вносить плату за послугу з розгляду заяви про видачу ліцензії на здійснення валютних операцій та доданих до неї документів у розмірі, визначеному в Тарифах на послуги з реєстрації та ліцензування, що надаються Національним банком України, затверджених постановою Правління Національного банку України від 12 серпня 2003 року № 333 (у редакції постанови Правління Національного банку України від 24 жовтня 2023 року № 134), зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 10 вересня 2003 року за № 787/8108 (зі змінами).";
6) пункти 14, 15 виключити;
7) у підпункті 1 пункту 17 слово "анулювання" замінити словом "відкликання";
8) в абзаці першому пункту 18, пункті 19, підпунктах 1, 2 пункту 21, пунктах 22, 23 слово "(анулювання)" виключити.
2. У розділі III:
1) у підпункті 3 пункту 36 слова "пакет документів" замінити словом "заяви";
2) у пункті 42 слова "пакет документів" замінити словами "заяву та додані до неї документи";
3) у пункті 43 слово "заявою" замінити словом "клопотанням".
3. Пункт 48 розділу IV після слова "документів" доповнити словами ", доданих до заяви".
4. У розділі V:
1) пункт 51 викласти в такій редакції:
"51. Національний банк приймає рішення про видачу ліцензії або відмову в її видачі протягом 60 календарних днів із дня подання заяви, визначеної цим Положенням.";
2) розділ після пункту 51 доповнити двома новими пунктами 51-1, 51-2 такого змісту:
"51-1. Національний банк приймає рішення про видачу ліцензії або відмову в її видачі на підставі заяви та доданих до неї документів, визначених цим Положенням.
51-2. У рішенні про відмову в видачі ліцензії зазначаються відомості, визначені в пункті 91 розділу V Положення № 200.";
3) пункти 52, 56 викласти в такій редакції:
"52. Рішення про видачу ліцензії або відмову в її видачі, зупинення, поновлення, відкликання ліцензії приймає Комітет з питань нагляду.
Рішення Національного банку про видачу ліцензії або відмову в її видачі, а також зупинення, поновлення, відкликання ліцензії є обов'язковим для виконання.
Національний банк видає небанківській установі ліцензію шляхом унесення облікового запису про це до електронного реєстру невідкладно, але не пізніше наступного робочого дня із дня прийняття Комітетом з питань нагляду рішення про видачу ліцензії, а за наявності обґрунтованих причин - не пізніше трьох робочих днів із дня прийняття рішення.
Ліцензія набирає чинності з дня внесення до електронного реєстру облікового запису про видачу ліцензії.";
"56. Національний банк надає небанківській установі витяг з електронного реєстру невідкладно, але не пізніше наступного робочого дня, а за наявності обґрунтованих причин - не пізніше трьох робочих днів із дня надходження клопотання небанківської установи про отримання витягу з електронного реєстру, поданого до Національного банку згідно з пунктом 43 розділу III цього Положення. ";
4) розділ після пункту 56 доповнити новим пунктом 56-1 такого змісту:
"56-1. Національний банк надає небанківській установі витяг з електронного реєстру невідкладно, але не пізніше наступного робочого дня із дня унесення облікового запису про видачу ліцензії до електронного реєстру, а за наявності обґрунтованих причин - не пізніше трьох робочих днів із дня унесення облікового запису про видачу ліцензії до електронного реєстру.";
5) пункти 57, 58 викласти в такій редакції:
"57. Національний банк надсилає небанківській установі витяг з електронного реєстру в спосіб, зазначений небанківською установою в клопотанні.
Витяг з електронного реєстру, якщо небанківська установа не зазначила спосіб доведення в клопотанні, надсилається за адресою її місцезнаходження або у вигляді електронного документа засобами електронного зв'язку Національного банку.
58. Національний банк має право зупинити адміністративне провадження з розгляду заяви та відновити його в порядку, визначеному в розділі IV Положення № 200.";
6) пункти 59-64 виключити;
7) пункт 65 доповнити новим підпунктом такого змісту:
"5) у встановлений Національним банком строк не було усунуто недоліки, що були підставою для залишення заяви про видачу ліцензії без руху.";
8) пункт 67 викласти в такій редакції:
"67. Національний банк невідкладно, але не пізніше наступного робочого дня із дня прийняття рішення, а за наявності обґрунтованих причин - не пізніше трьох робочих днів із дня його прийняття надсилає небанківській установі повідомлення про прийняте рішення про відмову у видачі ліцензії засобами електронного зв'язку Національного банку з направленням копії такого рішення.".
V. У розділі VI:
1) у заголовку розділу слово "(анулювання)" виключити;
2) у пункті 72:
в абзаці першому слово "(анулювати)" виключити;
у підпункті 2 слово "(анулювання)" виключити;
у підпункті 4 слово "анулювання" замінити словом "відкликання";
3) розділ після пункту 72 доповнити двома новими пунктами 72-1, 72-2 такого змісту:
"72-1. Національний банк приймає рішення про відкликання ліцензії за заявою небанківської установи протягом 30 робочих днів із дня отримання відповідної заяви небанківської установи.
Національний банк приймає рішення про відкликання ліцензії на підставі заяви та доданих до неї документів, визначених цим Положенням.
У рішенні про відмову у відкликанні ліцензії на здійснення валютних операцій за заявою небанківської установи зазначаються відомості, визначені в пункті 91 розділу V Положення № 200.
72-2. У рішенні про відкликання ліцензії на здійснення валютних операцій з ініціативи Національного банку зазначаються відомості, визначені в пункті 91 розділу V Положення № 200.";
4) у пункті 74:
в абзаці першому слово "(анулювати)" виключити;
у підпункті 4 слово "(анулювання)" виключити;
5) в абзаці першому пункту 75 слово "(анулювання)" виключити;
6) у пункті 76 слово "(анулювання)" виключити;
7) у пункті 77:
у підпункті 1:
абзац перший викласти в такій редакції:
"1) здійснення валютних операцій, визначених у ліцензії, з наступного робочого дня після дня отримання витягу з електронного реєстру та копії рішення Комітету з питань нагляду про відкликання, зупинення дії ліцензії (далі - день отримання рішення про відкликання, зупинення), крім випадків проведення грошових розрахунків:";
в абзацах другому та третьому слово "анулювання" замінити словом "відкликання";
у підпункті 2 слово "анулювання" замінити словом "відкликання";
8) у пунктах 78, 79 слово "(анулювання)" виключити.
(Текст взято з сайту НБУ http://www.bank.gov.ua/)