УХВАЛА
ПЕРШОЇ КОЛЕГІЇ СУДДІВ ДРУГОГО СЕНАТУ КОНСТИТУЦІЙНОГО СУДУ УКРАЇНИ
Про відмову у відкритті конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Скрипник Валентини Борисівни щодо відповідності Конституції України (конституційності) Закону України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року № 889-VIII зі змінами та його статті 90
м. К и ї в 4 квітня 2018 року №6-1(ІІ)/2018 | Справа № 3-103/2018 (4664/17) |
Перша колегія судців Другого сенату Конституційного Суду України у складі:
Шаптали Наталі Костянтинівни (секретар колегії) - головуючої, доповідача,
Запорожця Михайла Петровича,
Мойсика Володимира Романовича,
розглянула на засіданні питання про відкриття конституційного провадження у справі за конституційною скаргою Скрипник Валентини Борисівни щодо відповідності
Конституції України (конституційності)
Закону України "Про державну службу" від 10 грудня 2015 року № 889-VІІІ (Відомості Верховної Ради України, 2016 р., № 4, ст. 43) зі змінами та його статті 90.
Заслухавши суддю-доповідача Шапталу Н.К. та дослідивши матеріали справи, Перша колегія суддів Другого сенату Конституційного Суду України
установила:
Крім того, Скрипник В.Б. вказує, що судові рішення у її справі, якими відмовлено у задоволенні позовних вимог про перерахунок пенсії державного службовця, порушують вимоги статті
8, частини третьої статті
22, статті
46, частини першої статті
58, статті
64 Конституції України.
2. Вирішуючи питання щодо відкриття конституційного провадження у справі, Перша колегія суддів Другого сенату Конституційного Суду України виходить з такого.
2.1. Згідно із
Законом України "Про Конституційний Суд України" у конституційній скарзі має міститися обґрунтування тверджень щодо неконституційності закону України (його окремих положень) із зазначенням того, яке з гарантованих
Конституцією України прав людини, на думку суб'єкта права на конституційну скаргу, зазнало порушень внаслідок застосування закону; відомості про документи і матеріали, на які посилається суб'єкт права на конституційну скаргу, із наданням копій цих документів і матеріалів (пункти 6, 7 частини другої статті
55).
Зміст конституційної скарги дає підстави для висновку, що Скрипник В.Б. не обґрунтувала тверджень щодо невідповідності
Закону № 889 та його статті
90 статті
8, частині третій статті
22, статті
46, частині першій статті
58, статті
64 Основного Закону України.
Стверджуючи про неконституційність статті
90 Закону № 889, автор клопотання обмежується цитуванням положень Основного Закону України, яким, як він вважає, не відповідає вказана стаття. Однак за юридичною позицією Конституційного Суду України "цитування окремих положень
Конституції України та оспорюваних норм законів не є обґрунтуванням неконституційності останніх" (абзац третій пункту 2 мотивувальної частини
Ухвали від 27 грудня 2011 року № 66-у/2011).
Крім того, зі змісту конституційної скарги вбачається, що аргументація Скрипник В. Б. щодо невідповідності
Конституції України (неконституційності)
Закону № 889 у цілому стосується лише втрати чинності
Законом № 3723, зокрема його статтею
37-1 "Порядок і умови перерахунку пенсій державних службовців". Викладене дає підстави для висновку, що у конституційній скарзі не наведено обґрунтування тверджень стосовно неконституційності
Закону № 889 у цілому, що свідчить про недотримання вимог пункту 6 частини другої статті
55 Закону України "Про Конституційний Суд України".
Отже, право на перерахунок призначених пенсій державних службовців у разі підвищення розміру заробітної плати працюючим державним службовцям фактично було скасовано з 1 грудня 2015 року.
Закон
№ 889, яким визнано таким, що втратив чинність,
Закон № 3723, крім статті
37, набрав чинності з 1 травня 2016 року, за винятком окремих його положень (пункт 1 розділу XI "Прикінцеві та перехідні положення").
Таким чином, твердження автора клопотання стосовно того, що
Законом № 889 та його статтею
90 скасовано право осіб на перерахунок призначених пенсій державних службовців, не відповідає дійсності.
Закон № 889 не регулює питання перерахунку пенсій державних службовців, а його стаття
90 встановлює, що пенсійне забезпечення державних службовців здійснюється відповідно до Іншого закону.
Враховуючи викладене, Перша колегія суддів Другого сенату Конституційного Суду України з огляду на те, що Скрипник В.Б. не дотримала вимог пунктів 6, 7 частини другої статті
55 Закону України "Про Конституційний Суд України", вважає її конституційну скаргу неприйнятною, що є підставою для відмови у відкритті конституційного провадження у справі згідно з пунктом 4 статті
62 цього закону -неприйнятність конституційної скарги.
У конституційній скарзі Скрипник В.Б. порушила питання про невідповідність
Конституції України, а саме її статті
8, частині третій статті
22, статті
46, частині першій статті
58, статті
64, судових рішень у справі за позовом автора клопотання про зобов'язання здійснити перерахунок пенсії державного службовця. Однак питання щодо відповідності
Конституції України судових рішень не належить до повноважень Конституційного Суду України.
Таким чином, Перша колегія суддів Другого сенату Конституційного Суду України дійшла висновку, що є підстави для відмови у відкритті конституційного провадження у справі згідно з пунктом 2 статті
62 Закону України "Про Конституційний Суд України" - неналежність до повноважень Конституційного Суду України питань, порушених у конституційній скарзі.
На підставі наведеного та керуючись статтями
147,
151-1,
153 Конституції України, статтями
7,
32,
37,
55,
56,
61,
62,
77,
86 Закону України "Про Конституційний Суд України", § 45, § 56
Регламенту Конституційного Суду України, Перша колегія суддів Другого сенату Конституційного Суду України
ухвалила:
2. Ухвала Першої колегії суддів Другого сенату Конституційного Суду України є остаточною.
Судді Конституційного Суду України | Запорожець М.П. Мойсик В.Р. Шаптала Н.К. |