• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Галузева угода між Міністерством культури і мистецтв України та Центральним комітетом профспілки працівників культури України на 2004-2005 роки

Міністерство культури і мистецтв України , Професійні спілки | Угода, Рекомендації, Перелік від 27.02.2004
Реквізити
  • Видавник: Міністерство культури і мистецтв України , Професійні спілки
  • Тип: Угода, Рекомендації, Перелік
  • Дата: 27.02.2004
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство культури і мистецтв України , Професійні спілки
  • Тип: Угода, Рекомендації, Перелік
  • Дата: 27.02.2004
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ
ЦЕНТРАЛЬНИЙ КОМІТЕТ ПРОФСПІЛКИ ПРАЦІВНИКІВ
КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ
27.02.2004
ГАЛУЗЕВА УГОДА
між Міністерством культури і мистецтв України та Центральним комітетом профспілки працівників культури України на 2004-2005 роки
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Галузеву угоду (далі - Угода) укладено відповідно до Закону України "Про колективні договори і угоди" та інших законодавчих актів України на двосторонній основі
між Міністерством культури і мистецтв України в особі Міністра Богуцького Юрія Петровича
та Центральним комітетом профспілки працівників культури України в особі його голови Перелигіної Людмили Федорівни
(далі - Сторони), від імені яких повноважними представниками проведено колективні переговори з метою укладення цієї Угоди.
1.2. Сторони визнають Угоду як нормативно-правовий акт, який встановлює засади соціального партнерства, визначає узгоджені позиції і дії Сторін, спрямовані на їх співробітництво, створення умов для підвищення ефективності роботи, реалізацію на цій основі професійних, трудових і соціально-економічних гарантій, забезпечення конституційних прав працівників, досягнення злагоди в трудових колективах галузі культури.
1.3. Положення цієї Угоди є обов'язковими для виконання Сторонами, а також для застосування під час ведення переговорів і укладання колективних договорів і угод нижчого рівня.
1.4. Дія Угоди поширюється на працівників галузі, які працюють за наймом на підприємствах, в установах, закладах та організаціях, на жінок, що знаходяться у відпустці по догляду за дитиною, на інвалідів праці, на осіб, які мають статус безробітного, останнім місцем роботи яких було підприємство, установа, заклад чи організація культури, на непрацюючих пенсіонерів, які перед виходом на пенсію працювали на підприємствах, в установах, закладах та організаціях культури, а також на осіб, що працюють на виборних і штатних посадах у профспілкових організаціях галузі, або у профспілкових органах.
1.5. Умови колективних або трудових договорів, укладених на підприємствах, в установах, закладах та організаціях галузі, що погіршують становище працівників порівняно з чинним законодавством та цією Угодою, є недійсними і не повинні включатися до колективних та трудових договорів.
2. ТЕРМІН ДІЇ УГОДИ
2.1. Угода укладається на 2004-2005 роки, набуває чинності з моменту підписання представниками Сторін і діє до укладення нової або перегляду цієї Угоди.
2.2. Жодна із Сторін, що уклали цю Угоду, не може протягом встановленого терміну її дії в односторонньому порядку припинити виконання взятих на себе зобов'язань, порушити узгоджені положення та норми.
2.3. Зміни і доповнення до Угоди протягом терміну її дії вносяться тільки за взаємною згодою Сторін після проведення переговорів.
2.4. Сторони вступають у переговори для укладання нової Угоди не пізніше ніж за один місяць до закінчення терміну дії цієї Угоди.
2.5. До закінчення терміну дії Угода може бути розірвана або змінена тільки за взаємною згодою Сторін.
2.6. Після реєстрації цієї Угоди підприємства, установи, заклади, організації і профспілкові комітети розпочинають переговори щодо укладення колективних договорів або вносять зміни і доповнення до укладених колективних договорів з урахуванням положень Галузевої угоди.
З. СТВОРЕННЯ УМОВ ДЛЯ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ СТАБІЛЬНОГО РОЗВИТКУ ГАЛУЗІ
3.1. Сторони домовились:
3.1.1. Спрямовувати свою діяльність на співробітництво, створення умов для підвищення ефективності роботи, реалізацію на цій основі професійних, трудових і соціально-економічних гарантій, забезпечення конституційних прав працівників, досягнення злагоди в трудових колективах галузі культури.
3.1.2. Не допускати необґрунтованих змін форми власності підприємств, установ та організацій.
3.1.3. Не допускати виникнення на підприємствах, установах, закладах та організаціях галузі заборгованості із виплати заробітної плати.
3.1.4. Упереджувати виникнення колективних трудових спорів (конфліктів), а у разі їх виникнення - прагнути до розв'язання шляхом взаємних консультацій і переговорів.
3.2. Міністерство зобов'язується:
3.2.1. Визначати пріоритетні напрями розвитку підприємств, установ, закладів та організацій, створювати необхідні організаційні й матеріально-фінансові умови для їх реалізації.
3.2.2. Вживати всіх можливих заходів щодо стабілізації функціонування підвідомчих підприємств, установ, закладів та організацій, раціонального використання бюджетних та власних коштів, неухильного дотримання нормативних вимог до фінансування господарських витрат, недопущення збитків та незаконних витрат.
3.2.3. Вживати заходів щодо недопущення безпідставного скорочення мережі державних і комунальних підприємств, установ, закладів та організацій, їх незаконної приватизації та реорганізації.
3.2.4. Домагатися фінансування галузі в обсягах, передбачених чинним законодавством, з урахуванням фінансового забезпечення цільових державних програм розвитку культури й мистецтва.
Вносити в установленому порядку пропозиції щодо оптимізації нормативів фінансування галузі.
3.2.5. Надавати Центральному комітету профспілки інформацію щодо стану фінансування підприємств, установ, закладів та організацій, які належать до сфери управління Мінкультури.
3.2.6. Забезпечувати підготовку відповідних пропозицій щодо розробки і запровадження механізмів соціально-економічного захисту працівників галузі.
3.2.7. Періодично, не рідше одного разу на рік, розглядати питання щодо стану дотримання трудового законодавства на підприємствах, в установах, закладах та організаціях галузі на колегіях Міністерства культури і мистецтв та апаратних нарадах.
3.2.8. Проводити роботу щодо збереження та розвитку мережі навчальних закладів галузі та подальшого удосконалення підготовки, перепідготовки й підвищення кваліфікації кадрів відповідно до потреб і перспектив розвитку галузі.
3.2.9. Сприяти розробленню нормативних і методичних матеріалів з нормування праці, забезпеченню розроблення, перегляду та затвердження в установленому порядку норм часу, виробітку, обслуговування, нормативів чисельності відповідно до сучасних технологій і організації праці.
3.3. Центральний комітет профспілки зобов'язується:
3.3.1. Сприяти зміцненню виробничої та трудової дисципліни на підприємствах, в установах, закладах та організаціях галузі.
3.3.2. Утримуватись від організації проведення страйків та інших акцій з питань, включених до Угоди, за умови їх вирішення у встановленому законодавством порядку.
4. У СФЕРІ ЗАЙНЯТОСТІ
4.1. Сторони Угоди рекомендують керівникам підприємств, установ, закладів та організацій культури, відповідним профспілковим органам:
4.1.1. Передбачати у колективних договорах заходи щодо запобігання скороченню чисельності або штату працівників, створення нових (додаткових) робочих місць.
4.1.2. Зберігати права, пільги та гарантії за працівниками, що працюють на умовах неповного робочого часу (дня або тижня), передбачені колективним договором, за рахунок власних коштів.
4.1.3. Рішення про зміни в організації виробництва і праці, реорганізації і перепрофілювання підприємств, установ, закладів та організацій, скорочення чисельності або штату працівників, узгоджені з відповідними профспілковими органами, приймати не пізніше ніж за три місяці до намічених дій з економічним обґрунтуванням та заходами щодо забезпечення зайнятості працівників, які вивільняються.
4.1.4. Визначати у колективних договорах конкретні періоди та тривалість обов'язкового навчання, перенавчання і підвищення кваліфікації працівників, а також обсяги коштів, які спрямовуються на ці цілі.
Сторони домовились:
Сприяти працевлаштуванню випускників вищих навчальних закладів культури і мистецтв за отриманою спеціальністю, відповідно до заявок підприємств, установ, закладів та організацій культури.
4.2. Міністерство зобов'язується:
4.2.1. Підготувати пропозиції щодо можливостей вирішення проблем розподілу та працевлаштування випускників вищих навчальних закладів культури і мистецтв, забезпечення соціальних гарантій молодих спеціалістів.
Сприяти збереженню обсягів державного замовлення на підготовку фахівців у вищих навчальних закладах галузі та поступового їх збільшення з урахуванням розширення інфраструктури галузі.
4.2.2. Організувати вивчення на місцях потреби у фахівцях для забезпечення належного функціонування підприємств, установ, закладів та організацій культури у сільських населених пунктах.
4.2.3. Співпрацювати з відповідними структурами державної служби зайнятості населення, брати участь у розробці та реалізації заходів щодо забезпечення зайнятості працівників галузі при їх звільненні за скороченням штатів, ліквідації чи реорганізації підприємства, установи, закладу та організації.
4.2.4. Вживати заходів щодо недопущення на підприємствах, в установах, закладах та організаціях галузі масових вивільнень працюючих на підставах, передбачених пунктом 1 статті 40 КЗпП України (більше 3 відсотків від загальної чисельності працівників протягом календарного року).
Рекомендувати роботодавцям:
у разі виникнення на підприємстві, в установі чи організації обґрунтованої необхідності скорочення більше ніж на 3 відсотки, приймати рішення про скорочення працівників лише після проведення консультацій з відповідним профспілковим органом;
порушувати перед місцевими органами виконавчої влади питання про недопущення скорочення (поетапного скорочення) чисельності або штату працівників у тих випадках, коли відсутня можливість подальшого працевлаштування вивільнюваних працівників;
4.2.5. Надавати первинним профспілковим організаціям інформацію щодо скорочення чисельності працівників, включаючи інформацію про причини наступних звільнень, кількість категорії працівників, яких це стосується, терміни проведення звільнень тощо.
4.2.6. Забезпечити аналіз зайнятості в галузі на основі статистичних звітів підприємств, установ, закладів та організацій культури, розглядати це питання разом з Центральним комітетом профспілки одночасно з підсумками виконання цієї Угоди.
4.3. Центральний комітет профспілки зобов'язується:
4.3.1. Здійснювати громадський контроль за дотриманням на підприємствах, в установах, закладах та організаціях галузі законодавчих і нормативних актів з питань праці і зайнятості.
При необхідності відстоювати права працівників в державних органах і судах.
4.3.2. Надавати членам профспілки безкоштовну правову допомогу, консультації із застосування чинного законодавства.
5. ОПЛАТА ПРАЦІ
5.1. Сторони домовились:
5.1.1. Вживати заходів для підвищення рівня заробітної плати працівникам галузі. Розглядати систему оплати праці відповідно до Єдиної тарифної сітки, як основу для формування міжкваліфікаційної та міжпосадової диференціації оплати праці.
5.1.2. Забезпечувати оплату праці на госпрозрахункових підприємствах, в бюджетних установах, закладах та організаціях відповідно до Закону України "Про оплату праці" та інших нормативно-правових актів.
Забезпечувати на госпрозрахункових підприємствах галузі дотримання міжкваліфікаційних (міжпосадових) співвідношень в оплаті праці, визначених Угодами тих галузей (підгалузей), до яких вони належать за характером виробництва, а також темпи зростання реальної заробітної плати не нижче темпів зростання реального валового внутрішнього продукту за відповідний рік.
Встановлювати тарифну ставку (місячний оклад) некваліфікованого робітника за відпрацьовану місячну норму праці у розмірі, не нижчому від законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати.
Для працівників, які виконують роботи (надають послуги), невластиві основній діяльності, умови оплати праці встановлювати в колективних договорах з дотриманням гарантій, визначених Угодами тих галузей (підгалузей), до яких вони належать за характером виробництва, та актами чинного законодавства.
5.1.3. Рекомендувати госпрозрахунковим підприємствам вирішувати питання оплати праці через колективні договори, виходячи із фінансових можливостей. Оплату праці робітників, керівників підрозділів, фахівців і технічних службовців здійснювати в залежності від складності робіт, кваліфікації виконавців на основі установлених і затверджених тарифних ставок для робітників та посадових окладів для фахівців та службовців.
Вживати заходів щодо забезпечення підвищення середньомісячної заробітної плати до рівня не нижчого розміру прожиткового мінімуму, встановленого законодавством України.
5.1.4. Здійснювати оплату праці працівників підприємств, установ, закладів та організацій культури й мистецтва, які частково або повністю утримуються за рахунок бюджетних асигнувань, у відповідності із чинним законодавством.
5.1.5. Рекомендувати для застосування на підприємствах кіномережі та кінопрокату коефіцієнти міжпосадових співвідношень в оплаті праці згідно з додатком 3 до цієї Угоди.
5.1.6. Здійснювати оплату праці керівників підприємств відповідно до укладених контрактів згідно з чинним законодавством України.
5.1.7. Рекомендувати керівникам державних підприємств встановлювати доплати, надбавки, що мають міжгалузевий характер, у розмірах та на умовах, передбачених у додатку 1 до цієї Угоди та колективним договором.
В установах, закладах та організаціях культури й мистецтва, які утримуються за рахунок бюджетних коштів, зазначений перелік і розміри доплат, надбавок, компенсацій встановлюються Кабінетом Міністрів України після попередніх консультацій з профспілкою працівників культури.
5.1.8. Забезпечувати контроль за компенсацією втрати частини заробітної плати, пов'язану із порушенням термінів її виплати, у випадках несвоєчасних розрахунків з працівниками згідно з чинним законодавством України.
Забезпечувати здійснення громадського контролю за дотриманням на підприємствах, в установах, закладах та організаціях галузі законодавства про оплату праці.
Вживати заходів для своєчасної виплати працівникам заробітної плати за час відпусток та сприяти усуненню причин затримки їх виплати.
5.1.9. Брати участь у розробці та погодженні проектів законів та інших нормативно-правових актів з питань оплати праці, надавати висновки щодо цих проектів в установленому порядку та в межах своїх повноважень.
5.2. Міністерство зобов'язується:
5.2.1. Вживати заходів щодо забезпечення своєчасного фінансування підприємств, установ, закладів та організацій, які належать до сфери управління Міністерства, а також щодо своєчасної, не рідше 2-х разів на місяць, виплати заробітної плати їх працівникам у терміни, визначені колективними договорами.
Порушувати через відповідні органи державної влади та місцевого самоврядування клопотання щодо забезпечення своєчасної виплати заробітної плати в цілому по галузі, незалежно від підпорядкування закладів культури.
5.2.3. Розглядати подання профспілкових організацій щодо розірвання контрактів з керівниками державних та комунальних підприємств, які не забезпечують своєчасну виплату заробітної плати.
5.3. Центральний комітет профспілки зобов'язується:
5.3.1. Застосовувати у повному обсязі надані права щодо здійснення громадського контролю за виконанням власниками зобов'язань у сфері оплати праці, зокрема, стосовно примусового стягнення заробітної плати та розірвання на вимогу профспілкового органу трудового договору (контракту) з керівником у разі невиконання умов колективного договору та порушення законодавства про працю.
5.3.2. Інформувати Державний департамент нагляду за додержанням законодавства про працю та (або) його територіальні органи (територіальні державні інспекції праці) про факти порушень колективних договорів і угод, вимог законодавства щодо термінів виплати заробітної плати з метою усунення цих порушень.
6. ТРУДОВІ ВІДНОСИНИ, РЕЖИМ ПРАЦІ ТА ВІДПОЧИНКУ
6.1. Сторони домовились:
6.1.1. Встановлювати тривалість денної роботи (зміни) згідно з Правилами внутрішнього трудового розпорядку і графіками змінності, затвердженими роботодавцем за погодженням з профспілковим комітетом підприємства, установи, організації з урахуванням специфіки діяльності.
6.1.2. Вживати заходів щодо надання додаткових відпусток працівникам з ненормованим робочим днем тривалістю до 7 календарних днів відповідно до чинного законодавства (додаток 2 до цієї Угоди).
6.1.3. Забезпечувати виконання встановлених законодавством і даною Угодою соціальних гарантій і пільг працівникам та їх родинам.
При укладанні колективних договорів не обмежувати права трудових колективів щодо розширення гарантій, які передбачають більш високий рівень соціальної захищеності працівників порівняно з чинним законодавством, за рахунок власних коштів.
6.1.4. Вносити пропозиції щодо внесення змін та доповнень до Списків виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників на яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці з метою включення до цих списків додаткових професій і посад працівників культури.
6.1.5. Рекомендувати роботодавцям відповідно до своїх повноважень надавати додаткові оплачувані відпустки (без зменшення щорічної оплачуваної відпустки) тривалістю до 3-х днів у випадках: укладення шлюбу; при народженні дитини; при шлюбі дітей; у разі смерті одного з подружжя або близьких родичів (батьків, сестер, братів і дітей), не враховуючи часу на проїзд в кожному окремому випадку за рахунок власних коштів підприємств та закладів.
6.1.6. Рекомендувати керівникам підприємств, установ, закладів та організацій та головам профспілкових комітетів при укладенні колективних договорів передбачати збільшення додаткової оплачуваної відпустки для окремих категорій працівників за рахунок власних коштів.
6.1.7. Гарантувати працівникам надання часу для пошуку нової роботи у разі попередження адміністрацією про їх звільнення за скороченням штатів, при ліквідації або реорганізації підприємства, установи, закладів організації у розмірі 8 годин на тиждень із збереженням середньої заробітної плати за рахунок власних коштів цих підприємств, установ, організацій.
6.2. Міністерство зобов'язується:
6.2.1. Продовжити роботу щодо вдосконалення та впровадження нормативних документів, які регулюють виробничі та трудові відносини в галузі.
6.2.2. Продовжити розробку і впровадження державних соціальних стандартів у сфері культури.
6.3. Міністерство доручає керівникам підприємств, установ, закладів та організацій галузі за участю представницьких органів профспілки:
6.3.1. Забезпечити дотримання встановлених чинним законодавством норм тривалості робочого часу й часу відпочинку для працівників галузі.
6.3.2. Вжити заходів щодо розробки й затвердження на підприємствах, в установах, закладах та організаціях правил внутрішнього трудового розпорядку, погодження з профкомами часу початку і закінчення роботи, режиму роботи змін, поділу робочого часу на частини, застосування підсумованого обліку робочого часу.
6.3.3. Забезпечити надання працівникам галузі щорічних основних оплачуваних відпусток відповідної тривалості згідно з чинним законодавством України.
6.3.4. Надавати додаткові оплачувані відпустки:
б) працівникам, зайнятим на роботах з особливим характером, відповідно до Списку виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов'язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров'я, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці. Конкретну тривалість таких відпусток встановлювати у колективних чи трудових договорах підприємств, установ, організацій залежно:
- від результатів атестації робочих місць за умовами праці та часу зайнятості працівника в цих умовах (підпункт "а" цього пункту);
- від часу зайнятості працівника в цих умовах (підпункт "б" цього пункту).
в) додаткові відпустки, пов'язані із навчанням, творчі відпустки надавати відповідно до чинного законодавства України.
6.3.5. При укладанні колективних договорів на підприємствах, в установах та організаціях галузі розглядати питання щодо встановлення для працюючих жінок з нормальною тривалістю робочого часу, які мають дітей дошкільного та шкільного віку, особливо багатодітних матерів, 38-годинного робочого тижня за рахунок власних коштів.
6.3.6. Скорочену тривалість робочого тижня встановлювати у колективному договорі у залежності від результатів атестації робочих місць за умовами праці працівникам, зайнятим на роботах із шкідливими умовами праці, відповідно до Переліку виробництв, цехів, професій і посад із шкідливими умовами праці, робота в яких дає право на скорочену тривалість робочого тижня.
6.4. Профспілкова сторона зобов'язується:
Здійснювати громадський контроль за дотриманням трудового законодавства на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форм власності, виконанням колективних договорів та надавати практичну допомогу щодо захисту законних інтересів членів профспілки, надавати їм безкоштовну правову допомогу, здійснювати представництво в судових органах, органах державної влади та місцевого самоврядування. Інформувати органи влади про факти порушень чинного законодавства про працю, усунення яких потребує втручання державних органів.
7. ОХОРОНА ПРАЦІ ТА ЗДОРОВ'Я
7.1. Сторони домовились:
7.1.1. Забезпечити контроль за виконанням вимог щодо створення здорових і безпечних умов праці, передбачених Законами України "Про охорону праці", "Про пожежну безпеку", "Про Цивільну оборону України", "Про дорожній рух" тощо.
7.1.2. Забезпечити з боку керівників підприємств, установ, організацій і закладів та профспілкових органів контроль за виконанням заходів з охорони праці, передбачених колективними договорами.
7.1.3. Сприяти забезпеченню страхування працівників, відповідно до чинного законодавства щодо загальнообов'язкового державного соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, які спричинили втрату працездатності.
7.2. Міністерство зобов'язується:
7.2.1. Сприяти забезпеченню підприємств, установ та організацій діючою нормативно-технічною документацією з охорони праці.
7.2.2. Здійснювати контроль за станом охорони праці на підприємствах, в установах та організаціях галузі.
7.2.3. На основі аналізу виробничого травматизму, а також за поданням профспілки щорічно заслуховувати на колегії Міністерства із залученням ЦК профспілки керівників підприємств, установ, організацій і закладів, на яких смертельні, трапилися групові нещасні випадки або не виконуються заходи колективних договорів щодо поліпшення умов і безпеки праці.
7.2.4. Організовувати в установлені терміни за обов'язковою участю фахівців профспілки навчання та перевірку знань з охорони праці з керівниками та їх заступниками, виконання службових обов'язків яких пов'язане із створенням умов для безпечного ведення робіт.
7.2.5. Розглядати пропозиції підприємств, установ та організацій щодо внесення змін та доповнень до Списків на пільгове пенсійне забезпечення, надання додаткових відпусток і скорочення робочого часу працівникам, зайнятим на важких роботах та роботах зі шкідливими і небезпечними умовами праці, для подання їх в установленому порядку на затвердження.
7.2.6. Організовувати виконання заходів, спрямованих на поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, передбачених Галузевою програмою поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2001-2005 роки, розробленою на виконання Національної програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2001-2005 рік.
7.2.7. Сприяти укомплектуванню служб охорони праці на підприємствах, в установах та організаціях галузі, приведенню чисельності, функціональних обов'язків, рівня заробітної плати та підпорядкованості фахівців служб охорони праці у відповідність до вимог Закону України "Про охорону праці" та Типового положення про службу охорони праці. Здійснювати методичне керівництво і контроль щодо організації роботи з питань охорони праці, промислової санітарії відповідно до діючого законодавства, правил і норм з цих питань.
7.3. Міністерство доручає керівникам підприємств, установ, закладів та організацій культури за участю органів профспілки:
7.3.1. Здійснювати на підприємствах, в установах, закладах та організаціях розроблення і виконання комплексних заходів щодо поліпшення умов і безпеки праці як складової частини колективних договорів.
7.3.2. Забезпечувати за рахунок бюджетних коштів, передбачених у кошторисах доходів і видатків підприємств, установ та організацій, а також власних коштів цих юридичних осіб фінансування заходів з охорони праці.
7.3.3. Систематично проводити атестацію робочих місць працівників, зайнятих у шкідливих і важких умовах, забезпечувати приведення умов праці у відповідність до діючих нормативів або надання працівникам відповідних пільг та компенсацій.
7.3.4. Забезпечувати працюючих засобами індивідуального захисту, спецодягом відповідно до вимог діючих галузевих норм.
7.4. Центральний комітет профспілки зобов'язується:
7.4.1. Здійснювати громадський контроль за станом умов і безпеки праці на підприємствах, в установах та організаціях, виконанням відповідних програм, а також положень колективних договорів з цих питань, надавати Міністерству інформацію й пропозиції щодо поліпшення цієї роботи на місцях.
7.4.2. Забезпечувати участь представників профспілки у роботі комісій з розслідування причин нещасних випадків, профзахворювань та розробки заходів щодо їх попередження.
7.4.3. Здійснювати громадський контроль за додержанням нормативно-правових актів з охорони праці, створенням безпечних і нешкідливих умов праці, належного виробничого побуту, забезпеченням працівників засобами колективного та індивідуального захисту.
7.4.4. Забезпечувати первинні профспілкові організації нормативно-правовими актами з охорони праці.
7.4.5. Організовувати навчання профспілкового активу з питань охорони праці та здійснення громадського контролю за дотримання вимог законодавства з охорони праці.
7.4.6. Здійснювати контроль за використанням коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, своєчасним наданням матеріального забезпечення та соціальних послуг за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, у складі комісій підприємства із загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням.
7.4.7. Проводити щорічний аналіз даних щодо витрат за тимчасовою непрацездатністю на підприємствах, в установах та організаціях культури і вносити відповідні пропозиції роботодавцям щодо поліпшення умов праці.
7.4.8. Представляти інтереси членів профспілки при розгляді заяв і трудових конфліктів з охорони праці та відшкодування у повному обсязі шкоди, заподіяної працівникові каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я, пов'язаними з виконанням трудових обов'язків, згідно з чинним законодавством України.
7.4.9. Брати участь у розробленні програм і заходів щодо поліпшення стану безпеки, гігієни праці й виробничого середовища на підприємствах, в установах, закладах та організаціях галузі, забезпечувати громадський контроль за виконанням цих програм і заходів.
7.4.10. Домагатися нормативного забезпечення працюючих спецодягом, засобами індивідуального захисту, санітарно-побутовими приміщеннями та обладнанням, повного використання коштів на охорону праці.
8. СОЦІАЛЬНІ ГАРАНТІЇ, ПІЛЬГИ ТА КОМПЕНСАЦІЇ
8.1. Сторони домовились:
8.1.1. Вживати заходів щодо забезпечення встановлених законодавством гарантій і пільг працівникам та їх сім'ям, не обмежувати права трудових колективів щодо розширення цих гарантій за рахунок власних коштів підприємств, установ і організацій.
8.1.2. Вживати заходів щодо забезпечення передбачених законодавством гарантій працівникам галузі стосовно встановлення середнього розміру посадового окладу на рівні середнього розміру посадового окладу працівників гуманітарної сфери.
8.1.3. Домагатися виконання органами державної влади та місцевого самоврядування державних соціальних стандартів забезпечення потреб населення культурними послугами з метою недопущення скорочення мережі підприємств, установ, закладів та організацій і закладів культури, особливо в сільській місцевості.
8.1.4. Розробляти і подавати на розгляд органів державної влади пропозиції щодо внесення змін до чинних нормативних актів та удосконалення порядку призначення пенсій на пільгових умовах для працівників галузі.
8.1.5. Здійснювати контроль щодо забезпечення додаткової оплати працівникам підприємств, установ та організацій галузі, зайнятим на важких роботах із шкідливими і небезпечними умовами праці.
8.1.6. Здійснювати заходи щодо організації літнього відпочинку й оздоровлення працівників культури та їх дітей.
8.1.7. Розробити пропозиції щодо механізму надання пільг при сплаті за навчання дітей з багатодітних і малозабезпечених сімей у початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладах системи галузі і внести їх на розгляд Кабінету Міністрів України.
8.2. Центральний комітет профспілки зобов'язується:
8.2.1. Надавати допомогу в оздоровленні та відпочинку працівників галузі та членів їх сімей, здійснювати заходи з розвитку мережі дитячих дошкільних установ та таборів відпочинку дітей.
8.2.2. Брати участь в розробці і перегляді правил, положень та інших нормативних актів з охорони праці і промислової санітарії, здійснювати контроль за створенням на підприємствах та закладах безпечних та здорових умов праці.
8.2.3. Здійснювати громадський контроль за дотриманням суб'єктами господарської діяльності трудового, пенсійного та житлового законодавства, надавати працівникам галузі культури консультаційну та юридичну допомогу з цих питань.
9. СОЦІАЛЬНЕ ПАРТНЕРСТВО. ГАРАНТІЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПРОФСПІЛКИ
Сторони зосереджують свої зусилля і здійснюють конкретні дії, спрямовані насамперед на створення умов для продуктивної праці, стабілізації економіки та підвищення життєвого рівня працівників галузі.
Сторони сприятимуть роботодавцям або уповноваженим ними органам і профспілкам у проведенні колективних переговорів та укладанні колективних договорів.
Кожна із сторін попередньо інформуватиме іншу про прийняття рішень з питань, які стосуються соціально-економічних інтересів працівників галузі і є предметом цієї Угоди, здійснюватимуть попередні узгодження таких рішень шляхом офіційних переговорів і консультацій.
9.1. Міністерство зобов'язується:
9.1.1. Забезпечувати додержання прав та інтересів профспілок, сприяти профспілкам у встановленні ділових партнерських взаємовідносин з роботодавцями.
9.1.2. Надавати Центральному комітету профспілки згідно з установленою державною і відомчою статистичною звітністю необхідну інформацію з питань соціально-економічного розвитку галузі.
9.1.3. Проводити безготівкове перерахування внесків через бухгалтерію на рахунок відповідних профспілкових органів на підставі особистої письмової заяви члена профспілки.
9.1.4. Надавати членам виборних профспілкових органів, не звільненим від своєї виробничої діяльності, вільний від роботи час із збереженням середньої заробітної плати для участі у консультаціях і переговорах, виконання громадських обов'язків в інтересах колективу, на час участі в роботі виборних профспілкових органів, але не менше ніж дві години на тиждень, також на час їх профспілкового навчання надавати додаткову відпустку тривалістю до 6 календарних днів із збереженням середньої заробітної плати за рахунок роботодавця на умовах, передбачених колективним договором.
9.1.5. Поширювати усі соціально-побутові пільги, діючі для працівників підприємств, установ та організацій, на звільнених від роботи виборних працівників профспілкових органів.
9.2. Центральний комітет профспілки зобов'язується:
9.2.1. Всебічно сприяти реалізації цієї Угоди, зниженню соціальної напруги у трудових колективах, попередженню виникнення колективних трудових спорів (конфліктів).
Сприяти проведенню переговорів, улагодженню конфліктних ситуацій, які виникають на підприємствах, установах, закладах та організаціях галузі, з метою запобігання організації та проведення страйків та інших колективних дій, дестабілізуючих діяльність підприємств, установ, закладів та організацій культури.
9.2.2. Керуючись вимогами Статуту профспілки, чинного законодавства України, Центральний комітет профспілки, профспілкові органи будуть забезпечувати:
- вжиття заходів щодо поліпшення умов праці, побуту та оздоровлення працівників;
- здійснення громадського контролю за ходом будівництва, реконструкції і технічного переоснащення об'єктів культурного призначення стосовно додержання норм і правил охорони праці й навколишнього середовища, забезпечення участі в прийманні цих об'єктів в експлуатацію;
- додержання соціальних гарантій трудових колективів щодо організації оплати праці, участь у розробленні й погодженні проектів нормативно-правових актів, наказів, з питань трудових відносин, охорони праці тощо, які стосуються інтересів працівників.
10. КООРДИНАЦІЯ ДІЯЛЬНОСТІ СТОРІН ТА КОНТРОЛЬ ЗА ВИКОНАННЯМ УГОДИ
10.1. Сторони зобов'язуються:
10.1.1. Проводити попередні консультації, узгоджувати проекти нормативно-правових актів та власних рішень з питань соціально-трудових відносин, які є предметом цієї Угоди.
10.1.2. Сприяти укладанню колективних договорів в трудових колективах, що перебувають у сфері дії Сторін.
Сторони визнають недійсними норми колективних договорів та угод, якщо вони включають соціальні гарантії, пільги, компенсації нижчі у порівнянні з цією Угодою та чинним законодавством.
10.1.3. Спірні питання, що виникають у ході виконання цієї Угоди, розв'язувати шляхом проведення попередніх консультацій і переговорів.
10.1.4. Надавати одна одній на безоплатній основі статистичну інформацію з питань, які є предметом цієї Угоди.
10.1.5. Забезпечувати здійснення постійного контролю за виконанням цієї Угоди, насамперед стосовно своєчасності виплати працівникам заробітної плати та погашення заборгованості.
10.1.6. Нести безпосередню відповідальність за виконання взятих зобов'язань у порядку, визначеному законодавством України.
10.1.7. Контроль за ходом виконання Угоди здійснюється комісією з представників обох сторін, склад якої наведено у додатку 4. Комісія не менше двох разів на рік розглядає питання контролю за виконанням Угоди і доводить відповідну інформацію до відома профспілкових органів та роботодавців.
10.2. Сторони домовились:
10.2.1. Ця Угода набирає чинності з дня підписання її Сторонами і діє до укладання нової або продовження дії цієї Угоди.
10.2.2. Кожна із Сторін має право вносити пропозиції щодо змін та доповнень до тексту Угоди. Ці пропозиції можуть бути враховані лише за згодою обох Сторін.
10.2.3. В двотижневий термін з дня реєстрації Угоди надіслати її Міністерству культури Автономної Республіки Крим, управлінням культури обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, підприємствам, установам, закладам та організаціям державної форми власності, а також галузевим територіальним профспілковим органам.
Ця Угода підписана у двох примірниках, які мають однакову юридичну силу і зберігаються у кожної із Сторін.
Угоду підписали:
Міністр культури і
мистецтв України
Голова Центрального комітету
профспілки працівників культури
Ю.П.Богуцький


Л.Ф.Перелигіна
Додаток 1
до Галузевої угоди
між Міністерством культури
і мистецтв і Центральним
комітетом профспілки
працівників культури
ПЕРЕЛІК
доплат і надбавок до тарифних ставок і посадових окладів працівників об'єднань, підприємств і організацій, що мають міжгалузевий характер
Доплати і надбавкиРозміри доплат і надбавок
Доплати:
За суміщення професій (посад)Доплати одному працівнику
максимальними розмірами не
обмежуються і визначаються
наявністю одержаної економії
за тарифними ставками і
окладами суміщуваних посад
працівників
За розширення зони обслуговування
або збільшення обсягу робіт
Доплати одному працівнику
максимальними розмірами не
обмежуються і визначаються
наявністю одержаної економії
за тарифними ставками і
окладами, які могли б
виплачуватись за умови
додержання нормативної
чисельності працівників
За виконання обов'язків тимчасово
відсутнього працівника
До 100 відсотків тарифної
ставки (окладу) відсутнього
працівника
За роботу у важких і шкідливих та
особливо важких і особливо
шкідливих умовах праці
За роботу у важких і шкідливих
умовах праці від 4 до 12
відсотків тарифної ставки
(посадового окладу) і особливо
шкідливих умовах праці від 16
до 24 відсотків тарифної
ставки (посадового окладу)
За інтенсивність праці робітниківДо 12 відсотків тарифної
ставки
За роботу в нічний часДо 40 відсотків годинної
тарифної ставки (посадового
окладу) за кожну годину роботи
в цей час
На період освоєння нових норм
Трудових затрат
Підвищення відрядних розцінок
до 20 відсотків, підвищення
тарифних ставок до 10
відсотків
За керівництво бригадою
(бригадиру, не звільненому від
основної роботи)
Доплата диференціюється
залежно від кількості
робітників у бригаді (до 10,
понад 10, понад 25 осіб)

Конкретний розмір доплат
визначається колективними
договорами, залежно від
розміру ставки розряду,
присвоєного бригадиру

Ланковим, якщо чисельність
ланки перевищує 5 осіб,
встановлюється доплата в
розмірі до 50 відсотків
відповідної доплати бригадиру
Надбавки:
За високу професійну майстерністьДиференційовані надбавки до
тарифних ставок робітників:

III розряду - 12 відсотків
IV розряду - 16 відсотків
V розряду - 20 відсотків
VI і вищих розрядів
- 24 відсотки
За високі досягнення у працідо 50 відсотків посадового
окладу
За виконання особливо важливої
роботи на певний термін
до 50 відсотків посадового
окладу
За класність водіям легкових і
вантажних автомобілів, автобусів
Водіям 2-го класу - 10
відсотків, 1-го класу - 25
відсотків встановленої
тарифної ставки за
відпрацьований водієм час
Додаток 2
до Галузевої угоди
між Міністерством культури
і мистецтв і Центральним
комітетом профспілки
працівників культури
ОРІЄНТОВНИЙ ПЕРЕЛІК
ПОСАД, РОБІТ, ПРОФЕСІЙ З НЕНОРМОВАНИМ РОБОЧИМ ДНЕМ ПІДПРИЄМСТВ, УСТАНОВ, ОРГАНІЗАЦІЙ СИСТЕМИ МІНІСТЕРСТВА КУЛЬТУРИ І МИСТЕЦТВ УКРАЇНИ, РОБОТА НА ЯКИХ ПЕРЕДБАЧАЄ НАДАННЯ ДОДАТКОВОЇ ВІДПУСТКИ ТРИВАЛІСТЮ ДО 7 КАЛЕНДАРНИХ ДНІВ
1. КЕРІВНИКИ
Класифікаторі професій код починається з цифри 1)
1.1. Керівники: об'єднань, підприємств, установ і організацій, їх заступники та помічники.
1.2. Керівники (начальники, завідувачі): філіалів підприємств, установ, організацій; управлінь, відділів, відділень, служб, цехів, лабораторій, дільниць, змін, майстерень, бюро, секторів, бригад, гаражів, колон, баз, центральних складів (складів), канцелярій, господарства, архівів, гуртожитків, експедицій, виробництв, кабінетів, команд, фотолабораторій, фільмобаз (фільмосховищ), фільмотек, фонотек, відеотек, костюмерних, квиткових кас (столів), штабів цивільної оборони, пересувних виставок (зоовиставок), реставраційних майстерень, зоосекцій, технічно складних атракціонів, інших структурних підрозділів та їх заступники.
1.3. Директори знімальних груп та їх заступники.
1.4. Головні: режисери, диригенти, балетмейстери, хормейстери, художники, кінооператори та їх помічники.
1.5. Головні: архітектори, бібліотекарі, бібліографи, методисти, зберегачі фондів, адміністратори.
1.6. Головні: бухгалтери, інженери, механіки, технологи, конструктори, диспетчери, енергетики, економісти, редактори, музичні редактори та їх заступники.
1.7. Керівники художні та їх помічники.
1.8. Керівники: музичних частин, літературно-драматургічних частин.
1.9. Завідувачі: трупи, художньо-постановочних частин, художніх частин.
1.10. Вчені секретарі.
1.11. Старші майстри, старші контрольні майстри, контрольні майстри, майстри та їх заступники.
2. ПРОФЕСІОНАЛИ, ФАХІВЦІ
Класифікаторі професій код починається з цифр 2, 3)
Провідні спеціалісти, спеціалісти: вищої, I, II, III категорії, спеціалісти:
2.1. Режисери-постановники, художники-постановники, балетмейстери-постановники, кінорежисери-постановники, кінооператори-постановники.
2.2. Диригенти, балетмейстери, хормейстери, режисери, кінорежисери, кінооператори, художники всіх спеціальностей, їх помічники та асистенти.
2.3. Члени сценарно-редакційних колегій.
2.4. Звукорежисери, музичні оформлювачі.
2.5. Звукооператори, звукооформлювачі та їх асистенти.
2.6. Керівники: студій за видами мистецтв і народної творчості, самодіяльних колективів, гуртків, музичних частин дискотеки, самодіяльних об'єднань, клубів за інтересами.
2.7. Наукові співробітники всіх категорій.
2.8. Культорганізатори, екскурсоводи, акомпаніатори, концертмейстери, бібліотекарі, бібліографи, методисти, мистецтвознавці, керівники оркестрів, скульптори.
2.9. Зберігачі фондів.
2.10. Інженери, техніки, технологи, конструктори, старші диспетчери, диспетчери, механіки, енергетики, експерти - всіх спеціальностей.
2.11. Економісти, старші товарознавці, товарознавці, старші інспектори, інспектори, інструктори, редактори - всіх спеціальностей.
2.12. Бухгалтери, бухгалтери-ревізори, ревізори, юрисконсульти.
2.13. Референти, радники, консультанти, перекладачі, старші лаборанти, лаборанти, архіваріуси, метрологи.
2.14. Старші ветеринарні лікарі, ветеринарні лікарі, ветеринарні фельдшери, зоотехніки, лікарі, фельдшери.
2.15. Відповідальні секретарі, літературні співробітники, кореспонденти, фотокореспонденти.
2.16. Математики, програмісти прикладні, програмісти системні, інженер з організації та нормування праці, монтажери, креслярі.
2.17. Кіномеханіки пересувних кіноустановок, кіномеханіки, які обслуговують сільські стаціонарні кіноустановки, робота яких має систематичний роз'їзний характер.
3. ТЕХНІЧНІ СЛУЖБОВЦІ, РОБІТНИКИ СФЕРИ ТОРГІВЛІ ТА ПОБУТОВИХ ПОСЛУГ
Класифікаторі професій код починається з цифр 4, 5)
3.1. Коректори, укладальники текстів, експедитори, діловоди.
3.2. Секретарі керівників, секретарі-друкарки, секретарі-стенографістки, секретарі навчальних частин.
3.3. Старші: адміністратори, інкасатори, касири, касири квиткові, контролери квитків, комірники, табельники.
3.4. Адміністратори, касири, агенти з постачання, касири квиткові, контролери квитків, комірники, табельники.
4. КВАЛІФІКОВАНІ РОБІТНИКИ З ІНСТРУМЕНТОМ
Класифікаторі професій код починається з цифри 7)
4.1. Слюсарі з контрольно-вимірювальних приладів та автоматики, робота яких має систематичний роз'їзний характер.
4.2. Нотографіки.
5. ОПЕРАТОРИ ТА СКЛАДАЛЬНИКИ УСТАТКУВАННЯ І МАШИН
Класифікаторі професій код починається з цифри 8)
5.1. Водії автотранспортних засобів (легкові автомобілі).
5.2. Водії та машиністи пересувних електростанцій.
Примітка. Журналістам, які користуються відпусткою на підставі статті 13 Закону України "Про державну підтримку засобів масової інформації та соціальний захист журналістів", додаткові щорічні відпустки за ненормований характер роботи не надаються.
Додаток 3
до Галузевої угоди
між Міністерством культури
і мистецтв і Центральним
комітетом профспілки
працівників культури
РЕКОМЕНДАЦІЇ
ЩОДО КОЕФІЦІЄНТІВ МІЖПОСАДОВИХ СПІВВІДНОШЕНЬ В ОПЛАТІ ПРАЦІ АДМІНІСТРАТИВНО-УПРАВЛІНСЬКОГО ПЕРСОНАЛУ КІНОПРОКАТНИХ ПІДПРИЄМСТВ, ОБ'ЄДНАНЬ
Посадові оклади працівників адміністративно-управлінського персоналу кінопрокатних підприємств, об'єднань встановлюються відносно мінімального розміру заробітної плати, встановленого чинним законодавством України.
Оклад = мінімальний розмір зарплати х коефіцієнт співвідношення
Розмір посадового окладу генерального директора (директора) встановлюється згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 19 травня 1999 р. N 859 (із змінами, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України N 730 від 28 квітня 2000 р.) "Про умови і розміри оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, та об'єднань державних підприємств".
ПосадаКоефіцієнт
Генеральний директор, директорЗа контрактом
Заступник директора3,2
Головний інженер3,0
Головний бухгалтер3,0
Начальник планово-економічного відділу2,4
Начальник репертуарно-інформаційного
відділу
2,4
Начальник виробничо-технічного відділу2,4
Начальник гаража2,0
Завідувач фільмобази2,0
Завідувач господарства, завідувач складу1,6
Завідувач канцелярії1,6
Заступник головного бухгалтера2,7
Провідний спеціаліст (бухгалтер)2,0
Провідний спеціаліст (інженер)2,2
Провідний спеціаліст (економіст)2,0
Провідний спеціаліст (інженер з охорони
праці)
2,0
Провідний спеціаліст (редактор з
рекламування)
2,0
Інспектор з кадрів1,5
Методист із складання фільмів1,7
Касир1,5
РЕКОМЕНДАЦІЇ
ЩОДО КОЕФІЦІЄНТІВ МІЖПОСАДОВИХ СПІВВІДНОШЕНЬ В ОПЛАТІ ПРАЦІ ОКРЕМИХ ПРОФЕСІЙ ПРАЦІВНИКІВ КІНОПРОКАТНИХ ПІДПРИЄМСТВ, ОБ'ЄДНАНЬ
Оклади на місяць (ставки) для окремих професій робітників кінопрокатних підприємств, об'єднань встановлюються відносно мінімального розміру заробітної плати, встановленого чинним законодавством України.
Оклад = мінімальний розмір зарплати х коефіцієнт співвідношення
Оклади на місяць (ставки) водіїв установлюються в залежності від:
- вантажопідйомності автомобіля (понад 0,5 т до 6 т) - для вантажних автомобілів;
- робочого об'єму двигуна (до 1,8 л - понад 3,5 л) - для легкових автомобілів
ПосадаКоефіцієнт
Реставратор фільмокопій1,2
Слюсар з контрольно-вимірювальних приладів
та автоматики
1,8
Кіномеханік 5, 6 розряду1,8
Кіномеханік 3, 4 розряду1,4
Кіномеханік 2 розряду1,2
Фільмоперевіряльник I категорії1,4
Фільмоперевіряльник II категорії1,2
Фільмоперевіряльник III категорії1,1
Водій (вантажні автомобілі)1,1-1,7
Водій (автомобілі, крім вантажних)1,1-1,2
Слюсар з ремонту автомобілів1,7
Електромонтер1,2
Слюсар-сантехнік1,2
Вантажник1,0
Оператор механізованих та автоматизованих
складів
1,2
Підсобний робітник1,0
Комірник1,3
Прибиральник виробничих і службових
приміщень
1,0
Сторож1,0
Двірник1,0
РЕКОМЕНДАЦІЇ
ЩОДО КОЕФІЦІЄНТІВ МІЖПОСАДОВИХ СПІВВІДНОШЕНЬ В ОПЛАТІ ПРАЦІ АДМІНІСТРАТИВНО-УПРАВЛІНСЬКОГО ПЕРСОНАЛУ КІНОВИДОВИЩНИХ ПІДПРИЄМСТВ, ДИРЕКЦІЙ КІНОВІДЕОМЕРЕЖІ
Посадові оклади працівників адміністративно-управлінського персоналу кіновидовищних підприємств, дирекцій кіновідеомережі встановлюються відносно мінімального розміру заробітної плати, встановленого чинним законодавством України.
Оклад = мінімальний розмір зарплати х коефіцієнт співвідношення
Розмір посадового окладу директора встановлюється згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 19 травня 1999 р. N 859 (із змінами, внесеними згідно з постановою Кабінету Міністрів України N 730 від 28 квітня 2000 р. "Про умови і розміри оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, та об'єднань державних підприємств".
ПосадаКоефіцієнт
ДиректорЗа контрактом
Заступник директора2,6
Головний адміністратор1,7
Головний бухгалтер2,5
Головний інженер2,5
Адміністратор1,5
Провідний спеціаліст (старший бухгалтер)2,3
Провідний спеціаліст (старший інженер)2,3
Провідний спеціаліст (інженер з
експлуатації та обслуговування
обладнання)
2,2
Провідний спеціаліст (економіст)2,2
Провідний спеціаліст (редактор з
рекламування)
2,2
Майстер з ремонту приладів2,1
Спеціаліст I категорії (методист
/редактор/ з фільмопросування)
1,7
Спеціаліст I категорії (бухгалтер)1,7
Касир квитковий1,5
Художник1,5
Контролер квитків1,2
Монтажник фільмокопій1,1
РЕКОМЕНДАЦІЇ
ЩОДО КОЕФІЦІЄНТІВ МІЖПОСАДОВИХ СПІВВІДНОШЕНЬ В ОПЛАТІ ПРАЦІ ОКРЕМИХ ПРОФЕСІЙ ПРАЦІВНИКІВ КІНОВИДОВИЩНИХ ПІДПРИЄМСТВ, ДИРЕКЦІЙ КІНОВІДЕОМЕРЕЖІ
Оклади на місяць (ставки) для окремих професій робітників кіновидовищних підприємств, дирекцій кіновідеомережі встановлюються відносно мінімального розміру заробітної плати, встановленого чинним законодавством України.
Оклад = мінімальний розмір зарплати х коефіцієнт співвідношення
ПосадаКоефіцієнт
Кіномеханік 5, 6 розряду1,8
Кіномеханік 3, 4 розряду1,4
Кіномеханік 2 розряду1,2
Фільмоперевіряльник I категорії1,4
Фільмоперевіряльник II категорії1,2
Фільмоперевіряльник III категорії1,1
Електромонтер1,2
Слюсар-сантехнік1,2
Столяр1,2
Прибиральник приміщень1,0
Двірник1,0
Сторож1,0
Додаток 4
до Галузевої угоди
між Міністерством культури
і мистецтв і Центральним
комітетом профспілки
СКЛАД
постійної двосторонньої комісії із здійснення контролю за виконанням Угоди
Від Міністерства культури і мистецтв України:
Ніколайко І.В. - заступник Міністра;
Кононенко Л.М. - начальник Управління аналізу та прогнозування регіональної культурної політики;
Кулик Н.А. - начальник Департаменту фінансової політики та звітності; начальник відділу праці;
Петасюк Л.В. - начальник Управління з питань нормативно-правової та кадрової роботи;
Полусмяк О.М. - начальник Відділу аналізу та прогнозування діяльності навчальних закладів;
Юферов В.П. - начальник Управління технічної політики та інвестування.
Від Центрального комітету профспілки:
Рябчун В.І. - заступник голови Центрального комітету профспілки працівників культури України;
Колодко Л.В. - голова Київського міського комітету профспілки працівників культури;
Яковенко О.М. - провідний спеціаліст з питань охорони праці та оздоровлення працівників Центрального комітету профспілки працівників культури України.
Міністр культури
і мистецтв України
Голова Центрального
комітету профспілки
працівників культури України

Ю.П.Богуцький


Л.Ф.Перелигіна