• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про порядок надання земельних ділянок у користування в м. Києві

Київська міська рада | Рішення, Форма, Перелік, Порядок від 26.06.2003 № 512/672 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Київська міська рада
  • Тип: Рішення, Форма, Перелік, Порядок
  • Дата: 26.06.2003
  • Номер: 512/672
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Київська міська рада
  • Тип: Рішення, Форма, Перелік, Порядок
  • Дата: 26.06.2003
  • Номер: 512/672
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
IV сесія XXIV скликання
Р І Ш Е Н Н Я
N 512/672 від 26.06.2003
Про порядок надання земельних ділянок
у користування в м. Києві
( Додатково див. Рішення Київміськради N 7/881 ( ra_007023-03 ) від 25.09.2003 )
( Термін дії Рішення продовжено до 1 січня 2008 року згідно з Рішенням Київміськради N 1205/4038 ( ra-205023-07 ) від 08.11.2007 )
Відповідно до статей 142, 144 Конституції України( 254к/96-ВР ), пункту 2 статті 22 Закону України "Про столицюУкраїни - місто-герой Київ" ( 401-14 ), пункту 34 частини першоїстатті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні"( 280/97-ВР ), Земельного кодексу України ( 2768-14 ), Лісовогокодексу України ( 3852-12 ), Водного кодексу України( 213/95-ВР ), Закону України "Про оренду землі" ( 161-14 ),Закону України "Про основи містобудування" ( 2780-12 ), ЗаконуУкраїни "Про планування і забудову територій" ( 1699-14 ), ЗаконуУкраїни "Про архітектурну діяльність" ( 687-14 ), Закону України"Про охорону культурної спадщини" ( 1805-14 ), Закону України "Прооцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність"( 2658-14 ), Закону України "Про звернення громадян" ( 393/96-ВР )Київська міська рада В И Р І Ш И Л А:
1. Затвердити Порядок надання земельних ділянок укористування в м. Києві згідно з додатком.
Встановити, що Порядок надання земельних ділянок укористування в м. Києві набуває чинності з 01.09.2003.
2. Заступнику міського голови - секретарю Київської міськоїради та заступнику голови Київської міської державноїадміністрації - начальнику Головного управління земельних ресурсіввиконавчого органу Київради (Київської міської державноїадміністрації) до 01.09.2003 здійснити організаційні заходи щодостворення приймальні Київської міської ради з земельних питань.
3. Постійній комісії Київради з питань містобудування таземлекористування та Головному управлінню земельних ресурсіввиконавчого органу Київради (Київської міської державноїадміністрації) внести на розгляд сесії Київради пропозиції щодоприведення у відповідність до затвердженого Порядку наданняземельних ділянок у користування в м. Києві рішень Київради тарозпоряджень виконавчого органу Київради (Київської міськоїдержадміністрації).
4. Контроль за виконанням цього рішення покласти наКиївського міського голову.
Київський міський голова О.Омельченко
Додаток
до рішення Київської
міської ради
від 26.06.2003 N 512/672
ПОРЯДОК
надання земельних ділянок у користування в м. Києві
Розділ I. Загальна частина
Глава 1. Основні положення
Стаття 1. Порядок надання земельних ділянок у користування
в м. Києві - складова частина нормативно-правових актів,
що регулюють земельні відносини у м. Києві
1. Порядок надання земельних ділянок у користування вм. Києві (далі Порядок) визначає загальні положення і встановлюєособливості надання у користування земельних ділянок в м. Києвіфізичним та юридичним особам для розміщення об'єктівмістобудування.
2. Цей Порядок розроблено відповідно до вимог КонституціїУкраїни ( 254к/96-ВР ), Земельного кодексу України ( 2768-14 ),Лісового кодексу України ( 3852-12 ), Водного кодексу України( 213/95-ВР ), Законів України "Про місцеве самоврядування вУкраїні" ( 280/97-ВР ), "Про столицю України - місто-герой Київ"( 401-14 ), "Про основи містобудування" ( 2780-12 ), "Пропланування і забудову територій" ( 1699-14 ), "Про архітектурнудіяльність" ( 687-14 ), "Про охорону навколишнього природногосередовища" ( 1264-12 ), "Про охорону культурної спадщини"( 1805-14 ), "Про звернення громадян" ( 393/96-ВР ) з метоюреалізації права на землю фізичними та юридичними особами.
3. Дія цього Порядку не поширюється у випадках:
- оформлення права користування земельними ділянками безскладання проектів відведення у випадках, передбаченихзаконодавством;
- надання земельних ділянок у користування для розміщеннямалих архітектурних форм;
- надання земельних ділянок у користування длякороткотермінового (до шести місяців) розміщення сезонних (влітку)об'єктів громадського харчування;
- надання земельних ділянок у користування під забудовуоб'єктами торгівлі, що розміщуються на зупинках громадськоготранспорту;
- надання земельних ділянок у користування для розміщенняоб'єктів зовнішньої реклами.
4. Цей Порядок є обов'язковим для виконання всімарозташованими у місті Києві органами виконавчої влади,об'єднаннями громадян, підприємствами, установами таорганізаціями, посадовими особами, а також громадянами, якіпостійно або тимчасово проживають в м. Києві та бажають отриматиземельну ділянку у постійне користування або в оренду.
Стаття 2. Терміни та визначення
У цьому Порядку наведені далі терміни і визначення вживаютьсяв такому значенні:
зацікавлена особа - фізична або юридична особа, яка має наміродержати земельну ділянку в користування і має на це право згідноз законодавством України;
земельна ділянка - частина земної поверхні з установленимимежами, певним місцем розташування, з визначеними щодо неїправами;
землі комунальної власності - усі землі в межах м. Києва, щознаходяться у власності територіальної громади м. Києва, крімземель приватної та державної власності;
користування земельною ділянкою - використання земельноїділянки відповідно до її цільового призначення із дотриманнямобов'язків і набуттям прав, встановлених законодавством, з метоюгосподарювання на ній, спорудження жилих будинків, виробничих таінших будівель і споруд;
об'єкти містобудування - функціональні території м. Києва(житлової і громадської забудови, виробничі, рекреаційні,комунальні, охорони культурної та природної спадщини та інші),будинки та споруди, їх комплекси, комунікації та спорудиінженерної і транспортної інфраструктури, об'єкти архітектурноїдіяльності;
оренда землі - засноване на договорі строкове платневолодіння, користування земельною ділянкою;
постійне користування землею - право володіння і користуванняземельною ділянкою, яка перебуває у державній або комунальнійвласності, без встановлення строку. Право постійного користуванняземельною ділянкою із земель державної та комунальної власностінабувають лише підприємства, установи та організації, що належатьдо державної або комунальної власності;
проект відведення земельної ділянки - вид землевпорядноїдокументації, що є підставою для виникнення за рішенням Київрадиправ на землю і визначає місце розташування земельної ділянки, їїрозмір та цільове призначення, правовий режим, обмеження таобтяження землекористування та складається з текстових і графічнихчастин;
цільове призначення земельної ділянки - віднесення,відповідно до вимог Земельного Кодексу України ( 2768-14 ), земельдо тієї чи іншої категорії, здійснене на підставі рішенняКиївської міської ради.
Розділ II. Дозвіл на підготовку проекту відведення
земельної ділянки
Глава 2. Звернення про відведення земельних ділянок
до Київської міської ради
Стаття 3. Подання клопотання про відведення земельної
ділянки (погодження місця розташування об'єкта)
1. Юридична або фізична особа, зацікавлена в одержанніземельної ділянки в оренду або у постійне користування із земельдержавної або комунальної власності, звертається з відповіднимклопотанням до Київської міської ради згідно з додатком 1 до цьогоПорядку.
2. Розгляд та реєстрація таких клопотань покладається наокрему приймальну Київської міської ради з земельних питань, якастворюється секретаріатом Київради. Матеріально-технічнезабезпечення цієї приймальні покладається на Головне управлінняземельних ресурсів виконавчого органу Київради (Київської міськоїдержавної адміністрації).
3. До клопотання про відведення земельної ділянки додаютьсядокументи, що обгрунтовують її розмір, призначення та місцерозташування, а також документи з відомостями про зацікавленуособу, згідно з переліком, визначеним у додатку 2 до цьогоПорядку.
4. До клопотання про погодження місць розташування об'єктівдодаються необхідні матеріали та розрахунки, а також документи звідомостями про зацікавлену особу, згідно з переліком, визначениму додатку 2 до цього Порядку.
5. Зацікавлена особа має право подати до Київської міськоїради разом з клопотанням документи, що підтверджують її діловурепутацію та фінансову спроможність.
Стаття 4. Документи, що обгрунтовують розмір, призначення
та місце розташування земельної ділянки
1. Документи, що обгрунтовують розмір, призначення та місцерозташування земельної ділянки, можуть бути надані у вигляді:
а) документів з офіційною інформацією про правовий статус,допустимі види забудови та іншого використання земельної ділянки,єдині умови і обмеження забудови окремої земельної ділянки;
б) документів, підготовлених підприємствами та організаціями,які визначені зацікавленими особами;
в) документів, самостійно підготовлених зацікавленою особою.
2. Зацікавлена особа самостійно визначає у якому виглядіподаються документи, що обгрунтовують розмір, призначення та місцерозташування земельної ділянки
Стаття 5. Отримання документів з офіційною інформацією
1. Для отримання документів з офіційною інформацією проправовий статус, допустимі види забудови та інше використанняземельної ділянки, єдині умови і обмеження забудови окремоїземельної ділянки зацікавлена особа має право звернутись доКиївської міської ради (через приймальну Київради з земельнихпитань) або безпосередньо до виконавчого органу Київської міськоїради (Київської міської державної адміністрації), Головногоуправління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (КМДА),Головного управління економіки та розвитку міста виконавчогооргану Київради (КМДА), Головного управління містобудування,архітектури та дизайну міського середовища виконавчого органуКиївської міської ради (КМДА), Головного управління охороникультурної спадщини та реставраційно-відновлювальних робітвиконавчого органу Київської міської ради (КМДА), Управлінняохорони навколишнього природного середовища виконавчого органуКиївської міської ради (КМДА), Київської міськоїсанітарно-епідеміологічної станції, організації комунальноївласності "Інститут генерального плану м. Києва", іншихорганізацій.
2. Документи з офіційною інформацією надаються зацікавленійособі в місячний термін з дня надходження звернення безоплатно завинятком інформації, надання якої віднесено законодавством доплатних послуг.
3. Документи з офіційною інформацією, надані зацікавленійособі за її зверненням, не повинні містити вимог щодо погодженняпроекту відведення земельної ділянки (погодження місцярозташування об'єкта містобудування) з підприємствами, установами,організаціями, якщо це прямо не передбачено законами України.
4. Підготовка і надання документів з офіційною інформацієюздійснюється без отримання дозволу на будівництво та згоди на цевласника або користувача земельної ділянки.
5. Відповідно до отриманої офіційної інформації фізичні таюридичні особи мають право у порядку, визначеному законодавствомУкраїни, виконувати предпроектні роботи (ескізні, пошукові,концептуальні).
Стаття 6. Отримання документів щодо земельної ділянки
в м. Києві, підготовлених підприємствами та організаціями,
які визначені зацікавленими особами
1. Для підготовки документів з інформацією про правовийстатус, допустимі види забудови та інше використання земельноїділянки, єдині умови і обмеження забудови окремої земельноїділянки з метою одержати земельну ділянку у користуваннязацікавлена особа має право звертатися до підприємств таорганізацій на свій вибір.
2. Умови та терміни підготовки інформації визначаютьсядоговором, укладеним замовником із виконавцем цих робіт.
3. Підготовка такої інформації підприємствами таорганізаціями не виключає права зацікавленої особи на зверненнядля отримання офіційної інформації.
4. Обов'язковою складовою такої інформації має бутивикопіювання з чергового плану міста, наданого Головнимуправлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київради (КМДА).
5. Викопіювання з чергового плану міста на час складанняпроекту відведення повинен містити певні відомості про місцерозташування та правовий режим земельних ділянок, кількіснухарактеристику, розподіл серед власників землі таземлекористувачів відповідно до наявної землевпорядноїдокументації, яка надається для ведення державного земельногокадастру.
6. Службовим особам органів державної влади та місцевогосамоврядування забороняється надавати підприємствам таорганізаціям будь-які переваги в отриманні інформації про правовийстатус, допустимі види забудови та іншого використання земельноїділянки, єдині умови і обмеження забудови окремої земельноїділянки.
Стаття 7. Документи щодо земельної ділянки в м. Києві,
підготовлені зацікавленою особою самостійно
1. Документи, самостійно підготовлені зацікавленою особою,повинні містити викопіювання з чергового плану міста, наданогоГоловним управлінням земельних ресурсів виконавчого органуКиївради (КМДА), інші матеріали, які на думку зацікавленої особиобгрунтовують розмір, призначення та місце розташування земельноїділянки.
2. Службовим особам органів державної влади та місцевогосамоврядування забороняється надавати зацікавленим особам будь-якіпереваги в отриманні інформації про правовий статус, допустимівиди забудови та іншого використання земельної ділянки, єдиніумови і обмеження забудови окремої земельної ділянки.
Стаття 8. Обов'язкові вимоги до документів,
що додаються до звернення
1. До клопотання про відведення земельної ділянки (місцярозташування об'єкта містобудування) та документів, якіобгрунтовують її розмір, призначення та місце розташування,обов'язково додається:
а) Викопіювання з чергового плану міста.
б) План земельної ділянки в масштабі 1:2000 або 1:500 звизначенням орієнтовних меж земельної ділянки, розміщення на нійоб'єкта містобудування.
в) Інформація про бажане цільове призначення земельноїділянки з визначенням основних характеристик її забудови(поверховість, площа, кількість мешканців (для житлових будинків))тощо.
г) Попередній висновок організації комунальної власності"Інститут генерального плану м. Києва", який надається протягомдвох тижнів, про можливість розташування об'єкта містобудування,запропонованого зацікавленою особою, на зазначеній земельнійділянці.
2. Якщо існуюча містобудівна документація не дозволяєприйняти позитивне чи негативне рішення про відведення земельноїділянки (погодження місця розташування об'єкта містобудування)."Інститут генерального плану м. Києва" може у відповідномувисновку висунути обгрунтовану вимогу щодо розробкимістобудівного обгрунтування.
Така вимога передається на розгляд головного архітектораміста Києва, який за наявності необхідності передає матеріали нарозгляд Київського міського голови або заступника міськогоголови - секретаря Київради.
3. У разі прийняття рішення про необхідність розробленнямістобудівного обгрунтування, за бажанням зацікавленої особи йогорозроблення, погодження і затвердження може здійснюватисяодночасно з розробленням, погодженням і затвердженням проектувідведення земельної ділянки (погодженням місця розташуванняоб'єкта містобудування).
У цьому випадку збитки, пов'язані з можливістю негативноговисновку містобудівного обгрунтування, є збитками, пов'язаними звласним ризиком зацікавленої особи, і Київською міською радою невідшкодовуються.
4. Розроблення містобудівного обгрунтування здійснюється зарахунок зацікавленої особи.
Глава 3. Розгляд звернень до Київської міської ради
про відведення земельних ділянок
Стаття 9. Реєстрація звернення щодо земельної ділянки
та надання доручення про його розгляд
1. Клопотання про відведення земельної ділянки (погодженнямісця розташування об'єкта) реєструється приймальною Київради ізземельних питань у день надходження і протягом доби, абонаступного дня після вихідних днів подається Київському міськомуголові або заступнику міського голови секретарю Київради длярозгляду.
2. Реєстраційний номер клопотання у приймальній Київради єодночасно реєстраційним номером цього звернення у Головномууправлінні земельних ресурсів виконавчого органу Київради (КМДА).
3. Клопотання, подане до Київської міської ради, Київськийміський голова або заступник міського голови - секретар Київрадивпродовж п'яти робочих днів з дня надходження направляють ізвідповідним дорученням до Головного управління земельних ресурсіввиконавчого органу Київради (КМДА) для підготовки відповідногопроекту висновку постійної комісії Київради з питаньмістобудування та землекористування.
4. Головне управління земельних ресурсів виконавчого органуКиївради (КМДА) розглядає клопотання і на виконання дорученняКиївського міського голови або заступника міського голови -секретаря Київради в тижневий термін готує проект висновкупостійної комісії Київради з питань містобудування таземлекористування та передає його до постійної комісії разом ізодним із наступних проектів:
а) проект згоди на розроблення проекту відведення земельноїділянки згідно з додатком 3 до цього Положення;
б) проект дозволу на підготовку матеріалів погодження місцярозташування об'єкта згідно з додатком 4 до цього Положення;
в) проект згоди на розроблення проекту відведення земельноїділянки разом із дозволом на підготовку матеріалів погодженнямісця розташування об'єкта згідно з додатком 5 до цього Положення;
г) проект повідомлення зацікавленій особі про відмову абозалишення клопотання без розгляду з мотивів, передбачених чиннимзаконодавством або цим Порядком.
5. Забороняється з будь-яких підстав повертати до Головногоуправління земельних ресурсів виконавчого органу Київради (КМДА)проекти документів, зазначених в пункті 4 цієї статті, безрозгляду їх на постійній комісії.
Стаття 10. Розгляд звернення щодо земельної ділянки
постійною комісією Київради з питань містобудування
та землекористування
1. Постійна комісія Київради з питань містобудування таземлекористування в двотижневий термін розглядає клопотання провідведення земельної ділянки (погодження місця розташуванняоб'єкта) разом із проектами документів, які підготовлені Головнимуправлінням земельних ресурсів виконавчого органу Київради (КМДА).
2. Якщо постійна комісія Київради з питань містобудування таземлекористування погоджується з проектами документів, якіпідготовлені Головним управлінням земельних ресурсів виконавчогооргану Київради (КМДА), то за результатами розгляду головоюкомісії підписується висновок в день розгляду, але не пізнішенаступного робочого дня і у день підписання передається доГоловного управління земельних ресурсів виконавчого органуКиївради (КМДА).
3. Якщо постійна комісія Київради з питань містобудування таземлекористування не погоджується з проектами документів, якіпідготовлені Головним управлінням земельних ресурсів виконавчогооргану Київради (КМДА), то за результатами розгляду постійнакомісія готує свій висновок, який підписується головою комісії вдень розгляду, але не пізніше наступного робочого дня і у деньпідписання передається до Головного управління земельних ресурсіввиконавчого органу Київради (КМДА) для підготовки відповідно довисновку комісії одного з проектів документів, зазначених впідпунктах а-г пункту 4 статті 9 цього Порядку.
Стаття 11. Розгляд висновку постійної комісії з питань
містобудування та землекористування на звернення
щодо земельної ділянки
1. На підставі висновку постійної комісії Київради з питаньмістобудування та землекористування Головне управління земельнихресурсів виконавчого органу Київради (КМДА) подає разом ізвисновком постійної комісії Київради з питань містобудування таземлекористування на розгляд Київського міського голови абозаступника міського голови - секретаря Київради один із наступнихпроектів:
а) проект згоди на розроблення проекту відведення земельноїділянки згідно з додатком 3 до цього Положення;
б) проект дозволу на підготовку матеріалів погодження місцярозташування об'єкта згідно з додатком 4 до цього Положення;
в) проект згоди на розроблення проекту відведення земельноїділянки із дозволом на підготовку матеріалів погодження місцярозташування об'єкта згідно з додатком 5 до цього Положення:
г) проект повідомлення зацікавленій особі про відмову абозалишення клопотання без розгляду з мотивів, передбачених чиннимзаконодавством або цим Порядком.
2. Київський міський голова або заступник міського голови -секретар Київради на підставі висновку постійної комісії Київрадиз питань містобудування та землекористування впродовж одного тижняпідписує один з таких документів:
а) згоду на складання проекту відведення земельної ділянки;
б) дозвіл на підготовку матеріалів погодження місцярозташування об'єкта;
в) згоду на розробку проекту відведення земельної ділянки іздозволом на підготовку матеріалів погодження місця розташуванняоб'єкта;
г) повідомлення про відмову чи про залишення клопотання безрозгляду.
3. Відмова у наданні згоди (дозволу) має бути обгрунтованою імістити посилання на підстави, передбачені законодавством.
4. Київський міський голова, заступник міського голови -секретар Київради у випадку незгоди з висновком постійної комісіївпродовж одного тижня повертає його із своїми зауваженнями дляповторного розгляду.
5. Згода (дозвіл або відмова) передається до приймальніКиївради з земельних питань для видачі зацікавленій особі абоуповноваженому представнику.
6. Копія згоди (дозволу або відмови) надсилається доГоловного управління земельних ресурсів виконавчого органуКиївради (Київської міської державної адміністрації).
7. Видача згод (дозволів або відмов) здійснюється кожногоробочого дня.
Стаття 12. Вимоги до згоди на розроблення проекту
відведення земельної ділянки (дозволу на підготовку
матеріалів погодження місця розташування)
1. У згоді (дозволі) обов'язково зазначається, що:
а) згода (дозвіл) не гарантує позитивного рішення Київськоїміської ради з питання відведення земельної ділянки або погодженнямісця розташування об'єкта;
б) подібна згода (дозвіл) по закінченню чотирьох місяцівпісля видачі згоди (дозволу) може бути надана іншій зацікавленійособі за її клопотанням;
в) у випадку надходження двох і більше клопотань земельнаділянка може бути передана в оренду або продана у власність наконкурентних засадах, якщо впродовж чотирьох місяців зацікавленаособа, що отримала згоду (дозвіл), не подасть на розгляд Київрадипроект відведення земельної ділянки (матеріали погодження місцярозташування).
2. У згоді (дозволі) відповідно до вимог чинногозаконодавства можуть бути зазначені попередні умови відведенняземельної ділянки (погодження місця розташування).
3. За заявою зацікавленої особи, термін, зазначений упідпунктах б), в) пункту 1 цієї статті може бути подовженийКиївським міським головою або заступником міського голови -секретарем Київради, але не більше ніж на чотири місяці.
4. У разі надходження двох або більше клопотань (заяв) наодну земельну ділянку до отримання зацікавленою особи згоди(дозволу), право на земельну ділянку набувається на конкурентнихзасадах відповідно до законодавства України.
Стаття 13. Підстави для відмови надання згоди на
розроблення проекту відведення земельної ділянки (дозволу
на підготовку матеріалів погодження місця розташування)
1. Підставами для відмови у наданні згоди на розробленняпроекту відведення земельної ділянки з метою оформленнязацікавленою особою свого права користування земельною ділянкоюбез зміни її цільового призначення під об'єктами містобудування є:
а) обставини, внаслідок яких подальше перебування існуючогооб'єкта містобудування за своїм місцем розташуванням сталонедоцільним з екологічних, санітарних, соціально-економічних іншихмістобудівних обмежень та обтяжень, що підтверджується висновкамивідповідних міських служб;
б) інші обставини, безпосередньо передбачені унормативно-правових актах.
2. Підставами для відмови у наданні згоди на розробленняпроекта відведення земельної ділянки (погодження місцярозташування об'єкта) можуть бути:
а) обставини, внаслідок яких розміщення об'єктамістобудування за місцем розташування, запропонованим зацікавленоюособою, є недоцільним з екологічних, санітарних,соціально-економічних інших містобудівних обмежень та обтяжень, щопідтверджується висновками відповідних міських служб;
б) інші обставини, безпосередньо передбачені унормативно-правових актах.
Стаття 14. Підстави для залишення звернення
щодо земельної ділянки без розгляду
1. Підставами для залишення клопотання про відведенняземельної ділянки (погодження місця розташування об'єкта) безрозгляду є:
а) відсутність матеріалів, що обгрунтовують розмір земельноїділянки, її призначення та місце розташування відповідно до пункту1 статті 8 цього Порядку.
б) відсутність документів, згідно з переліком, з відомостямипро зацікавлену особу.
в) інші підстави, безпосередньо передбачені унормативно-правових актах України, які не дозволяють прийнятирішення по суті поданого звернення.
Розділ III. Проект відведення земельної ділянки
Глава 4. Розроблення проекту відведення земельної ділянки
(підготовка матеріалів місця розташування об'єкта
містобудування)
Стаття 15. Підстави для розроблення проекту відведення
(підготовки матеріалів погодження місця розташування)
1. Підставами для розроблення проекту відведення земельноїділянки (підготовки матеріалів погодження місця розташуванняоб'єкта) є:
а) згода на складання проекту відведення земельної ділянки;
б) дозвіл на підготовку матеріалів погодження місцярозташування об'єкта;
в) згода на розробку проекту відведення земельної ділянки іздозволом на підготовку матеріалів погодження місця розташуванняоб'єкта.
2. Особи, які отримали відповідно до цього Порядку згоду нарозроблення проекту відведення земельної ділянки (дозвіл напідготовку матеріалів погодження місця розташування об'єкта),мають право звертатися із замовленням про розроблення проектувідведення земельної ділянки або про підготовку матеріалівпогодження місця розташування об'єкта до організацій, які маютьвідповідні дозволи (ліцензії) на виконання цих видів робіт.
3. Умови і терміни розроблення проекту відведення земельноїділянки (підготовки матеріалів погодження місця розташуванняоб'єкта) визначаються договором, укладеним між замовником івиконавцем цих робіт.
4. Головне управління економіки та розвитку міста виконавчогооргану Київської міської ради (КМДА), Головне управління земельнихресурсів виконавчого органу Київської міської ради (КМДА), Головнеуправління містобудування, архітектури та дизайну міськогосередовища виконавчого органу Київської міської ради (КМДА),Головне управління охорони культурної спадщини тареставраційно-відновлювальних робіт виконавчого органу Київськоїміської ради (КМДА), Управління охорони навколишнього природногосередовища виконавчого органу Київської міської ради (КМДА),Київська міська санітарно-епідеміологічна станція,землекористувачі та власники земельних ділянок, інші підприємства,установи та організації зобов'язані приймати для розгляду з метоюпогодження матеріали проекту відведення земельної ділянки(погодження місця розташування об'єкта) на підставі відповідноїзгоди на розроблення проекту відведення земельної ділянки (дозволуна підготовку матеріалів погодження місця розташування об'єкта).
5. Матеріали проекту відведення (погодження місцярозташування) після отримання висновку землевпорядної експертизиподаються до Головного управління земельних ресурсів виконавчогооргану Київради (КМДА) на папері та в електронному вигляді длявнесення до бази даних у форматі, визначеному Головним управліннямземельних ресурсів виконавчого органу Київради (КМДА).
Стаття 16. Загальні вимоги до проекту відведення земельної
ділянки (матеріалів погодження місця розташування)
1. Проект відведення земельної ділянки (матеріали погодженнямісця розташування) складається з текстової та графічної частин.
2. Проект відведення земельної ділянки (матеріали погодженнямісця розташування) виготовляється з дотриманням вимогнормативно-правових актів, що регламентують порядок підготовкиматеріалів проектної документації.
Стаття 17. Вимоги до текстової частини проекту
відведення земельної ділянки (матеріалів погодження
місця розташування)
Текстова частина проекту відведення земельної ділянки(матеріалів погодження місця розташування) повинна містити:
а) підстави розроблення проекту відведення земельної ділянки(підготовки матеріалів погодження місця розташування об'єкта);
б) завдання замовника на розроблення проекту відведенняземельної ділянки (матеріалів погодження місця розташуванняоб'єкта);
в) копії документів, які були додані до клопотання пронадання згоди на розроблення проекту відведення (дозволу напідготовку матеріалів погодження місця розташування об'єкта), щообгрунтовують розмір, призначення та місце розташування земельноїділянки;
г) документи щодо правового статусу земельної ділянки;
д) документи щодо існуючих та можливих обмежень та обтяжень; е) наявні письмові висновки осіб, що погоджують проектвідведення земельної ділянки (матеріали погодження місцярозташування об'єкта);
є) пояснювальна записка з матеріалами, що обгрунтовуютьпроектне рішення або без таких матеріалів;
ж) документи про зацікавлену особу (згідно з переліком);
з) інші матеріали, безпосередньо передбачені законодавством; і) інші матеріали, які на думку проектної організації повиннібути долученими до проекту відведення земельної ділянки.
Стаття 18. Вимоги до пояснювальної записки проекту
відведення земельної ділянки (матеріалів погодження
місця розташування об'єкта)
1. Пояснювальна записка повинна містити комплексний аналізвсіх матеріалів, що містяться в проекті відведення (матеріалахпогодження місця розташування).
2. У пояснювальній записці обов'язково аналізуються:
а) надані замовником документи, у тому числі матеріали, щообгрунтовують розмір, місце розташування та цільове призначенняземельної ділянки;
б) обмеження і обтяження у висновках осіб, які погоджуютьпроект відведення земельної ділянки (місце розташування об'єкта);
в) висновки осіб, що погоджують проект відведення земельноїділянки (місце розташування об'єкта);
г) існуючий характер землекористування в районі відведенняземельної ділянки;
д) прийняте рішення стосовно меж земельної ділянки, якапроектується для відведення;
е) результати польового обстеження земельної ділянки тафактичного стану його господарського використання;
є) стан зелених насаджень та їх приналежність;
ж) черговий план міста;
з) картографічні матеріали;
й) відомості про правовий статус земельної ділянки, суміжнихземлевласників та землекористувачів;
і) цільове призначення земельної ділянки;
ї) формування меж земельної ділянки;
й) формування меж обмежень та обтяжень;
к) розрахунки площ контурів угідь в розрізі землекористуваньта складання експлікації угідь;
л) грошова оцінка земельної ділянки.
3. При необхідності у пояснювальній записці викладаєтьсяпропонований порядок вирішення майнових питань щодо земельноїділянки, будівель та споруд, іншого нерухомого майна, якепланується знести (перенести) під час забудови. При викладеннітакого порядку може мати місце посилання на документи, які даютьможливість вирішити майнові питання (договори, угоди, іншіправочини, гарантійні листи, рішення суду, висновки комісій,тощо).
4. До пояснювальної записки додаються:
4.1. Матеріали, що обгрунтовують проектне рішення, зокрема:
а) експлікація земель в розрізі землекористувачів та угідь;
б) розрахунок грошової оцінки земельної ділянки з визначеннямрозміру земельного податку чи орендної плати;
в) розрахунки втрат сільськогосподарського аболісогосподарського виробництва та збитків землекористувачів абоземлевласників у випадку, коли відведення земельної ділянкиздійснюється за рахунок сільськогосподарських та лісових угідь.
Зазначений розрахунок втрат проводиться відповідно допостанови Кабінету Міністрів України від 17.11.97 N 1279( 1279-97-п ) "Про розміри та порядок визначення втратсільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, якіпідлягають відшкодуванню" на підставі розробленої землевпорядноїдокументації.
4.2. Архівні матеріали, які дозволяють визначитиземлекористувачів, що з різних підстав не оформили правокористування земельною ділянкою на час розробки проекту.
4.3. Акт обстеження зелених насаджень (за їх наявності),складений за заявою зацікавленої особи, Управлінням охоронинавколишнього природного середовища виконавчого органу Київськоїміської ради (КМДА) за участю землекористувача(балансоутримувача).
Стаття 19. Вимоги до графічної частини проекту
відведення земельної ділянки
(матеріалів погодження місця розташування)
1. Графічна частина проекту відведення земельної ділянкиповинна містити:
а) викопіювання з чергового плану міста на час складанняпроекту;
б) топографічний план масштабу 1:500 з варіантом розміщенняоб'єкта;
в) план відведення земельної ділянки з ситуаційною схемоюрозташування об'єкта в районі забудови;
г) план земельної ділянки з визначенням наявних та можливихобмежень та обтяжень;
д) фрагменти схеми економіко-планувальних зон із зазначенняммісця розташування земельної ділянки, номери, назвиекономіко-планувальної зони та базової вартості 1 кв.м землі;
е) креслення, що відображає перенесення меж земельної ділянкив натуру (на місцевість).
2. Обов'язковими елементами плану відведення земельноїділянки є ситуаційна схема розташування земельної ділянки всистемі кварталів населеного пункту або чергового плану міста,креслення земельної ділянки, що передбачена до відведення,експлікація земельних угідь, умовні позначення, масштаб креслення,реквізити організації-виконавця, засвідчені печаткою.
3. План відведення земельної ділянки складається на основічергового плану міста на час складання проекту плану і включає всебе підготовчий та проектний етапи.
4. Підготовчий етап передбачає виконання таких робіт:
а) сканування графічних матеріалів масштабу 1:500; 1:2000;1:5000; 1:10000;
б) трансформацію та прив'язку растрових картографічнихзображень до математичних координат рамок трапецій;
в) створення єдиного поля картографічної інформації напідставі існуючих матеріалах різних масштабів.
5. Проектний етап передбачає виконання таких робіт:
а) визначення та нанесення проектних меж земельної ділянки зурахуванням меж суміжних землекористувань на підставі аналізувисновків установ, які погоджують проект, та поданих замовникомматеріалів, що обгрунтовують площу, місце розташування та цільовепризначення земельної ділянки згідно з існуючими нормативами;
б) нанесення по координатам на план меж землекористувань, зарахунок яких відводиться земельна ділянка, та меж суміжнихземлекористувань, червоних ліній, меж адміністративних районів,меж заповідників, заказників, охоронних зон, тощо;
в) визначення та нанесення на план меж обмежень та обтяженьна підставі висновків осіб, що погоджують проект відведенняземельної ділянки (місце розташування об'єкта), містобудівного таекологічного обгрунтувань (за їх наявності);
г) визначення складу угідь запроектованої до відведенняземельної ділянки, в тому числі з використанням картографічнихматеріалів інших установ та організацій;
д) вирахування площ в розрізі землекористувачів та угідь, зарахунок яких відводиться земельна ділянка;
е) складання експлікації у розрізі землекористувачів та угідьвідповідно до форми статистичної звітності землевпоряднихорганізацій (форма 6-зем) ( z0788-98 );
є) визначення коду цільового використання земельної ділянкивідповідно до Українського класифікатора цільового використанняземлі (УКЦВЗ) ( v1205219-98 );
ж) виконання робіт з визначення грошової оцінки земельноїділянки.
6. Складання креслення, що відображає перенесення межземельної ділянки в натуру (на місцевість) передбачає виконанняробіт:
а) аналіз існуючої системи розміщення пунктів полігонометріїв районі розташування земельної ділянки та визначення схемиприв'язочної теодолітної ходи для винесення в натуру (намісцевість) запроектованої межі земельної ділянки;
б) розрахунок геодезичних даних графічним способом таскладання креслення перенесення меж земельної ділянки в натуру(кутів повороту та вимірів ліній).
7. Фрагмент схеми економіко-планувальних зон виконується наоснові схеми вулично-шляхової мережі із зазначенням місцярозташування земельної ділянки, меж економіко-планувальних зон, їхномерів, зони дії локальних факторів базової вартості 1 кв.мземлі.
8. На плані земельної ділянки з визначенням наявних таможливих обмежень та обтяжень вказуються земельна ділянка, щовідводиться, та частини земельної ділянки, на якій діють обмеженнята обтяження, їх межі, лінійні розміри та площа.
Стаття 20. Обов'язковий обсяг матеріалів погодження
місця розташування об'єкта
У випадку необхідності погодження місця розташування об'єктамістобудування матеріали погодження повинні включати: викопіюванняз генерального плану або іншої містобудівної документації містаКиєва, копію плану земельної ділянки з нанесенням на ній варіантіврозміщення об'єкта із зазначенням загальної площі, яку необхідновилучити. Зазначаються також склад угідь земельної ділянки, щовилучається, умови її відведення.
Стаття 21. Отримання документів для складання проекту
відведення земельної ділянки (підготовки матеріалів
погодження місця розташування об'єкта)
1. У разі необхідності зацікавлені особи мають правоотримувати документи з офіційною інформацією для складання проектувідведення земельної ділянки (підготовки матеріалів погодженнямісця розташування об'єкта).
2. Документи з офіційною інформацією для складання проектувідведення земельної ділянки (підготовки матеріалів погодженнямісця розташування об'єкта) надаються зацікавленій особі вмісячний термін з дня надходження звернення безоплатно за виняткомінформації, надання якої віднесено законодавством до платнихпослуг.
Глава 5. Погодження проекту відведення земельної ділянки
(матеріалів місця розташування об'єкта містобудування)
Стаття 22. Особи, що погоджують проект відведення
земельної ділянки (місце розташування об'єкта)
Проект відведення земельної ділянки (місце розташуванняоб'єкта) погоджується Головним управлінням земельних ресурсіввиконавчого органу Київської міської ради (КМДА), Головнимуправлінням містобудування, архітектури та дизайну міськогосередовища виконавчого органу Київської міської ради (КМДА),Головним управлінням охорони культурної спадщини тареставраційно-відновлювальних робіт виконавчого органу Київськоїміської ради (КМДА), Управлінням охорони навколишнього природногосередовища виконавчого органу Київської міської ради (КМДА),Київською міською санітарно-епідеміологічною станцією, іншимипідприємствами, установами та організаціями, землекористувачами тавласниками земельних ділянок, з якими відповідно до вимогзаконодавства необхідно погодити проект відведення земельноїділянки (місце розташування об'єкта).
Стаття 23. Форма погодження проекту відведення земельної
ділянки (місця розташування об'єкта)
1. Проект відведення земельної ділянки (матеріали погодженнямісця розташування об'єкта) погоджується зазначеними особами впорядку, визначеному чинним законодавством, шляхом надання нимиписьмового висновку або здійснення запису "погоджено", засвідченихпідписом повноважної особи та скріпленого печаткою.