• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Положення про Головне управління контролю за благоустроєм міста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)

Київська міська рада | Рішення, Положення від 25.01.2007 № 7/668
Реквізити
  • Видавник: Київська міська рада
  • Тип: Рішення, Положення
  • Дата: 25.01.2007
  • Номер: 7/668
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Київська міська рада
  • Тип: Рішення, Положення
  • Дата: 25.01.2007
  • Номер: 7/668
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
IV сесія V скликання
Р І Ш Е Н Н Я
N 7/668 від 25.01.2007
Про затвердження Положення про Головне
управління контролю за благоустроєм
міста Києва виконавчого органу
Київської міської ради (Київської
міської державної адміністрації)
Відповідно до частин другої та четвертої статті 54 ЗаконуУкраїни "Про місцеве самоврядування в Україні" ( 280/97-ВР ),статті 10 Закону України "Про столицю України - місто-герой Київ",статей 10, 40 Закону України "Про благоустрій населених пунктів"( 2807-15 ), рішення Київради від 31.10.2006 N 118/175( ra-118023-06 ) "Про Головне управління контролю за благоустроємміста Києва виконавчого органу Київської міської ради (Київськоїміської державної адміністрації)" Київська міська радаВ И Р І Ш И Л А:
1. Затвердити Положення про Головне управління контролю заблагоустроєм міста Києва виконавчого органу Київської міської ради(Київської міської державної адміністрації) згідно з додатком.
2. Вважати таким, що втратив чинність, додаток N 7 до рішенняКиївської міської ради від 10.07.2003 N 584/744 ( ra0584023-03 )"Про затвердження Положень про головні управління, управління таінші структурні підрозділи виконавчого органу Київської міськоїради (Київської міської державної адміністрації)".
3. Контроль за виконанням цього рішення покласти на постійнукомісію Київради з питань екологічної політики та постійну комісіюКиївради з питань житлово-комунального господарства тапаливно-енергетичного комплексу.
Київський міський голова Л.Черновецький
Додаток
до рішення Київської міської
ради
від 25.01.2007 N 7/668
ПОЛОЖЕННЯ
про Головне управління контролю за благоустроєм
м. Києва виконавчого органу Київської міської ради
(Київської міської державної адміністрації)
1. Головне управління контролю за благоустроєм м. Києвавиконавчого органу Київської міської ради (Київської міськоїдержавної адміністрації) (далі за текстом - Головне управління)створене рішенням Київради від 31.10.2006 р. N 118/175( ra-118023-06 ), є структурним підрозділом виконавчого органуКиївської міської ради (Київської міської державноїадміністрації), підзвітним та підконтрольним Київській міськійраді та підпорядкованим Київському міському голові та виконавчомуоргану Київської міської ради (Київській міській державнійадміністрації).
2. Головне управління у своїй діяльності керуєтьсяКонституцією України ( 254к/96-ВР ), законами України, постановамиВерховної Ради України, указами і розпорядженнями ПрезидентаУкраїни, декретами, постановами і розпорядженнями КабінетуМіністрів України, іншими законодавчими і нормативними актами,рішеннями Київської міської ради, розпорядженнями Київськогоміського голови, розпорядженнями виконавчого органу Київськоїміської ради (Київської міської державної адміністрації), а такожцим Положенням.
3. Головне управління є юридичною особою, має самостійнийбаланс, рахунки в установах Державного казначейства, печатку іззображенням Державного герба України, інші печатки і штампи зісвоїм найменуванням та відповідні бланки.
Юридична адреса Головного управління: 01032, м. Київ, вул.Саксаганського, 143.
4. Головному управлінню підпорядковується КП
"Київблагоустрій".
5. Основними завданнями Головного управління є:
1) Контроль, в межах своєї компетенції, за дотриманнямвстановленого порядку утримання і експлуатації об'єктів міськоїінфраструктури, правомірності їхнього розміщення та благоустроютериторій.
2) Контроль за дотриманням нормативного санітарно-технічногостану територій, будівель, споруд, інженерних мереж, елементівзовнішнього благоустрою міста, будівельних і дорожніх робіт, атакож вжиття відповідних заходів щодо усунення недоліків.
3) Контроль за проведенням робіт, пов'язаних з прокладанням,ремонтом і переобладнанням підземних інженерних комунікацій,будівництвом і ремонтом шляхів та проведенням благоустрою іозеленення територій.
4) Координація діяльності підприємств, установ, організацій,а також громадян щодо виявлення безхазяйного майна та самовільнорозміщених об'єктів міської інфраструктури, зберігання взятого наоблік безхазяйного майна.
6. Головне управління відповідно до покладених на ньогозавдань:
1) Проводить, в межах своєї компетенції, контроль задотриманням встановленого чинними нормативними актами порядкуексплуатації та утримання підприємствами, установами,організаціями, незалежно від форм власності, об'єктів зовнішньогоблагоустрою та інфраструктури міста (будівель, споруд, інженернихмереж, транспортних магістралей тощо). За результатами контролюслужбові особи Головного управління вимагають від юридичних іфізичних осіб усунення виявлених правопорушень.
2) Забезпечує видачу, подовження та закриття ордерів навиконання будь-яких земельних, монтажних та інших робіт (у томучислі пов'язаних із розміщенням малих архітектурних форм (МАФ)),благоустрою територій та окремих ділянок, прокладання, ремонту іпереобладнання інженерних комунікацій, переобладнання, які невходять до складу реконструкції та капітального ремонту будівель іспоруд, а також на тимчасове порушення існуючого благоустрою тайого відновлення.
3) Відповідно до виданих Головним управлінням ордерів напроведення робіт здійснює контроль за дотриманням термінів їхвиконання.
4) Контролює, в частині благоустрою та дизайну, дотриманняпорядку утримання та експлуатації житлового фонду, інженернихсистем і обладнання у м. Києві, будівель, споруд, транспортнихмагістралей тощо.
5) Вживає заходи щодо очищення території міста відбезхазяйного майна, самовільно розміщених об'єктів, покинутихбудівельних матеріалів і конструкцій, транспортних засобів,механізмів, МАФ тощо.
6) Вживає заходи щодо зупинення робіт, що проводятьсясамовільно (без ордера, який видається Головним управлінням).
7) Здійснює у сфері благоустрою м. Києва відповідно дочинного законодавства контроль за порядком, санітарно-технічнимстаном територій в місцях масового перебування людей.
8) Контролює виконання заходів щодо утримання у належномусанітарно-технічному стані територій, будівель і споруд, незалежновід форм власності, у тому числі пам'яток історії, культури іархітектури тощо.
9) У межах своєї компетенції розробляє і видає інструктивніта методичні документи, надає методичну допомогу підприємствам,установам та організаціям з питань забезпечення благоустрою,утримання територій, будівель, споруд, інженерних мереж,транспортних магістралей міста тощо.
10) Отримує від підприємств, установ, організацій, незалежновід форм власності, необхідну інформацію щодо експлуатації,утримання, будівництва, ремонту об'єктів, а також від структурнихпідрозділів виконавчого органу Київської міської ради (Київськоїміської державної адміністрації) про виконання відповіднихрозпоряджень виконавчого органу Київської міської ради (Київськоїміської державної адміністрації), в частині, що стосуєтьсякомпетенції Головного управління.
11) Вносить пропозиції виконавчому органу Київської міськоїради (Київській міській державній адміністрації) з питаньорганізації загальноміських заходів, які стосуються поліпшенняблагоустрою, озеленення, санітарного очищення території міста таскасування дії нормативно-правових актів з питань благоустрою,утримання об'єктів міської інфраструктури, які суперечать чинномузаконодавству України.
12) Забезпечує взаємодію з відповідними структурнимипідрозділами виконавчого органу Київської міської ради (Київськоїміської державної адміністрації), органами місцевогосамоврядування, підприємствами, установами, організаціями припроведенні загальноміських заходів, які стосуються благоустроюміста.
13) Аналізує та узагальнює практику робіт із забезпеченнянормативно-правового та санітарно-технічного стану об'єктівміської інфраструктури, а також готує аналітичні та інформаційніматеріали для прийняття необхідних рішень керівництвом виконавчогооргану Київської міської ради (Київської міської державноїадміністрації).
14) Розробляє пропозиції щодо вдосконалення механізмуконтролю та належного утримання об'єктів міської інфраструктури таподає проекти нормативних документів щодо забезпечення суб'єктамигосподарської діяльності, незалежно від форм власності,благоустрою території, порядку і чистоти у місті на розглядкерівництву виконавчого органу Київської міської ради (Київськоїміської державної адміністрації).
15) Бере участь у створенні геоінформаційної системи дляздійснення моніторингу об'єктів міської інфраструктури.
16) Надає, у межах своєї компетенції, органам місцевоїдержавної виконавчої влади, у випадках виникнення надзвичайнихситуацій (стихійного лиха, аварій, катастроф тощо) відповіднуінформацію.
7. Головне управління має право:
1) Вимагати від керівників та інших службових осіб державногоуправління, суб'єктів підприємницької діяльності, громадян, увласності або користуванні яких знаходяться об'єкти міськоїінфраструктури, усунення виявлених правопорушень у галузізовнішнього благоустрою територій, будівель, споруд, інженернихмереж, транспортних магістралей тощо.
2) Надавати відповідним місцевим органам державної виконавчоївлади інформацію про порушення законодавства про оренду землі,нежилих приміщень, правил благоустрою об'єктів виробничого таіншого призначення, незалежно від форм власності, для прийняттявідповідних заходів.
3) Вживати заходи щодо притягнення до адміністративноївідповідальності посадових осіб та громадян за порушення Правилблагоустрою у м. Києві ( ra_047023-02 ) та припинення робіт, якіпроводяться з порушенням термінів, зазначених в ордері, тавідповідних вимог, передбачених чинним законодавством інормативними актами.
4) Видавати ордери на виконання будь-яких земельних тамонтажних робіт, робіт з благоустрою, прокладання, ремонту тапереобладнання інженерних комунікацій, розміщення МАФ,переобладнання, які не входять до складу реконструкції такапітального ремонту будівель і споруд, на тимчасове порушенняіснуючого благоустрою та його відновлення.
5) Анульовувати (вилучати) ордери на проведення робіт, щобули видані на підставі документації, в якій виявлені помилки,неточності або фальсифікації, при виконанні робіт не за проектом,а також зупиняти роботи.
6) Залучати спеціалістів інших структурних підрозділіввиконавчого органу Київської міської ради (Київської міськоїдержавної адміністрації), підприємств, установ та організацій,об'єднань громадян (за погодженням з їхніми керівниками) длярозгляду питань, які належать до його компетенції.
7) Скликати в установленому порядку наради з питань, якіналежать до його компетенції.
8) Отримувати в установленому порядку від структурнихпідрозділів виконавчого органу Київської міської ради (Київськоїміської державної адміністрації), органів місцевогосамоврядування, підприємств, установ та організацій інформацію,документи та інші матеріали, а від місцевих органів державноїстатистики - безоплатні статистичні дані, які є необхідними длявиконання покладених на нього завдань.
9) Здійснювати контроль за демонтажем безхазяйних тасамовільно встановлених МАФ, гаражів, а також покинутихбудівельних конструкцій, матеріалів тощо.
10) Надавати пропозиції щодо створення для виконанняпокладених на Головне управління функціональних завданькомунальних підприємств.
11) Брати участь, у межах своєї компетенції, в роботікомісій, які утворюються виконавчим органом Київської міської ради(Київською міською державною адміністрацією).
12) Здійснювати контроль за акумулюванням коштівпідпорядкованих підприємств для фінансування заходів зблагоустрою, озеленення і санітарного очищення міста, а такожпроведення загальноміських і районних заходів управліннями(відділами) контролю за благоустроєм виконавчих органів районних ум. Києві рад (районних у м. Києві державних адміністрацій).
13) Надавати обов'язкові для виконання доручення та вказівкиуправлінням (відділам) контролю за благоустроєм виконавчих органіврайонних у м. Києві рад (районних у м. Києві державнихадміністрацій) та контролювати їхнє виконання.
8. Головне управління в процесі виконання покладених на ньогозавдань взаємодіє з відповідними профільними комісіями Київськоїміської ради, іншими структурними підрозділами виконавчого органуКиївської міської ради (Київської міської державноїадміністрації), а також з підприємствами у галузі забезпеченняблагоустрою міста та підтримання у належному санітарно-технічномустані об'єктів міської інфраструктури.
9. Головне управління очолює начальник, який призначається напосаду та звільняється з посади Київським міським головою.
Начальник має першого заступника та заступників, якіпризначаються на посаду та звільняються з посади Київським міськимголовою за поданням начальника Головного управління.
10. Начальник Головного управління:
1) Здійснює керівництво за діяльністю Головного управління,несе персональну відповідальність за виконання покладених наГоловне управління завдань, розподіляє обов'язки між першимзаступником та заступниками начальника Головного управління такерівниками структурних підрозділів Головного управління.
2) Погоджує призначення на посаду та звільнення з посадиначальників управлінь (відділів) контролю за благоустроємвиконавчих органів районних у м. Києві рад (районних у м. Києвідержавних адміністрацій) та їх заступників. Надає поданняКиївському міському голові про призначення і звільнення директораКП "Київблагоустрій".
3) Подає на затвердження у встановленому порядку структуру іштатний розпис Головного управління, кошторис доходів і видатківна утримання Головного управління.
4) Видає, у межах своєї компетенції, накази, організовує таконтролює їх виконання.
Накази, які порушують права, свободи й законні інтересигромадян або мають міжвідомчий характер, підлягають державнійреєстрації у встановленому порядку.
5) Виступає розпорядником коштів Головного управління.
6) Призначає на посаду і звільняє з посади працівниківГоловного управління.
7) Координує і контролює роботу та фінансово-господарськудіяльність КП "Київблагоустрій", яке підпорядковане Головномууправлінню.
11. У Головному управлінні для оперативного вирішення питань,які належать до його компетенції, може бути утворена колегія ускладі начальника Головного управління (голова колегії), першогозаступника, заступників начальника Головного управління (запосадою), інших відповідальних працівників Головного управління.
До складу колегії можуть входити депутати Київської міськоїради, керівники інших структурних підрозділів виконавчого органуКиївської міської ради (Київської міської державноїадміністрації), інших установ та організацій. Склад колегіїзатверджується Київським міським головою за поданням начальникаГоловного управління.
Рішення колегії провадяться в життя наказами начальникаГоловного управління.
12. Головне управління здійснює оперативний та бухгалтерськийоблік результатів своєї роботи, веде статистичну звітність інадсилає її до органів, передбачених чинним законодавствомУкраїни.
13. Головне управління утримується за рахунок коштів міськогобюджету.
Гранична чисельність працівників Головного управліннязатверджується Київським міським головою.
Видатки на утримання Головного управління, у тому числі наоплату праці його працівників, затверджуються у бюджеті м. Києвана відповідний рік.
Структура та штатний розпис Головного управління в межахграничної чисельності і фонду оплати праці його працівниківзатверджується Київським міським головою після експертизи,проведеної Головним фінансовим управлінням виконавчого органуКиївської міської ради (Київської міської державноїадміністрації).
14. Майно Головного управління є комунальною власністютериторіальної громади і закріплене за ним на праві оперативногоуправління.
15. Ліквідація чи реорганізація Головного управлінняздійснюється за рішенням Київської міської ради в порядку,визначеному чинним законодавством України.
Заступник міського голови -
секретар Київради О.Довгий
"Хрещатик" N 25 (3015) від 20 лютого 2007 року