• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Галузева угода між Міністерством будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України та Профспілкою працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України на 2006-2008 роки

Міністерство будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України  | Перелік, Угода, Коефіцієнти від 09.03.2006
Реквізити
  • Видавник: Міністерство будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України
  • Тип: Перелік, Угода, Коефіцієнти
  • Дата: 09.03.2006
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України
  • Тип: Перелік, Угода, Коефіцієнти
  • Дата: 09.03.2006
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО БУДІВНИЦТВА, АРХІТЕКТУРИ
ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ
ПРОФСПІЛКА ПРАЦІВНИКІВ БУДІВНИЦТВА І ПРОМИСЛОВОСТІ
БУДІВЕЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ УКРАЇНИ
09.03.2006
ГАЛУЗЕВА УГОДА
між Міністерством будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України та Профспілкою працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України на 2006-2008 роки
Розділ I
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Галузеву угоду (далі - Угода) укладено на 2006-2008 роки з метою удосконалення колективно-договірного регулювання трудових відносин у галузі, посилення соціально-економічних гарантій працівників, узгодження інтересів працівників та роботодавців між Сторонами:
- Міністерством будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України (далі -Мінбуд України) з однієї сторони;
- Профспілкою працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України (далі Профспілка) з іншої сторони.
1.2. Угода поширюється на працівників, які уклали трудові договори з організаціями, господарськими товариствами та підприємствами (далі - Підприємство) незалежно від форм власності і господарювання, що знаходяться у сфері дії Сторін, а також працівників виконавчих апаратів Сторін.
1.3. Сторони визнають Угоду як чинний акт соціального партнерства, що визначає узгоджені позиції і дії Сторін, метою яких є регулювання соціально-економічних і трудових відносин, сприяння стабілізації виробництва і посилення соціального захисту працівників галузі.
1.4. Сторони визначають, що Угода встановлює для працівників галузі обов'язкові для врахування на всіх рівнях колективних переговорів мінімальні гарантії в оплаті праці, пільги, інші зобов'язання, що регулюють взаємовідносини між Сторонами.
На Підприємствах, де колективний договір не укладений або передбачає виплати, гарантії і пільги менші, ніж передбачені Угодою, норми Угоди є нормами прямої дії і застосовуються без додаткових договорів, узгоджень, рішень і умов.
Угода не обмежує прав Підприємств встановлювати у колективних договорах додаткові трудові та соціально-побутові гарантії і пільги за наявності власних коштів.
1.5. Угода не може погіршувати становище працівників порівняно з нормами законодавства і Генеральної угоди при укладенні колективних та індивідуальних трудових договорів.
1.6. Нові законодавчі та нормативно-правові акти Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та умови Генеральної угоди, що забезпечують більш високі гарантії, ніж передбачені цією Угодою, мають пріоритет перед відповідними положеннями Угоди.
1.7. Кожне Підприємство незалежно від форм власності і господарювання обов'язково укладає колективний договір з профспілковим комітетом, де він є. Сторони приймають необхідні заходи щодо укладення на підприємствах колективних договорів на новий строк чи внесення змін або доповнень до чинних колективних договорів з урахуванням умов і положень цієї Угоди та Генеральної угоди.
1.8. Керівники Підприємств незалежно від форм власності і господарювання при укладенні колективних договорів передбачають заходи для забезпечення періодичності підвищення кваліфікації працівників не рідше, ніж один раз на п'ять років.
1.9. Договори, укладені колективно або індивідуально, у тому числі при наймі на роботу, вважаються недійсними в частині, в якій вони погіршують становище працівників порівняно з вимогами норм законодавства України та цієї Угоди.
1.10. Прийняті Угодою зобов'язання та домовленості є обов'язковими для виконання Сторонами.
1.11. Сторони, що уклали Угоду, не можуть в односторонньому порядку припинити виконання взятих на себе зобов'язань. Зміни і доповнення до Угоди протягом строку її дії можуть вноситися тільки за взаємною згодою Сторін.
1.12. Угода набуває чинності з дня підписання, діє до укладення і підписання нової Угоди та зберігає чинність у випадку зміни складу, структури або найменування однієї із Сторін.
1.13. Сторони визнають право підприємств, установ та організацій, що не перебувають у сфері їх дії і не брали участь у переговорах, на приєднання до цієї Угоди протягом строку її дії у разі взяття на себе зобов'язань щодо її виконання на рівних із Сторонами умовах.
1.14. Мінбуд України у місячний термін після реєстрації Галузевої угоди у Міністерстві праці та соціальної політики України надсилає копії Угоди до підприємств, що знаходяться у сфері його дії (управління), та розміщує її на офіційній веб-сторінці.
1.15. Сторони домовились протягом строку дії Угоди вживати заходів щодо запобігання виникненню трудових спорів (конфліктів) на підприємствах, а у разі їх виникнення - сприяти вирішенню без зупинки виробництва шляхом застосування примирних процедур.
Розділ II
ВИРОБНИЦТВО, НОРМУВАННЯ І ОПЛАТА ПРАЦІ
Мінбуд зобов'язується:
2.1. Спільно з керівниками Підприємств забезпечувати формування стратегії та прогнозування розвитку галузі для найбільш ефективного її функціонування, нарощування виробничого, науково-технічного та економічного потенціалу, підвищення ефективності виробництва та запобігання скороченню його обсягів.
2.2. Рекомендувати керівникам Підприємств застосовувати Правила визначення вартості будівництва (із змінами) для визначення вартості будівництва та проведення взаєморозрахунків при виконанні робіт за рахунок усіх джерел фінансування.
2.3. Відповідно до законодавства забезпечувати у 2006-2008 роках проведення галузевих і міжгалузевих науково-дослідних та дослідно-конструкторських робіт, розробку галузевих нормативних документів з питань нормування та охорони праці, впровадження заходів щодо освоєння нових видів продукції (робіт, послуг).
2.4. Захищати і представляти інтереси Підприємств у вищих органах державної влади, готувати проекти документів про внесення (у разі необхідності) змін до чинного законодавства з питань розвитку галузі, оплати праці, надання пільг працівникам, посилення їх соціального захисту.
2.5. Регулярно проводити консультації, переговори з питань колективно-договірного регулювання соціально-трудових відносин.
2.6. Забезпечувати контроль за дотриманням конституційних прав і гарантій працівників Підприємств у сфері соціально-трудових відносин з метою забезпечення ефективної та безперебійної роботи Підприємств та соціальної справедливості в питаннях оплати праці працівників Підприємств, законодавства про оплату праці, колективних договорів, цієї Угоди і у разі їх порушення ставити питання щодо притягнення до відповідальності винних посадових осіб згідно з законодавством.
2.7. Вживати дієвих заходів щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати працівників до 1 січня 2007 року на всіх Підприємствах незалежно від форм власності та господарювання. Підприємства не допускають виникнення заборгованості із заробітної плати.
Сторони домовилися:
2.8. Здійснювати організацію оплати праці на Підприємствах відповідно до Закону України "Про оплату праці", Кодексу законів про працю України, нормативно-правових актів з питань оплати праці, Генеральної угоди, цієї Угоди, регіональних угод.
2.9. Спільно з керівниками Підприємств здійснювати заходи щодо підвищення рівня нормування праці, застосування прогресивних норм і нормативів, використання дійових стимулів для впровадження технічно обґрунтованих норм.
Рекомендувати Підприємствам під час укладення колективних договорів передбачати розділ з питань нормування праці.
2.10. Включати до контрактів з керівниками Підприємств умову про їх персональну відповідальність щодо забезпечення своєчасної виплати заробітної плати працівникам.
2.11. Встановлювати мінімальний гарантований розмір тарифної ставки (окладу) працівника, який виконує просту і некваліфіковану роботу, за повністю виконану місячну норму праці на рівні мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством.
Рекомендувати Підприємствам за умови відповідних фінансових можливостей встановлювати мінімальний розмір тарифної ставки (окладу) на рівні прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Вважати оптимальним співвідношення посадового окладу (тарифної ставки) у середній заробітній платі працівників не менше 70 відсотків до 1 січня 2007 року, не допускаючи зменшення загального розміру заробітної плати працівників, що існує станом на день підписання Угоди.
Передбачати у колективних договорах:
- встановлення частки посадового окладу (тарифної ставки) у середній заробітній платі на рівні, не меншому досягнутого на 1 січня поточного року;
- збільшення частки витрат на оплату праці у валових витратах на виробництво мінімум до 20 відсотків.
2.12. Встановлювати тарифні ставки, посадові оклади з урахуванням міжгалузевих співвідношень в оплаті праці через коефіцієнти, що визначають кількість мінімальних розмірів тарифних ставок (окладів) у тарифній ставці (посадовому окладі) із збереженням міжкваліфікаційних та посадових співвідношень між рівнями посадових окладів керівників, професіоналів, фахівців та технічних службовців і тарифних ставок робітників згідно з додатками 1, 2.
2.13. Підприємствам встановлювати у колективному договорі для працівників виробництв, цехів, дільниць та інших підрозділів, які виконують роботу (надають послуги), не властиву основній діяльності галузі, умови оплати праці, які визначені Угодами цих галузей, до яких ці підрозділи належать за характером виробництва (послуг), що надаються.
2.14. Підприємствам встановлювати доплати і надбавки до тарифних ставок і посадових окладів у розмірах згідно з додатком 3, а розміри мінімальних тарифних ставок (окладів) для працівників наскрізних професій згідно з додатком 4.
Підвищена оплата праці працівників, зайнятих на роботах з важкими, шкідливими та особливо шкідливими умовами праці встановлюється відповідно до переліку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.07.2005 N 576.
2.15. Підприємствам відповідно до законодавства самостійно встановлювати у колективних договорах форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні сітки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат, не нижче передбачених нормами цієї Угоди.
2.16. Підприємствам самостійно визначати розміри винагороди, у тому числі за результатами роботи за рік, за вислугу років, одноразової матеріальної допомоги, інші винагороди та умови їх виплати, які відображаються у колективному договорі.
2.17. Підприємствам у випадках зупинки виробництва не з вини працівників час простою оплачувати відповідно до норм, передбачених законодавством та колективним договором Підприємства, у розрахунку не нижче від двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).
2.18. Сприяти формуванню фонду оплати праці на Підприємствах з урахуванням обсягів виробничої діяльності, продуктивності праці та індексу зростання цін.
Збільшувати фонд оплати праці за умови підвищення ефективності виробництва, продуктивності праці, рівня якості робіт та послуг.
2.19. Домагатися внесення до колективних договорів конкретних зобов'язань власників Підприємств (роботодавців) щодо обсягів і строків погашення заборгованості із виплати заробітної плати працівникам та здійснювати контроль за їх виконанням, зокрема в частині складання графіків погашення заборгованості і своєчасної виплати заробітної плати працівникам.
Підприємствам усіх форм власності передбачати у колективних договорах умови виплати заробітної плати працівникам не рідше ніж двічі на місяць.
У разі порушення термінів виплати заробітної плати працівникам нараховувати і виплачувати компенсацію відповідно до законодавства.
Забезпечувати проведення індексації заробітної плати працівників згідно з законодавством.
2.20. Передбачати під час укладення колективних договорів:
- складання щомісячних графіків погашення заборгованості із виплати заробітної плати працівникам та забезпечення контролю за їх виконанням;
- створення спільних представницьких комісій з метою усунення причин виникнення боргів із виплати заробітної плати працівникам.
2.21. До колективних договорів включати умови остаточних розрахунків з працівниками, що звільняються з Підприємства.
У разі несвоєчасного розрахунку з вини Підприємства працівникові виплачувати його середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.
2.22. Підприємствам не надавати до погашення заборгованості із виплати заробітної плати працівникам позик без погодження з профспілковим комітетом, крім випадків, передбачених колективним договором.
2.23. Покласти персональну відповідальність за своєчасну виплату поточної заробітної плати працівникам і виконання графіків погашення заборгованості із заробітної плати на керівників Підприємств згідно з законодавством.
Розглядати подання профспілкових організацій щодо розірвання контрактів з керівниками Підприємств, які не забезпечують своєчасну виплату заробітної плати працівникам.
2.24. Підприємствам проводити зміни форм, систем оплати праці, преміювання, встановлення і скасування надбавок та доплат працівникам за погодженням з профспілковою організацією.
2.25. Підприємствам забезпечувати умови для роботи первинної профспілкової організації і щомісячно перераховувати на банківський (поточний) рахунок відповідного профспілкового комітету та територіальної організації профспілки після виплати працівникам заробітної плати утримані на підставі особистих письмових заяв членів профспілки членські внески.
2.26. Підприємствам при перегляді розмірів оплати праці підвищувати тарифні ставки (посадові оклади) працівникам, включаючи попереджених про наступне звільнення згідно з пунктом 1 статті 40 Кодексу законів про працю України.
2.27. Спільно з керівниками Підприємств профспілковим комітетам здійснювати контроль за дотриманням законодавчих та нормативно-правових актів з питань оплати і охорони праці, умов колективних договорів та у разі порушення чи невиконання зобов'язань ставити питання про притягнення до відповідальності винних посадових осіб згідно з законодавством.
Сторонам щорічно обмінюватися інформацією з зазначених зобов'язань.
2.28. Профспілковим комітетам спільно з правовими інспекторами праці вищих профспілкових органів та з залученням фахівців спеціально уповноваженого державного органу з нагляду за додержанням законодавства про працю проводити на Підприємствах перевірки з питань дотримання роботодавцем законодавства про оплату праці.
Підприємствам не перешкоджати таким перевіркам за умови попереднього попередження про їх проведення.
2.29. Підприємствам щомісячно відраховувати профспілковим комітетам кошти на культурно-масову роботу в розмірах, передбачених колективним договором, але не менше ніж 0,5 відсотка фонду оплати праці.
Підприємствам у бюджетній сфері щомісячно відраховувати профспілковим комітетам кошти на культурно-масову роботу в розмірах, передбачених колективним договором, але не менше ніж 0,3 відсотка фонду оплати праці, за рахунок виділення додаткових бюджетних асигнувань.
Розділ III
ОХОРОНА ПРАЦІ
Сторони домовилися:
3.1. Здійснювати контроль щодо створення працівникам Підприємств здорових і безпечних умов праці, забезпечення працюючих засобами індивідуального і колективного захисту.
3.2. На Підприємствах з чисельністю працюючих 50 осіб і більше створити службу з охорони праці з підпорядкуванням першому керівникові (роботодавцеві) та забезпечити її комплектування з дотриманням вимог Закону України "Про охорону праці" та Типового положення про службу охорони праці щодо посад працівників і оплати їх праці.
На Підприємствах поновити роботу трьохступеневого контролю по охороні праці.
3.3. Брати участь у розробці і погодженні державних та галузевих нормативних актів з питань охорони праці та атестації робочих місць.
3.4. Організовувати проведення інструктажів і навчання, перевірку знань працівників з питань охорони праці, пожежної та радіаційної безпеки згідно з вимогами законодавства та нормативних актів України.
3.5. При укладенні колективних договорів встановлювати розмір одноразової допомоги на лікування потерпілим від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у разі тимчасової непрацездатності згідно з законодавством.
3.6. Сприяти забезпеченню громадського контролю за створенням безпечних і нешкідливих умов праці на виробництві.
3.7. Забезпечувати участь представників Профспілки у розслідуванні кожного нещасного випадку на виробництві та у розробці заходів щодо їх попередження, протидіяти необґрунтованому звинуваченню потерпілих чи приховуванню виробничого характеру травм, отриманих на Підприємстві.
3.8. Проводити на Підприємствах облік і аналіз випадків виробничого травматизму, професійних захворювань і аварій, які підлягають спеціальному розслідуванню згідно з нормативно-правовими актами, що регулюють ці питання.
3.9. Підприємствам систематично проводити наради з питань запобігання травматизму на виробництві, професійних захворювань та поширення позитивного досвіду з охорони праці в галузі.
3.10. Підприємствам забезпечувати технічним інспекторам праці (відповідальним за охорону праці) обласних організацій чи апарату ЦК профспілки право безперешкодно відвідувати та оглядати робочі місця працівників, які є членами Профспілки в будь-який час роботи Підприємства.
3.11. Сприяти своєчасному проведенню атестації робочих місць на відповідність їх нормативно-правовим актам з питань охорони праці.
У разі ухилення керівника Підприємства від проведення атестації робочих місць або затримки в її проведенні понад шість місяців ставити питання про притягнення його до відповідальності згідно з законодавством.
3.12. Надавати консультації та безоплатну правову допомогу потерпілим і сім'ям загиблих з питань своєчасного і повного відшкодування шкоди, заподіяної здоров'ю працівників на виробництві, а також виплат одноразової допомоги відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності".
3.13. Стримуватися від проведення на території Підприємств зустрічей та інших заходів, пов'язаних з вживанням алкоголю в робочий час; безумовно дотримуватись вимог пункту 7 частини 1 статті 40 Кодексу законів про працю України щодо звільнення працівників, які з'явились на роботі в нетверезому стані, у стані наркотичного і токсичного сп'яніння.
Розділ IV
РЕЖИМ ПРАЦІ І ВІДПОЧИНКУ
Сторони домовилися:
4.1. Трудові відносини у сфері праці та відпочинку будувати на засадах дотримання державних гарантій і договірного регулювання.
4.2. Контрактну форму трудового договору застосовувати лише у випадках, передбачених законами України.
4.3. Не допускати встановлення працівникам за ініціативою роботодавця неповного робочого часу менше, ніж 32 години на тиждень.
Граничний термін неповного робочого часу на Підприємствах не повинен перевищувати три місяці на рік.
Рекомендувати Підприємствам під час укладення колективних договорів розглядати питання нарахування страхових внесків до Пенсійного фонду України на всіх штатних працівників у розмірі, не нижчому від внеску, розрахованого від мінімальної заробітної плати в країні, при встановленні на Підприємствах режиму роботи з неповним робочим часом.
У разі встановлення на Підприємствах режиму роботи з неповним робочим часом не допускати примушення працівників до надання заяв на встановлення для них неповного робочого часу.
4.4. Здійснювати контроль на Підприємствах усіх форм власності за дотриманням законодавства щодо режиму робочого часу і часу відпочинку.
Підприємствам змінювати режим робочого часу тільки у встановленому законодавством порядку з обов'язковим попереднім погодженням з профспілковим комітетом.
4.5. Підприємствам надавати працівникам щорічну основну та додаткову відпустки у порядку та тривалістю, встановлених законодавством.
Колективним договором може бути передбачена можливість надання за рахунок прибутку Підприємства додаткових порівняно з законодавством днів відпусток для деяких категорій працівників.
4.6. Підприємствам надавати працівникам з ненормованим робочим днем додаткову відпустку до 7 календарних днів як компенсацію за виконаний обсяг робіт, ступінь напруженості, складності і самостійність у роботі, необхідність періодичного виконання службових завдань понад встановлену тривалість робочого часу.
Список професій і посад працівників, для яких може застосовуватися ненормований робочий день, та конкретний термін відпустки визначаються у колективному чи трудовому договорі.
Орієнтовний перелік робіт, професій і посад працівників з ненормованим робочим днем наведено у додатку 5.
4.7. Щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці надаються за Списками виробництв, цехів, професій і посад, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 17.11.97 N 1290 (додатки N 1 і N 2 у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 13.05.2003 N 679.
Конкретна тривалість щорічних додаткових відпусток за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці встановлюється колективним чи трудовим договором залежно від результатів атестації робочих місць за умовами праці і часу зайнятості працівників у цих умовах.
4.8. Підприємствам за результатами атестації робочих місць встановлювати скорочений робочий день для працівників, зайнятих на роботах із шкідливими умовами праці (відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.02.2001 N 163).
4.9. Рекомендувати Підприємствам під час укладення колективних договорів розглядати питання можливості встановлення для працюючих жінок, які мають дітей шкільного та дошкільного віку, 38-годинного робочого тижня.
4.10. Підприємствам з чисельністю працюючих 15 осіб і більше спільно з профспілковими комітетами створювати комісії з трудових спорів та сприяти підвищенню ефективності розгляду ними трудових спорів.
4.11. Підприємствам визначати порядок встановлення за згодою працівника і власника неповного робочого дня або неповного робочого тижня у колективному договорі відповідно до Кодексу законів про працю України.
4.12. Підприємствам у разі потреби організації роботи працівників у вихідні, святкові чи неробочі дні погоджувати графіки роботи з профспілковим комітетом, а оплату цим працівникам проводити відповідно до законодавства.
4.13. Підприємствам не допускати примушення працівників до:
- переходу на роботу з неповним робочим часом за відсутності змін в організації праці та виробництва;
- подання заяв про надання відпустки без збереження заробітної плати.
Розділ V
СОЦІАЛЬНІ ГАРАНТІЇ
5.1. Питання соціального розвитку Підприємства, надання працюючим соціальних гарантій, пільг та компенсацій понад передбачених законодавством за рахунок прибутку, що залишається у розпорядженні Підприємства, вирішується за участю профспілкового комітету.
Перелік цих гарантій, пільг та компенсацій включається до колективного договору.
5.2. Підприємства у разі банкрутства або ліквідації гарантують працівникам виплату компенсацій відповідно до законодавства.
5.3. Підприємства не допускають зміну форми власності, перепрофілювання чи ліквідації об'єктів соціально-культурного призначення без погодження з профспілковим комітетом.
Підприємства забезпечують належне фінансування та господарське утримання об'єктів соціально-культурного призначення (у частині будівництва, капітального і поточного ремонтів, експлуатації та обладнання будівель), що знаходяться на їх балансі (у їх власності).
5.4. Підприємства здійснюють заходи з розширення страхування життя і здоров'я працівників.
Розділ VI
ЗАЙНЯТІСТЬ ТА СОЦІАЛЬНИЙ ЗАХИСТ
Сторони домовилися:
6.1. Надавати Підприємствам допомогу у збереженні та створенні нових робочих місць.
6.2. У разі виникнення об'єктивних причин, що зумовлюють звільнення більше, як три відсотки працівників з ініціативи Підприємства, проводити звільнення лише за умови попереднього (не пізніше ніж за три місяці) письмового повідомлення профспілкового комітету чи територіальної (Кримської республіканської, обласної, міської) організації профспілки про причини, обсяги і терміни звільнення працівників із зазначенням їх статі, спеціальності та кваліфікації, а також проведення спільних консультацій щодо організації заходів, спрямованих на сприяння працевлаштуванню вивільнюваних працівників.
6.3. Підприємство може бути ліквідовано лише у випадках, передбачених законодавством України.
У разі ліквідації Підприємства власникові або уповноваженому ним органу спільно з профспілковим комітетом:
- розробляти та затверджувати комплексні заходи щодо соціально-економічного захисту вивільнюваних працівників;
- створювати наглядову комісію з питань дотримання законодавства та соціального захисту.
6.4. У разі вивільнення працівників Підприємствам здійснювати заходи зі сприяння їх працевлаштуванню, організовувати підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації кадрів.
6.5. При зниженні обсягів виробництва з метою збереження робочих місць і кваліфікованих працівників Підприємствам за рахунок власних коштів встановлювати за згодою працівників неповний робочий день або неповний робочий тиждень з оплатою за відпрацьований час на умовах, передбачених колективним договором, але не менше двох третин тарифної ставки (посадового окладу).
6.6. Підприємствам передбачати у колективному договорі:
- заходи зі збереження ефективно діючих і створення нових робочих місць, професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації вивільнюваних працівників протягом періоду до настання строку припинення з ними трудового договору, створення страхових фондів на випадок безробіття;
- здійснення підготовки кадрів у навчальних закладах на договірних умовах, професійного навчання персоналу Підприємства безпосередньо на виробництві;
- проведення з профспілковими органами взаємних консультацій з питань забезпечення зайнятості працівників, які вивільняються, наданням їм пільг і компенсацій відповідно до вимог законодавства;
- зобов'язання щодо соціального захисту ветеранів праці та людей похилого віку.
6.7. Підприємствам зберігати за працівниками, які направляються на перекваліфікацію з відривом від виробництва, пов'язану зі скороченням чисельності або штату працівників, середню заробітну плату на встановлений період навчання.
Розділ VII
ГАРАНТІЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПРОФСПІЛКИ
7.1. Права Профспілки визначаються Законом України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності", іншими законами та нормативно-правовими актами, Генеральною угодою, Статутом Профспілки, колективним договором Підприємства та цією Угодою.
7.2. Підприємство не перешкоджає діяльності Профспілки, створює належні умови для її діяльності, безкоштовно надає необхідне для діяльності приміщення як для роботи, так і проведення зборів, засоби зв'язку, транспорт.
7.3. Підприємство на умовах, передбачених колективним договором, надає членам виборних профспілкових органів, громадським інспекторам по охороні праці, не звільненим від своїх виробничих службових обов'язків, вільний від роботи час із збереженням середньої заробітної плати для виконання ними громадських обов'язків в інтересах колективу, але не менше ніж дві години на тиждень.
7.4. Підприємство забезпечує працівникам, звільненим з роботи у зв'язку з обранням їх до складу виборних профспілкових органів, після закінчення терміну їх повноважень попередню роботу (посаду) або за згодою працівника іншу рівноцінну роботу (посаду).
7.5. Підприємство не допускає звільнення виборних профспілкових працівників протягом одного року після закінчення чи припинення терміну їх повноважень, крім випадків, передбачених законодавством.
7.6. Підприємство за рахунок власних коштів поширює виплати премій, пільг і гарантій, що передбачені колективним договором, на виборних і штатних профспілкових працівників, а також перераховує і сплачує страхові внески до Пенсійного фонду України на всі ці виплати, премії і доплати.
7.7. Підприємство забезпечує участь представників Профспілки у нарадах і засіданнях з питань, що стосуються трудових і соціально-економічних інтересів працівників.
7.8. Конфліктні ситуації і спірні питання, що виникають на Підприємстві, вирішуються шляхом переговорів, компромісних рішень згідно із Законом України "Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)".
7.9. З метою підвищення рівня правової підготовки сторін колективних договорів (угод) та ефективного контролю за їх виконанням Сторони беруть участь у навчанні для представників власників і профспілок.
Розділ VIII
ЗОБОВ'ЯЗАННЯ ПРОФСПІЛКИ
Профспілка:
8.1. Зобов'язується здійснювати заходи щодо недопущення виникнення колективних трудових спорів (конфліктів) і організації страйків з питань, передбачених цією Угодою, за умови її виконання.
8.2. Відповідно до законодавства та цієї Угоди постійно захищає правові, економічні і професійні інтереси працівників галузі, надає членам профспілки безкоштовні консультації та юридичну допомогу.
8.3. Здійснює громадський контроль за дотриманням законодавства з питань охорони праці через виборні органи, громадських і технічних інспекторів праці профспілки, постійно інформує Президію ЦК профспілки про стан охорони праці і вносить відповідні подання щодо усунення недоліків у цій роботі.
8.4. Відстоює інтереси трудових колективів при проведенні приватизації об'єктів соціально-культурного призначення і житла Підприємства.
Розділ IX
ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ СТОРІН ЗА ВИКОНАННЯ ВЗЯТИХ ЗОБОВ'ЯЗАНЬ
9.1. Сторони, що уклали Угоду, несуть відповідальність за виконання взятих зобов'язань відповідно до законодавства.
9.2. Положення цієї Угоди обов'язкові для врахування при проведенні колективних переговорів на регіональному і виробничому рівні як мінімальні гарантії.
Положення колективних угод (договорів) на регіональному (виробничому) рівні, що погіршують умови цієї Угоди, є недійсними.
Розділ X
КОНТРОЛЬ ЗА ВИКОНАННЯМ УГОДИ
10.1. Контроль за виконанням Угоди здійснюється комісією, сформованою Сторонами (додаток 6).
10.2. Контроль за виконанням Угоди можуть здійснювати також профспілкові органи, трудовий колектив чи Підприємство, які звертаються при виявленні порушень до двосторонньої комісії або безпосередньо до осіб, які підписали Угоду.
10.3. Сторони щоквартально надають одна одній на безоплатній основі наявну статистичну інформацію з питань, які є предметом цієї Угоди.
10.4. Сторони, що уклали Угоду, аналізують її положення та звітують про стан їх виконання протягом року у строки за взаємною домовленістю:
за перше півріччя - у липні місяці;
за річними підсумками - у лютому місяці.
10.5. Угоду підписано у трьох примірниках, які зберігаються у кожної із Сторін і Міністерстві праці та соціальної політики України і мають однакову юридичну силу.
Міністр будівництва, архітектури
та житлово-комунального
господарства України
Голова ЦК профспілки працівників
будівництва і промисловості
будівельних матеріалів України


П.С.Качур


В.М.Яньшин
Додаток 1
до Галузевої угоди
на 2006-2008 роки
КОЕФІЦІЄНТИ
співвідношень розмірів посадових окладів керівників, професіоналів, фахівців і технічних службовців науково-дослідних, проектних, проектно-вишукувальних і вишукувальних організацій до мінімального розміру тарифної ставки (окладу)
ПосадиКоефіцієнти
співвідношень
розмірів
посадових
окладів до
мінімального
розміру
тарифної
ставки
(окладу)
КерівникиКонтракт
Заступник директора з наукової роботи
доктор наук5,5 - 6,6
кандидат наук5,1 - 6,3
без вченого ступеня4,5 - 5,7
Заступник директора науково-дослідної організації,
головний інженер
2,4 - 4,9
Заступник директора проектної,
проектно-вишукувальної та вишукувальної
організації, головний інженер
2,4 - 4,9
Заступник директора з господарських питань2,4 - 4,9
Завідувач (начальник): науково-дослідного відділу
(лабораторії), вчений секретар науково-дослідної
організації
доктор наук3,5 - 5,4
кандидат наук3,0 - 5,0
без вченого ступеня2,5 - 3,9
Завідувач (начальник) науково-дослідного сектору
(лабораторії), що входить до складу
науково-дослідного відділу (відділення,
лабораторії) науково-дослідної організації
доктор наук3,2 - 5,3
кандидат наук2,9 - 4,5
без вченого ступеня2,5 - 4,0
Завідувачі (начальники): науково-дослідного,
конструкторського, технологічного, проектного,
вишукувального, технічного, виробничого та інших
основних відділів (відділень, лабораторій),
архітектурно-планувальних майстерень в проектних і
вишукувальних організаціях
2,5 - 4,0
Завідувачі (начальники) відділів (лабораторій):
автоматизованих систем проектування,
патентно-ліцензійної, винахідницької і
раціоналізаторської роботи, впровадження
науково-технічних розробок
2,5 - 4,0
Головний інженер (конструктор, технолог,
архітектор) проекту, керівник партії
2,5 - 4,1
Головні: архітектор, будівельник, механік,
енергетик, економіст, метролог, геолог,
гідрогеолог, геофізик та інші головні фахівці в
основних відділах (відділеннях, лабораторіях),
архітектурно-планувальних,
архітектурно-конструкторських майстернях
3,7 - 4,2
Головний бухгалтер2,4 - 4,9
Керівники секторів (груп, бригад, лабораторій), що
входять до складу основних структурних підрозділів
2,1 - 3,4
Завідувач (начальник) відділів:
планово-виробничого, планово-економічного,
стандартизації, науково-технічної інформації;
начальник проектного кабінету
2,6 - 4,2
Керівники груп, секторів, що входять до складу
планово-виробничого, планово-економічного
відділів, відділів стандартизації,
науково-технічної інформації, проектного кабінету
1,9 - 3,0
Завідувач (начальник) відділів: капітального
будівництва, кадрів, технічного переозброєння,
експлуатаційно-технічного, матеріально-технічного
постачання, технічної документації, оформлення та
випуску проектів, бібліотеки
2,0 - 3,7
Завідувач (начальник) господарського відділу,
канцелярії, центрального складу
1,5 - 2,9
Завідувач: технічного архіву, геокамери,
копіювально-розмножувального бюро,
фотолабораторії, бюро оформлення та випуску
проектів
1,3 - 2,3
Завідувач гуртожитку, бази відпочинку1,3 - 1,5
ПРОФЕСІОНАЛИ ТА ФАХІВЦІ
Головний науковий співробітник4,2 - 5,4
Провідний науковий співробітник4,0 - 4,5
Старший науковий співробітник3,0 - 3,7
Науковий співробітник2,5 - 3,3
Молодший науковий співробітник2,0 - 3,0
Провідні інженери: конструктор, технолог,
програміст, з охорони праці, електронник;
провідні: геолог, геодезист, топограф, архітектор,
художник, математик
2,5 - 3,3
Інженери: конструктор-технолог, електронник,
програміст; математик
I категорії2,7 - 3,1
II категорії2,0 - 2,8
III категорії1,7 - 2,4
Провідні інженери інших спеціальностей, економіст,
психолог, соціолог, бухгалтер, перекладач,
юрисконсульт та інші фахівці
2,7 - 3,1
Інженери інших спеціальностей: геолог, геодезист,
топограф, архітектор, економіст, соціолог,
психолог, бухгалтер, перекладач, юрисконсульт,
бібліотекар та інші фахівці
I категорії2,5 - 3,0
II категорії2,2 - 2,5
Інженери всіх спеціальностей, економіст, соціолог,
психолог, бухгалтер, перекладач, юрисконсульт,
бібліотекар та інші фахівці
1,9 - 2,2
Техніки всіх спеціальностей
I категорії1,1 - 2,1
II категорії1,1 - 2,0
Кресляр-конструктор, кресляр (архітектура),
інспектор
1,0 - 1,5
ТЕХНІЧНІ СЛУЖБОВЦІ
Товарознавець, коректор1,0 - 1,9
Рахівник1,0 - 1,5
Архіваріус1,1 - 1,5
Примітки:
1. Керівникам державних науково-дослідних, проектних, проектно-вишукувальних організацій, що належать до сфери управління Мінбуду України, посадові оклади встановлюються відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 19.05.99 N 859 "Про умови і розміри оплати праці керівників підприємств, заснованих на державній, комунальній власності, та об'єднань державних підприємств".
Керівникам філій, відділень тощо, виділених на окремий баланс, посадові оклади встановлюються як для керівників відповідної групи організацій залежно від середньооблікової чисельності працюючих в еквіваленті повної зайнятості.
2. Для наукових працівників державних наукових установ та організацій, що належать до сфери управління Мінбуду України, надбавки за стаж наукової роботи встановлюються постановою Кабінету Міністрів України від 14.04.2004 N 494 "Про затвердження Порядку виплати надбавки за стаж наукової роботи".
Перелік посад наукових працівників визначається постановою Кабінету Міністрів України від 04.03.2004 N 257 "Про затвердження переліку посад наукових (науково-педагогічних) працівників підприємств, установ, організацій, вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації, перебування на яких дає право на призначення пенсії та виплату грошової допомоги у разі виходу на пенсію відповідно до статті 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність".
3. Для працівників дослідних (експериментальних) виробництв, цехів, майстерень, дільниць, геологічних, вишукувальних експедицій і партій, а також підрозділів, що випускають продукцію або виконують роботи (послуги), що не властиві основній діяльності науково-дослідних, проектних, проектно-вишукувальних та вишукувальних організацій (транспортні і обслуговуючі підрозділи, тощо), застосовуються умови оплати праці, передбачені для працівників підприємств тих галузей, до яких відносяться ці підрозділи за характером виробництва.
4. Посадові оклади заступників керівників структурних підрозділів встановлюються на 10-30 відсотків нижче посадового окладу відповідного керівника.
5. Керівникам проектних, проектно-вишукувальних та вишукувальних організацій надається право встановлювати посадові оклади заступникам директорів, головним інженерам, керівникам, професіоналам та фахівцям основних підрозділів, які мають вчений ступінь і працюють за своєю спеціальністю, на рівні посадових окладів відповідних працівників науково-дослідних організацій.
6. Максимальні розміри посадових окладів встановлюються працівникам у разі проектування особливо важливих і складних об'єктів (продукції).
7. Вищенаведені коефіцієнти співвідношень посадових окладів поширюються на Центральну службу "Укрінвестекспертизи" та працівників її регіональних служб.
Додаток 2
до Галузевої угоди
на 2006-2008 роки
КОЕФІЦІЄНТИ
співвідношень розмірів місячних тарифних ставок (посадових окладів) робітників до мінімального базового розміру тарифної ставки (окладу)
Найменування професійКоефіцієнти
співвідношень
тарифних
ставок
(посадових
окладів) до
мінімального
розміру
тарифної
ставки
(окладу)
Вахтер, гардеробник, прибиральник службових
приміщень, двірник
1,0
Світлокопіювальник, склографіст (ротаторник)1,25
Палітурник документів1,25
Оператор апаратів мікрофільмування та копіювання1,25
Оператор копіювальних і розмножувальних машин
- при одержанні копій на папері1,25
- при виготовленні друкарських форм з текстових і
штрихових оригіналів
1,6
- при виготовленні друкарських форм з оригіналів,
які містять напівтонові та растрові зображення
1,75
Оператори електронно-обчислювальних та
обчислювальних машин
II розряд1,4
III розряд1,5
IV розряд1,6
Оператор електронно-обчислювальних та
обчислювальних машин (старший)
1,75
Робітники у виробничих цехах та підрозділах,
безпосередньо зайнятих ремонтом, наладкою
основного технологічного, електричного та
наукового устаткування, машин, механізмів,
автоматів та іншого рухомого складу,
електронно-обчислювальної техніки,
контрольно-вимірювальних приладів та автоматики
1,2
Робітники, зайняті на верстатних роботах1,2
Робітники-механізатори, зайняті на
вантажно-розвантажувальних роботах
1,2
Висококваліфіковані робітники, зайняті на
особливо важливих та відповідальних роботах,
балансувальник деталей та вузлів, газозварник,
макетник макетно-модельного проектування,
модельних архітектурних деталей, налагоджувальних
приладів, апаратури та систем автоматичного
контролю, регулювання та контролю, регулювальник
радіоелектронної апаратури та приладів, слюсар
електромонтажник, слюсар механоскладальних робіт,
слюсар-електрик з обслуговування та ремонту
електроустаткування, токар, фрезерувальник,
шліфувальник, електрогазозварник, електромеханік
з ремонту та обслуговування
лічильно-обчислювальних машин тощо
1,75
Додаток 3
до Галузевої угоди
на 2006-2008 роки
ПЕРЕЛІК
доплат і надбавок до тарифних ставок і посадових окладів працівників підприємств, що мають міжгалузевий характер
Найменування доплат
і надбавок
Розміри доплат і надбавок
ДОПЛАТИ:
За суміщення
професій (посад)
доплати одному працівникові не обмежуються
максимальними розмірами і визначаються
наявністю економії за тарифними ставками і
окладами суміщуваних посад працівників
За розширення зони
обслуговування або
збільшення обсягів
робіт
доплати одному працівникові не обмежуються
максимальними розмірами і визначаються
наявністю економії за тарифними ставками і
окладами, які могли б виплачуватися за умови
дотримання нормативної чисельності
працівників
За виконання
обов'язків
тимчасово
відсутнього
працівника
до 100 відсотків тарифної ставки (окладу,
посадового окладу) відсутнього працівника
За роботу в важких,
шкідливих і
особливо шкідливих
умовах праці
за роботу у важких і шкідливих умовах
праці - 4, 8, 12 відсотків; за роботу
у особливо важких і особливо шкідливих
умовах праці - 16, 20, 24 відсотки
тарифної ставки (окладу)
За інтенсивність
праці
до 12 відсотків тарифної ставки (окладу)
За роботу у
вечірній час при
багатозмінному
режимі роботи (з 18
до 22 годин)
до 20 відсотків годинної тарифної ставки
(окладу, посадового окладу) за кожну годину
роботи в цей час
За роботу у нічний
час
від 35 до 40 відсотків годинної тарифної
ставки (окладу, посадового окладу) за кожну
годину роботи в цей час
На період освоєння
нових норм трудових
затрат
підвищення відрядних розцінок до
20 відсотків;
підвищення тарифних ставок до 10 відсотків
За керівництво
бригадою
(бригадиру, не
звільненому від
основної роботи)
диференційовані доплати встановлюються до
місячної тарифної ставки розряду,
присвоєного бригадиру, з чисельністю
робітників у бригаді:
до 10 осіб - 25 відсотків;
понад 10 осіб - 40 відсотків;
понад 25 осіб - 60 відсотків;
доплата встановлюється ланковим з
чисельністю ланки понад 5 осіб -
до 50 відсотків відповідної доплати
бригадиру
За ненормований
робочий день водіям
легкових
автомобілів
до 25 відсотків місячної тарифної ставки
(окладу) за відпрацьований час
НАДБАВКИ:
За класність водіям
легкових і
вантажних
автомобілів,
автобусів:
1 класудо 25 відсотків тарифної ставки за
відпрацьований час
2 класудо 10 відсотків тарифної ставки за
відпрацьований час
За високу
професійну
майстерність
диференційовані надбавки встановлюються до
тарифних ставок (окладів) робітників:
3-го розряду - 12 відсотків;
4-го розряду - 16 відсотків;
5-го розряду - 20 відсотків;
6-го і більш високих розрядів - 24 відсотка
За високі
досягнення в праці
до 50 відсотків посадового окладу
За виконання
особливо важливої
роботи на строк її
виконання
до 50 відсотків посадового окладу
За складність,
напруженість у
роботі
до 50 відсотків посадового окладу
Додаток 4
до Галузевої угоди
на 2006-2008 роки
КОЕФІЦІЄНТИ
співвідношень розмірів тарифних ставок (окладів) працівників наскрізних професій до мінімального розміру тарифної ставки (окладу)
Найменування професійКількість
мінімальних
розмірів
тарифної ставки
(окладу) у
тарифній ставці
(місячному
посадовому
окладі)
Завідувачі: канцелярії, центрального складу1,63
Референт, завідувач машинописного бюро; старші:
касир, інкасатор, товарознавець,
перекладач-дактилолог, стенографістка
I категорії
1,5
Касир, інкасатор, інспектор; завідувачі: архіву,
господарства, складу,
копіювально-розмножувального бюро,
фотолабораторії, кінного двору; стенографістка
II категорії, друкарка I категорії
1,38
Завідувач об'єднаного архіву з обсягом
матеріалів:
до 75 тис. одиниць схову1,63
понад 75 тис. одиниць схову1,75
Друкарка II категорії, секретар-стенографістка,
секретар, диспетчер з відпуску готової
продукції, експедитор з перевезення вантажів,
таксувальник, старший табельник, секретар
навчальної частини (диспетчер), секретар
незрячого фахівця (викладача)
1,25
Секретар-друкарка, секретар, агент з постачання,
рахівник, кресляр, діловод, архіваріус,
калькулятор, нарядник, обліковець, табельник,
копіювальник, експедитор, завідувач камери схову
1,13
Робітники:
Машиніст з прання та ремонту спецодягу, робітник
виробничих лазень
1,25
Вагар, возій, кастелянка, контролер
водопровідного господарства, конюх, наглядач
гідротехнічних споруд, оглядач гідротехнічних
об'єктів, підсобний (транспортний) робітник,
двірник, склопротиральник, прибиральник:
територій, виробничих приміщень
1,13
Водій електро- та автовізка, водій самохідних
механізмів, дезінфектор, комірник, контролер
газового господарства, палітурник документів,
приймальник замовлень, приймальник
сільськогосподарських продуктів і сировини,
наглядач гідротехнічних споруд (старший)
1,25
Натирач підлоги1,13
Інструктор виробничого навчання робітників
масових професій
2,74
Робітник з благоустрою (на роботах по видаленню
нечистот вручну)
1,63
Водій транспортно-прибиральної машини, комірник
(старший), оператор автоматичного газового
захисту
1,38
Гардеробник, кубівник, кур'єр, кучер,
прибиральник службових приміщень, сторож,
швейцар, опалювач
1,0
Сатураторник, маркувальник1,2
Черговий бюро перепусток, контролер на
контрольно-пропускному пункті
1,25
Ліфтер1,0
Ліфтери при швидкості руху ліфтів:
- від 2,5 до 5 метрів за секунду1,25
- від 5 до 7 метрів за секунду1,38
- понад 7 метрів за секунду1,5
Оператор апаратів мікрофільмування і копіювання,
комірник на складах кислот і хімікатів
1,38
Робітники, зайняті на вантажно-розвантажувальних
роботах:
При навантаженні (розвантаженні) в гарячому
стані металу, агломерату і шлаку; при
навантаженні (розвантаженні) руди, пеку,
вугілля, вугільного брикету, креозоту, подової і
анодної маси, азбесту, негашеного вапна,
мінеральної вати, цементу; при навантаженні
(розвантаженні) в судна шкідливих для здоров'я
вантажів, що змерзлися, і вантажів з вагою
одного місця більш як 50 кг
2,1
При навантаженні (розвантаженні) в залізничні
вагони, автомобілі та інший рухомий склад
шкідливих для здоров'я вантажів, вантажів, що
змерзлися, і вантажів з вагою одного місця більш
як 50 кг; при навантаженні (розвантаженні) в
судна інших вантажів
1,9
При навантаженні (розвантаженні) у залізничні
вагони, автомобілі та інший рухомий склад інших
вантажів; на внутрішньо-складський по переробці
вантажів
1,69
Робітники комплексних бригад, що виконують
вантажно-розвантажувальні роботи із
застосуванням засобів комплексної механізації і
суміщають професії вантажника і механізатора
При навантаженні (розвантаженні) в гарячому
стані металу, агломерату і шлаку; при
навантаженні (розвантаженні) руди, пеку,
вугілля, вугільного брикету, креозоту, подової і
анодної маси, азбесту, цементу, інших шкідливих
для здоров'я вантажів, вантажів, що змерзлися, і
вантажів з вагою одного місця більш як 50 кг
2,36
При навантаженні (розвантаженні) інших вантажів2,1
Додаток 5
до Галузевої угоди
на 2006-2008 роки
ОРІЄНТОВНИЙ ПЕРЕЛІК
робіт, професій та посад працівників з ненормованим робочим днем, зайнятих на підприємствах будівельної галузі, для надання щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці
1. Керівники підприємств, організацій, акціонерних товариств (керуючі, начальники, директори тощо).
2. Головні інженери, головні інженери (керівники) проектів.
3. Начальники (керівники) та їх заступники: відділів, проектів, господарств, виробництв, майстерень, цехів, дільниць, змін, секторів, проектних кабінетів, бібліотек, клубів, студій, бюро, груп і інших підрозділів.
4. Завідувачі: баз, лабораторій, бюро, бібліотек, клубів, студій, господарств, машинописних креслярсько-копіювальних і копіювально-розмножувальних бюро, архівів, канцелярій, складами, гуртожитків, кабінетами.
5. Головні фахівці усіх спеціальностей: механіки, технологи, маркшейдери, енергетики, електрики, електромеханіки, зварники, економісти, диспетчери, конструктори, товарознавці, художники-конструктори (дизайнери) та інші.
6. Наукові співробітники, вчені секретарі.
7. Головні бухгалтери (старші бухгалтери на правах головних бухгалтерів).
8. Провідні: інженери усіх спеціальностей, конструктори, економісти, бухгалтери, бухгалтери-ревізори, юрисконсульти, психологи, соціологи, фізіологи, художники, художники-конструктори, математики та ін.
9. Інженери усіх спеціальностей та категорій, економісти, маркшейдери, бухгалтери, бухгалтери-ревізори, ревізори, юрисконсульти, психологи, соціологи, фізіологи, художники (дизайнери), перекладачі, консультанти, нормувальники, фахівці та інші.
10. Старші: інструктори, інспектори, ревізори: з безпеки руху, рухомого складу та споруд.
11. Техніки усіх спеціальностей і категорій.
12. Старші виконавці робіт, виконавці робіт, майстри, механіки дільниць, механіки (електромеханіки).
13. Нормувальники, табельники.
14. Чергові: служби руху, по сортувальних гірках.
15. Інспектори, інструктори, таксувальники, рахівники, касири, товарознавці, агенти, комірники, експедитори, адміністратори, лаборанти, фотографи, копіювальники.
16. Старші друкарки, друкарки усіх категорій, стенографістки, секретарі.
17. Старші: бібліотекарі, бібліографи; бібліотекарі, бібліографи.
18. Архіваріуси, діловоди, паспортисти, старші оператори, оператори електронно-обчислювальних та обчислювальних машин, копіювальних та розмножувальних машин; старші оператори, оператори комп'ютерного набору.
19. Креслярі-конструктори, креслярі.
20. Водії автотранспортних засобів (легкових автомобілів).
21. Коменданти, кастелянки, вихователі в гуртожитках, завідувачі камер схову, техніки-доглядачі.
Примітки:
Заступникам та помічникам ненормований робочий день установлюється у тих випадках, коли він установлений відповідним керівникам організацій і їх структурних підрозділів.
Рекомендації щодо порядку надання працівникам з ненормованим робочим днем щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці затверджені наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 10.10.97 N 7.
Додаток 6
до Галузевої угоди
на 2006-2008 роки
СКЛАД
комісії від Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України та Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України з контролю виконання Галузевої угоди на 2006-2008 роки
Від Мінбуду України:
ЛОТОЦЬКИЙ Орест
Богданович
- заступник Міністра (співголова комісії)
БЕРВЕЦЬКИЙ Володимир
Федорович
- начальник Відділу координації діяльності
підвідомчих організацій Мінбуду України
СЛЮСАРЕНКО Юрій
Степанович
- перший заступник директора з наукової
роботи Державного науково-дослідного
інституту будівельних конструкцій
(НДІБК)
БІЛОКОНЬ Юрій
Миколайович
- директор Державного підприємства
"Український державний науково-дослідний
інститут проектування міст "Діпромісто"
ОНИЩУК Георгій Ілліч- директор Державного підприємства
"Державний науково-дослідний та
проектно-вишукувальний інститут
"НДІпроектреконструкція"
Від Профспілки:
АНДРЕЄВ Василь
Миколайович
- заступник голови ЦК профспілки
(співголова комісії)
ПРОХВАТИЛО Григорій
Борисович
- заступник голови Дніпропетровської
організації профспілки
ПОНОМАРЧУК Сергій
Анатолійович
- заступник голови Донецької обласної
організації профспілки.