• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Договір про зону вільної торгівлі (укр/рос)

Співдружність Незалежних Держав (СНД) | Договір, Міжнародний документ, Перелік, Правила від 18.10.2011
Реквізити
  • Видавник: Співдружність Незалежних Держав (СНД)
  • Тип: Договір, Міжнародний документ, Перелік, Правила
  • Дата: 18.10.2011
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Співдружність Незалежних Держав (СНД)
  • Тип: Договір, Міжнародний документ, Перелік, Правила
  • Дата: 18.10.2011
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДОГОВІР
про зону вільної торгівлі
(укр/рос)
Дата підписання:18.10.2011
Дата ратифікації:30.07.2012
Дата набрання чинності для України:20.09.2012
( Договір ратифіковано Законом № 5193-VI від 30.07.2012 )( Щодо набуття чинності Договору для Республіки Вірменія див. Лист Державної митної служби № 16/2-16.1/2283-ЕП від 19.10.2012 )
Офіційний переклад
Держави – учасниці Співдружності Незалежних Держав (далі – Сторони),
ураховуючи необхідність належного та ефективного функціонування зони вільної торгівлі,
з метою формування умов для вільного руху товарів,
розуміючи необхідність інтеграції у світову економіку і міжнародну торговельну систему,
керуючись прагненням до постійного підвищення рівня життя населення своїх держав,
виходячи з того, що положення цього Договору застосовуються до торгівлі товарами між Сторонами,
визнаючи загальноприйняті норми міжнародного права та орієнтуючись на норми угод СОТ, зокрема ГАТТ 1994 , у тому числі Статтю XXIV ГАТТ 1994,
домовилися про таке:
Визначення
1. Поняття, що використовуються в цьому Договорі, означають таке:
СОТ – Світова організація торгівлі, створена відповідно до Угоди про заснування Світової організації торгівлі , підписаної в м. Марракеш 15 квітня 1994 року;
ГАТТ 1994 – Генеральна угода про тарифи й торгівлю 1994 року, що міститься в Додатку 1А до Угоди про заснування Світової організації торгівлі від 15 квітня 1994 року;
платежі, еквівалентні миту – платежі, що справляються при імпорті або експорті товару, а також в інших випадках, установлених національним законодавством Сторони, аналогічні за метою і економічним ефектом миту, і які не є митом, компенсацією вартості наданих послуг у зв’язку із здійсненням процедур увезення або вивезення і не пов’язані із застосуванням спеціальних захисних, антидемпінгових, компенсаційних заходів у взаємній торгівлі;
імпорт товару – увезення товару на митну територію Сторони без зобов’язання щодо зворотного вивезення;
експорт товару – вивезення товару з митної території Сторони без зобов’язання щодо зворотного ввезення;
реекспорт – вивезення товару, який походить з митної території однієї із Сторін, з митної території іншої Сторони в треті країни;
санкціонований реекспорт – реекспорт товару, стосовно якого Сторона, що є країною походження цього товару, встановлює або зберігає мито щодо експорту до третіх країн, здійснений за наявності належно оформленого письмового дозволу, який виданий уповноваженим органом країни походження товарів;
несанкціонований реекспорт – реекспорт товару, стосовно якого Сторона, що є країною походження цього товару, встановлює або зберігає мито щодо експорту до третіх країн, здійснений без належно оформленого письмового дозволу уповноваженого органу країни походження товарів.
2. При використанні в цьому Договорі посилань на положення ГАТТ 1994 або інші міжнародні договори, укладені в рамках СОТ, терміни "договірна сторона/договірні сторони" або "член/члени", що містяться в них, означають відповідно Сторона/Сторони, як вони визначені у преамбулі цього Договору.
Застосування мита і платежів, еквівалентних миту
1. Сторона не застосовує мита та інших платежів, еквівалентних миту, стосовно експорту товару, призначеного для митної території іншої Сторони, та/або імпорту товару, що походить з митної території іншої Сторони, за винятком випадків, передбачених в додатку 1, що є невід’ємною частиною цього Договору.
2. Сторони не підвищують рівня ставок мита у взаємній торгівлі стосовно товарів, зазначених у додатку 1 до цього Договору.
3. Якщо Сторона, що застосовує експортне мито згідно з додатком 1 до цього Договору, скасувала його або знизила його рівень стосовно третьої країни, то ця зміна застосовується по відношенню до Сторін. Це правило застосовується без шкоди для положень статті 18 цього Договору.
4. Якщо інше не передбачено цим Договором, мито не застосовується таким чином, який міг призвести до посилення дискримінації між Сторонами і третіми країнами.
5. Якщо стосовно товарів, зазначених у додатку 1 до цього Договору, передбачається механізм зміни ставок мита залежно від зміни економічних, статистичних або інших показників, за винятком митної вартості товару, то Сторони не змінюють такого механізму таким чином, який може призвести до підвищення рівня тарифного захисту.
6. Держава, яка приєдналася до цього Договору, не застосовує мита щодо експорту або імпорту товару, який походить з митних територій інших Сторін і призначений для митних територій цих інших Сторін, таким чином, щоб це призвело до збільшення ставки мита порівняно з тією, яка застосовувалася цією державою, що приєдналася, по відношенню до інших Сторін на дату набрання чинності цим Договором, якщо інше не випливає з порядку встановлення мита, який використовується на дату набрання чинності цим Договором.
7. Ніщо в цій статті не перешкоджає будь-якій Стороні справляти стосовно імпорту товару:
обов’язковий платіж, еквівалентний відповідно до положень статті 5 цього Договору внутрішньому податку, який справляє по відношенню до цього товару, якщо він вироблений на території цієї Сторони, або товару, з якого імпортований товар був повністю або частково виготовлений чи вироблений, або платіж, пов’язаний із застосуванням внутрішніх податків стосовно імпортованого товару відповідно до положень статті 5 цього Договору;
мито, що застосовується відповідно до положень статей 8 і 9 цього Договору.
8. Ніщо в цій статті не перешкоджає Стороні справляти стосовно імпорту або експорту товару збори, які ґрунтуються на вартості наданих послуг і застосовуються відповідно до положень пункту 1 Статті VIII ГАТТ 1994 .
9. Сторона не змінює способів і порядку встановлення і застосування зборів, передбачених пунктом 7 цієї статті, таким чином, щоб це призвело до збільшення розміру збору порівняно з розміром збору, що застосовується цією Стороною на дату набрання чинності цим Договором, без збільшення вартості наданих послуг, якщо тільки така зміна не спрямована на більш повне відображення рівня вартості наданих послуг.
10. Протягом 30 днів з дати набрання чинності цим Договором Сторони повідомляють одна одну про збори, передбачені пунктом 8 цієї статті.
11. У разі коли Сторона застосовує нульові або знижені ставки експортних мит при експорті на митні території інших Сторін порівняно із ставками мит, які застосовуються щодо експорту товарів, призначених для митних територій третіх країн, то такі інші Сторони забороняють несанкціонований реекспорт таких товарів. У разі коли така заборона не встановлена або фактично не застосовується, Сторона, що застосовує нульові або знижені ставки експортних мит при експорті на митні території інших Сторін, має право збільшити їх до рівня, що застосовується при експорті на митні території третіх країн.
12. Сторони в рамках двосторонніх домовленостей можуть домовитися про інші способи врегулювання відносин, передбачених пунктом 11 цієї статті, що не передбачають уведення заборони на реекспорт.
13. Протягом 30 днів з дати набрання чинності цим Договором кожна із Сторін письмово повідомляє інші Сторони про товари, стосовно експорту яких до третіх країн справляється мито, а також про розміри ставок (і, коли це можливо щодо механізму розрахунку ставок) такого мита.
14. Будь-які зміни списку товарів, зазначених у пункті 13 цієї статті, а також будь-які зміни розмірів ставок або механізму розрахунку ставок мита, згаданих у пункті 13 цієї статті, письмово доводяться кожною Стороною до відома інших Сторін не пізніше ніж за 30 днів до дати набрання чинності такими змінами.
15. Сторони домовилися проводити переговори щодо зниження і поетапного скасування експортних мит, що зазначені в додатку 1 до цього Договору. Перший раунд таких переговорів відбудеться не пізніше ніж через 6 місяців після набрання чинності цим Договором.
Результати таких переговорів оформляються Протоколами.
Скасування кількісних обмежень у взаємній торгівлі
1. Жодна із Сторін не встановлює та/або не зберігає на ввезення будь-якого товару з території іншої Сторони або на вивезення будь-якого товару, призначеного для території іншої Сторони, ніяких заборон або обмежень крім тих, які дозволяються Статтею XI ГАТТ 1994 , у тому числі Пояснювальними зауваженнями до цієї статті, а також статтями 8 і 9 цього Договору.
2. Заборони і обмеження, що підлягають скасуванню відповідно до пункту 1 цієї статті, які діють на момент набрання чинності цим Договором, скасовуються згідно з графіком, передбаченим додатком 2 до цього Договору, що є його невід’ємною частиною.
3. Сторона, що встановлює кількісні обмеження, які допускаються відповідно до пункту 1 цієї статті, завчасно інформує інші Сторони про причини встановлення, форми і можливі терміни застосування згаданих обмежень, що стосуються інтересів Сторін, з обґрунтуванням такої дії.
4. Сторони вирішують всі питання, що виникають у зв’язку із застосуванням допустимих кількісних обмежень, шляхом консультацій.
5. При виборі заходів відповідно до цієї статті Сторони віддають перевагу тим з них, які найменш негативно впливають на досягнення цілей цього Договору.
6. У разі застосування кількісних обмежень Сторони дотримуються положень, передбачених Статтею XIII ГАТТ 1994 .
Визначення країни походження товарів
1. Для визначення країни походження товарів, що походять із Сторін і знаходяться в торговельному обороті між ними, Сторони керуються Правилами визначення країни походження товарів, що є невід’ємною частиною Угоди про Правила визначення країни походження товарів у Співдружності Незалежних Держав від 20 листопада 2009 року .
2. Порядок визначення країни походження товарів, що походять і ввозяться на митні території Сторін з третіх країн, і вивозяться з митних територій Сторін у треті країни, регламентується національним законодавством Сторін і міжнародними договорами, учасниками яких вони є.
Національний режим
Сторони надають одна одній національний режим відповідно до Статті III ГАТТ 1994 .
Державні закупівлі
1. Стосовно всіх законів, нормативних актів, процедур і практики, що стосуються державних закупівель у розумінні пункту 8(а) Статті III ГАТТ 1994 , на які поширюються положення пункту 3 цієї статті, кожна із Сторін надає стосовно товарів та їх постачальників, що походять з території будь-якої іншої Сторони, режим не менш сприятливий ніж той, який надається:
1) вітчизняним товарам і постачальникам;
2) товарам, що походять з території будь-якої іншої Сторони, і їх постачальникам.
2. Положення пункту 1 цієї статті не застосовуються щодо мита та інших платежів, еквівалентних миту, що справляються при імпорті.
3. Положення пункту 1 цієї статті застосовуються на дво- або багатосторонній основі між заінтересованими Сторонами.
4. Протягом трьох місяців після набрання чинності цим Договором заінтересовані Сторони розпочнуть переговори щодо розроблення Протоколу до цього Договору, який визначатиме зобов’язання Сторін стосовно правил і процедур регулювання сфери державних закупівель, з метою їх завершення в трирічний термін.
Свобода транзиту
1. Регулювання транзиту товарів і транспортних засобів у рамках цього Договору здійснюється Сторонами відповідно до положень Статті V ГАТТ 1994 .
2. До транзиту товарів і транспортних засобів застосовуються такі умови:
1) товари, що переміщуються транзитом через територію Сторін, повинні одночасно:
а) залишатися в незмінному стані, крім змін унаслідок природного зносу або втрат за нормальних умов транспортування та зберігання;
б) не використовуватися в будь-яких інших цілях, крім транзиту;
в) доставлятися в митний орган призначення в терміни, встановлені митним органом відправлення, виходячи з можливостей транспортного засобу, що перевозить товар, наміченого маршруту та інших умов перевезення;
2) у разі коли це не суперечить умовам цього Договору, Сторона може відповідно до свого законодавства встановлювати переліки окремих видів товарів, транзит яких заборонений, а також переліки окремих видів товарів, для транзиту яких потрібне отримання спеціальних дозволів уповноважених органів Сторін. Сторони повідомляють одна одну про свої переліки;
3) у разі переривання транзиту внаслідок аварії або настання обставин непереборної сили перевізник керується нормами, встановленими національним законодавством Сторони, на території якої відбулося переривання транзиту;
4) митні органи Сторін взаємно визнають національні засоби ідентифікації, інші засоби митного забезпечення, а також документи, необхідні для контролю товарів і транспортних засобів, що їх перевозять, відповідно до міжнародних конвенцій, учасниками яких є Сторони, та/або досягнутими між ними домовленостями;
5) кожна із Сторін надає товарам, які знаходяться в режимі транзиту через територію будь-якої іншої Сторони, режим не менш сприятливий, ніж той режим, який був би наданий таким товарам, якби вони транспортувалися з місця походження до місця призначення без переміщення через територію такої іншої Сторони.
3. Положення цієї статті не поширюються на трубопровідний транспорт.
4. Заінтересовані Сторони розпочнуть переговори з розробки угоди щодо транзиту трубопровідним транспортом і завершать такі переговори протягом 6 місяців після набрання чинності цим Договором.
Застосування спеціальних захисних заходів у взаємній торгівлі
1. Ніщо в цьому Договорі не обмежує права Сторони (митного союзу-1) застосовувати спеціальні захисні заходи. Такі заходи щодо промислових і сільськогосподарських товарів повинні застосовуватися тільки відповідно до Статті XIX ГАТТ 1994 , Угоди СОТ із захисних заходів та цього Договору.
2. При застосуванні спеціальних захисних заходів Сторона (митний союз) виключає з-під дії цих заходів товар, що походить з території іншої Сторони, за умови, що імпорт даного товару здійснювався в таких кількостях і на таких умовах, які не завдали шкоди та/або не створили загрози завдання шкоди національній промисловості цієї Сторони (митного союзу).
Імпорт товару, що походить з території іншої Сторони, розглядається як такий що не завдає шкоди та/або не загрожує завдати шкоду національній промисловості Сторони (митного союзу), якщо інша Сторона не входить до п’яти основних постачальників товару, що імпортується, за останні три роки і дотримуються одночасно такі умови:
за останні три роки обсяги імпорту з іншої Сторони скорочувалися або зростали в менших обсягах (в абсолютних і відносних показниках) порівняно з імпортом з інших країн;
рівень цін імпорту товарів з іншої Сторони дорівнює або вищий за рівень цін національного товаровиробника аналогічних або безпосередньо конкуруючих товарів на внутрішньому ринку Сторони (митного союзу), що імпортує.
3. У разі наміру однієї із Сторін (митного союзу) застосувати спеціальні захисні заходи ця Сторона (митний союз) не пізніше ніж за 30 днів до завершення розслідування інформує про такий намір інші Сторони, яких може торкнутися застосування заходу. Зацікавлені Сторони проводять консультації з метою знаходження взаємоприйнятного рішення.
4. При виборі виду спеціальних захисних заходів Сторони (митний союз) віддають перевагу тим заходам, які завдадуть найменшої шкоди досягненню цілей цього Договору.
__________
-1 Для цілей статті 8, 9 цього Договору під митним союзом розуміють об'єднання Сторін, в рамках якого передбачено застосування єдиних спеціальних захисних, антидемпінгових і компенсаційних заходів.
Застосування антидемпінгових і компенсаційних заходів у взаємній торгівлі
1. Ніщо в цьому Договорі не перешкоджає Стороні (митному союзу) застосовувати щодо імпорту товару, який походить з іншої Сторони, антидемпінгові або компенсаційні заходи. Такі заходи щодо промислових і сільськогосподарських товарів повинні застосовуватися тільки відповідно до Статей VI, XVI ГАТТ 1994 , Угоди СОТ із застосування Статті VI ГАТТ 1994 , Угоди СОТ із субсидій і компенсаційних заходів та цим Договором.
2. У разі наміру однієї із Сторін (митного союзу) застосувати антидемпінгові або компенсаційні заходи ця Сторона (митний союз) надає до застосування заходів іншим заінтересованим Сторонам відповідну інформацію щодо основних фактів і висновків, які є підставою для застосування заходів. Таке розкриття повинно здійснюватись завчасно, для того щоб Сторони змогли захистити свої інтереси, але не пізніше ніж за 30 днів до завершення розслідування.
3. Сторона (митний союз), яка має намір застосувати або продовжити дію антидемпінгових або компенсаційних заходів, повинна надати заінтересованим Сторонам адекватну можливість для проведення попередніх консультацій до завершення розслідування.
4. При виборі виду антидемпінгових або компенсаційних заходів Сторони (митний союз) віддають перевагу тим заходам, які завдадуть найменшої шкоди досягненню цілей цього Договору.
Надання субсидій
1. Сторони надають субсидії відповідно до положень Статей VI, XVI ГАТТ 1994 та Угоди СОТ із субсидій і компенсаційних заходів .
2. Сторони не зберігають і не надають заборонених субсидій у тлумаченні статті 3 Угоди СОТ із субсидій і компенсаційних заходів , за винятком заходів, передбачених додатком 3 до цього Договору, який є його невід’ємною частиною.
3. Сторони утримуються від надання специфічних субсидій у тлумаченні статті 2 Угоди СОТ із субсидій і компенсаційних заходів , які можуть призвести до серйозного утиску інтересів інших Сторін і спричинити негативні наслідки, передбачені статтею 6 Угоди СОТ із субсидій і компенсаційних заходів.
4. Кожна Сторона забезпечує прозорість надання державної допомоги підприємствам шляхом щорічного інформування інших Сторін про загальну суму і розподіл допомоги, що надається державою, і надання, на вимогу іншої Сторони інформації про надання державної допомоги в конкретних випадках і схеми надання такої допомоги.
Технічні бар’єри в торгівлі
Сторони у взаємній торгівлі застосовують технічні заходи, включаючи технічні регламенти, стандарти і процедури оцінювання відповідності, керуючись правилами і принципами Угоди СОТ щодо технічних бар’єрів у торгівлі .
Сторони здійснюють співпрацю у сфері стандартизації, метрології, оцінювання (підтвердження) відповідності, акредитації, державного контролю (нагляду) в рамках Міждержавної Ради із стандартизації, метрології і сертифікації на основі Угоди про проведення узгодженої політики у сфері стандартизації, метрології і сертифікації від 13 березня 1992 року .
Санітарні і фітосанітарні заходи
Сторони керуються у взаємній торгівлі правилами і принципами Угоди СОТ із застосування санітарних і фітосанітарних заходів , а також міжнародними договорами у відповідних галузях, учасниками яких вони є.
Платежі
1. Сторони не зберігають і не встановлюють нових обмежень на міжнародні перекази і платежі за постачання товарів у рамках здійснення взаємної торгівлі товарами, за винятком обставин, передбачених статтею 14 цього Договору.
2. Ніщо в цьому Договорі не зачіпає права і зобов’язання Сторін як членів Міжнародного валютного фонду відповідно до Статей Угоди про Міжнародний валютний фонд або відповідно до положень спеціальної валютної угоди, що укладається Сторонами відповідно до пункту 3 цієї статті.
3. Якщо держава, що приєднується до цього Договору, не є учасником статей Угоди про Міжнародний валютний фонд , то з такою державою Сторони укладають спеціальну валютну угоду, яка встановлює порядок здійснення платежів у зв’язку із здійсненням взаємної торгівлі товарами.
Якщо яка-небудь Сторона виходить із Міжнародного валютного фонду відкликає чи яким-небудь іншим чином припиняє свої зобов’язання згідно із Статтею VIII Угоди про Міжнародний валютний фонд , то така Сторона в якнайкоротший термін укладає таку спеціальну валютну угоду з іншими Сторонами.
Обмеження з метою забезпечення платіжного балансу
1. Будь-яка Сторона в разі суттєвих порушень рівноваги її платіжного балансу і серйозних погіршень зовнішнього фінансового становища може встановлювати або зберігати обмеження, що не суперечать нормам Статті XII ГАТТ 1994 і Тлумачення стосовно положень про платіжний баланс ГАТТ 1994, на торгівлю товарами з іншими Сторонами шляхом застосування заходів, що передбачені її законодавством, які призводять до обмеження кількості або вартості товару, дозволеного для імпорту, зокрема вводити обмеження на платежі і перекази у зв’язку із здійсненням торгівлі товарами зі Сторонами.
Заходи з обмеження взаємної торгівлі товарами, включаючи обмеження стосовно платежів і переказів, з метою, що згадана у цьому пункті, можуть застосовуватися, якщо тільки платежі за постачання товарів, що імпортуються Стороною, які здійснюються в рамках взаємної торгівлі, здійснюються у валютах, в яких формуються згадані в пункті 2 цієї статті валютні резерви Сторони, що застосовує такі обмеження взаємної торгівлі товарами.
2. Обмеження стосовно імпорту, включаючи платежі і перекази, що встановлюються, зберігаються або посилюються Стороною відповідно до цієї статті, не повинні бути більш значними, ніж це необхідно для запобігання неминучій загрозі серйозного скорочення валютних резервів такої Сторони, або відновлення розумного темпу зростання валютних резервів такої Сторони.
3. Будь-яка Сторона, що зазнає труднощів із станом платіжного балансу або зовнішнім фінансовим станом, насамперед, використовує для виправлення стану можливості, які дозволяють не зачіпати торгівлю товарами, а саме можливість залучення зовнішніх кредитів та інших ресурсів, і забезпечує належне використання таких кредитів або ресурсів.
4. Сторони, що застосовують обмеження згідно із цією статтею:
дотримуються Статей Угоди про Міжнародний валютний фонд або зобов’язань, передбачених у спеціальній валютній угоді;
не завдають надмірної шкоди комерційним, економічним і фінансовим інтересам будь-якої іншої Сторони;
не застосовують заходів, що виходять за межі необхідного у зв’язку із станом платіжного балансу;
не створюють дискримінації між Сторонами, якщо тільки заходи обмеження торгівлі товарами не спрямовані на вирівнювання балансу між валютами. У такому разі заходи не повинні виходити за межі необхідного дискримінаційного підходу;
поступово припиняють заходи, уведені відповідно до цієї статті, - у міру пом’якшення обставин, що спричинили введення таких заходів;
не перешкоджають без підстав при введенні заходів відповідно до цієї статті ввезенню будь-яких товарів у мінімальних комерційних кількостях, виключення яких з торговельного обороту порушило б звичайні канали торгівлі;
не застосовують обмежень, які перешкодили б увезенню комерційних зразків або дотриманню положень про патенти, товарні знаки, авторське право або аналогічних процедур.
5. До заходів, застосування яких допускається відповідно до цієї статті, не належать такі заходи, як уведення або збереження мит, ліцензування і квотування, якщо тільки через критичний стан платіжного балансу інші заходи не зможуть зупинити різкого погіршення стану щодо зовнішніх розрахунків.
6. Уводячи заходи, які обмежують здійснення платежів і переказів, що є поточними операціями, будь-яка Сторона, яка застосовує такі заходи, негайно інформує Міжнародний валютний фонд про обмеження свободи поточних операцій відповідно до положень Статті VIII Угоди про Міжнародний валютний фонд і проводить консультації з Міжнародним валютним фондом для виправлення стану щодо платіжного балансу або зовнішнього фінансового стану такої Сторони, виявлення економічних проблем, які могли призвести до погіршення стану платіжного балансу Сторони, і визначення оптимальності заходів, що застосовуються.
7. Будь-які обмеження, уведені або збережені Стороною відповідно до цієї статті, або будь-які зміни в них є предметом невідкладного повідомлення інших Сторін.
8. Якщо дозволяють обставини, жодна із Сторін не вводить обмежень відповідно до цієї Статті до проведення консультацій з іншими Сторонами, чиїх інтересів це стосується. Якщо обмеження введені до проведення консультацій, консультації проводяться в можливо короткі терміни.
Консультації проводяться з метою:
оцінки характеру і масштабів ускладнень щодо платіжного балансу і зовнішнього фінансового становища Сторони, що вводить заходи обмеження торгівлі товарами відповідно до цієї статті;
оцінки зовнішньоекономічних і торговельних умов, у яких опинилася така Сторона;
виявлення можливих альтернативних корегуючих заходів, які можуть бути використані.
Загальні винятки
Ніщо в цьому Договорі не повинно тлумачитися як таке, що перешкоджає застосуванню будь-якою Стороною заходів, які належать до Загальних винятків відповідно до Статті XX ГАТТ 1994 , з дотриманням умов, викладених у вказаній статті ГАТТ 1994.
Винятки з міркувань безпеки
Щодо заходів, спрямованих на забезпечення національної безпеки, Сторони застосовують норми Статті XXI ГАТТ 1994 .
Питання адміністрування
Справляння зборів, здійснення формальностей, пов’язаних з імпортом та експортом, застосування правил торгівлі здійснюються відповідно до Статей VIII і X ГАТТ 1994 .
Угоди про митні союзи, вільну торгівлю, прикордонну торгівлю
1. Цей Договір не перешкоджає Сторонам брати участь в угодах про митний союз, вільну торгівлю та/або прикордонну торгівлю відповідно до правил СОТ, і, зокрема, статті XXIV ГАТТ 1994 .
2. Положення цього Договору застосовуються у відносинах між учасниками Митного союзу і Єдиного економічного простору в тій частині, в якій вони не суперечать:
міжнародним договорам, що укладені ними в рамках Митного союзу і Єдиного економічного простору, а також ухваленим на їх підставі рішенням органів Митного союзу;
двостороннім договорам, що укладені між учасниками Митного союзу і Єдиного економічного простору.
3. Участь Сторін у міжнародних договорах, зазначених у пунктах 1 і 2 цієї статті, не обмежує їх права і не звільняє від зобов’язань за цим Договором перед іншими Сторонами, що не є учасниками таких договорів (додаток 6).
4. В разі якщо участь однієї із Сторін в угоді, передбаченої пунктом 1 цієї статті, суттєво негативно впливає на взаємну торгівлю учасників цього Договору, за пропозицією будь-якої зацікавленої Сторони, Сторони проводять консультації з метою вироблення і прийняття заходів, направлених на відновлення взаємної торгівлі.
Спірні питання
1. Сторони вживуть усіх необхідних заходів для виконання своїх зобов’язань за цим Договором.
2. У разі, коли одна із Сторін вважатиме, що інша Сторона не виконує своїх зобов’язань за цим Договором і таке невиконання зобов’язань завдає або загрожує завдати шкоди економічним інтересам першої Сторони, обидві Сторони проводять консультації з метою взаємоприйнятного вирішення розбіжностей, що виникли.
У разі недосягнення згоди спір може, на вибір першої Сторони, бути переданий на вирішення Економічного Суду СНД, якщо обидві Сторони є учасницями Угоди про статус Економічного Суду Співдружності Незалежних Держав від 6 липня 1992 року , або комісії експертів відповідно до процедури вирішення спорів, передбаченої додатком 4 до цього Договору, що є його невід’ємною частиною.
3. Спір між Сторонами, що є членами СОТ, щодо питань, які в цьому Договорі регулюються шляхом посилання на положення Угод СОТ, вирішуються у порядку, передбаченому відповідними Угодами СОТ. Положення цього пункту не перешкоджають Сторонам, що є членами СОТ, врегулювати спори відповідно до пункту 2 цієї статті.
Зміни і доповнення
За взаємною згодою Сторін до цього Договору можуть бути внесені зміни і доповнення, що є його невід’ємною частиною, які оформляються відповідним протоколами.
Протоколи набирають чинності в порядку, передбаченому для набрання чинності цим Договором за виключенням протоколів, передбачених в пункті 15 статті 2 цього Договору.
Застереження
Застереження до цього Договору не допускаються.
Набрання чинності
1. Цей Договір набирає чинності після закінчення 30 днів з дати отримання депозитарієм третього повідомлення про виконання Сторонами, що його підписали, внутрішньодержавних процедур, необхідних для набрання ним чинності.
2. У відносинах між Сторонами, які виконали внутрішньодержавні процедури пізніше, цей Договір набирає чинності після закінчення 30 днів з дати отримання депозитарієм відповідних документів.
Співвідношення з іншими міжнародними зобов’язаннями
1. Для Сторін, для яких цей Договір набрав чинності, у відносинах між ними застосовуються його положення і припиняють діяти міжнародні договори згідно з переліком (Додаток 5 до цього Договору, який є його невід’ємною частиною).
2. Сторони домовилися про те, що з дати набрання чинності для них цим Договором, вживуть заходів для припинення двосторонніх міжнародних договорів про вільну торгівлю, що діють між ними, в порядку і терміни, передбачені такими договорами, якщо Сторони не домовились про інше.
Приєднання
Цей Договір після набрання ним чинності відкритий для приєднання будь-якої держави шляхом передачі депозитарію документа про приєднання.
Для держави - учасниці СНД цей Договір набирає чинності після закінчення 30 днів з дати отримання депозитарієм документа про приєднання.
Для держави, яка не є учасницею СНД, цей Договір набирає чинності після закінчення 30 днів з дати отримання депозитарієм документу про приєднання, а також узгоджених Сторонами умов приєднання до цього Договору.
Термін дії, припинення дії, вихід
1. Цей Договір укладається на невизначений термін.
Кожна із Сторін має право вийти з цього Договору, направивши депозитарію письмове повідомлення про свій намір не пізніше ніж за 12 місяців до виходу і врегулювавши фінансові та інші зобов’язання, що виникли за час дії цього Договору.
2. Для цілей вирішення можливих спорів і претензій, зокрема матеріального характеру, положення цього Договору продовжують діяти стосовно Сторони, що припинила участь, аж до повного врегулювання всіх зобов’язань.
Учинено у м. Санкт-Петербург 18 жовтня 2011 року в одному оригінальному примірнику російською мовою. Оригінальний примірник зберігається у Виконавчому комітеті Співдружності Незалежних Держав, який надішле кожній державі, що підписала цей Договір, його засвідчену копію.
За Азербайджанську Республіку За Російську Федерацію
–––––––––––– (Підпис)
За Республіку Вірменія За Республіку Таджикистан
(Підпис) (Підпис)
За Республіку Білорусь За Туркменістан
(Підпис) ––––––––––––
За Республіку Казахстан За Республіку Узбекистан
(Підпис) ––––––––––––
За Киргизьку Республіку За Україну
(Підпис) (Підпис)
За Республіку Молдова
(Підпис)
Додаток 1
до Договору про зону
вільної торгівлі
від 18жовтня 2011 року
I. Мито, що застосовується стосовно імпорту товарів відповідно до статті 2 Договору про зону вільної торгівлі
СторонаКод ТН ЗЕД Найменування позиційСтавка митаТермін дії мита (дата скасування)
Республіка Вірменія Залишає за собою право застосовувати імпортне мито стосовно Сторін, які застосовують стосовно Республіки Вірменія імпортні мита крім тих, які вказані в частині 1 додатку 1. Про введення вказаних заходів республіка Вірменія завчасно повідомить Сторони
Всі Сторони2402 20 900 Цигарки2011 рік - 1 500 драмів за 1 000 шт. 2012 рік - 1 250 драм за 1 000 шт. 2013 рік - 1 000 драмів за 1 000 шт.1 січня 2014 року
Цигарки без фільтра2011-2013 роки - 1300 драмів за 1000 шт.
Республіка Білорусь
Україна1701 99 100 Цукор білий340 дол. за 1 тТермін буде визначений по взаємній домовленості
Республіка Казахстан
Україна1701 99 100 Цукор білий340 дол. за 1 000Термін буде визначений по взаємній домовленості
2208 60 Горілка2 євро за 1 л1 січня 2015 року
Киргизька Республіка Не застосовує
Республіка Молдова
Україна1701 цукор з цукрової тростини або цукрового буряку і хімічночиста сахароза, в твердому стані75%1 січня 2015 року (після закінчення терміну - в об'ємах узгоджених безмитних квот)
1702 Інші види цукру, включаючи хімічно чисту лактозу, мальтозу, глюкозу і фруктозу (левулезу) в твердому стані; сиропи цукрові без додавання смакоароматичних або фарбувальних речовин; штучний мед, змішаний або не змішаний з натуральним медом; карамелевий кулер, за винятком позиції 1702 30 990 - інші75%1 січня 2015 року (після закінчення терміну - в об'ємах узгоджених безмитних квот)
2207 Спирт етиловий неденатурований з концентрацією спирту не менше 80 про.%, етиловий спирт і інші спирти, денатуровані, будь-якої концентрації0,5 євро за 1 л1 січня 2013 року
Російська Федерація
Україна1701 99 100 Цукор білий340 дол. за 1 тТермін буде визначений по взаємній домовленості
Республіка Таджикистан Не застосовує
Україна
Республіка Білорусь1701 99 10 00 Цукор білий50%Термін буде визначений по взаємній домовленості
Республіка Казахстан1701 99 10 00 Цукор білий50%Термін буде визначений по взаємній домовленості
Республіка Молдова1209 10 00 00 Насіння цукрового буряка5%1 січня 2013 року
1701 Цукор з цукрової тростини або цукрового буряку і хімічно чиста сахароза, в твердому стані50%1 січня 2015 року (по закінченню терміну - в об'ємах узгоджених безмитних квот)
1702 Лактоза і сироп лактози: інші (окрім патоки крохмальної)5%
Російська Федерація1701 99 10 00 Цукор білий50%Термін буде визначений по взаємній домовленості
II. Мито, яке застосовують відносно експорту товарів в державах - учасницях СНД відповідно до статті 2 Договору про зону вільної торгівлі
Код ТН ЗЕД Найменування позиційСтавка митного збору
Республіка Вірменія Не застосовує
Республіка Білорусь (стосовно товарів, що вивозяться з території Республіки Білорусь за межі митних територій держав-членів ЄврАзЕС) Стосовно нафтопродуктів застосовується мито по відношенню до держав – учасниць СНД, які не є членами Митного союзу) В разі введення Республікою Таджикистан стосовно товарів, що постачаються з Республіки Білорусь, експортних мит Республіки Білорусь залишає за собою право застосовувати аналогічні заходи. Про введення вказаних заходів Республіка Білорусь завчасно повідомить Сторони.
1205 Насіння ріпаку, або кользи, роздроблені або нероздроблені100 євро за 1 000 кг
2709 00, 2710 11-2710 19 490 0, 2710 19 510-2710 99 000 0, 2711 12-2711 19 000 0, 2712, 2713, 2902 20 000 0-2902 43 000 0 Нафта сира і нафтопродуктиСпеціальна формула, ідентична тій, що використовується Російською Федерацією Застосовується при вивезенні з території Республіки Білорусь за межі митної території Митного союзу.
3104 Калійні добрива75 євро за 1 000 кг
4101, 4103 Шкури необроблені500 євро за 1 000 кг
4104, 4106 Дублена шкіра або шкіряний краст10%, але не менше 90 євро за 1 000 кг
4401 10 000 9 Деревина паливна100 євро за 1 куб.м
4403 10 000 1, 4403 10 000 2, 4403 91 100 0, 4403 91 900 0, 4403 92 100 0, 4403 92 900 0 Лісоматеріали необроблені100 євро за 1 куб.м
4404 20 000 0 Деревина листяних порід100 євро за 1 куб.м
4407 91 150 0, 4407 91 310 0, 4407 91 390 0, 4407 91 900 0, 4407 92 000 0, 4407 93 100 0, 4407 93 500 0, 4407 93 900 0 Лісоматеріалів оброблені100 євро за 1 куб.м
Республіка Казахстан (стосовно товарів, що вивозяться з території Республіки Казахстан за межі митної території Митного союзу) Стосовно товарів, що вивозяться з Республіки Казахстан в Киргизьку Республіку і Республіку Таджикистан, питання застосування мита можуть регулюватися іншим багатосторонніми і/або двосторонніми домовленостями Про введення вказаних заходів Республіка Казахстан завчасно повідомить Сторони.
1201 00 Соєві боби, роздроблені або нероздроблені20%, але не менше 35 євро за 1 000 кг
1205 Насіння ріпаку, або кользи, роздроблені або нероздроблені15%, але не менше 30 євро за 1 000 кг
1206 00 Насіння соняшнику, роздроблені або нероздроблені20%, але не менше 30 євро за 1 000 кг
2709 00 900 2, 2709 00 900 8 Нафта сираСпеціальна формула
2710 11 110 0 - 2710 11 900 9 Легкі дистиляти і продуктиРозмір ставки мита обчислюється по наступній формулі: СВМ = До х (Ц - 138,6) де СВМ - ставка вивізного мита; До - 50% середньоарифметичного значення коефіцієнтів 0,35 і 0,4, використовуваних у формулі розрахунку умовної ставки і помножених на поправочний коефіцієнт, згідно таблиці, представленій нижче Ц - середня ринкова ціна сирої нафти, що склалася за період моніторингу
2710 19 110 0 - 2710 19 290 0 Середні дистиляти: для специфічних процесів переробки, для хімічних перетворень в процесах, окрім вказаних в субпозиції 2710 19 110 0; для інших цілей
2710 19 410 0 - 2710 19 490 0 Важкі дистиляти: газойлі
2710 19 510 1, 2710 19 510 9, окрім важкого дистилятного рідкого палива, 2710 19 550 1, 2710 19 550 9 Важкі дистиляти: рідкі палива
2710 19 550 9 Важкі дистиляти: палива рідкі
2710 19 610 1 - 2710 19 690 9 Важкі дистиляти: палива рідкі
2713 20 000 0 - 2713 90 900 0 Бітум нафтовий
2710 19 310 0 - 2710 19 350 0 Важкі дистиляти: газойліЗатверджені ставки вивізних митних зборів на товари, вироблені з нафти, щокварталу коректуються на основі даних середньої ринкової ціни з урахуванням щомісячного моніторингу цін на світових ринках нафтової сировини
2711 21 000 0 Газ природний30%
2711 29 000 0 Газ інший5%
2705 00 000 0 Газ камінновугільний, водяний, генераторний і аналогічні гази5%
4101 Шкури необроблені великої рогатої худоби (включаючи буйволів) або тварин родини конячих (свіжі або солоні, сушені, золені, пікельовані або консервовані іншим способом, але не дублені, не вироблені під пергамент і не піддані подальшій обробці), з волосяним покривом або без волосяного покриву, двоєні або недвоєні20%, але не менше 200 євро за 1 000 кг
4102 Необроблені шкури овець або шкірки ягнят (свіжі або солоні, сушені, золені, пікельовані або консервовані іншим способом, але не дублені, не вироблені під пергамент або не піддані подальшій обробці), з вовняним покривом або без вовняного покриву, двоєні або недоєні,крім зазначених у примітці 1в до даної групи20%, але не менше 200 євро за 1 000 кг
4103 Інші необроблені шкури (свіжі або солоні, сушені, золені, пікельовані або консервовані іншим способом, але не дублені, не вироблені під пергамент або не піддані подальшій обробці), з волосяним покривом або без волосяного покриву, двоєні або недоєні, окрім виключених приміткою 1б або 1в до даної групи20%, але не менше 200 євро за 1 000 кг
5101 Вовна, не піддана кардо- або гребнечесанню10%, але не менше 50 євро за 1 000 кг
5102 Волосся тварин, тонкий або грубий, не підданий кардо- або гребенечесанню10%, але не менше 50 євро за 1 000 кг
5103 Відходи вовни або тонкого або грубого волосся тварин, включаючи прядильні відходи, але виключаючи розщипану сировину10%, але не менше 50 євро за 1 000 кг
5104 00 000 0 Розщипана сировина з шерсті або тонкого або грубого волоса тварин10%, але не менше 50 євро за 1 000 кг
7204 Відходи і брухт чорних металів; злитки чорних металів для переплавлення (шихтові зливки)15%, але не менше 20 євро за 1 000 кг
7302 Вироби з чорних металів, які використовуються для залізничних або трамвайних колій: рейки, контррейки і зубчаті рейки, перекладні рейки, хрестовини глухого перетину, перекладні штанги і інші поперечні з'єднання, шпали, стикові накладки і підкладки, клини, опорні плити, рейкові болти крюків, подушки і розтяжки, станини, поперечина і інші деталі, призначені для з'єднання або кріплення рейок.20%, але не менше 20 євро за 1 000 кг
7404 00 Відходи і брухт міді30%, але не менше 330 євро за 1 000 кг
7601 Алюміній необроблений, окрім алюмо-берилливої лігатури, що класифікується кодом ТН ЗЕД з 7601 10 000 015%, але не менше 100 євро за 1 000 кг
7602 00 Відходи і брухт алюмінієві15%, але не менше 100 євро за 1 000 кг
7603 Порошки і ошурки алюмінієві15%, але не менше 100 євро за 1 000 кг
7604 10 100 0 Прутки з алюмінію нелегованого15%, але не менше 100 євро за 1 000 кг
7604 29 100 0 Прутки інші з алюмінієвих сплавів15%, але не менше 100 євро за 1 000 кг
7605 Дріт алюмінієвий15%, але не менше 100 євро за 1 000 кг
7606 Плити, листи, смуги або стрічки алюмінієві товщиною більше 0,2 мм15%, але не менше 100 євро за 1 000 кг
7607 Фольга алюмінієва (без основи або на основі з паперу, картону, пластмаси або аналогічних матеріалів) товщиною (не рахуючи основи) не більше 0,2 мм15%, але не менше 100 євро за 1 000 кг
7608 Труби і трубки алюмінієві15%, але не менше 100 євро за 1 000 кг
7609 00 000 0 Фітинги для труб або трубок алюмінієвих (наприклад, муфти, коліна, фланці)15%, але не менше 100 євро за 1 000 кг
7610 Металоконструкції алюмінієві (крім збірних будівельних металоконструкцій товарної позиції 9406) і їх частини (наприклад, мости і їх секції, башти, решітчасті щогли, перекриття для дахів, будівельні ферми, двері, вікна і їх рами, дверні пороги, балюстради, опори і колони); листи, прутки, профілі, труби і аналогічні вироби алюмінієві, призначені для використання в металоконструкціях15%, але не менше 100 євро за 1 000 кг
7611 00 000 0 Резервуари, цистерни, баки і аналогічні алюмінієві ємкості для будь-яких речовин (окрім стисненого або зрідженого газу) місткістю більше 300 л, з облицюванням або з термоізоляцією або без них, але без механічного або теплотехнічного обладнання15%, але не менше 100 євро за 1 000 кг
7612 Бочки, барабани, банки, ящики і аналогічні ємкості (включаючи жорсткі або такі, що деформуються трубчасті ємкості) алюмінієві для будь-яких речовин (окрім стисненого або зрідженого газу) місткістю не більше 300 л, з облицюванням або з термоізоляцією або без них, але без механічного або теплотехнічного устаткування15%, але не менше 100 євро за 1 000 кг
7613 00 000 0 Ємкості для стисненого або зрідженого газу алюмінієві15%, але не менше 100 євро за 1 000 кг
7614 Скручений дріт, троси, плетені шнури і аналогічні вироби з алюмінію без електричної ізоляції15%, але не менше 100 євро за 1 000 кг
7615 Вироби для їдальні, кухонні або інші для побутових потреб і їх частини з алюмінію; мочалки для чищення кухонного посуду, подушечки для чищення або полірування, рукавички і аналогічні вироби з алюмінію; обладнання санітарно-технічне і його частини з алюмінію15%, але не менше 100 євро за 1 000 кг
7616 Інші вироби з алюмінію15%, але не менше 100 євро за 1 000 кг
8607 Частини залізничних локомотивів або моторних вагонів трамвая або рухомого складу20%, але не менше 15 євро за 1 000 кг
Таблиця з коригуючими коефіцієнтами
Класифікація товару по ТН ЗЕДКоригуючий коефіцієнтДо
2710 11 110 0 - 2710 11 900 91,20,5 х (0,35 + 0,4) / 2 х 1,2 = 0,225
2710 19 110 0 - 2710 19 290 0
2710 19 410 0 - 2710 19 490 0
2710 19 510 1 - 2710 19 550 9
2710 19 610 1 - 2710 19 690 90,80,5 х (0,35 + 0,4) / 2 х 0,8 = 0,15
2710 19 310 0 - 2710 19 350 00,80,5х(0,35+0,4) /2x0,8 = 0,15
2713 20 000 0 - 2713 90 900 00,80,5х(0,35+0,4) /2х0,8 = 0,15
Республіка Казахстан стосовно окремих видів товарів застосовує рентний податок на експорт відповідно до Податкового кодексу Республіки Казахстан.