• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про Основні напрями бюджетної політики на 2004 рік

Верховна Рада України  | Постанова, Доручення від 19.06.2003 № 987-IV
Реквізити
  • Видавник: Верховна Рада України
  • Тип: Постанова, Доручення
  • Дата: 19.06.2003
  • Номер: 987-IV
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Верховна Рада України
  • Тип: Постанова, Доручення
  • Дата: 19.06.2003
  • Номер: 987-IV
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
П О С Т А Н О В А
ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Про Основні напрями бюджетної політики на 2004 рік
Заслухавши та обговоривши поданий Кабінетом Міністрів України проект Основних напрямів бюджетної політики на 2004 рік та враховуючи звернення Президента України до Верховної Ради України щодо найбільш нагальних питань бюджетної політики на наступний фінансовий рік, Верховна Рада України відзначає, що головними завданнями бюджетної політики на 2004 рік є:
ресурсне забезпечення здійснення соціальних та економічних реформ, курс на які проголошено у Програмі діяльності Кабінету Міністрів України, схваленій Верховною Радою України;
формування наступності державної бюджетної політики шляхом запровадження стратегічного бюджетного планування на середньостроковий період.
За результатами парламентських слухань щодо проекту Основних напрямів бюджетної політики на 2004 рік, поданого Кабінетом Міністрів України, відповідно до статті 33 Бюджетного кодексу України Верховна Рада України
постановляє:
1. Основні напрями бюджетної політики на 2004 рік, подані Кабінетом Міністрів України, взяти до відома.
2. Схвалити Пропозиції Верховної Ради України до Основних напрямів бюджетної політики на 2004 рік згідно з додатком 1 та Доручення Верховної Ради України Кабінету Міністрів України до Основних напрямів бюджетної політики на 2004 рік згідно з додатком 2 до цієї Постанови.
3. Кабінету Міністрів України підготувати проект Закону України про Державний бюджет України на 2004 рік з урахуванням Основних напрямів бюджетної політики на 2004 рік, схвалених Пропозицій Верховної Ради України до Основних напрямів бюджетної політики на 2004 рік та Доручень Верховної Ради України Кабінету Міністрів України до Основних напрямів бюджетної політики на 2004 рік.
Голова Верховної Ради України В.ЛИТВИН
м. Київ, 19 червня 2003 року
N 987-IV
Додаток 1
до Постанови Верховної Ради України
від 19 червня 2003 року
N 987-IV
ПРОПОЗИЦІЇ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
до Основних напрямів бюджетної політики на 2004 рік
З метою забезпечення формування реального проекту Державного бюджету України на 2004 рік та якісного складання проекту Закону України про Державний бюджет України на 2004 рік Кабінету Міністрів України врахувати такі пропозиції Верховної Ради України до Основних напрямів бюджетної політики на 2004 рік:
1. Проект бюджету на 2004 рік має формуватися відповідно до положень Конституції України, Бюджетного кодексу України, Послання Президента України до Верховної Ради України "Україна: поступ у XXI століття. Стратегія економічної та соціальної політики на 2000-2004 роки", Програми діяльності Кабінету Міністрів України, законів України, постанов Верховної Ради України, інших нормативно-правових актів.
2. Пріоритетними напрямами бюджетної політики на 2004 рік визначити:
забезпечення соціального спрямування державного бюджету;
видатки на освіту, охорону здоров'я, культуру, науку, судову владу, житлово-комунальне господарство;
забезпечення соціальних гарантій, соціального захисту населення та безоплатної медичної допомоги;
державну підтримку енергозберігаючих технологій.
3. Обов'язковим завданням на 2004 рік є забезпечення поетапного погашення бюджетної заборгованості із соціальних виплат.
4. Активізувати роботу щодо реформування системи соціального захисту, охорони здоров'я та пенсійного забезпечення відповідно до напрямів, визначених у Програмі діяльності Кабінету Міністрів України.
Визначити чітку позитивну стратегію наближення розмірів мінімальної заробітної плати, пенсій, інших видів соціальних виплат та допомоги до рівня прожиткового мінімуму. Для фінансового забезпечення реалізації цієї стратегії необхідно вжити заходів щодо мобілізації доходів державного бюджету, включаючи створення цілісної системи дій з детінізації економіки.
5. У 2004 році перейти від системи надання пільг і субсидій населенню до надання адресної грошової допомоги категоріям населення, доходи яких нижче розміру прожиткового мінімуму.
6. Починаючи з 2004 року здійснювати облік у складі державного бюджету усіх державних цільових фондів, які створюються за рахунок податків і зборів (обов'язкових платежів), із збереженням їх цільового призначення. При цьому на 2004 рік мають бути переглянуті і оптимізовані граничні обсяги видатків на утримання таких фондів.
7. Встановити частку прогнозного річного обсягу валового внутрішнього продукту, що перерозподіляється через зведений бюджет, на рівні не менше 38 відсотків з урахуванням обліку у складі державного бюджету усіх державних цільових фондів.
8. Забезпечити повний облік наданих податкових пільг юридичним і фізичним особам.
9. При підготовці законопроектів з питань оподаткування дотримуватися створення умов для розширеного відтворення та підвищення ефективності вітчизняного виробництва, впорядкування податкових пільг.
10. Запропонувати прозорий механізм проведення бюджетного відшкодування платникам податку на додану вартість, який забезпечить у 2004 році погашення у повному обсязі простроченої заборгованості та недопущення накопичення нової, зокрема, шляхом складання списків платників податків, яким необхідно здійснити бюджетне відшкодування податку на додану вартість, встановлення критеріїв визначення черговості та складання графіка проведення такого відшкодування.
При цьому не допускається зменшення обсягу надходжень податку на додану вартість до державного бюджету.
11. У 2004 році повинні бути вжиті заходи щодо суттєвого зниження податкового боргу.
При цьому забороняються проведення списання заборгованості (недоїмки) суб'єктів господарювання за податками, зборами (обов'язковими платежами), відстрочення і розстрочення їх сплати.
12. Скасування реєстрації суб'єктів підприємницької діяльності як платників податків повинно проводитися виключно за рішенням суду за поданням органів державної податкової служби.
13. Передбачити загальний обсяг надходжень коштів від приватизації державного майна на 2004 рік не менше обсягу, затвердженого на 2003 рік. Подальше збільшення обсягу таких надходжень має бути пов'язано виключно з додатковими витратами розвитку.
14. Граничний обсяг державного боргу на кінець 2004 року не повинен перевищувати 35 відсотків валового внутрішнього продукту, враховуючи зобов'язання держави по соціальній заборгованості та бюджетному відшкодуванню податку на додану вартість.
Передбачити норми щодо чіткої регламентації процедур управління державним боргом та забезпечити зниження показника співвідношення державного боргу до ВВП і скорочення витрат на його обслуговування.
15. Заборонити надання державних гарантій суб'єктам підприємницької діяльності позичальникам кредитів, крім гарантій за кредитами, які надаються міжнародними фінансовими організаціями або на умовах співфінансування разом із міжнародними фінансовими організаціями, за умови ратифікації Верховною Радою України договорів, за якими надаються такі кредити, за винятком кредитів, передбачених у законі про Державний бюджет України.
16. Питома вага місцевих бюджетів у зведеному бюджеті (без урахування відповідних змін щодо обліку у складі державного бюджету усіх державних цільових фондів) та загальний обсяг трансфертів (дотацій вирівнювання та субвенцій) з державного бюджету місцевим бюджетам повинні становити не менше ніж у 2003 році.
17. Обов'язковим напрямом бюджетної політики у сфері міжбюджетних відносин є завершення у 2004 році переходу місцевих бюджетів на обслуговування органами Державного казначейства України, у тому числі за видатками. Зазначене вимагає чіткого розподілу функцій і повноважень у фінансовій системі між місцевими фінансовими органами та органами Державного казначейства України з метою оптимізації витрат на їх функціонування та уникнення дублювання повноважень.
18. Виходячи з принципу субсидіарності бюджетної системи та з метою більш ефективного використання бюджетних коштів забезпечити перехід до здійснення ряду програм державного бюджету шляхом надання субвенцій місцевим бюджетам з державного бюджету, які розподіляються відповідними міністерствами за участю Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, зокрема, на: забезпечення інсуліном хворих на цукровий діабет та закупівлю лікарських засобів для лікування окремих соціально небезпечних хвороб у комунальних закладах охорони здоров'я; інформатизацію загальноосвітніх навчальних закладів та забезпечення підручниками учнів загальноосвітніх шкіл.
19. З метою реалізації Прикінцевих положень Бюджетного кодексу України, починаючи з бюджету на 2004 рік, побудову трансфертних відносин між районними бюджетами та бюджетами міст районного значення, селищ, сіл здійснювати на основі відповідних нормативно-правових актів. При цьому для цих рівнів бюджетів використовуються нормативи бюджетної забезпеченості, які затверджуються Кабінетом Міністрів України, без урахування коефіцієнтів впливу факторів щодо нормативів штатної чисельності працівників.
20. У проекті державного бюджету на 2004 рік запропонувати єдині підходи до розподілу ресурсів на витрати розвитку між головними розпорядниками коштів державного бюджету з виділенням пріоритетів. Зазначене потребує обов'язкового розподілу державних капітальних вкладень в розрізі головних розпорядників коштів державного бюджету за відповідними бюджетними програмами безпосередньо в проекті державного бюджету.
Субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виконання інвестиційних проектів мають бути визначені в розрізі бюджету Автономної Республіки Крим, обласних бюджетів та бюджетів міст Києва і Севастополя в обсязі, не меншому ніж затверджено на ці цілі на 2003 рік, з конкретними напрямами розподілу.
21. Враховуючи низький рівень експлуатаційної безпеки житлово-комунального господарства та його соціальне значення, пріоритетним напрямом спрямування державних централізованих капітальних вкладень визначити будівництво і реконструкцію об'єктів житлово-комунального господарства, що мають загальнодержавне або міжрегіональне значення.
22. У проекті Закону України про Державний бюджет України на 2004 рік має бути передбачено розмір мінімальної заробітної плати на 2004 рік як базовий показник, що впливає на реальні доходи населення і визначення політики оплати праці у бюджетній сфері. Для забезпечення адекватної диференціації в оплаті праці працівників бюджетної сфери необхідно визначити фонд оплати праці на 2004 рік відповідно до Єдиної тарифної сітки.
23. Збільшення розміру грошового утримання військовослужбовців має бути пов'язано виключно з необхідністю надання компенсації витрат, пов'язаних із справлянням починаючи з 1 січня 2004 року податку з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержуваних військовослужбовцями, особами начальницького складу органів внутрішніх справ у зв'язку з виконанням обов'язків несення служби.
24. З метою поглиблення програмно-цільового підходу у бюджетному процесі та підвищення ефективності використання бюджетних коштів на 2004 рік здійснити передачу відомчих бюджетних установ та виконання державних програм соціально-культурної сфери до відання центральних органів виконавчої влади, які відповідають за реалізацію державної політики у відповідній галузі.
25. Передбачити норми щодо пропорційного виділення Державним казначейством України коштів загального фонду державного бюджету головним розпорядникам залежно від бюджетних асигнувань на відповідний період, частки захищених статей видатків на наявних в обліку бюджетних зобов'язань.
26. Забезпечити суттєве скорочення спеціального фонду бюджету, зокрема за рахунок додаткового переведення із спеціального фонду бюджету до загального фонду збору за забруднення навколишнього природного середовища, додаткових зборів на виплату пенсій з урахуванням перевірок контролюючих органів та фінансового забезпечення відповідних бюджетних програм із загального фонду.
Додаток 2
до Постанови Верховної Ради України
від 19 червня 2003 року
N 987-IV
ДОРУЧЕННЯ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ
Кабінету Міністрів України до Основних напрямів бюджетної політики на 2004 рік
Кабінету Міністрів України при підготовці проекту Закону України про Державний бюджет України на 2004 рік забезпечити виконання таких доручень Верховної Ради України:
1) прискорити до 25 червня 2003 року подання на розгляд Верховної Ради України законопроектів, визначених Основними напрямами бюджетної політики на 2004 рік, зокрема, щодо внесення змін до податкового законодавства; внесення змін до законодавчих актів, положення яких не забезпечені ресурсами бюджету на 2004 рік; заміни діючої системи усіх видів пільг громадян на адресну грошову допомогу виходячи з рівня їх доходів; врегулювання міжбюджетних відносин на рівні села, селища, міста районного значення та району;
2) прискорити подання до Верховної Ради України проекту Державної програми реформування житлово-комунального господарства, яка сприятиме технічному переоснащенню підприємств, використанню енергозберігаючих технологій та забезпеченню ведення обліку споживання енергетичних ресурсів;
3) підготувати пропозиції щодо удосконалення механізму обмеження обсягів збитків минулих років при оподаткуванні прибутку суб'єктів господарювання;
4) подати законопроект про внесення змін до Закону України "Про приватизацію державного майна" в частині призупинення приватизації часток майна (підприємств-монополістів) шляхом подрібнення контрольного та блокуючого пакета акцій (відповідно 25 відсотків, 50 відсотків+1 акція, 75 відсотків);
5) вдосконалити порядок вилучення до державного бюджету частини прибутку (доходу) державних підприємств, у тому числі шляхом внесення відповідних законопроектів;
6) підготувати пропозиції щодо внесення змін до спеціального законодавства України з питань приватизації в частині стовідсоткового зарахування коштів від приватизації державного та комунального майна до бюджету відповідно до Бюджетного кодексу України;
7) до 15 серпня 2003 року подати на розгляд Верховної Ради України проекти законів щодо врегулювання відносин між органами місцевого самоврядування та органами Державного казначейства України по обслуговуванню місцевих бюджетів та щодо порядку вирішення в суді спорів у частині міжбюджетних відносин;
8) разом з проектом державного бюджету на 2004 рік надати прогнозні макропоказники економічного і соціального розвитку України на 2004 рік з деталізацією по видах показників, у тому числі в розрізі основних галузей економіки, та поясненнями їх впливу на показники проекту бюджету на 2004 рік;
9) розробити та подати Верховній Раді України методику обрахунку валового внутрішнього продукту за міжнародними стандартами;
10) разом з проектом державного бюджету на 2004 рік подати середньострокову бюджетну стратегію на 2004-2007 роки, яка б визначала конкретні структурні реформи у соціальній, гуманітарній та економічній сферах, підкріплені необхідними бюджетними ресурсами;
11) надати Верховній Раді України до 15 серпня 2003 року фінансові плани державних підприємств-монополістів на 2003 та 2004 роки;
12) надходження коштів від приватизації до державного бюджету передбачити відповідно до статті 29 Бюджетного кодексу України;
13) разом з проектом державного бюджету на 2004 рік подати перелік об'єктів державного та комунального майна, які підлягають приватизації, кошти від якої планується отримати до державного бюджету у наступному році, та прогнозний графік надходжень коштів від приватизації державного та комунального майна на 2004 рік.
Кабінету Міністрів України в проекті державного бюджету на 2004 рік подати пропозиції щодо призупинення дії пункту 5 статті 59 Державної програми приватизації на 2000-2002 роки, затвердженої Законом України "Про Державну програму приватизації", в частині участі в приватизації категорії "промислових інвесторів";
14) разом з проектом державного бюджету на 2004 рік подати програму погашення заборгованості підприємств і організацій перед бюджетом із сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) у 2004 році;
15) доходи податку на додану вартість відобразити у вигляді розгорнутого балансу: надходження податку на додану вартість відображати у доходній частині державного бюджету та суми відшкодувань цього податку платникам - у видатковій частині бюджету;
16) звернутись до Президента України з проханням провести спільну нараду з метою комплексного вирішення проблеми бюджетного відшкодування податку на додану вартість і унеможливлення розбалансування бюджету;
17) з метою врегулювання питання функціонування пільг з оподаткування у спеціальних економічних зонах і на територіях пріоритетного розвитку, режим оподаткування яких відрізняється від загального, Кабінету Міністрів України до 11 липня 2003 року провести спільну нараду за участю Верховного Суду України, Вищого господарського суду України, комітетів Верховної Ради України з питань бюджету та з питань фінансів і банківської діяльності, Міністерства фінансів України, Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, Державної податкової адміністрації України, Державної митної служби України;
18) провести інвентаризацію податкових пільг, внести пропозиції щодо змін до законодавства в частині їх упорядкування, передбачивши скасування пільг, що не дали економічного ефекту, та суттєвого скорочення пільг у спеціальних економічних зонах і на територіях пріоритетного розвитку;
19) підготувати пропозиції щодо запровадження порядку обов'язкового обліку коштів, одержаних юридичними особами у зв'язку з наявністю пільг щодо оподаткування, і забезпечення цільового використання таких коштів через органи Державного казначейства України та розглянути можливість обліку відповідних операцій через спеціальний фонд державного бюджету на 2004 рік;
20) визначити заходи щодо підвищення ефективності управління державним майном і збільшити відповідні доходи державного бюджету;
21) передбачити заходи, які будуть здійснюватися Кабінетом Міністрів України для підвищення прибутковості підприємств;
22) розробити державну програму боргової політики України на 2004-2010 роки, в якій передбачити поступове зменшення витрат державного бюджету на погашення та обслуговування державного боргу до 20 відсотків величини видаткової частини державного бюджету, починаючи з 2005 року;
23) деталізувати витрати на обслуговування та погашення державного боргу на 2004 рік в розрізі кредиторів і напрямів використання з приведенням відповідних пояснень та надати детальну методологію розрахунку граничного обсягу державного боргу;
24) подати до 15 серпня 2003 року інформацію про обсяги заборгованості та стан розрахунків юридичних осіб перед державним бюджетом за надані їм в минулі роки бюджетні позички, фінансову допомогу на зворотній основі та кредити під гарантії Уряду України в розрізі відповідальних центральних органів виконавчої влади та видів заборгованості;
25) розробити та запровадити механізм підтримки експорто-орієнтованих галузей народного господарства, в тому числі шляхом надання Кабінетом Міністрів України кредитів за міжурядовими угодами, визначивши джерелом фінансування кошти від повернення раніше наданих під гарантії Уряду України кредитів суб'єктам підприємницької діяльності;
26) з метою вдосконалення міжбюджетних трансфертів внести зміни та до 10 липня 2003 року подати для погодження з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету проект змін до Формули розподілу обсягу міжбюджетних трансфертів на 2004 рік, а також аналітичні розрахунки і порівняльні таблиці щодо впливу запропонованих змін у розрізі бюджетів адміністративно-територіальних одиниць, які мають взаємовідносини з Державним бюджетом України згідно з вимогами статті 97 Бюджетного кодексу України;
27) при розробці проекту державного бюджету на 2004 рік врахувати положення статті 67 Бюджетного кодексу України та особливий статус міста Севастополя;
28) разом з проектом державного бюджету на 2004 рік надати обсяги втрат місцевих бюджетів (у розрізі бюджетів адміністративно-територіальних одиниць, які мають взаємовідносини з державним бюджетом згідно з вимогами статті 97 Бюджетного кодексу України) внаслідок наданих державою податкових пільг за видами доходів, які формуються відповідно до статті 69 Бюджетного кодексу України;
29) надати пояснення і розрахунки питомої ваги обсягу міжбюджетних трансфертів у видатках Державного бюджету України і коефіцієнта вирівнювання для місцевих бюджетів;
30) надати аналітичні дані, розрахунки з обгрунтуваннями особливостей міжбюджетних взаємовідносин, а саме:
детальні розрахунки прогнозного загального обсягу доходів та видатків, що враховуються при визначенні міжбюджетних трансфертів між державним та місцевими бюджетами, за видами доходів та за функціями;
розрахунки обсягів доходів загального фонду державного бюджету, які є джерелом перерахування дотації вирівнювання, за видами доходів у розрізі територій;
базові показники та результати обрахунку індексів відносної податкоспроможності в розрізі місцевих бюджетів;
детальний розрахунок розміру фінансового нормативу бюджетної забезпеченості за видами видатків та місцевих бюджетів;
детальний розрахунок коригуючих коефіцієнтів;
розрахунки обсягів субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам за видами пільг і допомог та детальними фінансовими і кількісними показниками.
На всіх стадіях розгляду та доопрацювання проекту Закону України про Державний бюджет України на 2004 рік у разі зміни показників обсягів міжбюджетних трансфертів Кабінет Міністрів України подає розрахунки відповідно до зазначених вимог;
31) разом з проектом державного бюджету на 2004 рік надати методику та розрахунки розподілу додаткового трансферту з державного бюджету місцевим бюджетам на зменшення фактичних диспропорцій між місцевими бюджетами через нерівномірність мережі бюджетних установ;
32) разом з проектом державного бюджету на 2004 рік надати методику та розрахунки компенсації місцевим бюджетам можливих втрат внаслідок запровадження з 1 січня 2004 року податку на доходи фізичних осіб;
33) в проекті державного бюджету на 2004 рік передбачити кошти на реалізацію державних цільових програм щодо збереження історичних пам'яток та розвитку територій шляхом надання субвенцій відповідним місцевим бюджетам;
34) надати розрахунки витрат, пов'язаних з передачею військових містечок та іншого нерухомого військового майна місцевим органам влади та їх експлуатацією, і передбачити цільові трансферти місцевим бюджетам для компенсації таких витрат у проекті державного бюджету на 2004 рік;
35) розрахунки трансфертів до місцевих бюджетів для здійснення адресної грошової допомоги населенню провести в розрізі бюджету Автономної Республіки Крим, бюджетів міст Києва і Севастополя, обласних і районних бюджетів та бюджетів міст обласного (республіканського Автономної Республіки Крим) значення, в тому числі щодо тих трансфертів, які здійснюються у вигляді субвенцій з державного бюджету;
36) продовжити у 2004 році порядок проведення видатків на соціальний та медичний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, через Міністерство України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи;
37) передбачити окремим рядком видатки по кожному розпоряднику на погашення заборгованості із заробітної плати, соціальних виплат;
38) встановити перелік пільг за програмами соціального захисту, які надаватимуться у 2004 році, та визначити обсяги компенсацій місцевим бюджетам за такими пільгами;
39) при розрахунках розміру соціальної допомоги, визначеної чинним законодавством, передбачити зростання рівня забезпеченості прожиткового мінімуму пропорційно до зростання розміру мінімальної заробітної плати;
40) здійснити інвентаризацію дебіторської та кредиторської заборгованості державного бюджету станом на 1 липня 2003 року та визначити у проекті Закону України про Державний бюджет України на 2004 рік порядок її погашення у наступних роках;
41) не передбачати на 2004 рік видатки на бюджетні програми, повноваження для проведення яких з державного бюджету безпосередньо не визначені нормативно-правовими актами Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України.
З метою приведення видатків державного бюджету у відповідність з реальними бюджетними ресурсами, оптимізації видаткової частини державного бюджету провести інвентаризацію бюджетних програм кожного головного розпорядника бюджетних коштів для врахування у проекті державного бюджету на 2004 рік тільки тих бюджетних програм, які відповідають основним цілям і завданням діяльності відповідного головного розпорядника бюджетних коштів;
42) у пояснювальній записці до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2004 рік висвітлити очікувані результати від реалізації бюджетних програм на 2004 рік і подати прогнозні обсяги видатків за бюджетними програмами розвитку на наступні за плановим роки до завершення їх реалізації;
43) внести пропозиції щодо врегулювання порядку встановлення та перерахунку пенсій військовослужбовцям та особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ, виходячи з необхідності оптимізації відповідних видатків державного бюджету та виправлення існуючих диспропорцій у розмірах пенсій, призначених у різні періоди;
44) разом з проектом державного бюджету на 2004 рік подати проект державного замовлення на закупівлю товарів, виконання робіт, надання послуг для державних потреб на 2004 рік з детальним його обгрунтуванням виходячи з попиту на відповідні товари (роботи, послуги), реальних бюджетних ресурсів та необхідності погашення заборгованості за виконані державні замовлення у минулих роках;
45) виділення у 2004 році коштів з державного бюджету на підтримку розвитку сільського господарства, промисловості, транспорту, житлово-комунального господарства та інших пріоритетних галузей економіки має здійснюватися переважно на зворотній основі і в прямій залежності від результатів діяльності відповідних суб'єктів господарювання з метою їх економічного стимулювання. Кошти на реалізацію бюджетних програм, пов'язаних із здійсненням прикладних досліджень у галузях економіки і які створюють умови для прибуткового господарювання, передбачити у проекті державного бюджету на 2004 рік на умовах кредитування через Український банк реконструкції та розвитку, визначивши цей банк відповідальним за повернення кредитів до державного бюджету;
47) Кабінету Міністрів України подати законопроект щодо визначення єдиної структури та органу управління державними меліоративними системами, встановлення загальнодержавного (фіксованого) тарифу на водопостачання, механізму водокористування, меліорації;
48) розглянути доцільність запровадження страхування ризиків щодо відшкодування втрат, нанесених стихійним лихом енерготранспортуючим підприємствам;
49) передбачити на 2004 рік механізм державної підтримки нафтогазовидобувних державних підприємств, що ведуть розвідку надр та розробку родовищ вуглеводнів в українському секторі Чорного і Азовського морів, шляхом надання їм дозволу реалізовувати природний газ власного видобутку за нерегульованими цінами промисловим підприємствам та поставляти його згідно з зовнішньоекономічними контрактами в рахунок інвестиційних зобов'язань. Одержані кошти направляти в повному обсязі на реалізацію заходів, передбачених програмою освоєння вуглеводневих ресурсів в українському секторі Чорного та Азовського морів;
50) у проекті державного бюджету на 2004 рік передбачити надання державної підтримки вугільній промисловості залежно від результатів діяльності шахтодобувних підприємств з метою стимулювання приросту видобутку вугілля з урахуванням державного замовлення на вугілля та зниження собівартості;
51) при формуванні державного бюджету на 2004 рік забезпечити збільшення:
витрат бюджетних коштів, що спрямовуються на надання кредитів для будівництва (реконструкції) і придбання житла для молодих сімей, у тому числі в сільській місцевості;
видатків на здійснення програм екологічного та природоохоронного характеру;
видатків на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства;
видатків на кредитування громадян для здобуття вищої освіти;
52) забезпечити у державному бюджеті в повному обсязі видатки на санаторне лікування дітей та підлітків з соматичними захворюваннями (в тому числі дітей, хворих на туберкульоз), перебування в дитячих закладах дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
53) узагальнити практику виділення коштів з місцевих бюджетів на оперативне розв'язання критичних проблем, що виникають при виконанні депутатами відповідних рад своїх повноважень, та внести відповідні пропозиції;
54) у проекті державного бюджету на 2004 рік передбачити виділення коштів на об'єкт "Укриття" відповідно до міжнародних зобов'язань;
55) на добудову об'єктів соціальної сфери села спрямувати не менше 30 відсотків державних централізованих капітальних вкладень, що передбачені у державному бюджеті на 2004 рік;
56) у 2004 році залишити у складі спеціального фонду державного бюджету збір на розвиток виноградарства, садівництва та хмелярства;
57) передбачити на 2004 рік введення в дію Закону України "Про джерела фінансування дорожнього господарства України" в повному обсязі.
При цьому з метою забезпечення прозорості використання бюджетних коштів на розвиток мережі і утримання автомобільних доріг загального користування привести деталізацію відповідної бюджетної програми за конкретними напрямами. Здійснити розподіл таких коштів на розвиток мережі і утримання доріг загального користування магістрального та місцевого значення;
58) розробити механізм здійснення видатків на функціонування центрів реабілітації інвалідів, у тому числі за рахунок коштів Фонду України соціального захисту інвалідів;
59) надати розподіл запропонованих обсягів видатків проекту державного бюджету на виконання державних цільових програм у розрізі територій;
60) збільшити обсяги надходжень від розбронювання матеріальних цінностей мобілізаційного резерву до загального фонду державного бюджету виходячи із виконання такого виду доходу у 2003 році;
61) провести інвентаризацію заборгованості Державного комітету України з державного матеріального резерву за зберігання матеріальних цінностей державного матеріального резерву та запропонувати на 2004 рік чіткий порядок здійснення витрат на такі цілі;
62) у проекті державного бюджету на 2004 рік відобразити видатки в розрізі програмної та економічної класифікації.