• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Деякі питання державного фонду регіонального розвитку

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Звіт, Форма типового документа, Порядок від 13.08.2025 № 971
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Звіт, Форма типового документа, Порядок
  • Дата: 13.08.2025
  • Номер: 971
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Звіт, Форма типового документа, Порядок
  • Дата: 13.08.2025
  • Номер: 971
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 13 серпня 2025 р. № 971
Київ
Деякі питання державного фонду регіонального розвитку
Відповідно до частини сьомої статті 20 Бюджетного кодексу України та статті 48 Закону України "Про Державний бюджет України на 2025 рік" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок використання у 2025 році коштів державного фонду регіонального розвитку, що додається.
2. Зупинити до 31 грудня 2025 р. дію постанови Кабінету Міністрів України від 18 березня 2015 р. № 196 "Деякі питання державного фонду регіонального розвитку" (Офіційний вісник України, 2015 р., № 30, ст. 886).

Прем'єр-міністр України

Ю. СВИРИДЕНКО

Інд. 71


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 13 серпня 2025 р. № 971
ПОРЯДОК
використання у 2025 році коштів державного фонду регіонального розвитку
1. Цей Порядок визначає механізм використання у 2025 році коштів, передбачених у державному бюджеті за бюджетною програмою "Державний фонд регіонального розвитку" (далі - бюджетні кошти).
2. Бюджетні кошти спрямовуються на реалізацію публічних інвестиційних проектів, що мають на меті відновлення та розвиток регіонів і відповідають пріоритетам, визначеним Державною стратегією регіонального розвитку на 2021-2027 роки, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 5 серпня 2020 р. № 695 (Офіційний вісник України, 2020 р., № 67, ст. 2155; 2024 р., № 79, ст. 4627) (далі - Державна стратегія регіонального розвитку), відповідними регіональними стратегіями розвитку, стратегіями розвитку територіальних громад, включені до Єдиного проектного портфеля здійснення публічних інвестицій на 2025 рік та відповідають переліку галузей (секторів) для публічного інвестування, визначеному у додатку 1 до Порядку розроблення та моніторингу реалізації середньострокового плану пріоритетних публічних інвестицій держави, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2025 р. № 294 (Офіційний вісник України, 2025 р., № 30, ст. 2016).
3. Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінрозвитку.
Головний розпорядник бюджетних коштів визначає розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня, а також одержувачів бюджетних коштів з урахуванням критеріїв, визначених Порядком складання, розгляду, затвердження та основними вимогами до виконання кошторисів бюджетних установ, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2002 р. № 228 (Офіційний вісник України, 2002 р., № 9, ст. 414).
4. Умовами надання бюджетних коштів є:
1) відповідність публічних інвестиційних проектів цілям і завданням, визначеним Державною стратегією регіонального розвитку, відповідними регіональними стратегіями розвитку, стратегіями розвитку територіальних громад;
2) державна або комунальна власність об’єкта;
3) спроможність центральних органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, для фінансування об’єктів яких залучаються бюджетні кошти, забезпечувати подальше їх утримання за рахунок коштів місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством;
4) календарний план реалізації проекту не перевищує 18 місяців;
5) наявність проектної документації;
6) впровадження енергоефективних заходів, дотримання вимог щодо інклюзії осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення під час проведення будівельних робіт;
7) співфінансування публічних інвестиційних проектів в обсязі не менше 10 відсотків за рахунок місцевих бюджетів;
8) об’єкти, що фінансуються за рахунок бюджетних коштів, залишаються у державній або комунальній власності (спільній власності) відповідних територіальних громад та використовуються за цільовим призначенням протягом не менше 20 років з дати завершення реалізації проекту;
9) розташування об’єкта на території України, крім територій активних бойових дій, територій активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси, або тимчасово окупованих Російською Федерацією територій України, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого наказом Мінрозвитку від 28 лютого 2025 р. № 376, для яких на дату подання пропозицій щодо публічних інвестиційних проектів, реалізація яких здійснюватиметься за бюджетні кошти (далі - пропозиції), не визначено дати завершення бойових дій або тимчасової окупації;
10) включення публічного інвестиційного проекту до Єдиного проектного портфеля здійснення публічних інвестицій на 2025 рік.
5. Оголошення про проведення відбору публічних інвестиційних проектів, реалізації яких здійснюється за бюджетні кошти, оприлюднюється на офіційному веб-сайті Мінрозвитку. В оголошенні, зокрема, зазначаються:
1) строк та умови проведення відбору;
2) прізвище, ім’я контактної особи та номер телефону для отримання додаткової інформації;
3) форма подання пропозицій.
6. Органи місцевого самоврядування, місцеві органи виконавчої влади або виконавчі органи сільських, селищних, міських рад територіальних громад подають пропозиції Мінрозвитку та відповідають за правильність і достовірність інформації, зазначеної у пропозиціях та доданих до них документах.
7. Мінрозвитку формує узагальнені переліки публічних інвестиційних проектів у розрізі регіонів за результатами пріоритезації за бальною системою, наведеною у додатку 1, та подає їх на розгляд комісії з проведення пріоритезації публічних інвестиційних проектів, яка утворюється Мінрозвитку (далі - комісія).
До складу комісії включаються представники Мінрозвитку, Мінфіну, інших міністерств, всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування та громадських об’єднань.
Кількісний склад членів комісії повинен забезпечувати рівномірне, справедливе та пропорційне представництво усіх заінтересованих сторін.
Членство у комісії не повинно створювати потенційного чи реального конфлікту інтересів членів комісії, що може вплинути на об’єктивність та неупередженість прийняття рішень щодо оцінки та пріоритезації публічних інвестиційних проектів.
Комісія утворюється наказом Мінрозвитку, в якому визначається її персональний склад, сформований за пропозиціями центральних органів виконавчої влади та заінтересованих сторін, зазначених у цьому пункті.
Комісія проводить оцінку відповідності поданих публічних інвестиційних проектів пріоритетам, визначеним Державною стратегією регіонального розвитку, відповідними регіональними стратегіями розвитку, стратегіями розвитку територіальних громад.
Формою роботи комісії є засідання.
Інформація про дату, час та місце проведення засідання комісії оприлюднюється за три робочих дні до проведення засідання на офіційному веб-сайті Мінрозвитку.
Засідання комісії є правоможним, якщо на ньому присутні більш як половина її членів.
Комісія приймає рішення щодо публічних інвестиційних проектів, які рекомендовано для реалізації за бюджетні кошти.
Рішення комісії вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість присутніх на засіданні членів комісії. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні.
У разі отримання публічними інвестиційними проектами за результатами пріоритезації за бальною системою, наведеною у додатку 1, однакової кількості балів рішення щодо публічних інвестиційних проектів, які рекомендовано для реалізації за бюджетні кошти, приймається комісією шляхом повторного голосування.
Рішення комісії оформлюється протоколом та оприлюднюється на офіційному веб-сайті Мінрозвитку.
Члени комісії зобов’язані дотримуватися вимог, передбачених Законом України "Про запобігання корупції".
8. За результатами проведення оцінки відповідності поданих публічних інвестиційних проектів пріоритетам, визначеним Державною стратегією регіонального розвитку, відповідними регіональними стратегіями розвитку, стратегіями розвитку територіальних громад, та їх пріоритезації Мінрозвитку на підставі рішення комісії готує проект акта Кабінету Міністрів України щодо затвердження публічних інвестиційних проектів, реалізація яких здійснюється за бюджетні кошти, та забезпечує внесення його на розгляд Кабінету Міністрів України в установленому порядку.
9. Видатки, пов’язані з фінансуванням за рахунок бюджетних коштів об’єктів капітального будівництва, здійснюються відповідно до Порядку державного фінансування капітального будівництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. № 1764 (Офіційний вісник України, 2001 р., № 52, ст. 2374), та Порядку затвердження титулів об’єктів, будівництво яких здійснюється із залученням бюджетних коштів, коштів державних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 1997 р. № 995 (Офіційний вісник України, 1997 р., число 37, с. 17; 2015 р., № 97, ст. 3320), Загальних умов укладення та виконання договорів підряду в капітальному будівництві, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 1 серпня 2005 р. № 668 (Офіційний вісник України, 2005 р., № 31, ст. 1867).
10. Затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи здійснюється відповідно до вимог Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 р. № 560 (Офіційний вісник України, 2011 р., № 41, ст. 1674).
11. Відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні і необоротні активи, відкриття та закриття рахунків, реєстрація, облік бюджетних зобов’язань в органах Казначейства та операції, пов’язані з використанням бюджетних коштів, здійснюються в установленому законодавством порядку.
12. Закупівля товарів, робіт і послуг здійснюється в установленому законом порядку.
13. Розпорядники бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачі бюджетних коштів подають щомісяця до 10 числа Мінрозвитку звіт про використання бюджетних коштів для реалізації публічних інвестиційних проектів за формою згідно з додатком 2.
14. Мінрозвитку подає щомісяця до 15 числа Мінфіну зведену інформацію про використання бюджетних коштів для реалізації публічних інвестиційних проектів у розрізі усіх публічних інвестиційних проектів, які реалізуються у межах державного фонду регіонального розвитку, за формою згідно з додатком 2.
15. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.
Додаток 1
до Порядку
РОЗРАХУНОК
пріоритетності публічного інвестиційного проекту за бальною системою
Додаток 2
до Порядку
ЗВІТ
про використання коштів на реалізацію публічного інвестиційного проекту за бюджетною програмою