• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Деякі питання державного фонду регіонального розвитку

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Перелік, Порядок від 18.03.2015 № 196
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 18 березня 2015 р. № 196
Київ
Деякі питання державного фонду регіонального розвитку
Відповідно до частини четвертої статті 24-1 Бюджетного кодексу України Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Затвердити такі, що додаються:
Порядок підготовки, оцінки та відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку;
( Абзац другий пункту 1 в редакції Постанов КМ № 457 від 03.04.2019, № 299 від 05.04.2021 )
Порядок використання коштів державного фонду регіонального розвитку.
2. Визнати такими, що втратили чинність, постанови Кабінету Міністрів України згідно з переліком, що додається.
Прем'єр-міністр УкраїниА.ЯЦЕНЮК
Інд. 39
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 18 березня 2015 р. № 196
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 5 квітня 2021 р. № 299)
ПОРЯДОК
підготовки, оцінки та відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку
1. Цей Порядок визначає механізм підготовки, оцінки та відбору інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що можуть відповідно до статті 24-1 Бюджетного кодексу України реалізовуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку (далі - інвестиційні програми і проекти).
2. Для проведення оцінки та попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації утворюють відповідні регіональні комісії.
Примірне положення про регіональну комісію затверджується Мінрегіоном.
До складу регіональної комісії включаються представники органу, який її утворив, органів місцевого самоврядування, територіальних органів центральних органів виконавчої влади, регіональних відділень всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування, наукових, інших установ та громадських об’єднань, до сфери діяльності яких належать питання соціально-економічного, інвестиційного та/або регіонального розвитку територій.
До роботи регіональної комісії Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації можуть залучати незалежних експертів (за згодою) для проведення оцінки інвестиційних програм і проектів.
Членство у регіональній комісії не повинно створювати потенційного чи реального конфлікту інтересів у членів комісії, який може вплинути на об’єктивність та неупередженість прийняття рішень щодо оцінки та попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів.
Оцінка інвестиційних програм і проектів здійснюється відповідно до критеріїв, визначених Мінрегіоном.
Інформація про склад та положення про регіональну комісію розміщується на офіційному веб-сайті (веб-порталі) органу, який її утворив, та на веб-сайті (веб-порталі) інформаційно-аналітичної системи державного фонду регіонального розвитку new.dfrr.minregion.gov.ua (далі - онлайн-платформа).
3. Оголошення про проведення оцінки та попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів на наступний плановий рік розміщується на офіційному веб-сайті Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій і онлайн-платформі не пізніше ніж 15 квітня року, що передує плановому. Подання для проведення оцінки та попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів закінчується не пізніше 15 червня року, що передує плановому. Оцінка та попередній конкурсний відбір інвестиційних програм і проектів закінчується не пізніше 1 серпня року, що передує плановому.
В оголошенні зазначаються:
перелік завдань, що забезпечують досягнення стратегічних цілей, визначених Державною стратегією регіонального розвитку на відповідний період та відповідними регіональними стратегіями розвитку;
перелік технічних завдань щодо оцінки та попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів, розроблених на виконання стратегічних цілей регіональної стратегії розвитку відповідно до плану заходів з її реалізації (далі - технічні завдання), зокрема щодо розвитку спортивної інфраструктури, які затверджено в установленому законодавством порядку та погоджено з Мінрегіоном;
умови проведення оцінки та попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів;
строки проведення оцінки та попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів та розміщення документів на онлайн-платформі;
адреса електронної пошти, номер телефону, за яким надаються роз’яснення.
Технічні завдання складаються за встановленою Мінрегіоном формою.
Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації не пізніше ніж за 30 календарних днів до оголошення про проведення оцінки та попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів забезпечують:
розгляд регіональними комісіями технічних завдань;
визначення та погодження з Мінрегіоном технічних завдань.
4. У оцінці та попередньому конкурсному відборі беруть участь інвестиційні програми і проекти, подані в установленому законодавством порядку такими заявниками:
центральними та місцевими органами виконавчої влади, органами виконавчої влади Автономної Республіки Крим;
органами місцевого самоврядування;
агенціями регіонального розвитку, утвореними відповідно до Закону України "Про засади державної регіональної політики", крім проектів будівництва (нового будівництва, реконструкції, реставрації, капітального ремонту).
На реалізацію інвестиційних програм і проектів, що мають на меті розвиток регіонів у частині розвитку спортивної інфраструктури, передбачається не менше 10 відсотків коштів державного фонду регіонального розвитку, розподілених для регіону.
Інвестиційні програми і проекти, реалізація яких передбачає будівництво (нове будівництво, реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт), повинні бути розроблені відповідно до державних будівельних норм та стандартів та забезпечувати комплексний підхід щодо здійснення робіт і заходів на об’єкті будівництва (здійснення комплексу відповідних робіт та заходів у будинку, будівлі, споруді будь-якого призначення в цілому).
Інвестиційні програми і проекти, що передбачають здійснення заходів з енергозбереження будинків і споруд, повинні забезпечувати максимальну енергоефективність від їх реалізації.
Створення інфраструктури індустріальних парків здійснюється відповідно до Закону України "Про індустріальні парки".
Проекти співробітництва територіальних громад повинні відповідати вимогам Закону України "Про співробітництво територіальних громад".
5. Для участі в оцінці та попередньому конкурсному відборі заявники у визначений в оголошенні строк відповідно до окремих технічних завдань розміщують на онлайн-платформі підписані кваліфікованим електронним підписом керівника заявника інвестиційні програми і проекти за формою, встановленою Мінрегіоном, разом із документами за переліком, визначеним Мінрегіоном.
6. Умовами спрямування коштів державного фонду регіонального розвитку є фінансування інвестиційних програм і проектів, що мають на меті розвиток регіонів і відповідають пріоритетам, визначеним у Державній стратегії регіонального розвитку та відповідних регіональних стратегіях розвитку.
7. Основними умовами оцінки та попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів є їх відповідність пункту 6 цього Порядку, а також таким критеріям:
1) для проектів будівництва (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) - наявність затвердженої в установленому законодавством порядку проектної документації;
2) для проектів будівництва (крім проектів нового будівництва) - забезпечення дотримання комплексного підходу під час проектування та фінансування об’єкта будівництва (здійснення комплексу відповідних робіт та заходів у будинку, будівлі, споруді будь-якого призначення в цілому);
3) календарний план реалізації проектів будівництва (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) повинен становити від одного до трьох років. Для проектів будівництва (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) загальною кошторисною вартістю від 50000 до 100000 тис. гривень, фінансування яких здійснювалося із залученням коштів державного фонду регіонального розвитку у попередніх роках та які за об’єктивних причин не було введено в експлуатацію відповідно до календарних планів їх реалізації, за рішенням регіональної комісії строк реалізації може бути продовжений до чотирьох років за умови, що такі проекти буде реалізовано у поточному році. Для проектів будівництва (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) вартістю понад 100000 тис. гривень строк реалізації може бути продовжений до п’яти років за таких же умов;
4) співфінансування з місцевих бюджетів в обсязі не менше 10 відсотків;
5) спроможність суб’єктів, на фінансування об’єктів яких залучаються кошти державного фонду регіонального розвитку, забезпечувати подальше власне фінансування та їх утримання за рахунок коштів місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством;
6) загальна кошторисна вартість проектів будівництва (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт) понад 10000 тис. гривень, а для інших проектів - понад 1000 тис. гривень.
8. Оцінка та попередній конкурсний відбір інвестиційних програм і проектів здійснюються в межах окремих технічних завдань.
9. Формування узагальненого переліку інвестиційних програм і проектів, що можуть реалізовуватися на відповідній території, здійснюється Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями за результатами оцінки та попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів регіональними комісіями в розрізі окремих технічних завдань.
Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації разом із заявником та/або власником інвестиційних програм і проектів забезпечують завершення їх реалізації відповідно до календарних планів.
Інвестиційні програми і проекти, календарні плани реалізації яких становлять більше одного року і які в попередні роки фінансувалися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, включаються щороку Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями до узагальненого переліку інвестиційних програм і проектів до завершення їх реалізації відповідно до календарних планів (з урахуванням умов підпункту 2 пункту 7 цього Порядку).
Інформація про вжиті заходи для забезпечення реалізації та стан реалізації інвестиційних програм і проектів, які в попередні роки фінансувалися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку, але не були реалізовані у повному обсязі, та завершення реалізації яких заплановано за рахунок коштів місцевих бюджетів або інших джерел, подається Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями до Мінрегіону щопівроку до 5 числа за звітним періодом до їх завершення за визначеною Мінрегіоном формою.
Результати проведених оцінки та попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації розміщують на онлайн-платформі, офіційних веб-сайтах (веб-порталах) Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій.
10. Узагальнені переліки інвестиційних програм і проектів (зокрема інвестиційних програм і проектів, що мають на меті розвиток регіонів у частині розвитку спортивної інфраструктури, погоджених з Мінмолодьспортом) разом з документами, визначеними Мінрегіоном, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації подають до 1 серпня року, що передує плановому, Мінрегіону.
11. Для оцінки та відбору інвестиційних програм і проектів Мінрегіон утворює комісію, до складу якої входять члени Комітету Верховної Ради України з питань бюджету за рішенням Комітету (чисельністю не менше 50 відсотків складу такої комісії).
Засідання комісії є правоможним, якщо в її роботі бере участь більш як половина членів комісії.
Рішення комісії вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість присутніх на засіданні членів комісії. У разі рівного розподілу голосів вирішальним є голос головуючого на засіданні.
12. Комісія проводить оцінку щодо відповідності вимогам законодавства проведених регіональними комісіями оцінки та попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів, поданих до фінансування за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями (крім пропозицій щодо інвестиційних програм і проектів, що мають на меті розвиток регіонів у частині розвитку спортивної інфраструктури, погоджених з Мінмолодьспортом).
13. За результатами проведення оцінки та відповідності інвестиційних програм і проектів вимогам законодавства Мінрегіон на підставі рішення відповідної комісії та з урахуванням інвестиційних програм і проектів, що мають на меті розвиток регіонів у частині розвитку спортивної інфраструктури, погоджених з Мінмолодьспортом, подає до 15 грудня року, що передує плановому, в установленому порядку Кабінетові Міністрів України для затвердження пропозиції щодо розподілу коштів державного фонду регіонального розвитку разом з переліком інвестиційних програм і проектів.
14. Моніторинг стану реалізації інвестиційної програми (проекту) проводиться Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями разом із заявниками шляхом порівняння фактичних строків виконання і показників результативності виконання заходу інвестиційної програми (проекту) з плановими та оцінки ступеня їх відхилення від запланованих.
Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські держадміністрації за інформацією заявників щокварталу до 10 числа місяця, що настає за звітним періодом, оприлюднює на онлайн-платформі звіт про виконання заходів інвестиційної програми (проекту) за формою згідно з додатком 1 разом з фотографіями, на яких зафіксований стан реалізації інвестиційної програми (проекту), та узагальненою аналітичною інформацією про основні результати, досягнуті за звітний період.
15. Мінрегіон забезпечує доступ Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських держадміністрацій та заявників до онлайн-платформи для розміщення або оприлюднення передбаченої цим Порядком інформації.
( Порядок в редакції Постанови КМ № 299 від 05.04.2021 )
Додаток 1
до Порядку
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 5 квітня 2021 р. № 299)
ЗВІТ
про виконання заходів інвестиційної програми (проекту)
за 20__ рік (квартал)
________________________________________________________
(найменування програми (проекту)
Відповідальний виконавець ________________________________________
Загальна вартість програми (проекту) _________________ тис. гривень.
Найменування заходуСтрок виконанняДжерела фінансування у звітному періодіСума касових видатківПоказники результативності виконання заходуСтан виконання заходу з порівняльною оцінкою фактично виконаного і планованого обсягуПроблемні питання та стан їх вирішення з поясненням причини виникнення та зазначенням механізму вирішення
плановийфактичнийплановафактичнаплановіфактичнівідхилення, +/-
( Порядок доповнено додатком 1 згідно з Постановою КМ № 766 від 26.10.2016; в редакції Постанови КМ № 299 від 05.04.2021 )
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 18 березня 2015 р. № 196
ПОРЯДОК
використання коштів державного фонду регіонального розвитку
1. Цей Порядок визначає механізм використання коштів державного фонду регіонального розвитку, обсяг яких затверджується законом про Державний бюджет України на відповідний рік (далі - бюджетні кошти).
( Пункт 2 виключено на підставі Постанови КМ № 457 від 03.04.2019 )
3. Розподіл бюджетних коштів між Автономною Республікою Крим, областями та мм. Києвом і Севастополем здійснюється з дотриманням критеріїв, визначених статтею 24-1 Бюджетного кодексу України .
Бюджетні кошти, які відповідно до розподілу передбачено Автономній Республіці Крим та м. Севастополю, розподіляються між областями та м. Києвом з дотриманням зазначених критеріїв до повернення тимчасово окупованої території під загальну юрисдикцію України.
Під час розрахунку розподілу коштів державного фонду регіонального розвитку використовуються дані, оприлюднені на офіційному веб-сайті Держстату станом на останню актуальну дату.
( Пункт 3 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 299 від 05.04.2021 )
4. У разі зміни обсягу бюджетних коштів після набрання чинності законом про Державний бюджет України на відповідний рік Мінрегіон у двотижневий строк доводить Раді міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським держадміністраціям розрахунковий обсяг бюджетних коштів.
У разі зміни законом про Державний бюджет України на відповідний рік обсягу коштів державного фонду регіонального розвитку зміни до узагальнених переліків інвестиційних програм і проектів формуються Радою міністрів Автономної Республіки Крим, обласними, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями в межах призначень для регіону відповідно до законодавства за результатами оцінки та попереднього конкурсного відбору інвестиційних програм і проектів, проведених регіональними комісіями.
( Пункт 4 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 299 від 05.04.2021 )
5. Головний розпорядник бюджетних коштів за бюджетною програмою "Державний фонд регіонального розвитку" визначає розпорядників бюджетних коштів нижчого рівня та одержувачів бюджетних коштів.
( Пункт 5 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 299 від 05.04.2021 )
6. Бюджетні кошти спрямовуються на виконання інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що мають на меті розвиток регіонів і відповідають пріоритетам, визначеним у Державній стратегії регіонального розвитку та відповідних регіональних стратегіях розвитку.
( Абзац перший пункту 6 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 457 від 03.04.2019; в редакції Постанови КМ № 299 від 05.04.2021 )
Погашення кредиторської заборгованості, зареєстрованої органами Казначейства, що виникла у минулі роки за бюджетною програмою "Державний фонд регіонального розвитку", здійснюється за рахунок бюджетних коштів.
( Пункт 6 в редакції Постанови КМ № 574 від 18.07.2018 )
6-1. Замовники будівництва (центральні та місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування) забезпечують під час розроблення проектної документації для реалізації інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що пов’язані з будівництвом (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт), а також під час закупівлі транспортних засобів загального користування, шкільних автобусів обов’язкове врахування потреб осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення.
( Порядок доповнено пунктом 6-1 згідно з Постановою КМ № 1070 від 21.12.2016 )
6-2. Розпорядники бюджетних коштів нижчого рівня забезпечують оформлення та виготовлення інформаційних табличок (наклейок) з логотипом державного фонду регіонального розвитку, які використовуються з метою ідентифікації інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, що фінансуються із залученням бюджетних коштів, та їх розміщення на об’єктах, що фінансуються із залученням бюджетних коштів. Співфінансування з місцевих бюджетів здійснюється з урахуванням витрат, пов’язаних з оформленням, виготовленням та розміщенням інформаційних табличок (наклейок).
Вимоги до оформлення, виготовлення та розміщення зазначених табличок (наклейок) затверджуються Мінрегіоном.
( Порядок доповнено пунктом 6-2 згідно з Постановою КМ № 1070 від 21.12.2016 )
7. Видатки, пов’язані з фінансуванням об’єктів капітального будівництва, здійснюються відповідно до Порядку державного фінансування капітального будівництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2001 р. № 1764 (Офіційний вісник України, 2001 р., № 52, ст. 2374), та постанови Кабінету Міністрів України від 4 грудня 2019 р. № 1070 "Деякі питання здійснення розпорядниками (одержувачами) бюджетних коштів попередньої оплати товарів, робіт і послуг, що закуповуються за бюджетні кошти" (Офіційний вісник України, 2020 р., № 2, ст. 64).
( Пункт 7 із змінами, внесеними згідно зПостановою КМ № 299 від 05.04.2021 )
8. Відкриття рахунків, реєстрація, облік бюджетних зобов’язань в органах Казначейства та проведення операцій з використанням бюджетних коштів, а також відображення у первинному та бухгалтерському обліку отриманих (створених) оборотних і необоротних активів здійснюються в установленому законодавством порядку.
9. Закупівля товарів, робіт і послуг здійснюється в установленому законом порядку.
10. Розпорядники бюджетних коштів нижчого рівня проводять моніторинг стану реалізації інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку та подають щомісяця до 15 числа за встановленою Мінрегіоном формою Мінрегіону, Мінекономіки та Мінфіну, а в Донецькій та Луганській областях також Мінреінтеграції інформацію про використання бюджетних коштів, а також забезпечують інформування населення щодо залучення бюджетних коштів для фінансування таких програм і проектів шляхом розміщення відповідних інформаційних табличок (наклейок).
( Пункт 10 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 66 від 08.02.2017, № 1070 від 21.12.2016, № 916 від 06.11.2019, № 371 від 06.05.2020 )
11. Казначейство інформує щомісяця до 16 числа Мінрегіон, Мінфін та Мінекономіки про обсяги фінансування, касові видатки та зареєстровану бюджетну заборгованість за рахунок бюджетних коштів у розрізі адміністративно-територіальних одиниць, інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку (щодо Донецької та Луганської областей також Мінреінтеграції).
( Пункт 11 із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 66 від 08.02.2017, № 916 від 06.11.2019, № 371 від 06.05.2020 )
12. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання бюджетних коштів, а також контроль за їх цільовим та ефективним витрачанням здійснюються в установленому законодавством порядку.
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 18 березня 2015 р. № 196
ПЕРЕЛІК
постанов Кабінету Міністрів України, що втратили чинність
1. Постанова Кабінету Міністрів України від 4 липня 2012 р. № 656 "Питання державного фонду регіонального розвитку" (Офіційний вісник України, 2012 р., № 55, ст. 2212).
2. Постанова Кабінету Міністрів України від 23 січня 2013 р. № 30 "Про внесення змін до пункту 5 Порядку підготовки, оцінки та відбору інвестиційних програм (проектів), що можуть реалізуватися за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку" (Офіційний вісник України, 2013 р., № 7, ст. 241).
3. Постанова Кабінету Міністрів України від 14 серпня 2013 р. № 576 "Про внесення зміни до пункту 4 Порядку використання коштів державного фонду регіонального розвитку" (Офіційний вісник України, 2013 р., № 66, ст. 2384).