КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 12 лютого 2020 р. № 83 Київ |
Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 р. № 117
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Внести до постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 р. № 117 "Про затвердження Порядку видачі або відмови у видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання свідоцтва про уповноваження на проведення повірки засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації та застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології, та встановлення розміру плати за видачу свідоцтва про уповноваження, його переоформлення та видачу дубліката" (Офіційний вісник України, 2016 р., № 18, ст. 733; 2019 р., № 90, ст. 3000) зміни, що додаються.
2. Ця постанова набирає чинності одночасно з набранням чинності підпунктом 6 пункту 13 розділу I Закону України від 6 червня 2019 р. № 2740-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо імплементації актів законодавства Європейського Союзу у сфері технічного регулювання", але не раніше дня її опублікування.
Прем'єр-міністр України | О.ГОНЧАРУК |
Інд. 21 |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 12 лютого 2020 р. № 83
ЗМІНИ,
що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 р. № 117
1. У постанові :
1) назву постанови викласти в такій редакції:
"Про затвердження Порядку видачі або відмови у видачі свідоцтва про уповноваження на проведення повірки засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації та застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології, його анулювання";
2) у пункті 1 :
абзаци перший і другий замінити абзацом такого змісту:
"1. Затвердити Порядок видачі або відмови у видачі свідоцтва про уповноваження на проведення повірки засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації та застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології, його анулювання, що додається.";
абзац третій виключити;
3) пункт 2 виключити.
2. Порядок видачі або відмови у видачі, переоформлення, видачі дублікатів, анулювання свідоцтва про уповноваження на проведення повірки засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації та застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології, затверджений зазначеною постановою, викласти в такій редакції:
"ЗАТВЕРДЖЕНО постановою Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 р. № 117 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 12 лютого 2020 р. № 83) |
ПОРЯДОК
видачі або відмови у видачі свідоцтва про уповноваження на проведення повірки засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації та застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології, його анулювання
1. Цей Порядок визначає процедуру видачі або відмови у видачі свідоцтва про уповноваження на проведення повірки засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації та застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології (далі - свідоцтво про уповноваження), його анулювання.
2. Для проведення повірки засобів вимірювальної техніки, які застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології (далі - законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки), що перебувають в експлуатації, наукові метрологічні центри, державні підприємства, які належать до сфери управління Мінекономіки та провадять метрологічну діяльність (далі - метрологічні центри), та повірочні лабораторії зобов’язані одержати свідоцтво про уповноваження, яке видається Мінекономіки.
3. З метою одержання свідоцтва про уповноваження керівник наукового метрологічного центру, метрологічного центру та повірочної лабораторії (далі - заявник) особисто або через уповноважену ним особу подає у паперовій формі або надсилає поштою, або в електронній формі через Єдиний державний веб-портал електронних послуг з накладенням кваліфікованого електронного підпису керівника заявника з урахуванням вимог законодавства у сфері електронних довірчих послуг до Мінекономіки заяву про уповноваження (далі - заява).
Якщо уповноважується відокремлений підрозділ юридичної особи, заява подається підприємством чи організацією, до складу якої належить цей підрозділ.
У заяві зазначаються:
повне найменування заявника;
повне найменування Мінекономіки;
назва свідоцтва про уповноваження;
об’єкт, на який видається свідоцтво про уповноваження;
вид господарської діяльності (згідно з класифікатором видів економічної діяльності);
ідентифікаційний код юридичної особи;
місцезнаходження юридичної особи та її контактні дані (адреса електронної поштової скриньки, веб-сайт, номери телефону, телефаксу (за наявності), а також місце провадження її господарської діяльності;
прізвище, ім’я та по батькові керівника юридичної особи;
дата складення заяви;
перелік документів, що додаються до заяви;
спосіб одержання свідоцтва про уповноваження (особисто керівником заявника або уповноваженою ним особою/ поштою/ за допомогою засобів телекомунікацій (електронною поштою/ через Єдиний державний веб-портал електронних послуг).
До заяви додаються документи (у паперовій формі або в електронній формі з накладенням кваліфікованого електронного підпису керівника заявника з урахуванням вимог законодавства у сфері електронних довірчих послуг), передбачені частиною третьою статті 18 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" .
У разі коли документи подано в електронній формі у вихідний, святковий, інший неробочий день або в неробочий час робочого дня, днем подання таких документів вважається перший робочий день, що настає за таким днем.
4. Мінекономіки протягом 80 робочих днів після надходження заяви розглядає її та відповідно до частини п’ятої статті 18 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" проводить перевірку заявника на відповідність критеріям, яким він повинен відповідати.
5. Відмова у видачі свідоцтва про уповноваження або анулювання свідоцтва про уповноваження здійснюються відповідно до вимог частин шостої та десятої статті 18 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" та статті 4-1 Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" .
Заява про анулювання свідоцтва про уповноваження подається керівником уповноваженої організації особисто або через уповноважену ним особу у паперовій формі або надсилається поштою, або в електронній формі через Єдиний державний веб-портал електронних послуг з накладенням кваліфікованого електронного підпису керівника уповноваженої організації з урахуванням вимог законодавства у сфері електронних довірчих послуг до Мінекономіки у довільній формі із зазначенням підстав для анулювання.
Повідомлення про відмову у видачі свідоцтва про уповноваження надсилається заявнику поштою на адресу його місцезнаходження та/або в електронній формі через відповідні інформаційні ресурси не пізніше ніж протягом трьох робочих днів з дня підписання повідомлення про відмову у видачі свідоцтва про уповноваження. За вибором заявника повідомлення про відмову у видачі свідоцтва про уповноваження може бути отримано особисто керівником заявника або уповноваженою ним особою/ поштою/ за допомогою засобів телекомунікацій (електронною поштою/ через Єдиний державний веб-портал електронних послуг).".