• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку видачі або відмови у видачі свідоцтва про уповноваження на проведення повірки засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації та застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології, його анулювання

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Порядок від 24.02.2016 № 117
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 24 лютого 2016 р. № 117
Київ
Про затвердження Порядку видачі або відмови у видачі свідоцтва про уповноваження на проведення повірки засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації та застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології, його відкликання
( Назва Постанови в редакції Постанови КМ № 83 від 12.02.2020; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 360 від 25.03.2026 )
( Із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 916 від 06.11.2019 № 83 від 12.02.2020 № 433 від 28.04.2021 № 1123 від 28.10.2021 № 360 від 25.03.2026 )
Відповідно до статті 18 Закону України "Про метрологію та метрологічну діяльність" та статті 4-1 Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок видачі або відмови у видачі свідоцтва про уповноваження на проведення повірки засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації та застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології, йоговідкликання, що додається.
( Абзац перший і другий пункту 1 замінено абзацом згідно з Постановою КМ № 83 від 12.02.2020; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 360 від 25.03.2026 )
( Абзац третій пункту 1 виключено на підставі Постанови КМ № 83 від 12.02.2020 )
( Пункт 2 виключено на підставі Постанови КМ № 83 від 12.02.2020 )

Прем'єр-міністр України

А.ЯЦЕНЮК

Інд. 75


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 24 лютого 2016 р. № 117
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
ПОРЯДОК
видачі або відмови у видачі свідоцтва про уповноваження на проведення повірки засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації та застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології, його відкликання
1. Цей Порядок визначає процедуру видачі або відмови у видачі свідоцтва про уповноваження на проведення повірки засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації та застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології (далі - свідоцтво про уповноваження), його відкликання.
2. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в Законі України "Про метрологію та метрологічну діяльність" (далі - Закон).
3. Для проведення повірки засобів вимірювальної техніки, які застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології (далі - законодавчо регульовані засоби вимірювальної техніки), що перебувають в експлуатації, наукові метрологічні центри, метрологічні центри та повірочні лабораторії (далі - юридичні особи) зобов’язані одержати свідоцтво про уповноваження, яке видається Мінекономіки.
4. Юридична особа в особі керівника або через уповноважену ним особу подає шляхом надсилання поштовим відправленням або в електронній формі через інформаційну систему Мінекономіки (далі - портал електронних сервісів Мінекономіки) до Мінекономіки письмову заяву про уповноваження (далі - заява), підписану шляхом накладання кваліфікованого електронного підпису (удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису) керівника юридичної особи з урахуванням вимог законодавства у сфері електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг.
Якщо уповноважується відокремлений підрозділ юридичної особи, заява подається юридичною особою, у складі якої функціонує такий підрозділ.
У заяві зазначаються:
повне найменування юридичної особи;
назва документа дозвільного характеру, який передбачається отримати;
об’єкт, на який видається свідоцтво про уповноваження;
ідентифікаційний код юридичної особи згідно з ЄДРПОУ;
види господарської діяльності (згідно з класифікатором видів економічної діяльності);
місцезнаходження юридичної особи та її контактні дані (поштова адреса, адреса електронної пошти, веб-сайт, контактний номер телефону);
місце провадження господарської діяльності юридичної особи - місцезнаходження повірочної лабораторії;
прізвище та власне ім’я керівника юридичної особи;
дата підписання заяви;
перелік документів, що додаються до заяви;
спосіб одержання свідоцтва про уповноваження або листа про відмову в його видачі (особисто керівником юридичної особи або уповноваженою ним особою/поштою (зокрема за бажанням юридичної особи - кур’єром за додаткову плату)/за допомогою технічних засобів електронних комунікацій (електронною поштою/через портал електронних сервісів Мінекономіки).
До заяви додаються документи (у паперовій формі або в електронній формі з накладенням кваліфікованого електронного підпису (удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису) юридичної особи з урахуванням вимог законодавства у сфері електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг), передбачені частиною третьою статті 18 Закону, а саме:
паспорт повірочної лабораторії юридичної особи або його відокремленого підрозділу за формою згідно з додатком 1;
проект сфери уповноваження за формою згідно з додатком 2;
копія договору користування приміщенням (найму приміщення), укладеного на не менше ніж п’ять років з дня подання юридичною особою заяви, засвідчена юридичною особою (у разі, коли юридична особа не має власного приміщення, необхідного для виконання повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки відповідно до заявленої сфери уповноваження);
платіжний документ (платіжне доручення, квитанція) про внесення плати за видачу свідоцтва про уповноваження з відміткою банку, відділення поштового зв’язку або кодом проведеної операції.
У разі коли документи подано в електронній формі у вихідний, святковий, інший неробочий день або в неробочий час робочого дня, днем подання таких документів вважається перший робочий день, що настає за днем їх фактичного подання.
5. Заява реєструється Мінекономіки в день її надходження.
Відмова в реєстрації заяви не допускається.
Мінекономіки в день надходження заяви на вимогу юридичної особи або її представника видає (надсилає) їй письмове підтвердження реєстрації заяви із зазначенням дати та номера реєстрації. Підтвердження реєстрації заяви, поданої в електронній формі, здійснюється автоматично шляхом надіслання електронного повідомлення.
У разі подання юридичною особою неповного пакета документів, зазначених у пункті 4 цього Порядку, Мінекономіки залишає заяву без руху, про що повідомляє юридичній особі шляхом надіслання їй письмового повідомлення про залишення заяви без руху поштовим відправленням або передачі його нарочно юридичній особі в особі керівника чи уповноваженої ним особи протягом трьох робочих днів з дня надходження заяви із зазначенням виявлених недоліків, способу та строку їх усунення, а також способів, порядку та строків оскарження рішення про залишення заяви без руху.
Строк для усунення юридичною особою виявлених недоліків становить 10 календарних днів з дня надіслання юридичній особі письмового повідомлення про залишення заяви без руху. За клопотанням юридичної особи Мінекономіки може продовжити строк усунення юридичною особою недоліків до 30 календарних днів.
У разі усунення юридичною особою недоліків у зазначений строк заява вважається поданою в день її первинного подання. При цьому строк розгляду заяви продовжується на строк залишення заяви без руху.
Не допускається повторне залишення заяви без руху після усунення виявлених недоліків, зазначених в повідомленні про залишення заяви без руху.
6. Заява не підлягає розгляду у випадках, передбачених статтею 45 Закону України "Про адміністративну процедуру".
Рішення про відмову у прийнятті заяви до розгляду приймає посадова особа Мінекономіки, яка розглядає заяву, про що невідкладно повідомляється юридичній особі, але не пізніше ніж протягом 24 годин з часу надходження заяви.
7. Мінекономіки протягом 80 робочих днів з дня надходження заяви відповідно до частини п’ятої статті 18 Закону:
1) проводить експертизу поданих юридичною особою документів та перевіряє повноту відомостей в них;
2) проводить перевірку юридичної особи за її місцезнаходженням на відповідність критеріям, встановленим частиною четвертою статті 18 Закону (далі - встановлені критерії), із складенням відповідного акта, до якого додаються складені або завірені юридичною особою під час такої перевірки документи, що підтверджують відповідність юридичної особи встановленим критеріям, фотознімки, електронні копії доказів, відеозаписи, інші зібрані докази;
3) проводить аналіз (розгляд) усіх матеріалів щодо уповноваження, зазначених у підпункті 2 цього пункту Порядку, отриманих під час перевірки юридичної особи за її місцезнаходженням, на відповідність встановленим критеріям;
4) видає наказ про уповноваження та видає юридичній особі свідоцтво про уповноваження;
5) у разі відмови в уповноваженні видає наказ про відмову у видачі свідоцтва про уповноваження із зазначенням підстав, копію якого надсилає юридичній особі супровідним листом.
8. Проведення експертизи поданих юридичною особою документів, зокрема щодо правильності оформлення паспорта повірочної лабораторії та проекту сфери уповноваження, та перевірка повноти відомостей, наведених у документах, здійснюються з урахуванням цього Порядку, Цивільного кодексу України, Порядку проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, та оформлення її результатів, затвердженого наказом Мінекономрозвитку від 8 лютого 2016 р. № 193 (далі - Порядок проведення повірки), норм часу, необхідного для проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, затверджених наказом Мінекономрозвитку від 21 грудня 2015 р. № 1719, вимог, яким повинні відповідати наукові метрологічні центри, державні підприємства, які належать до сфери управління Міністерства економіки України та провадять метрологічну діяльність, та повірочні лабораторії, які уповноважуються або уповноважені на проведення повірки засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації та застосовуються у сфері законодавчо регульованої метрології, з метою досягнення їх відповідності встановленим критеріям, затверджених наказом Мінекономіки від 30 червня 2020 р. № 1242 (далі - вимоги щодо відповідності критеріям), та інформації, наведеної в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
9. Перевірка юридичної особи на відповідність встановленим критеріям (далі - перевірка) проводиться за її місцезнаходженням - місцезнаходженням повірочної лабораторії відповідною комісією (далі – комісія), склад якої, програма проведення, дата початку і дата закінчення перевірки затверджуються наказом Мінекономіки, копія якого надсилається юридичній особі не пізніше наступного робочого дня з дня його підписання. Юридична особа повинна бути поінформована про дату і час початку проведення перевірки не пізніше ніж за день до її проведення.
Юридична особа може відкликати заяву про уповноваження шляхом надсилання заяви поштовим відправленням або в електронній формі на адресу Мінекономіки з її реєстрацією не пізніше ніж за один день до дня проведення перевірки.
До складу комісії Мінекономіки включає фахівців наукових метрологічних центрів, які мають досвід проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки відповідно до заявленої сфери уповноваження не менше п’яти років.
Посадові особи Мінекономіки та фахівці наукових метрологічних центрів, які входять до складу комісії, мають право:
вимагати подання юридичною особою документів і матеріалів, необхідних для проведення перевірки, одержувати копії таких документів і матеріалів;
вимагати надання посадовими особами юридичної особи у погоджений з ними строк усних чи письмових пояснень з питань, що виникають під час проведення перевірки.
Юридична особа подає комісії документи, які підтверджують її відповідність вимогам щодо відповідності критеріям.
10. Під час проведення перевірки персонал юридичної особи, відповідальний за проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, повинен пред’явити комісії документ, що посвідчує особу.
11. Під час проведення перевірки комісія збирає докази для підтвердження відповідності юридичної особи встановленим критеріям згідно з вимогами щодо відповідності критеріям стосовно кожної категорії (групи засобів вимірювальної техніки), які зазначені у заявленій сфері уповноваження (складені або завірені юридичною особою під час перевірки документи, фотознімки, електронні копії доказів, відеозаписи, інші зібрані докази), та перевіряє:
1) з метою підтвердження відповідності критерію щодо незалежності та неупередженості:
факт непровадження юридичною особою, а також її керівником, власником та персоналом видів діяльності, які не відповідають вимогам щодо відповідності критеріям;
персонал, який відповідає за проведення повірки та працює за основним місцем роботи у юридичної особи, а також те, що він не виконує роботу за сумісництвом, пов’язану з участю у проектуванні, виготовленні чи конструюванні, реалізації, установленні, використанні, ремонті чи обслуговуванні законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, повірку яких він проводить, або не представляє сторону, що бере участь у такій роботі;
2) з метою підтвердження відповідності критеріям щодо кваліфікації персоналу та забезпечення правильності оформлення результатів повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації:
теоретичні знання законодавства про метрологію та метрологічну діяльність та вимог методик повірки щодо заявленої сфери уповноваження шляхом тестування та опитування персоналу юридичної особи, відповідального за проведення повірки під час демонстрації ним операцій повірки;
результати тестування, які вважаються позитивними за умови надання персоналом, відповідальним за проведення повірки, 80 відсотків правильних відповідей на 40 питань, визначених Мінекономіки, щодо вимог нормативно-правових актів у сфері метрології та метрологічної діяльності, розміщених на офіційному веб-сайті Мінекономіки;
персонал юридичної особи, відповідальний за проведення повірки, - щодо проведення ним демонстрації операцій повірки та оформлення результатів проведення повірки згідно з методиками повірки та порядком проведення повірки;
3) з метою підтвердження відповідності критерію щодо наявності матеріально-технічної бази:
приміщення повірочної лабораторії юридичної особи, в яких проводиться повірка, - на відповідність вимогам методик повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, відповідно до заявленої сфери уповноваження;
проведення демонстрації персоналом юридичної особи, відповідальним за проведення повірки, наявності та працездатності власних робочих еталонів, допоміжних засобів вимірювальної техніки та допоміжного обладнання, необхідних для проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, документів про калібрування робочих еталонів та допоміжних засобів вимірювальної техніки, наявності власних стандартних зразків складу та властивостей речовин і матеріалів з чинними строками застосування і документами, якими вони супроводжуються відповідно до заявленої сфери уповноваження;
4) з метою підтвердження відповідності критерію щодо наявності фонду нормативних документів та технічної документації, необхідних для проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації:
факт наявності у юридичної особи організаційних та методичних документів у сфері метрології та метрологічної діяльності:
факт наявності у юридичної особи примірників документів на методики повірки, національних нормативних документів щодо законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, які містять вимоги до метрологічних характеристик і значення метрологічних характеристик (клас точності, похибки, діапазон вимірювання), з урахуванням вимог статей 16, 24 і 25 Закону України "Про стандартизацію";
5) з метою підтвердження відповідності критерію щодо наявності впровадженої системи якості та забезпечення правильності оформлення та зберігання результатів повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, згідно із заявленою сферою уповноваження, - фактичне впровадження системи якості шляхом вивчення та аналізу:
настанови з якості юридичної особи та документів, що додаються до неї, які розроблені з урахуванням ДСТУ ISO 9001:2015 "Системи управління якістю. Вимоги (ISO 9001:2015, IDT)", ДСТУ ІSО/TR 10013:2003 "Настанови з розроблення документації системи управління якістю" або відповідних національних стандартів, якими їх замінено, та вимог щодо відповідності критеріям;
процедури планування та проведення внутрішніх періодичних перевірок та визначення відповідальних осіб за впровадження, підтримання та вдосконалення процедур, необхідних для проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, за облік, зберігання та застосування повірочних тавр і контроль за їх застосуванням, за актуалізацію фонду нормативних документів, за проведення внутрішніх періодичних перевірок;
ведення журналів реєстрації заявок на проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, та виданих документів про результати їх повірки; здійснення контролю за станом навколишнього середовища; журналів, до яких вносять результати повірки; претензій, що надійшли від замовників робіт з повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації; обліку, зберігання та поводження із законодавчо регульованими засобами вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, які подані на повірку; обліку, зберігання та застосування повірочних тавр та контролю за їх застосуванням;
планів/графіків калібрування робочих еталонів та допоміжних засобів вимірювальної техніки, що застосовуються під час повірки;
розрахунків щодо нормування трудомісткості та визначення вартості робіт з повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації;
правильності оформлення документів про результати повірки, що видаються юридичною особою, згідно із заявленою сферою уповноваження.
12. В останній день роботи комісія в усній формі інформує юридичну особу про виявлені під час проведення перевірки недоліки, невідповідність встановленим критеріям з метою усунення їх юридичною особою (у разі можливості).
Проект сфери уповноваження, поданий юридичною особою, може бути відкоригований комісією за результатами проведення перевірки.
Комісія протягом 12 робочих днів з дня, що настає за датою завершення перевірки, складає акт про результати перевірки, який містить дату його складення та номер, підставу проведення перевірки, склад комісії, дату проведення перевірки, місцезнаходження та місце провадження господарської діяльності юридичної особи щодо проведення повірки, встановлені критерії, номер та дату заяви, перелік категорій законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки згідно із заявленою сферою уповноваження відповідно до переліку категорій законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що підлягають періодичній повірці, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 червня 2015 р. № 374 (Офіційний вісник України, 2015 р., № 46, ст. 1492), щодо яких проводиться перевірка, описову частину та висновки щодо відповідності юридичної особи встановленим критеріям із зазначенням невідповідностей (у разі їх наявності) за кожним встановленим критерієм, узагальнений висновок за результатами перевірки з урахуванням заслуховування юридичної особи, додатки, підписи членів комісії.
Проект сфери уповноваження, відкоригований за результатами проведення перевірки, додається до акта про результати перевірки юридичної особи у разі відповідності юридичної особи встановленим критеріям.
Акт про результати перевірки надсилається юридичній особі супровідним листом Мінекономіки з повідомленням про початок підготовки рішення про уповноваження юридичної особи або про відмову в уповноваженні та видачі свідоцтва про уповноваження протягом двох робочих днів з дня складення такого акта.
Юридична особа протягом п’яти робочих днів з дня отримання акта про результати перевірки може надати Мінекономіки свої письмові пояснення та/або зауваження, у тому числі документи щодо результатів перевірки.
У разі отримання від юридичної особи письмових пояснень та/або зауважень, у тому числі документів, Мінекономіки опрацьовує їх та повідомляє юридичній особі про результати їх розгляду та врахування, коригування Мінекономіки проекту сфери уповноваження протягом п’яти робочих днів з дня їх надходження.
13. Мінекономіки до закінчення строку розгляду заяви, визначеного частиною п’ятою статті 18 Закону з урахуванням частини третьої такої статті, проводить аналіз (розгляд) усіх матеріалів уповноваження, отриманих під час перевірки, у тому числі наданих юридичною особою пояснень та/або зауважень, зокрема інформації, зазначеної у відповідних документах (у разі їх надання).
У разі відповідності юридичної особи встановленим критеріям Мінекономіки:
видає наказ про уповноваження та видачу свідоцтва про уповноваження;
видає юридичній особі свідоцтво про уповноваження у спосіб, зазначений нею у заяві;
вносить відомості про юридичну особу як уповноважену організацію (далі – уповноважена організація) до бази даних про наукові метрологічні центри, метрологічні центри і повірочні лабораторії.
14. У разі наявності підстав для відмови у видачі свідоцтва про уповноваження, визначених частиною шостою статті 18 Закону, Мінекономіки видає наказ про відмову в уповноваженні та видачі свідоцтва про уповноваження.
У разі усунення юридичною особою причин, що стали підставою для відмови у видачі свідоцтва про уповноваження, видача свідоцтва про уповноваження здійснюється у порядку та строки, встановлені пунктами 4-12 цього Порядку.
У разі відмови у видачі свідоцтва про уповноваження з підстав, передбачених абзацами третім і четвертим частини шостої статті 18 Закону, заява може бути повторно подана юридичною особою не раніше ніж через один рік з дня надсилання їй наказу про відмову в уповноваженні та видачі свідоцтва про уповноваження.
Супровідний лист з копією наказу про відмову в уповноваженні та видачі свідоцтва про уповноваження надсилається відповідній юридичній особі у спосіб, зазначений нею у заяві, протягом двох робочих днів з дня видання наказу.
15. У разі наявності підстави для відкликання свідоцтва про уповноваження, визначеної абзацом другим частини десятої статті 18 Закону, уповноважена організація в особі керівника або через уповноважену ним особу подає до Мінекономіки в довільній формі письмову заяву уповноваженої організації про відкликання її свідоцтва про уповноваження (далі - заява про відкликання) із зазначенням підстав для відкликання шляхом надсилання поштовим відправленням або в електронній формі через портал електронних сервісів Мінекономіки з накладенням кваліфікованого електронного підпису (удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису) керівника уповноваженої організації з урахуванням вимог законодавства у сфері електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг.
Реєстрація заяви про відкликання здійснюється відповідно до пункту 5 цього Порядку.
Заява про відкликання, подана з порушенням вимог Закону України "Про адміністративну процедуру" та без зазначення підстав для відкликання, залишається без руху в порядку та у строки, визначені пунктом 5 цього Порядку.
Заява про відкликання не підлягає розгляду у випадках, передбачених статтею 45 Закону України "Про адміністративну процедуру".
Рішення про відмову у прийнятті заяви про відкликання до розгляду приймає посадова особа Мінекономіки, яка розглядає заяву про відкликання, про що невідкладно надсилається повідомлення уповноваженій організації, але не пізніше ніж протягом 24 годин з часу отримання цієї заяви.
Мінекономіки протягом 20 робочих днів після надходження заяви про відкликання розглядає її та відповідно до частини десятої статті 18 Закону видає наказ про відкликання свідоцтва про уповноваження.
Супровідний лист з копією наказу про відкликання свідоцтва про уповноваження надсилається відповідній юридичній особі у спосіб, зазначений нею у заяві про відкликання, протягом двох робочих днів з дня видання наказу.
16. У разі наявності підстав для відкликання раніше виданого свідоцтва про уповноваження, визначених абзацами третім - сьомим частини десятої статті 18 Закону, Мінекономіки видає наказ про відкликання свідоцтва про уповноваження не пізніше 20 робочих днів:
1) з дня встановлення факту припинення уповноваженої організації шляхом злиття, приєднання, поділу, перетворення або ліквідації, про що Мінекономіки повідомляє такій уповноваженій організації за адресою її місцезнаходження протягом трьох робочих днів з дня встановлення такого факту;
2) з дня встановлення факту неусунення уповноваженою організацією виявлених порушень, визначених у приписі про усунення порушень за результатами планової або позапланової перевірки уповноваженої організації, протягом встановленого Мінекономіки у приписі строку;
3) з дня складення акта, надісланого Мінекономіки протягом трьох робочих днів з дня його складення уповноваженій організації, в якому зазначається інформація про те, що:
уповноважена організація відмовила в допуску посадових осіб Мінекономіки до проведення її планової або позапланової перевірки з підстав, не передбачених законом;
встановлено факт виконання уповноваженою організацією поза сферою уповноваження робіт з повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, які згідно із Законом можуть виконуватися за умови уповноваження;
встановлено факт порушення уповноваженою організацією заборони делегування своїх повноважень щодо проведення повірки законодавчо регульованих засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації, іншим особам або залучення нею в будь-який спосіб до такої діяльності осіб, які не мають відповідних на те повноважень.
Супровідний лист з копією наказу про відкликання свідоцтва про уповноваження надсилається відповідній юридичній особі, свідоцтво про уповноваження у якої відкликано, за адресою її місцезнаходження протягом двох робочих днів з дня видання наказу рекомендованим поштовим відправленням з повідомленням про вручення або видається юридичній особі в особі керівника чи уповноваженій ним особі.
У разі відкликання свідоцтва про уповноваження з підстав, передбачених абзацами шостим і сьомим частини десятої статті 18 Закону, заява про уповноваження може бути повторно подана уповноваженою організацією не менше ніж через один рік з дня видання наказу про відкликання раніше виданого їй свідоцтва про уповноваження.
17. Наказ Мінекономіки про відкликання свідоцтва про уповноваження або про відмову в уповноваженні та видачі свідоцтва про уповноваження може бути оскаржено в адміністративному порядку відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру" та/або до адміністративного суду протягом шести місяців з дня доведення його до відома відповідної юридичної особи.
Підтвердженням доведення до відома відповідної юридичної особи наказу Мінекономіки про відкликання свідоцтва про уповноваження або про відмову в уповноваженні та видачі свідоцтва про уповноваження є підтвердження факту надсилання їй рекомендованого листа з повідомленням про вручення такого наказу.
Подання скарги чи пред’явлення позову не зупиняє дію наказу про відмову у видачі свідоцтва про уповноваження.
( Порядок в редакції Постанови КМ № 360 від 25.03.2026 )
Додаток 1
до Порядку
ПАСПОРТ
повірочної лабораторії
( Додаток 1 в редакції Постанови КМ № 360 від 25.03.2026 )
Додаток 2
до Порядку
ПРОЕКТ
СФЕРИ УПОВНОВАЖЕННЯ
( Додаток 2 в редакції Постанови КМ № 360 від 25.03.2026 )
( Розміри плати за видачу свідоцтва про уповноваження, його переоформлення та видачу дубліката свідоцтва про уповноваження виключено на підставі Постанови КМ № 83 від 12.02.2020 )