• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Деякі питання забезпечення функціонування Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Порядок від 13.06.2023 № 624
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 13.06.2023
  • Номер: 624
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 13.06.2023
  • Номер: 624
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 13 червня 2023 р. № 624
Київ
Деякі питання забезпечення функціонування Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 401 від 09.04.2024 )
Відповідно до статті 14 Закону України "Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України" (далі - Закон) Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Затвердити Порядок ведення Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, що додається.
2. Внести до постанови Кабінету Міністрів України від 26 березня 2022 р. № 380 "Про збір, обробку та облік інформації про пошкоджене та знищене нерухоме майно внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених військовою агресією Російської Федерації" (Офіційний вісник України, 2022 р., № 28, ст. 1539, № 39, ст. 2089, № 65, ст. 3922) зміни, що додаються.
3. Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури протягом одного місяця з дня набрання чинності цією постановою забезпечити технічну можливість електронної інформаційної взаємодії між Державним реєстром майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України (далі - Реєстр пошкодженого та знищеного майна), та Єдиною державною електронною системою у сфері будівництва; між Реєстром пошкодженого та знищеного майна та Єдиною цифровою інтегрованою інформаційно-аналітичною системою управління процесом відбудови інфраструктури.
4. Міністерству цифрової трансформації забезпечити:
1) протягом чотирьох місяців з дня набрання чинності цією постановою технічну можливість збору та передачі держателю Реєстру пошкодженого та знищеного майна заяв про надання компенсації засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (далі - Портал Дія), зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія);
2) протягом одного місяця з дня набрання чинності цією постановою повідомлення громадян України, які подали інформаційні повідомлення до набрання чинності Законом, про необхідність подання додаткових відомостей, які містяться в заяві про надання компенсації, визначені підпунктом 4 пункту 35 Порядку ведення Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та документів, визначених частиною сьомою статті 4 Закону;
3) можливість отримувати витяги з Реєстру пошкодженого та знищеного майна стосовно об’єктів пошкодженого чи знищеного майна, щодо яких було подано інформаційне повідомлення фізичними особами з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) та юридичними особами з використанням Порталу Дія.
5. Міністерству цифрової трансформації та Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури протягом двох місяців з дня набрання чинності цією постановою забезпечити технічну можливість електронної інформаційної взаємодії між Єдиним державним веб-порталом відкритих даних та Реєстром пошкодженого та знищеного майна для оприлюднення встановлених наборів даних.
6. Державній службі з питань геодезії, картографії та кадастру та Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури протягом одного місяця з дня набрання чинності цією постановою забезпечити технічну можливість електронної інформаційної взаємодії між Реєстром пошкодженого та знищеного майна та Державним земельним кадастром.
7. Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури протягом одного місяця з дня набрання чинності цією постановою забезпечити технічну можливість електронної інформаційної взаємодії між Державним реєстром речових прав на нерухоме майно та Реєстром пошкодженого та знищеного майна.
8. Міністерству у справах ветеранів та Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури протягом одного місяця з дня набрання чинності цією постановою забезпечити технічну можливість електронної інформаційної взаємодії між Єдиним державним реєстром ветеранів війни та Реєстром пошкодженого та знищеного майна.
9. Міністерству соціальної політики та Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури протягом одного місяця з дня набрання чинності цією постановою забезпечити технічну можливість електронної інформаційної взаємодії між Єдиною інформаційною системою соціальної сфери та Реєстром пошкодженого та знищеного майна.
10. Міністерству внутрішніх справ та Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури протягом трьох місяців з дня набрання чинності цією постановою забезпечити технічну можливість електронної інформаційної взаємодії між Єдиною інформаційною системою Міністерства внутрішніх справ та Реєстром пошкодженого та знищеного майна.
11. Рекомендувати органам місцевого самоврядування забезпечити:
1) внесення до Реєстру пошкодженого та знищеного майна відомостей:
щодо пошкоджених та знищених об’єктів нерухомого майна;
щодо власників нерухомого майна;
2) підвантаження актів комісійного обстеження, технічних звітів та інших документів, що підтверджують пошкодження чи знищення майна.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 21


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 13 червня 2023 р. № 624
ПОРЯДОК
ведення Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України
Загальні питання
1. Цей Порядок визначає процедуру та вимоги щодо ведення та функціонування Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України (далі - Реєстр пошкодженого та знищеного майна).
Метою створення Реєстру пошкодженого та знищеного майна є формування єдиної національної геоінформаційної системи збирання, накопичення, обліку, зберігання та захисту даних про майно, яке пошкоджене та знищене внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та забезпечення фізичних та юридичних осіб, органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій достовірною інформацією для національного та міжнародного захисту прав осіб, чия власність пошкоджена або знищена.
2. У цьому Порядку терміни вживаються у такому значенні:
1) електронний кабінет користувача Реєстру пошкодженого та знищеного майна (далі - електронний кабінет) - компонент Реєстру пошкодженого та знищеного майна, який призначений для доступу користувачів до Реєстру пошкодженого та знищеного майна з метою внесення та отримання інформації з нього;
2) користувач реєстрової інформації - користувач Реєстру пошкодженого та знищеного майна, що здійснює перегляд інформації, отримує витяги, здійснює нагляд за достовірністю, точністю та повнотою внесеної інформації публічними реєстраторами;
3) користувач Реєстру пошкодженого та знищеного майна - юридична особа (представник/уповноважена особа юридичної особи) та фізична особа, яка пройшла процедуру електронної ідентифікації та автентифікації та якій відповідно до цього Порядку надається доступ через електронний кабінет та Єдиний державний вебпортал електронних послуг (далі - Портал Дія) для використання засобів Реєстру пошкодженого та знищеного майна відповідно до їх функціонального призначення;
4) програмно-апаратна помилка - помилка або дефект у програмному забезпеченні, програмно-апаратному устаткуванні, каналах зв’язку, функціонуванні засобів електронного підпису чи печатки, що призводить до неправильної роботи, ускладнює або унеможливлює роботу Реєстру пошкодженого та знищеного майна;
5) публічний реєстратор - користувач Реєстру пошкодженого та знищеного майна, який перелічений або відповідає критеріям, зазначеним у пункті 15 цього Порядку, та забезпечує внесення і коригування інформації (документів) про пошкоджене та знищене майно, про осіб, майно яких пошкоджено або знищено, шкоду та збитки, завдані внаслідок пошкодження такого майна, а також іншої інформації, визначеної цим Порядком.
3. Програмне забезпечення Реєстру пошкодженого та знищеного майна є об’єктом права державної власності. Майнові права на програмне забезпечення належать державі в особі Мінінфраструктури.
4. Створення програмного забезпечення Реєстру пошкодженого та знищеного майна передбачає здійснення комплексу заходів, спрямованих на його розроблення та модернізацію, тестування держателем та дослідну експлуатацію, впровадження з урахуванням вимог законодавства.
5. Фінансування робіт із створення та ведення Реєстру пошкодженого та знищеного майна може здійснюватися за рахунок державного бюджету та міжнародної технічної та/або фінансової допомоги міжнародних організацій.
6. Реєстр пошкодженого та знищеного майна ведеться державною мовою та функціонує у цілодобовому режимі, крім випадків проведення планових та позапланових профілактичних та/або технічних робіт, пов’язаних з усуненням програмно-апаратних та/або методологічних помилок чи технічного збою в роботі, тривалість проведення яких визначається адміністратором Реєстру пошкодженого та знищеного майна (далі - адміністратор).
Держатель Реєстру пошкодженого та знищеного майна та його функції
7. Держателем Реєстру пошкодженого та знищеного майна (далі - держатель) є Мінінфраструктури, який вживає організаційних заходів, пов’язаних із забезпеченням ведення та функціонування Реєстру пошкодженого та знищеного майна, зокрема:
1) приймає рішення про перетворення чи модифікацію Реєстру пошкодженого та знищеного майна;
2) надає узагальнені роз’яснення щодо застосування законодавства з питань ведення Реєстру пошкодженого та знищеного майна;
3) організовує електронну (технічну та інформаційну) взаємодію Реєстру пошкодженого та знищеного майна з іншими державними електронними інформаційними ресурсами;
4) приймає рішення щодо нових користувачів - публічних реєстраторів Реєстру пошкодженого та знищеного майна відповідно до пункту 15 цього Порядку;
5) забезпечує оприлюднення інформації Реєстру пошкодженого та знищеного майна у формі відкритих даних відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації";
6) визначає конкретні організаційні заходи щодо забезпечення зберігання реєстрових даних відповідно до цього Порядку, законодавства про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах, обов’язкових стандартів у сфері захисту інформації та законодавства про захист персональних даних;
7) визначає категорії, склад та обсяг архівних даних, які підлягають зберіганню в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна;
8) інформує адміністратора про виявлені недоліки у роботі, вносить пропозиції щодо їх усунення та вдосконалення роботи Реєстру пошкодженого та знищеного майна;
9) здійснює фінансування заходів адміністратора, пов’язаних із забезпеченням функціонування Реєстру пошкодженого та знищеного майна;
10) затверджує технічні вимоги та технічні завдання з розроблення та модернізації програмного забезпечення, а також погоджує пропозиції щодо розроблення та модернізації спеціального програмного забезпечення, що пропонується адміністратором;
11) здійснює контроль за функціонуванням Реєстру пошкодженого та знищеного майна, зокрема шляхом проведення моніторингу процесів його ведення;
12) організовує та забезпечує функціонування комплексної системи захисту інформації Реєстру пошкодженого та знищеного майна відповідно до законодавства у сфері захисту інформації в інформаційних, електронних комунікаційних та інформаційно-комунікаційних системах;
13) здійснює інші повноваження, передбачені частиною шостою статті 14 Закону України "Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об’єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України" та цим Порядком.
Адміністратор та його функції
8. Адміністратором є державне підприємство "ДІЯ", що належить до сфери управління Мінцифри, яке:
1) здійснює адміністрування Реєстру пошкодженого та знищеного майна відповідно до статті 36 Закону України "Про публічні електронні реєстри";
2) забезпечує доступ до Реєстру пошкодженого та знищеного майна суб’єктів, право доступу яких визначено законодавством;
3) здійснює інші повноваження, передбачені частиною сьомою статті 14 Закону про компенсацію та Законом України "Про публічні електронні реєстри".
9. Супровід програмного забезпечення Реєстру пошкодженого та знищеного майна передбачає здійснення заходів щодо забезпечення його функціонування відповідно до технічної документації, виявлення програмно-апаратних помилок, надання інформації про виявлені помилки розробникам програмного забезпечення Реєстру пошкодженого та знищеного майна та забезпечення виправлення помилок, підтримання безперервного коректного функціонування з урахуванням вимог, визначених законодавством.
10. Технічне та технологічне забезпечення роботи Реєстру пошкодженого та знищеного майна передбачає:
1) проведення моніторингу роботи Реєстру пошкодженого та знищеного майна, баз даних та інформаційних ресурсів, підключених до нього;
2) забезпечення доступу користувачам до Реєстру пошкодженого та знищеного майна через електронні кабінети користувача та Портал Дія для:
центрів надання адміністративних послуг;
органів соціального захисту населення;
нотаріусів;
інших користувачів, визначених законодавством;
3) здійснення технічних заходів для підтримки в актуальному стані класифікаторів, довідників, словників та баз даних (зокрема налаштування взаємодії, оновлення посилань, автоматизоване чи ручне завантаження оновленої інформації);
4) налагодження електронної інформаційної взаємодії Реєстру пошкодженого та знищеного майна з іншими електронними інформаційними ресурсами;
5) розгляд пропозицій (зауважень) щодо удосконалення функціонування Реєстру пошкодженого та знищеного майна та надання відповідних пропозицій держателю Реєстру пошкодженого та знищеного майна;
6) підтримку функціонування програмного забезпечення Реєстру пошкодженого та знищеного майна та електронних комунікаційних мереж, з використанням яких здійснюється користування відомостями Реєстру пошкодженого та знищеного майна;
7) укладення договорів на обслуговування технічної інфраструктури (центри обробки даних, мережі передачі даних тощо) та залучення у разі потреби фахівців сторонніх організацій для виконання робіт з технічного супроводження обладнання Реєстру пошкодженого та знищеного майна;
8) введення в експлуатацію апаратних, програмних засобів, технічних засобів електронних комунікацій та захисту інформації;
9) технічне та організаційне забезпечення створення та зберігання архівних відомостей;
10) підтримку безперервного функціонування системи зберігання та архівування відомостей Реєстру пошкодженого та знищеного майна.
11. Адміністратор здійснює такі заходи щодо збереження та захисту відомостей, що містяться в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна:
1) авторизація користувачів електронного кабінету;
2) створення, збереження та захист резервної копії відомостей та програмного забезпечення Реєстру пошкодженого та знищеного майна;
3) забезпечення використання засобів криптографічного та технічного захисту інформації під час ведення Реєстру пошкодженого та знищеного майна;
4) застосування засобів автентифікації з метою підтвердження цілісності інформації, яка вноситься до Реєстру пошкодженого та знищеного майна, та реєстрової інформації, що передаються через систему електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів "Трембіта", а також ідентифікації користувачів, які користуються реєстровою інформацією у порядку спеціального доступу;
5) забезпечення використання кваліфікованого електронного підпису та/або печатки під час ведення Реєстру пошкодженого та знищеного майна;
6) забезпечення захисту цілісності бази даних, апаратного та програмного забезпечення, достовірності даних Реєстру пошкодженого та знищеного майна, захисту від несанкціонованого доступу, незаконного використання, незаконного копіювання, спотворення, знищення даних, безпеки персональних даних;
7) блокування несанкціонованих дій щодо захищених ресурсів;
8) здійснення заходів, спрямованих на забезпечення безпеки об’єктів критичної інформаційної інфраструктури.
12. Адміністратор забезпечує доступ до відомостей Реєстру пошкодженого та знищеного майна в електронній формі шляхом електронної інформаційної взаємодії з електронними інформаційними ресурсами на підставі договорів про інформаційну взаємодію.
13. Для забезпечення контролю за роботою Реєстру пошкодженого та знищеного майна адміністратору надається право перегляду журналу всіх дій та/або подій, що відбуваються в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна, зокрема фіксації дати і часу відправлення, отримання документів через електронний кабінет та будь-якої зміни даних, доступних у Реєстрі пошкодженого та знищеного майна, за допомогою кваліфікованої електронної позначки часу.
Користувачі Реєстру пошкодженого та знищеного майна
14. Користувачі Реєстру пошкодженого та знищеного майна залежно від повноважень, визначених законодавством, та функціональної ролі (рівня прав доступу) поділяються на:
публічних реєстраторів, що забезпечують внесення інформації (документів) про пошкоджене та знищене майно, про осіб, майно яких пошкоджено або знищено, шкоду та збитки, завдані внаслідок пошкодження такого майна, та іншої інформації, визначеної цим Порядком;
користувачів реєстрової інформації, що здійснюють перегляд інформації, формують витяги, здійснюють нагляд за достовірністю, точністю та повнотою внесеної інформації публічними реєстраторами.
15. Публічними реєстраторами Реєстру пошкодженого та знищеного майна є:
1) місцеві держадміністрації, військові адміністрації, військово-цивільні адміністрації;
2) виконавчі органи сільських, селищних, міських, районних у місті (у разі їх створення) рад;
3) комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України;
4) комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України;
4-1) голова та члени комісії з проведення обстеження знищених окремих категорій об’єктів нерухомого майна, зокрема із застосуванням інформаційних продуктів дистанційного зондування Землі (далі - комісія з дистанційного обстеження знищених об’єктів нерухомого майна);
( Пункт 15 доповнено підпунктом 4-1 згідно з Постановою КМ № 401 від 09.04.2024 )
4-2) нотаріуси - у частині внесення відомостей про використання житлового сертифіката та договору про придбання квартири, іншого житлового приміщення, будинку садибного типу, садового або дачного будинку (зокрема фінансування придбання такого приміщення/будинку, що буде споруджений у майбутньому, або інвестування/фінансування його будівництва) із використанням житлового сертифіката;
( Пункт 15 доповнено підпунктом 4-2 згідно з Постановою КМ № 401 від 09.04.2024 )
5) Агентство відновлення;
6) служби відновлення та розвитку інфраструктури;
7) АТ "Укрзалізниця";
8) АТ "Укрпошта";
9) Адміністрація судноплавства;
10) державна установа "Держгідрографія";
11) державне підприємство "Класифікаційне товариство Регістр судноплавства України";
12) державне підприємство "НАЕК "Енергоатом";
13) НАК "Нафтогаз України" та підприємства Групи Нафтогаз;
14) Держенергонагляд;
15) Національна поліція та її територіальні органи;
16) інші центральні органи виконавчої влади, підприємства, установи та організації, що належать до сфери їх управління, за їх зверненням до держателя та на підставі рішення держателя, що відповідають таким критеріям:
повноваження таких юридичних осіб, як публічний реєстратор Реєстру пошкодженого та знищеного майна, передбачені законодавством, та/або
пошкоджене або знищене внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, майно перебуває у їх власності (на праві господарського відання або оперативного управління) та
доступ до пошкодженого та знищеного майна таких юридичних осіб є обмеженим відповідно до законодавства для проведення комісійного огляду виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, а в разі їх відсутності - військовими чи військово-цивільними адміністраціями відповідно до Порядку виконання невідкладних робіт щодо ліквідації наслідків збройної агресії Російської Федерації, пов’язаних із пошкодженням будівель та споруд, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 квітня 2022 р. № 473 (Офіційний вісник України, 2022 р., № 37, ст. 1981), та наявність у таких юридичних осіб процедури комісійного обстеження пошкодженого та знищеного майна відповідно до їх відомчих чи інших нормативно-правових актів.
16. Користувачами реєстрової інформації є міністерства та інші центральні органи виконавчої влади, підприємства, установи та організації, що належать до сфери їх управління, за їх зверненням до держателя.
17. Користувачі та/або посадові особи таких користувачів, відповідальні за достовірність, повноту та точність інформації (відомостей), внесеної до Реєстру пошкодженого та знищеного майна, або за невнесення обов’язкових відомостей, а також внесення до Реєстру пошкодженого та знищеного майна відомостей без обов’язкового документального їх підтвердження.
За внесення недостовірних даних, розголошення персональних даних та інформації з обмеженим доступом з Реєстру пошкодженого та знищеного майна чи з інших інтегрованих з Реєстром пошкодженого та знищеного майна інформаційно-комунікаційних систем користувачі та/або посадові особи несуть відповідальність згідно із законом.
Об’єкти Реєстру пошкодженого та знищеного майна
18. Об’єктами Реєстру пошкодженого та знищеного майна є інформація (відомості) та документи про:
1) фізичних та юридичних осіб, майно яких пошкоджено або знищено;
2) пошкоджене та знищене майно всіх форм власності - об’єкти рухомого та нерухомого майна, зокрема лінійні об’єкти інженерно-транспортної та енергетичної інфраструктури, а також пошкодження земель, пошкодження та знищення надр, лісових, водних та інших природних ресурсів, біологічного різноманіття незалежно від того, чи передбачається компенсація за пошкодження або знищення такого майна;
3) матеріальну шкоду (зокрема збитки), завдану внаслідок пошкодження та знищення майна (у тому числі обстеження пошкодженого майна, крім обстеження, передбаченого статтею 39-2 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності"; оцінку пошкодженого та знищеного майна відповідно до Порядку визначення шкоди та збитків, завданих Україні внаслідок збройної агресії Російської Федерації, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 р. № 326 (Офіційний вісник України, 2022 р., № 26, ст. 1413, № 71, ст. 4309);
4) розгляд та прийняття рішення про надання компенсації;
5) надання компенсації за пошкоджене та знищене майно та фінансування (виділення коштів) для відновлення пошкодженого та знищеного майна.
Інформація вноситься до Реєстру пошкодженого та знищеного майна під час воєнного стану та протягом одного року з дня його припинення або скасування.
19. Під час перенесення публічним реєстратором інформації про об’єкти з паперових чи інших носіїв до Реєстру пошкодженого та знищеного майна, для збереження цілісності, повноти, достовірності реєстрових даних обов’язковим є попередній аналіз наявних даних та їх валідація (перевірка достовірності) до моменту внесення їх до Реєстру пошкодженого та знищеного майна як реєстрових даних або як архівних даних. Валідація (перевірка достовірності) даних може здійснюватися, зокрема, шляхом надсилання запитів до органів державної влади, органів місцевого самоврядування та інших установ, підприємств, організацій.
20. Після перенесення інформації публічним реєстратором про об’єкти з паперових чи інших носіїв до Реєстру пошкодженого та знищеного майна може проводитись процедура верифікації чи співставлення реєстрових даних.
Інформація про об’єкти Реєстру пошкодженого та знищеного майна, яка на момент перенесення не належить до реєстрових даних, створених згідно із законодавством, не включається до складу реєстрових даних, а зберігається в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна як архівна інформація.
21. Строки зберігання реєстрових даних не можуть бути меншими, ніж строки зберігання паперових чи електронних документів, на підставі яких було здійснене внесення цих даних до Реєстру пошкодженого та знищеного майна.
Зберігання реєстрової інформації забезпечується адміністратором постійно (якщо інше не встановлено законодавством) із обов’язковим застосуванням засобів та технологій резервного копіювання та хеш-логування з дотриманням законодавства у сфері захисту інформації в інформаційно-комунікаційних системах.
22. Для внесення до Реєстру пошкодженого та знищеного майна інформації щодо майна та його місцезнаходження використовуються Кодифікатор адміністративно-територіальних одиниць та територій територіальних громад, затверджений наказом Мінрегіону від 26 листопада 2020 р. № 290, Державний класифікатор будівель та споруд ДК 018-2000, затверджений наказом Держстандарту від 17 серпня 2000 р. № 507, довідник типів приміщень та додаткових споруд, довідник рухомого майна, словник іменованих об’єктів, словник вулиць населених пунктів та вулиць іменованих об’єктів Державного реєстру речових прав Мін’юсту, довідники Фонду державного майна.
Загальні вимоги до інформації та створення електронних документів
23. Інформація, внесена до Реєстру пошкодженого та знищеного майна, є відкритою і загальнодоступною, крім реєстраційних номерів облікових карток платників податків, паспортних даних, місця проживання фізичної особи, інших персональних даних та інформації з обмеженим доступом.
До Реєстру пошкодженого та знищеного майна не вносяться відомості, що становлять державну таємницю.
24. Оприлюднення публічної інформації з Реєстру пошкодженого та знищеного майна та формування наборів даних для розміщення на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних здійснюється відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації".
Передача публічної інформації з Реєстру пошкодженого та знищеного майна до Єдиного державного веб-порталу відкритих даних відбувається не рідше ніж один раз на тиждень шляхом інформаційної взаємодії.
25. Особа має право на отримання інформації про запити будь-яких осіб щодо інформації про неї, яка зберігається в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна, її зміну та видалення, а також про передачу такої інформації до інших державних електронних інформаційних ресурсів.
Запит про отримання інформації подається особою в електронній формі. Така інформація формується та надсилається особі програмними засобами Реєстру пошкодженого та знищеного майна автоматично.
26. Створення, внесення, перегляд, надсилання, використання інформації, відомостей (даних) та електронних документів, внесення змін та доповнень до них здійснюються користувачами Реєстру пошкодженого та знищеного майна в межах повноважень, визначених законодавством, та функціональної ролі (рівня прав доступу).
27. Інформація, відомості (дані) та електронні документи створюються та вносяться до Реєстру пошкодженого та знищеного майна державною мовою. У разі коли використання літер української абетки призводить до спотворення інформації, можуть використовуватися латинські літери, розділові знаки та символи, арабські та римські цифри.
28. Документообіг у Реєстрі пошкодженого та знищеного майна здійснюється відповідно до вимог законодавства про електронні документи та електронний документообіг. Документи, що створюються під час ведення Реєстру пошкодженого та знищеного майна в електронній формі, повинні містити реєстровий номер, хеш-структуру і мають бути підписані користувачем електронного кабінету шляхом накладення кваліфікованого електронного підпису відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги".
Створення та/або обробка в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна електронних документів, аналоги яких на паперових носіях повинні містити підпис відповідно до законодавства, мають завершуватися із накладенням кваліфікованого електронного підпису чи печатки.
29. Програмними засобами Реєстру пошкодженого та знищеного майна автоматично вносяться до журналу всі дії користувачів та події, що здійснюються в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна, зокрема внесення дати і часу створення, завантаження, надсилання, отримання відомостей, електронних документів, іншої інформації з ідентифікацією відправника та отримувача і будь-якої зміни та видалення даних, за допомогою кваліфікованої електронної позначки часу.
Журнал всіх дій користувачів та подій, що здійснюються в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна, зберігається безстроково (крім випадків, коли законодавством встановлений інший строк зберігання даних).
30. Пошук та перегляд відомостей (даних), обробка та захист персональних даних, реєстрових даних та іншої інформації (відомостей) в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна здійснюється відповідно до Законів України "Про захист персональних даних", "Про публічні електронні реєстри", "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах".
31. Документи, що подаються шляхом підвантаження електронної копії оригіналу паперового документа, повинні відповідати таким вимогам:
1) документи повинні викладатися державною мовою;
2) текст документів повинен бути надрукований розбірливо або написаний друкованими літерами;
3) документи не повинні містити підчищення або дописування, закреслення та інші виправлення, не обумовлені в документах, орфографічні та арифметичні помилки, заповнюватися олівцем, а також містити пошкодження, які не дають змоги однозначно тлумачити їх зміст;
4) документи в електронній формі повинні бути оформлені згідно з вимогами, визначеними законодавством.
32. Інформація та документи, отримані за допомогою програмного забезпечення Реєстру пошкодженого та знищеного майна в паперовій та електронній формі, мають однакову юридичну силу.
33. Скановані копії (фотокопії) документів, які завантажуються до Реєстру пошкодженого та знищеного майна у форматі PDF, JPEG та PNG, повинні бути чіткими та повнорозмірними, відскановані в остаточній редакції документа.
Інформація (відомості) та документи Реєстру пошкодженого та знищеного майна
34. Реєстр пошкодженого та знищеного майна забезпечує створення, збирання, накопичення, обробку, зберігання, захист та облік таких відомостей (документів):
1) інформаційні повідомлення про пошкоджене або знищене майно в електронній формі;
2) фото пошкоджених чи знищених об’єктів;
3) відомості щодо власників пошкоджених чи знищених об’єктів приватної форми власності - персоніфіковані чи неперсоніфіковані дані в електронній формі та скановані документи в паперовій формі;
4) відомості щодо управителів/балансоутримувачів пошкоджених чи знищених об’єктів державної та комунальної форми власності - в електронній формі та скановані документи в паперовій формі;
5) акти комісійного обстеження пошкодженого та знищеного майна відповідно до Порядку виконання невідкладних робіт щодо ліквідації наслідків збройної агресії Російської Федерації, пов’язаних із пошкодженням будівель та споруд, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 квітня 2022 р. № 473 (Офіційний вісник України, 2022 р., № 37, ст. 1981), - відомості та скановані документи в паперовій формі;
6) звіти, що містять висновок про технічний стан відповідно до Порядку проведення обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 квітня 2017 р. № 257 (Офіційний вісник України, 2017 р., № 33, ст. 1045) (далі - технічний звіт), - в електронній формі та скановані документи в паперовій формі;
7) акти обстеження пошкодженого та знищеного майна за результатами комісійного обстеження державних органів, установ, організацій відповідно до їх відомчих чи інших нормативних актів - відомості та скановані акти в паперовій формі;
8) документи, що підтверджують знищення об’єкта нерухомого майна, - акти ДСНС, довідки Національної поліції, акти про пожежу тощо - скановані документи в паперовій формі;
9) документи, що дають право на виконання будівельних робіт, - скановані документи в паперовій формі;
10) технічні паспорти закінчених будівництвом об’єктів та їх частин (житлових та нежитлових приміщень), об’єктів незавершеного будівництва - скановані документи в паперовій формі;
11) акти та звіти оцінки майна (стандартизованої, аналітичної, незалежної, судової експертизи) та рецензії на них або звіти про оцінку збитків - відомості та скановані документи в паперовій формі;
12) рішення про створення комісії про надання компенсацій за знищене або пошкоджене нерухоме майно - відомості і скановані документи в паперовій формі;
13) заяви про надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна - в електронній формі та скановані документи в паперовій формі;
14) заяви про надання компенсації за пошкоджені об’єкти нерухомого майна в електронній формі;
15) відомості про зупинення/поновлення розгляду заяви про надання компенсації;
16) документи та/або відомості про підтвердження права власності на пошкоджене чи знищене майно - скановані документи в паперовій формі;
17) відомості, що підтверджують пріоритетне право на отримання компенсації;
18) відомості щодо відсутності обмежень для отримання компенсації (відсутність судимості за вчинення кримінальних правопорушень, передбачених розділом I Особливої частини Кримінального кодексу України ; застосування санкцій відповідно до Закону України "Про санкції");
19) документи про уповноваження посадової особи від органу, установи, організації на внесення даних до Реєстру пошкодженого та знищеного майна - скановані документи в паперовій формі;
20) рішення комісії про надання/відмову у наданні компенсації (у вигляді грошових коштів, виконання робіт, пов’язаних з будівництвом, надання будівельної продукції або надання житлового сертифіката) щодо кожного об’єкта - відомості і скановані документи в паперовій формі;
21) рішення міжвідомчих комісій про виділення коштів з фондів відновлення пошкодженого та зруйнованого майна - скановані документи в паперовій формі;
22) звернення про фінансування придбання житла з використанням житлового сертифіката - відомості і скановані документи в паперовій формі;
23) житлові сертифікати - в електронній формі;
24) відомості про використання житлового сертифіката;
25) чек-листи з визначення розміру компенсації для відновлення пошкодженого об’єкта нерухомого майна - в електронній формі;
26) договори про відступлення державі/територіальній громаді права вимоги до Російської Федерації щодо відшкодування збитків за знищений об’єкт нерухомого майна, завданих внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України, в обсязі отриманої компенсації;
27) відомості щодо заяви про надання компенсації, що відображає волевиявлення відступлення державі/територіальній громаді права вимоги до Російської Федерації щодо відшкодування збитків за знищений об’єкт нерухомого майна, завданих внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України;
27-1) відомості про отримувачів компенсації за пошкоджені чи знищені об’єкти нерухомого майна;
( Пункт 34 доповнено підпунктом 27-1 згідно з Постановою КМ № 401 від 09.04.2024 )
27-2) повідомлення про завершення проміжного етапу ремонтних робіт і повідомлення про завершення ремонтних робіт;
( Пункт 34 доповнено підпунктом 27-2 згідно з Постановою КМ № 401 від 09.04.2024 )
27-3) повідомлення про проведення проміжного етапу будівництва, повідомлення про можливість проведення проміжної верифікації цільового використання коштів компенсації та повідомлення про завершення будівництва;
( Пункт 34 доповнено підпунктом 27-3 згідно з Постановою КМ № 401 від 09.04.2024 )
27-4) відомості про перерахування коштів компенсації, про повернення коштів компенсації;
( Пункт 34 доповнено підпунктом 27-4 згідно з Постановою КМ № 401 від 09.04.2024 )
27-5) відомості про різницю вартості в разі, коли сума фінансування придбання (інвестування/фінансування будівництва) житла є нижчою за грошову суму, зазначену в житловому сертифікаті;
( Пункт 34 доповнено підпунктом 27-5 згідно з Постановою КМ № 401 від 09.04.2024 )
27-6) відомості про відмову/погодження фінансування придбання житла та поновлення/зупинення розгляду звернення про фінансування придбання житла;
( Пункт 34 доповнено підпунктом 27-6 згідно з Постановою КМ № 401 від 09.04.2024 )
27-7) відомості щодо нотаріально посвідчених договорів про придбання квартири, іншого житлового приміщення, будинку садибного типу, садового або дачного будинку (зокрема фінансування придбання такого приміщення/будинку, що буде споруджений у майбутньому, або інвестування/фінансування його будівництва) із використанням житлового сертифіката;
( Пункт 34 доповнено підпунктом 27-7 згідно з Постановою КМ № 401 від 09.04.2024 )
27-8) акти обстеження об’єкта, зокрема із застосуванням інформаційних продуктів дистанційного зондування Землі відповідно до Порядку реалізації експериментального проекту щодо проведення обстеження знищених окремих категорій об’єктів нерухомого майна, зокрема із застосуванням інформаційних продуктів дистанційного зондування Землі, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 жовтня 2023 р. № 1185 (Офіційний вісник України, 2023 р., № 103, ст. 6166) (далі - акти дистанційного обстеження), - відомості та скановані акти в паперовій формі;
( Пункт 34 доповнено підпунктом 27-8 згідно з Постановою КМ № 401 від 09.04.2024 )
27-9) акти верифікації - скановані акти в паперовій формі;
( Пункт 34 доповнено підпунктом 27-9 згідно з Постановою КМ № 401 від 09.04.2024 )
27-10) рекомендації Мінфіну щодо результатів верифікації інформації, наданої в заяві про надання компенсації за знищені або пошкоджені об’єкти нерухомого майна та доданих до неї документах, відповідно до Закону України "Про верифікацію та моніторинг державних виплат" і результати опрацювання таких рекомендацій;
( Пункт 34 доповнено підпунктом 27-10 згідно з Постановою КМ № 401 від 09.04.2024 )
28) статистичні дані.
Перелік та обсяг відомостей (інформації) щодо об’єктів Реєстру пошкодженого та знищеного майна
35. Під час реєстрації в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна об’єктів, визначених пунктом 18 цього Порядку, зазначається такий перелік та обсяг відомостей (інформації):
1) щодо об’єкта пошкодженого чи знищеного нерухомого майна:
тип об’єкта нерухомого майна (будівля, приміщення, споруда) та обирається підрозділ, група, клас, підклас типу нерухомого майна відповідно до Державного класифікатора будівель та споруд ДК 018-2000, затвердженого наказом Держстандарту від 17 серпня 2000 р. № 507, та інших довідників, згаданих у цьому Порядку;
ознака належності до об’єктів культурної спадщини та історичного ареалу;
( Абзац третій підпункту 1 пункту 35 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 401 від 09.04.2024 )
найменування об’єкта нерухомого майна;
реєстраційний номер об’єкта нерухомого майна у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно (за наявності);
реєстраційний номер в Єдиній державній електронній системі у сфері будівництва;
реєстраційний номер об’єкта нерухомого майна в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна;
для незавершених об’єктів будівництва - дата, номер документа, що дає право на виконання будівельних робіт, та установа, яка видала документ;
номер інвентаризаційної справи та дата останньої інвентаризації (дата виготовлення технічного паспорта);
загальна площа нерухомого майна;
адреса об’єкта: будинок, корпус, секція, літера;
координати розташування (якщо точна адреса відсутня);
рік введення в експлуатацію;
кількість поверхів (надземних, підземних, мансардних);
кількість секцій, висота будівлі, кількість квартир;
площа нежитлових приміщень;
ідентифікатор головного об’єкта (для житлових/нежитлових приміщень);
житлові/нежитлові приміщення - номер квартири (приміщення), поверх, кількість кімнат;
ідентифікатор за внутрішнім обліком (інвентарний номер об’єкта у бухгалтерському обліку, додаткові відомості про об’єкт) - для об’єктів державної та комунальної власності;
ознака приналежності об’єкта до майнового комплексу;
ознака об’єкта з обмеженим доступом;
належність об’єкта до лінійних споруд;
автомобільна дорога - назва автомобільної дороги, кілометрова прив’язка (початок і кінець);
залізниця - початкова та кінцева станція пошкодженої ділянки;
адреса об’єкта нерухомого майна (споруди), розташування (опис місцезнаходження споруди або пошкодженої ділянки), координати (точка, лінія, полігон);
код об’єкта нерухомого майна (споруди) за класифікацією балансоутримувача;
опис об’єкта нерухомого майна (споруди) та його технічні характеристики;
протяжність пошкодженої ділянки або площа забудови об’єкта нерухомого майна (споруди);
реєстровий номер об’єкта нерухомого майна (споруди);
балансова вартість і дата встановлення балансової вартості майна об’єкта нерухомого майна (споруди);
кадастровий номер земельної ділянки, на якій розташований об’єкт нерухомого майна (будівля, споруда);
2) щодо суб’єкта, майно якого пошкоджено або знищено:
для фізичних осіб - прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) особи; реєстраційний номер облікової картки платника податків особи або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті; унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності); контактні дані особи (номер телефону, адреса електронної пошти);
для юридичних осіб - найменування, яке містить інформацію про її організаційно-правову форму; ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ; контактні дані особи (номер телефону, адреса електронної пошти);
тип правовласника (власник, управитель/балансоутримувач);
форма власності (державна, комунальна, приватна власність);
3) щодо акта комісійного обстеження:
реєстраційний номер акта комісійного обстеження в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна;
номер та дата створення акта комісійного обстеження;
найменування уповноваженого органу, який утворив комісію, реквізити рішення про утворення комісії, склад комісії, дата обстеження;
інформація щодо форми власності та власника (управителя) пошкодженого об’єкта (за наявності);
інформація про пошкоджений об’єкт:
назва, адреса, загальна площа, кількість поверхів, секцій, загальна кількість квартир тощо;
інформація про пошкоджене приміщення об’єкта - тип приміщення об’єкта (квартири, вбудовані, прибудовані чи вбудовано-прибудовані житлові та нежитлові приміщення), загальна площа, кількість кімнат (за наявності), кількість проживаючих, характеристика та обсяг пошкоджень, інформація про проведення робіт з усунення пошкодження (ознака проведення відновлювальних робіт) тощо;
висновки комісії про наявність/відсутність факту пошкодження об’єкта (приміщення об’єкта), про придатність/непридатність для проживання в об’єкті (приміщенні об’єкта), про проведення/непроведення робіт з усунення пошкодження об’єкта (приміщення об’єкта), рекомендації щодо проведення технічного обстеження об’єкта (потребує формування технічного звіту);
4) щодо заяви про надання компенсації за пошкоджений/знищений об’єкт нерухомого майна:
вид компенсації, на яку подається заява;
відомості про власника (власників) майна, яке пошкоджене чи знищене:
для фізичних осіб - прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) особи, реєстраційний номер облікової картки платника податків особи (у разі подання з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія) або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті) (у разі подання через Портал Дія), унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності);
контактні дані особи (номер телефону, адреса електронної пошти);
правовстановлюючий документ на майно, яке пошкоджене чи знищене, або копія документа, що підтверджує право на виконання будівельних робіт (за наявності);