• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо відновлення окремих категорій об’єктів нерухомого майна, пошкоджених внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації, та надання компенсації за такі об’єкти

Кабінет Міністрів України  | Постанова від 14.03.2025 № 296
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 14.03.2025
  • Номер: 296
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова
  • Дата: 14.03.2025
  • Номер: 296
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 14 березня 2025 р. № 296
Київ
Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо відновлення окремих категорій об’єктів нерухомого майна, пошкоджених внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації, та надання компенсації за такі об’єкти
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Внести до постанов Кабінету Міністрів України щодо відновлення окремих категорій об’єктів нерухомого майна, пошкоджених внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації, та надання компенсації за такі об’єкти зміни, що додаються.
2. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування, крім підпункту 1 пункту 2 змін, затверджених цією постановою, який набирає чинності з 1 травня 2025 року.

Прем'єр-міністр України

Д. ШМИГАЛЬ

Інд. 21


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 14 березня 2025 р. № 296
ЗМІНИ,
що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України щодо відновлення окремих категорій об’єктів нерухомого майна, пошкоджених внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації, та надання компенсації за такі об’єкти
1. У Порядку виконання невідкладних робіт щодо ліквідації наслідків збройної агресії Російської Федерації, пов’язаних із пошкодженням будівель та споруд, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 19 квітня 2022 р. № 473 (Офіційний вісник України, 2022 р., № 37, ст. 1981, № 52, ст. 2975):
1) у пункті 8-1:
абзац дев’ятий після слів "економічної цінності)" доповнити словами і цифрами "та категорія пошкоджень згідно з додатком 3 до Методики проведення обстеження та оформлення його результатів, затвердженої наказом Мінрегіону від 6 серпня 2022 р. № 144.";
абзац тринадцятий виключити;
перше речення абзацу чотирнадцятого викласти в такій редакції:
"Комісія складає акт комісійного обстеження та реєструє відомості з нього в Державному реєстрі майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів проти України, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України (далі - Реєстр пошкодженого та знищеного майна).";
2) додаток до Порядку доповнити приміткою такого змісту:
"Примітка. У висновках зазначається інформація відповідно до пункту 8-1 Порядку виконання невідкладних робіт щодо ліквідації наслідків збройної агресії Російської Федерації, пов’язаних із пошкодженням будівель та споруд, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19 квітня 2022 р. № 473.".
1) у пункті 3:
доповнити пункт після абзацу третього новими абзацами такого змісту:
"У разі коли власником пошкодженого об’єкта нерухомого майна є фізична особа, яка визнана безвісно відсутньою, або особа, зникла безвісті за особливих обставин, отримувачем компенсації є опікун над майном такої особи. У Реєстрі пошкодженого та знищеного майна щодо пошкодженого об’єкта вноситься позначка
"в інтересах власника _________________________".
(прізвище, власне ім’я, по батькові
(за наявності)
Згоду на отримання компенсації від співвласника - фізичної особи, яка визнана безвісно відсутньою, або особи, зниклої безвісті за особливих обставин, надає опікун над майном такої особи.
У разі коли власником пошкодженого об’єкта нерухомого майна є особа, стосовно якої встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, отримувачем компенсації є член сім’ї такої особи. У Реєстрі пошкодженого та знищеного майна щодо пошкодженого об’єкта вноситься позначка
"в інтересах власника __________________________________".
(прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності)
Згоду на отримання компенсації відспіввласника - фізичної особи, стосовно якої встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, надає член сім’ї такої особи.
У разі коли власником пошкодженого об’єкта нерухомого майна є фізична особа, яка через релігійні переконання відмовилася від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомила про це відповідному контролюючому органу та має відмітку в паспорті громадянина України, заява подається в паперовій формі.".
У зв’язку з цим абзац четвертий вважати абзацом сьомим;
в абзаці сьомому слова "другим і третім" замінити словами "другим - шостим";
2) у пункті 6:
в абзаці першому слова "за умови, що" замінити словами "у разі, коли";
доповнити пункт після абзацу четвертого новим абзацом такого змісту:
"обсяг пошкоджень не перевищує суму компенсації, що визначена в абзацах п’ятнадцятому і шістнадцятому пункту 10 цього Порядку (крім випадку, передбаченого пунктом 25-1 цього Порядку).".
У зв’язку з цим абзаци п’ятий - восьмий вважати відповідно абзацами шостим - дев’ятим;
доповнити пункт абзацом такого змісту:
"Компенсація на відновлення об’єкта, обтяженого іпотекою, надається за умови отримання оригіналу згоди кредитора, що подається до комісії.";
3) в абзаці шістнадцятому пункту 7 слова "про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта" замінити словами "громадянина України";
4) пункт 8 після абзацу сьомого доповнити новими абзацами такого змісту:
"отримує програмними засобами Реєстру пошкодженого та знищеного майна протягом п’яти робочих днів від дати подання заяви рекомендації Мінфіну, надані за результатами верифікації інформації, наданої в заяві та доданих до неї документах, щодо її відповідності вимогам законодавства для прийняття рішення про надання/відмову в наданні компенсації.
У разі отримання рекомендацій Мінфіну комісія повідомляє отримувачу компенсації про зміст рекомендацій щодо усунення невідповідностей даних в автоматизованих інформаційних системах, реєстрах, базах даних, проводить додаткову перевірку рекомендацій Мінфіну щодо виявлення невідповідностей, що впливають на визначення права на отримання компенсації;".
У зв’язку з цим абзаци восьмий - одинадцятий вважати відповідно абзацами десятим - тринадцятим;";
5) пункт 10 після абзацу шостого доповнити новим абзацом такого змісту:
"Витяг з Реєстру пошкодженого та знищеного майна, що містить відомості про об’єкт нерухомого майна, отримувача компенсації, чек-лист тощо, отримувач компенсації отримує засобами Порталу Дія або з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія).".
У зв’язку з цим абзаци сьомий - шістнадцятий вважати відповідно абзацами восьмим - сімнадцятим;
6) доповнити Порядок пунктами 10-2 і 10-3 такого змісту:
"10-2. У разі повторного пошкодження об’єкта нерухомого майна подання заяви отримувачем компенсації та її розгляд комісією здійснюються в порядку та строки, передбачені пунктами 3-12 цього Порядку.
У разі коли на момент повторного пошкодження об’єкта нерухомого майна не пройдена верифікація, до подання заяви заявнику компенсації необхідно:
закрити спеціальний рахунок. У разі наявності на спеціальному рахунку коштів або залишку невикористаних коштів такі кошти повертаються банками на підставі платіжної інструкції на рахунок АТ "Ощадбанк", з якого було виконане перерахування коштів;
подати заяву до комісії про здійснення верифікації цільового використання компенсації для проведення ремонту з метою придбання будівельної продукції для проведення ремонту за кожним видом ремонтних робіт, визначених у чек-листі. Така верифікація здійснюється для закриття заяви в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна, яка була подана щодо повторно пошкодженого об’єкта.
Розрахунок компенсації комісія здійснює з обов’язковим визначенням обсягу пошкоджень об’єкта нерухомого майна та з урахуванням виконаних робіт та даних акта верифікації, зокрема про наявну придбану будівельну продукцію для проведення ремонту за кожним видом ремонтних робіт, визначених у чек-листі.
Інформація щодо повторно пошкодженого об’єкта на підставі акта верифікації фіксується комісією в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна.
10-3. У разі смерті отримувача компенсації із заявою про отримання компенсації може звернутися один із співвласників об’єкта нерухомого майна, що надавав згоду.
Розгляд заяви здійснюється в порядку та строки, передбачені пунктами 3-12 цього Порядку. При цьому згода співвласника-спадкоємця не вимагається.
Комісія здійснює верифікацію цільового використання компенсації для проведення ремонту з метою придбання будівельної продукції для проведення ремонту за кожним видом ремонтних робіт, визначених у чек-листі. Така верифікація здійснюється для закриття заяви в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна, що була подана отримувачем компенсації, який помер.
Спеціальний рахунок особи, яка померла, закривається. У разі наявності на спеціальному рахунку коштів або залишку невикористаних коштів такі кошти на підставі умов договору між банком та клієнтом повертаються банками на рахунок АТ "Ощадбанк", з якого було виконане перерахування коштів.
Розрахунок компенсації для проведення ремонту за заявою одного із співвласників комісія здійснює із складенням нового чек-листа.
У разі подання заяви спадкоємцем особи, яка померла, комісія приймає рішення про надання компенсації за пошкоджений об’єкт нерухомого майна після отримання свідоцтва про право на спадщину.
Спадкоємець може подати заяву про надання компенсації за пошкоджений об’єкт до отримання свідоцтва про право на спадщину. У такому разі свідоцтво про право на спадщину для отримання компенсації подається додатково після його отримання.
Розгляд заяви спадкоємця здійснюється в порядку та строки, передбачені пунктами 3-12 цього Порядку.
У разі наявності на спеціальному рахунку спадкодавця коштів або залишку невикористаних коштів такі кошти на підставі умов договору між банком та клієнтом повертаються банками на рахунок АТ "Ощадбанк", з якого було виконане перерахування коштів.
Комісія здійснює верифікацію цільового використання компенсації для проведення ремонту з метою придбання будівельної продукції для проведення ремонту за кожним видом ремонтних робіт, визначених у чек-листі. Така верифікація здійснюється для закриття заяви в Реєстрі пошкодженого та знищеного майна, що була подана отримувачем компенсації, який помер.
Розрахунок компенсації для проведення ремонту за заявою спадкоємця комісія здійснює із складенням нового чек-листа.";
7) пункт 11 після абзацу дев’ятого доповнити новим абзацом такого змісту:
"Рішення про надання/відмову в наданні компенсації, зокрема прийняті з урахуванням рекомендацій Мінфіну, програмними засобами Реєстру пошкодженого та знищеного майна надсилаються Мінфіну.".
У зв’язку з цим абзаци десятий - дванадцятий вважати відповідно абзацами одинадцятим - тринадцятим;";
абзац одинадцятий після слів "що передається" доповнити словами "Мінфіну на наступний день після подання заяви";
8) у пункті 13:
абзац п’ятий підпункту 6 викласти в такій редакції:
"у разі подання засобами мобільного додатка Порталу Дія (Дія) - реєстраційний номер облікової картки платника податків або у разі подання засобами Порталу Дія - реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності) або серію (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовилися від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті; унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності);";
підпункт 7 доповнити абзацом такого змісту:
"Згода співвласника об’єкта нерухомого майна, який є іноземцем, особою без громадянства, не вимагається;";
9) у пункті 14:
абзац шістнадцятий після слів "Російської Федерації" доповнити словами і цифрами ", та випадків, передбачених пунктами 10-3, 17-1 цього Порядку)";
абзац сімнадцятий викласти в такій редакції:
"невідповідність умовам надання компенсації, зокрема обсяг пошкоджень перевищує суму компенсації, що визначена в абзацах п’ятнадцятому та шістнадцятому пункту 10 цього Порядку (крім випадку, передбаченого пунктом 25-1 цього Порядку);";
доповнити пункт після абзацу сімнадцятого новими абзацами такого змісту:
"рекомендації Мінфіну щодо усунення невідповідностей даних в автоматизованих інформаційних системах, реєстрах, базах даних та/або результати додаткової перевірки рекомендацій Мінфіну щодо виявлення невідповідностей, що впливають на визначення права на отримання компенсації;
установлення факту отримання заявником від українських чи міжнародних організацій, зокрема благодійних, органів місцевого самоврядування, органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій грошової та/або матеріальної допомоги для проведення у повному обсязі ремонтних (ремонтно-відновлювальних) робіт, необхідних для відновлення пошкодженого об’єкта нерухомого майна.".
У зв’язку з цим абзаци вісімнадцятий - тридцять перший вважати відповідно абзацами двадцятим - тридцять третім;
10) абзац шостий пункту 16 після слів "проміжної верифікації" доповнити словами ", що оформляється рішенням комісії";
11) пункт 17 після абзацу першого доповнити новим абзацом такого змісту:
"Для отримання компенсації за один пошкоджений об’єкт нерухомого майна за поданою отримувачем заявою відкривається один спеціальний рахунок.".
У зв’язку з цим абзаци другий - сьомий вважати відповідно абзацами третім - восьмим;
12) доповнити Порядок пунктом 17-1 такого змісту:
"17-1. Отримувач компенсації може повернути кошти або залишок коштів компенсації за пошкоджений об’єкт з причини неможливості проведення ремонту у зв’язку із включенням населеного пункту, на території якого розташований пошкоджений об’єкт нерухомого майна, до територій активних бойових дій, територій активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси, або тимчасово окупованих Російською Федерацією територій України, включених до переліку територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженого Мінрозвитку, для яких не визначена дата завершення бойових дій або тимчасової окупації.
У разі наявності на спеціальному рахунку отримувача компенсації коштів або залишку невикористаних коштів такі кошти повертаються банками на підставі платіжної інструкції отримувача компенсації на рахунок АТ "Ощадбанк", з якого було виконане перерахування коштів.
У разі визначення для населеного пункту, на території якого розташований пошкоджений об’єкт нерухомого майна, дати завершення бойових дій на територіях активних бойових дій, територіях активних бойових дій, на яких функціонують державні електронні інформаційні ресурси, або тимчасово окупованих Російською Федерацією територіях України згідно з переліком територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, затвердженим Мінрозвитку, отримувач компенсації може подати повторну заяву про надання компенсації.";
13) в абзаці третьому пункту 18 слова "взаємодію між Мінінфраструктури, Мінцифри, Пенсійним фондом, АТ "Ощадбанк" та адміністратором Реєстру пошкодженого та знищеного майна перераховує кошти" замінити словами "інформаційну взаємодію між Мінрозвитку та АТ "Ощадбанк";
14) пункт 19 викласти в такій редакції:
"19. Компенсація отримувачам надається через АТ "Ощадбанк".
З метою взаємодії між Мінрозвитку та АТ "Ощадбанк" укладається договір про електронну інформаційну взаємодію, яким регулюються питання щодо механізму та каналів інформаційного обміну, обсяг та зміст інформації, що передається.";
15) у пункті 20:
абзац другий викласти в такій редакції:
"Перелік отримувачів компенсації, сформований за допомогою Реєстру пошкодженого та знищеного майна, передається Мінрозвитку автоматично шляхом інформаційної взаємодії до АТ "Ощадбанк" на підставі укладеного договору.";
в абзаці дванадцятому слова "про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта" замінити словами "громадянина України";
16) доповнити Порядок пунктом 25-1 такого змісту:
"25-1. У разі коли обсяг пошкоджень перевищує суму компенсації, визначену в абзацах п’ятнадцятому і шістнадцятому пункту 10 цього Порядку, комісія приймає рішення про відмову в наданні компенсації та вносить чек-лист у Реєстр пошкодженого та знищеного майна.
У разі наявності співфінансування від українських чи міжнародних організацій, зокрема благодійних, органів місцевого самоврядування, органів виконавчої влади, підприємств, установ та організацій, інших джерел фінансування, необхідного для повного відновлення об’єкта нерухомого майна, з урахуванням максимальної суми компенсації, визначеної в абзацах п’ятнадцятому і шістнадцятому пункту 10 цього Порядку, комісія приймає рішення про надання компенсації на загальних підставах. У Реєстр пошкодженого та знищеного майна вноситься відповідна інформація.";
17) у пункті 28:
доповнити пункт після абзацу восьмого новими абзацами такого змісту:
"В акті верифікації зазначається номер заяви на отримання компенсації з приміткою щодо виду верифікації (проміжна/кінцева).
У разі невикористання коштів компенсації та повернення їх на рахунок АТ "Ощадбанк" у повному обсязі в акті верифікації робиться відповідна позначка.".
У зв’язку з цим абзаци дев’ятий і десятий вважати відповідно абзацами одинадцятим і дванадцятим;
абзац десятий після слів "отримувача компенсації" доповнити словами "чи комісії";
18) у пункті 29:
в абзаці другому слова і цифри "протягом 30 календарних днів" виключити;
доповнити пункт після абзацу п’ятого новим абзацом такого змісту:
"Заяви на компенсацію для моніторингу відбираються випадковим відбором програмними засобами Реєстру пошкодженого та знищеного майна.".
У зв’язку з цим абзаци шостий - восьмий вважати відповідно абзацами сьомим - дев’ятим;
19) у додатках до Порядку:
у додатку 2:
у пунктах 11 і 12 слова "(утеплення, штукатурення, фарбування)" виключити;
у пункті 13 слова "камінцевої штукатурки" виключити;
пункт 34 після слів "гіпсокартонні плити" доповнити словом "тощо";
у додатку 4:
слова "Номер повідомлення про проведення проміжної верифікації цільового використання коштів компенсації/про завершення ремонтних робіт" замінити словами "Номер заяви про надання компенсації";
після слів "(підтверджується/не підтверджується)" доповнити словами
"Статус відновлення об’єкта _________________________________________";
(роботи не розпочаті/роботи розпочаті/об’єкт відновлено
до функціонального стану/об’єкт повністю відновлено/консервація)
у пунктах 11 і 12 слова "(утеплення, штукатурення, фарбування)" виключити;
у пункті 13 слова "камінцевої штукатурки" виключити;
пункт 34 після слів "гіпсокартонні плити" доповнити словом "тощо";
слова
"Член комісії ____________
(підпис)
__________________________________________"
(прізвище, власне ім’я, по батькові
(за наявності)
замінити словами
"Кількість осіб, що проживають в об’єкті нерухомого майна, за статтю та віком: за статтю _________, за віком _________.
Член комісії ____________
(підпис)
___________________________________________".
(прізвище, власне ім’я, по батькові
(за наявності)
3. Порядок реалізації експериментального проекту щодо відновлення населених пунктів, які постраждали внаслідок збройної агресії Російської Федерації, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25 квітня 2023 р. № 382 (Офіційний вісник України, 2023 р., № 46, ст. 2466, № 104, ст. 6221; 2024 р., № 80, ст. 4725), доповнити пунктом 10-2 такого змісту:
"10-2. Інформація про стан відновлення об’єктів, включених до переліків, вноситься обласними держадміністраціями (військовими адміністраціями) до Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України.".
4. У Порядку надання компенсації за знищені об’єкти нерухомого майна, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 30 травня 2023 р. № 600 (Офіційний вісник України, 2023 р., № 60, ст. 3382, № 104, ст. 6225; 2024 р., № 15, ст. 953, № 58, ст. 3431):
1) пункт 15:
абзац четвертий після слів "що передається" доповнити словами "Мінфіну на наступний день після подання заяви";
доповнити пункт абзацами такого змісту:
"Комісія отримує програмними засобами Реєстру пошкодженого та знищеного майна протягом п’яти робочих днів від дати подання заяви рекомендації Мінфіну, надані за результатами верифікації інформації, наданої в заяві та доданих до неї документах, щодо її відповідності вимогам законодавства для прийняття рішення про надання/відмову в наданні компенсації.
Комісія приймає рішення про відмову в наданні компенсації відповідно до пункту 2 частини шостої статті 6 Закону в разі отримання від Мінфіну рекомендацій щодо усунення невідповідностей даних в автоматизованих інформаційних системах, реєстрах, базах даних та/або за результатами додаткової перевірки рекомендацій Мінфіну щодо виявлення невідповідностей, що впливають на визначення права на отримання компенсації.
Рішення про надання/відмову в наданні компенсації, зокрема прийняті з урахуванням рекомендацій Мінфіну, програмними засобами Реєстру пошкодженого та знищеного майна надсилається Мінфіну.";
2) в абзаці дев’ятому підпункту 1 пункту 16 слова "проведення розрахунку компенсації" замінити словами "затвердження уповноваженим органом рішення Комісії про надання компенсації";
3) у підпункті 2 пункту 17-1 слово "робочих" замінити словом "календарних";
4) пункт 18 викласти в такій редакції:
"18. З метою взаємодії між Мінрозвитку та АТ "Ощадбанк" укладається договір про інформаційну взаємодію, яким регулюються питання щодо механізму та каналів інформаційного обміну.
Інформаційна взаємодія, передбачена цим Порядком, здійснюється з використанням засобів системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів "Трембіта" з дотриманням вимог Законів України "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", "Про захист персональних даних", "Про публічні електронні реєстри", "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах".
У разі відсутності технічної можливості передачі даних з використанням системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів "Трембіта" електронна інформаційна взаємодія суб’єктів електронної взаємодії може здійснюватися з використанням інших інформаційно-комунікаційних систем із застосуванням у них відповідних комплексних систем захисту інформації з підтвердженою відповідністю за результатами державної експертизи в порядку, встановленому законодавством.
Обсяг та структура даних, якими обмінюються суб’єкти електронної взаємодії через програмні інтерфейси електронних інформаційних ресурсів (сервіси), визначаються договорами про інформаційну взаємодію, укладеними відповідно до Порядку електронної (технічної та інформаційної) взаємодії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2016 р. № 606 "Деякі питання електронної взаємодії електронних інформаційних ресурсів" (Офіційний вісник України, 2016 р., № 73, ст. 2455), відповідними протоколами щодо обміну інформацією.";
5) в абзаці першому пункту 24 слова "за умови" замінити словами "у разі";
6) в абзаці шостому пункту 27 слова "про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта" замінити словами "громадянина України";
7) пункт 37 викласти в такій редакції:
"37. З метою взаємодії між Мінрозвитку та АТ "Ощадбанк" укладається договір про інформаційну взаємодію, яким регулюються питання щодо механізму та каналів інформаційного обміну.";
8) в абзаці четвертому пункту 43 слова "про право здійснювати платежі за серією та номером паспорта)" замінити словами "громадянина України), унікальний номер запису в Єдиному державному демографічному реєстрі (за наявності)";
9) підпункт 2 пункту 58 викласти в такій редакції:
"2) вносить відомості в Реєстр пошкодженого та знищеного майна:
реквізити нотаріально посвідченого договору про придбання житла, банківські реквізити продавця (продавців) для оплати, вартість житла за договором, суму для оплати за житловим сертифікатом, відомості щодо продавця (продавців) об’єкта нерухомого майна;
реєстраційний номер об’єкта нерухомого майна в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно;
тип, адресу та загальну площу житла;
у разі придбання житла разом із земельною ділянкою:
- реєстраційний номер об’єкта нерухомого майна в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно відповідної земельної ділянки;
- кадастровий номер земельної ділянки.".
5. У постанові Кабінету Міністрів України від 13 червня 2023 р. № 624 "Деякі питання забезпечення функціонування Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України" (Офіційний вісник України, 2023 р., № 61, ст. 3437; 2024 р., № 36, ст. 2270):
1) у пунктах 3, 5-10 слова "Міністерству розвитку громад, територій та інфраструктури" замінити словами "Міністерству розвитку громад та територій";
пункт 18 доповнити підпунктом 6 такого змісту:
"6) стан відновлення/відбудови об’єктів нерухомого майна та інфраструктури.";
пункт 34 доповнити підпунктом 27-11 такого змісту:
"27-11) відомості щодо стану відновлення/відбудови об’єктів нерухомого майна та інфраструктури;".