• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у звязку з прийняттям Закону України "Про адміністративну процедуру"

Верховна Рада України  | Закон від 10.10.2024 № 4017-IX
Реквізити
  • Видавник: Верховна Рада України
  • Тип: Закон
  • Дата: 10.10.2024
  • Номер: 4017-IX
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Верховна Рада України
  • Тип: Закон
  • Дата: 10.10.2024
  • Номер: 4017-IX
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
3) частину п’яту статті 11 викласти в такій редакції:
"5. Національний банк України у визначеному ним порядку здійснює валютний нагляд за уповноваженими установами шляхом проведення виїзних перевірок (планових та позапланових) та безвиїзного нагляду.
Під час здійснення Національним банком України валютного нагляду початком адміністративного провадження за ініціативою Національного банку України є день складення ним документа, в якому зафіксовано виявлене ним порушення валютного законодавства.
Національний банк України здійснює безвиїзний нагляд на постійній основі, без присутності за місцезнаходженням уповноваженої установи.
Національний банк України у визначеному ним порядку має право проводити (ініціювати) перевірочні (тестові) операції, у тому числі без попередження уповноваженої установи про їх проведення (ініціювання).
Подання уповноваженою установою та/або третіми особами будь-яких клопотань під час здійснення Національним банком України валютного нагляду не є підставою для зупинення такого нагляду, у тому числі зупинення процедури застосування заходів впливу.
Національний банк України доводить до відома уповноваженої установи (її уповноваженої особи) документ, в якому зафіксовано виявлене ним порушення валютного законодавства, шляхом вручення під підпис/надсилання поштою (рекомендованим листом з повідомленням про вручення) або надсилання на адресу електронної пошти уповноваженої установи, або оприлюднення на сторінці офіційного інтернет-представництва Національного банку України з урахуванням вимог, встановлених нормативно-правовим актом Національного банку України.
Особливості, пов’язані з доведенням до відома уповноваженої установи (її уповноваженої особи) документа, в якому зафіксовані обставини, що можуть бути підставою для прийняття індивідуального акта щодо уповноваженої установи за порушення вимог валютного законодавства, визначаються нормативно-правовими актами Національного банку України";
4) у підпункті "г" пункту 2 частини першої статті 14 слово "(анулювання)" виключити;
частину другу доповнити реченням такого змісту: "Днем виявлення порушення є день складення Національним банком України документа, в якому зафіксовано виявлене ним порушення валютного законодавства";
частину третю доповнити абзацами такого змісту:
"Національний банк України у разі розгляду питання про застосування заходу впливу запрошує уповноважену особу уповноваженої установи, щодо якої має бути прийнято таке рішення, для надання пояснень/заперечень.
Національний банк України надсилає уповноваженій установі запрошення електронною поштою або поштовим відправленням, або оприлюднює його на сторінці офіційного інтернет-представництва Національного банку України не менше ніж за два робочі дні до дня розгляду питання застосування заходу впливу.
Національний банк України має право не запрошувати уповноважену особу уповноваженої установи (крім банку) відповідно до абзацу першого цієї частини у разі отримання від такої уповноваженої установи (крім банку) пояснень, у яких вона визнає порушення, виявлені Національним банком України під час здійснення валютного нагляду.
Неявка особи, запрошеної відповідно до абзацу другого цієї частини, не перешкоджає розгляду Національним банком України питання про застосування заходу впливу та прийняття рішення по суті";
частину четверту викласти в такій редакції:
"4. Рішення Національного банку України про застосування заходу впливу набирає чинності з дня доведення його до відома уповноваженої установи у порядку, визначеному Національним банком України. Рішення Національного банку України про застосування заходу впливу у вигляді штрафних санкцій є виконавчим документом";
доповнити частинами шостою і сьомою такого змісту:
"6. Національний банк України доводить до відома уповноваженої установи рішення про застосування до неї заходу впливу шляхом вручення його під підпис або надсилання поштою (рекомендованим листом з повідомленням про вручення), або надсилання на адресу електронної пошти уповноваженої установи, або його оприлюднення на сторінці офіційного інтернет-представництва Національного банку України.
Особливості, пов’язані з доведенням до відома уповноваженої установи рішення Національного банку України про застосування заходу впливу, визначаються нормативно-правовим актом Національного банку України.
7. Рішення Національного банку України про застосування до уповноваженої установи заходу впливу може бути оскаржено в судовому порядку відповідно до закону протягом одного місяця з дня набрання чинності таким рішенням".
154. У Законі України "Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав" (Відомості Верховної Ради України, 2018 р., № 32, ст. 242 із наступними змінами):
у частині першій:
абзац перший, пункти 1 і 2 викласти в такій редакції:
"1. З метою ефективної реалізації майнових прав та інших інтересів правовласників щодо діяльності організацій колективного управління Установа виконує такі функції:
1) здійснення реєстрації та акредитації організацій колективного управління;
2) контроль за забезпеченням прозорості діяльності організацій колективного управління та аналіз їхньої звітності відповідно до вимог цього Закону";
пункт 7 виключити;
у частині другій:
пункти 1 і 3 викласти в такій редакції:
"1) форми заяв про реєстрацію та акредитацію організації колективного управління";
"3) форму заяви про внесення змін до відомостей про зареєстровану організацію колективного управління";
пункт 5 виключити;
2) частину першу статті 5 доповнити абзацом такого змісту:
"Установа оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті відомості про зареєстровані організації колективного управління та перелік організацій колективного управління з урахуванням вимог статті 15 цього Закону";
абзац перший частини другої викласти в такій редакції:
"2. Установа реєструє юридичну особу як організацію колективного управління, якщо вона відповідає таким вимогам";
у частині третій:
абзац перший і пункт 1 викласти в такій редакції:
"3. Юридична особа до заяви про реєстрацію організації колективного управління, що подається до Установи, додає:
1) копію внутрішніх правил організації";
пункти 2 і 3 та абзац десятий виключити;
частини четверту - сьому викласти в такій редакції:
"4. Заява про реєстрацію організації колективного управління та відомості і документи, що підтверджують відповідність юридичної особи вимогам частини другої цієї статті, подаються до Установи в паперовій або електронній формі з використанням Єдиного державного вебпорталу електронних послуг відповідно до Закону України "Про адміністративні послуги".
У разі подання юридичною особою заяви про реєстрацію організації колективного управління, яка не відповідає затвердженій Установою формі, та/або подання неповного переліку документів Установа залишає таку заяву без руху в порядку, визначеному Законом України "Про адміністративну процедуру".
Юридична особа несе відповідальність за достовірність відомостей, наведених у заяві про реєстрацію організації колективного управління та доданих до неї документах.
Документи, подані юридичною особою до Установи для реєстрації організації колективного управління, поверненню не підлягають і залишаються в Установі.
5. Установа розглядає адміністративну справу щодо реєстрації юридичної особи як організації колективного управління та приймає рішення про реєстрацію організації колективного управління або про відмову у реєстрації юридичної особи як організації колективного управління у формі наказу.
Підставою для прийняття рішення про відмову у реєстрації юридичної особи як організації колективного управління є:
1) невідповідність вимогам частини другої цієї статті;
2) подання документів, що містять недостовірні відомості;
3) невідповідність статуту вимогам цього Закону.
У разі усунення причин, що стали підставою для прийняття рішення про відмову у реєстрації юридичної особи як організації колективного управління, юридична особа може повторно подати заяву про реєстрацію організації колективного управління, а також відомості і документи, визначені частиною третьою цієї статті.
Граничний строк вирішення Установою адміністративної справи щодо реєстрації юридичної особи як організації колективного управління становить 60 календарних днів з дня надходження до Установи заяви про реєстрацію організації колективного управління та доданих до неї відомостей і документів, які відповідають вимогам цієї статті.
6. Скарги на рішення про реєстрацію або про відмову у реєстрації юридичної особи як організації колективного управління, а також на дії або бездіяльність Установи під час розгляду або вирішення адміністративної справи щодо реєстрації юридичної особи як організації колективного управління розглядаються відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру" та/або судом.
7. Рішення Установи про реєстрацію організації колективного управління або про відмову у реєстрації організації колективного управління набирають чинності з дати їх оприлюднення на офіційному веб-сайті Установи.
Установа надсилає копію рішення юридичній особі, яка подала заяву, у спосіб, зазначений нею у заяві.
Організація колективного управління, зареєстрована Установою, має право здійснювати діяльність з колективного управління виключно у сферах, зазначених у рішенні Установи про реєстрацію організації колективного управління.
Внесення змін щодо переліку сфер, за якими організація колективного управління зареєстрована в Установі, здійснюється на підставі заяви про внесення змін до відомостей про зареєстровану організацію колективного управління у порядку, передбаченому цією статтею для розгляду заяви про реєстрацію організації колективного управління";
частину першу викласти в такій редакції:
"1. Акредитована організація колективного управління визначається Установою на відкритому конкурсі. Установа утворює постійно діючий дорадчий орган - комісію з акредитації організацій колективного управління (далі - комісія з акредитації) з метою розгляду поданих для участі у конкурсі заяв про акредитацію організації колективного управління та доданих до них відомостей і документів.
Порядок формування та діяльності комісії з акредитації визначається положенням про комісію з акредитації організацій колективного управління, що затверджується Установою.
Подані для участі у конкурсі заяви про акредитацію організації колективного управління та додані до них відомості і документи об’єднуються в одну адміністративну справу про акредитацію та розглядаються під час проведення відповідного конкурсу на визначення акредитованої організації колективного управління відповідно до порядку, що затверджується Установою з дотриманням вимог Закону України "Про адміністративну процедуру";
абзац другий частини третьої викласти в такій редакції:
"Засідання комісії з акредитації протоколюється";
частину четверту доповнити абзацом такого змісту:
"Протягом 10 робочих днів з дати закінчення прийому заяв про акредитацію організацій колективного управління Установа розміщує на своєму офіційному веб-сайті інформацію про перелік організацій колективного управління, які подали відповідні заяви";
абзац другий частини п’ятої викласти в такій редакції:
"сфера діяльності організації, зазначена в рішенні Установи про реєстрацію організації колективного управління, відповідає сфері акредитації";
частини восьму - одинадцяту викласти в такій редакції:
"8. Заява про акредитацію організації колективного управління та додані до неї відомості і документи подаються до Установи у паперовій або електронній формі.
У разі подання організацією колективного управління заяви про акредитацію організації колективного управління, яка не відповідає затвердженій Установою формі заяви, Установа залишає таку заяву без руху в порядку, визначеному Законом України "Про адміністративну процедуру".
Відповідальність за достовірність поданих відомостей та документів і зазначеної в них інформації несе відповідна організація колективного управління.
Документи, подані до Установи, поверненню не підлягають і залишаються в Установі.
9. За результатами розгляду заяви про акредитацію організації колективного управління та доданих до неї відомостей і документів комісія з акредитації ухвалює рекомендації щодо акредитації організації колективного управління, які оприлюднюються на офіційному веб-сайті Установи. Після оприлюднення рекомендацій комісії з акредитації, але не менш як через 10 календарних днів з дня ухвалення таких рекомендацій, Установа приймає рішення про акредитацію організації колективного управління у формі наказу у відповідній адміністративній справі про акредитацію організації колективного управління з урахуванням рекомендацій комісії з акредитації.
Установа надсилає копію рішення акредитованій організації колективного управління у спосіб, зазначений нею у заяві про акредитацію.
Граничний строк вирішення адміністративної справи про акредитацію організації колективного управління становить 90 календарних днів з дати розміщення Установою відповідно до частини четвертої цієї статті на своєму офіційному веб-сайті інформації про перелік організацій колективного управління, які подали заяву про акредитацію організації колективного управління.
10. Скарги на рішення щодо акредитації організації колективного управління, а також на дії або бездіяльність під час розгляду або вирішення адміністративної справи про акредитацію розглядаються відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру" та/або судом.
11. Якщо після оголошення конкурсу заяву про акредитацію організації колективного управління подала лише одна організація, це не є підставою для скасування чи відкладення конкурсу";
5) статті 17 і 18 виключити;
6) статтю 19 викласти в такій редакції:
"Стаття 19. Відкликання рішення про реєстрацію та рішення про акредитацію організації колективного управління
1. Відкликання рішення про реєстрацію організації колективного управління здійснюється у випадках:
1) подання відповідної заяви організацією колективного управління;
2) припинення організації колективного управління як юридичної особи у встановленому законодавством порядку;
3) позбавлення організації колективного управління статусу такої, що не має на меті одержання прибутку;
4) передбачених частиною третьою або восьмою статті 25 цього Закону;
5) в інших випадках, передбачених Законом України "Про адміністративну процедуру".
2. Відкликання рішення про акредитацію організації колективного управління здійснюється у випадках:
1) подання відповідної заяви організацією колективного управління;
2) прийняття Установою рішення про відкликання рішення про реєстрацію організації колективного управління;
3) передбачених частиною третьою або сьомою статті 25 цього Закону;
4) в інших випадках, передбачених Законом України "Про адміністративну процедуру".
3. Установа розглядає подані у письмовій формі заяву про відкликання рішення про реєстрацію організації колективного управління, заяву про відкликання рішення про акредитацію організації колективного управління та приймає рішення у формі наказу щодо поданої заяви протягом 30 календарних днів з дня її надходження.
4. Рішення Установи про відкликання рішення про реєстрацію організації колективного управління, про відкликання рішення про акредитацію організації колективного управління набирає чинності з дня його оприлюднення на офіційному веб-сайті Установи.
Протягом 90 календарних днів з дня оприлюднення на офіційному веб-сайті рішення Установи про відкликання рішення про реєстрацію організації колективного управління відповідна організація має розподілити та виплатити правовласникам раніше отриманий дохід від прав. Залишені суми невиплаченого доходу організація перераховує іншій організації колективного управління, яка провадить діяльність у тій самій сфері, надає такій організації відомості про укладені договори з користувачами (із зазначенням реквізитів договору, строку дії, найменування юридичної особи, її місцезнаходження (прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання фізичної особи - підприємця), номерів контактних телефонів), а також інші відомості, необхідні для подальшого розподілу та виплати доходу від прав згідно із законодавством про авторське право і суміжні права. Зазначені відомості засвідчуються підписом посадової особи організації колективного управління.
Протягом строку, передбаченого абзацом другим цієї частини, організація колективного управління повинна повідомити осіб, з якими укладені договори про використання об’єктів авторського права і (або) суміжних прав, про розірвання таких договорів та подати у письмовій формі до Установи звіт про дотримання вимог, передбачених цією частиною.
У разі припинення організації колективного управління як юридичної особи у встановленому законодавством порядку розподіл та виплата доходу від прав здійснюються відповідно до законодавства.
5. У разі невиконання організацією колективного управління вимог, передбачених частиною четвертою цієї статті, Установа звертається із заявою до правоохоронних органів";
7) абзац другий частини першої статті 20 викласти в такій редакції:
"Збирання організаціями колективного управління винагороди з користувачів здійснюється згідно із сферою, в якій організація зареєстрована і (або) акредитована";
8) назву розділу V викласти в такій редакції:
"Розділ V
ДЕРЖАВНИЙ НАГЛЯД (КОНТРОЛЬ) ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ ОРГАНІЗАЦІЙ КОЛЕКТИВНОГО УПРАВЛІННЯ ";
у назві слова "державного нагляду" замінити словами "державного нагляду (контролю)";
у частині першій:
абзац перший викласти в такій редакції:
"1. Установа здійснює державний нагляд (контроль) за діяльністю організацій колективного управління шляхом отримання інформації та проведення позапланових заходів із здійснення державного нагляду (контролю)";
в абзаці другому слова "державного нагляду" замінити словами "державного нагляду (контролю)";
в абзаці першому та пункті 1 частини другої слова "державного нагляду" замінити словами "державного нагляду (контролю)";
частину третю викласти в такій редакції:
"3. Виявлення під час здійснення позапланових заходів державного нагляду (контролю) щодо організації колективного управління невідповідності відомостей та документів, поданих до Установи для прийняття рішення про реєстрацію організації колективного управління або прийняття рішення про акредитацію організації колективного управління, вимогам цього Закону є підставою для відкликання Установою відповідно рішення про реєстрацію організації колективного управління або рішення про акредитацію організації колективного управління";
у частинах четвертій і п’ятій слова "державного нагляду" замінити словами "державного нагляду (контролю)";
абзац перший частини шостої викласти в такій редакції:
"6. У разі виявлення порушення організацією колективного управління вимог цього Закону і (або) законодавства про авторське право і суміжні права Установа приймає рішення про застосування до організації колективного управління санкцій у вигляді попередження, крім випадків, передбачених частиною третьою цієї статті";
частину сьому викласти в такій редакції:
"7. У разі виявлення факту невиконання або неналежного виконання вимог, зазначених у попередженні Установи, яке стосується діяльності організації колективного управління у частині виконання нею функцій акредитованої організації колективного управління, Установа приймає рішення про відкликання рішення про акредитацію організації колективного управління у порядку, передбаченому статтею 19 цього Закону.
Установа має право ухвалити рішення про відкликання рішення про акредитацію організації колективного управління за результатами розгляду обґрунтованого звернення правовласників про факти вилучення з управління акредитованої організації колективного управління значного обсягу майнових прав, що призвело до невідповідності цієї організації критеріям репрезентативності, визначеним частиною шостою статті 16 цього Закону";
доповнити частиною восьмою такого змісту:
"8. У разі виявлення факту невиконання або неналежного виконання вимог, зазначених у попередженні, крім випадків, визначених частиною сьомою цієї статті, Установа приймає рішення про відкликання рішення про реєстрацію організації колективного управління у порядку, передбаченому статтею 19 цього Закону";
10) у розділі VI "Прикінцеві та перехідні положення":
у пункті 1 слова і цифри "а в частині функціонування електронної системи реєстрації та обліку у сфері авторських і суміжних прав з 1 липня 2019 року" виключити;
абзац другий пункту 2 викласти в такій редакції:
"Після втрати чинності свідоцтвом про облік організацій колективного управління, про визначення організацій колективного управління уповноваженими, про уповноваження організацій юридичні особи, які не зареєстровані Установою як організації колективного управління відповідно до цього Закону, зобов’язані розподілити та виплатити правовласникам раніше отриманий дохід від прав у порядку, визначеному абзацами другим і третім частини четвертої статті 19 цього Закону";
у пункті 3-2 слова "внесені до Реєстру організацій колективного управління" виключити;
у пункті 3-3 слова "внесеним до Реєстру організацій колективного управління в Україні" виключити.
155. У Законі України "Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції" (Відомості Верховної Ради України, 2018 р., № 36, ст. 275 із наступними змінами):
у частині першій слова "законодавством про безпечність" замінити словами "законодавством про адміністративну процедуру, про безпечність";
доповнити частиною другою такого змісту:
"2. Відносини щодо прийняття, набрання чинності, оскарження в адміністративному порядку, виконання, припинення дії адміністративних актів у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції регулюються Законом України "Про адміністративну процедуру" з урахуванням особливостей, визначених цим Законом.
Рішення про відмову в адміністративних справах, передбачених цим Законом, приймається, за умови забезпечення права особи на участь в адміністративному провадженні відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру".
Рішення, дії, бездіяльність посадових осіб, які забезпечують здійснення повноважень у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції, можуть бути оскаржені в адміністративному порядку відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру" та/або до адміністративного суду";
2) у частині п’ятій статті 27 слово "скасування" замінити словом "відкликання", а слово "скасувати" - словом "відкликати";
в абзаці третьому частини четвертої слова "зупинення чи скасування" і "зупинення та скасування" замінити відповідно словами "зупинення дії чи відкликання" і "зупинення дії та відкликання";
абзац четвертий частини п’ятої викласти в такій редакції:
"тимчасового зупинення дії або відкликання атестата про акредитацію";
у частині сьомій слова "у порядку апеляції" замінити словами "в адміністративному порядку", а слова "Порядок розгляду апеляцій на" - словами "Порядок адміністративного оскарження".
156. У Законі України "Про забезпечення прозорості у видобувних галузях" (Відомості Верховної Ради України, 2018 р., № 44, ст. 354):
1) в абзаці першому частини другої статті 14 слова "положень цієї статті" замінити словами " Закону України "Про адміністративну процедуру" з урахуванням особливостей, визначених цим Законом";
2) у частині першій статті 16 слова "до суду в порядку, передбаченому законом" замінити словами "в адміністративному та/або судовому порядку".
157. У Законі України "Про соціальні послуги" (Відомості Верховної Ради України, 2019 р., № 18, ст. 73 із наступними змінами):
1) статтю 4 доповнити частиною другою такого змісту:
"2. Відносини щодо прийняття, набрання чинності, оскарження в адміністративному порядку, виконання, припинення дії адміністративних актів у сфері надання соціальних послуг регулюються Законом України "Про адміністративну процедуру" з урахуванням особливостей, визначених цим Законом";
2) частину четверту статті 21 викласти в такій редакції:
"4. Рішення про відмову у наданні соціальної послуги може бути оскаржено в адміністративному порядку відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру" та/або до адміністративного суду".
158. У Законі України "Про забезпечення функціонування української мови як державної" (Відомості Верховної Ради України, 2019 р., № 21, ст. 81 із наступними змінами):
1) частину п’яту статті 43 доповнити словами "та іншими законами України";
пункт 12 частини першої доповнити словами "та іншими законами України";
частину другу доповнити абзацом такого змісту:
"Адміністративні акти Комісії можуть бути оскаржені відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру" та/або до адміністративного суду";
друге речення абзацу другого частини другої після слів "відповідно до" доповнити словами "абзацу першого";
у частині дев’ятій:
абзац перший доповнити словами "відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру" та/або до адміністративного суду";
абзац другий доповнити словами "з дотриманням вимог Закону України "Про адміністративну процедуру";
в абзаці третьому слова "до суду" замінити словами "відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру" та/або до адміністративного суду";
частину дванадцяту викласти в такій редакції:
"12. Державний сертифікат може бути скасований в адміністративному порядку або судом. Підставою для скасування державного сертифіката є допущені під час складання іспиту порушення, за умови що такі порушення мали істотний характер і призвели до прийняття неправильного по суті рішення про видачу державного сертифіката";
4) у пункті 2 частини третьої статті 54 слова "(пропозиції, зауваження, заяви, клопотання, скарги чи інші письмові звернення)" виключити.
159. У Законі України "Про фахову передвищу освіту" (Відомості Верховної Ради України, 2019 р., № 30, ст. 119):
1) у частині шостій статті 18:
абзац перший і пункт 1 викласти в такій редакції:
"6. Підставою для прийняття рішення про припинення дії (повністю або частково) ліцензії є:
1) заява закладу освіти про припинення повністю або частково дії власної ліцензії";
в абзаці дев’ятому слово "анулювання" замінити словами "припинення дії";
2) в абзаці першому, пунктах 1 і 4 частини восьмої статті 19 слово "анулювання" замінити словами "припинення дії".
160. У Законі України "Про регулювання господарської діяльності з озоноруйнівними речовинами та фторованими парниковими газами" (Відомості Верховної Ради України, 2020 р., № 21, ст. 145):
1) статтю 2 після частини першої доповнити новою частиною такого змісту:
"2. Відносини щодо прийняття, набрання чинності, оскарження в адміністративному порядку, виконання, припинення дії адміністративних актів у сфері господарської діяльності з озоноруйнівними речовинами та фторованими парниковими газами регулюються Законом України "Про адміністративну процедуру" з урахуванням особливостей, визначених цим Законом".
У зв’язку з цим частину другу вважати частиною третьою;
2) статтю 7 після частини п’ятої доповнити двома новими частинами такого змісту:
"6. У разі подання оператором контрольованих речовин документів з порушенням вимог пункту 1 частини п’ятої цієї статті центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища та екологічної безпеки, протягом трьох робочих днів надсилає повідомлення про залишення заяви про намір взяти участь у розподілі часток щорічної національної квоти на імпорт контрольованих речовин та документів до неї без руху. У разі усунення виявленого порушення виключно у строк, встановлений у повідомленні центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища та екологічної безпеки, заява про намір взяти участь у розподілі часток щорічної національної квоти на імпорт контрольованих речовин та документи до неї вважаються поданими в день їх первинного подання.
7. Рішення про відмову у наданні частки в межах щорічної національної квоти на імпорт контрольованих речовин може бути оскаржено відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру" або до адміністративного суду".
У зв’язку з цим частини шосту і сьому вважати відповідно частинами восьмою і дев’ятою;
3) статтю 11 після частини шостої доповнити новою частиною такого змісту:
"7. Рішення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони навколишнього природного середовища та екологічної безпеки, про дострокове припинення чи зупинення строку дії кваліфікаційного документа (сертифіката) на строк до одного року може бути оскаржено відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру" та/або до адміністративного суду".
У зв’язку з цим частину сьому вважати частиною восьмою.
161. У Законі України "Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів" (Відомості Верховної Ради України, 2020 р., № 22, ст. 150; 2023 р., № 54, ст. 159):
1) статтю 3 доповнити частиною третьою такого змісту:
"3. Відносини щодо прийняття, набрання чинності, оскарження в адміністративному порядку, виконання, припинення дії адміністративних актів у сфері моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів регулюються Законом України "Про адміністративну процедуру" з урахуванням особливостей, визначених цим Законом";
2) частину шосту статті 10 викласти в такій редакції:
"6. Звіт оператора, визнаний за результатами верифікації задовільним, подається до уповноваженого органу разом з верифікаційним звітом та заявою про прийняття звіту оператора не пізніше 31 березня року, наступного за звітним періодом.
Документи для прийняття звіту оператора можуть бути подані до уповноваженого органу особисто оператором або уповноваженою ним особою в електронній формі через Єдиний реєстр з дотриманням вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги".
Уповноважений орган протягом 20 робочих днів з дня подання документів для прийняття звіту оператора:
перевіряє подані оператором документи на відповідність вимогам законодавства;
зупиняє розгляд документів, поданих для отримання адміністративної послуги, за наявності підстав, передбачених цим Законом;
приймає рішення про прийняття звіту оператора;
повертає оператору подані документи разом із вмотивованим висновком - у разі відмови у прийнятті звіту оператора.
У разі подання неповного пакета документів для отримання адміністративної послуги про прийняття звіту оператора відповідно до вимог, встановлених цим Законом та іншими нормативно-правовими актами, уповноважений орган протягом трьох робочих днів з дня подання документів приймає рішення про залишення заяви про надання зазначеної адміністративної послуги без руху та невідкладно повідомляє про це оператору.
У рішенні про залишення заяви про надання адміністративної послуги без руху зазначається вичерпний перелік документів, відсутність яких стала підставою для залишення заяви без руху.
У разі якщо оператор протягом 20 робочих днів з дня отримання рішення про залишення заяви про надання адміністративної послуги без руху виконав вимоги уповноваженого органу, зазначені у відповідному рішенні, розгляд заяви відновлюється з дня усунення обставин, що стали підставою для прийняття такого рішення, з урахуванням часу, що минув до залишення заяви без руху.
Прийняття звіту оператора здійснюється на безоплатній основі.
У прийнятті звіту оператора може бути відмовлено у разі:
подання документів неналежною особою;
подання неповного пакета документів для прийняття звіту оператора;
виявлення в документах, поданих для прийняття звіту оператора, недостовірних відомостей;
подання звіту оператора, визнаного за результатами верифікації незадовільним;
неусунення обставин, що стали підставою для прийняття рішення про залишення заяви про надання адміністративної послуги про прийняття звіту оператора без руху, після закінчення строків, встановлених абзацом десятим цієї частини.
За наявності підстави для відмови у прийнятті звіту оператора уповноважений орган приймає рішення про відмову у наданні адміністративної послуги із зазначенням вичерпного переліку обставин, що стали підставою для прийняття такого рішення.
Протягом 10 робочих днів з дня отримання оператором рішення уповноваженого органу про відмову у прийнятті звіту оператора оператор має право усунути зазначені в рішенні уповноваженого органу обставини, що стали підставою для відмови у прийнятті звіту оператора, та повторно подати до уповноваженого органу документи для прийняття звіту оператора. При цьому датою повторного подання документів для прийняття звіту оператора вважається дата першого їх подання";
частину шосту викласти в такій редакції:
"6. Заява та документи, подані для отримання адміністративної послуги, залишаються без руху в разі подання неповного пакета документів для отримання адміністративної послуги відповідно до вимог, установлених цим Законом та іншими нормативно-правовими актами.
Уповноважений орган протягом трьох робочих днів з дня подання оператором заяви щодо надання адміністративної послуги приймає рішення про залишення заяви про надання адміністративної послуги без руху та невідкладно повідомляє про це оператору.
У рішенні про залишення заяви про надання адміністративної послуги без руху зазначається вичерпний перелік документів, відсутність яких стала підставою для залишення заяви без руху.
У разі якщо оператор протягом 20 робочих днів з дня отримання рішення про залишення заяви про надання адміністративної послуги без руху виконав вимоги уповноваженого органу, зазначені у відповідному рішенні, розгляд заяви відновлюється на підставі рішення уповноваженого органу про відновлення розгляду заяви.
Строк виконання оператором вимог уповноваженого органу, зазначених у рішенні про залишення заяви про надання адміністративної послуги без руху, поданої для проведення реєстраційної дії, становить 10 робочих днів з дня отримання оператором відповідного рішення.
Перебіг строку надання адміністративної послуги продовжується з дня усунення обставин, що стали підставою для прийняття рішення про залишення заяви про надання адміністративної послуги без руху, з урахуванням часу, що минув до залишення заяви без руху";
у частині сьомій слова "зупинення розгляду" замінити словами "залишення без руху".
162. У Законі України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення" (Відомості Верховної Ради України, 2020 р., № 25, ст. 171 із наступними змінами):
1) статтю 4 доповнити частиною другою такого змісту:
"2. Відносини щодо прийняття, набрання чинності, виконання та припинення дії адміністративних актів у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення регулюються Законом України "Про адміністративну процедуру" з урахуванням особливостей, визначених цим Законом та іншими законами України, що регулюють діяльність на ринку фінансових послуг та на платіжному ринку";
2) частину другу статті 9 доповнити абзацами такого змісту:
"Національний банк України приймає рішення про погодження або про відмову в погодженні на посаду відповідального працівника банку, філії іноземного банку на підставі заяви та доданих до неї документів, визначених нормативно-правовим актом Національного банку України. Строк прийняття Національним банком України такого рішення становить 45 робочих днів з дня отримання відповідної заяви, а якщо в рамках такого погодження розглядається питання про можливість незастосування до особи ознаки та/або факту небездоганної ділової репутації - 90 робочих днів з дня отримання заяви. Національний банк України має право продовжити зазначені строки, але не більш як на 30 робочих днів, у разі потреби перевірки достовірності поданих документів/інформації та/або в отриманні додаткових документів/інформації, необхідних для прийняття відповідного рішення. Про таке продовження строку Національний банк України повідомляє заявника не менше ніж за три робочі дні до завершення граничного строку для прийняття рішення, передбаченого цим абзацом.
Національний банк України залишає заяву про погодження на посаду відповідального працівника банку, філії іноземного банку без руху, якщо банк подав неповний пакет документів, необхідних для погодження на посаду відповідального працівника банку, філії іноземного банку, або така заява/документи подані з порушенням установлених законодавством вимог. У такому разі Національний банк України протягом 15 робочих днів з дня одержання такої заяви надсилає банку повідомлення в письмовій формі (паперовій або електронній) про залишення заяви без руху із зазначенням виявлених недоліків з посиланням на порушені вимоги законодавства, порядку і строку для усунення таких недоліків, а також порядку і строків для оскарження рішення про залишення заяви без руху. У разі усунення банком виявлених недоліків у строк, встановлений Національним банком України, заява вважається поданою в день її первинного подання, а строк її розгляду продовжується на строк залишення цієї заяви без руху.
У разі виявлення банком чи Національним банком України невідповідності відповідального працівника банку, філії іноземного банку вимогам щодо ділової репутації банк може звернутися до Національного банку України у встановленому його нормативно-правовими актами порядку з клопотанням про незастосування до нього виявленої ознаки/факту небездоганної ділової репутації та/або надати додаткові документи/пояснення про його відповідність вимогам.
Національний банк України розглядає клопотання про незастосування до відповідального працівника банку, філії іноземного банку ознаки/факту небездоганної ділової репутації та приймає рішення протягом 30 робочих днів з дня отримання відповідного клопотання. Національний банк України має право продовжити цей строк, але не більш як на 30 робочих днів, у разі потреби перевірки достовірності поданих документів/інформації та/або в отриманні додаткових документів/інформації, необхідних для прийняття відповідного рішення. Про таке продовження строку Національний банк України повідомляє банк не менше ніж за три робочі дні до завершення граничного строку для прийняття рішення, передбаченого цим абзацом.
Національний банк України у встановленому його нормативно-правовим актом порядку приймає рішення про погодження звільнення з посади відповідального працівника банку, філії іноземного банку на підставі заяви банку та доданих до неї документів, визначених нормативно-правовим актом Національного банку України. Строк прийняття Національним банком України відповідного рішення становить 15 робочих днів з дня надання банком відповідної заяви";
3) у частині другій статті 18:
абзац третій доповнити реченням такого змісту: "У межах здійснення Національним банком України нагляду у сфері запобігання та протидії початком адміністративного провадження за ініціативою Національного банку України у відповідних адміністративних справах є день складення ним документа, в якому зафіксовано виявлене порушення вимог законодавства України у сфері запобігання та протидії";
після абзацу третього доповнити шістьма новими абзацами такого змісту:
"Національний банк України здійснює нагляд у сфері запобігання та протидії шляхом проведення виїзних перевірок (планових та позапланових) та безвиїзного нагляду.
Національний банк України здійснює безвиїзний нагляд у сфері запобігання та протидії на постійній основі без присутності за місцезнаходженням суб’єкта первинного фінансового моніторингу.
Національний банк України у визначеному ним порядку має право проводити (ініціювати) перевірочні (тестові) операції, у тому числі без попередження суб’єкта первинного фінансового моніторингу про їх проведення (ініціювання).
Подання суб’єктом первинного фінансового моніторингу та/або третіми особами будь-яких клопотань під час здійснення Національним банком України нагляду у сфері запобігання та протидії не є підставою для зупинення такого нагляду, у тому числі зупинення процедури застосування заходів впливу.
Національний банк України доводить до відома суб’єкта первинного фінансового моніторингу (його уповноваженої особи) документ, в якому зафіксовано виявлене порушення вимог законодавства України у сфері запобігання та протидії, шляхом вручення під підпис/надсилання поштою (рекомендованим листом з повідомленням про вручення) або надсилання на адресу електронної пошти суб’єкта первинного фінансового моніторингу, або оприлюднення на сторінці офіційного інтернет-представництва Національного банку України з урахуванням вимог, встановлених нормативно-правовими актами Національного банку України.
Особливості, пов’язані з доведенням до відома суб’єкта первинного фінансового моніторингу (його уповноваженої особи) документа, в якому зафіксовано виявлене порушення вимог законодавства України у сфері запобігання та протидії, визначаються нормативно-правовими актами Національного банку України".
У зв’язку з цим абзаци четвертий - тринадцятий вважати відповідно абзацами десятим - дев’ятнадцятим;
у пункті 2 частини третьої слово "анулювання" замінити словом "відкликання";
абзац перший частини дев’ятої викласти в такій редакції:
"9. Положення абзаців першого - сьомого частини третьої, частин четвертої - восьмої та абзаців четвертого - сьомого, дев’ятого та десятого частини одинадцятої цієї статті не поширюються на банки, філії іноземних банків";
після частини дев’ятої доповнити новою частиною такого змісту:
"10. Суб’єкт державного фінансового моніторингу у разі розгляду питання про застосування заходу впливу запрошує уповноважену особу суб’єкта первинного фінансового моніторингу, щодо якого має бути прийнято таке рішення, для надання пояснень/заперечень.
Запрошення надсилається суб’єкту первинного фінансового моніторингу електронною поштою або поштовим відправленням або оприлюднюється на офіційному веб-сайті відповідного суб’єкта державного фінансового моніторингу не менше ніж за два робочі дні до дня розгляду питання про застосування заходу впливу.
Національний банк України має право не запрошувати уповноважену особу суб’єкта первинного фінансового моніторингу (крім банків) відповідно до абзацу першого цієї частини у разі отримання від нього пояснень, у яких такий суб’єкт визнає порушення, виявлені Національним банком України під час здійснення нагляду у сфері запобігання та протидії.
Неявка особи, запрошеної відповідно до абзацу другого цієї частини, не перешкоджає розгляду Національним банком України питання про застосування заходу впливу та прийняття рішення по суті".
У зв’язку з цим частини десяту і одинадцяту вважати відповідно частинами одинадцятою і дванадцятою;
у частині одинадцятій:
після абзацу першого доповнити двома новими абзацами такого змісту:
"Суб’єкт державного фінансового моніторингу (його уповноважена посадова особа) доводить до відома суб’єкта первинного фінансового моніторингу рішення (постанову) про застосування до нього заходів впливу шляхом вручення такого рішення (постанови) під підпис або надсилання його (її) поштою (рекомендованим листом з повідомленням про вручення), або надсилання його (її) на адресу електронної пошти суб’єкта первинного фінансового моніторингу, або оприлюднення на сторінці офіційного інтернет-представництва Національного банку України з урахуванням вимог, визначених нормативно-правовими актами такого суб’єкта державного фінансового моніторингу.
Особливості, пов’язані з доведенням до відома суб’єкта первинного фінансового моніторингу рішення (постанови) відповідного суб’єкта державного фінансового моніторингу (його уповноваженої посадової особи), визначаються нормативно-правовим актом цього суб’єкта державного фінансового моніторингу".