Рішення про відмову у видачі ліцензії приймається, за умови забезпечення права особи на участь в адміністративному провадженні, передбаченого Законом України "Про адміністративну процедуру";
у частині другій:
в абзаці першому цифру і слово "5 (п’яти)" замінити словом "п’яти", а після слів "залишення її" доповнити словами "без руху або";
в абзаці другому слово "прийняття" замінити словами "доведення до відома заявника";
в абзаці третьому слова "без розгляду" замінити словами "без руху";
абзаци восьмий і дев’ятий замінити трьома новими абзацами такого змісту:
"Підставами для залишення заяви про отримання ліцензії без розгляду є:
відсутність у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відомостей про здобувача ліцензії (суб’єкта господарювання) або наявність відомостей про державну реєстрацію його припинення;
наявність інформації про здійснення контролю за діяльністю суб’єкта господарювання у значенні, наведеному у статті 1 Закону України "Про захист економічної конкуренції", резидентами держав, що здійснюють збройну агресію проти України, у значенні, наведеному у статті 1 Закону України "Про оборону України";
7) у частині восьмій статті 49 слово "анулювання" замінити словами "припинення дії";
8) частину другу статті 50 викласти в такій редакції:
"2. Рішення Уповноваженого органу про відмову у видачі ліцензії може бути оскаржено в адміністративному порядку відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру" та/або до адміністративного суду";
9) у статті 51:
у назві і тексті статті слово "анулювання" замінити словами "припинення дії";
частину сьому викласти в такій редакції:
"7. Рішення Уповноваженого органу про припинення дії ліцензії може бути оскаржено в адміністративному порядку відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру" та/або до адміністративного суду";
10) у статті 58:
у частині сьомій слово "анулювання" замінити словами "припинення дії";
частини восьму і одинадцяту викласти в такій редакції:
"8. Розгляд питання щодо застосування фінансових санкцій, передбачених цією статтею, здійснюється Уповноваженим органом відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру".
Рішення Уповноваженого органу щодо застосування фінансових санкцій, передбачених цією статтею, набирає чинності з дня його доведення до відома організатора азартних ігор. Таке рішення повинно бути вмотивованим та містити конкретну обґрунтовану причину, що стала підставою для прийняття такого рішення";
"11. Рішення Уповноваженого органу про застосування до організатора азартних ігор фінансових санкцій, передбачених цією статтею, може бути оскаржено в адміністративному порядку та у строки відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру" (у разі створення відповідної комісії) та/або у судовому порядку відповідно до законодавства протягом трьох місяців з дня набрання ним чинності";
11) частину другу статті 59 викласти в такій редакції:
"2. Фінансові санкції, передбачені частиною першою цієї статті, можуть бути оскаржені в адміністративному порядку відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру" та/або до адміністративного суду".
165. У Законі України "Про повну загальну середню освіту" (Відомості Верховної Ради України, 2020 р., № 31, ст. 226):
1) частину четверту статті 11 викласти в такій редакції:
"4. Освітня програма, розроблена не на основі типової освітньої програми, підлягає затвердженню центральним органом виконавчої влади із забезпечення якості освіти за результатами експертизи, тривалість якої відповідає тривалості найдовшого з циклів освіти, що охоплюються такою освітньою програмою, але не може перевищувати три роки, та яка проводиться у порядку, затвердженому центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки";
2) частину п’яту статті 45 викласти в такій редакції:
"5. Дію ліцензії може бути припинено повністю або частково з підстав і в порядку, визначених Законом України "Про ліцензування видів господарської діяльності".
166. Статтю 2 Закону України "Про сільськогосподарську кооперацію" (Відомості Верховної Ради України, 2020 р., № 52, ст. 497) доповнити частиною другою такого змісту:
"2. Відносини щодо прийняття, набрання чинності, оскарження в адміністративному порядку, виконання, припинення дії адміністративних актів у сфері сільськогосподарської кооперації регулюються Законом України "Про адміністративну процедуру" з урахуванням особливостей, визначених цим Законом".
167. У Законі України "Про внутрішній водний транспорт" від 3 грудня 2020 року № 1054-IX:
1) статтю 3 після частини першої доповнити новою частиною такого змісту:
"2. Відносини щодо прийняття, набрання чинності, оскарження в адміністративному порядку, виконання, припинення дії адміністративних актів у сфері внутрішнього водного транспорту регулюються Законом України "Про адміністративну процедуру" з урахуванням особливостей, визначених цим Законом".
У зв’язку з цим частину другу вважати частиною третьою;
2) у статті 30:
у частині п’ятій:
в абзаці першому слова "та здійснюється на підставі заяви" замінити словами "та здійснюється з урахуванням вимог Закону України "Про адміністративну процедуру" на підставі заяви";
абзац тринадцятий пункту 1 і абзац сьомий пункту 2 виключити;
у пункті 3:
абзац шостий виключити;
абзац сьомий доповнити реченням такого змісту: "Реєстрація заяви здійснюється відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру" з урахуванням положень цього Закону";
доповнити абзацами такого змісту:
"У разі подання заяви з порушенням встановлених законодавством вимог посадова особа центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері внутрішнього водного транспорту, яка розглядає справу, приймає рішення про залишення заяви без руху в порядку, визначеному Законом України "Про адміністративну процедуру".
У повідомленні про залишення заяви без руху зазначаються виявлені недоліки з посиланням на порушені вимоги законодавства, спосіб та строк усунення недоліків, а також порядок та строки оскарження рішення про залишення заяви без руху";
частину восьму доповнити абзацом такого змісту:
"Рішення про відмову у видачі, обміні, поновленні кваліфікаційного посвідчення члена палубної команди судна внутрішнього плавання, спеціального дозволу капітана (судноводія) судна внутрішнього плавання приймається, за умови забезпечення права особи на участь в адміністративному провадженні, передбаченого Законом України "Про адміністративну процедуру";
3) у статті 36:
абзац перший частини другої доповнити словами "з урахуванням вимог Закону України "Про адміністративну процедуру";
частини шосту, сьому і восьму викласти в такій редакції:
"6. Реєстрація заяви є обов’язком посадової особи, уповноваженої на це центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері внутрішнього водного транспорту.
Посадова особа центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері внутрішнього водного транспорту, зобов’язана зареєструвати заяву в день її надходження. Доказом реєстрації заяви є наявність на копії заяви відмітки (штампа) посадової особи, яка її зареєструвала, із зазначенням дати та номера реєстрації або поштового повідомлення з відміткою про вручення (у разі надсилання заяви поштою), або відповідної відмітки в електронному кабінеті (у разі подання заяви в електронній формі).
У день надходження заяви на вимогу заявника або його представника центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері внутрішнього водного транспорту, видає (надсилає) йому письмове підтвердження реєстрації його заяви із зазначенням дати та номера реєстрації, крім випадків, у яких справа вирішується в момент подання заяви.
7. У разі подання заяви з порушенням вимог цієї статті посадова особа центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері внутрішнього водного транспорту, приймає рішення про залишення заяви без руху в порядку, передбаченому Законом України "Про адміністративну процедуру".
У повідомленні про залишення заяви без руху зазначаються виявлені недоліки з посиланням на порушені вимоги законодавства, спосіб та строк усунення недоліків, а також порядок та строки оскарження рішення про залишення заяви без руху.
8. У разі якщо заява не підлягає розгляду відповідно до вимог Закону України "Про адміністративну процедуру", посадова особа центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері внутрішнього водного транспорту, яка розглядає справу, приймає рішення про відмову у прийнятті заяви до розгляду, про що невідкладно повідомляє заявника, крім випадку подання анонімної заяви (заяви, із змісту якої неможливо встановити особу заявника)";
частину десяту доповнити абзацом такого змісту:
"Рішення про відмову у реєстрації або тимчасовій реєстрації судна у Судновій книзі України, припиненні або тимчасовому припиненні реєстрації судна у Судновій книзі України, внесенні змін до Суднової книги України, видачі нових документів замість втрачених приймається, за умови забезпечення права особи на участь в адміністративному провадженні, передбаченого Законом України "Про адміністративну процедуру";
4) у статті 41:
абзац четвертий частини п’ятої викласти в такій редакції:
"Міжнародне посвідчення на право управління прогулянковим судном видається протягом п’яти або десяти робочих днів з дня прийняття кваліфікаційною комісією рішення про успішне складення іспиту. Порядок поновлення міжнародного посвідчення на право управління прогулянковим судном у разі його втрати або пошкодження, а також обміну посвідчення судноводія малого/маломірного судна, виданого до набрання чинності цим Законом, визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері внутрішнього водного транспорту";
у частині шостій:
пункти 2 і 5 виключити;
доповнити абзацами такого змісту:
"У разі подання заяви з порушенням вимог цієї статті посадова особа центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері внутрішнього водного транспорту, приймає рішення про залишення заяви без руху в порядку, передбаченому Законом України "Про адміністративну процедуру".
У повідомленні про залишення заяви без руху зазначаються виявлені недоліки з посиланням на порушені вимоги законодавства, спосіб та строк усунення недоліків, а також порядок та строки оскарження рішення про залишення заяви без руху.
У разі якщо заява не підлягає розгляду відповідно до вимог Закону України "Про адміністративну процедуру", посадова особа центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері внутрішнього водного транспорту, яка розглядає справу, приймає рішення про відмову у прийнятті заяви до розгляду, про що невідкладно повідомляє заявника, крім випадку подання анонімної заяви (заяви, із змісту якої неможливо встановити особу заявника)";
в абзацах третьому і четвертому частини сьомої слова "після подання заяви" замінити словами "після реєстрації заяви";
частину восьму доповнити абзацом такого змісту:
"Рішення про відмову у видачі міжнародного посвідчення на право управління прогулянковим судном приймається, за умови забезпечення права особи на участь в адміністративному провадженні, передбаченого Законом України "Про адміністративну процедуру";
5) абзац сімнадцятий частини третьої статті 48 виключити.
168. У Законі України "Про електронні комунікації" від 16 грудня 2020 року № 1089-IX із наступними змінами:
1) статтю 3 доповнити частиною третьою такого змісту:
"3. Відносини щодо прийняття, набрання чинності, оскарження в адміністративному порядку, виконання, припинення дії адміністративних актів у сферах електронних комунікацій та радіочастотного спектра регулюються Законом України "Про адміністративну процедуру" з урахуванням особливостей, визначених цим Законом";
2) в абзаці другому частини десятої статті 13 слова "не пізніше п’яти робочих днів" замінити словами "невідкладно, але не пізніше трьох робочих днів";
3) у статті 48:
в абзаці першому частини четвертої слова "без розгляду" замінити словами "без руху";
у частині п’ятій:
в абзаці першому:
у першому реченні слова "без розгляду" замінити словами "без руху";
друге речення викласти в такій редакції: "Таке інформування здійснюється на підставі процедурного рішення посадової особи регуляторного органу";
абзац другий викласти в такій редакції:
"У разі усунення причин, що були підставою для прийняття рішення про залишення заяви без руху, у строк, визначений регуляторним органом, розгляд справи продовжується. У разі неусунення причин, що були підставою для прийняття рішення про залишення заяви без руху, у строк, визначений регуляторним органом, провадження у справі закривається";
частину шосту доповнити абзацом такого змісту:
"У разі якщо заяву залишено без руху, такий строк обчислюється з дня, наступного за днем відновлення руху заяви після усунення причин, що були підставою для залишення заяви без руху";
частину дев’яту доповнити абзацом такого змісту:
"Рішення про відмову у видачі ліцензії приймається, за умови забезпечення особі права на участь в адміністративному провадженні відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру" з урахуванням особливостей, визначених цим Законом";
у частині десятій слово "скасовує" замінити словом "відкликає";
4) у статті 54:
частину четверту викласти в такій редакції:
"4. Розгляд питань про припинення дії ліцензії, крім випадків, передбачених пунктами 1, 5, 6 частини другої цієї статті, здійснюється з обов’язковим гарантуванням права ліцензіата на участь в адміністративному провадженні відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру" з урахуванням особливостей, визначених цим Законом";
абзац перший частини шостої викласти в такій редакції:
"6. Рішення про припинення дії ліцензії набирає чинності з моменту доведення його до відома ліцензіата, а у випадках, передбачених пунктами 5 і 6 частини другої цієї статті, - з моменту прийняття відповідного рішення";
в абзаці першому частини восьмої слова "прийняття рішення" замінити словами "набрання чинності рішенням";
5) у статті 65:
у частині третій:
в абзаці першому слова "без розгляду" замінити словами "без руху";
абзац п’ятий викласти в такій редакції:
"У такому разі регуляторний орган надсилає на адресу заявника повідомлення із зазначенням підстави для залишення заяви без руху. У разі усунення відповідних недоліків заяви у строк, визначений регуляторним органом, її розгляд продовжується. У разі неусунення відповідних недоліків заяви у строк, визначений регуляторним органом, провадження закривається";
частину четверту доповнити абзацом такого змісту:
"У разі якщо заяву залишено без руху, такий строк обчислюється з дня, наступного за днем відновлення руху заяви після усунення причин, що були підставою для залишення заяви без руху";
6) в абзаці третьому частини одинадцятої статті 75 слово "скасовує" замінити словом "відкликає";
7) у статті 76:
перше речення частини п’ятої викласти в такій редакції: "5. У разі неправильного оформлення заяви на переоформлення дозволу на користування ресурсом нумерації уповноважена регуляторним органом посадова особа протягом п’яти робочих днів з дня надходження заяви залишає її без руху, інформує заявника про виявлені порушення та пропонує їх усунути";
у частині дванадцятій слово "скасовує" замінити словом "відкликає";
8) у частині п’ятій статті 77 слово "скасовує" замінити словом "відкликає";
9) у статті 78:
у пункті 7 частини першої слова "про анулювання" замінити словами "про припинення дії", слово "анульованим" - словом "припиненим", а слова "про його анулювання" - словами "про припинення його дії";
в абзаці другому частини третьої слова і цифри "через 10 робочих днів з дня його прийняття" замінити словами і цифрами "через 10 робочих днів з моменту доведення його до відома користувача ресурсу нумерації";
10) у статті 82:
в абзаці другому частини четвертої слово "скасовує" замінити словом "припиняє";
у частині сьомій слово "скасування" замінити словом "припинення";
11) в абзаці другому частини третьої статті 94 слово "скасування" замінити словом "припинення";
12) у статті 101:
у частинах сьомій і восьмій слово "скасуванню" замінити словом "припиненню";
в абзаці третьому частини дев’ятої слово "скасування" замінити словом "припинення";
13) в абзаці першому частини третьої статті 118 слова "номерами, вказаними в частинах першій і другій цієї статті" замінити словами "номерами екстрених служб або служб соціального спрямування";
14) у статті 122:
у назві і частині першій слова "звернень (скарг)" замінити словом "заяв";
абзац перший частини другої викласти в такій редакції:
"2. Подання, розгляд заяв споживачів та усунення порушень їхніх прав здійснюються відповідно до цього Закону, законів України "Про адміністративну процедуру" та "Про звернення громадян", правил надання та отримання електронних комунікаційних послуг та інших нормативно-правових актів, у тому числі із застосуванням електронної регуляторної платформи";
у частині третій слова "звернення (скарги)" замінити словом "заяви";
у частині четвертій слова "звернень (скарг)" замінити словом "заяв", а слова "зверненні (скарзі)" - словом "заяві";
15) частину шосту статті 127 доповнити словами "у порядку, передбаченому Законом України "Про адміністративну процедуру", та/або до адміністративного суду";
16) у тексті Закону слово "анулювання" в усіх відмінках замінити словами "припинення дії" у відповідному відмінку.
169. У Законі України "Про надання будівельної продукції на ринку" (Відомості Верховної Ради України, 2021 р., № 14, ст. 119):
1) у статті 29:
у назві слово "анулювання" замінити словами "припинення дії, внесення змін до";
у частині другій слова "Видача свідоцтва" замінити словами "Видача або відмова у видачі, припинення дії, внесення змін до свідоцтва";
в абзаці першому частини четвертої слова "подає до органу, що призначає, заяву" замінити словами "подає до органу, що призначає, письмову заяву";
в абзаці першому частини сьомої слова "наказі та" виключити;
абзаци другий - четвертий частини дев’ятої викласти в такій редакції:
"подання претендентом на призначення неповного пакета документів, визначених частиною четвертою цієї статті, за умови що претенденту на призначення була надана можливість надати документи, але претендент на призначення не надав їх у встановлений строк;
недотримання претендентом на призначення вимог до поданих ним документів, визначених частиною четвертою цієї статті, зокрема неповнота відомостей, що містяться в них, за умови що претенденту на призначення була надана можливість усунути недоліки, але претендент на призначення не усунув їх у встановлений строк;
виявлення в документах, поданих претендентом на призначення, недостовірних відомостей (крім технічних помилок), за умови що претенденту на призначення була надана можливість усунути недоліки, але претендент на призначення не усунув їх у встановлений строк";
абзац третій частини десятої викласти в такій редакції:
"У разі відмови у видачі свідоцтва про призначення з підстави виявлення в документах, поданих претендентом на призначення, недостовірних відомостей (крім технічних помилок) або визнання свідоцтва про призначення недійсним з підстави, передбаченої абзацом третім частини чотирнадцятої цієї статті, або відкликання з підстав, передбачених абзацами четвертим і п’ятим частини чотирнадцятої цієї статті, раніше виданого свідоцтва про призначення органу з визначення технічної прийнятності заява на призначення органом з визначення технічної прийнятності може бути подана претендентом на призначення не менше ніж через один рік з дня набрання чинності відмовою у видачі свідоцтва про призначення або наказом про визнання недійсним чи відкликання раніше виданого свідоцтва про призначення. У разі подання заяви про призначення з порушенням зазначеного строку орган, що призначає, повертає її претенденту на призначення разом з письмовим повідомленням про підстави повернення не пізніше 10 робочих днів з дня одержання такої заяви про призначення та документів, що додаються до неї";
в абзаці другому частини одинадцятої слова "органу, що призначає, заяву" замінити словами "органу, що призначає, письмову заяву";
частину тринадцяту викласти в такій редакції:
"13. Орган, що призначає, відкликає свідоцтво про призначення у разі:
звернення органу з визначення технічної прийнятності з відповідною письмовою заявою за встановленою формою;
припинення органу з визначення технічної прийнятності шляхом злиття, приєднання, поділу, перетворення або ліквідації.
Орган, що призначає, визнає недійсним свідоцтво про призначення у разі встановлення факту надання органом з визначення технічної прийнятності у заяві про призначення або про розширення сфери призначення та документах, що додаються до такої заяви, недостовірних відомостей (крім технічних помилок), про що посадова особа органу, що призначає, складає відповідний акт.
Орган, що призначає, видає наказ про відкликання чи визнання недійсним свідоцтва про призначення протягом 20 робочих днів з дня одержання відповідної заяви, інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань чи складення відповідного акта";
у частині чотирнадцятій:
абзац перший викласти в такій редакції:
"14. Орган, що призначає, крім підстав, передбачених абзацами першим - третім частини тринадцятої цієї статті, також відкликає свідоцтво про призначення за наявності хоча б однієї з таких підстав";
абзац третій виключити;
друге і третє речення абзацу шостого виключити;
у частині п’ятнадцятій:
в абзаці першому слово "анулювання" замінити словами "припинення дії";
абзац другий викласти в такій редакції:
"Національна організація органів з визначення технічної прийнятності вживає заходів для того, щоб комплекти документації, пов’язаної з виконанням завдань з визначення технічної прийнятності, щодо органу, стосовно якого видано наказ про відкликання чи визнання недійсним свідоцтва про призначення, або у разі скасування свідоцтва про призначення у порядку адміністративного оскарження чи судом у подальшому опрацьовувалися іншим органом з визначення технічної прийнятності або зберігалися для надання їх на запит органу державного ринкового нагляду";
у частині шістнадцятій слово "анулювання" замінити словами "припинення дії, внесення змін до", а слова "цього Закону" - словами " Закону України "Про адміністративну процедуру" з урахуванням особливостей, визначених цим Законом";
частину сімнадцяту доповнити абзацом такого змісту:
"Моніторинг органів з визначення технічної прийнятності, що проводиться на підставі абзаців третього - п’ятого цієї частини, здійснюється у приміщенні органу, що призначає";
доповнити частиною дев’ятнадцятою такого змісту:
"19. У разі внесення змін редакційного характеру до цього Закону та/або переліку категорій будівельної продукції (зміна назви цього Закону та/або категорій будівельної продукції, позначення коду категорії будівельної продукції), щодо яких призначено орган з визначення технічної прийнятності, які є підставою для внесення відповідних редакційних змін до свідоцтва про призначення без зміни його по суті, орган, що призначає, не пізніше 20 робочих днів з дня набрання чинності відповідними змінами до цього Закону та/або переліку категорій будівельної продукції, щодо яких призначено орган з визначення технічної прийнятності, видає наказ про внесення змін до свідоцтва про призначення і видає органу з визначення технічної прийнятності свідоцтво про призначення із внесеними змінами";
2) у частині сьомій статті 31 слово "анулювання" замінити словами "припинення дії";
3) у статті 35:
у назві і частині третій слова "призупинення чи поновлення дії, анулювання" замінити словами "призупинення, припинення чи поновлення дії, внесення змін";
абзац перший частини четвертої після слів "додається до" доповнити словом "письмової";
в абзаці першому частини п’ятої слова "наказі та" виключити;
у частині шостій слова "призупинення чи поновлення дії або анулювання" замінити словами "призупинення, припинення чи поновлення дії, внесення змін", а слова "цього Закону" - словами " Закону України "Про адміністративну процедуру" з урахуванням особливостей, визначених цим Законом";
у частині сьомій слово "анулювання" замінити словами "припинення дії";
4) у статті 39:
у частині четвертій слово "скасовує" замінити словом "припиняє";
у частині п’ятій слова "скасувати їх" замінити словами "припинити їхню дію";
5) в абзаці другому частини першої статті 40 слова "їх призупинення або скасування" замінити словами "призупинення або припинення їхньої дії".
170. У Законі України "Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу" (Відомості Верховної Ради України, 2021 р., № 48, ст. 387 із наступними змінами):
1) статтю 2 доповнити частиною такого змісту:
"Відносини щодо прийняття, набрання чинності, оскарження в адміністративному порядку, виконання, припинення дії адміністративних актів у сфері здійснення заходів, спрямованих на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу, регулюються Законом України "Про адміністративну процедуру" з урахуванням особливостей, визначених цим Законом та Законом України "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг";
2) у статті 3:
частину другу доповнити абзацом такого змісту:
"Рішення про відмову у включенні до Реєстру приймається, за умови забезпечення права особи на участь в адміністративному провадженні відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру";
абзац сьомий частини третьої доповнити реченням такого змісту: "Таке рішення приймається, за умови забезпечення у необхідних випадках права особи на участь в адміністративному провадженні відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру".
171. У Законі України "Про надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання в Україні" від 5 листопада 2021 року № 1871-IX:
1) статтю 1 після частини другої доповнити новою частиною такого змісту:
"3. Відносини щодо розгляду і вирішення адміністративних справ у сфері надання публічних (електронних публічних) послуг щодо декларування та реєстрації місця проживання (перебування) фізичних осіб в Україні, а також їх оскарження в адміністративному порядку регулюються Законом України "Про адміністративну процедуру" з урахуванням особливостей, визначених цим Законом".
У зв’язку з цим частину третю вважати частиною четвертою;
2) статтю 12 доповнити частиною другою такого змісту:
"2. При прийнятті рішення про відмову у декларуванні або реєстрації місця проживання (перебування) особи застосовуються вимоги, передбачені Законом України "Про адміністративну процедуру" щодо прийняття адміністративного акта, який негативно впливає на право, свободу чи законний інтерес особи";
3) у частині першій статті 16 слова "За заявою особи орган реєстрації" замінити словами "За повідомленням центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері зовнішніх зносин, орган реєстрації", а слова "у зв’язку з виїздом на постійне місце проживання за кордон або залишенням на постійне місце" - словами "у зв’язку з оформленням документів на постійне";
4) у статті 17:
частину першу викласти в такій редакції:
"1. У разі проведення реєстраційних дій з порушенням вимог, встановлених законом, відомості про задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) особи визнаються недійсними та скасовуються органом реєстрації";
друге речення частини другої викласти в такій редакції: "У разі підтвердження порушення відомості про задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) особи визнаються недійсними та скасовуються";
у частині третій слова "про необхідність скасування відомостей" замінити словами "про необхідність визнання недійсними та скасування відомостей";
частину четверту викласти в такій редакції:
"4. Одночасно з визнанням недійсними та скасуванням відомостей про задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) осіб, які на день декларування або реєстрації місця проживання (перебування) були батьками або іншими законними представниками дітей, також визнаються недійсними та скасовуються відомості про задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) таких дітей, у тому числі якщо на день визнання недійсними та скасування таких відомостей особа досягла повноліття, якщо декларування або реєстрація були здійснені на підставі паспортного документа особи, зазначеного у частині третій цієї статті";
у частині п’ятій:
в абзаці першому слова "Орган реєстрації, який скасував відомості" замінити словами "Орган реєстрації, який визнав недійсними та скасував відомості";
доповнити абзацом такого змісту:
"При прийнятті рішення про скасування відомостей про задеклароване або зареєстроване місце проживання (перебування) особи застосовуються вимоги, передбачені Законом України "Про адміністративну процедуру" щодо прийняття адміністративного акта, який негативно впливає на право, свободу чи законний інтерес особи";
5) статтю 18 доповнити частиною чотирнадцятою такого змісту:
"14. При прийнятті рішення про відмову у знятті із задекларованого або зареєстрованого місця проживання (перебування) особи застосовуються вимоги, передбачені Законом України "Про адміністративну процедуру" щодо прийняття адміністративного акта, який негативно впливає на право, свободу чи законний інтерес особи";
6) у частині першій статті 30:
пункт 1 викласти в такій редакції:
"1) розгляду звернень, поданих відповідно до законів України "Про статус народного депутата України" та "Про адвокатуру та адвокатську діяльність";
доповнити пунктом 1-1 такого змісту:
"1-1) розгляду скарг, поданих відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру".
172. У підпункті "а" пункту 9 частини четвертої статті 4 Закону України "Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах електронних комунікацій, радіочастотного спектра та надання послуг поштового зв’язку" від 16 грудня 2021 року № 1971-IX слово "анулювання" замінити словами "припинення дії".
173. У Законі України "Про енергетичну ефективність" (Відомості Верховної Ради України, 2022 р., № 2, ст. 8 із наступними змінами):
1) частину першу статті 2 доповнити абзацом такого змісту:
"Відносини щодо прийняття, набрання чинності, оскарження в адміністративному порядку, виконання, припинення дії адміністративних актів у сфері дії цього Закону регулюються Законом України "Про адміністративну процедуру" з урахуванням особливостей, визначених цим Законом";
2) в абзаці шостому частини першої статті 11 слово "анулювання" замінити словами "припинення дії".
174. У Законі України "Про Національний реєстр викидів та перенесення забруднювачів" від 20 вересня 2022 року № 2614-IX:
1) статтю 3 доповнити частиною третьою такого змісту:
"3. Відносини щодо прийняття, набрання чинності, оскарження в адміністративному порядку, виконання, припинення дії адміністративних актів у сфері реєстрації викидів та перенесення забруднювачів регулюються Законом України "Про адміністративну процедуру" з урахуванням особливостей, визначених цим Законом";
2) у статті 16:
абзац перший частини восьмої викласти в такій редакції:
"8. Підставами для відмови у проведенні реєстраційної дії, що застосовується із забезпеченням у необхідних випадках права особи на участь в адміністративному провадженні відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру", є";
частину одинадцяту викласти в такій редакції:
"11. Оператор має право усунути зазначені в рішенні уповноваженого органу обставини, що стали підставою для залишення без руху заяви про проведення реєстраційної дії, і повторно подати до уповноваженого органу заяву та відомості, в яких усунено недоліки, для проведення реєстраційної дії протягом 10 робочих днів з дня отримання рішення уповноваженого органу про залишення без руху заяви про проведення реєстраційної дії. При цьому в разі усунення оператором всіх зазначених у рішенні уповноваженого органу обставин, що стали підставою для залишення без руху заяви про проведення реєстраційної дії, датою подання заяви та відомостей вважається дата первинного їх подання";
3) у статті 17:
абзац перший частини одинадцятої викласти в такій редакції:
"11. Підставами для відмови у прийнятті звіту оператора, що застосовується із забезпеченням у необхідних випадках права особи на участь в адміністративному провадженні відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру", є";
у частині тринадцятій:
у першому реченні слова "повторного подання заяви та звіту оператора" замінити словами "повторного подання заяви та звіту оператора, в яких усунено недоліки", а слова "відмову у прийнятті" - словами "залишення без руху";
у другому реченні слова "відмови у прийнятті" замінити словами "залишення без руху", а слова "подання попередніх заяви та звіту оператора" - словами "первинного їх подання";
4) частину п’яту статті 20 після слів "прийнятті звіту оператора" доповнити словами "що застосовується із забезпеченням у необхідних випадках права особи на участь в адміністративному провадженні відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру";
5) у статті 26:
частину тринадцяту доповнити пунктом 4-1 такого змісту:
"4-1) наявності судового рішення, що набрало законної сили, яким скасовано постанову про накладення штрафу щодо того самого факту правопорушення з підстави відсутності події або складу правопорушення";
у частині сімнадцятій:
абзац перший викласти в такій редакції:
"17. Постанову про накладення штрафу може бути оскаржено в адміністративному порядку відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру" та/або до адміністративного суду оператором, щодо якого її винесено, протягом 30 календарних днів з дня отримання оператором постанови контролюючого органу, який її виніс, з повідомленням про можливість такого оскарження";
після абзацу першого доповнити новим абзацом такого змісту:
"Постанова у справі, оскаржена в адміністративному порядку відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру" та/або до адміністративного суду, набирає законної сили з дня набрання чинності відповідним рішенням за скаргою. Рішення за скаргою набирає чинності після закінчення 30-денного строку для його оскарження до суду з дня отримання його оператором".
У зв’язку з цим абзаци другий і третій вважати відповідно абзацами третім і четвертим;
частину вісімнадцяту викласти в такій редакції:
"18. Штраф підлягає сплаті у 30-денний строк з дня отримання постанови оператором, а в разі оскарження оператором постанови в адміністративному порядку відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру" та/або до адміністративного суду - з дня набрання чинності відповідним рішенням за скаргою або з дня набрання законної сили відповідним рішенням суду";
6) у тексті Закону слово "скасування" замінити словом "відкликання".
175. У Законі України "Про фінансові послуги та фінансові компанії" (Відомості Верховної Ради України, 2023 р., № 3-4, ст. 10 із наступними змінами):
1) статтю 3 доповнити частиною третьою такого змісту:
"3. Відносини щодо прийняття, набрання чинності, виконання та припинення дії адміністративних актів у сфері регулювання діяльності на ринку фінансових послуг регулюються Законом України "Про адміністративну процедуру" з урахуванням особливостей, визначених цим Законом та іншими законами України, що регулюють діяльність на ринку фінансових послуг та на платіжному ринку";
2) частину шосту статті 14 викласти в такій редакції:
"6. Для врахування до складу регулятивного капіталу, у пруденційних вимогах фінансової установи субординований борг має відповідати вимогам, встановленим нормативно-правовими актами Регулятора. Субординований борг враховується до складу регулятивного капіталу, у пруденційних вимогах фінансової установи після отримання на це дозволу Регулятора.
Регулятор приймає рішення про надання або про відмову в наданні дозволу на включення залучених коштів на умовах субординованого боргу до регулятивного капіталу фінансової установи, на врахування субординованого боргу у пруденційних вимогах фінансової установи, рішення про надання відповідного дозволу на дострокове погашення субординованого боргу або про відмову в наданні такого дозволу, рішення про внесення змін до відповідного дозволу або про відмову у внесенні змін до відповідного дозволу, рішення про надання дозволу щодо нового інвестора або про відмову в наданні такого дозволу на підставі відповідної заяви фінансової установи та доданих до неї документів, визначених нормативно-правовим актом Регулятора. Строк прийняття Регулятором такого рішення становить 30 робочих днів з дня отримання відповідної заяви. Регулятор має право продовжити цей строк, але не більш як на 30 робочих днів, у разі потреби перевірки достовірності поданих документів/інформації та/або отримання додаткових документів/інформації, необхідних для прийняття відповідного рішення, передбаченого цим абзацом. Про таке продовження строку Регулятор повідомляє фінансову установу не менше ніж за три робочі дні до завершення граничного строку для прийняття рішення, передбаченого цим абзацом";
3) частину другу статті 15 після абзацу третього доповнити трьома новими абзацами такого змісту:
"Регулятор приймає рішення про доцільність участі в регуляторній платформі або про відмову в участі в регуляторній платформі протягом чотирьох місяців з дня реєстрації заяви.
Регулятор залишає заяву про участь у регуляторній платформі без руху, якщо юридична особа або фізична особа - підприємець, яка має намір взяти участь у регуляторній платформі, не додала до заяви необхідні документи або така заява подана з порушенням встановлених законодавством вимог. У такому разі Регулятор протягом п’яти робочих днів з дня одержання такої заяви надсилає відповідній юридичній особі або фізичній особі - підприємцю повідомлення в письмовій формі (паперовій або електронній) про залишення заяви про участь у регуляторній платформі без руху із зазначенням виявлених недоліків з посиланням на порушені вимоги законодавства, порядку і строку усунення таких недоліків, а також порядку і строків оскарження рішення про залишення заяви без руху.
У разі усунення юридичною особою або фізичною особою - підприємцем, яка має намір взяти участь у регуляторній платформі, виявлених недоліків у строк, встановлений Регулятором, заява вважається поданою в день її первинного подання, а строк розгляду заяви продовжується на строк залишення такої заяви без руху".
У зв’язку з цим абзац четвертий вважати абзацом сьомим;
4) у пункті 4 частини третьої статті 22 слова "інформацією щодо скарг споживачів" замінити словами "інформацією щодо результатів розгляду заяв та звернень споживачів";
5) статтю 23 доповнити частиною тринадцятою такого змісту:
"13. У межах здійснення нагляду за здійсненням діяльності з надання фінансових та супровідних послуг днем початку адміністративного провадження за ініціативою Регулятора є день складення ним документа, в якому зафіксовані обставини, що можуть бути підставою для прийняття Регулятором індивідуального акта щодо особи, яка охоплюється його наглядовою діяльністю. Документи, в яких фіксуватимуться такі обставини, визначаються нормативно-правовими актами Регулятора";
6) у статті 25:
частину першу доповнити абзацом такого змісту:
"У межах здійснення нагляду за ринковою поведінкою днем початку адміністративного провадження за ініціативою Регулятора є день складення ним документа, в якому зафіксовані обставини, що можуть бути підставою для прийняття Регулятором індивідуального акта щодо особи, яка охоплюється його наглядовою діяльністю. Документи, в яких фіксуватимуться такі обставини, визначаються нормативно-правовими актами Регулятора";
у пункті 1 частини третьої слово "скарги" виключити;
7) абзац другий частини третьої статті 28 викласти в такій редакції:
"Рішення Регулятора про застосування до надавачів фінансових або супровідних послуг заходу впливу у вигляді накладення штрафу набирає чинності з дня доведення його до відома надавача фінансових або супровідних послуг у порядку, визначеному Регулятором, та визнається виконавчим документом відповідно до частини сімнадцятої статті 48 цього Закону";
8) у статті 37:
частини першу і другу викласти в такій редакції:
"1. Регулятор приймає рішення про видачу ліцензії на діяльність фінансової компанії, ліцензії на діяльність ломбарду або про відмову в її видачі на підставі відповідної заяви та доданих до неї документів, визначених частиною першою статті 36 цього Закону. Строк прийняття Регулятором відповідного рішення становить 60 робочих днів з дати отримання заяви про видачу ліцензії. Регулятор має право продовжити такий строк, але не більш як на 30 робочих днів, у разі потреби перевірки достовірності поданих документів/інформації та/або отримання додаткових документів/інформації, необхідних для прийняття такого рішення. Про таке продовження строку Регулятор повідомляє заявника не менше ніж за три робочі дні до завершення граничного строку для прийняття рішення, передбаченого цією частиною.
2. Регулятор залишає заяву про видачу ліцензії на діяльність фінансової компанії, ліцензії на діяльність ломбарду без руху, якщо заявник подав неповний пакет документів, необхідних для видачі ліцензії, або така заява подана з порушенням встановлених законодавством вимог. У такому разі Регулятор протягом 15 робочих днів з дня одержання такої заяви надсилає заявнику повідомлення в письмовій формі (паперовій або електронній) про залишення заяви про видачу ліцензії без руху із зазначенням виявлених недоліків з посиланням на порушені вимоги законодавства, порядку і строку усунення недоліків, а також порядку і строків оскарження рішення про залишення заяви без руху.
У разі усунення заявником виявлених недоліків у строк, встановлений Регулятором, заява вважається поданою в день її первинного подання, а строк розгляду заяви продовжується на строк залишення такої заяви без руху.
Не допускається повторне залишення без руху заяви, в якій усунено виявлені недоліки, зазначені в повідомленні про залишення заяви без руху";
частину четверту виключити;
абзац другий частини шостої викласти в такій редакції:
"У рішенні про відмову у видачі ліцензії зазначаються підстави для такої відмови, а також відомості, передбачені частиною п’ятою статті 56 Закону України "Про Національний банк України";
пункт 1 частини сьомої викласти в такій редакції:
"1) неусунення у встановлений Регулятором строк недоліків, що були підставою для залишення заяви про видачу ліцензії без руху, та/або наявність у документах, поданих для видачі ліцензії, неповної та/або недостовірної інформації та/або невідповідність їх вимогам законів України та/або нормативно-правових актів Регулятора";
9) у статті 38:
частини п’яту - сьому викласти в такій редакції:
"5. Рішення про надання погодження або про відмову у погодженні зміни обсягу ліцензії приймається у визначеному нормативно-правовими актами Регулятора порядку на підставі заяви та доданих до неї документів, визначених нормативно-правовим актом Регулятора. Строк прийняття Регулятором рішення становить 30 робочих днів з дня подання відповідної заяви.