"2. Відносини щодо прийняття, набрання чинності, оскарження в адміністративному порядку, виконання, припинення дії адміністративних актів щодо допуску до професії приватного виконавця, розгляду питань про притягнення приватного виконавця до дисциплінарної відповідальності, зупинення або припинення діяльності приватного виконавця регулюються Законом України "Про адміністративну процедуру" з урахуванням особливостей, визначених цим Законом".
138. У Законі України "Про фінансову реструктуризацію" (Відомості Верховної Ради України, 2016 р., № 32, ст. 555):
1) статтю 3 доповнити частиною четвертою такого змісту:
"4. Відносини щодо прийняття, набрання чинності, припинення дії адміністративних актів, здійснення адміністративного провадження у сфері дії цього Закону регулюються Законом України "Про адміністративну процедуру" з урахуванням особливостей, визначених цим Законом";
2) абзац третій частини першої статті 19 викласти в такій редакції:
"У разі відсутності або невідповідності заяви чи згоди вимогам статті 18 цього Закону секретаріат за відповідних умов залишає заяву без руху та надає можливість для усунення її недоліків відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру". У разі повторного подання заяви боржником до спливу строку, визначеного частиною другою статті 4 цього Закону, секретаріат повертає боржнику заяву про реструктуризацію без розгляду та без початку процедури фінансової реструктуризації із зазначенням причини повернення".
139. У Законі України "Про споживче кредитування" (Відомості Верховної Ради України, 2017 р., № 1, ст. 2 із наступними змінами):
1) частину п’яту статті 3 доповнити абзацом такого змісту:
"Відносини щодо прийняття, набрання чинності, виконання та припинення дії адміністративних актів у сфері споживчого кредитування регулюються Законом України "Про адміністративну процедуру" з урахуванням особливостей, визначених цим Законом та іншими законами, що регулюють діяльність на ринку фінансових послуг та на платіжному ринку";
2) у статті 5:
у пункті 7 частини другої слова "розглядає звернення" замінити словами "розглядає заяви та звернення", а слова "за результатами розгляду звернень" - словами "за результатами їх розгляду";
частину третю доповнити абзацом такого змісту:
"У межах здійснення нагляду за додержанням законодавства про захист прав споживачів фінансових послуг, у тому числі порушення встановлених законодавством вимог щодо взаємодії із споживачами при врегулюванні простроченої заборгованості (вимог щодо етичної поведінки), законодавства про рекламу фінансових послуг днем початку адміністративного провадження за ініціативою Національного банку України є день складення ним документа, в якому зафіксовані обставини, що можуть бути підставою для прийняття Національним банком України індивідуального акта щодо кредитодавця, нового кредитора та/або колекторської компанії. Документи, в яких фіксуватимуться такі обставини, визначаються нормативно-правовими актами Національного банку України";
3) у статті 22:
частину першу після абзацу дев’ятого доповнити двома новими абзацами такого змісту:
"Національний банк України залишає заяву про включення до реєстру колекторських компаній без руху, у разі якщо заявник подав неповний пакет документів, необхідних для прийняття рішення про включення заявника до реєстру колекторських компаній або про відмову у включенні, або така заява подана з порушенням установлених законодавством вимог. У такому разі Національний банк України протягом 15 робочих днів з дня одержання такої заяви надсилає заявнику повідомлення в письмовій формі (паперовій або електронній) про залишення заяви про видачу ліцензії без руху із зазначенням виявлених недоліків з посиланням на порушені вимоги законодавства, порядку і строку усунення таких недоліків, а також порядку і строків оскарження рішення про залишення заяви без руху.
У разі усунення заявником виявлених недоліків у строк, встановлений Національним банком України, заява вважається поданою в день її первинного подання, а строк розгляду заяви продовжується на строк залишення такої заяви без руху".
У зв’язку з цим абзаци десятий - тринадцятий вважати відповідно абзацами дванадцятим - п’ятнадцятим;
частину третю викласти в такій редакції:
"3. Національний банк України приймає рішення про включення заявника до реєстру колекторських компаній або про відмову у включенні на підставі заяви та доданих до неї документів, визначених цією статтею. Строк прийняття Національним банком України такого рішення становить 30 робочих днів з дня отримання заяви. Національний банк України має право продовжити цей строк, але не більш як на 30 робочих днів, у разі потреби перевірки достовірності поданих документів/інформації та/або отримання додаткових документів/інформації, необхідних для прийняття такого рішення. Про таке продовження строку Національний банк України повідомляє заявника не менше ніж за три робочі дні до завершення граничного строку для прийняття рішення, передбаченого цією статтею";
частину четверту доповнити пунктом 4 такого змісту:
"4) у встановлений Національним банком України строк не усунуто недоліки, що були підставою для залишення заяви про включення до реєстру колекторських компаній без руху";
4) у статті 26:
у пункті 1 частини першої слова "розгляду звернень" замінити словами "розгляду заяв та звернень";
доповнити частиною четвертою такого змісту:
"4. У межах здійснення нагляду за додержанням вимог законодавства щодо взаємодії із споживачами при врегулюванні простроченої заборгованості (вимог щодо етичної поведінки) днем початку адміністративного провадження за ініціативою Національного банку України є день складення ним документа, в якому зафіксовані обставини, що можуть бути підставою для застосування заходу впливу до кредитодавця, нового кредитора та/або колекторської компанії. Документи, в яких фіксуватимуться такі обставини, визначаються нормативно-правовими актами Національного банку України";
5) у статті 28:
частину першу доповнити абзацом такого змісту:
"Національний банк України у разі розгляду питання про застосування заходів впливу до кредитодавця, нового кредитора та/або колекторської компанії запрошує для надання пояснень уповноважену особу (уповноважених осіб) відповідного кредитодавця, нового кредитора та/або колекторської компанії. Запрошення надсилається у порядку та спосіб, визначені Національним банком України, не менше ніж за два робочі дні до дати розгляду питання про застосування заходів впливу";
частину третю викласти в такій редакції:
"3. Рішення Національного банку України про застосування заходу впливу у вигляді накладення штрафу набирає чинності з дня доведення його до відома кредитодавця, нового кредитора та/або колекторської компанії у порядку, визначеному Національним банком України".
140. Розділ IV Державної програми авіаційної безпеки цивільної авіації, затвердженої Законом України "Про Державну програму авіаційної безпеки цивільної авіації" (Відомості Верховної Ради України, 2017 р., № 16, ст. 199 із наступними змінами), доповнити пунктом 7-1 такого змісту:
"7-1. Адміністративні провадження в адміністративних справах з питань авіаційної безпеки цивільної авіації здійснюються з особливостями, визначеними Повітряним кодексом України, цією Програмою та іншими нормативно-правовими актами з питань забезпечення авіаційної безпеки, з дотриманням принципів адміністративної процедури, визначених Законом України "Про адміністративну процедуру".
141. Частину першу статті 2 Закону України "Про державну підтримку кінематографії в Україні" (Відомості Верховної Ради України, 2017 р., № 20, ст. 240; 2023 р., №№ 47-50, ст. 120) доповнити абзацом такого змісту:
"Відносини щодо прийняття, набрання чинності, оскарження в адміністративному порядку, виконання, припинення дії адміністративних актів у сфері державної підтримки кінематографії регулюються Законом України "Про адміністративну процедуру" з урахуванням особливостей, визначених цим Законом".
142. У Законі України "Про спрощення процедур реорганізації та капіталізації банків" (Відомості Верховної Ради України, 2017 р., № 21, ст. 241 із наступними змінами):
1) у частині четвертій статті 1:
абзац другий пункту 5 викласти в такій редакції:
"За наявності підстав для залишення заяви для реєстрації випуску акцій без руху для усунення її недоліків Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку виносить відповідну постанову протягом п’яти робочих днів з дня отримання заяви";
абзац восьмий пункту 8 викласти в такій редакції:
"За наявності підстав для залишення заяви про погодження статуту банку у новій редакції без руху для усунення її недоліків Національний банк України приймає відповідне рішення протягом 15 робочих днів з дня отримання заяви";
в абзаці другому пункту 10 слова "повертає заяву заявнику протягом п’яти робочих днів з дня її отримання" замінити словами "залишає заяву без руху, про що надсилає заявнику письмове повідомлення протягом п’яти робочих днів з дня отримання заяви";
2) в абзаці першому частини шостої статті 2 слова "отримання повного пакета документів" замінити словами "реєстрації заяви";
3) в абзаці другому пункту 8 частини другої статті 3 слова "повертає заяву заявнику протягом трьох робочих днів з дня її отримання" замінити словами "залишає заяву без руху, про що надсилає заявнику письмове повідомлення протягом п’яти робочих днів з дня отримання заяви";
4) у тексті Закону слово "клопотання" у всіх відмінках замінити словом "заява" у відповідному відмінку.
143. У Законі України "Про ринок електричної енергії" (Відомості Верховної Ради України, 2017 р., № 27-28, ст. 312 із наступними змінами):
1) у частині п’ятій статті 33:
абзац шостий викласти в такій редакції:
"довідка центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної промислової політики, про підтвердження статусу підприємства "зеленої" електрометалургії";
в абзаці восьмому слова "такі документи" замінити словами "письмову заяву";
після абзацу восьмого доповнити новим абзацом такого змісту:
"Вимоги до змісту заяви, порядок її подання, реєстрації, залишення без руху, надсилання за належністю, її розгляду, прийняття рішення про надання довідки або відмову в її наданні, порядок набрання чинності прийнятим рішенням, його оскарження, виконання та припинення дії у сфері електроенергетики регулюються Законом України "Про адміністративну процедуру" з урахуванням особливостей, визначених цим Законом".
У зв’язку з цим абзаци дев’ятий - тридцять перший вважати відповідно абзацами десятим - тридцять другим;
абзаци десятий і одинадцятий викласти в такій редакції:
"До заяви додаються такі документи:
1) технічна документація, що підтверджує використання у господарській діяльності обладнання для виробництва сталі електродуговим методом";
в абзаці дванадцятому слово "виписку" замінити словом "виписка";
в абзаці сімнадцятому цифру і слово "3) довідку" замінити цифрою і словом "2) довідка";
в абзаці вісімнадцятому цифру і слово "4) розрахунок" замінити цифрою і словом "3) розрахунок";
в абзаці двадцятому цифру і слово "5) звіт" замінити цифрою і словом "4) звіт";
в абзаці двадцять першому цифру і слово "6) розрахунок" замінити цифрою і словом "5) розрахунок";
абзац двадцять шостий викласти в такій редакції:
"підприємством не усунуто недоліки, зазначені у повідомленні про залишення заяви без руху, у встановлений строк";
абзац двадцять сьомий виключити;
після абзацу двадцять восьмого доповнити новим абзацом такого змісту:
"Рішення про відмову у видачі довідки про підтвердження статусу підприємства "зеленої" електрометалургії приймається, за умови забезпечення права особи на участь в адміністративному провадженні відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру".
У зв’язку з цим абзаци двадцять дев’ятий - тридцять другий вважати відповідно абзацами тридцятим - тридцять третім;
2) у тексті Закону слово "анулювання" замінити словами "припинення дії".
144. Статтю 2 Закону України "Про оцінку впливу на довкілля" (Відомості Верховної Ради України, 2017 р., № 29, ст. 315; 2023 р., № 84, ст. 305) доповнити частиною четвертою такого змісту:
"4. Відносини щодо прийняття, набрання чинності, оскарження в адміністративному порядку, виконання, припинення дії адміністративних актів у сфері оцінки впливу на довкілля регулюються Законом України "Про адміністративну процедуру" з урахуванням особливостей, визначених цим Законом".
145. У Законі України "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин" (Відомості Верховної Ради України, 2017 р., № 31, ст. 343 із наступними змінами):
1) в абзаці шостому частини другої статті 1 слова "Про ветеринарну медицину" і "Про безпечність та гігієну кормів" замінити словами "Про ветеринарну медицину", "Про безпечність та гігієну кормів" і "Про адміністративну процедуру";
2) статтю 2 доповнити частиною третьою такого змісту:
"3. Відносини щодо прийняття, набрання чинності, оскарження в адміністративному порядку, виконання, припинення дії адміністративних актів у сфері державного контролю за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин регулюються Законом України "Про адміністративну процедуру" з урахуванням особливостей, визначених цим Законом";
3) в абзаці четвертому частини тринадцятої статті 21 слова "не пізніше трьох робочих днів з дня прийняття рішення" замінити словами "невідкладно, а за наявності обґрунтованих причин - не пізніше трьох робочих днів з дня його прийняття";
4) частини десяту, шістнадцяту, дев’ятнадцяту і двадцяту статті 66 викласти в такій редакції:
"10. Запрошення для участі у розгляді справи учасника адміністративного провадження, особи, яка сприяє розгляду справи, здійснюється відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру";
"16. Постанова у справі вручається особі, щодо якої її винесено, чи її представникові у порядку, визначеному Законом України "Про адміністративну процедуру";
"19. Оскарження постанови у справі в адміністративному порядку здійснюється шляхом подання скарги через територіальний орган, який її виніс, до компетентного органу. Скарга, що надійшла, разом із матеріалами справи не пізніше наступного робочого дня передається (надсилається) до компетентного органу та розглядається Головним державним інспектором України (Головним державним ветеринарним інспектором України) протягом 10 робочих днів з дня її отримання компетентним органом.
20. Рішення за результатами розгляду скарги на постанову у справі в порядку адміністративного оскарження приймається відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру";
5) пункт 6-1 розділу X "Прикінцеві та перехідні положення" викласти в такій редакції:
"6-1. Установити, що тимчасово, під час дії воєнного стану в Україні, введеного Указом Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 64/2022, затвердженим Законом України "Про затвердження Указу Президента України "Про введення воєнного стану в Україні" від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування, Кабінет Міністрів України може встановлювати особливості здійснення державного контролю за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин щодо вантажів із побічними продуктами тваринного походження, живими тваринами, харчовими продуктами нетваринного походження та кормами нетваринного походження, що ввозяться (пересилаються) на митну територію України або вивозяться (пересилаються) з митної території України, та видачі міжнародних сертифікатів на такі вантажі, у тому числі за межами митної території України".
146. Статтю 2 Закону України "Про енергетичну ефективність будівель" (Відомості Верховної Ради України, 2017 р., № 33, ст. 359 із наступними змінами) доповнити частиною п’ятою такого змісту:
"5. Відносини щодо прийняття, набрання чинності, оскарження в адміністративному порядку, виконання, припинення дії адміністративних актів у сфері дії цього Закону регулюються Законом України "Про адміністративну процедуру" з урахуванням особливостей, визначених цим Законом".
147. У Законі України "Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання" (Відомості Верховної Ради України, 2017 р., № 34, ст. 370):
1) статтю 2 доповнити частиною другою такого змісту:
"2. Відносини щодо прийняття, набрання чинності, оскарження в адміністративному порядку, виконання, припинення дії адміністративних актів у сфері комерційного обліку теплової енергії та водопостачання регулюються Законом України "Про адміністративну процедуру" з урахуванням особливостей, визначених цим Законом";
2) у частині одинадцятій статті 16 слова "в судовому порядку" замінити словами "в адміністративному та/або судовому порядку".
148. У Законі України "Про освіту" (Відомості Верховної Ради України, 2017 р., № 38-39, ст. 380 із наступними змінами):
1) частину першу статті 2 доповнити абзацом такого змісту:
"Відносини щодо прийняття, набрання чинності, оскарження в адміністративному порядку, виконання, припинення дії адміністративних актів у сфері освіти регулюються Законом України "Про адміністративну процедуру" з урахуванням особливостей, визначених цим Законом";
2) у статті 43:
у частині четвертій слово "анулювання" замінити словами "припинення дії (повністю або частково)";
в абзаці першому частини п’ятої слова "видана ліцензія підлягає анулюванню" замінити словами "дія виданої ліцензії підлягає припиненню";
3) у статті 69:
у частині першій слова "з метою реалізації" замінити словами "з метою захисту прав, свобод та законних інтересів людини і громадянина, реалізації";
у частині третій слова "цим Законом та іншими" замінити словами "цим Законом, Законом України "Про адміністративну процедуру" та іншими";
у частині четвертій слова "цього Закону" замінити словами " Закону України "Про адміністративну процедуру" з урахуванням особливостей, визначених цим Законом, спеціальними законами".
149. У Законі України "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги" (Відомості Верховної Ради України, 2017 р., № 45, ст. 400 із наступними змінами):
1) частину першу статті 2 доповнити абзацом такого змісту:
"Відносини щодо прийняття, набрання чинності, оскарження в адміністративному порядку, виконання, припинення дії адміністративних актів у сферах електронної ідентифікації та електронних довірчих послуг здійснюються відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру" з урахуванням особливостей, визначених цим Законом";
2) в абзаці п’ятому частини першої статті 11-2 та абзаці четвертому частини першої статті 13 слова "за зверненнями громадян" замінити словами "за зверненнями";
3) у статті 30:
частину шосту доповнити абзацом такого змісту:
"Рішення про відмову у внесенні відомостей до Довірчого списку приймається, за умови забезпечення у необхідних випадках права особи на участь в адміністративному провадженні відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру";
частину сьому доповнити абзацом такого змісту:
"Рішення про відмову у внесенні змін до Довірчого списку приймається, за умови забезпечення у необхідних випадках права особи на участь в адміністративному провадженні відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру".
150. У Законі України "Про запобігання та протидію домашньому насильству" (Відомості Верховної Ради України, 2018 р., № 5, ст. 35 із наступними змінами):
1) у пункті 9 частини першої статті 4 слово "заінтересованими" виключити;
2) у пункті 7 частини першої статті 10 слово "анулювання" замінити словом "відкликання";
3) у частині другій статті 15 слово "заінтересованих" виключити;
4) частину дев’яту статті 25 викласти в такій редакції:
"9. Особа, стосовно якої винесено терміновий заборонний припис, може оскаржити його в адміністративному порядку відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру" та/або в судовому порядку, передбаченому для оскарження рішень, дій або бездіяльності працівників уповноважених підрозділів органів Національної поліції України. Оскарження термінового заборонного припису не зупиняє його дію";
5) частину другу статті 31 викласти в такій редакції:
"2. Постраждала особа та кривдник мають право на оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству, в адміністративному порядку відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру" та/або в судовому порядку".
151. У Законі України "Про безпечність та гігієну кормів" (Відомості Верховної Ради України, 2018 р., № 10, ст. 53 із наступними змінами):
1) частину другу статті 1 викласти в такій редакції:
"2. Інші терміни вживаються у цьому Законі у значеннях, визначених законами України "Про ветеринарну медицину", "Про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження, здоров’я та благополуччя тварин" і "Про адміністративну процедуру". Термін "резидент" вживається у цьому Законі у значенні, визначеному Податковим кодексом України";
2) статтю 2 доповнити частиною третьою такого змісту:
"3. Відносини щодо прийняття, набрання чинності, оскарження в адміністративному порядку, виконання, припинення дії адміністративних актів у сфері виробництва, обігу та використання кормів регулюються Законом України "Про адміністративну процедуру" з урахуванням особливостей, визначених цим Законом";
3) у частині четвертій статті 13 слово "подання" замінити словом "реєстрації";
4) у частині шостій і абзаці першому частини сьомої статті 13, в абзаці першому частини четвертої, частині п’ятій, абзаці другому частини восьмої і абзаці четвертому частини вісімнадцятої статті 14, частинах п’ятій і сьомій статті 15, абзаці першому частини восьмої статті 18, частині дев’ятій статті 19 слово "отримання" замінити словом "реєстрації";
5) у статті 14:
частину дванадцяту доповнити абзацом такого змісту:
"Рішення про відмову у видачі експлуатаційного дозволу приймається, за умови забезпечення права особи на участь в адміністративному провадженні відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру";
в абзаці першому частини двадцять першої слово "анулювання" замінити словом "скасування";
6) частину шосту статті 15 доповнити абзацом такого змісту:
"Рішення про відмову у державній реєстрації потужності приймається, за умови забезпечення права особи на участь в адміністративному провадженні відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру";
7) у частині сьомій статті 18 слова "про їх отримання" замінити словами "про їх отримання та реєстрацію";
8) у тексті Закону:
слово "анулює" замінити словом "відкликає";
слово "анульовано" замінити словом "відкликано";
слово "анулювання" замінити словом "відкликання";
слово "скасування" у всіх відмінках замінити словами "припинення дії" у відповідному відмінку;
слово "скасувати" замінити словами "припинити дію".
152. Статтю 3 Закону України "Про дипломатичну службу" (Відомості Верховної Ради України, 2018 р., № 26, ст. 219) доповнити частиною п’ятою такого змісту:
"5. Відносини щодо прийняття, набрання чинності, оскарження в адміністративному порядку, виконання, припинення дії адміністративних актів у сфері застосування цього Закону регулюються Законом України "Про адміністративну процедуру" з урахуванням особливостей, визначених цим Законом".
153. У Законі України "Про валюту і валютні операції" (Відомості Верховної Ради України, 2018 р., № 30, ст. 239 із наступними змінами):
1) статтю 3 доповнити частиною шостою такого змісту:
"6. Відносини щодо прийняття, набрання чинності, виконання, припинення дії адміністративних актів у сфері валютних операцій регулюються Законом України "Про адміністративну процедуру" з урахуванням особливостей, визначених цим Законом та іншими законами, що регулюють діяльність на ринку фінансових послуг та на платіжному ринку";
2) у статті 9:
частину п’яту викласти в такій редакції:
"5. Порядок видачі, переоформлення, зупинення, поновлення, відкликання ліцензії на здійснення валютних операцій встановлюється Національним банком України.
Національний банк України приймає рішення про видачу ліцензії на здійснення валютних операцій або про відмову в її видачі на підставі заяви та доданих до неї документів, визначених нормативно-правовим актом Національного банку України. Строк прийняття Національним банком України такого рішення становить 60 календарних днів з дня подання заяви. Національний банк України має право продовжити цей строк, але не більш як на 30 робочих днів, у разі потреби перевірки достовірності поданих документів/ інформації та/або отримання додаткових документів/ інформації, необхідних для прийняття такого рішення. Про таке продовження строку Національний банк України повідомляє заявника не менше ніж за три робочі дні до завершення граничного строку для прийняття рішення, передбаченого цим абзацом.
Національний банк України залишає заяву про видачу ліцензії на здійснення валютних операцій без руху, якщо подано неповний пакет документів, необхідних для отримання ліцензії на здійснення валютних операцій, або заява подана з порушенням установлених законодавством вимог. У такому разі Національний банк України протягом 15 робочих днів з дня одержання заяви надсилає повідомлення в письмовій формі (електронній або паперовій) про залишення заяви без руху із зазначенням виявлених недоліків з посиланням на порушені вимоги законодавства, порядку і строку усунення таких недоліків, а також порядку і строків оскарження рішення про залишення заяви без руху.
У разі усунення виявлених недоліків у строк, встановлений Національним банком України, така заява вважається поданою у день її первинного подання, а строк розгляду заяви продовжується на строк залишення її без руху.
Національний банк України має право прийняти рішення про відкликання ліцензії на здійснення валютних операцій на підставі заяви та доданих до неї документів, визначених нормативно-правовими актами Національного банку України. Строк прийняття Національним банком України такого рішення становить 30 робочих днів з дня отримання відповідної заяви небанківської фінансової установи";
у частині сьомій слово "(анулювання)" виключити;
3) частину п’яту статті 11 викласти в такій редакції:
"5. Національний банк України у визначеному ним порядку здійснює валютний нагляд за уповноваженими установами шляхом проведення виїзних перевірок (планових та позапланових) та безвиїзного нагляду.
Під час здійснення Національним банком України валютного нагляду початком адміністративного провадження за ініціативою Національного банку України є день складення ним документа, в якому зафіксовано виявлене ним порушення валютного законодавства.
Національний банк України здійснює безвиїзний нагляд на постійній основі, без присутності за місцезнаходженням уповноваженої установи.
Національний банк України у визначеному ним порядку має право проводити (ініціювати) перевірочні (тестові) операції, у тому числі без попередження уповноваженої установи про їх проведення (ініціювання).
Подання уповноваженою установою та/або третіми особами будь-яких клопотань під час здійснення Національним банком України валютного нагляду не є підставою для зупинення такого нагляду, у тому числі зупинення процедури застосування заходів впливу.
Національний банк України доводить до відома уповноваженої установи (її уповноваженої особи) документ, в якому зафіксовано виявлене ним порушення валютного законодавства, шляхом вручення під підпис/надсилання поштою (рекомендованим листом з повідомленням про вручення) або надсилання на адресу електронної пошти уповноваженої установи, або оприлюднення на сторінці офіційного інтернет-представництва Національного банку України з урахуванням вимог, встановлених нормативно-правовим актом Національного банку України.
Особливості, пов’язані з доведенням до відома уповноваженої установи (її уповноваженої особи) документа, в якому зафіксовані обставини, що можуть бути підставою для прийняття індивідуального акта щодо уповноваженої установи за порушення вимог валютного законодавства, визначаються нормативно-правовими актами Національного банку України";
4) у підпункті "г" пункту 2 частини першої статті 14 слово "(анулювання)" виключити;
5) у статті 15:
частину другу доповнити реченням такого змісту: "Днем виявлення порушення є день складення Національним банком України документа, в якому зафіксовано виявлене ним порушення валютного законодавства";
частину третю доповнити абзацами такого змісту:
"Національний банк України у разі розгляду питання про застосування заходу впливу запрошує уповноважену особу уповноваженої установи, щодо якої має бути прийнято таке рішення, для надання пояснень/заперечень.
Національний банк України надсилає уповноваженій установі запрошення електронною поштою або поштовим відправленням, або оприлюднює його на сторінці офіційного інтернет-представництва Національного банку України не менше ніж за два робочі дні до дня розгляду питання застосування заходу впливу.
Національний банк України має право не запрошувати уповноважену особу уповноваженої установи (крім банку) відповідно до абзацу першого цієї частини у разі отримання від такої уповноваженої установи (крім банку) пояснень, у яких вона визнає порушення, виявлені Національним банком України під час здійснення валютного нагляду.
Неявка особи, запрошеної відповідно до абзацу другого цієї частини, не перешкоджає розгляду Національним банком України питання про застосування заходу впливу та прийняття рішення по суті";
частину четверту викласти в такій редакції:
"4. Рішення Національного банку України про застосування заходу впливу набирає чинності з дня доведення його до відома уповноваженої установи у порядку, визначеному Національним банком України. Рішення Національного банку України про застосування заходу впливу у вигляді штрафних санкцій є виконавчим документом";
доповнити частинами шостою і сьомою такого змісту:
"6. Національний банк України доводить до відома уповноваженої установи рішення про застосування до неї заходу впливу шляхом вручення його під підпис або надсилання поштою (рекомендованим листом з повідомленням про вручення), або надсилання на адресу електронної пошти уповноваженої установи, або його оприлюднення на сторінці офіційного інтернет-представництва Національного банку України.
Особливості, пов’язані з доведенням до відома уповноваженої установи рішення Національного банку України про застосування заходу впливу, визначаються нормативно-правовим актом Національного банку України.
7. Рішення Національного банку України про застосування до уповноваженої установи заходу впливу може бути оскаржено в судовому порядку відповідно до закону протягом одного місяця з дня набрання чинності таким рішенням".
154. У Законі України "Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав" (Відомості Верховної Ради України, 2018 р., № 32, ст. 242 із наступними змінами):
1) у статті 4:
у частині першій:
абзац перший, пункти 1 і 2 викласти в такій редакції:
"1. З метою ефективної реалізації майнових прав та інших інтересів правовласників щодо діяльності організацій колективного управління Установа виконує такі функції:
1) здійснення реєстрації та акредитації організацій колективного управління;
2) контроль за забезпеченням прозорості діяльності організацій колективного управління та аналіз їхньої звітності відповідно до вимог цього Закону";
пункт 7 виключити;
у частині другій:
пункти 1 і 3 викласти в такій редакції:
"1) форми заяв про реєстрацію та акредитацію організації колективного управління";
"3) форму заяви про внесення змін до відомостей про зареєстровану організацію колективного управління";
пункт 5 виключити;
2) частину першу статті 5 доповнити абзацом такого змісту:
"Установа оприлюднює на своєму офіційному веб-сайті відомості про зареєстровані організації колективного управління та перелік організацій колективного управління з урахуванням вимог статті 15 цього Закону";
3) у статті 15:
абзац перший частини другої викласти в такій редакції:
"2. Установа реєструє юридичну особу як організацію колективного управління, якщо вона відповідає таким вимогам";
у частині третій:
абзац перший і пункт 1 викласти в такій редакції:
"3. Юридична особа до заяви про реєстрацію організації колективного управління, що подається до Установи, додає:
1) копію внутрішніх правил організації";
пункти 2 і 3 та абзац десятий виключити;
частини четверту - сьому викласти в такій редакції:
"4. Заява про реєстрацію організації колективного управління та відомості і документи, що підтверджують відповідність юридичної особи вимогам частини другої цієї статті, подаються до Установи в паперовій або електронній формі з використанням Єдиного державного вебпорталу електронних послуг відповідно до Закону України "Про адміністративні послуги".
У разі подання юридичною особою заяви про реєстрацію організації колективного управління, яка не відповідає затвердженій Установою формі, та/або подання неповного переліку документів Установа залишає таку заяву без руху в порядку, визначеному Законом України "Про адміністративну процедуру".
Юридична особа несе відповідальність за достовірність відомостей, наведених у заяві про реєстрацію організації колективного управління та доданих до неї документах.
Документи, подані юридичною особою до Установи для реєстрації організації колективного управління, поверненню не підлягають і залишаються в Установі.
5. Установа розглядає адміністративну справу щодо реєстрації юридичної особи як організації колективного управління та приймає рішення про реєстрацію організації колективного управління або про відмову у реєстрації юридичної особи як організації колективного управління у формі наказу.
Підставою для прийняття рішення про відмову у реєстрації юридичної особи як організації колективного управління є:
1) невідповідність вимогам частини другої цієї статті;
2) подання документів, що містять недостовірні відомості;
3) невідповідність статуту вимогам цього Закону.
У разі усунення причин, що стали підставою для прийняття рішення про відмову у реєстрації юридичної особи як організації колективного управління, юридична особа може повторно подати заяву про реєстрацію організації колективного управління, а також відомості і документи, визначені частиною третьою цієї статті.
Граничний строк вирішення Установою адміністративної справи щодо реєстрації юридичної особи як організації колективного управління становить 60 календарних днів з дня надходження до Установи заяви про реєстрацію організації колективного управління та доданих до неї відомостей і документів, які відповідають вимогам цієї статті.
6. Скарги на рішення про реєстрацію або про відмову у реєстрації юридичної особи як організації колективного управління, а також на дії або бездіяльність Установи під час розгляду або вирішення адміністративної справиh щодо реєстрації юридичної особи як організації колективного управління розглядаються відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру" та/або судом.
7. Рішення Установи про реєстрацію організації колективного управління або про відмову у реєстрації організації колективного управління набирають чинності з дати їх оприлюднення на офіційному веб-сайті Установи.
Установа надсилає копію рішення юридичній особі, яка подала заяву, у спосіб, зазначений нею у заяві.
Організація колективного управління, зареєстрована Установою, має право здійснювати діяльність з колективного управління виключно у сферах, зазначених у рішенні Установи про реєстрацію організації колективного управління.
Внесення змін щодо переліку сфер, за якими організація колективного управління зареєстрована в Установі, здійснюється на підставі заяви про внесення змін до відомостей про зареєстровану організацію колективного управління у порядку, передбаченому цією статтею для розгляду заяви про реєстрацію організації колективного управління";
4) у статті 16:
частину першу викласти в такій редакції:
"1. Акредитована організація колективного управління визначається Установою на відкритому конкурсі. Установа утворює постійно діючий дорадчий орган - комісію з акредитації організацій колективного управління (далі - комісія з акредитації) з метою розгляду поданих для участі у конкурсі заяв про акредитацію організації колективного управління та доданих до них відомостей і документів.
Порядок формування та діяльності комісії з акредитації визначається положенням про комісію з акредитації організацій колективного управління, що затверджується Установою.
Подані для участі у конкурсі заяви про акредитацію організації колективного управління та додані до них відомості і документи об’єднуються в одну адміністративну справу про акредитацію та розглядаються під час проведення відповідного конкурсу на визначення акредитованої організації колективного управління відповідно до порядку, що затверджується Установою з дотриманням вимог Закону України "Про адміністративну процедуру";
абзац другий частини третьої викласти в такій редакції:
"Засідання комісії з акредитації протоколюється";
частину четверту доповнити абзацом такого змісту:
"Протягом 10 робочих днів з дати закінчення прийому заяв про акредитацію організацій колективного управління Установа розміщує на своєму офіційному веб-сайті інформацію про перелік організацій колективного управління, які подали відповідні заяви";
абзац другий частини п’ятої викласти в такій редакції:
"сфера діяльності організації, зазначена в рішенні Установи про реєстрацію організації колективного управління, відповідає сфері акредитації";
частини восьму - одинадцяту викласти в такій редакції:
"8. Заява про акредитацію організації колективного управління та додані до неї відомості і документи подаються до Установи у паперовій або електронній формі.
У разі подання організацією колективного управління заяви про акредитацію організації колективного управління, яка не відповідає затвердженій Установою формі заяви, Установа залишає таку заяву без руху в порядку, визначеному Законом України "Про адміністративну процедуру".
Відповідальність за достовірність поданих відомостей та документів і зазначеної в них інформації несе відповідна організація колективного управління.
Документи, подані до Установи, поверненню не підлягають і залишаються в Установі.
9. За результатами розгляду заяви про акредитацію організації колективного управління та доданих до неї відомостей і документів комісія з акредитації ухвалює рекомендації щодо акредитації організації колективного управління, які оприлюднюються на офіційному веб-сайті Установи. Після оприлюднення рекомендацій комісії з акредитації, але не менш як через 10 календарних днів з дня ухвалення таких рекомендацій, Установа приймає рішення про акредитацію організації колективного управління у формі наказу у відповідній адміністративній справі про акредитацію організації колективного управління з урахуванням рекомендацій комісії з акредитації.
Установа надсилає копію рішення акредитованій організації колективного управління у спосіб, зазначений нею у заяві про акредитацію.
Граничний строк вирішення адміністративної справи про акредитацію організації колективного управління становить 90 календарних днів з дати розміщення Установою відповідно до частини четвертої цієї статті на своєму офіційному веб-сайті інформації про перелік організацій колективного управління, які подали заяву про акредитацію організації колективного управління.
10. Скарги на рішення щодо акредитації організації колективного управління, а також на дії або бездіяльність під час розгляду або вирішення адміністративної справи про акредитацію розглядаються відповідно до Закону України "Про адміністративну процедуру" та/або судом.
11. Якщо після оголошення конкурсу заяву про акредитацію організації колективного управління подала лише одна організація, це не є підставою для скасування чи відкладення конкурсу";
5) статті 17 і 18 виключити;
6) статтю 19 викласти в такій редакції:
"Стаття 19. Відкликання рішення про реєстрацію та рішення про акредитацію організації колективного управління
1. Відкликання рішення про реєстрацію організації колективного управління здійснюється у випадках:
1) подання відповідної заяви організацією колективного управління;
2) припинення організації колективного управління як юридичної особи у встановленому законодавством порядку;
3) позбавлення організації колективного управління статусу такої, що не має на меті одержання прибутку;
4) передбачених частиною третьою або восьмою статті 25 цього Закону;
5) в інших випадках, передбачених Законом України "Про адміністративну процедуру".
2. Відкликання рішення про акредитацію організації колективного управління здійснюється у випадках:
1) подання відповідної заяви організацією колективного управління;
2) прийняття Установою рішення про відкликання рішення про реєстрацію організації колективного управління;
3) передбачених частиною третьою або сьомою статті 25 цього Закону;
4) в інших випадках, передбачених Законом України "Про адміністративну процедуру".
3. Установа розглядає подані у письмовій формі заяву про відкликання рішення про реєстрацію організації колективного управління, заяву про відкликання рішення про акредитацію організації колективного управління та приймає рішення у формі наказу щодо поданої заяви протягом 30 календарних днів з дня її надходження.
4. Рішення Установи про відкликання рішення про реєстрацію організації колективного управління, про відкликання рішення про акредитацію організації колективного управління набирає чинності з дня його оприлюднення на офіційному веб-сайті Установи.
Протягом 90 календарних днів з дня оприлюднення на офіційному веб-сайті рішення Установи про відкликання рішення про реєстрацію організації колективного управління відповідна організація має розподілити та виплатити правовласникам раніше отриманий дохід від прав. Залишені суми невиплаченого доходу організація перераховує іншій організації колективного управління, яка провадить діяльність у тій самій сфері, надає такій організації відомості про укладені договори з користувачами (із зазначенням реквізитів договору, строку дії, найменування юридичної особи, її місцезнаходження (прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання фізичної особи - підприємця), номерів контактних телефонів), а також інші відомості, необхідні для подальшого розподілу та виплати доходу від прав згідно із законодавством про авторське право і суміжні права. Зазначені відомості засвідчуються підписом посадової особи організації колективного управління.
Протягом строку, передбаченого абзацом другим цієї частини, організація колективного управління повинна повідомити осіб, з якими укладені договори про використання об’єктів авторського права і (або) суміжних прав, про розірвання таких договорів та подати у письмовій формі до Установи звіт про дотримання вимог, передбачених цією частиною.
У разі припинення організації колективного управління як юридичної особи у встановленому законодавством порядку розподіл та виплата доходу від прав здійснюються відповідно до законодавства.
5. У разі невиконання організацією колективного управління вимог, передбачених частиною четвертою цієї статті, Установа звертається із заявою до правоохоронних органів";
7) абзац другий частини першої статті 20 викласти в такій редакції:
"Збирання організаціями колективного управління винагороди з користувачів здійснюється згідно із сферою, в якій організація зареєстрована і (або) акредитована";
8) назву розділу V викласти в такій редакції:
"Розділ V
ДЕРЖАВНИЙ НАГЛЯД (КОНТРОЛЬ) ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ ОРГАНІЗАЦІЙ КОЛЕКТИВНОГО УПРАВЛІННЯ ";
9) у статті 25:
у назві слова "державного нагляду" замінити словами "державного нагляду (контролю)";
у частині першій:
абзац перший викласти в такій редакції:
"1. Установа здійснює державний нагляд (контроль) за діяльністю організацій колективного управління шляхом отримання інформації та проведення позапланових заходів із здійснення державного нагляду (контролю)";
в абзаці другому слова "державного нагляду" замінити словами "державного нагляду (контролю)";
в абзаці першому та пункті 1 частини другої слова "державного нагляду" замінити словами "державного нагляду (контролю)";
частину третю викласти в такій редакції:
"3. Виявлення під час здійснення позапланових заходів державного нагляду (контролю) щодо організації колективного управління невідповідності відомостей та документів, поданих до Установи для прийняття рішення про реєстрацію організації колективного управління або прийняття рішення про акредитацію організації колективного управління, вимогам цього Закону є підставою для відкликання Установою відповідно рішення про реєстрацію організації колективного управління або рішення про акредитацію організації колективного управління";