| Прем'єр-міністр України | Д. ШМИГАЛЬ |
| Інд. 67 | |
Документ підготовлено в системі iplex
Кабінет Міністрів України | Постанова, Порядок від 15.07.2025 № 857
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 15 липня 2025 р. № 857
Київ
Про затвердження порядків створення та ведення деяких реєстрів митними органами
( Із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1478 від 19.11.2025 )
Відповідно до пункту 3 частини дев’ятої статті 12, частини шістнадцятої статті 233, абзацу другого частини п’ятої статті 316, абзацу другого частини першої статті 415 Митного кодексу України Кабінет Міністрів України постановляє:
( Вступна частина із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 1478 від 19.11.2025 )
1. Затвердити такі, що додаються:
Порядок створення та ведення Єдиного державного реєстру авторизованих економічних операторів;
Порядок створення та ведення реєстру гарантів;
Порядок створення та ведення реєстрів підприємств, які провадять види діяльності, визначені частиною першою статті 404 Митного кодексу України;
Порядок створення та ведення реєстру центральних (регіональних) сортувальних станцій.
( Пункт 1 доповнено абзацом згідно з Постановою КМ № 1478 від 19.11.2025 )
2. Визнати такими, що втратили чинність:
постанову Кабінету Міністрів України від 27 січня 2021 р. № 50 "Про затвердження Порядку ведення Єдиного державного реєстру авторизованих економічних операторів" (Офіційний вісник України, 2021 р., № 11, ст. 455);
пункт 2 змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 вересня 2022 р. № 1092 "Деякі питання реалізації положень Митного кодексу України щодо надання авторизацій" (Офіційний вісник України, 2022 р., № 81, ст. 4934).
3. Державній митній службі забезпечити доопрацювання програмного забезпечення Єдиної автоматизованої інформаційної системи митних органів.
4. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування.
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 15 липня 2025 р. № 857
ПОРЯДОК
створення та ведення Єдиного державного реєстру авторизованих економічних операторів
1. Цей Порядок визначає процедуру створення та ведення Єдиного державного реєстру авторизованих економічних операторів (далі - Реєстр).
2. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в Митному кодексі України, Законах України "Про особливості надання публічних (електронних публічних) послуг", "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах", "Про електронні комунікації", "Про публічні електронні реєстри", "Про захист персональних даних" та інших нормативно-правових актах з питань митної справи.
3. Реєстр створюється та ведеться в електронній формі державною мовою.
4. Власником Реєстру, зокрема його програмно-технічних засобів та виключних майнових прав на його програмне забезпечення, є держава в особі Держмитслужби.
5. Створювачами інформації, що міститься в Реєстрі, є посадові особи Держмитслужби, уповноважені приймати рішення у випадках, встановлених частиною першою статті 19-3 Митного кодексу України.
6. Публічними реєстраторами Реєстру є посадові особи Держмитслужби, які вносять відомості до Реєстру.
7. Об’єктом Реєстру є інформація про підприємства-резиденти, що отримали авторизацію авторизованого економічного оператора відповідно до вимог Митного кодексу України (далі - підприємства) та набули статусу авторизованого економічного оператора.
8. Джерелами інформації Реєстру є:
заяви, документи та/або інформація, подані для прийняття рішень, визначених пунктами 3, 5, 7-9, 12 частини третьої статті 19-2 Митного кодексу України, підприємствами, яким надано авторизацію авторизованого економічного оператора;
рішення Держмитслужби про надання, внесення змін, скасування або анулювання авторизації авторизованого економічного оператора.
На підставі рішень Держмитслужби, заяв, документів та/або інформації, поданих для прийняття рішень, створюється інформація, яка вноситься публічним реєстратором до Реєстру.
9. Держателем, адміністратором Реєстру та володільцем інформації, що міститься в Реєстрі, є Держмитслужба, яка забезпечує:
створення та функціонування Реєстру;
оброблення та структурну систематизацію, захист інформації, що міститься в Реєстрі;
вільний та безоплатний доступ користувачів до інформації, що міститься у Реєстрі, шляхом її оприлюднення на офіційному веб-сайті Держмитслужби та у формі відкритих даних на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних;
здійснення інших повноважень, передбачених Законом України "Про публічні електронні реєстри".
10. Створення та функціонування Реєстру, зокрема його програмно-технічних засобів, здійснюється за кошти державного бюджету, міжнародної технічної допомоги або інших джерел, не заборонених законодавством.
11. Електронна інформаційна взаємодія Реєстру з іншими державними електронними інформаційними ресурсами здійснюється з дотриманням вимог Законів України "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", "Про захист персональних даних", "Про публічні електронні реєстри", "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах".
Електронна інформаційна взаємодія, передбачена цим Порядком, здійснюється засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів "Трембіта" відповідно до вимог Порядку електронної (технічної та інформаційної) взаємодії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2016 р. № 606 "Деякі питання електронної взаємодії електронних інформаційних ресурсів" (Офіційний вісник України, 2016 р., № 73, ст. 2455; 2021 р., № 52, ст. 3216; 2023 р., № 11, ст. 721).
У разі відсутності технічної можливості передачі даних з використанням системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів "Трембіта" електронна інформаційна взаємодія суб’єктів електронної взаємодії здійснюється з використанням інших інформаційно-комунікаційних систем із дотриманням вимог щодо захисту інформації відповідно до статті 8 Закону України "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах".
12. Заходи із створення, впровадження та супроводження програмного забезпечення Реєстру, технічного і технологічного забезпечення функціонування Реєстру, обробки, збереження та захисту інформації, зокрема персональних даних, що міститься в Реєстрі, здійснюються відповідно до Законів України "Про захист персональних даних", "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах", "Про публічні електронні реєстри", "Про Національну програму інформатизації" та постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2025 р. № 205 "Деякі питання створення, адміністрування та забезпечення функціонування засобу інформатизації" (Офіційний вісник України, 2025 р., № 25, ст. 1666) у частині, що не суперечить Закону України "Про публічні електронні реєстри".
13. Реєстр є інформаційно-комунікаційною системою, що забезпечує збирання, накопичення, захист, ведення обліку, відображення, оброблення інформації, що міститься в Реєстрі, та надання інформації про авторизованого економічного оператора.
Реєстр створюється та ведеться Держмитслужбою за допомогою функціональних систем Єдиної автоматизованої інформаційної системи митних органів.
14. Основними завданнями Реєстру є:
відображення інформації про підприємство;
актуалізація інформації, що міститься в Реєстрі;
збирання, накопичення, захист, ведення обліку, відображення, оброблення інформації в електронній формі та створення її електронного архіву.
15. Інформація до Реєстру вносяться публічним реєстратором або автоматично за допомогою функціональних систем Єдиної автоматизованої інформаційної системи митних органів.
16. Реєстр містить такі відомості:
повне найменування підприємства відповідно до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;
ідентифікаційний код підприємства згідно з ЄДРПОУ (для юридичних осіб) або реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб), або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті);
реєстраційний номер авторизації;
тип авторизації авторизованого економічного оператора;
статус авторизації авторизованого економічного оператора (чинна/скасована/анульована);
день набрання чинності рішенням Держмитслужби щодо надання, скасування або анулювання авторизації авторизованого економічного оператора.
Публічна інформація з Реєстру у формі відкритих даних підлягає оприлюдненню відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації".
17. Держмитслужба не пізніше ніж на наступний робочий день із дня прийняття рішення, визначеного частиною третьою статті 19-2 Митного кодексу України, надсилає підприємству в паперовій або електронній формі інформацію про прийняте рішення (за наявності таке рішення та копію наказу щодо такого рішення у разі, коли оформлення наказу передбачено законодавством з питань митної справи).
18. Внесення інформації до Реєстру здійснюється у строк, визначений частиною шостою статті 12 Митного кодексу України.
У разі неможливості внесення відомостей про авторизованого економічного оператора у строк, визначений Митним кодексом України, через технічний збій у роботі Реєстру публічний реєстратор не пізніше ніж наступного робочого дня після відновлення роботи Реєстру вносить відповідні відомості про авторизованого економічного оператора до Реєстру.
19. Про спроби та/або факти несанкціонованих дій в інформаційно-комунікаційних системах митних органів щодо Реєстру або інформації з обмеженим доступом, вимогу щодо захисту якої встановлено законодавством, Держмитслужба повідомляє Адміністрації Держспецзв’язку або її територіальному органу.
20. Інформування підприємства про запити будь-яких осіб щодо інформації про нього, яка міститься в Реєстрі, а також про збирання, оброблення, внесення такої інформації до Реєстру, її зміну, крім випадків, передбачених законом, здійснюються за зверненням підприємства.
21. Днем початку функціонування Реєстру відповідно до цього Порядку є день опублікування на офіційному веб-сайті Держмитслужби повідомлення про початок його функціонування.
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 15 липня 2025 р. № 857
ПОРЯДОК
створення та ведення реєстру гарантів
1. Цей Порядок визначає процедуру створення та ведення реєстру гарантів, які набули право на провадження діяльності з видачі гарантій у порядку та на умовах, визначених Митним кодексом України та міжнародними договорами України, згоду на обов’язковість яких надала Верховна Рада України (далі - реєстр).
2. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в Митному кодексі України, Законах України "Про особливості надання публічних (електронних публічних) послуг", "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах", "Про електронні комунікації", "Про публічні електронні реєстри", "Про захист персональних даних" та інших нормативно-правових актах з питань митної справи.
3. Реєстр створюється та ведеться в електронній формі державною мовою.
4. Власником реєстру, у тому числі його програмно-технічних засобів та виключних майнових прав на його програмне забезпечення, є держава в особі Держмитслужби.
5. Створювачами інформації, що міститься в реєстрі, є посадові особи Держмитслужби, уповноважені приймати рішення у випадках, встановлених частиною першою статті 19-3 Митного кодексу України.
6. Публічними реєстраторами реєстру є посадові особи Держмитслужби, які вносять відомості до реєстру.
7. Об’єктом реєстру є інформація про фінансові установи, що набули статусу гаранта.
8. Джерелами інформації реєстру є:
заяви, документи та/або інформація, подані для прийняття рішень, визначених пунктами 3, 5, 7-9, 12 частини третьої статті 19-2 Митного кодексу України, фінансовими установами, які набули статусу гаранта;
рішення Держмитслужби про реєстрацію гаранта, зупинення (поновлення), внесення змін, скасування або анулювання реєстрації гаранта.
На підставі рішень Держмитслужби, заяв, документів та/або інформації, поданих для прийняття рішень, створюється інформація, яка вноситься публічним реєстратором до реєстру.
9. Держателем, адміністратором реєстру та володільцем інформації, що міститься в реєстрі, є Держмитслужба, яка забезпечує:
створення та функціонування реєстру;
оброблення та структурну систематизацію, захист інформації, що міститься в реєстрі;
вільний та безоплатний доступ користувачів до інформації, що міститься в реєстрі, шляхом її оприлюднення на офіційному веб-сайті Держмитслужби та у формі відкритих даних на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних;
здійснення інших повноважень, передбачених Законом України "Про публічні електронні реєстри".
10. Створення та функціонування реєстру, зокрема його програмно-технічних засобів, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, міжнародної технічної допомоги або інших джерел, не заборонених законодавством.
11. Електронна інформаційна взаємодія реєстру з іншими державними електронними інформаційними ресурсами здійснюється з дотриманням вимог Законів України "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", "Про захист персональних даних", "Про публічні електронні реєстри", "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах".
Електронна інформаційна взаємодія, передбачена цим Порядком, здійснюється засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів "Трембіта" відповідно до вимог Порядку електронної (технічної та інформаційної) взаємодії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2016 р. № 606 "Деякі питання електронної взаємодії електронних інформаційних ресурсів" (Офіційний вісник України, 2016 р., № 73, ст. 2455; 2021 р., № 52, ст. 3216; 2023 р., № 11, ст. 721).
У разі відсутності технічної можливості передачі даних з використанням системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів "Трембіта" електронна інформаційна взаємодія суб’єктів електронної взаємодії здійснюється з використанням інших інформаційно-комунікаційних систем із дотриманням вимог щодо захисту інформації відповідно до статті 8 Закону України "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах".
12. Заходи із створення, впровадження та супроводження програмного забезпечення реєстру, технічного і технологічного забезпечення функціонування реєстру, обробки, збереження та захисту інформації, що міститься в реєстрі, здійснюються відповідно до Законів України "Про захист персональних даних", "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах", "Про публічні електронні реєстри", "Про Національну програму інформатизації" та постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2025 р. № 205 "Деякі питання створення, адміністрування та забезпечення функціонування засобу інформатизації" (Офіційний вісник України, 2025 р., № 25, ст. 1666) у частині, що не суперечить Закону України "Про публічні електронні реєстри".
13. Реєстр є інформаційно-комунікаційною системою, що забезпечує збирання, накопичення, захист, ведення обліку, відображення, оброблення інформації, що міститься в реєстрі, та надання інформації про гарантів, які мають право провадити діяльність з видачі гарантій для забезпечення сплати митних платежів відповідно до законодавства з питань митної справи.
Реєстр створюється та ведеться Держмитслужбою за допомогою функціональних систем Єдиної автоматизованої інформаційної системи митних органів.
14. Основними завданнями реєстру є:
відображення інформації про фінансову установу, яка має право провадити діяльність з видачі гарантій;
актуалізація інформації, що міститься в реєстрі;
збирання, накопичення, захист, ведення обліку, відображення, оброблення інформації в електронній формі та створення її електронного архіву.
15. Інформація до реєстру вносяться публічним реєстратором або автоматично за допомогою Єдиної автоматизованої інформаційної системи митних органів.
16. Реєстр містить такі відомості:
найменування гаранта;
ідентифікаційний код гаранта згідно з ЄДРПОУ;
місцезнаходження гаранта;
статус реєстрації гаранта (чинна/зупинена/скасована/ анульована);
день набрання чинності рішенням Держмитслужби щодо реєстрації гаранта, зупинення, скасування або анулювання реєстрації гаранта.
17. Держмитслужба не пізніше ніж на наступний робочий день із дня прийняття рішення, визначеного частиною третьою статті 19-2 Митного кодексу України, надсилає фінансовій установі в паперовій або електронній формі інформацію про прийняте рішення (за наявності таке рішення та копію наказу щодо такого рішення у разі, коли оформлення наказу передбачено законодавством з питань митної справи).
18. Внесення інформації до реєстру здійснюється у строк, визначений частиною шостою статті 316 Митного кодексу України.
У разі неможливості внесення відомостей про гаранта у строк, визначений Митним кодексом України, через технічний збій у роботі реєстру публічний реєстратор не пізніше ніж наступного робочого дня після відновлення роботи реєстру вносить відповідні відомості про гаранта до реєстру.
19. Про спроби та/або факти несанкціонованих дій в інформаційно-комунікаційних системах митних органів щодо реєстру або інформації з обмеженим доступом, вимогу щодо захисту якої встановлено законом, Держмитслужба повідомляє Адміністрації Держспецзв’язку або її територіальному органу.
20. Інформування гаранта про запити будь-яких осіб щодо інформації про нього, яка міститься в реєстрі, а також про збирання, оброблення, внесення такої інформації до реєстру, її зміну, крім випадків, передбачених законом, здійснюються за зверненням гаранта.
21. Днем початку функціонування реєстру відповідно до цього Порядку є день опублікування на офіційному веб-сайті Держмитслужби повідомлення про початок його функціонування.
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 15 липня 2025 р. № 857
ПОРЯДОК
створення та ведення реєстрів підприємств, які провадять види діяльності, визначені частиною першою статті 404 Митного кодексу України
( Див. текст )
1. Цей Порядок визначає процедуру створення та ведення реєстрів підприємств, які провадять види діяльності, визначені частиною першою статті 404 Митного кодексу України, а саме: реєстру підприємств, які провадять митну брокерську діяльність, реєстру підприємств, які провадять діяльність з експлуатації митного складу, реєстру підприємств, які провадять діяльність з експлуатації складу тимчасового зберігання, реєстру підприємств, які провадять діяльність з експлуатації магазину безмитної торгівлі, реєстру підприємств, які провадять діяльність з експлуатації вільної митної зони комерційного або сервісного типу (далі - реєстри).
2. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в Митному кодексі України, Законах України "Про особливості надання публічних (електронних публічних) послуг", "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах", "Про електронні комунікації", "Про публічні електронні реєстри", "Про захист персональних даних" та інших нормативно-правових актах з питань митної справи.
3. Реєстри створюються та ведуться в електронній формі державною мовою.
4. Власником реєстрів, зокрема їх програмно-технічних засобів та виключних майнових прав на програмне забезпечення, є держава в особі Держмитслужби.
5. Створювачами інформації, що міститься в реєстрах, є посадові особи Держмитслужби, митниць, уповноважені приймати рішення у випадках, встановлених частиною першою статті 19-3 Митного кодексу України.
6. Публічними реєстраторами реєстрів є посадові особи Держмитслужби, митниць, які вносять відомості до відповідних реєстрів.
7. Об’єктами реєстрів є інформація про підприємства, яким митними органами надано авторизацію або дозвіл (далі - підприємства).
8. Джерелами інформації реєстрів є:
заяви, документи та інформація, подані для прийняття рішень, визначених пунктами 3, 5, 7-9, 12 частини третьої статті 19-2 Митного кодексу України, підприємствами;
рішення Держмитслужби, митниць про надання, внесення змін, зупинення (поновлення), скасування, анулювання авторизації або дозволу.
На підставі рішень Держмитслужби, заяв, документів та/або інформації, поданих для прийняття рішень, створюється інформація, яка вноситься публічним реєстратором до реєстрів.
9. Держателем, адміністратором реєстрів та володільцем інформації, що міститься в реєстрах, є Держмитслужба, яка забезпечує:
створення та функціонування реєстрів;
оброблення та структурну систематизацію, захист інформації, що міститься в реєстрах;
вільний та безоплатний доступ користувачів до відомостей, що містяться у реєстрах, шляхом їх оприлюднення на офіційному веб-сайті Держмитслужби та у формі відкритих даних на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних;
здійснення інших повноважень, передбачених Законом України "Про публічні електронні реєстри".
10. Створення та функціонування реєстрів, зокрема їх програмно-технічних засобів, здійснюється за кошти державного бюджету, міжнародної технічної допомоги або інших джерел, не заборонених законодавством.
11. Електронна інформаційна взаємодія реєстрів з іншими державними електронними інформаційними ресурсами здійснюється з дотриманням вимог Законів України "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", "Про захист персональних даних", "Про публічні електронні реєстри", "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах".
Електронна інформаційна взаємодія, передбачена цим Порядком, здійснюється засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів "Трембіта" відповідно до вимог Порядку електронної (технічної та інформаційної) взаємодії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2016 р. № 606 "Деякі питання електронної взаємодії електронних інформаційних ресурсів" (Офіційний вісник України, 2016 р., № 73, ст. 2455; 2021 р., № 52, ст. 3216; 2023 р., № 11, ст. 721).
У разі відсутності технічної можливості передачі даних з використанням системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів "Трембіта" електронна інформаційна взаємодія суб’єктів електронної взаємодії здійснюється з використанням інших інформаційно-комунікаційних систем із дотриманням вимог щодо захисту інформації відповідно до статті 8 Закону України "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах".
12. Заходи із створення, впровадження та супроводження програмного забезпечення реєстрів і технологічного забезпечення функціонування реєстрів, обробки, збереження та захисту інформації, зокрема персональних даних, що містяться в реєстрах, здійснюються відповідно до Законів України "Про захист персональних даних", "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах", "Про публічні електронні реєстри", "Про Національну програму інформатизації" та постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2025 р. № 205 "Деякі питання створення, адміністрування та забезпечення функціонування засобу інформатизації" (Офіційний вісник України, 2025 р., № 25, ст. 1666) у частині, що не суперечить Закону України "Про публічні електронні реєстри".
13. Реєстри є інформаційно-комунікаційними системами, що забезпечують збирання, накопичення, захист, ведення обліку, відображення, оброблення інформації, що міститься в реєстрах, та надання інформації про підприємства, які провадять види діяльності, зазначені у статті 404 Митного кодексу України.
Реєстри створюються та ведуться Держмитслужбою за допомогою функціональних систем Єдиної автоматизованої інформаційної системи митних органів.
14. Основними завданнями реєстрів є:
відображення інформації про підприємство, яке отримало авторизацію на провадження митної брокерської діяльності, авторизацію на експлуатацію митного складу, авторизацію на експлуатацію складу тимчасового зберігання, дозвіл на експлуатацію магазину безмитної торгівлі, дозвіл на експлуатацію вільної митної зони;
актуалізація інформації, що міститься в реєстрах;
збирання, накопичення, захист, ведення обліку, відображення, оброблення інформації в електронній формі та створення її електронного архіву.
15. Відомості до реєстру підприємств, які провадять митну брокерську діяльність, та реєстру підприємств, які провадять діяльність з експлуатації магазину безмитної торгівлі, вносяться публічним реєстратором (уповноваженою посадовою особою Держмитслужби) або автоматично за допомогою Єдиної автоматизованої інформаційної системи митних органів.
16. Відомості до реєстру підприємств, які провадять діяльність з експлуатації митного складу, реєстру підприємств, які провадять діяльність з експлуатації складу тимчасового зберігання, та реєстру підприємств, які провадять діяльність з експлуатації вільної митної зони комерційного або сервісного типу, вносяться публічним реєстратором (уповноваженою особою митниці) або автоматично за допомогою систем, що забезпечують функціонування електронних інформаційних ресурсів митних органів.
17. Реєстр підприємств, які провадять митну брокерську діяльність, містить такі відомості:
повне найменування підприємства відповідно до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;
ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ (для юридичних осіб) або реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб), або серію (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті);
реєстраційний номер авторизації;
статус авторизації (чинна/зупинена/скасована/анульована);
день набрання чинності рішенням Держмитслужби щодо надання, внесення змін, зупинення (поновлення), скасування, анулювання авторизації на провадження митної брокерської діяльності;
кількість агентів з митного оформлення.
18. Реєстр підприємств, які провадять діяльність з експлуатації магазину безмитної торгівлі, містить такі відомості:
повне найменування підприємства відповідно до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;
ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ (для юридичних осіб) або реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб), або серію (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті);
реєстраційний номер дозволу;
статус дозволу (чинний/зупинений/скасований/анульований);
день набрання чинності рішенням Держмитслужби, прийнятим разом з Адміністрацією Держприкордонслужби, щодо надання, внесення змін, зупинення (поновлення), скасування, анулювання дозволу на експлуатацію магазину безмитної торгівлі;
місцезнаходження магазину безмитної торгівлі;
площа приміщення магазину безмитної торгівлі;
найменування пункту пропуску, в якому провадиться діяльність підприємства;
найменування митниці, яка здійснює контроль за діяльністю підприємства.
19. Реєстр підприємств, які провадять діяльність з експлуатації митного складу, містить такі відомості:
повне найменування підприємства відповідно до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;
ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ (для юридичних осіб) або реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб), або серію (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті);
реєстраційний номер авторизації;
статус авторизації (чинна/зупинена/скасована/анульована);
день набрання чинності рішенням митниці щодо надання, внесення змін, зупинення (поновлення), скасування, анулювання авторизації на експлуатацію митного складу;
тип митного складу;
вид об’єкта підприємства;
місцезнаходження об’єкта підприємства;
площа/об’єм об’єкта;
найменування митниці, яка здійснює контроль за діяльністю підприємства.
20. Реєстр підприємств, які провадять діяльність з експлуатації складу тимчасового зберігання, містить такі відомості:
повне найменування підприємства відповідно до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;
ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ (для юридичних осіб) або реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб), або серію (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті);
реєстраційний номер авторизації;
статус авторизації (чинна/зупинена/скасована/анульована);
день набрання чинності рішенням митниці щодо надання, внесення змін, зупинення (поновлення), скасування, анулювання авторизації на експлуатацію складу тимчасового зберігання;
вид об’єкта підприємства;
місцезнаходження об’єкта підприємства;
площа/об’єм об’єкта;
найменування митниці, яка здійснює контроль за діяльністю підприємства.
21. Реєстр підприємств, які провадять діяльність з експлуатації вільної митної зони комерційного або сервісного типу, містить такі відомості:
повне найменування підприємства відповідно до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань;
ідентифікаційний код згідно з ЄДРПОУ (для юридичних осіб) або реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб), або серію (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку у паспорті);
реєстраційний номер дозволу;
тип вільної митної зони;
статус дозволу (чинний/зупинений/скасований/анульований);
день набрання чинності рішенням митниці щодо надання, внесення змін, зупинення (поновлення), скасування, анулювання дозволу на експлуатацію вільної митної зони;
вид об’єкта підприємства;
місцезнаходження об’єкта підприємства;
площа/об’єм об’єкта;
найменування митниці, яка здійснює контроль за діяльністю підприємства.
22. Публічна інформація з реєстрів у формі відкритих даних підлягає оприлюдненню відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації".
23. За зверненням підприємства митні органи видають витяг з відповідного реєстру протягом п’яти робочих днів з дня реєстрації звернення про надання витягу.
У зверненні повинні бути зазначені умови та форма (паперова або електронна) отримання витягу.
Витяги з відповідних реєстрів містять відомості, зазначені у пунктах 17-21 цього Порядку, станом на дату отримання звернення про надання витягу.
24. Внесення інформації до реєстрів здійснюється у строк, визначений пунктом 2 частини п’ятої статті 19-2 Митного кодексу України.
У разі неможливості внесення відомостей до реєстрів у строк, визначений Митним кодексом України, через технічний збій у роботі реєстрів публічний реєстратор не пізніше ніж наступного робочого дня після відновлення роботи реєстрів вносить такі відомості до реєстрів.
25. Про спроби та/або факти несанкціонованих дій в інформаційно-комунікаційних системах митних органів щодо реєстрів або інформації з обмеженим доступом, вимогу щодо захисту якої встановлено законом, Держмитслужба повідомляє Адміністрації Держспецзв’язку або її територіальному органу.
26. Інформування підприємства про запити будь-яких осіб щодо інформації про нього, яка міститься в реєстрах, а також про збирання, оброблення, внесення такої інформації до реєстрів, її зміну, крім випадків, передбачених законом, здійснюється за зверненням підприємства.
27. Днем початку функціонування реєстрів відповідно до цього Порядку є день опублікування на офіційному веб-сайті Держмитслужби повідомлення про початок їх функціонування.
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 15 липня 2025 р. № 857
ПОРЯДОК
створення та ведення реєстру центральних (регіональних) сортувальних станцій
1. Цей Порядок визначає процедуру створення та ведення реєстру центральних (регіональних) сортувальних станцій (далі - Реєстр).
2. У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в Митному кодексі України, Законах України "Про особливості надання публічних (електронних публічних) послуг", "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах", "Про електронні комунікації", "Про публічні електронні реєстри", "Про захист персональних даних"та інших нормативно-правових актах з питань митної справи.
3. Реєстр створюється та ведеться в електронній формі державною мовою.
4. Власником Реєстру, зокрема його програмно-технічних засобів та виключних майнових прав на його програмне забезпечення, є держава в особі Держмитслужби.
5. Створювачами інформації, що міститься в Реєстрі, є посадові особи Держмитслужби, відповідальні за розгляд документів та підготовку рішень про визначення центральних (регіональних) сортувальних станцій відповідно до порядку визначення та обладнання центральних (регіональних) сортувальних станцій, який встановлюється Мінфіном (далі - порядок визначення та обладнання центральних (регіональних) сортувальних станцій).
6. Публічними реєстраторами Реєстру є посадові особи Держмитслужби, які вносять відомості до Реєстру.
7. Об’єктом Реєстру є інформація про підприємства-резиденти, які отримали рішення про визначення центральних (регіональних) сортувальних станцій відповідно до вимог порядку визначення та обладнання центральних (регіональних) сортувальних станцій (далі - підприємства).
8. Джерелами інформації Реєстру є:
заяви, документи та/або інформація, подані підприємствами;
накази Держмитслужби про визначення центральних (регіональних) сортувальних станцій, внесення змін, припинення функціонування центральних (регіональних) сортувальних станцій.
На підставі рішень Держмитслужби, заяв, документів та/або інформації, поданих для прийняття рішень, створюється інформація, яка вноситься публічним реєстратором до Реєстру.
9. Держателем, адміністратором Реєстру та володільцем інформації, що міститься в Реєстрі, є Держмитслужба, яка забезпечує:
створення та функціонування Реєстру;
оброблення та структурну систематизацію, захист інформації, що міститься в Реєстрі;
вільний та безоплатний доступ користувачів до інформації, що міститься у Реєстрі, шляхом її оприлюднення на офіційному веб-сайті Держмитслужби та у формі відкритих даних на Єдиному державному веб-порталі відкритих даних;
здійснення інших повноважень, передбачених Законом України "Про публічні електронні реєстри".
10. Ведення Реєстру передбачає:
1) реєстрацію підприємства-резидента, яке отримало рішення про визначення центральних (регіональних) сортувальних станцій;
2) анулювання реєстрації підприємства-резидента, яке отримало рішення про припинення функціонування центральних (регіональних) сортувальних станцій;
3) внесення змін до Реєстру;
4) виправлення помилок у відомостях, внесених до Реєстру;
5) отримання користувачами інформації з Реєстру.
Надання послуг щодо інформації в Реєстрі здійснюється безоплатно.
11. Створення та функціонування Реєстру, зокрема його програмно-технічних засобів, здійснюється за рахунок коштів державного бюджету, міжнародної технічної допомоги або інших джерел, не заборонених законодавством.
12. Електронна інформаційна взаємодія Реєстру з іншими державними електронними інформаційними ресурсами здійснюється з дотриманням вимог Законів України "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", "Про захист персональних даних", "Про публічні електронні реєстри", "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах".
Електронна інформаційна взаємодія, передбачена цим Порядком, здійснюється засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів "Трембіта" відповідно до вимог Порядку електронної (технічної та інформаційної) взаємодії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 2016 р. № 606 "Деякі питання електронної взаємодії електронних інформаційних ресурсів" (Офіційний вісник України, 2016 р., № 73, ст. 2455; 2021 р., № 52, ст. 3216; 2023 р., № 11, ст. 721).
У разі відсутності технічної можливості передачі даних з використанням системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів "Трембіта" електронна інформаційна взаємодія суб’єктів електронної взаємодії здійснюється з використанням інших інформаційно-комунікаційних систем із дотриманням вимог щодо захисту інформації відповідно до Закону України "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах".
13. Заходи із створення, впровадження та супроводження програмного забезпечення Реєстру, технічного і технологічного забезпечення функціонування Реєстру, обробки, збереження та захисту інформації, що міститься в Реєстрі, зокрема персональних даних, здійснюються відповідно до Законів України "Про захист персональних даних", "Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах", "Про публічні електронні реєстри", "Про Національну програму інформатизації" та постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2025 р. № 205 "Деякі питання створення, адміністрування та забезпечення функціонування засобу інформатизації" (Офіційний вісник України, 2025 р., № 25, ст. 1666) у частині, що не суперечить Закону України "Про публічні електронні реєстри".
14. Реєстр є інформаційно-комунікаційною системою, що забезпечує збирання, накопичення, захист, ведення обліку, відображення, оброблення інформації, що міститься в Реєстрі, та надання інформації про підприємства.
Реєстр створюється та ведеться Держмитслужбою за допомогою функціональних систем Єдиної автоматизованої інформаційної системи митних органів.
15. Основними завданнями Реєстру є:
відображення інформації про підприємство;
актуалізація інформації, що міститься в Реєстрі;
збирання, накопичення, захист, ведення обліку, відображення, оброблення інформації в електронній формі та створення її електронного архіву.
16. Інформація до Реєстру вноситься публічним реєстратором із накладенням власного кваліфікованого електронного підпису або автоматично за допомогою функціональних систем Єдиної автоматизованої інформаційної системи митних органів.
17. Реєстр містить такі відомості:
повне та скорочене (за наявності) найменування підприємства відповідно до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців і громадських формувань та його організаційно-правову форму;
ідентифікаційний код підприємства згідно з ЄДРПОУ (для юридичних осіб) або реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб), або серія (за наявності) та номер паспорта громадянина України (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті громадянина України);
адресу веб-сайта підприємства;
вид сортувальної станції: центральна сортувальна станція чи регіональна сортувальна станція;
місцезнаходження центральної (регіональної) сортувальної станції;
статус центральної (регіональної) сортувальної станції (функціонує/ припинено функціонування);
найменування митниці, яка здійснює контроль за діяльністю підприємства;
дату і номер наказу Держмитслужби про прийняте рішення (визначення центральної (регіональної) сортувальної станції та включення її до Реєстру або припинення функціонування центральної (регіональної) сортувальної станції та виключення її з Реєстру, або внесення змін до Реєстру).
Публічна інформація з Реєстру у формі відкритих даних підлягає оприлюдненню відповідно до Закону України "Про доступ до публічної інформації".
Облік наказів Держмитслужби про визначення центральної (регіональної) сортувальної станції та включення її до Реєстру, припинення функціонування центральної (регіональної) сортувальної станції та виключення її з Реєстру здійснюється у спосіб, встановлений Типовою інструкцією з документування управлінської інформації в електронній формі та організації роботи з електронними документами в діловодстві, електронного міжвідомчого обміну, затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 17 січня 2018 р. № 55 (Офіційний вісник України, 2018 р., № 23, ст. 770).
18. Держмитслужба не пізніше ніж наступного робочого дня з дня прийняття наказу, зазначеного у пункті 17 цього Порядку, надсилає підприємству в електронній формі копію наказу про прийняте рішення.
19. Внесення інформації до Реєстру здійснюється не пізніше ніж наступного робочого дня з дня видання наказу Держмитслужби про прийняте рішення.
У разі неможливості внесення відомостей про центральну (регіональну) сортувальну станцію у визначений строк внаслідок технічного збою в роботі Реєстру або настання надзвичайних та невідворотних подій (обставин непереборної сили) публічний реєстратор не пізніше ніж наступного робочого дня після відновлення роботи Реєстру вносить такі відомості про центральну (регіональну) сортувальну станцію до Реєстру.
20. У разі виявлення публічними реєстраторами Реєстру в інформації, що міститься в Реєстрі, граматичних, стилістичних помилок (описок), допущених не з вини підприємств, під час включення інформації до Реєстру такі помилки виправляються згідно з наказом Держмитслужби про внесення змін до Реєстру протягом п’яти робочих днів з дня їх виявлення.
Виправлення помилок, допущених публічними реєстраторами Реєстру, або таких, що виникли внаслідок наявності помилок у документах, на підставі яких було включено інформацію до Реєстру, здійснюється згідно з наказом Держмитслужби про внесення змін протягом п’яти робочих днів після отримання Держмитслужбою від підприємства заяви, документів та/або інформації, передбачених абзацом другим пункту 8 цього Порядку, про виправлення таких помилок або скасування документів, визнання нечинними чи припинення їх дії.
21. Про спроби та/або факти несанкціонованих дій в інформаційно-комунікаційних системах митних органів щодо Реєстру або інформації з обмеженим доступом, вимогу щодо захисту якої встановлено законодавством, Держмитслужба повідомляє Адміністрації Держспецзв’язку або її територіальному органу.
22. Інформування підприємства про запити будь-яких осіб щодо інформації про нього, яка міститься в Реєстрі, а також про збирання, оброблення, внесення такої інформації до Реєстру, її зміну, крім випадків, передбачених законом, здійснюється за зверненням підприємства.
23. Днем початку функціонування Реєстру відповідно до цього Порядку є день опублікування на офіційному веб-сайті Держмитслужби повідомлення про початок його функціонування.
( Постанову доповнено Порядком згідно з Постановою КМ № 1478 від 19.11.2025 )