• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку відбору Кінцевих Бенефіціарів Проекту "Енергоефективність громадських будівель в Україні"

Міністерство розвитку громад та територій | Наказ, Інформація, Форма типового документа, Критерії, Порядок від 29.11.2022 № 228
Реквізити
  • Видавник: Міністерство розвитку громад та територій
  • Тип: Наказ, Інформація, Форма типового документа, Критерії, Порядок
  • Дата: 29.11.2022
  • Номер: 228
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство розвитку громад та територій
  • Тип: Наказ, Інформація, Форма типового документа, Критерії, Порядок
  • Дата: 29.11.2022
  • Номер: 228
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО РОЗВИТКУ ГРОМАД ТА ТЕРИТОРІЙ УКРАЇНИ
НАКАЗ
29.11.2022 № 228
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 грудня 2022 р.
за № 1681/39017
Про затвердження Порядку відбору Кінцевих Бенефіціарів Проекту "Енергоефективність громадських будівель в Україні"
На виконання Фінансової угоди (Проект "Енергоефективність громадських будівель в Україні") між Україною та Європейським інвестиційним банком, ратифікованої Законом України від 15 липня 2021 року № 1663-IX "Про ратифікацію Фінансової угоди (Проект "Енергоефективність громадських будівель в Україні") між Україною та Європейським інвестиційним банком", пункту 8 Положення про Міністерство розвитку громад та територій України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 квітня 2014 року № 197 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25 вересня 2019 року № 850), НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок відбору Кінцевих Бенефіціарів Проекту "Енергоефективність громадських будівель в Україні", що додається.
2. Директорату енергоефективності (Петрунін Д.) разом з Юридичним департаментом (Гуцул В.) подати цей наказ в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.

В.о. Міністра

В. Лозинський
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
розвитку громад
та територій України
29 листопада 2022 року № 228
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 грудня 2022 р.
за № 1681/39017
ПОРЯДОК
відбору Кінцевих Бенефіціарів Проекту "Енергоефективність громадських будівель в Україні"
1. Цей Порядок регулює механізм визначення Кінцевих Бенефіціарів Субпроектів, які можуть реалізовуватися за рахунок коштів Проекту "Енергоефективність громадських будівель в Україні" (далі - Програма), що фінансуються відповідно до Фінансової угоди (Проект "Енергоефективність громадських будівель в Україні") між Україною та Європейським інвестиційним банком, ратифікованої Законом України від 15 липня 2021 року № 1663-IX "Про ратифікацію Фінансової угоди (Проект "Енергоефективність громадських будівель в Україні") між Україною та Європейським інвестиційним банком" (далі - Фінансова угода).
У цьому Порядку терміни вживаються у значенні, наведеному в Законах України "Про енергетичну ефективність будівель", "Про енергетичну ефективність", інших нормативно-правових актів.
2. Реалізацію Програми, а також управління та контроль за її реалізацією здійснює Міністерство розвитку громад та територій України через утворену ним Групу управління і підтримки Програми (далі - ГУПП), яка сформована з представників Мінрегіону. ГУПП залучає команду консультантів з підтримки реалізації Програми, представників Європейського інвестиційного банку та інших заінтересованих осіб під час своєї діяльності (за згодою).
3. Відповідно до Фінансової угоди кошти позики виділяються на виконання Субпроектів з капітального ремонту, реконструкції громадських будівель, що мають на меті підвищення рівня їхньої енергетичної ефективності (далі - проекти термомодернізації), відповідають цьому Порядку та критеріям відповідності, зазначеним у додатку А.1 Фінансової угоди.
На додаток до проектів термомодернізації, Програма передбачає, у тому числі, фінансування будівельних робіт (включаючи роботи з ремонту пошкоджень, отриманих внаслідок військової агресії Російської Федерації) у громадських будівлях, у тому числі, з метою забезпечення відповідності потребам внутрішньо переміщених осіб (далі - ВПО) та приймаючих їх територіальних громад.
Програма реалізується на умовах співфінансування. За рахунок місцевого бюджету сплачується податок на додану вартість та компенсуються інші необхідні витрати, які не покриваються коштами позики, а також, за потреби, витрати потенційних Кінцевих Бенефіціарів на виготовлення та проведення експертизи проектної документації, проведення енергетичного аудиту будівель та виготовлення енергетичного сертифіката.
Згідно з Фінансовою угодою, кошти надаватимуться у вигляді позики кожному Кінцевому Бенефіціару відповідно до договору позики (кредитного договору), укладеного між Міністерством фінансів України, Мінрегіоном та Кінцевими Бенефіціарами.
4. Участь у Програмі відповідно до цього Порядку можуть брати органи місцевого самоврядування.
5. ГУПП спільно з командою консультантів з підтримки реалізації Програми здійснює відбір Кінцевих Бенефіціарів (далі відбір).
Для проведення відбору Мінрегіон на своєму офіційному вебсайті оприлюднює оголошення про проведення відбору Кінцевих Бенефіціарів (далі - Оголошення).
В Оголошенні зазначаються:
загальний опис Програми, її умови;
Критерії прийнятності Кінцевих Бенефіціарів та Критерії оцінки проектів термомодернізації, наведені у додатку 1 до цього Порядку;
строк подання документів для участі у відборі;
адреси електронної пошти, номери телефонів, інших контактних даних, за якими можна отримати додаткові роз’яснення щодо участі у відборі.
6. ГУПП вживає заходів щодо поширення інформації про початок проведення відбору Кінцевих Бенефіціарів, у тому числі за допомогою офіційних сторінок Мінрегіону у соціальних мережах.
7. Потенційний Кінцевий Бенефіціар для участі у відборі подає до ГУПП:
1) заповнену Анкету на участь у Проекті "Енергоефективність громадських будівель в Україні" за формою, наведеною у додатку 2 до цього Порядку;
2) зведену інформацію про проекти термомодернізації, які пропонується для реалізації, за формою, наведеною у додатку 3 до цього Порядку;
3) завірену в установленому законодавством порядку копію рішення сільської, селищної, міської, районної, обласної ради про намір отримати позику за Програмою, яке повинно містити: мету запозичення, форму здійснення запозичення, істотні умови запозичення - вид, розмір, валюта, строк, відсотки за користування запозиченням та строки їх сплати, а також розмір основної суми боргу, майнове або інше забезпечення виконання зобов’язань за запозиченням;
4) звіт з енергетичного аудиту будівель та/або енергетичний сертифікат, виготовлені відповідно до законодавства України;
5) звіт за результатами обстеження, складений відповідно до Порядку проведення обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 квітня 2017 року № 257, Методики проведення обстеження та оформлення його результатів, затвердженої наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 06 серпня 2022 року № 144 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 09 серпня 2022 року за № 898/38234;
6) документи, зазначені у пункті 6 Порядку здійснення місцевих запозичень, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2011 року № 110;
7) проектну документацію на проекти термомодернізації, затверджену відповідно до законодавства України (у разі готовності такої документації на дату подання заявки);
8) гарантійний лист із інформацією, зазначеною у підпунктах 4.1-4.3 пункту 4, підпункті 4.6 пункту 4, підпункті 6.2 пункту 6 Критеріїв прийнятності Кінцевих Бенефіціарів (додаток 1);
9) інформацію в довільній формі, зазначену у підпунктах 2.3-2.6 пункту 2, підпункті 3.2 пункту 3, підпунктах 4.4, 4,5 пункту 4, підпунктах 5.1, 5.2 пункту 5, підпункті 6.1 пункту 6, підпункті 7.1 пункту 7 Критеріїв прийнятності Кінцевих Бенефіціарів (додаток 1);
8. Документи, подані потенційним Кінцевим Бенефіціаром для участі у відборі, відхиляються ГУПП у разі:
1) подання не органом місцевого самоврядування;
2) якщо проект термомодернізації не передбачає досягнення будівлею Мінімальних вимог до енергетичної ефективності будівель, затверджених наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 27 жовтня 2020 року № 260, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 18 грудня 2020 року за № 1257/35540, та встановлених статтею 4 Директиви про енергетичну ефективність будівель № 2010/31/ЄС;
3) календарний план реалізації проекту термомодернізації становить менше одного року та більше трьох років;
4) не передбачається співфінансування проекту термомодернізації з місцевого бюджету (зокрема, в частині сплати податку на додану вартість та компенсації інших необхідних витрат, що не покриваються коштами позики);
5) надходження після закінчення встановленого в Оголошенні строку;
6) подання документів, оформлених неналежним чином, не в повному обсязі, а також таких, що містять недостовірну інформацію;
7) потенційний Кінцевий Бенефіціар розташований в одному з районів, визначеному Мінреінтеграції у переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні).
9. У разі відхилення ГУПП документів, поданих потенційним Кінцевим Бенефіціаром, такий Кінцевий Бенефіціар має право повторно подати документи, зазначені у пункті 7 цього Порядку, після усунення причин, з яких такі документи було відхилено.
10. У процесі підготовки своїх заявок на участь у відборі потенційні Кінцеві Бенефіціари можуть надсилати запити до ГУПП та команди консультантів з підтримки реалізації Програми щодо надання роз’яснення.
Запити щодо надання роз’яснення потенційні Кінцеві Бенефіціари можуть надсилати на адресу електронної пошти, зазначену в Оголошенні. Відповіді на запити надаються на електронну пошту відповідних потенційних Кінцевих Бенефіціарів, а також публікуються на офіційному вебсайті Мінрегіону (без зазначення джерела запитання).
11. Після закінчення строку подання заявок на участь у відборі ГУПП спільно з командою консультантів з підтримки реалізації Програми розглядає отримані заявки не більше 60 днів та оцінює кожен проект термомодернізації відповідно до Критеріїв оцінки проектів термомодернізації, визначених додатком 1 до цього Порядку, а також подані документи щодо наявності підстав для їх відхилення, передбачених пунктом 8 цього Порядку.
12. За результатами розгляду документів та оцінки проектів термомодернізації ГУПП:
1) протокольно формує перелік потенційних Кінцевих Бенефіціарів та їх проектів термомодернізації, щодо яких наявна затверджена проектна документація, та забезпечує його оприлюднення на офіційному вебсайті Мінрегіону. Перелік таких потенційних Кінцевих Бенефіціарів та копії їх документів, передбачені пунктом 7 цього Порядку, направляються до Міністерства фінансів України для проведення оцінки фінансового стану потенційного Кінцевого Бенефіціара;
2) протокольно формує перелік попередньо відібраних потенційних Кінцевих Бенефіціарів та їх проектів термомодернізації, щодо яких немає проектної документації (при необхідності її розроблення відповідно до вимог законодавства), та забезпечує його оприлюднення на офіційному вебсайті Мінрегіону. Такі попередньо відібрані потенційні Кінцеві Бенефіціари розробляють проектну документацію проекту термомодернізації.
Після розроблення та затвердження проектної документації потенційні Кінцеві Бенефіціари направляють її на розгляд ГУПП. ГУПП проводить оцінку проекту термомодернізації та, у разі відсутності підстав для відхилення, передбачених пунктом 8 цього Порядку, направляє інформацію про потенційних Кінцевих Бенефіціарів та копії документів, передбачені пунктом 7 цього Порядку, для проведення Міністерством фінансів України оцінки фінансового стану потенційного Кінцевих Бенефіціарів.
13. Міністерство фінансів України проводить оцінку фінансового стану потенційних Кінцевих Бенефіціарів відповідно до Порядку проведення оцінки фінансового стану потенційного бенефіціара інвестиційного проекту, реалізація якого передбачається на умовах фінансової самоокупності, а також визначення виду забезпечення для обслуговування та погашення позики, наданої за рахунок коштів міжнародних фінансових організацій, обслуговування якої здійснюватиметься за рахунок коштів бенефіціара, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14 липня 2016 року № 616, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 05 серпня 2016 року за № 1095/29225, та інформує потенційного Кінцевого Бенефіціара та Мінрегіон про результати такої оцінки.
14. Після проведення Міністерством фінансів України оцінки фінансового стану потенційних Кінцевих Бенефіціарів ГУПП протокольно формує список відібраних Кінцевих Бенефіціарів.
Список відібраних Кінцевих Бенефіціарів затверджується наказом Мінрегіону.
Інформація про відібраних Кінцевих Бенефіціарів із проектами термомодернізації (разом із затвердженою проектною документацією) публікується на офіційному вебсайті Мінрегіону.
15. Потенційні Кінцеві Бенефіціари, яким Міністерством фінансів України надано висновок щодо оцінки фінансового стану потенційного Кінцевого Бенефіціара та рівня фінансової самоокупності проектів, укладають договір позики (кредитний договір) з Міністерством фінансів України та Мінрегіоном.
Договір позики (кредитний договір) не укладається, якщо Міністерством фінансів України надано висновок про фінансову неспроможність потенційного Кінцевого Бенефіціара, а також якщо потенційний Кінцевий Бенефіціар розташований в одному з районів, визначеному Мінреінтеграції у переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні).
16. Закупівля товарів, робіт і послуг, необхідних для реалізації проектів термомодернізації, відібраних згідно з цим Порядком, здійснюватиметься відповідно Закону України "Про публічні закупівлі" та пункту 6.4 статті 6 Фінансової угоди.

Генеральний директор
Директорату
енергоефективності



Д. Петрунін
Додаток 1
до Порядку відбору Кінцевих Бенефіціарів
Проекту "Енергоефективність
громадських будівель в Україні"
(пункт 5)
КРИТЕРІЇ
прийнятності Кінцевих Бенефіціарів
Критерії відповідності Індикатор виконання (підхід) Так Ні
1 Документація заявки
1.1 Документи, зазначені у пункті 7 цього Порядку, належним чином заповнені та належним чином підписані сільським, селищним, міським головою чи головою обласної ради або уповноваженою особою, яка виконує ці обов’язки відповідно до законодавства України (далі - голова ради), разом із заповненими формами, що підтверджують документи та заповнені шаблони таблиць Excel (якщо такі вимагаються) Відсутні підстави для відхилення документів, визначені пунктом 8 Порядку
2 Кінцеві Бенефіціари (КБ)
2.1 Кінцевим Бенефіціаром частини позики може бути сільська, селищна, міська, районна, обласна рада Перевіряється ГУПП
2.2 Потенційний Кінцевий Бенефіціар не розташований в одному з районів, визначеному Мінреінтеграції у переліку територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) Визначення місця Кінцевого Бенефіціара на карті, що відображає зони активних бойових дій та непідконтрольні Уряду території станом на дату подання заявок
2.3 У громадській будівлі, у якій впроваджується проект термомодернізації, розміщуються внутрішньо переміщені особи Підтверджується потенційним Кінцевим Бенефіціаром
2.4 Заявник не отримує кошти з інших джерел для тих же проектів термомодернізації Підтверджується потенційним Кінцевим Бенефіціаром
2.5 Визначена контактна особа Підтверджується потенційним Кінцевим Бенефіціаром
2.6 Після проведення відбору Кінцевий Бенефіціар зобов’язується створити та укомплектувати Групу впровадження проекту (ГВП) Підтверджується потенційним Кінцевим Бенефіціаром
3 Прийнятність сектору
3.1 Проект термомодернізації впроваджується у громадських будівлях:
школи, гімназії, ліцеї, інші навчальні заклади;
дитячі садки;
лікарні, інші заклади охорони здоров’я;
інші громадські будівлі.
Перевіряється ГУПП
3.2 Після реалізації проектів термомодернізації, будівлі повинні відповідати Мінімальним вимогам до енергетичної ефективності, будівель
, затверджених наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 27 жовтня 2020 року № 260, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 18 грудня 2020 року за № 1257/35540, та встановлених статтею 4
Директиви про енергетичну ефективність будівель № 2010/31/ЄС
Підтверджується потенційним Кінцевим Бенефіціаром
4 Прийнятність будівлі (будівель) (повинно застосовуватися до всіх будівель, запропонованих для проектів термомодернізації )
4.1 Будівля залишиться у громадському користуванні після реалізації проектів термомодернізації щонайменше 20 років. Значна кількість населення буде отримувати користь від будівлі. Строк експлуатації будівлі (разом з функціональністю та правом власності) повинен бути продовжений щонайменше на 20 років. Підтверджується гарантійним листом від потенційного Кінцевого Бенефіціару
4.2 Будівля не є частиною поточної або запланованої процедури приватизації Підтверджується гарантійним листом від потенційного Кінцевого Бенефіціару
4.3 Будівля не є предметом договору комерційної концесії або оренди з суб’єктом господарювання приватної форми власності чи енергосервісних компаній (ЕСКО) Підтверджується гарантійним листом від потенційного Кінцевого Бенефіціару
4.4 Наявність звіту за результатами обстеження, складеного відповідно до Порядку проведення обстеження прийнятих в експлуатацію об’єктів будівництва
, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12 квітня 2017 року № 257, Методики проведення обстеження та оформлення його результатів
, затвердженої наказом Міністерства розвитку громад та територій України від 06 серпня 2022 року № 144 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 09 серпня 2022 року за № 898/38234
Підтверджується потенційним Кінцевим Бенефіціаром
4.5 Наявність звіту з енергетичного аудиту будівель
та/або енергетичного сертифіката, виготовлених відповідно до законодавства України-1
Підтверджується потенційним Кінцевим Бенефіціаром
4.6 Підтвердження наміру про виготовлення енергетичного сертифікату-2 після реалізації проекту (проектів) термомодернізації Підтверджується гарантійним листом від потенційного Кінцевого Бенефіціару
5 Вартість проекту
5.1 Загальна вартість проекту термомодернізації, що покривається коштами позики, не повинна перевищувати 80 % загального граничного обсягу місцевого боргу потенційного Кінцевого Бенефіціара Підтверджується потенційним Кінцевим Бенефіціаром
5.2 Витрати на реалізацію проектів термомодернізації та впровадження відновлюваних джерел енергії становлять не менше 50 % від загальної вартості проекту термомодернізації.
За інші 50 % вартості проекту термомодернізації допускається фінансування ремонтних робіт (включаючи пошкодження, отримані внаслідок військової агресії Російської Федерації) та впровадження інших заходів (наприклад, встановлення обладнання душових і кухонь), у тому числі, для забезпечення потреб пацієнтів та внутрішньо переміщених осіб (ВПО), будівель закладів охорони здоров’я
Підтверджується потенційним Кінцевим Бенефіціаром
6 Підтримка органу місцевого самоврядування
6.1 Завірена в установленому законодавством порядку копія рішення сільської, селищної, міської, районної, обласної ради про підтримку впровадження проектів термомодернізації Підтверджується потенційним Кінцевим Бенефіціаром
6.2 Завірена в установленому законодавством порядку копія рішення сільської, селищної, міської, районної, обласної ради щодо співфінансування витрат з податку на додану вартість та інших витрат, що не покриваються коштами позики Підтверджується гарантійним листом від потенційного Кінцевого Бенефіціару
7 Грантова підтримка розробки проектної документації та енергетичного сертифікату
7.1 Міста та територіальні громади з населенням менше
50 000 осіб та обмеженою спроможністю щодо запозичень (неможливість покрити витрати на технічну документацію) можуть подати заявку на грантову підтримку від Технічної допомоги Інвестиційної платформи сусідства (NIP)
Підтверджується потенційним Кінцевим Бенефіціаром
Критерії оцінки проектів термомодернізації
Основні критерії Критерії оцінки Бали Макс
1 2 3 4 5
1 Населення міста до 25 тисяч 10 20
від 25 001 до 200 000 20
від 200 001 тисяч до 500 000 5
Більше 500 001 0
2 Готовність інфраструктури до реалізації проекту термомодернізації Наявність системи енергоменеджменту потенційного Кінцевого Бенефіціар, що офіційно затверджена рішенням відповідної ради 15 20
Наявність у штаті потенційного Кінцевого Бенефіціара офіційно призначеного енергоменеджера 5
3 Досвід Кінцевого Бенефіціара У реалізації проектів термомодернізації громадських будівель 7 10
У реалізації проектів з термомодернізації громадських будівель, що фінансуються МФО 3
4 Готовність наявної документації на будівлі Наявність технічного паспорту 5 20
Наявність звіту з енергетичного аудиту будівель та/або енергетичного сертифіката, виготовлених відповідно до законодавства України 5
Наявність затвердженої проектної документації на термомодернізацію будівлі 10
5 Ефективність проекту термомодернізації Очікувана остаточна економія енергії 25 %-30 % 5 20
Очікувана остаточна економія енергії 30 %-35 % 15
Очікувана остаточна економія енергії > 35 % 20
6 Наявність внутрішньо переміщених осіб у потенційного Кінцевого Бенефіціара Кількість внутрішньо переміщених осіб у % до загальної кількості населення 0 < 5 % 1 10
Кількість внутрішньо переміщених осіб у % до загальної кількості населення 5 %-10 % 5
Кількість внутрішньо переміщених осіб у % до загальної кількості населення > 10 % осіб 10
Всього 100
Основні енергоефективні заходи проектів термомодернізації, що покриваються коштами позики, включають:
Утеплення покрівлі, зовнішніх стін підвальних приміщень (включаючи необхідне підсилення конструктивних елементів);
Енергозберігаючі світлопрозорі огороджуючі конструкції (вікна, балконні двері, світлопрозорі фасади, світлопрозорі зовнішні двері тощо);
Енергоефективне освітлення;
Системи рекуперації тепла;
Інвестиції у відновлювані джерела енергії (біопаливо, геліоенергетика, фотоелектричні системи тощо);
Ефективні системи опалення приміщень та/або гарячого водопостачання;
Ефективні системи розподілу тепла всередині будівлі;
Ефективні системи та засоби контролю (в т. ч. автоматизованого управління систем вентиляції та кондиціювання);
Ефективні системи управління енергоспоживанням будівлі (включаючи датчики (прилади) вимірювання температури, вологості та рівня CO2 в приміщеннях);
Реконструкція газових котелень, у тому числі встановлення котлів на біопаливі (систем індивідуального теплопостачання);
Прийнятні до впровадження заходи, які не є енергоефективними:
Стіни, покрівля, фундамент, підвал та інші конструктивні елементи будівлі, якщо вони не ремонтуються в рамках енергоефективних заходів, що впроваджуються:
Ремонт зовнішніх стін та цоколю;
Ремонт фундаментів, що не пов’язаний з їх підсиленням або перебудовою, в тому числі ремонт або улаштування гідроізоляції фундаментів у підвальних приміщеннях;
Ремонт та оздоблення внутрішніх стін та стель;
Ремонт та підсилення елементів покрівлі (даху);
Ремонт та відновлення приямків;
Ремонт та улаштування вхідної групи;
Ремонт та укріплення парапетів покрівлі;
Заміна або ремонт ґрат та огорож на будівлі;
Ремонт та улаштування водостоків та дренажного обладнання будівлі (жолобів, водостічних лійок, водостічних труб і т. д.);
Улаштування зовнішніх евакуаційних сходів з другого поверху у дитячих садах;
Ремонт та улаштування елементів вхідної групи (перил, поручнів, пандусів, сходів, тощо).
Вікна та двері:
Заповнення дверних та віконних прорізів.
Електрообладнання та електропроводка:
Заміна електричних мереж, систем освітлення, із зміною та встановленням технічного оснащення, автоматизації, моніторингу й управління систем освітлення будівель;
Ремонт зовнішніх електричних мереж та системи освітлення прибудинкової території, що знаходяться на балансі закладу;
Заміна та встановлення нового кухонного і прального обладнання.
Інженерні мережі
Заміна або ремонт трубопроводів внутрішньобудинкових систем холодного водопостачання, каналізації.
Сантехнічне обладнання та забезпечення потреби у гарячій воді:
Заміна та/або встановлення ванн, душів та запірно-регулюючої арматури до них;
Ремонт або встановлення сантехнічного обладнання туалетів з використанням обладнання для економії води;
Установлення нових або заміна таких, що вийшли із ладу, бойлерів (водонагрівачів) для забезпечення потреби у гарячій воді.
Ліфти та ліфтове обладнання
Ремонт ліфтів та ліфтового обладнання, систем диспетчеризації (із заміною основних вузлів та деталей).
Прибудинкова територія:
Ремонт або улаштування малих архітектурних форм, обладнання дитячих, спортивних та інших майданчиків;
Відновлення або улаштування вимощень, тротуарів та майданчиків навколо будівлі для забезпечення належного відведення дощових та талих вод.
Пожежна безпека:
Монтаж пожежної сигналізації;
Монтаж системи блискавкозахисту;
Ремонт або встановлення зовнішньої пожежної драбини.
Забезпечення доступу для маломобільних груп населення:
Роботи із забезпечення доступності будівель і споруд, їх розумного пристосування з урахуванням потреб маломобільних груп населення.
Інші заходи:
Інші заходи, визначені за результатом проведення обстеження та оцінки технічного стану та зазначені у відповідному Звіті за результатами такого обстеження.
__________
-1 Цей енергетичний сертифікат повинен ґрунтуватися на енергетичному аудиті будівель, щоб визначити стан будівлі перед термомодернізацією, містити перелік рекомендованих заходів з енергоефективності та відповідати вимогам наступних нормативних документів та нормативно-правових актів:
Закон України "Про енергетичну ефективність будівель";
ДБН B.2.2-9: 2018 "Громадські будинки та споруди. Основні положення";
ДСТУ Б A.2.2-12: 2015 "Енергетична ефективність будівель. Метод розрахунку енергоспоживання при опаленні, охолоджені, вентиляції, освітленні та гарячому водопостачанні";
Наказ Мінрегіону від 11 липня 2018 року № 169 "Про затвердження Методики визначення енергетичної ефективності будівель", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 16 липня 2018 року за № 822/32274;
Наказ Мінрегіону від 11 липня 2018 року № 172 "Про затвердження Порядку проведення сертифікації енергетичної ефективності та форми енергетичного сертифікату", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 16 липня 2018 року за № 825/32277;
Наказ Мінрегіону від 11 липня 2018 року № 170 "Про затвердження Методики визначення економічно доцільного рівня енергетичної ефективності будівель", зареєстрований в Міністерстві юстиції України 16 липня 2018 року за № 823/33275;
-2 Цей енергетичний сертифікат повинен бути заснований на енергетичному аудиті будівель, який підтверджує досягнуту економію енергії. Його слід виготовити після першого опалювального сезону після завершення термомодернізації.
Додаток 2
до Порядку відбору Кінцевих Бенефіціарів
Проекту "Енергоефективність
громадських будівель в Україні"
(підпункт 1 пункту 7)
АНКЕТА
на участь у Проекті "Енергоефективність громадських будівель в Україні"
Проект - це рамкова позика, спрямована на реалізацію проектів термомодернізації громадських будівель. Крім реалізації таких проектів, Програмою допускається фінансування будівельних робіт (включаючи роботи з ремонту пошкоджень, отриманих внаслідок військової агресії Російської Федерації) та впровадження інших заходів, у тому числі для забезпечення потребам пацієнтів та внутрішньо переміщених осіб (ВПО), будівель закладів охорони здоров’я.
Ця Анкета є першим кроком у процесі відбору проектів термомодернізації у рамках реалізації Програми. Наступні кроки передбачають подання більш детальної інформації, включаючи подання необхідних документів (серед іншого проектну документацію), у деяких випадках відвідування будівель, у яких будуть впроваджуватися проекти термомодернізації, тощо.
Перед заповненням анкети необхідно ознайомитися з основними умовами фінансування проектів термомодернізації, зазначеними нижче. Що вичерпнішими будуть відповіді на питання, то меншою є можливість хибного трактування інформації при відборі проектів термомодернізації та необхідності додаткового запиту інформації.
Кінцевими Бенефіціарами Програми можуть бути сільські, селищні, міські, районні ради, а також обласні ради.
Види робіт, які передбачається виконувати в рамках проекту термомодернізації, повинні відповідати діяльності, визначеній в додатку А.1 Технічний опис до Фінансової угоди (Проект "Енерго-ефективність громадських будівель в Україні") між Україною на Європейським інвестиційним банком, ратифікованої Законом України "Про ратифікацію Фінансової угоди (Проект "Енергоефективність громадських будівель в Україні") між Україною та Європейським інвестиційним банком" від 15 липня 2021 року № 1663-IX.
Загальний період погашення позики (з урахуванням пільгового періоду) становить до 20 років.
Пільговий період становить 5 років.
Календарний план реалізації проекту термомодернізації повинен становити не менше одного року та не більше трьох років.
Кожен проект термомодернізації повинен відповідати регіональній чи місцевій програмі з розвитку відповідного сектору, а також бути технічно доцільним, фінансово життєздатним, прийнятним щодо впливу на навколишнє середовище та соціальну сферу.
Попереднє визначення Кінцевих Бенефіціарів для участі в Програмі здійснюється окремо для двох груп Кінцевих Бенефіціарів відповідно до готовності проектної документації за проектами термомодернізації.
До першої групи належать Кінцеві Бенефіціари, які мають готову проектну документацію на проекти термомодернізації. Після відбору та проведення оцінки фінансового стану Кінцеві Бенефіціари з першої групи підписують Угоду про передачу коштів позики з Міністерством фінансів України і Міністерством розвитку громад та територій України та приступають до реалізації проектів термомодернізації.
До другої групи увійдуть Кінцеві Бенефіціари, які не мають готової проектної документації на проекти термомодернізації. Після попереднього відбору вони будуть зобов’язані розробити проектну документацію та подати її на остаточне затвердження. Після затвердження проектної документації та погодження обсягу та умов запозичення для проектів термомодернізації Кінцеві Бенефіціари з другої групи підписують Угоду про передачу коштів позики з Міністерством фінансів України і Міністерством розвитку громад та територій України та приступають до реалізації проектів термомодернізації.
Програма отримує додаткове співфінансування двох грантів ЄС-1:
технічна допомога Інвестиційної платформи сусідства (NIP) ЄС, яка передбачає проведення енергетичних аудитів та розроблення проектної документації для малих міст та територіальних громад, які мають обмежені можливості запозичень;
два інвестиційні гранти, спрямовані на фінансування будівельних робіт (включаючи роботи з ремонту пошкоджень, отриманих внаслідок військової агресії Російської Федерації) у закладах охорони здоров’я за рахунок Технічної допомоги Інвестиційної платформи сусідства (NIP) ЄС (1 млн євро) та інвестиційного гранту Фонду Східноєвропейського партнерства з енергоефективності та довкілля (E5P) (1 млн євро).
Анкета для Кінцевих Бенефіціарів, які подають пропозиції
на отримання коштів позики для реалізації проектів термомодернізації
Інформація про Кінцевого Бенефіціара
Кінцевий Бенефіціар:
Місцезнаходження:
Уповноважений представник Кінцевого Бенефіціара:
Я засвідчую, що відповідно до моєї компетенції, інформація, що включена до цієї Анкети, відображає існуючу ситуацію.
Я підтверджую, що Кінцевий Бенефіціар не є особою, на яку поширюються санкції, як це визначено в Пункті (o) і Визначеннях Фінансової угоди
, не підпадав і не підпадає під санкції будь-якої з організацій, вказаних нижче:
(a) Організація Об’єднаних Націй та будь-яка установа чи особа, яка належним чином призначена, уповноважена Організацією Об’єднаних Націй запроваджувати, керувати, впроваджувати та/або застосовувати санкції;
(b) Європейський Союз та будь-яке агентство чи особа, яка належним чином призначена, уповноважена Європейським Союзом вводити, адмініструвати, впроваджувати та/або застосовувати санкції;
(c) Управління контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США (OFAC), Державний департамент США та/або Міністерство торгівлі Сполучених Штатів.
Підпис:
Прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) представника: Дата:
Контактні дані:
Телефон:
Моб. телефон:
E-mail:
Питання Відповідь
Профіль Кінцевого Бенефіціара
1 Повна назва населеного пункту
2 Загальна кількість населення станом на 01 січня 2022 року
3 Загальна кількість внутрішньо переміщених осіб
4 % внутрішньо переміщених осіб від загальної кількості населення
5 Прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності) особи, відповідальної за заповнення анкети
6 Контактні дані особи, відповідальної за заповнення анкети Місцезнаходження:
Тел.:
e-mail:
7 Рік створення
8 Загальний обсяг бюджету розвитку (прогнозований) 2022:
2023:
2024:
9 Загальний обсяг бюджету (прогнозований), за виключенням трансфертів з інших бюджетів 2022:
2023:
2024:
10 Поточний фінансовий стан Відповідно до Порядку здійснення місцевих запозичень
, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2011 року № 110, наказу Міністерства фінансів України від 22 жовтня 2015 року № 922
"Про затвердження форм розрахунків при здійсненні місцевих запозичень", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 04 листопада 2015 року за № 1354/27799, для погодження комунальних запозичень до Мінфіну надаються такі відомості (показники) та документи:
1) стан місцевого боргового портфеля. Цей пункт містить інформацію щодо усіх запозичень із зазначенням стану їх погашення (окремо для виплати основної суми та процентів) за п’ять років, що передують року подання заявки. Він також містить інформацію про муніципальні гарантії, якщо такі є;
2) підтвердження виконання лімітів заборгованості - як щодо загальної заборгованості, так і щодо обслуговування боргу, згідно зі статтями 18
та 74
Бюджетного кодексу;
3) рішення відповідної ради про запозичення, що містить ключову інформацію про позику, включаючи її мету та форму позики, а також фінансові елементи, такі як: сума, валюта, строк погашення, процентна ставка та частота погашення;
4) рішення відповідної ради про бюджет на поточний рік. Порядком здійснення місцевих запозичень, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 16 лютого 2011 року № 110, передбачено, що якщо в поданому бюджетному рішенні не зазначено позики, на які подається заявка, то подається проект відповідних змін до бюджетного рішення;
5) прогнози бюджету на найближчі два роки. Прогнози бюджету мають бути затверджені виконавчим органом;
6) витяг із звіту про виконання бюджету за минулий рік.
Загальна інформація
11 Загальна характеристика будівель у населеному пункті кількість громадських будівель, які підлягають термомодернізації та братимуть участь у Програмі
12 Частка ВПО серед користувачів соціальних послуг інформація про частку ВПО серед користувачів послуг
13 Пошкодження будівель, отримані внаслідок військової агресії Російської Федерації % витрат, пов’язаних з відновленням будівель, пошкоджених внаслідок військової агресії Російської Федерації від загальної вартості проекту термомодернізації
14 Характеристика систем опалення, що застосовується (джерела енергії та їх ефективність) по можливості надайте загальну схему в окремому файлі довільної форми з назвою файлу в цьому полі
15 Тарифи на енергоносії (електроенергія, теплова енергія, вода тощо), що застосовуються
16 Попередній досвід реалізації інвестиційних проектів, в т. ч. за участі міжнародних фінансових організацій коротко опишіть наявний досвід реалізації інвестиційних проектів
17 Вартість попередніх інвестиційних проектів (з місцевим чи міжнародним фінансуванням) по можливості надайте інформацію по складу і вартості минулих інвестиційних проектів по термомодернізації будівель з фокусом на енергоефективність
18 Результати попередніх інвестиційних проектів (з місцевим чи міжнародним фінансуванням) по можливості надайте інформацію щодо досягнутих результатів (економія енергоносіїв тощо) попередніх інвестиційних проектів та засвоєних уроків
Опис запропонованого проекту термомодернізації (подається за кожною будівлею окремо)
19 Назва та опис запропонованого проекту термомодернізації вкажіть назву та коротко опишіть проект термомодернізації із зазначенням необхідних технічних даних і інформації, яка стосується технології, типу и постачальника обладнання, потужності/розмірів, місцезнаходження; мети та основних цілей, які необхідно досягти в результаті реалізації проекту і т. д.
20 Вид робіт повинні відповідати діяльності, визначеній в додатку А.1
Технічний опис до Фінансової угоди
21 Вплив проекту термомодернізації на довкілля та соціальну сферу коротко опишіть очікуваний вплив від реалізації проекту термомодернізації
22 Кількість населення, що одержать користь від впровадження проекту термомодернізації
23 Характеристика та список будівель, що пропонуються в рамках проекту термомодернізації розташування, тип, площа опалення, характерна енергетична ефективність кВт*год/м-2 та інше
24 Чи входить до складу проекту термомодернізації модернізація системи теплопостачання? система централізованого теплопостачання, підстанції, система автоматичного управління, терморегулюючі клапани, індивідуальні лічильники
25 Чи входить до складу проекту термомодернізації реконструкція інших інженерних мереж (водопостачання, вентиляція, інше)?
26 Оцінка витрат, грн з розбивкою за статтями витрат, в т. ч. на м-2
27 Прогнозована економія енергоносіїв та скорочення викидів СО2 кВт*год/м-2 економія теплової та електричної енергії, економія енергії у %
28 Загальна вартість проекту термомодернізації та структура фінансування (із виокремленням ПДВ) необхідно вказати:
вартість без ПДВ
суму ПДВ
загальну вартість
29 Рентабельність
Період окупності
NPV (IRR)-2
вкажіть джерело інформації - попередні власні оцінки, власні детальні розрахунки, ТЕО чи ін. та додайте відповідні розрахунки
30 Графік реалізації проекту термомодернізації з деталізацією етапів, витрат на їх реалізацію та визначенням строків реалізації, у формі додатку до анкети
31 Відповідність проекту термомодернізації регіональній чи муніципальній програмі розвитку відповідний / не відповідний
Стан готовності
32 Опис наявної розробленої документації опишіть наявність та надайте копії всіх існуючих досліджень та документації стосовно запропонованого проекту термомодернізації:
техніко-економічні обґрунтування
технічні дослідження
звіт з енергетичного аудиту будівель та/або енергетичний сертифікат, виготовлені відповідно до законодавства
бізнес-плани
проектна документація
тощо
33 Плани щодо подальшої реалізації проекту термомодернізації опишіть плани, статус та наявність фінансових ресурсів щодо подальшої розробки проектної та іншої необхідної документації для реалізації проекту термомодернізації
34 Очікувані результати реалізації проекту термомодернізації щодо соціальної доданої вартості надайте інформацію про соціальні та екологічні переваги, досягнуті в результаті впровадження проекту, наприклад, створення нових робочих місць, покращення надання адміністративних послуг, розвиток соціального підприємства, постійне вдосконалення, сталий розвиток, повне відшкодування інвестицій тощо
35 Очікувані результати реалізації проекту термомодернізації для закладу охорони здоров’я: кількість пацієнтів, лікування яких пов’язано з військовою агресією (лікування фізичного та психічного стану), який % від загальної кількості пацієнтів
_________
-1Виділення коштів для проектів термомодернізації Програми залежить від підтвердження Європейською Комісією наявності гарантії ЄС та схвалення керуючими органами Європейського інвестиційного гранту виплати коштів Україні.
-2Для розрахунку періоду окупності використовується формула:
де: CFt - cash flow, грошовий вхідний чи вихідний потік за період t,
R - ставка дисконтування або прибутковість, яка може бути зароблена при альтернативному вкладенні коштів,
t - період часу,
n - кількість періодів.
Додаток 3
до Порядку відбору Кінцевих Бенефіціарів
Проекту "Енергоефективність
громадських будівель в Україні"
(підпункт 2 пункту 7)
ЗВЕДЕНА ІНФОРМАЦІЯ
про проекти термомодернізації, які пропонується для реалізації