• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Мінімальних вимог до енергетичної ефективності будівель

Міністерство розвитку громад та територій | Наказ, Вимоги від 27.10.2020 № 260
Реквізити
  • Видавник: Міністерство розвитку громад та територій
  • Тип: Наказ, Вимоги
  • Дата: 27.10.2020
  • Номер: 260
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство розвитку громад та територій
  • Тип: Наказ, Вимоги
  • Дата: 27.10.2020
  • Номер: 260
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО РОЗВИТКУ ГРОМАД ТА ТЕРИТОРІЙ УКРАЇНИ
НАКАЗ
27.10.2020 N 260
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
18 грудня 2020 р.
за N 1257/35540
Про затвердження Мінімальних вимог до енергетичної ефективності будівель
Відповідно до частини першої статті 6 Закону України "Про енергетичну ефективність будівель", пункту 8 Положення про Міністерство розвитку громад та територій України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 30 квітня 2014 року N 197 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25 вересня 2019 року N 850),
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Мінімальні вимоги до енергетичної ефективності будівель, що додаються.
2. Директорату технічного регулювання у будівництві (Воскобійник О.) разом з Юридичним департаментом (Чепелюк О.) подати цей наказ в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
Перший заступник МіністраВ. Лозинський
ПОГОДЖЕНО:
Т. в. о. Голови Державноїрегуляторної служби УкраїниО. Мірошніченко
Т. в. о. Голови Державногоагентства з енергоефективностіта енергозбереження УкраїниК. Гура
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства розвитку
громад та територій України
27 жовтня 2020 року N 260
Мінімальні вимоги до енергетичної ефективності будівель
I. Загальні положення
1. Ці Мінімальні вимоги встановлено на основі розрахованих для еталонних будівель даних, з урахуванням вимог до теплотехнічних характеристик огороджувальних конструкцій та енергетичної ефективності інженерних систем (у тому числі обладнання) будівель, відповідно до економічно доцільного рівня із врахуванням вартості дисконтованих загальних витрат на здійснення заходів з підвищення рівня енергетичної ефективності відносно розрахункового строку служби кожної еталонної будівлі, та диференціюються залежно від функціонального призначення, висотності будівель та виду будівельних робіт (нове будівництво, реконструкція, капітальний ремонт).
2. Ці Мінімальні вимоги не застосовуються:
при виконанні будівельних робіт з відновлення окремих конструкцій будівель та споруд, з метою ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій (аварій) та відновлення функціонування об'єктів, призначених для забезпечення життєдіяльності населення, без зміни їх геометричних розмірів;
при реконструкції, капітальному ремонті частин будівлі (приміщень чи їх сукупності), які не є її відокремленою частиною.
3. Терміни, що використовуються у цих Мінімальних вимогах, вживаються у таких значеннях:
інженерні системи - системи опалення, вентиляції, кондиціонування, охолодження повітря (у тому числі обладнання);
окремі огороджувальні конструкції - будівельні конструкції, що створюють теплоізоляційну оболонку будівлі для збереження енергії для опалення та/або охолодження приміщень, захисту від кліматичних впливів, поділення будинку на відокремлені частини або приміщення з різними температурними та вологісними умовами експлуатації.
Інші терміни, що використовуються у цих Мінімальних вимогах, вживаються у значеннях, наведених у законах України "Про енергетичну ефективність будівель", "Про регулювання містобудівної діяльності", ДБН А.2.2-3:2014 "Склад та зміст проектної документації на будівництво" та ДБН В 2.6-31:2016 "Теплова ізоляція будівель".
II. Мінімальні вимоги до енергетичної ефективності будівель
1. При новому будівництві, реконструкції, що веде до зміни функціонального призначення будівлі, мінімальною вимогою щодо енергетичної ефективності будівлі є клас "C", розрахунок якого здійснюється згідно з пунктом 1 розділу XII Методики визначення енергетичної ефективності будівель, затвердженої наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлового-комунального господарства від 11 липня 2018 року N 169, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 16 липня 2018 року за N 822/32274 (далі - Методика визначення енергетичної ефективності будівель).
2. При реконструкції, капітальному ремонті будівель в цілому або їх відокремлених частин мінімальною вимогою є виконання умови:
ЕРuseЈ 1,2 ґ ЕРр,(1)
де:
ЕРuse- загальний показник питомого енергоспоживання при опаленні та охолодженні, кВтґгод/м-2, (кВтґгод/м-3), що розраховується за Методикою визначення енергетичної ефективності будівель;
ЕРр- граничне значення питомого енергоспоживання при опаленні та охолодженні житлових та громадських будівель, кВтґгод/м-2, (кВтґгод/м-3), що наведене у додатку до цих Мінімальних вимог.
У разі відсутності системи охолодження в будівлі визначення питомого енергоспоживання при охолодженні здійснюється згідно з пунктом 4 розділу VI Методики визначення енергетичної ефективності будівель.
3. При реконструкції, капітальному ремонті, визначених проектною документацією частин будівлі (окремих огороджувальних конструкцій в цілому), мінімальною вимогою є виконання умови:
RСуммпрі Rq min,(2)
де:
RСуммпр- приведений опір теплопередачі огороджувальної конструкції, м-2ґК/Вт, що визначається згідно з ДБН В.2.6-31:2016 "Теплова ізоляція будівель" (далі - ДБН В.2.6-31);
Rq min- мінімально допустиме значення опору теплопередачі, м-2ґК/Вт, що визначається згідно з ДБН В.2.6-31.
Мінімальні вимоги щодо енергетичної ефективності встановлюються в обсязі проектних рішень, необхідних для виконання відповідних робіт, як мінімально допустимі значення опору теплопередачі огороджувальних конструкцій Rq min, що визначаються згідно з ДБН В.2.6-31 для відповідної температурної зони.
До окремих огороджувальних конструкцій теплоізоляційної оболонки відносяться зовнішні стіни, внутрішні стіни та перекриття, що розмежовують опалювальні та неопалювальні об'єми, стіни нижче рівня ґрунту, підлоги по ґрунту, перекриття неопалювальних горищ, перекриття над проїздами та неопалювальними підвалами, покриття різних типів, світлопрозорі конструкції, зовнішні двері.
4. Мінімальною вимогою до енергоефективності інженерних систем є клас енергоефективності технічного оснащення, автоматизації, моніторингу й управління інженерних систем (відповідно до ДБН В.2.5-67:2013 "Опалення, вентиляція та кондиціонування"), який приймається не нижче класу енергоефективності будівлі.
При реконструкції, капітальному ремонті окремих елементів інженерних систем мінімальні вимоги встановлюються в обсязі проектних рішень, необхідних для виконання таких робіт.
Досягнення мінімальних вимог до енергоефективності інженерних систем при приєднанні системи водяного опалення будь-якого класу енергоефективності передбачає застосування автоматичного регулювання теплового потоку в залежності від погодних умов.
Т. в. о. генерального директораДиректорату технічногорегулювання у будівництвіО. П. Воскобійник
Додаток
до Мінімальних вимог енергетичної ефективності будівель
(пункт 2 розділу II)
Граничне значення питомого енергоспоживання при опаленні та охолодженні житлових та громадських будівель
N з/пВид будівлі (еталонні будівлі)Граничне значення питомого енергоспоживання будівель при опаленні та охолодженні, ЕРр, кВтґгод/м2[кВтґгод/м3], для температурної зони України
III
1Будівлі житлові (поверховість):
від 1 до 3120110
від 4 до 98575
від 10 до 167570
17 і більше7065
2Громадські будівлі (поверховість):
від 1 до 3[38Lbci+ 15][34Lbci+ 13]
від 4 до 9[30][25]
10 і більше[25][20]
3Окремі типи громадських будівель:
3.1Будівлі готельні57Lbci+ 6050Lbci+ 55
3.2Будівлі закладів освіти[55Lbci+ 24][52Lbci+ 23]
3.3Будівлі закладів дошкільної освіти[32][28]
3.4Будівлі закладів охорони здоров'я[30][26]
3.5Будівлі торгівельні[33Lbci+ 17][26Lbci+ 15]
Примітка:Lbci- коефіцієнт компактності будівлі, м-1, знаходиться згідно з ДБН В.2.6-31:2016 "Теплова ізоляція будівель".