• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку обміну інформацією між Міністерством фінансів України та Пенсійним фондом України для здійснення верифікації та моніторингу державних виплат

Пенсійний фонд України  | Постанова, Порядок від 12.10.2020 № 19-1
Реквізити
  • Видавник: Пенсійний фонд України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 12.10.2020
  • Номер: 19-1
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Пенсійний фонд України
  • Тип: Постанова, Порядок
  • Дата: 12.10.2020
  • Номер: 19-1
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
12.10.2020 № 19-1
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 жовтня 2020 р.
за № 1069/35352
Про затвердження Порядку обміну інформацією між Міністерством фінансів України та Пенсійним фондом України для здійснення верифікації та моніторингу державних виплат
Відповідно до пунктів 9, 10 Положення про Пенсійний фонд України, затвердженого постановою :Кабінету Міністрів України від 23 липня 2014 року № 280 (із змінами), правління Пенсійного фонду України
ПОСТАНОВЛЯЄ
1. Затвердити Порядок обміну інформацією між Міністерством фінансів України та Пенсійним фондом України для здійснення верифікації та моніторингу державних виплат, що додається.
2. Визнати такою, що втратила чинність, постанову правління Пенсійного фонду України від 04 жовтня 2017 року № 21-1 "Про затвердження Порядку обміну інформацією між Міністерством фінансів України та Пенсійним фондом України для здійснення верифікації і моніторингу достовірності інформації, поданої фізичними особами", зареєстровану у Міністерстві юстиції України 06 грудня 2017 року за № 1473/31341.
3. Юридичному департаменту (Рябцева Т.) разом з Департаментом інформаційних систем та електронних реєстрів (Малецький О.) подати цю постанову на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Ця постанова набирає чинності з дня її офіційного опублікування.
Голова правлінняЄ. Капінус
ПОГОДЖЕНО:

Перший заступник Міністра
цифрової трансформації України

Голова Державної служби спеціального зв’язку
та захисту інформації України

Міністр соціальної політики України



О. Вискуб


Ю. Щиголь

М. Лазебна
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
фінансів України
12 жовтня 2020 року № 608
Постанова правління
Пенсійного фонду України
12 жовтня 2020 року № 19-1
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 жовтня 2020 р.
за № 1069/35352
ПОРЯДОК
обміну інформацією між Міністерством фінансів України та Пенсійним фондом України для здійснення верифікації та моніторингу державних виплат
І. Загальні положення
1. Цей Порядок розроблено з метою визначення механізму обміну інформацією між Міністерством фінансів України та Пенсійним фондом України для здійснення верифікації та моніторингу державних виплат відповідно до Закону України "Про верифікацію та моніторинг державних виплат" , постанови Кабінету Міністрів України від 18 лютого 2016 року № 136 "Про затвердження Порядку здійснення верифікації та моніторингу державних виплат" (далі - постанова № 136).
2. У цьому Порядку терміни вживаються у значеннях, наведених у законах України "Про верифікацію та моніторинг державних виплат", "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування", "Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах", "Про електронні довірчі послуги", постановах Кабінету Міністрів України від 08 вересня 2016 року № 606 "Деякі питання електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів", від 14 травня 2015 року № 303 "Деякі питання організації міжвідомчого обміну інформацією в Національній системі конфіденційного зв’язку", постанові № 136.
3. Суб’єктами інформаційного обміну відповідно до цього Порядку є Міністерство фінансів України та Пенсійний фонд України.
4. Інформаційна взаємодія між суб’єктами інформаційного обміну здійснюється на центральному рівні в електронній формі засобами системи електронної взаємодії державних електронних інформаційних ресурсів із застосуванням засобів технічного та криптографічного захисту інформації відповідно до Закону України "Про захист інформації в інформаційно-телекомунікаційних системах" .
У разі відсутності технічної можливості передачі даних з використанням каналів зв’язку системи, визначеної в абзаці першому цього пункту, інформаційна взаємодія суб’єктів інформаційного обміну може здійснюватися з використанням інших інформаційно-телекомунікаційних систем із застосуванням у них відповідних комплексних систем захисту інформації з підтвердженою відповідністю за результатами державної експертизи в порядку, встановленому законодавством.
До впровадження суб’єктами інформаційного обміну комплексної системи захисту інформації з підтвердженою відповідністю обмін інформацією може здійснюватися у тестовому режимі.
Інформаційний обмін між суб’єктами інформаційного обміну здійснюється з дотриманням вимог Закону України "Про електронні довірчі послуги" . Криптографічний захист інформації забезпечується шифруванням відкритим ключем відповідальної особи отримувача, а цілісність даних - накладенням кваліфікованого електронного підпису або печатки відправника.
5. Структура, формат та строки передачі файлів, які містять інформацію, що передається відповідно до цього Порядку, вимоги до захисту та обсягів інформації, процедури взаємодії інформаційних систем та зміни до них визначаються суб’єктами інформаційного обміну шляхом прийняття спільних рішень, які оформлюються окремим протоколом, підготовленим на підставі цього Порядку (далі - Протокол) та/або договорами про інформаційну взаємодію.
Суб’єкти інформаційного обміну є відповідальними за своєчасність та повноту надання достовірної інформації.
II. Вимоги щодо організації інформаційного обміну
1. У процесі інформаційного обміну суб’єкти інформаційного обміну здійснюють контроль щодо:
коректності інформації та її відповідності структурі та формату файлів, що встановлені Протоколом та/або договорами про інформаційну взаємодію;
повноти інформації за її складовими частинами.
2. Інформаційний oбмін вважається завершеним у разі, якщо отримувач інформації протягом одного робочого дня надає іншій стороні підтвердження про її прийняття або неприйняття з відповідним обґрунтуванням.
Суб’єкт інформаційного обміну не пізніше наступного робочого дня після отримання повідомлення про неприйняття інформації розглядає обґрунтування щодо її відхилення, усуває недоліки та передає скориговану інформацію протягом десяти робочих днів.
3. Суб’єкти інформаційного обміну здійснюють ведення електронних журналів обміну інформацією.
III. Інформація, що надсилається суб’єктами інформаційного обміну
1. Інформація, яка передається Пенсійним фондом України до Міністерства фінансів України, включає:
щомісячну інформацію з реєстру застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі - реєстр застрахованих осіб) про нарахування та/або виплату пенсії, що містить персональні дані одержувача пенсійної виплати, її складові та інформацію для її нарахування, що надається щомісяця не пізніше 08 числа місяця, наступного за звітним;
інформацію про опрацювання рекомендацій Міністерства фінансів України та прийнятих органами Пенсійного фонду України на їх підставі рішень, що надається протягом п’яти робочих днів з дня їх прийняття;
інформацію про застрахованих осіб - одержувачів державної виплати з реєстру застрахованих осіб на запити Міністерства фінансів України, що надається протягом 10-ти робочих днів з дня надходження запиту.
2. Інформація, яка передається Міністерством фінансів України до Пенсійного фонду України, включає:
рекомендації за результатами верифікації державних виплат, що надаються до 25-го числа кожного місяця, що настає після отримання інформації від Пенсійного фонду України щодо нарахування та/або виплати пенсії;
запити про надання Пенсійним фондом України інформації про застрахованих осіб - одержувачів державної виплати з реєстру застрахованих осіб.
Якщо день надання інформації припадає на вихідний, святковий або інший неробочий день, інформація надається в перший за ним робочий день.
IV. Захист та використання інформації
1. Для захисту інформації під час її передавання відповідно до цього Порядку застосовуються засоби технічного та криптографічного захисту інформації, що мають сертифікат відповідності або позитивний експертний висновок за результатами державної експертизи в сфері захисту інформації.
2. Міністерство фінансів України забезпечує захист отриманої інформації в Інформаційно-аналітичній платформі електронної верифікації та моніторингу та встановлює порядок доступу користувачів до інформації в платформі, а також повідомляє Пенсійний фонд України про виявлені факти несанкціонованих дій щодо інформації в платформі відповідно до законодавства.
3. Інформація, що надається, обробляється з урахуванням вимог законодавства про захист персональних даних та використовується Міністерством фінансів України виключно з метою виконання обов’язків, покладених на Міністерство фінансів України відповідно до Закону України "Про верифікацію та моніторинг державних виплат" , постанови № 136, і не може бути передана третій стороні, якщо інше не передбачено законодавством.
Директор
Департаменту забезпечення
координаційно-моніторингової
роботи Міністерства
фінансів України




Ю. Конюшенко
Директор Департаменту
інформаційних систем
та електронних реєстрів
Пенсійного фонду України



О. Малецький