• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку використання квартирного майна у Міністерстві оборони України та Збройних Силах України

Міністерство оборони України  | Наказ, Вимоги, Норми, Порядок від 30.01.2019 № 34
Реквізити
  • Видавник: Міністерство оборони України
  • Тип: Наказ, Вимоги, Норми, Порядок
  • Дата: 30.01.2019
  • Номер: 34
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство оборони України
  • Тип: Наказ, Вимоги, Норми, Порядок
  • Дата: 30.01.2019
  • Номер: 34
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
30.01.2019 № 34
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
22 лютого 2019 р.
за № 186/33157
( Наказ із змінами внесеними Наказом Міністерства оборони України № 12 від 18.01.2021 )
Про затвердження Порядку використання квартирного майна у Міністерстві оборони України та Збройних Силах України
Відповідно до пункту 15 Положення про порядок обліку, зберігання, списання та використання військового майна у Збройних Силах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04 серпня 2000 року № 1225 , з метою впорядкування організації забезпечення, створення, утримання і використання квартирного майна в Міністерстві оборони України та Збройних Силах України
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок використання квартирного майна у Міністерстві оборони України та Збройних Силах України, що додається.
2. Головному квартирно-експлуатаційному управлінню Збройних Сил України забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
3. Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Міністр оборони УкраїниС. Полторак
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
оборони України
30 січня 2019 року № 34
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
22 лютого 2019 р.
за № 186/33157
ПОРЯДОК
використання квартирного майна у Міністерстві оборони України та Збройних Силах України
I. Загальні положення
1. Цей Порядок встановлює механізм використання квартирного майна у Міністерстві оборони України та Збройних Силах України, правила його постачання, експлуатації, зберігання, створення та поновлення (заміни), номенклатуру та строки служби, норми забезпечення, особливості обліку та списання.
2. У цьому Порядку терміни вживаються в таких значеннях:
використання квартирного майна - експлуатація квартирного майна згідно з функціональним призначенням та проведення необхідних заходів щодо збереження його стану;
запаси поточного забезпечення - запаси квартирного майна у квартирно-експлуатаційних органах та безпосередньо у військових частинах, які утримуються для забезпечення поточних потреб військових частин;
інше майно квартирно-експлуатаційного забезпечення - тверде котельне паливо (дрова, вугілля);
казармений інвентар - умивальники переносні, ставниці для зброї, столи для чищення зброї, полиці туалетні, дзеркала, сейфи, шафи та скриньки металеві (для документів), підставки різні;
категорія квартирного майна - умовна облікова характеристика майна відповідно до технічного (якісного) стану майна та потреби у проведенні його ремонту, списання;
майно для облаштування польових таборів - печі обігрівальні, ліжка польові розкладні (брезентові), меблі похідні складані, скриньки металеві;
меблі - стільці, столи, шафи, ліжка, дивани, лави, крісла тощо;
непорушні запаси - запаси квартирного майна, що накопичуються в мирний час у квартирно-експлуатаційних органах та військових частинах і призначені для забезпечення мобілізаційного та оперативного розгортання військових частин;
непридатний стан квартирного майна - якісний (технічний) стан, за якого майно неможливо використовувати за цільовим та функціональним призначенням;
об’єкт інфраструктури - казармений фонд, житловий фонд, об’єкти соціально-культурного призначення;
освітлювальні прилади - лампи, ліхтарі усіх видів;
сховище - спеціально визначені й обладнані складське приміщення, критий чи відкритий майданчик, що призначені для зберігання майна відповідно до встановлених норм зберігання і розміщуються в межах огородженої території, що знаходиться під охороною.
Терміни "квартирне майно", "військова частина", "квартирно-експлуатаційні органи", "передислокація та переміщення військової частини" вживаються у значеннях, наведених у Положенні про організацію квартирно-експлуатаційного забезпечення Збройних Сил України, затвердженому наказом Міністерства оборони України від 03 липня 2013 року № 448, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 13 вересня 2013 року за № 1590/24122 (зі змінами) (далі - Положення про організацію квартирно-експлуатаційного забезпечення).
3. Забезпечення квартирним майном військових частин полягає у забезпеченні їх:
меблями, казарменим інвентарем;
освітлювальними приладами, майном для облаштування польових таборів;
іншим майном квартирно-експлуатаційного забезпечення.
4. Забезпечення квартирним майном поточних та непорушних запасів здійснюють квартирно­експлуатаційні органи Збройних Сил України відповідно до Номенклатури та Норм забезпечення, визначених у додатках 1-3 до цього Порядку.
Квартирно-експлуатаційні органи організовують забезпечення військових частин запасами поточного забезпечення та непорушними запасами квартирного майна.
У першу чергу квартирним майном забезпечуються об’єкти капітального будівництва.
5. Командири військових частин забезпечують організацію правильної експлуатації, своєчасного ремонту квартирного майна, його зберігання та обліку.
II. Забезпечення військових частин запасами поточного забезпечення
1. Центральне управління інженерно-інфраструктурного забезпечення Командування Сил логістики Збройних Сил України (далі - ЦУІІЗ КСЛ ЗСУ) в установленому законодавством порядку виділяє квартирне майно та кошти на його придбання Київському квартирно-експлуатаційному управлінню, квартирно-експлуатаційним відділам, частинам (районів), Центру забезпечення службової діяльності Міністерства оборони та Генерального штабу Збройних Сил України для забезпечення військових частин (підрозділів) запасами поточного забезпечення за територіальною належністю.
( Пункт 1 в редакції Наказу Міністерства оборони Укра № 12 від 18.01.2021 )
2. Заявки на квартирне майно розробляються на наступний (плановий) рік та подаються до довольчих квартирно-експлуатаційних органів за розпорядженням начальника ЦУІІЗ КСЛ ЗСУ разом з матеріалами планової щорічної інвентаризації квартирного майна та встановленими законодавством звітами (донесеннями).
3. Зарахування на забезпечення квартирним майном військових частин, які мають відомчий код розпорядника (одержувача) бюджетних коштів і права самостійного ведення фінансово-господарської діяльності, здійснюється квартирно-експлуатаційними органами відповідно до вимог Положення про організацію квартирно-експлуатаційного забезпечення.
4. Визначення потреби військових частин у запасах поточного забезпечення здійснюється з урахуванням наявних об’єктів та штатної чисельності особового складу військової частини у мирний час.
Військові частини погоджують розрахунки в потребі запасів поточного забезпечення з довольчими квартирно-експлуатаційними органами.
5. Забезпечення іншим майном квартирно-експлуатаційного забезпечення на мирний час здійснюється відповідно до вимог Положення про організацію квартирно-експлуатаційного забезпечення.
6. Забезпечення квартирним майном об’єктів інфраструктури капітального будівництва (реконструкції) здійснюється квартирно-експлуатаційними органами в установленому законодавством порядку.
III. Організація створення, накопичення, зберігання, поновлення непорушних запасів квартирного майна
1. Порядок організації створення, накопичення, поновлення та поповнення непорушних запасів квартирного майна (далі - майно НЗ) встановлюється відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 28 липня 2006 року № 1041-012 з урахуванням особливостей, визначених цим Порядком.
Потреба у майні НЗ для військових частин визначається відповідно до Норм забезпечення квартирним майном непорушного запасу під час мобілізаційного та оперативного розгортання військових частин, визначених у додатку 3 до цього Порядку.
Планування забезпечення майном НЗ військових частин здійснюється ЦУІІЗ КСЛ ЗСУ згідно з Номенклатурою, встановленою цим Порядком, на підставі потреби, визначеної квартирно-експлуатаційними органами, службами (відділами) військових частин.
Дані щодо потреби у майні НЗ надаються до ЦУІІЗ КСЛ ЗСУ в установленому законодавством порядку через визначені квартирно-експлуатаційні органи.
Планування створення (накопичення) майна НЗ здійснюється на підставі донесень про наявність та потребу у майні НЗ в установленому законодавством порядку.
2. Військові частини під час мобілізаційного та оперативного розгортання забезпечуються освітлювальними приладами та майном для облаштування польових таборів за Нормами, визначеними цим Порядком.
3. Забезпечення іншим майном квартирно-експлуатаційного забезпечення здійснюється квартирно-експлуатаційними органами в першу чергу за рахунок палива, що зберігається в непорушних запасах на складах квартирно-експлуатаційних органів, та палива, що знаходиться на поточному забезпеченні, відповідно до Норм, визначених цим Порядком, та згідно з нормами, встановленими наказом Міністерства оборони України від 19 жовтня 2018 року № 524 "Про затвердження Порядку визначення об’єктивно необхідної кількості палива на господарсько-побутові потреби у Збройних Силах України", зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 12 листопада 2018 року за № 1280/32732.
У подальшому забезпечення іншим майном квартирно-експлуатаційного забезпечення військових частин проводиться в межах потреби, визначеної квартирно-експлуатаційними органами.
4. Організація зберігання майна НЗ здійснюється відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 28 липня 2006 року № 1041-012 та Вимог до зберігання окремо визначених непорушних запасів квартирного майна на складах військових частин, визначених у додатку 4 до цього Порядку.
Квартирне майно, що належить до НЗ, зберігати на відкритому повітрі (навіть тимчасово) забороняється, крім іншого майна квартирно-експлуатаційного забезпечення.
Майно НЗ у сховищі має зберігатися на стелажах, настилах (підкладках), у шафах або ящиках, що забезпечуватимуть вентиляцію та не допускатимуть зволоження, які мають бути розташовані на висоті не менше ніж 8 см від підлоги. Поміж рядів однорідних предметів, укладених на стелажі пачками або в’язками, залишаються проміжки завширшки 15 см. У разі зберігання майна на настилах висота штабеля і число горизонтальних рядів у штабелі визначаються залежно від ваги і розмірів предметів, які укладаються. Для стійкості штабелі мають бути правильної форми з додержанням чіткої вертикальності предметів, які укладаються.
Сховище, в якому відносна вологість повітря постійно більше ніж 80 %, вважається вологим і зберігання в ньому майна НЗ забороняється.
5. Під час закладання нового майна НЗ на зберігання обов’язкове дотримння таких вимог:
1) майно НЗ має зберігатися в окремому від майна поточного забезпечення приміщенні;
2) майно НЗ має бути придатним до застосування (використання) за цільовим призначенням, очищеним від пилу, бруду;
3) є неприпустимим:
вплив кислот, лужних солей та їх парів на майно НЗ;
поява конденсату під час переміщення майна НЗ у сховищі.
6. Вугілля всіх марок зберігається відкрито в штабелях.
Строк зберігання кам’яного вугілля залежно від його якості (марки) становить від 6 до 24 місяців.
7. Дрова зберігаються тільки в штабелях. Для забезпечення належної вентиляції та зручності огляду дров між двома рядами залишаються проходи завширшки не менше ніж 0,8 м, а між двома штабелями - проїзди з обох сторін завширшки по 6 м. Висота кладки дров у штабелі - не більше ніж 3 м.
Під час зберігання на складах дров не допускається їх зволоження. Для запобігання появі гнилі, плісняви й грибка штабелі дров розміщують так, щоб забезпечити наскрізне (протягове) провітрювання і максимальне потрапляння на дрова сонячних променів. Дрова складаються в штабелі на ділянці складу, очищеній від залишків кори, трісок і бруду. Для захисту дров від проникнення вологи й ураження гниллю штабелі викладаються на підкладках з непошкоджених жердин і полін.
Дрова з грибком підлягають негайному вилученню з території складу і спалюванню для запобігання ураженню грибком інших дров на складі.
На кожний штабель дров складається паспорт із зазначенням номера штабеля, породи деревини, кількості складських кубічних метрів, часу прибуття дров та рівня їх вологості.
8. Збереження майна НЗ у військових частинах забезпечують командири (начальники).
9. Квартирне майно зберігається у непорушних запасах відповідно до штатно-табельної потреби та Норм, встановлених цим Порядком, і обліковується в комплектах, штуках, одиницях, тоннах.
Для забезпечення мобілізаційного та оперативного розгортання військових частин, забезпечення поповнення витрат та втрат квартирного майна, у тому числі й того, що непридатне для подальшого використання, в НЗ утримується визначений перелік предметів квартирного майна, які є основними і враховуються як розрахунково-постачальні одиниці.
Основний перелік предметів включає:
освітлювальні прилади;
майно для облаштування польових таборів;
інше майно квартирно-експлуатаційного забезпечення.
Решта квартирного майна зберігається в НЗ у кількості, яка визначена штатно-табельною потребою та нормами забезпечення.
Запаси квартирного майна для поповнення витрат і втрат створюються у розмірі 15 % штатної чисельності військової частини воєнного часу.
10. Поновлення майна НЗ здійснюється в установленому законодавством порядку.
IV. Порядок обліку, звітності та списання квартирного майна
1. Облік квартирного майна ведеться відповідно до Інструкції з обліку військового майна у Збройних Силах України, затвердженої наказом Міністерства оборони України від 17 серпня 2017 року № 440, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27 вересня 2017 року за № 1192/31060 (далі - Інструкція з обліку військового майна), та Положення про організацію квартирно-експлуатаційного забезпечення.
2. Якісний (технічний) стан квартирного майна (крім іншого майна квартирно-експлуатаційного забезпечення) обліковується за категоріями:
перша - нове квартирне майно, яке не було в експлуатації;
друга - технічно справне квартирне майно, яке придатне до використання за призначенням;
третя - квартирне майно, яке потребує ремонту;
четверта - не встановлюється;
п’ята - квартирне майно, яке непридатне до подальшого використання за прямим призначенням та не підлягає ремонту.
3. Перелік основних зразків квартирного майна, облік якого ведеться у ЦУІІЗ КСЛ ЗСУ, визначається та затверджується начальником ЦУІІЗ КСЛ ЗСУ.
4. Облік квартирного майна полягає в оформленні всіх операцій, пов’язаних із рухом, зміною якісного (технічного) стану квартирного майна, за встановленими формами документів і здійсненні своєчасних, повних, достовірних записів у книгах (картках) обліку (на електронних регістрах з використанням електронно-обчислювальної техніки) відповідно до Інструкції з обліку військового майна.
5. Інвентаризація квартирного майна військових частин та оформлення її результатів здійснюються в установленому законодавством порядку.
6. Списання квартирного майна, яке стало непридатним до подальшого використання або ремонт якого економічно недоцільний, а також втраченого здійснюється відповідно до Порядку списання військового майна у Збройних Силах України, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 12 січня 2015 року № 17, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 31 січня 2015 року за № 118/26563 (зі змінами).
7. Вичерпання встановлених строків служби квартирного майна не може бути підставою для списання, якщо воно за своїм якісним (технічним) станом придатне до подальшого використання за прямим призначенням.
Начальник Головного
квартирно-експлуатаційного
управління
Збройних Сил України
полковник




О. Галушко
Додаток 1
до Порядку використання
квартирного майна
у Міністерстві оборони України
та Збройних Силах України
(пункт 4 розділу I)
НОМЕНКЛАТУРА ТА СТРОКИ
служби квартирного майна у Міністерстві оборони України та Збройних Силах України
№ з/пНайменування квартирного майнаСтрок використання в рокахПримітки
1234
Меблі, казармений інвентар
1Антресолі10
2Банкетки усіх видів10
3Вішалки настінні усіх видів10
4Вішалка гардеробна (консольна)10
5Вішалка стояча дерев’яна на 5-10 гачків10
6Вішалка металева стояча на 5-10 гачків10
7Дивани м’які усіх видів10
8Дзеркала настінні усіх видів10
9Дзеркало-трюмо10
10Дошка класна настінна (переносна)10
11Трибуни усіх видів10
12Дошка для прасування2
13Крісло офісне усіх видів6
14Крісло клубне10
15Крісло м’яке10
16Стільці усіх видів8
17Кушетки усіх видів10
18Ліжко двоярусне армійського типу "А" (ліжко розбірне)10
19Ліжка побутові усіх видів10
20Лавки усіх видів8
21Підставки усіх видів10
22Полиця для книжок10
23Полиці туалетні з дзеркалами усіх видів10
24Пенали кухонні усіх видів10
25Сейфи усіх видівдо зносу
26Ставниця для зброї10
27Стелаж бібліотечний10
28Стіл для засідань10
29Стіл для телефонів10
30Стіл для чищення зброї10
31Стіл журнальний10
32Столи обідні усіх видів8
33Стіл палатний10
34Столи для обладнання робочих місць усіх видів10
35Стіл для карт10
36Стіл круглий10
37Стіл для нарад10
38Стіл-пульт оперативного чергового10
39Табурети усіх видів8
40Тумбочки усіх видів8
41Тумба і місце днювального10
42Тумбочка під телевізор10
43Шафи для одягу (платтяні) усіх видів10
44Шафа універсальна для зберігання майна роти та особистих речей військовослужбовців10
45Шафа книжкова10
46Шафа канцелярська10
47Шафа кухонна10
48Шафи металеві усіх видівдо зносу
49Шафа настінна для фурнітури10
50Вбудовані шафи10
51Шафа господарча10
52Шафа комбінована (платтяна та книжкова)10
53Скринька металевадо зносу
54Шафа приліжкова з полицями10
55Кухонний гарнітур10
56Шафа для зберігання курток утеплених, головних уборів, шоломів кевларових, речових мішків та індивідуальних засобів хімічного захисту10
Освітлювальні прилади
57Лампи, ліхтарі усіх видівдо зносу
Майно для облаштування польових таборів
58Печі металеві всіх видів10
59Піч чавунна ПОВ-5715
60Розкладачка (брезентова)5
61Ліжко польове розкладне типу "П"10
62Ліжко розкладне з дюралюмінієвих труб7
Меблі похідні складані
63Стіл розкладний8
64Табурет розкладний8
__________
Примітка.
Строки служби квартирного майна, яке не увійшло до цієї Номенклатури, але знаходиться у користуванні, обраховуються квартирно-експлуатаційними органами відповідно до аналогічних найменувань, що перелічені у цій Номенклатурі.
Начальник Головного
квартирно-експлуатаційного
управління
Збройних Сил України
полковник




О. Галушко
Додаток 2
до Порядку використання
квартирного майна
у Міністерстві оборони України
та Збройних Силах України
(пункт 4 розділу I)
НОРМИ
забезпечення військових частин квартирним майном поточних запасів
№ з/пНайменування квартирного майнаНа яку кількість військовослужбовців (приміщень) розрахованоКількість за визначеними нормами, шт.Примітка
12345
I. КАЗАРМИ ДЛЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ СТРОКОВОЇ СЛУЖБИ І КУРСАНТІВ ВИЩИХ ВІЙСЬКОВИХ НАВЧАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ
1Кімната традицій
Стіл універсальнийНа кімнату традицій5-8Залежно від чисельності підрозділу та площі приміщення
Стілець напівм’якийТе саме20-30
Шафа канцелярськаНа кімнату традицій1-2
Дошка класна настіннаТе саме1
Підставка під телевізорТе саме1
ТрибунаТе саме1
2Спальне приміщення для особового складу
Ліжко розбірне типу "А" (ліжко-місце)На 1 військовослужбовця1
Тумбочка приліжковаНа 1 військовослужбовця1
ТабуреткаНа 1 військовослужбовця1
Стілець напівм’якийНа 1 курсанта1
Тумбочка приліжковаТе саме1Для чергового по роті
Стілець напівм’якийТе саме1
Стіл універсальнийТе саме1
Підставка під телевізорТе саме1
3Кімната командира роти
Стіл письмовий однотумбовийНа приміщення1
Стілець напівм’якийТе саме5
Шафа канцелярськаТе саме1
Шафа для одягуТе саме1
Вішалка настінна на 5 гачківТе саме1
Шафа металева мала з підставкоюТе саме1
4Кімната командирів взводів
Стіл письмовий однотумбовийНа приміщення3-4Залежно від чисельності осіб
Стілець напівм’якийТе саме6-8
Шафа канцелярськаНа приміщення1
Шафа для одягуТе саме1
Вішалка настінна на 5 гачківТе саме1
Шафа металева чотирьохчарунковаТе саме1
5Кімната командира батальйону, заступників командира батальйону
Стіл письмовийНа кімнату1
Стіл приставнийТе саме1
Стілець напівм’якийТе саме7
Сейф з підставкоюТе саме1Для командира батальйону
Шафа металева мала з підставкоюТе саме1Для заступника командира батальйону, начальника штабу
Шафа канцелярськаТе саме1
Вішалка настінна на 5 гачківТе саме1
Шафа для одягуТе саме1
Підставка під телевізорТе саме1
6Кімната штабу батальйону
Стіл письмовийНа кімнату2-4Залежно від площі приміщення
Шафа канцелярськаТе саме2Те саме
Стілець напівм’якийТе саме3-6
Шафа металева мала з підставкоюТе саме1
Вішалка металева стояча на 5-10 гачківТе саме1
7Кімната підготовки до занять, для проведення нарад
Стіл універсальнийНа кімнату5-10Для штабу батальйону
Стілець напівм’якийТе саме10-20
8Кімната для занять сержантів і старшин
Стіл універсальнийНа кімнату4-10Залежно від площі приміщення
Стілець напівм’якийНа кімнату8-20Те саме
Стіл письмовий однотумбовийТе саме1Для керівника занять
Стілець напівм’якийТе саме1Те саме
Дошка класна настіннаТе саме1
Шафа канцелярськаТе саме1
9Кімната для зберігання (чищення) зброї
Ставниця для зберігання зброї, гніздоНа 1 особу1
Стіл для чищення зброїНа роту3-4
Скринька металеваТе саме1Для зберігання боєприпасів
10Кімната для зберігання майна роти та особистих речей військовослужбовців Дозволяється обладнувати стаціонарними стелажами, вбудованими шафами та вішалками
Шафа універсальна для зберігання майна роти та особистих речей військовослужбовцівНа 8 осіб1
Стіл універсальний військовийНа кімнату1
ТабуреткаТе саме1
Тумбочка приліжковаТе саме1
11Кімната (місце) для паління, чищення взуття
Підставка для чищення взуття на 6 місцьНа кімнату2
12Кімната побутового обслуговування
Дзеркало настіннеНа кімнату3
Полиця для голінняТе саме2
Дошки для прасуванняНа кімнату2-3Залежно від площі приміщення
Стіл для ремонту взуттяТе саме1
Шафа настінна для фурнітуриТе саме1
ТабуреткаТе саме5-7
Табуретка для чоботаряТе саме1
ТумбочкаТе саме1
13Коридор Дозволяється обладнувати вішалками настінними із розрахунку 2 гачки на 1 особу
Шафа для зберігання курток утеплених, головних уборів, шоломів кевларових, речових мішків, індивідуальних засобів хімічного захистуНа 10 осіб1
Тумба і місце днювальногоНа коридор1
Дзеркало настіннеТе саме1
14Кімната для вмивання
Вішалка для рушниківНа 7 осіб1
Дзеркало настіннеТе саме1
15Переддушова
Лава господарськаНа 1 особу0,8 пог. м
Вішалка, гачкиНа душову сітку3
__________
Примітки:
1. Ці Норми розповсюджуються на казарми, призначені під розміщення військовослужбовців строкової служби (солдатів, матросів, сержантів, старшин, курсантів військових частин), а також курсантів вищих військових навчальних закладів Збройних Сил України.
2. Управління штабів батальйонів, командири рот (взводів) забезпечуються скриньками металевими для зберігання документації під час польових виходів та виконання завдань за призначенням.
3. Для прийому поповнення, забезпечення навчальних зборів військовозобов’язаних запасу, студентів закладів вищої освіти, запрошених на навчальні збори та інші заходи, військовим частинам за погодженням з довольчим квартирно-експлуатаційним органом дозволяється мати запас казармених меблів другої категорії (ліжка, тумбочки, табуретки) понаднормово в розмірі 25 % штатної чисельності військовослужбовців.
II. ВІЙСЬКОВІ ЇДАЛЬНІ
16Гарячий цех і роздавальна
ТабуретНа 1 кухаря1
Вішалка для рушниківНа цех1
17М’ясний цех
ТабуретНа цех2
Вішалка для рушниківТе саме1
18Рибний цех
ТабуретНа цех2
Вішалка для рушниківТе саме1
19Овочевий цех
ТабуретНа цех2
Вішалка для рушниківТе саме1
20Мийка для миття кухонного посуду Обладнується стелажами для зберігання посуду
Вішалка для рушниківНа мийку1
21Мийка для миття столового посуду Обладнується стелажами для зберігання посуду
Вішалка для рушниківНа мийку1
Стіл універсальнийНа кожні 100 посадкових місць1Для чистого посуду
Шафа господарськаТе саме2
22Цех борошняних виробів
ТабуретНа цех2
Стіл універсальнийТе саме2
Шафа господарськаТе саме1
Вішалка для рушниківТе саме1
23Холодний цех
ТабуретНа цех2
Стіл універсальнийНа цех2
Шафа господарськаТе саме1
Вішалка для рушниківТе саме1
24Цех охолодження холодних страв
ТабуретНа цех2
Шафа господарськаТе саме1
Вішалка для рушниківТе саме1
Стіл універсальнийТе саме2
25Цех охолодження солодких страв
Стіл універсальнийНа цех2
Вішалка для рушниківТе саме1
26Сховище сухих продуктів Обладнується полицями
Стіл універсальнийНа сховище1
Стілець напівм’якийТе саме1
27Сховище білизни, інвентарю, посуду
Стіл універсальнийНа сховище1
Стілець напівм’якийТе саме1
28Хліборізка Обладнується полицями для зберігання хліба
Стіл універсальнийНа хліборізку2
ТабуретТе саме1
29Кімната начальника їдальні
Стіл письмовий однотумбовийНа кімнату1
Стілець напівм’якийТе саме3
Вішалка настінна на 5 гачківТе саме1
Шафа канцелярськаТе саме1
30Кімната персоналу
Стіл обідній на 4 особиНа кімнату2
Стілець напівм’якийНа кімнату4-8
Кушетка напівм’якаТе саме1
31Роздягальня для персоналу Дозволяється обладнувати вбудованими шафами та вішалками
Шафа для спецодягуНа 2 особи1
ТабуретТе саме1
Дзеркало навіснеНа роздягальню1
32Душова
ТабуретНа душову сітку1
Вішалка, гачкиТе саме3
33Кімната добового наряду з роздягальнею
Вішалка стояча, гачкиНа 1 особу1
ТабуретТе саме1
Стіл універсальнийНа кімнату1
34Приміщення для ремонту обладнання та посуду Обладнується полицями
ТабуретНа приміщення2
Лавка господарчаТе саме1
Стіл універсальнийТе саме1
35Обідня зала для військовослужбовців строкової та контрактної служби, курсантів вищих військових навчальних закладів
Стіл обідній на 4 (6) особи (осіб)На 4 (6) особи (осіб) зміни, що харчується1
Стілець напівм’який (лавка на 3 місця на металокаркасі)На 1 особу зміни, що харчується (на 3 особи зміни, що харчується)1
36Кімната відпочинку кухарів
Кушетка напівм’якаНа кімнату2-4Залежно від складу зміни
Стілець напівм’якийНа 1 повара1
Стіл універсальнийНа кімнату1
37Кімната для офіціантів
Крісло напівм’якеНа кімнату2
Стілець напівм’якийНа 1 офіціанта1
Стіл обідній на 4 особиНа кімнату1
ТумбочкаТе саме1
38Роздягальня для персоналу
Вішалка, гачкиНа 1 офіціанта1
39Роздягальня для військовослужбовців строкової та контрактної служби, курсантів вищих військових навчальних закладів
Вішалка, гачкиНа 1 особу зміни, що харчується1
40Обідня зала для офіцерів
Стіл обідній на 4 особиНа 4 особи зміни, що харчується1
Стілець напівм’якийНа 1 особу зміни, що харчується1
41Роздягальня для офіцерів
Вішалка, гачкиНа 1 особу зміни, що харчується1
ТумбочкаНа роздягальню1
ДзеркалоТе саме1
42Кімната для вмивання
Вішалка для рушниківНа кімнату2
Дзеркало навіснеТе саме1
43Клас для підготовки кухарів
Стіл універсальнийНа приміщення5-8
ТабуретТе саме10-16
Дошка класнаТе саме1
__________
Примітка.
Ці Норми поширюються на їдальні, які забезпечують харчування військовослужбовців строкової та контрактної служби, а також курсантські і офіцерські їдальні.
III. КАФЕ ДЛЯ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ
44Торговельний зал
Стіл обідній на 4 особиНа 4 особи1З урахуванням площі приміщення
Стілець напівм’якийТе саме1
Сервант-буфетНа торговельний зал1
45Кімната завідувача та персоналу
Стіл письмовий однотумбовийНа кімнату1
Стілець напівм’якийТе саме3
Вішалка настінна на 5 гачківТе саме1
Шафа металева мала з підставкоюТе саме1
46Вестибюль
Вішалка, гачкиНа 1 посадкове місце1
Дзеркало настіннеНа вестибюль1
IV. КЛУБИ ВІЙСЬКОВИХ ЧАСТИН
47Глядацька зала
Крісло клубнеНа залу Кількість визначається залежно від місць в залі
Стілець напівм’якийНа оркестрДо 30
48Сцена
Стіл універсальнийНа сцену3Для головуючих
Стілець напівм’якийТе саме15
Кафедра-трибунаТе саме1
49Фойє-вестибюль
Дзеркало-трюмоНа приміщення1
Стілець напівм’якийТе самеДо 50Кількість визначається залежно від місця у фойє
50Гардеробна
Вішалка, гачкиНа 1 посадкове місце1
51Кабінет начальника клубу
Стіл письмовийНа кабінет1
Стілець напівм’якийТе саме4
Шафа канцелярськаНа кабінет1
Дзеркало настіннеТе саме1
Вішалка на 5-10 гачківТе саме1
52Кіноапаратна
Стіл письмовий однотумбовий (універсальний)На кімнату1
Стілець напівм’якийТе саме2
Шафа канцелярськаТе саме1
53Радіовузол
Стіл письмовий однотумбовий (універсальний)На радіовузол2
Стілець напівм’якийТе саме2
Шафа канцелярськаТе саме1
54Артистична кімната
Стіл універсальний військовийНа кімнату2
Стілець напівм’якийТе саме6
Дзеркало настіннеТе саме1
Вішалка настінна на 5 гачківТе саме1
Шафа для одягуТе саме2
55Бібліотека Обладнується стелажами
55.1Книгосховище
Стіл письмовий однотумбовийНа 1 штатного працюючого1
Стілець напівм’якийНа 1 штатного працюючого1
Шафа канцелярськаНа книгосховище2
Шафа каталожнаТе саме1
Вішалка стояча на 5-10 гачківТе саме1
55.2Читальна зала
Стіл універсальний військовийНа залу Кількість визначається залежно від площі приміщення
Стілець напівм’якийТе саме Те саме
Підставка для квітівНа залу2
__________
Примітка.
За наявності в клубі інших приміщень (класів для занять, кімнат для ігор) обладнання їх меблями здійснюється за нормами наявних приміщень будинків офіцерів.
V. БУДИНКИ ОФІЦЕРІВ
56Глядацька зала
Крісло театральнеНа залу Кількість визначається за кількістю місць у залі
Стілець напівм’якийНа оркестрДо 30
57Сцена
Стіл для президії За розміром сцени
Стілець напівм’який До 30
Кафедра-трибуна 1За розміром сцени
58Гардеробна при вестибюлі
Дзеркало настіннеНа вестибюль2
Банкетка напівм’якаТе саме8
Вішалка гардеробна, гачкиНа 1 посадкове місце1
Стілець напівм’якийНа 1 гардеробника1
ТумбочкаТе саме1
59Кабіни для продажу квитків
Стіл універсальнийНа кабіну1
Стілець напівм’якийТе саме1
60Кабінет начальника Будинку офіцерів
Стіл письмовий двотумбовийНа кабінет1
Стілець напівм’якийТе саме6
Шафа комбінованаТе саме1
Стіл приставнийТе саме1
Сейф з підставкоюТе саме1
61Кімната чергового адміністратора
Стіл письмовий однотумбовийНа кімнату1
Стілець напівм’якийТе саме2
62Адміністраторські
Стіл письмовий однотумбовийНа 1 адміністратора1
Стілець напівм’якийТе саме1
Шафа канцелярськаНа кімнату1
Вішалка стояча на 5 гачківТе саме1
63Кімната для паління
Лава господарськаНа кімнатуДо 3
64Фойє або фойє-танцювальний зал з естрадою
Банкетка напівм’якаНа фойєДо 20Кількість визначається залежно від площі приміщення
Підставка під телевізорТе саме1
Підставка для квітівТе самеДо 10
Стіл журнальнийТе саме2
65Кіноапаратна
Стіл письмовий однотумбовий (універсальний)На кімнату1
Стілець напівм’якийТе саме2
Шафа канцелярськаТе саме2
66Радіовузол
Стіл письмовий однотумбовий (універсальний)На радіовузол2
Стілець напівм’якийТе саме3
Шафа канцелярськаНа радіовузол1
67Артистична кімната
Стіл універсальнийНа кімнату3
Стілець напівм’якийТе самеДо 10
Шафа для одягуНа кімнату2
Шафа канцелярськаТе саме1
Дзеркало настіннеТе саме1
Вішалка стояча на 5 гачківТе саме1
68Гримерна
Стіл універсальнийНа кімнату1
Стілець напівм’якийТе самеДо 6
Дзеркало настіннеТе саме1
69Пожежний пост
Стіл універсальний військовийНа кімнату1
Стілець напівм’якийТе саме2
Шафа канцелярськаТе саме1
70Костюмерна Обладнується стаціонарними стелажами та вішалками
Стіл універсальнийНа кімнату1
Стілець напівм’якийТе саме2
Шафа канцелярськаНа кімнату1
Дзеркало-трюмоТе саме1
71Столярня, механічна майстерня
ТабуретНа майстерню2
Шафа господарськаНа майстерню1
72Кімната художника
Стіл універсальнийНа кімнату2
Шафа канцелярськаТе саме1
ТабуретТе саме1
Стілець напівм’якийТе саме1
73Кімната для працівників сцени
Стіл універсальнийНа кімнату1
Стілець напівм’якийНа 1 працівника1
74Лекційна зала-аудиторія
Стіл аудиторнийНа залу1Для лектора
Крісло клубнеТе саме Кількість визначається за кількістю місць у залі
Стілець напівм’якийТе саме2Для лектора
Дошка класна настіннаТе саме1
Кафедра-трибунаТе саме1
75Кулуари при залі-аудиторії
Банкетка напівм’якаНа приміщення2-4
76Клас виховної роботи
Стіл універсальнийНа 1 особу0,5
Стілець напівм’якийТе саме1
Стіл письмовий однотумбовийНа клас1Для керівника занять
Дошка класнаТе саме1
Трибуна настільнаТе саме1
77Класи для занять
Стіл універсальнийНа 1 члена гуртка1
Стілець напівм’якийТе саме1
Шафа канцелярськаНа приміщення1-3