• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Деякі питання використання коштів для реалізації проектів у рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України

Кабінет Міністрів України  | Постанова, Розпорядження, Інформація, Форма типового документа, Перелік, Умови, Порядок від 25.11.2015 № 1068
Редакції
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Розпорядження, Інформація, Форма типового документа, Перелік, Умови, Порядок
  • Дата: 25.11.2015
  • Номер: 1068
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Кабінет Міністрів України
  • Тип: Постанова, Розпорядження, Інформація, Форма типового документа, Перелік, Умови, Порядок
  • Дата: 25.11.2015
  • Номер: 1068
  • Статус: Документ діє
Редакції
Документ підготовлено в системі iplex
КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 25 листопада 2015 р. № 1068
Київ
Деякі питання використання коштів для реалізації проектів у рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України
Кабінет Міністрів України постановляє:
1. Погодитися з пропозицією Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства щодо спрямування частини коштів у сумі 398500 тис. гривень, передбачених Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства в 2015 році у спеціальному фонді державного бюджету за програмою 2751630 "Реалізація надзвичайної кредитної програми для України", на фінансування заходів з реалізації проектів у рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України у вигляді міжбюджетних трансфертів.
1-1. Установити, що залишки коштів, які надійшли у 2015 році до спеціального фонду державного бюджету в рамках першого траншу за Фінансовою угодою між Україною та Європейським інвестиційним банком (Проект "Надзвичайна кредитна програма для відновлення України") Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства за програмою 2751630 "Реалізація надзвичайної кредитної програми для відновлення України", спрямовуються на здійснення у 2023 році видатків спеціального фонду за програмою 3121600 "Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів в рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України".
( Постанову доповнено пунктом 1-1 згідно з Постановою КМ № 307 від 19.04.2017; із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 187 від 14.03.2018, № 1204 від 27.12.2018, № 120 від 19.02.2020, № 204 від 17.03.2021, № 75 від 02.02.2022, № 519 від 23.05.2023 )( Пункт 1-2 виключено на підставі Постанови КМ № 75 від 02.02.2022 )
2. Затвердити Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів у рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України, що додаються.
( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 187 від 14.03.2018 )
3. Ця постанова набирає чинності з дня її опублікування, крім пункту 2, який набирає чинності одночасно із Законом України "Про Державний бюджет України на 2016 рік".

Прем'єр-міністр України

А.ЯЦЕНЮК

Інд. 71


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 25 листопада 2015 р. № 1068
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
)
ПОРЯДОК ТА УМОВИ
надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів у рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України
( У тексті Порядку та умов слово "Мінрегіон" замінено словом "Мінінфраструктури" згідно з Постановою КМ № 519 від 23.05.2023 )
1. Ці Порядок та умови визначають механізм надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів у рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України (далі - субвенція), що фінансуються відповідно до Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком (Проект "Надзвичайна кредитна програма для відновлення України"), ратифікованої Законом України від 22 квітня 2015 р. № 346-VIII (далі - Фінансова угода).
Джерелом формування субвенції за спеціальним фондом є кошти позики Європейського інвестиційного банку, залучені Україною відповідно до Фінансової угоди.
( Абзац третій пункту 1 виключено на підставі Постанови КМ № 519 від 23.05.2023 )
2. Головним розпорядником субвенції є Мінінфраструктури.
Розпорядники/одержувачі субвенції за місцевими бюджетами визначаються рішенням відповідної місцевої ради, відповідної військової адміністрації про такий бюджет згідно із законодавством.
( Абзац другий пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 519 від 23.05.2023 )
3. Використання субвенції спеціального фонду здійснюється з дотриманням умов Фінансової угоди та договорів, укладених у рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України (далі - Програма), а також відповідно до угод про передачу коштів, укладених відповідно до Фінансової угоди.
4. Субвенція спрямовується бюджетам адміністративно-територіальних одиниць (згідно з додатком 1), на території яких реалізуються проекти у рамках Програми за напрямами, визначеними у Фінансовій угоді. Переліки проектів, які фінансуються за рахунок субвенції, формуються та затверджуються головним розпорядником субвенції за пропозиціями органів місцевого самоврядування, місцевих органів виконавчої влади.
( Абзац перший пункту 4 в редакції Постанови КМ № 345 від 24.04.2019; із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 583 від 05.07.2019, № 697 від 12.08.2020, № 519 від 23.05.2023 )( Абзац другий пункту 4 виключено на підставі Постанови КМ № 519 від 23.05.2023 )
Фінансування за розподілом, визначеним у додатку 1, для адміністративно-територіальних одиниць за рахунок субвенції спеціального фонду може бути здійснено лише за умови підтвердження співфінансування таких проектів з відповідних місцевих бюджетів в обсязі не меншому, ніж сума податку на додану вартість.
( Абзац третій пункту 4 в редакції Постанови КМ № 345 від 24.04.2019; із змінами, внесеними згідно з Постановами КМ № 583 від 05.07.2019, № 697 від 12.08.2020; в рудакції Постанови КМ № 519 від 23.05.2023 )
Не допускається будь-яке подвійне фінансування одних і тих же компонентів проектів, у тому числі за рахунок коштів, наданих Європейським інвестиційним банком, іншими донорами, коштів державного чи місцевих бюджетів.
Субвенція не може бути спрямована на погашення штрафних санкцій та/або пені, що нараховується за порушення умов договорів, та на витрати, пов’язані з перерахуванням та конвертацією коштів за рахунком для одержання коштів та проектними рахунками.
Субвенція спеціального фонду не використовується для сплати податків, зборів та митних платежів.
Відповідний розпорядник субвенції за місцевим бюджетом та/або одержувач, відповідна місцева рада чи військово-цивільна адміністрація забезпечують співфінансування проекту за власний рахунок у тій частині, що не покривається субвенцією.
Витрати, пов’язані з перерахуванням та конвертацією коштів за рахунком для одержання коштів та проектними рахунками, несуть розпорядники субвенції за місцевими бюджетами.
5. Умовами надання субвенції є:
1) об’єкти, зокрема житлового фонду, що фінансуються за рахунок субвенції, залишаються у комунальній власності (спільній власності) відповідних територіальних громад та використовуються за цільовим призначенням протягом не менше 20 років з дати завершення впровадження проекту;
2) спроможність органів місцевого самоврядування відповідних територіальних громад сіл, селищ та міст забезпечувати подальше власне фінансування або утримання за рахунок коштів місцевих бюджетів об’єктів, що фінансуються за рахунок субвенції;
( Підпункт 3 пункту 5 виключено на підставі Постанови КМ № 519 від 23.05.2023 )
4) замовниками будівництва забезпечено під час розроблення проектної документації для реалізації проектів, що пов’язані з будівництвом (нове будівництво, реконструкція, реставрація, капітальний ремонт), врахування потреб осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення;
5) видатки, пов’язані з фінансуванням капітального будівництва, здійснюються за умови наявності затверджених проектів будівництва та результатів проведення їх державної експертизи відповідно до Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 р. № 560 (Офіційний вісник України, 2011 р., № 41, ст. 1674); титулів об’єктів, що затверджені відповідно до Порядку затвердження титулів об’єктів, будівництво яких здійснюється із залученням бюджетних коштів, коштів державних підприємств , установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 1997 р. № 995 (Офіційний вісник України, 1997 р., число 37, с. 17; 2015 р., № 97, ст. 3320).
6. Кредитні кошти, перераховані з проектного рахунка, вважаються субвенцією спеціального фонду, що надана з державного бюджету відповідним місцевим бюджетам у день перерахування коштів у національній валюті або у сумі гривневого еквіваленту перерахованих валютних коштів, розрахованого за офіційним курсом Національного банку на день їх перерахування.
7. Заявки на перерахування коштів з рахунка для одержання коштів підписуються уповноваженими особами Мінфіну, головного розпорядника субвенції спеціального фонду. Заявки на перерахування коштів з проектного рахунка підписуються уповноваженими особами Мінфіну, головного розпорядника субвенції, розпорядника субвенції за місцевим бюджетом та її одержувача (замовника).
8. Кредитні кошти Європейського інвестиційного банку в рамках Програми перераховуються Європейським інвестиційним банком за заявками на їх вибірку, оформленими відповідно до положень Фінансової угоди та договорів, укладених у рамках Програми, на рахунок Мінфіну в АТ "Укрексімбанк", відкритий для виконання Програми. Для цілей Програми Мінфін відкриває в АТ "Укрексімбанк" для кожної з угод про передачу коштів рахунки для реалізації проектів (проектні рахунки), на які перераховуються кошти для відповідних проектів з рахунка, відкритого для виконання Програми. Субвенція спеціального фонду надається місцевим бюджетам, розпорядникам субвенції за місцевими бюджетами/одержувачам субвенції за місцевими бюджетами шляхом перерахування коштів із проектного рахунка постачальникам товарів (виконавцям робіт або послуг) за договорами, укладеними розпорядниками субвенції за місцевими бюджетами/одержувачами субвенції за місцевими бюджетами у рамках проектів, на виконання грошових зобов’язань зазначених розпорядників/одержувачів щодо оплати виконаних/ поставлених товарів, робіт та послуг за такими договорами з подальшим відображенням таких операцій у бухгалтерському обліку, фінансовій і бюджетній звітності.
( Пункт 8 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 519 від 23.05.2023 )
9. Для відображення головним розпорядником субвенції, розпорядниками субвенції за місцевими бюджетами та її одержувачами у бухгалтерському обліку, фінансовій і бюджетній звітності операцій у частині здійснення видатків державного бюджету, доходів і видатків місцевих бюджетів за рахунок субвенції спеціального фонду головний розпорядник субвенції спеціального фонду подає розпорядникам субвенції за місцевими бюджетами інформацію про фактичний стан використання коштів, залучених Україною відповідно до Фінансової угоди, згідно з додатком 2.
10. Головний розпорядник субвенції з метою відображення в обліку та звітності про виконання бюджетів у частині здійснення видатків державного бюджету, доходів і видатків місцевих бюджетів за рахунок субвенції спеціального фонду подає Казначейству зведене розпорядження за формою згідно з додатком 3.
11. Казначейство:
забезпечує відображення його органами в обліку та звітності про виконання бюджетів операцій у частині здійснення видатків державного бюджету, доходів і видатків місцевих бюджетів за рахунок субвенції спеціального фонду за відповідними кодами бюджетної класифікації у розрізі доходів, видатків та кредитування бюджетів у національній валюті або у відповідному гривневому еквіваленті євро;
( Абзац третій пункту 11 виключено на підставі Постанови КМ № 519 від 23.05.2023 )
інформує щомісяця до 15 числа Мінфін та Мінінфраструктури про обсяги перерахування субвенції та касові видатки в розрізі місцевих бюджетів, що фінансуються за її рахунок.
( Пункт 12 виключено на підставі Постанови КМ № 519 від 23.05.2023 )
13. Мінінфраструктури інформує щомісяця до 25 числа наступного періоду Мінфін про використання субвенції.
( Пункт 13 в редакції Постанови КМ № 519 від 23.05.2023 )
14. Одержувачі субвенції подають щомісяця до 10 числа розпорядникам субвенції за місцевими бюджетами звіт про використання субвенції.
15. Розпорядники субвенції за місцевими бюджетами подають щомісяця до 20 числа головному розпорядникові субвенції звіт про її використання.
16. У разі недотримання кінцевим бенефіціаром умов Фінансової угоди, угоди про передачу коштів позики і цих Порядку та умов відповідна місцева рада чи військова адміністрація повертає суму коштів, спрямовану на фінансування проекту, до державного бюджету відповідно до законодавства та укладених договорів.
( Пункт 16 із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 519 від 23.05.2023 )
17. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання субвенції, а також контроль за її цільовим використанням здійснюється в установленому законодавством порядку.
( Порядок та умови в редакції Постанови КМ № 187 від 14.03.2018 )
Додаток 1
до Порядку та умов
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
)
РОЗПОДІЛ
у 2023 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів у рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України між місцевими бюджетами
Код місцевого бюджету Назва місцевого бюджету адміністративно-територіальної одиниці Обсяг субвенції, тис. гривень Мінімальний обсяг співфінансування за рахунок місцевих бюджетів, тис. гривень
Усього 1 703 428,3 340 681,172
Вінницька область 20 000 4 000
0254200000 Бюджет Жмеринської міської територіальної громади 20 000 4 000
Волинська область 70 000 14 000
0355100000 Бюджет Луцької міської територіальної громади 70 000 14 000
Дніпропетровська область 256 299,264 51 259,854
0410000000 Обласний бюджет Дніпропетровської області 20 813,372 4 162,675
0454200000 Бюджет Троїцької сільської територіальної громади 1 628,567 325,713
0457100000 Бюджет Кам’янської міської територіальної громади 113 857,325 22 771,466
0457600000 Бюджет Дніпровської міської територіальної громади 120 000 24 000
Донецька область 5 580,204 1 116,042
0553600000 Бюджет Покровської міської територіальної громади 4 994,167 998,834
0554300000 Бюджет Торецької міської територіальної громади 586,037 117,208
Житомирська область 50 000 10 000
0655000000 Бюджет Чуднівської міської територіальної громади 50 000 10 000
Закарпатська область 103 000 20 600
0750100000 Бюджет Вільховецької сільської територіальної громади 45 000 9 000
0750200000 Бюджет Тячівської міської територіальної громади 15 000 3 000
0753500000 Бюджет Дубівської селищної територіальної громади 30 000 6 000
0756400000 Бюджет Ясінянської селищної територіальної громади 13 000 2 600
Запорізька область 85 774,193 17 154,839
0856200000 Бюджет Запорізької міської територіальної громади 85 774,193 17 154,839
Київська область 218 034,645 43 606,929
1051500000 Бюджет Бучанської міської територіальної громади 73 056,158 14 611,232
1053100000 Бюджет Броварської міської територіальної громади 37 978,487 7 595,697
1053300000 Бюджет Вишгородської міської територіальної громади 90 000 18 000
1053700000 Бюджет Гатненської сільської територіальної громади 11 000 2 200
1054600000 Бюджет Ірпінської міської територіальної громади 6 000 1 200
Кіровоградська область 5 000 1 000
1154200000 Бюджет Олександрівської селищної територіальної громади 5 000 1 000
Луганська область 2 486,316 497,264
1252700000 Бюджет Станично-Луганської селищної територіальної громади 2 486,316 497,264
Львівська область 275 000 55 000
1351700000 Бюджет Мостиської міської територіальної громади 4 000 800
1352700000 Бюджет Підберізцівської сільської територіальної громади 13 000 2 600
1352800000 Бюджет Солонківської сільської територіальної громади 60 000 12 000
1353700000 Бюджет Зимноводівської сільської територіальної громади 65 000 13 000
1356300000 Бюджет Львівської міської територіальної громади 127 000 25 400
1358400000 Бюджет Трускавецької міської територіальної громади 6 000 1 200
Миколаївська область 6 000 1 200
1453800000 Бюджет Мигіївської сільської територіальної громади 6 000 1 200
Одеська область 135 396,683 27 079,338
1551800000 Бюджет Авангардівської селищної територіальної громади 6 000 1 200
1551900000 Бюджет Дальницької сільської територіальної громади 12 000 2 400
1555400000 Бюджет Кароліно-Бугазької сільської територіальної громади 50 000 10 000
1556400000 Бюджет Одеської міської територіальної громади 62 396,683 12 479,338
1558100000 Бюджет Суворовської селищної територіальної громади 5 000 1 000
Полтавська область 214 863,515 42 968,210
1610000000 Обласний бюджет Полтавської області 143 139,406 28 627,881
1650600000 Бюджет Пирятинської міської територіальної громади 5 000 1 000
1656400000 Бюджет Кременчуцької міської територіальної громади 16 077,985 3 211,104
1656500000 Бюджет Лубенської міської територіальної громади 38 000 7 600
1656800000 Бюджет Миргородської міської територіальної громади 12 646,124 2 529,225
Тернопільська область 35 000 7 000
1953500000 Бюджет Трибухівської сільської територіальної громади 12 000 2 400
1954400000 Бюджет Копичинецької міської територіальної громади 5 000 1 000
1955600000 Бюджет Великоберезовицької селищної територіальної громади 18 000 3 600
Харківська область 993,48 198,696
2053100000 Бюджет Валківської міської територіальної громади 993,48 198,696
Хмельницька область 94 000 18 800
2250300000 Бюджет Волочиської міської територіальної громади 35 000 7 000
2250900000 Бюджет Китайгородської сільської територіальної громади 26 000 5 200
2251600000 Бюджет Новоушицької селищної територіальної громади 21 000 4 200
2253200000 Бюджет Солобковецької сільської територіальної громади 12 000 2 400
Черкаська область 85 000 17 000
2310000000 Обласний бюджет Черкаської області 45 000 9 000
2357600000 Бюджет Черкаської міської територіальної громади 40 000 8 000
Чернівецька область 36 000 7 200
2453900000 Бюджет Берегометської селищної територіальної громади 10 000 2 000
2454600000 Бюджет Кельменецької селищної територіальної громади 6 000 1 200
2455200000 Бюджет Чернівецької міської територіальної громади 20 0000 4 000
Чернігівська область 5 000 1 000
2552000000 Бюджет Новобасанської сільської територіальної громади 5 000 1 000
Додаток 2
до Порядку та умов
ІНФОРМАЦІЯ
про фактичний стан використання коштів, залучених Україною відповідно до Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком (Проект "Надзвичайна кредитна програма для відновлення України"), з проектного рахунка
Розпорядник (одержувач) субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам для реалізації проектів у рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України ____________________________________________________
Найменування проекту Код позики Розпорядник (одержувач) субвенції за місцевим бюджетом Сума платежів за звітний період Найменування валюти платежів Сума у валюті позики, євро Курс євро до гривні, встановлений Національним банком Сума, гривень Коди бюджетної класифікації
КПКВК КМБ
_______________________
(найменування посади)
____________________
(підпис)
_______________________
(ініціали та прізвище)
( Додаток 2 в редакції Постанови КМ № 187 від 14.03.2018 )
Додаток 3
до Порядку та умов
ЗАТВЕРДЖУЮ
_____________________________________
(найменування посади, ініціали та прізвище)
МП
Казначейство
Головний розпорядник субвенції - Мінінфраструктури
Ідентифікаційний код __________________________
ЗВЕДЕНЕ РОЗПОРЯДЖЕННЯ № ___
від ____ ___________ 20__ року
Відобразити в обліку та звітності про виконання бюджетів у частині здійснення видатків державного бюджету, доходів і видатків місцевого бюджету за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів у рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України такі операції за спеціальним фондом за зазначеними кодами бюджетної класифікації у розрізі доходів і видатків та кредитування бюджетів:
Найменування проекту Код позики Розпорядник (одержувач) субвенції за місцевим бюджетом Сума платежів за звітний період Найменування валюти платежів Сума у валюті позики, євро Курс євро до гривні, встановлений Національним банком Сума, гривень Коди бюджетної класифікації
КПКВК КМБ
_______________________
(найменування посади)
____________________
(підпис)
_______________________
(ініціали та прізвище)
( Додаток 3 в редакції Постанови КМ № 187 від 14.03.2018; із змінами, внесеними згідно з Постановою КМ № 519 від 23.05.2023 )( Додаток 4 виключено на підставі Постанови КМ № 519 від 23.05.2023 )( Додаток 5 виключено на підставі Постанови КМ № 697 від 12.08.2020 )( Додаток 6 виключено на підставі Постанови КМ № 697 від 12.08.2020 )