КАБІНЕТ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
від 19 квітня 2017 р. № 307 Київ |
Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2015 р. № 1068 та від 22 вересня 2016 р. № 712
Кабінет Міністрів України
постановляє:
1. Внести до постанов Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2015 р. № 1068 "Деякі питання використання коштів для реалізації проектів у рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України" (Офіційний вісник України, 2016 р., № 1, ст. 6, № 83, ст. 2728) і від 22 вересня 2016 р. № 712 "Деякі питання реалізації проектів у рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України" (Офіційний вісник України, 2016 р., № 83, ст. 2728) зміни, що додаються.
2. Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства забезпечити погодження розподілу видатків, передбаченого додатком 1 до Порядку та умов надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів у рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України, з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету та подати до 1 липня 2017 р. пропозиції про внесення змін до постанови з метою здійснення розподілу нерозподіленого залишку субвенції та визначення порядку та умов використання коштів, що будуть додатково розподілені.
3. Міністерству фінансів після погодження Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства зазначеного розподілу з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджету забезпечити внесення відповідних змін до розпису державного бюджету.
Прем'єр-міністр України | В.ГРОЙСМАН |
Інд. 71 |
ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 19 квітня 2017 р. № 307
ЗМІНИ,
що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2015 р. № 1068 та від 22 вересня 2016 р. № 712
1. У постанові Кабінету Міністрів України від 25 листопада 2015 р. № 1068:
1) доповнити постанову пунктами 1-1 і 1-2 такого змісту:
"1-1. Установити, що залишки коштів, які надійшли у 2015 році до спеціального фонду державного бюджету в рамках першого траншу за Фінансовою угодою між Україною та Європейським інвестиційним банком (Проект "Надзвичайна кредитна програма для відновлення України") Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства за програмою 2751630 "Реалізація надзвичайної кредитної програми для відновлення України", спрямовуються на здійснення у 2017 році видатків спеціального фонду за програмою 2761600 "Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів в рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України".
1-2. Затвердити розподіл у 2017 році частини субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, передбаченої Міністерству регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства на здійснення видатків за програмою 2761600 "Субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів в рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України" у розмірі 667752,714 тис. гривень, у тому числі за рахунок коштів загального фонду - 111292,11 тис. гривень, на реалізацію проектів у рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України згідно з додатком 1.";
2) Порядок та умови надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів у рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України та додатки 1-3 до них, затверджені зазначеною постановою, викласти в такій редакції:
"ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 25 листопада 2015 р. № 1068
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 19 квітня 2017 р. № 307)
ПОРЯДОК ТА УМОВИ
надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів у рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України
1. Ці Порядок та умови визначають механізм надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на реалізацію проектів у рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України (далі - субвенція), що фінансуються відповідно до Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком (проект "Надзвичайна кредитна програма для відновлення України"), ратифікованої Законом України від 22 квітня 2015 р. № 346-VIII (далі - Фінансова угода).
2. Головним розпорядником субвенції є Мінрегіон.
Розпорядники/одержувачі субвенції за місцевими бюджетами визначаються рішенням відповідної місцевої ради, відповідної військово-цивільної адміністрації про такий бюджет згідно із законодавством та додатком 1.
3. Субвенція спрямовується на закупівлю товарів, робіт та послуг, необхідних для реалізації проектів згідно з додатком 1.
Субвенція спеціального фонду не використовується для сплати податків, зборів та митних платежів. Витрати на сплату податку на додану вартість, що додається до вартості товарів, робіт та послуг, закупівля яких здійснюється в рамках проектів, фінансуються за рахунок субвенції загального фонду. Фінансування проектів за рахунок коштів субвенції із загального фонду державного бюджету може бути здійснено в обсязі не більше, ніж передбачено додатком 1, та в межах 20 відсотків вартості товарів, робіт та послуг (обрахованої без податку на додану вартість).
4. Використання субвенції здійснюється з дотриманням умов Фінансової угоди та договорів, укладених у рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України (далі - Програма).
Використання коштів субвенції спеціального фонду здійснюється відповідно до угод про передачу коштів, укладених відповідно до Фінансової угоди.
Умовою надання субвенції є залишення об’єктів, зокрема створених, покращених, відремонтованих, модернізованих за результатами виконання проекту у комунальній власності (спільній власності) відповідних територіальних громад, використання їх за цільовим призначенням протягом не менше 20 років з дати завершення впровадження проекту і відсутність щодо них рішень, наслідком яких може бути відчуження їх із комунальної власності (спільної власності) відповідних територіальних громад.
Під час використання субвенції на будівництво, реконструкцію, реставрацію, ремонт об’єктів цивільного та громадського призначення розпорядники/одержувачі субвенції повинні забезпечувати обов’язкове врахування потреб осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення відповідно до будівельних норм, стандартів та правил.
5. Кредитні кошти Європейського інвестиційного банку в рамках Програми, які є джерелом надання субвенції із спеціального фонду державного бюджету, перераховуються Європейським інвестиційним банком за заявками на їх вибірку, оформленими відповідно до положень Фінансової угоди та договорів, укладених у рамках Програми, на рахунок Мінфіну в ПАТ "Державний експортно-імпортний банк України", відкритий для виконання Програми (далі - рахунок для одержання коштів). Для цілей Програми Мінфін відкриває в ПАТ "Державний експортно-імпортний банк України" для кожної з угод про передачу коштів рахунки для реалізації проектів (проектні рахунки), на які перераховуються кошти для відповідних проектів з рахунка для одержання коштів. Субвенція спеціального фонду надається місцевим бюджетам, розпорядникам субвенції за місцевими бюджетами/одержувачам субвенції за місцевими бюджетами шляхом перерахування коштів із проектного рахунка постачальникам товарів (виконавцям робіт або послуг) за договорами, укладеними розпорядниками субвенції за місцевими бюджетами/одержувачами субвенції за місцевими бюджетами у рамках проектів, на виконання грошових зобов’язань зазначених розпорядників/одержувачів щодо оплати виконаних/ поставлених товарів, робіт та послуг за такими договорами з подальшим відображенням таких операцій у бухгалтерському обліку, фінансовій і бюджетній звітності.
6. Кредитні кошти, перераховані з проектного рахунка, вважаються субвенцією спеціального фонду, що надана з державного бюджету відповідним місцевим бюджетам у день перерахування коштів у національній валюті або у сумі гривневого еквіваленту перерахованих валютних коштів, розрахованого за офіційним курсом Національного банку на день їх перерахування.
7. Заявки на перерахування коштів з рахунка для одержання коштів підписуються уповноваженими особами Мінфіну, головного розпорядника субвенції спеціального фонду. Заявки на перерахування коштів з проектного рахунка підписуються уповноваженими особами Мінфіну, головного розпорядника субвенції, розпорядника субвенції за місцевим бюджетом та її одержувача (замовника).
8. Головний розпорядник субвенції, розпорядники субвенції за місцевими бюджетами та її одержувачі до першого подання платіжних документів подають Мінфіну необхідні підтвердження повноважень та зразки підписів осіб, які мають право підписувати платіжні документи.
9. Відображення головним розпорядником субвенції, розпорядниками субвенції за місцевими бюджетами та її одержувачами у бухгалтерському обліку, фінансовій і бюджетній звітності операцій у частині здійснення видатків державного бюджету, доходів і видатків місцевих бюджетів за рахунок субвенції спеціального фонду здійснюється на підставі інформації про фактичний стан використання кредитних коштів з рахунка для одержання коштів, проектних рахунків, залучених Україною відповідно до Фінансової угоди згідно з додатком 2. Таку інформацію Мінфін подає головному розпорядникові субвенції спеціального фонду, головний розпорядник субвенції - головним розпорядникам за місцевими бюджетами та її одержувачам за формою згідно з додатком 2.
10. Головний розпорядник субвенції з метою відображення в обліку та звітності про виконання бюджетів у частині здійснення доходів і видатків державного бюджету, доходів і видатків місцевих бюджетів за рахунок субвенції спеціального фонду подає Казначейству зведене розпорядження за формою згідно з додатком 3.
11. Казначейство забезпечує відображення його органами в обліку та звітності про виконання бюджетів операцій у частині здійснення видатків державного бюджету, доходів і видатків місцевих бюджетів за рахунок субвенції спеціального фонду за відповідними кодами бюджетної класифікації у розрізі доходів, видатків та кредитування бюджетів у національній валюті або у відповідному гривневому еквіваленті євро.
Умовою фінансування за рахунок субвенції загального фонду є попереднє спрямування коштів субвенції спеціального фонду за цільовим призначенням для здійснення частини оплати (крім податку на додану вартість) за відповідним рахунком (інвойсом).
Казначейство:
перераховує субвенцію загального фонду відповідно до Порядку перерахування міжбюджетних трансфертів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 грудня 2010 р. № 1132 (Офіційний вісник України, 2010 р., № 96, ст. 3399; 2015 р., № 7, ст. 161), та Порядку казначейського обслуговування державного бюджету за витратами, затвердженого наказом Мінфіну від 24 грудня 2012 р. № 1407, та у разі подання головним розпорядником за місцевим бюджетом або одержувачем таких додаткових підтвердних документів - підтвердження здійснення частини оплати (крім податку на додану вартість) за відповідним рахунком (інвойсом) за рахунок субвенції спеціального фонду;
інформує щомісяця до 15 числа Мінфін та Мінрегіон про обсяги перерахування субвенції та касові видатки в розрізі місцевих бюджетів, що фінансуються за її рахунок.
12. Мінрегіон до 25 числа кожного місяця інформує Мінфін про використання субвенції.
13. Видатки, пов’язані з фінансуванням капітального будівництва, здійснюються за умови наявності затверджених проектів будівництва та результатів проведення їх державної експертизи відповідно до Порядку затвердження проектів будівництва і проведення їх експертизи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11 травня 2011 р. № 560 (Офіційний вісник України, 2011 р., № 41, ст. 1674; 2012 р., № 3, ст. 85); титулів об’єктів, що затверджені відповідно до Порядку затвердження титулів об’єктів, будівництво яких здійснюється із залученням бюджетних коштів, коштів державних підприємств, установ та організацій, а також кредитів, наданих під державні гарантії, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 8 вересня 1997 р. № 995 (Офіційний вісник України, 1997 р., число 37, с. 17; 2015 р., № 97, ст. 3320).
14. Відображення у первинному та бухгалтерському обліку інформації про отримані (створені) оборотні і необоротні активи здійснюється в установленому законодавством порядку.
15. Відкриття рахунків, реєстрація, облік бюджетних зобов’язань в органах Казначейства та проведення операцій з використання субвенції загального фонду здійснюються в установленому законодавством порядку.
16. Одержувачі субвенції подають щомісяця до 10 числа розпорядникам субвенції за місцевими бюджетами звіт про використання субвенції.
17. Розпорядники субвенції за місцевими бюджетами подають щомісяця до 20 числа головному розпорядникові субвенції звіт про її використання.
18. Складення та подання фінансової і бюджетної звітності про використання субвенції, а також контроль за її цільовим використанням здійснюються в установленому законодавством порядку.
19. У разі встановлення Європейським інвестиційним банком невідповідності проекту Фінансовій угоді субвенція може бути перерозподілена на інші проекти. У разі нецільового використання субвенції або встановлення Європейським інвестиційним банком невідповідності проекту Фінансовій угоді розпорядник субвенції за місцевим бюджетом та/або одержувач або відповідна місцева рада чи військово-цивільна адміністрація повертають відповідну суму коштів до державного бюджету відповідно до законодавства та укладених договорів.
20. Відповідний розпорядник субвенції за місцевим бюджетом та/або одержувач, відповідна місцева рада чи військово-цивільна адміністрація здійснюють необхідні та достатні заходи для забезпечення наявності коштів для фінансування проектів у тій частині, що не покривається субвенцією, або забезпечують співфінансування проекту за власний рахунок.
21. Субвенція не може бути спрямована на погашення штрафних санкцій та/або пені, що нараховується за порушення умов договорів.
22. Витрати, пов’язані з перерахуванням та конвертацією коштів за рахунком для одержання коштів та проектними рахунками, несуть розпорядники субвенції за місцевими бюджетам/одержувачі субвенції за місцевими бюджетами.
Додаток 1
до Порядку та умов
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 19 квітня 2017 р. № 307)
ПЕРЕЛІК
проектів, що фінансуються в 2017 році за рахунок субвенції з державного бюджету
місцевим бюджетам на реалізацію проектів в рамках Надзвичайної кредитної програми для відновлення України
Додаток 2
до Порядку та умов
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 19 квітня 2017 р. № 307)
ІНФОРМАЦІЯ
про фактичний стан використання кредитних коштів Європейського інвестиційного банку, залучених Україною відповідно до Фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком (Проект "Надзвичайна кредитна програма для відновлення України")
( Див. текст )
Додаток 3
до Порядку та умов
(в редакції постанови Кабінету Міністрів України
від 19 квітня 2017 р. № 307)
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
( Див. текст )
".
2. Пункт 2 постанови Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2016 р. № 712 виключити.