МІНІСТЕРСТВО ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
31 липня 2013 р.
за № 1287/23819
Про затвердження Порядку забезпечення столово-кухонним посудом, обладнанням, інвентарем та миючими засобами Державної спеціальної служби транспорту та встановлення строків їх корисної (очікуваної) експлуатації
1. Затвердити Порядок забезпечення столово-кухонним посудом, обладнанням, інвентарем та миючими засобами Державної спеціальної служби транспорту та встановлення строків їх корисної (очікуваної) експлуатації, що додається.
2. Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту забезпечити:
подання цього наказу в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;
опублікування цього наказу на офіційному сайті Міністерства інфраструктури України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
4. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра - керівника апарату Корнієнка В. В.
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
інфраструктури України
16.07.2013 № 487
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
31 липня 2013 р.
за № 1287/23819
ПОРЯДОК
забезпечення столово-кухонним посудом, обладнанням, інвентарем та миючими засобами Державної спеціальної служби транспорту та встановлення строків їх корисної (очікуваної) експлуатації
1. Цей Порядок встановлює організацію забезпечення столово-кухонним посудом, обладнанням, інвентарем, миючими засобами Державної спеціальної служби транспорту (далі - Держспецтрансслужба) та строки їх корисної (очікуваної) експлуатації.
Норми забезпечення столово-кухонним посудом, обладнанням, інвентарем, миючими засобами їдалень, хлібопекарень, навчальної лабораторії з підготовки та перепідготовки кухарського та пекарського складу, службових приміщень (кабінет командира (начальника), приміщення оперативного чергового) структурних підрозділів Держспецтрансслужби та строки корисної (очікуваної) експлуатації наведені в додатках 1-15, 17, 18 до цього Порядку.
2. Забезпечення їдалень структурних підрозділів Держспецтрансслужби столово-кухонним посудом, обладнанням та інвентарем здійснюється на постійно діючих об'єктах продовольчої служби структурних підрозділів, військово-навчальних закладів Держспецтрансслужби за рахунок коштів загального та спеціального фонду державного бюджету в межах видатків, передбачених кошторисом доходів, та видатків згідно із законом про Державний бюджет України на відповідний рік.
3. Об'єкти продовольчої служби, які заново створюються, забезпечуються матеріальними засобами продовольчої служби згідно з цим Порядком.
4. У їдальнях після проведення реконструкції та (або) капітального ремонту використовується технічно налагоджене технологічне, холодильне та немеханічне обладнання, яке було раніше встановлене у цих їдальнях і встановлені строки експлуатації якого не закінчилися.
5. Під їдальнею слід розуміти комплекс приміщень, які призначені для обробки продуктів, приготування та приймання їжі особовим складом, миття та зберігання столово-кухонного посуду, устаткування та інвентарю.
Законсервовані їдальні столово-кухонним посудом, обладнанням, інвентарем та миючими засобами не забезпечується. Приміщення, постійно або тимчасово обладнані для приймання їжі на навчальних полігонах, будівельних майданчиках та в інших місцях, де відсутні умови для приготування гарячої їжі, їдальнями не вважаються та столово-кухонним посудом, інвентарем, обладнанням і миючими засобами не забезпечуються.
6. Закупівля столово-кухонного посуду, обладнання, інвентарю та миючих засобів для структурних підрозділів Держспецтрансслужби здійснюється централізовано Адміністрацією Держспецтрансслужби. Оприбуткування отриманого столово-кухонного посуду, обладнання, інвентарю та миючих засобів здійснюється у продовольчій службі, на складі та у фінансовій службі структурного підрозділу згідно з вимогами чинного законодавства.
7. Обчислення обсягів потреби та постачання столово-кухонного посуду, обладнання, інвентарю та миючих засобів здійснюється на підставі річних звітів - заявок, отриманих управлінням матеріальних ресурсів Адміністрації Держспецтрансслужби від структурних підрозділів Держспецтрансслужби, та відповідно до вимог цього Порядку.
8. За кошти спеціального фонду Держспецтрансслужби обладнанням і майном забезпечуються:
офіцерські їдальні, які утримуються на принципах господарського розрахунку або самоокупності;
готелі та гуртожитки за нормами цього Порядку.
9. У солдатські (курсантські) казарми (гуртожитки) відпуск баків для води та кухлів до них проводиться з розрахунку: бак оцинкований - 1 штука, який розміщується на поверсі, та кухлі емальовані відповідно до чисельності особового складу. Якщо на поверсі розміщуються два підрозділи, на кожний підрозділ видається окремий комплект.
10. У разі розформування структурного підрозділу Держспецтрансслужби, навчального закладу наявне майно, у якого корисні (очікувані) строки експлуатації столово-кухонного посуду, обладнання та інвентарю продовольчої служби Держспецтрансслужби (додаток 18) не закінчилися і яке за своїм технічним станом придатне до подальшої експлуатації, використовується (передається) за розпорядженням управління матеріальних ресурсів Адміністрації Держспецтрансслужби.
11. В умовах перебування особового складу за межами місць постійної дислокації (на навчальних полігонах, польових навчаннях, під час виконання навчально-практичних робіт), коли через певні обставини немає можливості забезпечити особовий склад гарячою їжею в стаціонарних умовах, для приймання їжі використовуються казанки, кухлі та ложки, які знаходяться у речових мішках. Вилучати та використовувати у таких умовах обладнання та посуд, що перебуває на обліку стаціонарних їдалень структурних підрозділів Держспецтрансслужби, забороняється.
12. Особовий склад, який прибув на збори та стажування, посудом та столовими приборами забезпечується за рахунок ресурсів структурного підрозділу Держспецтрансслужби, військово-навчальних закладів. Посуд та столові прибори, видані на збори, зараховуються до планового забезпечення структурних підрозділів Держспецтрансслужби, військово-навчальних закладів та експлуатуються до повного використання.
13. Зарахування структурних підрозділів Держспецтрансслужби, військово-навчальних закладів Держспецтрансслужби на забезпечення столово-кухонним посудом, обладнанням та інвентарем здійснюється за розпорядженням заступника Голови Адміністрації Держспецтрансслужби відповідно до розподілу обов'язків на підставі атестатів.
14. Запаси поточного посуду, обладнання та інвентарю утримуються у таких розмірах від загальної потреби:
на центральній базі Держспецтрансслужби (резерв управління матеріальних ресурсів Адміністрації Держспецтрансслужби) - 20 %;
на складах інших структурних підрозділів Держспецтрансслужби - 15 % (крім обладнання).
15. Технологічним і холодильним обладнанням їдалень забезпечуються структурні підрозділи Держспецтрансслужби, військово-навчальні заклади Держспецтрансслужби лише за наявності умов для їх встановлення та правильної експлуатації (наявність відповідних приміщень за площею, об'ємом, кратність повітрообміну, стабільність електро- або газопостачання, водопроводу, каналізації, пари та інших параметрів, які відповідають вимогам інструкції з експлуатації технологічного обладнання, що підтверджується відповідними документами та розрахунками). Якщо неможливо забезпечити необхідні умови експлуатації, обладнання не нараховується і не видається.
16. Потреба в обсягах холодильного обладнання (камерах холодильних, ларах морозильних, шафах холодильних) визначається з урахуванням обов'язкового зберігання на продовольчому складі від тримісячного до шестимісячного запасу продовольства, в їдальні - добового запасу продовольства, що потребує зберігання в умовах низької температури, максимальної маси продовольства (відповідно до технічних характеристик), що завантажується в холодильне обладнання, та санітарних вимог до зберігання продовольства.
17. Забезпечення вагами товарними здійснюється з розрахунку:
ваги товарні 100 кг при кількості тих, хто харчується, до 100 осіб;
ваги товарні 200 кг при кількості тих, хто харчується, до 200 осіб;
ваги товарні 500 кг при кількості тих, хто харчується, понад 200 осіб.
18. Миючі засоби закуповуються безпосередньо структурними підрозділами Держспецтрансслужби з обов'язковим погодженням цінової політики з управлінням матеріальних ресурсів Адміністрації Держспецтрансслужби. Норма № 16 забезпечення миючими засобами, які застосовуються для миття столово-кухонного посуду, обладнання та інвентарю у їдальнях структурних підрозділів Держспецтрансслужби (додаток 16), застосовується під час визначення потреби, складання заявок та відпуску миючих засобів у їдальні тільки для миття та чищення посуду.
19. До повного використання у структурних підрозділах Держспецтрансслужби алюмінієвих столових приборів та посуду дозволяється їх видача згідно з нормами № 1-14 замість столових приборів та посуду з нержавіючої сталі.
20. Списання столово-кухонного посуду, обладнання та інвентарю, які стали непридатними після закінчення встановлених строків експлуатації, а також у випадках передчасного зносу, псування або крадіжки проводиться в порядку, встановленому чинним законодавством.
Закінчення встановлених строків експлуатації використання посуду, обладнання та інвентарю не може бути підставою для їх списання з обліку як прямі витрати, якщо вони за якісним і технічним станом придатні для подальшого використання за прямим призначенням.
21. Фарфоровий, напівфарфоровий, фаянсовий, скляний, з нержавіючої сталі та емальований посуд дозволяється списувати щомісяця, у межах фактичного зносу, але не більше 1/12 кількості, визначеної для списання за один рік за встановленим строком використання на фактичну кількість особового складу, який харчується.
22. Під час визначення вартості втраченого та передчасно зношеного столово-кухонного посуду, обладнання та інвентарю фактичний знос у випадках, коли неможливо встановити дату їх видачі в експлуатацію, слід обчислювати:
щодо втрачених - з дати останньої видачі в експлуатацію такого самого типу посуду, обладнання та інвентарю. При цьому вартість кожного втраченого виробу не повинна бути нижче ніж 50 відсотків вартості нового виробу;
щодо не придатних для подальшого використання (які є в наявності) виробів, строк експлуатації яких не закінчився, - з найдавнішої дати видачі в експлуатацію такого самого типу столово-кухонного посуду, обладнання чи інвентарю.
23. Визначення фактичної наявності столово-кухонного посуду, встановлення якісного і технічного стану обладнання та інвентарю, не придатного для подальшого використання, а також вибракування проводяться під час інвентаризації комісією, призначеною командиром (начальником) структурного підрозділу Держспецтрансслужби, військово-навчальних закладів. При цьому вибраковуються:
емальований посуд - за наявності відбиття емальованого і ґрунтового шару на одній п'ятій площі й більше, що призвело до появи іржі, а також при зломах ручок, які не можна виправити;
алюмінієвий посуд та інвентар - якщо неможливо його відремонтувати;
ножі, виделки, ложки та інші столові предмети - якщо неможливе використання за прямим призначенням.
24. Вибракуваний металевий столово-кухонний посуд, який став непридатним після закінчення встановленого строку експлуатації, здається в металобрухт в установленому порядку. Скатерки, серветки, які стали не придатні до використання, після закінчення строку експлуатації та списання в установленому порядку передаються до речової служби для подальшого використання як ганчір'я.
Голова Адміністрації Державної спеціальної служби транспорту генерал-лейтенант | М. Мальков |
Додаток 1
до Порядку забезпечення
столово-кухонним посудом,
обладнанням, інвентарем та миючими
засобами Держспецтрансслужби
та встановлення строків
їх корисної (очікуваної) експлуатації
(пункт 1)
НОРМА № 1
забезпечення столово-кухонним посудом, обладнанням та інвентарем їдалень структурних підрозділів Держспецтрансслужби
I. Посуд та столові прибори
Таблиця 1
Найменування предметів | Кількість предметів (од.) на стіл |
6-місний | 4-місний |
1 | 2 | 3 |
Тарілка глибока напівфарфорова, або склокерамічна, або фарфорова діаметром 240 мм | 6 | 4 |
Тарілка глибока напівфарфорова, або склокерамічна, або фарфорова діаметром 240 мм для подачі м'яса (риби) з соусом | 1 | 1 |
Тарілка мілка напівфарфорова, або склокерамічна, або фарфорова діаметром 240 мм | 6 | 4 |
Тарілка мілка напівфарфорова, або склокерамічна, або фарфорова діаметром 240 мм для подачі хліба | 1 | 1 |
Тарілка мілка напівфарфорова, або склокерамічна, або фарфорова діаметром 200 мм для подачі холодних закусок | 6 | 4 |
Цукорниця фарфорова або склокерамічна | 1 | 1 |
Тарілка мілка напівфарфорова, або склокерамічна, або фарфорова діаметром 200 мм для подачі масла тваринного та подачі сиру сичужного твердого на сніданок та вечерю | 1 | 1 |
Тарілка для пиріжків напівфарфорова, або фаянсова, або фарфорова | 1 | 1 |
Кухоль напівфарфоровий, або склокерамічний, або фарфоровий | 6 | 4 |
Ложка столова з нержавіючої сталі | 6 | 4 |
Ложка столова з нержавіючої сталі для роздачі холодної закуски | 1 | 1 |
Ложка столова з нержавіючої сталі для роздачі м'яса (риби) з соусом | 1 | 1 |
Ложка чайна з нержавіючої сталі | 6 | 4 |
Ложка розливна алюмінієва або з нержавіючої сталі | 2 | 2 |
Виделка столова з нержавіючої сталі | 6 | 4 |
Ніж столовий з нержавіючої сталі | 6 | 4 |
Набір для спецій напівфарфоровий, або склокерамічний, або в оправі з нержавіючої сталі | 1 | 1 |
Бачок алюмінієвий або каструля з нержавіючої сталі об'ємом 5 л | 1 | - |
Бачок алюмінієвий або каструля з нержавіючої сталі об'ємом 3 л | 1 | 2 |
Чайник алюмінієвий або з нержавіючої сталі об'ємом 3 л | 1 | 1 |
Ваза для квітів | 1 | 1 |
Серветниця з нержавіючої сталі | 1 | 1 |
Підставка алюмінієва або з нержавіючої сталі під бачок та чайник | 2 | 2 |
Клейонка настільна, м | 0,75 на 1 особу |
Серветка паперова | 3 штуки на один день |
__________ Примітки: | 1. Для зберігання у речовому мішку та застосування тільки в польових умовах видаються на одного військовослужбовця строкової служби: ложка столова алюмінієва - 1 од., кухоль емальований - 1 од. |
| 2. Списання ложок столових алюмінієвих та кухлів емальованих, які зберігаються у речовому мішку, проводиться за фактичним зносом в установленому порядку, але не раніше ніж після закінчення двох строків експлуатації. |
| 3. У разі переміщення військовослужбовців до іншого місця служби, а також у разі звільнення у запас ложка столова алюмінієва та кухоль емальований не видаються. |
| 4. У разі наявності та можливості раціонального використання за заявками структурних підрозділів Держспецтрансслужби, військово-навчальних закладів на кожну їдальню може закуповуватися інше сучасне устаткування, яке виготовляється промисловістю, відповідно до асигнувань, виділених Держспецтрансслужбі. |
| 5. Для забезпечення службової діяльності Голови Адміністрації Держспецтрансслужби, його заступників та керівників структурних підрозділів Держспецтрансслужби за рахунок коштів спеціального фонду дозволяється закуповувати на один службовий кабінет: холодильник побутовий - 1 од., мікрохвильову піч - 1 од., чайник електричний та експрес - кавоварку - 1 од., чайний та кавовий фарфоровий або склокерамічний сервіз на 6 персон - 1 комплект, набір для води кришталевий або скляний (графин або глечик - 1 шт. та стакани - 6 шт.) - 1 комплект. |
II. Забезпечення столово-кухонним посудом їдалень, які обладнані лініями роздачі їжі
Таблиця 2
Найменування предметів | Кількість предметів |
на 1 людину, яка харчується | на 1 стіл | на 1 лінію роздачі їжі з чисельністю осіб, що харчуються |
до 50 | 51-150 | 151-500 |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
Тарілка глибока напівфарфорова, або склокерамічна, або фарфорова діаметром 240 мм | 1 | - | - | - | - |
Тарілка мілка напівфарфорова, або склокерамічна, або фарфорова діаметром 240 мм | 1 | - | - | - | - |
Тарілка мілка напівфарфорова, або склокерамічна, або фарфорова діаметром 200 мм для холодних закусок | 1 | - | - | - | - |
Тарілка мілка для хліба напівфарфорова, або фаянсова, або фарфорова діаметром 240 мм | 1 | - | - | - | - |
Тарілка мілка напівфарфорова, або склокерамічна, або фарфорова діаметром 200 мм для масла тваринного, сиру сичужного | 1 | - | - | - | - |
Тарілка для пиріжків напівфарфорова, або склокерамічна, або фарфорова | 1 | - | - | - | - |
Цукорниця напівфарфорова, або склокерамічна, або фарфорова | 1 | - | - | - | - |
Кухоль напівфарфоровий, або склокерамічний, або фарфоровий | 1 | - | - | - | - |
Ложка столова з нержавіючої сталі | 1 | - | - | - | - |
Ложка чайна з нержавіючої сталі | 1 | - | - | - | - |
Ніж столовий з нержавіючої сталі | 1 | - | - | - | - |
Виделка столова з нержавіючої сталі | 1 | - | - | - | - |
Набір для спецій напівфарфоровий, або склокерамічний, або в оправі з нержавіючої сталі | - | 1 | - | - | - |
Клейонка настільна, м | 0,75 | - | - | - | - |
Ваза для квітів | - | 1 | - | - | - |
Серветниця з нержавіючої сталі | - | 1 | - | - | - |
Серветка паперова | 3 штуки на один день |
Таця алюмінієва (пластмасова) | 1 | - | - | - | - |
Казан наплитний алюмінієвий об'ємом 20-40 л-1 | - | - | 3 | 2 | 2 |
Казан наплитний алюмінієвий об'ємом 50-60 л-1 | - | - | 1 | 3 | 7 |
Чумичка алюмінієва-1 | - | - | 2 | 3 | 3 |
__________
-1Нарахування посуду проводиться додатково до передбаченого за нормою № 1.
__________ Примітки: | 1. Передбачений за нормою № 1 аналогічний посуд, а також чайники, бачки для першої та другої страв, підставки під бачки та чайники, ложки розливні, візки для підвезення їжі та збирання посуду не видаються. |
| 2. Нарахування посуду здійснюється відповідно до фактичної наявності 6-місних та 4-місних столів, встановлених у солдатських їдальнях, з урахуванням фактичної наявності осіб, які харчуються. |
III. Кухонний посуд та інвентар
Таблиця 3
Найменування предметів | Кількість предметів (од.) на їдальню з чисельністю осіб, які харчуються |
до 15 | 16-50 | 51-150 | 151-300 | 301-500 | 501-750 | 751-1000 | 1001-1500 |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
Каструля алюмінієва або з нержавіючої сталі об'ємом 4,5-8 л | 3 | 3 | 3 | 3 | 4 | 4 | 5 | 5 |
Казан наплитний алюмінієвий або з нержавіючої сталі об'ємом 20-40 л | 1 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 | 4 | 5 |
Казан наплитний алюмінієвий або з нержавіючої сталі об'ємом 50-60 л | - | 1 | 2 | 2 | 2 | 3 | 4 | 5 |
Сотейник об'ємом 10-15 л | - | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 3 |
Відро емальоване з кришкою | 2 | 1 | 1 | 2 | 2 | 3 | 3 | 4 |
Відро оцинковане | 2 | 3 | 3 | 3 | 5 | 5 | 8 | 8 |
Таз оцинкований | 2 | 3 | 3 | 3 | 5 | 5 | 8 | 8 |
Черпак алюмінієвий або з нержавіючої сталі | - | 1 | 2 | 2 | 3 | 4 | 4 | 6 |
Сковорода чавунна або алюмінієва | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
Друшляк алюмінієвий або з нержавіючої сталі | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
Шумівка алюмінієва або з нержавіючої сталі | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
Ножі кухонні "Кухарська трійка" (великий, середній, малий) з магнітним утримувачем | 8 | 8 | 10 | 14 | 14 | 18 | 18 | 18 |
Ніж овочевий | 2 | 6 | 11 | 14 | 17 | 21 | 26 | 32 |
Ніж для нарізання сиру сичужного твердого | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 |
Ніж для нарізання хліба | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 3 |
Пристрій для порціювання масла тваринного | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 |
Сокира для рубання м'яса | - | - | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Сікач | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Виделка для виймання м'яса | - | - | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 |
Виделка транжирна | - | - | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Фляги (бідон) для олії об'ємом 10-20 л | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 4 |
Бак для харчових відходів | - | 1 | 1 | 1 | 2 | 3 | 4 | 6 |
Екстрактор для заварювання чаю | - | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 |
Деко | 1 | 2 | 3 | 3 | 4 | 5 | 5 | 6 |
Лист кондитерський | 1 | 2 | 3 | 6 | 6 | 6 | 7 | 8 |
Сито металеве | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 |
Совок металевий | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 |
Тертушка металева | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 |
Молоток для відбивання м'яса | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Лопатка кухарська | 1 | 1 | 2 | 2 | 3 | 3 | 4 | 5 |
Лопатка для твердих жирів | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
Дошка для розробки продуктів | 8 | 8 | 10 | 14 | 14 | 18 | 18 | 18 |
Колода для рубання м'яса | - | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Копистка дерев'яна | - | 2 | 2 | 2 | 3 | 3 | 4 | 5 |
Котломір металевий | по одному на кожний тип казана |
Товкач | - | 1 | 1 | 2 | 2 | 3 | 3 | 4 |
Шатківниця для моркви | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 3 | 3 | 4 |
Шатківниця для капусти | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 3 | 3 | 4 |
Часникочавилка | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 3 | 3 | 4 |
Мусат 250 мм | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
Електрорушник, диспенсер-дозатор для рідкого мила, роздавальники складених рушників | встановлюється біля рукомийників у кожному приміщенні, де вони передбачені |
Качалка дерев'яна | - | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 3 |
Пензлик для змащування виробів з тіста | - | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 3 |
Щітка для миття казанів | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 3 |
__________ Примітки: | 1. Додатково до норм №№ 1-2 нараховуються посуд та інвентар, який застосовується для приготування дієтичних страв у їдальнях: каструлі алюмінієві - 4 шт. (використовуються для приготування першої страви, для приготування другої страви, для протирання овочів та каш, для приготування компоту або киселю); каструлі алюмінієві для приготування на пару - 2 шт. (використовуються для приготування м'ясних та рибних парових страв); сковорідка - 1 шт. (використовується для пасерування борошна та підсушування круп); м'ясорубка ручна - 1 шт.; деко - 1 шт.; ручна шатківниця або тертушка - 1 шт.; сито-грохот - 1 шт.; друшляк - 1 шт.; сито металеве - 1 шт.; дошки для розробки продуктів - 3 шт.; ножі кухонні "Кухарська трійка" (великий, середній, малий) з магнітним утримувачем - 1 компл.; шумівка - 1 шт.; черпак алюмінієвий або з нержавіючої сталі - 3 шт.; качалка дерев'яна - 1 шт.; лопатки кухарські - 2 шт.; копистка дерев'яна - 1 шт.; ножі овочеві - 4 шт.; товкач - 1 шт. |
| 2. Розрахунок ємності каструль проводиться залежно від кількості осіб, що потребують дієтичного харчування: для перших страв - 0,8 л і для других страв - 0,5 л на одну особу. |
IV. Обладнання
Таблиця 4
Найменування предметів | Кількість предметів (од.) на їдальню з чисельністю осіб, які харчуються |
до 15 | 16-50 | 51-150 | 151-300 | 301-500 | 501-750 | 751-1000 | 1001-1500 |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
Технологічне устаткування |
Машина для чищення картоплі | - | - | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 |
Машина овочерізальна | - | - | - | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Машина універсальна кухонна загального призначення | - | - | 1 | - | - | - | - | - |
Машина для нарізання варених овочів | - | - | - | - | - | 1 | 1 | 1 |
Машина тістомісильна з однією діжею потужністю 50 кг/год | - | - | 1 | 1 | 1 | - | - | - |
Машина тістомісильна з однією діжею потужністю 200 кг/год | - | - | - | - | - | 1 | 1 | 1 |
М'ясорубка механічна | - | - | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
М'ясорубка ручна | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Шафа пекарська | - | - | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Шафа жарова | - | - | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Автомат для приготування пончиків електричний | - | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 |
Духовка побутова пекарська | 1 | 1 | - | - | - | - | - | - |
Автомат для приготування котлет | - | - | - | - | - | 1 | 1 | 1 |
Хліборізка механічна | - | - | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 |
Плита електрична або газова | 1 | 1 | 1 | 2 | 4 | 4 | 4 | 5 |
Казан електричний для приготування їжі об'ємом 60-100 л | - | - | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Казан електричний для приготування їжі об'ємом 40-250 л | розраховується від кількості осіб, що харчуються, та наявності інших засобів приготування їжі |
Сковорода електрична | - | - | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 |
Сосисковарка електрична | - | - | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 |
Машина посудомийна продуктивністю: | |
500 тар./год | - | - | - | 1 | 1 | - | - | - |
1000 тар./год | - | - | - | - | - | 1 | 1 | - |
2000 тар./год | - | - | - | - | - | - | - | 1 |
Машина для полірування столових приборів | - | - | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Холодильне обладнання |
Шафа холодильна | - | - | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 |
Холодильник побутовий електричний | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
Морозильна камера побутова | 1 | 1 | - | - | - | - | - | - |
Вимірювальні прилади |
Ваги настільні-1 | 2 | 3 | 3 | 7 | 7 | 7 | 7 | 7 |
Ваги товарні | - | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
Немеханічне устаткування |
Стіл виробничий | 2 | 4 | 7 | 12 | 14 | 18 | 20 | 22 |
Стіл для доочищення картоплі | - | - | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 |
Стіл пересувний для видачі перших, других страв | - | - | 1 | 2 | 2 | 3 | 3 | 3 |
Стіл для збирання залишків їжі | - | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 |
Стіл для встановлення хліборізок | - | - | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 |
Стелаж для зберігання кухонного посуду | - | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 3 |
Стелаж для зберігання столового посуду | 1 | 1 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 |
Стелаж для зберігання продуктів | - | 1 | 2 | 2 | 3 | 3 | 4 | 5 |
Стелаж для зберігання хліба в лотках | - | - | 1 | 2 | 3 | 3 | 4 | 5 |
Шафа-стелаж для зберігання цукру в тарілках-2 | - | - | - | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 |
Стійка для зберігання кухонного інвентарю | - | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 |
Стійка або кронштейн для підвішування м'ясних туш | - | - | - | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 |
Ванна для миття посуду: | | | | | | | | |
двосекційна | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 |
трисекційна | - | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 |
Комплект тари для продуктів | 1 | 1 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 | 2 |
Ящик-носилки для м'яса | - | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 |
Ящик-носилки для риби | - | 1 | 1 | 1 | 1 | 1 | 2 | 2 |
Ящик-носилки для овочів | - | 2 | 3 | 3 | 3 | 3 | 4 | 4 |
Контейнер для зберігання картоплі | - | - | - | 1 | 1 | 2 | 3 | 3 |
Візок для підвезення їжі та збирання посуду | - | - | 1 | 2 | 4 | 6 | 6 | 8 |