• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про Державний бюджет України на 2007 рік

Верховна Рада України  | Закон, Бюджет, Перелік від 19.12.2006 № 489-V
відшкодовані суми обліковуються Державним казначействомУкраїни та відображаються у звітності про виконання державногобюджету;
у разі потреби у таких видатках понад обсяг бюджетнихпризначень в установленому законодавством порядку подаютьсявідповідні пропозиції щодо виділення коштів з резервного фондудержавного бюджету або внесення змін до закону про Державнийбюджет України.
Списання коштів з бюджету за рішеннями судів щодовідшкодування вартості конфіскованого та безхазяйного майна, щоперейшло у власність держави, здійснюється у розмірах сум коштів,що надійшли до бюджету від реалізації цього майна.
Списання коштів за відповідним рішенням на користьпрацівників, військовослужбовців, осіб рядового і начальницькогоскладу бюджетної установи, які мають право на безоплатне абопільгове матеріальне і побутове забезпечення, здійснюєтьсяДержавним казначейством України з єдиного казначейського рахункуза рахунок і в межах бюджетних асигнувань, встановлених наутримання цієї установи.
Списання коштів за відповідним рішенням на користьпрацівників установ системи освіти по виплатах, передбаченихабзацами восьмим - десятим частини першої статті 57 Закону України"Про освіту" ( 1060-12 ), здійснюється Державним казначействомУкраїни з єдиного казначейського рахунку за рахунок і в межахвідповідних бюджетних призначень.
Кошти, відшкодовані державою з Державного бюджету Українизгідно з цією статтею, вважаються збитками Державного бюджетуУкраїни. Позивачем у справах про відшкодування збитків, завданихДержавному бюджету України, згідно з цією статтею, виступаютьоргани прокуратури за поданням відповідних матеріалів органамиДержавного казначейства України.
Органи Державного казначейства України виконують рішення, якіприйняті органами державної влади, про списання коштів з рахунківрозпорядників бюджетних коштів з відображенням в обліку органівДержавного казначейства України відповідних бюджетних зобов'язань.
Цей порядок поширюється на місцеві бюджети.
Стаття 34. Установити, що в 2007 році рівноцінна та повнакомпенсація втрат доходів військовослужбовців та осіб рядового іначальницького складу (в тому числі відряджених до органіввиконавчої влади та інших цивільних установ), пов'язаних зоподаткуванням грошового забезпечення, грошових винагород та іншихвиплат, одержуваних ними у зв'язку з виконанням обов'язків несенняслужби, відповідно до вимог пункту 22.7 статті 22 Закону України"Про податок з доходів фізичних осіб" ( 889-15 ), здійснюєтьсяустановами (організаціями, підприємствами), що утримуютьвійськовослужбовців та осіб рядового і начальницького складу, зарахунок відповідних коштів, які є джерелом доходів цих осіб, урозмірі фактично сплаченого податку.
Обсяг видатків Державного бюджету України на 2007 рік,передбачений на виплату зазначеної компенсації, розрахунковостановить 1.331.098 тис. гривень, з них для Міністерства оборониУкраїни - 357.572,6 тис. гривень, Головного управління розвідкиМіністерства оборони України - 11.694,3 тис. гривень, Міністерствавнутрішніх справ України - 464.595,7 тис. гривень, Державногодепартаменту України з питань виконання покарань -81.116,9 тис. гривень, Адміністрації Державної прикордонної службиУкраїни - 76.538,2 тис. гривень, Служби безпеки України -100.814,8 тис. гривень, Служби зовнішньої розвідки України -16.931,4 тис. гривень, Державної служби спеціального зв'язку тазахисту інформації України - 19.412,1 тис. гривень, Управліннядержавної охорони України - 11.339,8 тис. гривень, МіністерстваУкраїни з питань надзвичайних ситуацій та у справах захистунаселення від наслідків Чорнобильської катастрофи -111.048,5 тис. гривень, Національного космічного агентстваУкраїни - 6.898,3 тис. гривень, Міністерства аграрної політикиУкраїни - 540,0 тис. гривень, Міністерства транспорту та зв'язкуУкраїни - 6.674,9 тис. гривень, апарату Верховної Ради України -46,5 тис. гривень, Державного управління справами -98,2 тис. гривень, Господарсько-фінансового департаментуСекретаріату Кабінету Міністрів України - 24,3 тис. гривень,Міністерства палива та енергетики України - 29,3 тис. гривень,Міністерства освіти і науки України - 43,2 тис. гривень,Державного комітету ядерного регулювання України -28,9 тис. гривень, Державної податкової адміністрації України -48.053,3 тис. гривень, Державної служби експортного контролюУкраїни - 33,1 тис. гривень, Ради національної безпеки і оборониУкраїни - 736,5 тис. гривень, Державної судової адміністраціїУкраїни - 2.411,9 тис. гривень, Верховного Суду України -200,4 тис. гривень, Конституційного Суду України -40,4 тис. гривень.
( Частина друга статті 34 із змінами, внесеними згідно із ЗаконамиN 1004-V ( 1004-16 ) від 04.05.2007, N 1119-V ( 1119-16 ) від01.06.2007 )
Установити, що визначений цією статтею обсяг видатківспрямовується головними розпорядниками коштів виключно дляпроведення зазначеної компенсації.
При цьому керівники бюджетних установ (організацій,підприємств), які утримують чисельність військовослужбовців, осібрядового і начальницького складу (в тому числі відряджених доорганів виконавчої влади та інших цивільних установ), передбачаютьнеобхідні асигнування на зазначену компенсацію у межах видатків нагрошове забезпечення, передбачених кошторисами або фінансовимипланами.
( Стаття 34 в редакції Закону N 749-V ( 749-16 ) від 15.03.2007 )
Стаття 35. Визначити обсяг коштів, які спрямовуються у2007 році на реалізацію Закону України "Про реструктуризаціюзаборгованості з виплат, передбачених статтею 57 Закону України"Про освіту" педагогічним, науково-педагогічним та іншимкатегоріям працівників навчальних закладів" ( 1994-15 ), у сумі659.146 тис. гривень, у тому числі субвенцію з державного бюджетумісцевим бюджетам у сумі 535.826,8 тис. гривень.
Установити, що розподіл та перерозподіл цих бюджетнихпризначень у 2007 році між бюджетними програмами, головнимирозпорядниками коштів державного бюджету та місцевими бюджетамиздійснюється Кабінетом Міністрів України з подальшим інформуваннямКомітету Верховної Ради України з питань бюджету.
Стаття 36. Установити, що пільги, компенсації і гарантії, наякі згідно із законами України мають право окремі категоріїпрацівників бюджетних установ, військовослужбовці та особирядового і начальницького складу, щодо знижки плати закористування житлом (квартирної плати), паливом, телефоном таплати за комунальні послуги (водопостачання, водовідведення, газ,електрична та теплова енергія), безоплатний проїзд усіма видамиміського пасажирського транспорту (за винятком таксі) таавтомобільним транспортом загального користування у сільськіймісцевості, а також залізничним і водним транспортом приміськогосполучення та автобусами приміських маршрутів надаються у разі,якщо зазначені працівники мають право на податкову соціальнупільгу.
Розмір наданих пільг у грошовому еквіваленті разом ізгрошовими доходами зазначених працівників не повинен перевищувативеличини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу.
Стаття 37. Установити, що звільненим у 2006-2007 роках особамофіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцямнадстрокової служби та військової служби за контрактом, особам,які мають право на пенсію відповідно до Закону України "Пропенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, тадеяких інших осіб" ( 2262-12 ), та членам їх сімей до грошовогозабезпечення для обчислення пенсій враховуються відповідні окладиза посадою, військовим (спеціальним) званням, процентна надбавказа вислугу років у розмірах, встановлених за останньою штатноюпосадою перед звільненням, а також щомісячні додаткові видигрошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії врозмірі, що визначаються за 24 останні календарні місяці службипідряд перед звільненням у порядку, встановленому КабінетомМіністрів України.
При цьому при обчисленні пенсій у розрахунок грошовогозабезпечення не включаються щомісячні надбавки (доплати),встановлені особам, які мають право на пенсію за вислугу роківзгідно із законодавством і залишені за їх згодою та в інтересахсправи на службі.
Обчислення пенсій окремим категоріям військовослужбовців,осіб рядового і начальницького складу, які були відряджені длявиконання службових обов'язків до органів державної влади таорганів місцевого самоврядування, інших цивільних установ,організацій і підприємств, у тому числі у довготерміновізакордонні відрядження, здійснюється за переліком посад і впорядку, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.
Стаття 38. Видатки, передбачені цим Законом на виконаннязавдань (проектів) Національної програми інформатизації( 74/98-ВР ), в тому числі проектів інформатизації органіввиконавчої влади за кодами програмної класифікації видатківдержавного бюджету: 0111060, 0301160, 0411040, 1001020, 1201600,1202070, 2201190 (в частині професійно-технічних та вищихнавчальних закладів), 5001060, 2408030, 2408600, 2501140, 3001070,3106080, 3201270, 3201470, 3501020, 3507600, 5341080, 6151020,6511020, 6731050, здійснюються Державним казначейством Українилише після погодження відповідними розпорядниками бюджетних коштівзазначених проектів з Генеральним державним замовникомНаціональної програми інформатизації ( 74/98-ВР ) - центральниморганом виконавчої влади, визначеним Кабінетом Міністрів України.
( Стаття 38 із змінами, внесеними згідно із Законом N 1119-V( 1119-16 ) від 01.06.2007 )
Стаття 39. Установити, що джерелами формування спеціальногофонду Державного бюджету України на 2007 рік у частинікредитування є:
1) повернення кредитів, наданих з Державного бюджету Україниіндивідуальним сільським забудовникам;
2) повернення кредитів, наданих з Державного бюджету Українимолодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво(реконструкцію) та придбання житла, і пеня;
3) повернення бюджетних позичок, наданих на закупівлюсільськогосподарської продукції за державним замовленням(контрактом) 1994-1997 років;
4) повернення коштів у частині відшкодування вартостісільськогосподарської техніки, переданої суб'єктам господарюванняна умовах фінансового лізингу;
5) кошти, що надійдуть у рахунок погашення заборгованості закредитами, залученими державою або під державні гарантії інаданими для закупівлі сільськогосподарської техніки іноземноговиробництва, переданої сільгосптоваровиробникам та іншим суб'єктамгосподарювання (крім надходжень за рахунок відшкодування здержавного бюджету сум податку на додану вартість та надходжень,визначених пунктом 10 цієї статті);
6) повернення кредитів, наданих з Державного бюджету Українифермерським господарствам;
7) повернення коштів, наданих Міністерству аграрної політикиУкраїни на формування державного продовольчого резерву Аграрнимфондом та для здійснення заставних закупівель, товарних тафінансових інтервенцій на організованому аграрному ринку;
8) повернення коштів, наданих з Державного бюджету України назакупівлю сільськогосподарської продукції;
9) повернення безвідсоткових бюджетних позичок, наданих у2004 році підприємствам державної форми власностіпаливно-енергетичного комплексу на погашення заборгованості іззаробітної плати в межах 80.207,8 тис. гривень та наданих у2005 році підприємствам та організаціям вугільної промисловості напогашення заборгованості із заробітної плати працівникам в межах14.104,3 тис. гривень;
10) до 5 відсотків фактичних надходжень до Державного бюджетуУкраїни внаслідок забезпечення юридичними особами стягненняпростроченої заборгованості перед державою за кредитами,залученими державою або під державні гарантії, бюджетнимипозичками та фінансовою допомогою на поворотній основі;
11) повернення кредиту, наданого на реконструкціюгідроелектростанцій.
Стаття 40. Установити, що у 2007 році кошти, отримані доспеціального фонду Державного бюджету України згідно з окремимипунктами статей 8, 20 та 39 цього Закону, спрямовуються відповіднона:
1) розвиток мережі і утримання автомобільних доріг загальногокористування та погашення боргових зобов'язань за кредитами,отриманими Україною або Державною службою автомобільних дорігУкраїни під державні гарантії на розвиток мережі автомобільнихдоріг загального користування (за рахунок коштів, визначенихпунктами 1, 2 та 3 статті 8 цього Закону).
При цьому із загального обсягу зазначених коштів, завирахуванням зобов'язань за кредитами, 40 відсотків спрямовуєтьсяна будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання автомобільнихдоріг загального користування місцевого значення, в першу чергу усільській місцевості, у тому числі 500.000 тис. гривень яксубвенція місцевим бюджетам на будівництво, реконструкцію, ремонтавтомобільних доріг комунальної власності;
субвенцію з державного бюджету міському бюджету містаЗапоріжжя на будівництво автотранспортної магістралі через річкуДніпро у місті Запоріжжя в обсязі 250.000 тис. гривень (за рахуноккоштів, визначених пунктами 1, 2 та 3 статті 8 цього Закону);
2) виплати, пов'язані з функціонуванням консульських відділівдипломатичних представництв та консульських установ України закордоном, представництв та консульської служби Міністерствазакордонних справ України на території України (за рахунок джерел,визначених пунктом 4 статті 8 цього Закону);
3) заходи з реалізації Комплексної програми будівництвавітрових електростанцій (за рахунок джерел, визначених пунктом 5статті 8 цього Закону);
4) здешевлення кредитів на будівництво енергоблоків атомних,гідроакумулюючих та інших електростанцій, магістральних, гірськихта сільських ліній електропередачі за переліком, встановленимКабінетом Міністрів України, а також на створення запасів твердогопалива для теплоелектростанцій (за рахунок джерел, визначенихпунктом 5 статті 8 цього Закону);
5) заходи із реалізації Комплексної програми створенняядерно-паливного циклу в Україні та приведення об'єктіввиробничого об'єднання "Придніпровський хімічний завод" векологічно безпечний стан (за рахунок джерел, визначених пунктом25 статті 8 цього Закону);
6) державну підтримку підприємств з видобутку кам'яноговугілля, лігніту (бурого вугілля) і торфу на будівництво, технічнепереоснащення та капітальний ремонт гірничо-шахтного обладнання(за рахунок джерел, визначених пунктом 5 статті 8 цього Закону);
7) здешевлення кредитів для будівництва та технічногопереоснащення підприємств з видобутку кам'яного вугілля, лігніту(бурого вугілля) і торфу (за рахунок джерел, визначених пунктом 5статті 8 цього Закону);
8) надання кредитів на реалізацію інвестиційних проектіввпровадження енергозберігаючих технологій у галузях економіки, упершу чергу з впровадження передових енергозберігаючих технологійз виробництва альтернативних джерел палива (за рахунок джерел,визначених пунктом 27 статті 8 цього Закону);
9) реструктуризацію вугільної та торфодобувної промисловості(за рахунок джерел, визначених пунктом 5 статті 8 цього Закону);
10) здійснення витрат, пов'язаних з організацією іпроведенням виконавчих дій, виплату винагороди державнимвиконавцям (за рахунок джерел, визначених пунктом 7 статті 8 цьогоЗакону);
11) забезпечення міжнародних зобов'язань України у космічнійгалузі (за рахунок джерел, визначених пунктом 8 статті 8 цьогоЗакону);
12) потреби утворених відповідно до законів Українивійськових формувань (крім Збройних Сил України) і правоохороннихорганів відповідно до кошторисів, затверджених у встановленомупорядку (за рахунок джерел, визначених пунктом 9 статті 8 цьогоЗакону);
13) дотацію Пенсійному фонду України на виплату пенсій,надбавок та підвищень до пенсій, призначених за різними пенсійнимипрограмами (за рахунок джерел, визначених пунктом 10 статті 8цього Закону);
14) забезпечення діяльності цивільної авіації в Україні таучасть України у міжнародних авіаційних організаціях і утриманняДержавної авіаційної адміністрації (за рахунок джерел, визначенихпунктом 11 статті 8 цього Закону);
15) морську і річкову транспортну діяльність та участьУкраїни у міжнародних організаціях морського і річковоготранспорту, утримання Державного департаменту морського ірічкового транспорту та Головної державної інспекції України збезпеки судноплавства Міністерства транспорту та зв'язку України(за рахунок джерел, визначених пунктом 12 статті 8 цього Закону,крім тих, що надходять від риболовних портів);
16) міжнародну діяльність у галузі рибного господарства (зарахунок джерел, визначених пунктом 12 статті 8 цього Закону, вчастині тих, що надходять від риболовних портів);
17) заходи з підтримання належного рівня безпеки польотів,авіаційної безпеки і забезпечення пошукових таавіаційно-рятувальних робіт (за рахунок джерел, визначених пунктом13 статті 8 цього Закону);
18) заходи, пов'язані з охороною інтелектуальної власності(за рахунок джерел, визначених пунктом 14 статті 8 цього Закону);
19) здійснення контролю за обігом наркотичних засобів,психотропних речовин та прекурсорів (за рахунок джерел, визначенихпунктом 15 статті 8 цього Закону);
20) заходи, пов'язані з організацією надання послуг,реалізації продукції та виконання робіт бюджетними установами, таінші заходи з утримання цих установ згідно із законодавством (зарахунок джерел, визначених пунктом 16 статті 8 цього Закону);
21) накопичення (приріст) матеріальних цінностей державногоматеріального резерву (за рахунок 85 відсотків джерел, визначенихпунктом 18 статті 8 цього Закону, за рахунок 95 відсотків джерел,визначених пунктом 17 статті 8 цього Закону, та за рахунок джерел,визначених пунктами 29 і 34 статті 8 цього Закону);
22) обслуговування державного матеріального резервупідприємствами Державного комітету України з державногоматеріального резерву (за рахунок 5 відсотків джерел, визначенихпунктом 17 статті 8 цього Закону);
23) відшкодування підприємствам, установам та організаціямвитрат, пов'язаних з обслуговуванням матеріальних цінностейдержавного резерву (за рахунок 15 відсотків джерел, визначенихпунктом 18 статті 8 цього Закону);
24) участь українського контингенту органів внутрішніх справУкраїни у міжнародних миротворчих операціях та інші потребиорганів внутрішніх справ відповідно до кошторису Міністерствавнутрішніх справ України (за рахунок джерел, визначених пунктом 19статті 8 цього Закону);
25) програми і заходи щодо соціального захисту інвалідів, утому числі на функціонування всеукраїнських, державних,міжрегіональних центрів професійної реабілітації інвалідів ідержавних та обласних центрів ранньої соціальної реабілітаціїдітей-інвалідів, у порядку, визначеному Кабінетом МіністрівУкраїни (за рахунок джерел, визначених пунктом 20 статті 8 цьогоЗакону);
26) заходи, пов'язані з охороною навколишнього природногосередовища (за рахунок джерел, визначених пунктом 21 статті 8цього Закону);
27) захист від шкідливої дії вод сільських населених пунктів,смт Лазурного та сільськогосподарських угідь (за рахунок джерел,визначених пунктом 21 статті 8 цього Закону);
28) комплексний протипаводковий захист у басейні річки Тиса уЗакарпатській області (за рахунок джерел, визначених пунктом 21статті 8 цього Закону);
29) реструктуризацію та ліквідацію об'єктів підприємствгірничої хімії і здійснення невідкладних природоохоронних заходіву зоні їх діяльності (за рахунок джерел, визначених пунктом 21статті 8 цього Закону);
30) утилізацію твердого ракетного палива (за рахунок джерел,визначених пунктом 21 статті 8 цього Закону);
31) підтримку екологічно безпечного стану у зонах відчуженняі безумовного (обов'язкового) відселення (за рахунок джерел,визначених пунктом 21 статті 8 цього Закону);
32) підтримку гастрольних заходів вітчизняних виконавців назагальнодержавному рівні (за рахунок джерел, визначених пунктом 22статті 8 цього Закону);
33) розвиток мінерально-сировинної бази (за рахунок джерел,визначених пунктом 23 статті 8 цього Закону);
34) формування державного продовольчого резерву Аграрнимфондом, здійснення заставних закупівель, товарних та фінансовихінтервенцій на організованому аграрному ринку (за рахунок джерел,визначених пунктом 35 статті 8 та пунктом 7 статті 39 цьогоЗакону);
35) рекредитування або надання трансфертів для впровадженняпроектів розвитку (за рахунок джерел, визначених пунктом 1статті 20 цього Закону);
36) заходи, пов'язані з проведенням приватизації державногомайна відповідно до Державної програми приватизації ( 1723-14 )(за рахунок 10 відсотків надходжень, визначених пунктом 2 статті20 цього Закону);
37) державні капітальні вкладення на реалізаціюЧорнобильської будівельної програми, перелік яких затверджуєтьсяКабінетом Міністрів України (за рахунок 90 відсотків джерел,визначених пунктом 2 статті 20 цього Закону), але не більше217,8 тис. гривень;
38) надання державного пільгового кредиту індивідуальнимсільським забудовникам за відповідною бюджетною програмою (зарахунок джерел, визначених пунктом 1 статті 39 цього Закону);
39) надання пільгового довгострокового державного кредитумолодим сім'ям та одиноким молодим громадянам на будівництво(реконструкцію) та придбання житла (за рахунок джерел, визначенихпунктом 2 статті 39 цього Закону);
40) заходи, пов'язані з формуванням державного резервногонасіннєвого фонду (за рахунок джерел, визначених пунктом 3статті 39 цього Закону);
41) придбання вітчизняної сільськогосподарської техніки наумовах фінансового лізингу (за рахунок джерел, визначенихпунктом 4 статті 39 цього Закону);
42) часткову компенсацію вартості складної
сільськогосподарської техніки вітчизняного виробництва (за рахунок
джерел, визначених пунктом 5 статті 39 цього Закону);
43) надання кредитів фермерським господарствам (за рахунокджерел, визначених пунктом 6 статті 39 цього Закону);
44) заходи щодо формування державного замовлення на ринкупродовольчих товарів (за рахунок джерел, визначених пунктом 8статті 39 цього Закону);
45) державну підтримку вугледобувних підприємств (включаючипідприємства з видобутку бурого вугілля) на часткове покриттявитрат із собівартості продукції, у тому числі забезпеченнягарантійних зобов'язань по поверненню бюджетних позик (за рахунокджерел, визначених пунктом 5 статті 8 та пунктом 9 статті 39 цьогоЗакону);
46) оплату послуг юридичних осіб, які залучаються длястягнення простроченої заборгованості перед державою за кредитами,залученими державою або під державні гарантії, бюджетнимипозичками та фінансовою допомогою на поворотній основі (за рахунокджерел, визначених пунктом 10 статті 39 цього Закону);
47) заходи, пов'язані з виготовленням та видачею посвідченнязакордонного українця (за рахунок джерел, визначених пунктом 24статті 8 цього Закону);
48) будівництво пускового комплексу "Вектор" (за рахунокджерел, визначених пунктами 5 та 21 статті 8 цього Закону);
49) виконання робіт у сфері поводження з радіоактивнимивідходами неядерного циклу та ліквідацію радіаційних аварій (зарахунок джерел, визначених пунктом 5 статті 8 цього Закону);
50) закладення і нагляд за молодими садами, виноградниками таягідниками (за рахунок джерел, визначених пунктом 26 статті 8цього Закону);
51) державну підтримку розвитку хмелярства (за рахунокджерел, визначених пунктом 26 статті 8 цього Закону);
52) субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам назаходи з енергозбереження, у тому числі оснащення інженернихвводів багатоквартирних житлових будинків засобами облікуспоживання води і теплової енергії, ремонт і реконструкціютеплових мереж та котелень, будівництво газопроводів і газифікаціюнаселених пунктів (за рахунок джерел, визначених пунктом 28статті 8 цього Закону);
53) видатки і надання кредитів за кодами програмноїкласифікації видатків та надання кредитів державного бюджету:0501820, 2101140, 2201390, 2211030, 2311020, 2408030, 2701810,2701820, 2701830, 2711020, 3121020, 3401830 (за рахунок99 відсотків джерел, визначених пунктом 30 статті 8 цього Закону);
54) компенсацію витрат державних органів приватизації навиготовлення землевпорядної документації та організацію продажуземельних ділянок несільськогосподарського призначення, щоперебувають у державній власності, на яких розташовані об'єкти,які підлягають приватизації (за рахунок 1 відсотка джерел,визначених пунктом 30 статті 8 цього Закону, але не більше12.000 тис. гривень);
55) фінансову підтримку Державного фонду сприяння молодіжномужитловому будівництву (за рахунок джерел, визначених пунктом 31статті 8 цього Закону);
56) здійснення природоохоронних заходів (за рахунок джерел,визначених пунктом 11 статті 39 цього Закону);
57) субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам нарозвиток соціально-економічної сфери міста Севастополь та іншихнаселених пунктів, в яких дислокуються військові формуванняЧорноморського флоту Російської Федерації на території України (зарахунок джерел, визначених пунктом 32 статті 8 цього Закону);
58) модернізацію, розробку, закупівлю озброєння та військовоїтехніки, підготовку, реформування і розвиток Збройних СилУкраїни (за рахунок 92 відсотків джерел, визначених пунктом 33статті 8 цього Закону);
59) субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам наздійснення заходів по передачі житлового фонду та об'єктівсоціально-культурної сфери Міністерства оборони України укомунальну власність (за рахунок 8 відсотків джерел, визначенихпунктом 33 статті 8 цього Закону);
60) інформування учасників судового процесу про хід ірезультати розгляду справи, а також виготовлення та видачу копійсудових рішень (за рахунок джерел, визначених пунктом 36 статті 8цього Закону);
61) державну підтримку органів реєстрації речових прав нанерухоме майно та їх обтяжень (за рахунок джерел, визначенихпунктом 37 статті 8 цього Закону);
62) компенсацію Національній акціонерній компанії "НафтогазУкраїни" різниці між цінами закупівлі імпортованого природногогазу та його реалізації суб'єктам господарювання на виробництвотеплової енергії, яка споживається населенням (за рахунок джерел,визначених пунктом 38 статті 8 цього Закону).
Стаття 41. Установити, що передбачене Державним бюджетомУкраїни на 2007 рік фінансування видатків на фундаментальнідослідження здійснюється Державним казначейством України лише занаявності висновку про доцільність проведення витрат по кожнійнауковій темі, наданого експертною радою при Національній академіїнаук України із залученням експертів Міністерства освіти і наукиУкраїни.
V. ВЗАЄМОВІДНОСИНИ ДЕРЖАВНОГО БЮДЖЕТУ
УКРАЇНИ ТА МІСЦЕВИХ БЮДЖЕТІВ
Стаття 42. Установити, що до доходів загального фондумісцевих бюджетів у 2007 році належать:
1) податок з доходів фізичних осіб;
2) єдиний податок і фіксований податок (крім частини цихподатків, що зараховується до Пенсійного фонду України, тавідрахувань на обов'язкове соціальне страхування) та у повномуобсязі фіксований сільськогосподарський податок;
3) акцизний збір із вироблених в Україні товарів (крімакцизного збору з вироблених в Україні нафтопродуктів ітранспортних засобів), що сплачується платниками, якізареєстровані в Автономній Республіці Крим, - до доходів бюджетуАвтономної Республіки Крим, у тому числі тих, що враховуються привизначенні міжбюджетних трансфертів;
4) плата за ліцензії на право роздрібної торгівліалкогольними напоями та тютюновими виробами - до доходів бюджетуАвтономної Республіки Крим, обласних бюджетів та міських бюджетівміст Києва і Севастополя;
5) дотації та субвенції з Державного бюджету України;
6) плата за надані в оренду водні об'єкти місцевого значення;
7) штрафні санкції внаслідок невиконання укладенихрозпорядником бюджетних коштів угод із суб'єктами господарюванняна придбання товарів, робіт і послуг за рахунок коштів місцевихбюджетів; штрафні санкції за порушення законодавства пропатентування;
8) доходи, що підлягають зарахуванню до загального фондумісцевих бюджетів згідно із статтями 64, 66, 69 Бюджетного кодексуУкраїни ( 2542-14 );
9) кошти, що надійдуть від надання учасниками торгівзабезпечення їх тендерної пропозиції, які не підлягають поверненнюучасникам торгів у випадках, передбачених Законом України "Прозакупівлю товарів, робіт і послуг за державні кошти" ( 1490-14 ),в частині здійснення закупівель за рахунок коштів бюджетуАвтономної Республіки Крим та місцевих бюджетів;
10) кошти, що надійдуть від учасника - переможця процедуризакупівлі, під час укладання договору про закупівлю, забезпеченняйого виконання, які не підлягають поверненню учаснику-переможцю,відповідно до умов договору, в частині здійснення закупівель зарахунок коштів бюджету Автономної Республіки Крим та місцевихбюджетів.
Податок на прибуток підприємств комунальної власності,засновником яких є Верховна Рада Автономної Республіки Крим,обласні, районні, міські, селищні та сільські ради, зараховуєтьсявідповідно до бюджету Автономної Республіки Крим, обласних,районних, міських, селищних та сільських бюджетів.
Фіксований податок зараховується до відповідних місцевихбюджетів у порядку, визначеному Бюджетним кодексом України( 2542-14 ) для податку з доходів фізичних осіб.
Запровадити стимулювання соціально-економічного розвиткурегіонів шляхом перерахування до обласних бюджетів та бюджетуАвтономної Республіки Крим частини надпланових надходжень запереліком показників дохідної частини державного бюджету впорядку, затвердженому Кабінетом Міністрів України.
( Статтю 42 доповнено частиною четвертою згідно із Законом N 749-V( 749-16 ) від 15.03.2007 )
Стаття 43. У разі зміни юридичної адреси суб'єктівпідприємницької діяльності - платників податків сплата визначенихзаконодавством податків і зборів (обов'язкових платежів) післяреєстрації здійснюється за місцем попередньої реєстрації дозакінчення поточного бюджетного періоду.
Стаття 44. Затвердити на 2007 рік обсяги міжбюджетнихтрансфертів згідно з додатками N 6 та N 7 до цього Закону.
Кабінет Міністрів України може здійснювати протягом 2007 рокуперерозподіл загального обсягу субвенції, затвердженого місцевимбюджетам з Державного бюджету України на надання пільг, субсидійта допомоги населенню, між їх видами, виходячи з фактичнонарахованих обсягів відповідних пільг та субсидій населенню, таперерозподіл обсягів субвенцій з Державного бюджету України міжмісцевими бюджетами, виходячи з фактично нарахованих обсягіввідповідних пільг, субсидій та допомоги населенню.
Додаткова дотація на вирівнювання фінансової забезпеченостімісцевих бюджетів визначається у сумі 955.293,5 тис. гривень.
( Частина третя статті 44 із змінами, внесеними згідно із ЗакономN 749-V ( 749-16 ) від 15.03.2007 )
Її розподіл між бюджетом Автономної Республіки Крим, обласнимбюджетом, бюджетами міст республіканського Автономної РеспублікиКрим і обласного значення та бюджетами районів здійснюється утаких пропорціях відповідно: не більш як 25 відсотків - длябюджету Автономної Республіки Крим, обласного бюджету та не меншяк 75 відсотків - для бюджетів міст республіканського АвтономноїРеспубліки Крим і обласного значення та бюджетів районів.
Надати право Раді міністрів Автономної Республіки Крим,обласним державним адміністраціям здійснювати розподіл додатковоїдотації на вирівнювання фінансової забезпеченості місцевихбюджетів з урахуванням особливостей депресивних та гірськихтериторій і тих, що мають низький показник чисельності населення ірозгалужену мережу бюджетних установ.
Розподіл коштів субвенції з державного бюджету обласномубюджету Київської області на проведення експерименту за принципом"гроші ходять за дитиною" здійснює Київська обласна державнаадміністрація.
Стаття 45. Затвердити субвенцію з державного бюджету місцевимбюджетам для стимулювання розвитку регіонів, у тому числідепресивних територій, в сумі 100.000 тис. гривень, якаспрямовується на заходи щодо комплексного розв'язання проблемрегіонів та забезпечення їх сталого розвитку.
Кабінету Міністрів України за погодженням з КомітетомВерховної Ради України з питань бюджету затвердити порядок наданнята використання зазначеної субвенції.
Стаття 46. Затвердити субвенцію з державного бюджету місцевимбюджетам на виплату державної соціальної допомоги на дітей-сирітта дітей, позбавлених батьківського піклування, грошовогозабезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за наданнясоціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомнихсім'ях за принципом "гроші ходять за дитиною" у сумі61.700 тис. гривень. Надати право Кабінету Міністрів України запогодженням з Комітетом Верховної Ради України з питань бюджетуздійснювати протягом 2007 року додатковий розподіл та перерозподілзагальних обсягів зазначеної субвенції між місцевими бюджетами.
( Стаття 46 із змінами, внесеними згідно із Законом N 749-V( 749-16 ) від 15.03.2007 )
Стаття 47. За рахунок субвенції з державного бюджету місцевимбюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплатуелектроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання іводовідведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття тарідких нечистот надаються житлові субсидії населенню та пільгиветеранам війни; особам, на яких поширюється чинність ЗаконуУкраїни "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціальногозахисту" ( 3551-12 ); особам, які мають особливі заслуги передБатьківщиною; вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих)осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; особам, якімають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною; вдовам(вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливітрудові заслуги перед Батьківщиною; жертвам нацистськихпереслідувань; ветеранам військової служби; ветеранам органіввнутрішніх справ; ветеранам державної пожежної охорони; ветеранамДержавної служби спеціального зв'язку та захисту інформаціїУкраїни; вдовам (вдівцям) померлих (загиблих) ветеранів військовоїслужби, ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів державноїпожежної охорони та ветеранів Державної служби спеціальногозв'язку та захисту інформації України; звільненим зі служби завіком, хворобою або вислугою років військовослужбовцям Службибезпеки України, працівникам міліції, особам начальницького складуподаткової міліції, рядового і начальницького складукримінально-виконавчої системи, державної пожежної охорони;пенсіонерам з числа слідчих прокуратури; дітям (до досягненняповноліття) працівників міліції, осіб начальницького складуподаткової міліції, рядового і начальницького складукримінально-виконавчої системи, державної пожежної охорони,загиблих або померлих у зв'язку з виконанням службових обов'язків;непрацездатним членам сімей, які перебували на їх утриманні;звільненим з військової служби особам, які стали інвалідами підчас проходження військової служби; батькам та членам сімейвійськовослужбовців, які загинули (померли) або пропали безвістипід час проходження військової служби, батькам та членам сімейосіб рядового і начальницького складу органів і підрозділівцивільного захисту, Державної служби спеціального зв'язку тазахисту інформації України, які загинули (померли), пропалибезвісти або стали інвалідами при проходженні служби;реабілітованим громадянам, які стали інвалідами внаслідок репресійабо є пенсіонерами; громадянам, які постраждали внаслідокЧорнобильської катастрофи; дружинам (чоловікам) та дітям померлихгромадян, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою;громадянам відповідно до пункту "ї" частини першої статті 77 Основзаконодавства України про охорону здоров'я ( 2801-12 ), частиничетвертої статті 29 Основ законодавства України про культуру( 2117-12 ), абзацу першого частини четвертої статті 57 ЗаконуУкраїни "Про освіту" ( 1060-12 ); дітям війни.
За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетамна надання пільг та житлових субсидій населенню на придбаннятвердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газунадаються житлові субсидії населенню та пільги ветеранам війни;особам, на яких поширюється чинність Закону України "Про статусветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" ( 3551-12 );особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною; вдовам(вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які мають особливізаслуги перед Батьківщиною; особам, які мають особливі трудовізаслуги перед Батьківщиною; вдовам (вдівцям) та батькам померлих(загиблих) осіб, які мають особливі трудові заслуги передБатьківщиною; жертвам нацистських переслідувань; ветеранамвійськової служби; ветеранам органів внутрішніх справ; ветеранамдержавної пожежної охорони; ветеранам Державної службиспеціального зв'язку та захисту інформації України; вдовам(вдівцям) померлих (загиблих) ветеранів військової служби,ветеранів органів внутрішніх справ, ветеранів державної пожежноїохорони та ветеранів Державної служби спеціального зв'язку тазахисту інформації України; звільненим зі служби за віком,хворобою або вислугою років працівникам міліції, особамначальницького складу податкової міліції, рядового іначальницького складу кримінально-виконавчої системи, державноїпожежної охорони; дітям (до досягнення повноліття) працівниківміліції, осіб начальницького складу податкової міліції, рядового іначальницького складу кримінально-виконавчої системи, державноїпожежної охорони, загиблих або померлих у зв'язку з виконаннямслужбових обов'язків; непрацездатним членам сімей, які перебувалина їх утриманні; громадянам, які постраждали внаслідокЧорнобильської катастрофи; дружинам (чоловікам) та дітям померлихгромадян, смерть яких пов'язана з Чорнобильською катастрофою;громадянам відповідно до пункту "ї" частини першої статті 77 Основзаконодавства України про охорону здоров'я ( 2801-12 ),частини четвертої статті 29 Основ законодавства України прокультуру ( 2117-12 ), абзацу першого частини четвертої статті 57Закону України "Про освіту" ( 1060-12 ), особам, які мають такеправо згідно із статтею 48 Гірничого закону України ( 1127-14 ).
За рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетамна надання пільг з послуг зв'язку та інших передбаченихзаконодавством пільг (крім пільг на одержання ліків,зубопротезування, оплату електроенергії, природного і скрапленогогазу на побутові потреби, твердого та рідкого пічного побутовогопалива, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирноїплати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот) такомпенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадяннадаються пільги ветеранам війни; особам, на яких поширюєтьсячинність Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їхсоціального захисту" ( 3551-12 ); особам, які мають особливізаслуги перед Батьківщиною; вдовам (вдівцям) та батькам померлих(загиблих) осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною;особам, які мають особливі трудові заслуги перед Батьківщиною;вдовам (вдівцям) та батькам померлих (загиблих) осіб, які маютьособливі трудові заслуги перед Батьківщиною; ветеранам праці;жертвам нацистських переслідувань; ветеранам військової служби,ветеранам органів внутрішніх справ, ветеранам державної пожежноїохорони, ветеранам Державної служби спеціального зв'язку тазахисту інформації України; вдовам (вдівцям) померлих (загиблих)ветеранів військової служби, ветеранів органів внутрішніх справ,ветеранів державної пожежної охорони та ветеранів Державної службиспеціального зв'язку та захисту інформації України; особам,звільненим з військової служби, які стали інвалідами під часпроходження військової служби; пенсіонерам з числа слідчихпрокуратури; реабілітованим громадянам, які стали інвалідамивнаслідок репресій або є пенсіонерами; громадянам, які постраждаливнаслідок Чорнобильської катастрофи; дружинам (чоловікам) та дітямпомерлих громадян, смерть яких пов'язана з Чорнобильськоюкатастрофою, а також здійснюються компенсаційні виплати запільговий проїзд окремих категорій громадян.
Стаття 48. Установити, що обсяги цільових коштів на 2007 рік,які враховані при визначенні міжбюджетних трансфертів міждержавним бюджетом та місцевими бюджетами, під час формування,затвердження та виконання відповідних місцевих бюджетів зменшеннюне підлягають.
Стаття 49. Затвердити субвенцію з державного бюджету місцевимбюджетам на виконання інвестиційних проектів, спрямованих насоціально-економічний розвиток регіонів, заходів з попередженняаварій і запобігання техногенним катастрофам ужитлово-комунальному господарстві та на інших аварійних об'єктахкомунальної власності, в тому числі на ремонт і реконструкціютеплових мереж та котелень, у сумі 1.000.000 тис. гривень згідно здодатком N 7 до цього Закону, з них на ремонт і реконструкціютеплових мереж та котелень - до 400.000 тис. гривень.
( Частина перша статті 49 із змінами, внесеними згідно із ЗакономN 749-V ( 749-16 ) від 15.03.2007 )
Кабінету Міністрів України за погодженням з КомітетомВерховної Ради України з питань бюджету затвердити порядок наданнята використання зазначеної субвенції.
При визначенні переліку об'єктів інвестиційних проектівврахувати в першу чергу необхідність завершення будівництва,розпочатого у минулих роках, будівництва об'єктів із ступенембудівельної готовності понад 80 відсотків та будівництва об'єктівіз підготовленою проектно-кошторисною документацією.
Стаття 50. Якщо з відповідного місцевого бюджету здійснюютьсявидатки, які мають проводитися згідно з Бюджетним кодексом України( 2542-14 ) з іншого бюджету, така дія кваліфікується як нецільовевикористання бюджетних коштів.
Обсяги цих видатків безспірно вилучаються з відповідногомісцевого бюджету до Державного бюджету України органамиДержавного казначейства України у порядку, встановленому КабінетомМіністрів України, в тому числі і за рахунок зменшення трансфертіввідповідному місцевому бюджету на відповідну суму.
Стаття 51. Установити, що у 2007 році суми дотаціївирівнювання місцевим бюджетам перераховуються управліннямиДержавного казначейства України в Автономній Республіці Крим,областях та місті Севастополі шляхом застосування нормативівщоденних відрахувань від доходів загального фонду Державногобюджету України, що надійшли на аналітичні рахунки обліку доходівДержавного бюджету України на відповідній території, згідно здодатком N 6 до цього Закону.
До доходів загального фонду Державного бюджету України, зарахунок яких здійснюється перерахування дотацій вирівнювання,включаються:
1) податок на прибуток підприємств;
2) податок на додану вартість (без врахування бюджетноговідшкодування податку на додану вартість грошовими коштами);
3) збір за спеціальне використання лісових ресурсівдержавного значення;
4) збір за спеціальне водокористування;
5) платежі за користування надрами загальнодержавногозначення;
6) акцизний збір із вироблених в Україні товарів (крімакцизного збору з вироблених в Україні товарів, що сплачуєтьсяплатниками, які зареєстровані в Автономній Республіці Крим,акцизного збору з вироблених в Україні нафтопродуктів ітранспортних засобів);
7) акцизний збір із ввезених на територію України товарів(крім акцизного збору із ввезених в Україну нафтопродуктів ітранспортних засобів);
8) плата за ліцензії на певні види господарської діяльності(крім плати за ліцензії, що видаються Радою міністрів АвтономноїРеспубліки Крим, виконавчими органами місцевих рад і місцевимиорганами виконавчої влади, та плати за ліцензії на правороздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами);
9) ввізне мито (крім ввізного мита на нафтопродукти,транспортні засоби та шини до них);
10) вивізне мито;
11) плата за оренду цілісних майнових комплексів та іншогодержавного майна;
12) державне мито в частині, що відповідно до законузараховується до державного бюджету;
13) єдиний збір, який справляється у пунктах пропуску черездержавний кордон України;
14) кошти, що передаються до державного бюджету з обласнихбюджетів, міських бюджетів міст республіканського АвтономноїРеспубліки Крим та обласного значення і районних бюджетів.
У разі якщо суми, перераховані відповідним управліннямДержавного казначейства України в Автономній Республіці Крим,областях та місті Севастополі, не забезпечать отримання місячноїсуми дотації вирівнювання згідно з нормативами щоденнихвідрахувань, визначених у додатку N 6 до цього Закону, Державнеказначейство України зобов'язане перерахувати на рахуноквідповідного місцевого бюджету недоотриману місячну суму дотаціївирівнювання із загального фонду державного бюджету не пізніше10 числа наступного місяця.