• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Щодо надання податкової консультації

Державна податкова служба України | Індивідуальна податкова консультація від 27.05.2021 № 2103/ІПК/99-00-07-05-01-06
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 27.05.2021
  • Номер: 2103/ІПК/99-00-07-05-01-06
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна податкова служба України
  • Тип: Індивідуальна податкова консультація
  • Дата: 27.05.2021
  • Номер: 2103/ІПК/99-00-07-05-01-06
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА ПОДАТКОВА СЛУЖБА УКРАЇНИ
ІНДИВІДУАЛЬНА ПОДАТКОВА КОНСУЛЬТАЦІЯ
27.05.2021 N 2103/ІПК/99-00-07-05-01-06
Державна податкова служба України розглянула запит щодо надання податкової консультації та в порядку статті 52 Податкового кодексу України (далі - Кодекс) повідомляє.
Згідно запиту Товариство планує здійснювати діяльність у сфері організації та проведення азартних ігор на гральних автоматах та просить надати індивідуальну податкову консультацію з наступних питань.
Чи може Товариство здійснювати діяльність з організації та проведення азартних ігор на гральних автоматах, використовувати РРО, який має сферу застосування згідно Державного реєстру РРО - "сфера послуг" (питання 1)?
Який РРО за сферою застосування має використовувати Товариство, здійснюючи діяльність з організації та проведення азартних ігор на гральних автоматах (питання 2)?
Правовідносини у цій сфері регулюються Кодексом, Законом України від 06 липня 1995 року N 265/95-ВР " Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (далі - Закон N 265).
Законом N 265 визначено правові засади застосування РРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. Його дія поширюється на усіх суб'єктів господарювання, їх господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій та/або безготівковій формі.
Згідно з п. 2 ст. 3 Закону N 265 суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції у готівковій або безготівковій формі, зобов'язані видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, включаючи ті, замовлення або оплата яких здійснюється з використанням мережі Інтернет, при отриманні товарів (послуг) в обов'язковому порядку розрахунковий документ встановленої форми та змісту на повну суму проведеної операції, створений в паперовій та/або електронній формі (у тому числі, але не виключно, з відтворюванням на дисплеї реєстратора розрахункових операцій чи дисплеї пристрою, на якому встановлений програмний реєстратор розрахункових операцій QR-коду, який дозволяє особі здійснювати його зчитування та ідентифікацію із розрахунковим документом за структурою даних, що в ньому міститься, та/або надсиланням електронного розрахункового документа на наданий такою особою абонентський номер або адресу електронної пошти).
Пунктом 3 ст. 3 Закону N 265 визначено, що суб'єкти господарювання зобов'язані застосовувати РРО, що включені до Державного реєстру РРО, та/або програмні РРО з додержанням встановленого порядку їх застосування.
Відповідно до п. 4 ст. 9 Закону України від 14 липня 2020 року N 768-IX "Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор" під час здійснення діяльності у сфері організації та проведення азартних ігор застосовуються РРО у порядку, передбаченому Законом України"Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".
Враховуючи зазначене відповідь на питання 1 та 2 одночасно.
На сьогодні у Державному реєстрі РРО немає жодного спеціалізованого РРО із сферою застосування "організація та проведення азартних ігор".
Отже, Товариство не може застосовувати РРО з сферою застосування - "сфера послуг", оскільки у такому РРО не враховує специфіку роботи з організації та проведення азартних ігор на гральних автоматах.
Окремо зазначаємо, що внесення РРО до Державного реєстрі РРО здійснюється відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України від 29.08.2002 р. N 1315 "Про затвердження Положення про Державний реєстр реєстраторів розрахункових операцій", на підставі заяви виробників РРО. Звертаємо Вашу увагу, що до ДПС від виробників РРО не подавало заявок на включення до Державного реєстру РРО з сферою застосування - "організація та проведення азартних ігор".
Крім того, програмування таких РРО та відповідно інформація, яка має міститись у розрахункових документах (фіскальному касовому чеку) при продажу жетонів, фішок, електронних одиниць, тощо повинно відбуватись з дотриманням вимог Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 21 січня 2016 року N 13 "Про затвердження Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, Порядку подання звітності, пов'язаної із використанням книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок), форми N ЗВР-1 Звіту про використання книг обліку розрахункових операцій (розрахункових книжок)" зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 11 лютого 2016 року за N 220/28350 із змінами, внесеними наказом Міністерства фінансів від 18.06.2020 року N 306.
Відповідно до Закону N 265, наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 р. N 547 затверджено Порядок реєстрації та застосування РРО, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги) (далі - Порядок застосування РРО), зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 05.07.2016 р. за N 918/29048, яким необхідно керуватися суб'єктам господарювання при продажу жетонів, фішок, електронних одиниць тощо.
Враховуючи зазначене, ДПС повідомляє, що для застосування у сфері грального бізнесу потрібно використовувати РРО, які б забезпечили занесення, накопичення та відображення у фіскальній пам'яті, разом з візуалізацією цієї інформації у чеку:
не тільки ставки ПДФО, а й обрахунку суми ПДФО з кожного виграшу;
окремий облік фіскальних показників і утримання ПДФО з виграшу кожного гравця.
Для вирішення зазначених питань виробникам РРО необхідно розробити технічні умови для даної сфери, врахувати специфіку правил оподаткування виграшів відповідно вимог Кодексу, адаптувати або створити нові РРО, які забезпечать коректне відображення належних до сплати податків і зборів суб'єктами господарювання.
Отже, суб'єктам господарювання сфери грального бізнесу необхідно звертатись до виробників РРО для замовлення щодо розробки та виготовлення спеціалізованих РРО, у тому числі розробки технічних умов, для даної сфери та специфіки застосування декількох ставок оподаткування та обліку фіскальних показників, а також їх відображення у фіскальному чеку.
У відповідності до пункту 52.2 статті 52 Кодексу податкова консультація має індивідуальний характер і може використовуватися виключно платником податків, якому надано таку консультацію та діє в межах законодавства, яке було чинним на момент надання такої консультації.