• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження положень про Департамент економіки та ресурсного забезпечення Міністерства охорони здоровя України та його відділи

Міністерство охорони здоровя України  | Наказ, Положення від 15.07.2013 № 602
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 15.07.2013
  • Номер: 602
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство охорони здоровя України
  • Тип: Наказ, Положення
  • Дата: 15.07.2013
  • Номер: 602
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я УКРАЇНИ
НАКАЗ
15.07.2013 № 602
Про затвердження положень про Департамент економіки та ресурсного забезпечення Міністерства охорони здоров'я України та його відділи
Відповідно до Положення про Міністерство охорони здоров'я України , затвердженого Указом Президента України від 13 квітня 2011 року № 467, та у зв'язку із змінами до штатного розпису Міністерства охорони здоров'я України на 2013 рік
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити:
1.1. Положення про Департамент економіки та ресурсного забезпечення Міністерства охорони здоров'я України (далі - Департамент), що додається.
1.2. Положення про відділ планування та фінансування видатків закладів та установ Департаменту економіки та ресурсного забезпечення Міністерства охорони здоров'я України, що додається.
1.3. Положення про відділ інвестицій та фінансування капітальних вкладень, майнових відносин, діяльності державних підприємств та безпеки життєдіяльності Департаменту економіки та ресурсного забезпечення Міністерства охорони здоров'я України, що додається.
2. У наказі МОЗ України від 15 жовтня 2012 року № 446-к "Про затвердження положень про структурні підрозділи Міністерства охорони здоров'я України" підпункти 1.1, 1.1.2, 1.1.4 пункту 1 виключити. У зв'язку з цим підпункти 1.1.1, 1.1.3 уважати відповідно підпунктами 1.1, 1.1.1.
3. Департаменту роботи з персоналом, освіти та науки (М. Осійчук) забезпечити належне зберігання положень про Департамент та зазначені відділи.
4. Директору Департаменту економіки та ресурсного забезпечення В. Дуді забезпечити підготовку та затвердження у встановленому порядку у двотижневий строк посадових інструкцій працівників відповідних відділів Департаменту.
5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
В.о. МіністраО. Толстанов
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
охорони здоров'я України
15.07.2013 № 602
ПОЛОЖЕННЯ
про Департамент економіки та ресурсного забезпечення Міністерства охорони здоров'я України
1. Загальні засади
1.1. Департамент економіки та ресурсного забезпечення (далі - Департамент) є структурним підрозділом Міністерства охорони здоров'я України (далі - МОЗ України), який підпорядковується, координується і контролюється безпосередньо Міністром охорони здоров'я України.
1.2. До структури Департаменту входять:
відділ планування і фінансування видатків централізованих заходів;
відділ планування та фінансування видатків закладів та установ;
відділ нормування і оплати праці та роботи з місцевими бюджетами;
відділ інвестицій та фінансування капітальних вкладень, майнових відносин, діяльності державних підприємств та безпеки життєдіяльності.
1.3. Департамент у своїй діяльності керується Конституцією України , законами України, актами Верховної Ради України, Президента України та Кабінету Міністрів України, Положенням про МОЗ України , рішеннями колегії МОЗ України, наказами МОЗ України, а також цим Положенням.
1.4. У межах своїх повноважень Департамент організовує виконання актів законодавства і здійснює систематичний контроль за їх реалізацією на підприємствах, установах та організаціях, що належать до сфери управління МОЗ України (далі - юридичні особи), а також вносить у встановленому порядку та у межах своїх повноважень пропозиції щодо удосконалення законодавства.
1.5. Департамент діє на підставі плану основних організаційних заходів МОЗ України та окремих доручень керівництва МОЗ України.
1.6. Чисельність працівників Департаменту визначається штатним розписом МОЗ України.
1.7. Основні завдання, функції та права структурних підрозділів, що входять до Департаменту, визначені у положеннях про них.
2. Основними завданнями Департаменту є:
2.1. Забезпечення в установленому порядку реалізації економічних аспектів державної політики у сфері охорони здоров'я.
2.2. Участь у забезпеченні концентрації фінансових ресурсів на пріоритетних напрямках діяльності галузі охорони здоров'я.
2.3. Участь у проведенні економічних обґрунтувань визначення пріоритетних напрямів розвитку охорони здоров'я.
2.4. Здійснення разом з іншими органами державної влади аналізу сучасної економічної та фінансової ситуації в галузі охорони здоров'я, а також перспектив її розвитку.
2.5. Участь у розробці в галузі охорони здоров'я проектів Державної програми економічного і соціального розвитку України, Державного бюджету України, Програми діяльності Кабінету Міністрів України.
2.6. Участь у розробці та організації виконання планів та заходів, спрямованих на розвиток і удосконалення матеріально-технічної бази юридичних осіб за рахунок коштів державного бюджету, інвестицій та інших джерел відповідно до законодавства.
2.7. Участь у розробці нормативно-правових актів з питань фінансово-економічної діяльності юридичних осіб.
2.8. Участь у розробці державних соціальних нормативів у сфері охорони здоров'я, державних стандартів.
2.9. Вжиття заходів щодо усунення причин і умов, які призводять до незаконного та неефективного використання державних коштів та матеріальних цінностей юридичних осіб.
2.10. Участь у роботі щодо удосконалення методів фінансового і бюджетного планування, фінансування, а також звітності про використання бюджетних коштів в галузі охорони здоров'я.
2.11. Забезпечення впровадження новітніх технологій в будівництві та експлуатації юридичних осіб.
2.12. Координація фінансової діяльності юридичних осіб.
2.13. Забезпечення в установленому порядку складання, розгляду, затвердження, виконання державного бюджету, а також контролю за виконанням державного бюджету.
2.14. Організація та координація виконання завдань служби охорони праці, служби безпеки дорожнього руху та служби пожежної безпеки.
3. Функції:
Департамент, відповідно до покладених на нього завдань:
3.1. Узагальнює показники фінансово-економічної діяльності галузі з метою інформаційного забезпечення прийняття управлінських рішень керівництвом МОЗ України.
3.2. Бере участь у розробці нормативно-правових актів та інструктивних матеріалів з питань фінансово-економічної діяльності галузі охорони здоров'я.
3.3. Розробляє та подає на розгляд Міністерству фінансів України бюджетний запит та пропозиції щодо обсягів видатків на охорону здоров'я для врахування у проекті державного бюджету відповідно до основних напрямків діяльності галузі охорони здоров'я.
3.4. Координує роботу по складанню кошторисів на утримання юридичних осіб.
3.5. Приймає участь у розробці з використанням даних та інформації, наданих структурними підрозділами МОЗ України, фінансово-економічних розрахунків при підготовці проекту актів Кабінету Міністрів України та законопроектів, що вноситься у порядку законодавчої ініціативи.
3.6. Бере участь у розробці плану діяльності МОЗ України, як головного розпорядника бюджетних коштів, на плановий та наступні за плановим два бюджетні періоди.
3.7. Організовує та забезпечує на підставі плану діяльності та індикативних прогнозних показників бюджету на наступні за плановим два бюджетні періоди складання проекту кошторису та бюджетного запиту і подає їх центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної бюджетної політики.
3.8. Координує роботу по складанню, затвердженню кошторисів та планів використання бюджетних коштів юридичних осіб.
3.9. Розробляє спільно з структурними підрозділами МОЗ України проекти порядків використання коштів державного бюджету.
3.10. Розробляє спільно з структурними підрозділами МОЗ України та забезпечує затвердження паспортів бюджетних програм і складає звіти про їх виконання, здійснює аналіз показників виконання бюджетних програм.
3.11. Здійснює управління бюджетними коштами у межах встановлених МОЗ України бюджетних повноважень та оцінку ефективності бюджетних програм, забезпечуючи ефективне, результативне і цільове використання бюджетних коштів, організацію та координацію роботи юридичних осіб у бюджетному процесі.
3.12. Приймає участь у забезпеченні доступності до інформації про бюджет відповідно до законодавства та Бюджетного кодексу України .
3.13. Готує пропозиції про внесення змін до бюджетних призначень у визначеному законодавством порядку.
3.14. Здійснює складання спільно з іншими відділами Департаменту зведеного кошторису та зведеного плану асигнувань з державного бюджету.
3.15. В установленому порядку здійснює розподіл відкритих асигнувань.
3.16. За звітними даними приймає участь у проведенні аналізу мережі розпорядників та одержувачів бюджетних коштів МОЗ України і фінансово-господарської діяльності юридичних осіб.
3.17. Забезпечує складання зведеного кошторису та зведеного плану асигнувань з державного бюджету.
3.18. Співпрацює з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними особами, об'єднаннями громадян з питань, що належать до компетенції Департаменту.
3.19. При потребі надає організаційно-методичну та практичну допомогу юридичним особам, управлінням (головним управлінням) охорони здоров'я з питань фінансово-економічної діяльності.
3.20. Вивчає, узагальнює та втілює у практику роботи позитивний досвід юридичних осіб щодо підвищення ефективності використання бюджетних коштів.
3.21. Координує фінансову діяльність юридичних осіб.
3.22. Бере участь у реалізації державної політики з питань оплати праці та її нормування в сфері охорони здоров'я.
3.23. Бере участь у проведенні аналізу фінансово-господарської діяльності юридичних осіб, щодо ефективного використання бюджетних коштів, дотримання фінансово-бюджетної дисципліни.
3.24. Здійснює проведення заходів по моніторингу виконання зведеного бюджету охорони здоров'я.
3.25. Бере участь у визначенні необхідних обсягів фінансових ресурсів на забезпечення охорони здоров'я.
3.26. Здійснює фінансовий супровід бюджетних програм МОЗ України.
3.27. Здійснює моніторинг виконання місцевих бюджетів на охорону здоров'я.
3.28. Забезпечує розроблення та подання пропозицій до проектів інвестиційних та цільових комплексних програм галузі, планів економічного і соціального розвитку України, в тому числі по розділу "капітальне будівництво", і їх подання у встановленому порядку до відповідних центральних органів державної виконавчої влади.
3.29. Забезпечує надання пропозицій щодо розвитку діяльності державних підприємств, що належать до сфери управління МОЗ України.
3.30. Бере участь у підготовці та поданні пропозицій щодо створення, реорганізації, ліквідації юридичних осіб, формування пропозицій до проектів Статутів, проектів контрактів з керівниками юридичних осіб.
3.31. Бере участь у розробленні проектів законів України, указів і розпоряджень Президента України, постанов Верховної Ради України й Кабінету Міністрів України з питань державного регулювання фінансово-економічної діяльності.
3.32. Забезпечує організацію та моніторинг своєчасної підготовки юридичних осіб до роботи в осінньо-зимовий період.
3.33. Надає пропозиції щодо фінансування енергозберігаючих заходів, будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонту, а також розподілу бюджетних коштів по замовниках, сприяє залученню позабюджетних коштів для фінансування об'єктів юридичних осіб, здійснює контроль за їх цільовим і ефективним використанням.
3.34. Забезпечує ведення програми зменшення споживання енергоресурсів та води у юридичних особах.
3.35. Забезпечує організацію розгляду матеріалів для підготовки дозволу МОЗ України про надання в оренду нежилих приміщень юридичним особам.
3.36. Бере участь у підготовці матеріалів для приймання-передачі будинків, споруд, обладнання, земельних ділянок юридичних осіб.
3.37. Бере участь у підготовці висновків про доцільність списання з балансу будинків і споруд юридичних осіб.
3.38. Забезпечує організацію виконання заходів та здійснення контролю за економію споживання паливно-енергетичних ресурсів.
3.39. Забезпечує організацію, моніторинг та контроль виконання фінансових ресурсів державних цільових програм, в межах компетенції Департаменту.
3.40. Організовує проведення заходів із охорони праці, безпеки руху та протипожежного захисту.
3.41. Забезпечує розроблення та організацію виконання планів та заходів, спрямованих на створення здорових і безпечних умов праці, протипожежної безпеки та безпеки руху автотранспорту в юридичних особах.
3.42. Забезпечує інформацією та матеріалами контролюючі органи державної влади, якими проводяться планові та позапланові перевірки у МОЗ України.
3.43. Розглядає звернення інших юридичних та фізичних осіб з питань, що належать до компетенції Департаменту, за необхідності вживає згідно із законодавством заходів за результатами їх розгляду.
3.44. Взаємодіє з структурними підрозділами МОЗ України, органами державної влади, органами місцевого самоврядування з проблем та завдань, що знаходяться у межах повноважень Департаменту.
3.45. Забезпечує взаємодію із посадовими особами МОЗ України, що здійснюють повноваження у зв'язках із засобами масової інформації.
4. Департамент має право:
4.1. Одержувати в установленому порядку від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, а також від юридичних осіб, структурних підрозділів МОЗ України інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання покладених на Департамент завдань.
4.2. Вносити пропозиції керівництву МОЗ України щодо вирішення питань зі структурними підрозділами МОЗ України, іншими органами державної влади з проблем та завдань, що знаходяться у межах повноважень Департаменту.
4.3. Залучати спеціалістів від юридичних осіб (за погодженням з їхніми керівниками) для розгляду питань, що належать до компетенції Департаменту.
4.4. Скликати в установленому порядку наради з питань, що належать до компетенції Департаменту.
4.5. Проводити за дорученням керівництва МОЗ України перевірки організації роботи економічних служб, в межах компетенції здійснювати контроль за повнотою та своєчасністю усунення недоліків і порушень, встановлених цими перевірками у юридичних особах.
4.6. Готувати проекти інструктивно-директивних матеріалів з питань планування видатків та використання фінансових, матеріальних та трудових ресурсів.
4.7. Представляти МОЗ України в органах державної влади при розгляді питань, що знаходяться у межах повноважень Департаменту, вести листування з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними особами.
4.8. Здійснювати контроль за дотриманням умов оплати праці у юридичних особах.
5. Організація діяльності Департаменту
5.1. Департамент очолює директор, який призначається на посаду та звільняється з посади Міністром охорони здоров'я України в порядку, передбаченому законодавством.
5.2. На цю посаду призначається особа з вищою економічною освітою. Стаж роботи за фахом у державній службі на керівних посадах чи на керівних посадах в інших сферах управління 5 років.
5.3. Директор Департаменту, в межах своєї компетенції, здійснює організаційно-розпорядчі та консультативно-дорадчі функції та безпосередньо бере участь у вирішенні питань з наступних напрямків:
5.3.1. Організація роботи Департаменту.
5.3.2. Координація ефективної роботи працівників Департаменту.
5.3.3. Розробка основних напрямків роботи Департаменту та участь у розробці планів роботи МОЗ України.
5.3.4. Визначення планових та поточних завдань працівників Департаменту, координація та контроль за виконанням завдань.
5.3.5. Забезпечення дотримання працівниками Закону України "Про правила етичної поведінки" та відповідальність за його порушення.
5.3.6. Забезпечення у межах компетенції реалізації існуючих вимог щодо збереження таємної інформації відповідно до Закону України "Про державну таємницю" та в установленому порядку конфіденційної інформації, що є власністю держави.
5.4. Директор Департаменту крім прав, передбачених Законом України "Про державну службу" , також має право:
5.4.1. У межах своєї компетенції давати працівникам Департаменту доручення, обов'язкові для виконання.
5.4.2. Вносити пропозиції керівництву МОЗ України щодо преміювання працівників Департаменту, притягнення їх до дисциплінарної відповідальності, включення до кадрового резерву, проведення стажування, надання відпусток.
5.4.3. Працювати з "цілком таємними" та "таємними" відомостями з питань дислокації, характеристики запасних пунктів управління (міського) та здійснювати контроль за забезпеченням, плануванням, організацією запровадження заходів та фактичним станом технічного захисту секретної інформації в МОЗ України.
5.5. У разі відсутності директора Департаменту його обов'язки виконує один із заступників директора Департаменту, визначений директором Департаменту. Директор Департаменту має право делегувати заступникам директора Департаменту виконання окремих функцій.
5.6. Директор Департаменту, у межах визначених законодавством, несе відповідальність за:
5.6.1. Неякісне та/або несвоєчасне виконання посадових обов'язків, завдань, доручень керівництва МОЗ України, плану організаційних заходів МОЗ України, невжиття можливих заходів щодо запобігання недолікам і порушенням у роботі.
5.6.2. Недотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, службової дисципліни та етики державного службовця, вимог правил охорони праці, виробничої санітарії, гігієни праці та протипожежної безпеки, передбачених відповідними правилами та інструкціями.
5.6.3. Порушення законодавства про державну таємницю.
5.7. За недотримання вимог законів України "Про державну службу" , "Про засади запобігання і протидії корупції" інших актів законодавства України з питань, що стосуються його діяльності, директор Департаменту притягається до відповідальності згідно з законодавством.
5.8. Працівники Департаменту несуть відповідальність у відповідності до законодавства, у тому числі, персональну відповідальність, за:
5.8.1. Неналежне виконання покладених на них посадовими інструкціями обов'язків.
5.8.2. Розголошення відомостей, що є державною таємницею.
5.8.3. Недотримання правил поведінки державного службовця, правил внутрішнього трудового розпорядку, правил протипожежної охорони, технічної безпеки та виробничої санітарії та професійно-ділової етики.
5.8.4. Неналежне зберігання техніки, яка знаходиться в їх користуванні відповідно до законодавства України.
Директор ДепартаментуВ. Дуда
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
охорони здоров'я України
15.07.2013 № 602
ПОЛОЖЕННЯ
про відділ планування та фінансування видатків закладів та установ Департаменту економіки та ресурсного забезпечення Міністерства охорони здоров'я України
1. Загальні положення
1.1. Відділ планування та фінансування видатків закладів та установ (далі - Відділ) є структурним підрозділом Департаменту економіки та ресурсного забезпечення (далі - Департамент) Міністерства охорони здоров'я України (далі - МОЗ України).
1.2. Відділ забезпечує реалізацію державної політики у сфері охорони здоров'я з питань планово-фінансової діяльності закладів і установ, які включені до мережі розпорядників та одержувачів бюджетних коштів МОЗ України (далі - юридичні особи).
1.3. Відділ у своїй роботі керується Конституцією України , законами України, у тому числі Бюджетним кодексом України , актами Верховної Ради України, Президента України та Кабінету Міністрів України, Положенням про МОЗ України , наказами та рішеннями колегії МОЗ України, Положенням про Департамент, а також цим Положенням.
1.4. Структура та чисельність Відділу визначаються відповідно до структури та штатного розпису МОЗ України.
1.5. Основні завдання, функції та права Відділу визначаються у положенні про Відділ. Відділ працює за планом організаційних заходів МОЗ України.
2. Основними завданнями Відділу є:
2.1. Забезпечення реалізації МОЗ України економічних аспектів державної політики у сфері охорони здоров'я з питань планово-фінансової діяльності юридичних осіб.
2.2. Здійснення аналітичної та організаційної роботи з питань планово-фінансової діяльності юридичних осіб.
2.3. Участь у забезпеченні концентрації фінансових ресурсів на пріоритетних напрямках діяльності галузі охорони здоров'я.
2.4. Участь у підготовці економічних обґрунтувань визначення пріоритетних напрямів розвитку охорони здоров'я.
2.5. Здійснення разом з іншими органами державної влади аналізу сучасної економічної та фінансової ситуації в галузі охорони здоров'я, а також перспектив її розвитку.
2.6. Участь у розробці в галузі охорони здоров'я проектів Державної програми економічного і соціального розвитку України, Державного бюджету України, Програми діяльності Кабінету Міністрів України.
2.7. Участь у розробці та організації виконання планів та заходів, спрямованих на розвиток і удосконалення матеріально-технічної бази юридичних осіб за рахунок коштів державного бюджету, інвестицій та інших джерел відповідно до законодавства.
2.8. Участь у розробці нормативно-правових актів з питань фінансово-економічної діяльності юридичних осіб.
2.9. Вжиття заходів щодо усунення причин і умов, які призводять до незаконного та неефективного використання державних коштів та матеріальних цінностей у юридичних осіб.
2.10. Участь у роботі щодо удосконалення методів фінансового і бюджетного планування, фінансування, а також звітності про використання бюджетних коштів в галузі охорони здоров'я.
2.11. Координація фінансової діяльності юридичних осіб.
2.12. Забезпечення формування в межах галузі охорони здоров'я єдиного підходу до економічних методів управління і господарювання.
2.13. Участь у розробці показників до проекту Закону України "Про Державний бюджет України" на відповідний рік.
2.14. Забезпечення складання та подання планово-фінансової звітності та оперативної інформації центральним органам виконавчої влади у порядку, встановленому законодавством України.
2.15. Забезпечення в установленому порядку складання, розгляду, затвердження, виконання державного бюджету, а також контролю за виконанням державного бюджету.
3. Функції
Відділ відповідно до покладених на нього завдань:
3.1. Узагальнює показники фінансово-економічної діяльності галузі охорони здоров'я з метою інформаційного забезпечення прийняття управлінських рішень керівництвом МОЗ України.
3.2. Бере участь у розробці нормативно-правових актів та інструктивних матеріалів з питань фінансово-економічної діяльності галузі охорони здоров'я.
3.3. Бере участь у розробці плану діяльності МОЗ України, як головного розпорядника бюджетних коштів, на плановий та наступні за плановим два бюджетні періоди.
3.4. Організовує та забезпечує на підставі плану діяльності та індикативних прогнозних показників бюджету на наступні за плановим два бюджетні періоди складання проекту кошторису та бюджетного запиту і подає їх центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування державної бюджетної політики.
3.5. Координує роботу по складанню, затвердженню кошторисів та планів використання бюджетних коштів юридичних осіб.
3.6. Розробляє спільно з структурними підрозділами МОЗ України проекти порядків використання коштів державного бюджету за відповідними бюджетними програмами.
3.7. Розробляє спільно з структурними підрозділами МОЗ України та забезпечує затвердження відповідних паспортів бюджетних програм і складає звіти про їх виконання, здійснює аналіз показників виконання бюджетних програм.
3.8. Здійснює управління бюджетними коштами у межах встановлених МОЗ України бюджетних повноважень для фінансового забезпечення юридичних осіб та оцінку ефективності бюджетних програм, забезпечуючи ефективне, результативне і цільове використання бюджетних коштів, організацію та координацію роботи юридичних осіб у бюджетному процесі.
3.9. Приймає участь у забезпеченні доступності до інформації про бюджет відповідно до законодавства та Бюджетного кодексу України .
3.10. Готує пропозиції про внесення змін до бюджетних призначень у визначеному законодавством порядку.
3.11. Здійснює складання спільно з іншими відділами Департаменту зведеного кошторису та зведеного плану асигнувань з державного бюджету.
3.12. В установленому порядку здійснює розподіл відкритих асигнувань для юридичних осіб.
3.13. За звітними даними приймає участь у проведенні аналізу мережі розпорядників та одержувачів бюджетних коштів МОЗ України і фінансово-господарської діяльності юридичних осіб.
3.14. Співпрацює з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними особами, об'єднаннями громадян з питань, що належать до компетенції Відділу.
3.15. При потребі надає організаційно-методичну та практичну допомогу юридичним особам з питань фінансово-економічної діяльності.
3.16. Вивчає, узагальнює та втілює у практику роботи позитивний досвід роботи юридичних осіб щодо підвищення ефективності використання бюджетних коштів.
3.17. Координує планово-фінансову діяльність юридичних осіб.
3.18. Бере участь у проведенні аналізу фінансово-господарської діяльності юридичних осіб щодо ефективного використання бюджетних коштів, дотримання фінансово-бюджетної дисципліни.
3.19. Бере участь у визначенні необхідних обсягів фінансових ресурсів на забезпечення охорони здоров'я.
3.20. Здійснює планово-фінансовий супровід відповідних бюджетних програм МОЗ України.
3.21. Бере участь у розробленні пропозицій до проектів інвестиційних та цільових комплексних програм галузі охорони здоров'я, планів економічного і соціального розвитку України.
3.22. Бере участь у підготовці пропозицій щодо реорганізації юридичних осіб, формування пропозицій до проектів Статутів, проектів контрактів з керівниками юридичних осіб.
3.23. Бере участь у розробленні проектів законів України, указів і розпоряджень Президента України, постанов Верховної Ради України й Кабінету Міністрів України з питань державного регулювання фінансово-економічної діяльності.
3.24. Організовує роботу по формуванню (внесенню обґрунтованих змін) мережі розпорядників та одержувачів бюджетних коштів МОЗ України.
3.25. В установленому порядку розглядає питання щодо внесення змін до кошторисів, планів асигнувань, планів використання та штатних розписів в частині їх фінансового забезпечення по юридичних особах.
3.26. Подає планово-фінансову та статистичну звітність центральним органам виконавчої влади у порядку, встановленому законодавством.
3.27. Організовує проведення робочих нарад з метою координації діяльності економічних служб юридичних осіб та розповсюджує позитивний досвід юридичних осіб щодо підвищення ефективності використання бюджетних коштів.
3.28. Забезпечує підготовку інформації та матеріалів контролюючим органам державної влади, якими проводяться планові та позапланові перевірки у МОЗ України.
3.29. Розглядає звернення інших юридичних та фізичних осіб з питань, що належать до компетенції Відділу, за необхідності вживає згідно із законодавством заходів за результатами їх розгляду.
3.30. Взаємодіє з структурними підрозділами МОЗ України, органами державної влади, органами місцевого самоврядування з проблем та завдань, що знаходяться у межах повноважень Відділу.
3.31. Забезпечує взаємодію із посадовими особами МОЗ України, що здійснюють повноваження у зв'язках із засобами масової інформації.
4. Відділ має право:
4.1. Одержувати в установленому порядку від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, а також від юридичних осіб, структурних підрозділів МОЗ України інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання покладених на Відділ завдань.
4.2. Вносити пропозиції керівництву Департаменту та МОЗ України щодо вирішення питань зі структурними підрозділами МОЗ України, іншими органами державної влади з проблем та завдань, що знаходяться у межах повноважень Відділу.
4.3. Залучати спеціалістів від юридичних осіб (за погодженням з їхніми керівниками) для розгляду питань, що належать до компетенції Відділу.
4.4. Скликати в установленому порядку наради з питань, що належать до компетенції Відділу.
4.5. За дорученням керівництва МОЗ України проводити перевірки організації роботи економічних служб юридичних осіб, в межах компетенції здійснювати контроль за повнотою та своєчасністю усунення недоліків і порушень, встановлених цими перевірками.
4.6. Брати участь у підготовці інструктивно-директивних матеріалів з питань планування видатків та використання фінансових, матеріальних та трудових ресурсів.
4.7. Представляти МОЗ України в органах державної влади при розгляді питань, що знаходяться у межах повноважень Департаменту, готувати проекти листів до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб тощо.
4.8. Користуватися відповідними матеріально-технічними засобами, архівними та статистичними матеріалами Міністерства.
4.9. Користуватися всіма видами зв'язку з офіційними абонентами у межах повноважень та виробничої необхідності.
5. Організація діяльності Відділу
5.1. Відділ очолює заступник директора Департаменту - начальник відділу, який є державним службовцем, призначається на посаду і звільняється з посади в установленому законодавством порядку.
5.2. Відділ комплектується державними службовцями, які мають теоретичну і практичну підготовку, необхідну для виконання покладених завдань, з відповідним рівнем кваліфікації згідно з вимогами посадових інструкцій.
Конкретні обов'язки, права та кваліфікаційні вимоги співробітників Відділу визначаються на основі Довідника типових професійно-кваліфікаційних характеристик посад державних службовців і відображаються у посадових інструкціях.
5.3. Заступник директора Департаменту - начальник відділу:
5.3.1. Здійснює керівництво діяльністю Департаменту (у межах делегованих повноважень), організовує роботу та забезпечує виконання завдань, покладених на Відділ.
5.3.2. У разі відсутності директора Департаменту в установленому порядку здійснює керівництво діяльністю Департаменту.
5.3.3. Розподіляє обов'язки між працівниками Відділу, визначає ступінь відповідальності кожного працівника Відділу, контролює їх роботу.
У межах компетенції дає усні розпорядження або письмові доручення, які є обов'язковими для виконання працівниками Відділу, несе персональну відповідальність за роботу Відділу.
5.3.4. Розробляє положення про відділ, посадові інструкції.
5.3.5. Регулює роботу Відділу щодо його ефективної взаємодії з іншими підрозділами Департаменту та Міністерства.
5.3.6. Подає директору Департаменту пропозиції щодо:
- призначення на посади, звільнення з посад, переміщення працівників Відділу та Департаменту, своєчасного заміщення вакансій;
- заохочення або притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників Відділу та Департаменту;
- вдосконалення роботи Відділу та Департаменту.
5.4. Заступник директора Департаменту - начальник відділу має право:
5.4.1 За дорученням представляти Департамент та Відділ в інших органах виконавчої влади з питань, що стосуються його компетенції.
5.4.2. Вести ділове листування з державними органами, органами самоврядування та підприємствами, установами і організаціями з питань, що належать до компетенції Відділу.
5.4.3. Залучати у встановленому порядку окремих фахівців для розробки відповідних документів та виконання завдань, що покладені на Відділ.
5.4.4. Вносити на розгляд керівництву Департаменту та Міністерства пропозиції щодо вдосконалення роботи Відділу з питань, що стосуються його діяльності.
5.4.5. Організовувати розгляд пропозицій, заяв, скарг від органів виконавчої влади, громадян, громадських об'єднань, підприємств, установ та організацій. Здійснювати особистий прийом громадян з питань, які стосуються роботи Відділу, та вживати заходів щодо своєчасного розгляду їх пропозицій, заяв, скарг.
5.5. Заступник директора Департаменту - начальник відділу повинен знати: Конституцію України ; акти законодавства, що регулюють діяльність державної служби, кадрової роботи, вищої освіти та науково-технічної діяльності; практику застосування законодавства з питань, що належать до компетенції Відділу; нормативно-правові акти, накази, рішення керівництва; порядок оформлення, прийняття, переведення та звільнення працівників; організацію табельного обліку; порядок складання встановленої звітності; основи організації праці та управління; систему оцінки та атестації персоналу; правила ділового етикету; правила і норми охорони праці та протипожежного захисту; основні принципи роботи на комп'ютері і відповідні програмні засоби.
5.6. Кваліфікаційні вимоги до заступника директора Департаменту - начальника відділу:
Повна вища освіта за напрямом "Економіка та підприємництво", за освітньо-кваліфікаційним рівнем "Спеціаліст (магістр)". Досвід організаційної роботи, досконале володіння державною мовою. Стаж роботи за фахом у державній службі на керівних посадах не менше 3 років або стаж роботи в інших сферах управління не менше 5 років.
Післядипломна освіта у сфері управління: магістр державного управління за відповідною спеціалізацією.
5.7. Заступник директора Департаменту - начальник відділу у межах, встановлених законодавством, несе відповідальність за:
5.7.1. Неякісне та/або несвоєчасне виконання посадових обов'язків, завдань, доручень керівництва, невжиття можливих заходів щодо запобігання недолікам і порушенням у роботі.
5.7.2. Недотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, службової дисципліни та етики державного службовця, вимог правил охорони праці, виробничої санітарії, гігієни праці та протипожежної безпеки, передбачених відповідними правилами та інструкціями.
5.7.3. Порушення законодавства про державну таємницю, захист персональних даних.
5.8. Міністерство створює умови для належної роботи і підвищення кваліфікації працівників Відділу, забезпечує їхні приміщення телефонним зв'язком, засобами оргтехніки, відповідно обладнаними місцями зберігання документів, а також законодавчими та іншими нормативно-правовими актами і довідковими матеріалами з питань вищої освіти та науково-технічної діяльності.
Директор ДепартаментуВ. Дуда
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
охорони здоров'я України
15.07.2013 № 602
ПОЛОЖЕННЯ
про відділ інвестицій та фінансування капітальних вкладень, майнових відносин, діяльності державних підприємств та безпеки життєдіяльності Департаменту економіки та ресурсного забезпечення Міністерства охорони здоров'я України
1. Загальні засади
1.1. Відділ інвестицій та фінансування капітальних вкладень, майнових відносин, діяльності державних підприємств та безпеки життєдіяльності (далі - Відділ) є структурним підрозділом Департаменту економіки та ресурсного забезпечення (далі - Департамент) Міністерства охорони здоров'я України (далі - МОЗ України).
1.2. Відділ забезпечує реалізацію державної політики у сфері охорони здоров'я з питань інвестицій та фінансування капітальних вкладень, майнових відносин, діяльності державних підприємств та безпеки життєдіяльності.
1.3. Відділ у своїй роботі керується Конституцією України , законами України, у тому числі Бюджетним кодексом України , актами Верховної Ради України, Президента України та Кабінету Міністрів України, Положенням про МОЗ України , наказами та рішеннями колегії МОЗ України, Положенням про Департамент, а також цим Положенням.
1.4. Структура та чисельність Відділу визначаються відповідно до структури та штатного розпису МОЗ України.
1.5. Основні завдання, функції та права Відділу визначаються у положенні про Відділ. Відділ працює за планом організаційних заходів МОЗ України.
2. Основними завданнями Відділу є:
2.1. Забезпечення реалізації МОЗ України економічних аспектів державної політики у сфері охорони здоров'я з питань інвестицій та фінансування капітальних вкладень, майнових відносин, діяльності державних підприємств та безпеки життєдіяльності.
2.2. Здійснення аналітичної та організаційної роботи з питань інвестицій та фінансування капітальних вкладень, майнових відносин, діяльності державних підприємств та безпеки життєдіяльності.
2.3. Участь у забезпеченні концентрації фінансових ресурсів на пріоритетних напрямках діяльності галузі охорони здоров'я.
2.4. Участь у проведенні економічних обґрунтувань визначення пріоритетних напрямів розвитку охорони здоров'я.
2.5. Здійснення разом з іншими органами державної влади аналізу сучасної економічної та фінансової ситуації в галузі охорони здоров'я, а також перспектив її розвитку.
2.6. Участь у розробці в галузі охорони здоров'я проектів Державної програми економічного і соціального розвитку України, Державного бюджету України, Програми діяльності Кабінету Міністрів України.
2.7. Участь у розробці та організації виконання планів та заходів, спрямованих на розвиток і удосконалення матеріально-технічної бази підприємств, установ, закладів та організації, що належать до сфери управління МОЗ України (далі - юридичні особи) за рахунок коштів державного бюджету, інвестицій та інших джерел відповідно до законодавства.
2.8. Вжиття заходів щодо усунення причин і умов, які призводять до незаконного та неефективного використання державних коштів та матеріальних цінностей у юридичних осіб.
2.9. Участь у роботі щодо удосконалення методів фінансового і бюджетного планування, фінансування, а також звітності про використання бюджетних коштів в галузі охорони здоров'я.
2.10. Участь у розробці показників до проекту Закону України "Про Державний бюджет України" на відповідний рік в частині інвестицій та капітальних вкладень.
2.11. Забезпечення в установленому порядку складання, розгляду, затвердження, виконання державного бюджету, а також контролю за виконанням державного бюджету в частині інвестицій та капітальних вкладень.
2.12. Забезпечення складання та подання планово-фінансової звітності та оперативної інформації центральним органам виконавчої влади у порядку, встановленому законодавством України.
2.13. Забезпечення впровадження новітніх технологій в будівництві та експлуатації юридичних осіб.
2.14. Координація планово-фінансової діяльності юридичних осіб.
2.15. Організація та координація виконання завдань служби охорони праці, служби безпеки дорожнього руху та служби пожежної безпеки.
2.16. Розробка та організація виконання планів та заходів, спрямованих на створення здорових і безпечних умов праці, протипожежної безпеки та безпеки руху автотранспорту юридичних осіб.
2.17. Забезпечення ефективної роботи, своєчасного і точного виконання завдань органів державної влади.
2.18. Розробка та впровадження програм соціально-економічного розвитку, державних програм в галузі капітального ремонту, реконструкції, реставрації та будівництва юридичних осіб.
2.19. Організація роботи щодо залучення інвестицій для галузі охорони здоров'я та юридичних осіб.
2.20. Організація та координація процедури складання, затвердження (погодження) та контролю виконання фінансового плану державних комерційних та казенних підприємств, які знаходяться у сфері управління МОЗ України, господарських товариств, у статутному фонді яких більше 50 відсотків акцій (часток, паїв) належать державі.
3. Функції
Відділ відповідно до покладених на нього завдань:
3.1. Бере участь у розробці бюджетного запиту та пропозицій щодо обсягів видатків на охорону здоров'я для врахування у проекті Закону України "Про Державний бюджет України" на відповідний рік, відповідно до основних напрямків діяльності галузі охорони здоров'я.
3.2. Здійснює складання зведеного кошторису та зведеного плану асигнувань державного бюджету в частині інвестицій та капітальних вкладень.
3.3. Здійснює фінансування юридичних осіб в частині інвестицій та капітальних вкладень.
3.4. Здійснює проведення заходів по моніторингу виконання зведеного бюджету охорони здоров'я в частині інвестицій та капітальних вкладень.
3.5. Здійснює фінансовий супровід бюджетних програм МОЗ України.
3.6. Забезпечує розроблення проектів паспортів бюджетних програм по інвестиціях та капітальних вкладеннях, наказів про їх затвердження та подання їх до Міністерства фінансів України.
3.7. Організовує роботу по формуванню (внесенню обґрунтованих змін) до мережі розпорядників та одержувачів бюджетних коштів МОЗ України.
3.8. В установленому порядку розглядає питання щодо внесення змін до кошторисів, планів асигнувань та планів використання по юридичних особах.
3.9. Подає планово-фінансову та статистичну звітність центральним органам виконавчої влади у порядку, встановленому законодавством.
3.10. Співпрацює з органами державної влади, органами місцевого самоврядування, юридичними особами, об'єднаннями громадян з питань, що належать до компетенції Відділу.
3.11. При потребі надає організаційно-методичну та практичну допомогу юридичним особам, управлінням (головним управлінням) охорони здоров'я з питань фінансово-економічної діяльності.
3.12. Бере участь у проведенні аналізу фінансово-господарської діяльності юридичних осіб щодо ефективного використання бюджетних коштів, дотримання фінансово-бюджетної дисципліни в частині інвестицій та капітальних вкладень.
3.13. Бере участь у визначенні необхідних обсягів фінансових ресурсів на забезпечення охорони здоров'я.
3.14. Забезпечує розроблення та подання пропозицій до проектів інвестиційних та цільових комплексних програм галузі охорони здоров'я, планів економічного і соціального розвитку України в тому числі по розділу "капітальне будівництво", і їх подання у встановленому порядку до відповідних центральних органів виконавчої влади.
3.15. Забезпечує надання пропозицій щодо розвитку діяльності державних підприємств, що належать до сфери управління МОЗ України (далі - підприємства).
3.16. Бере участь у розробленні проектів законів України, указів і розпоряджень Президента України, постанов Верховної Ради України й Кабінету Міністрів України з питань державного регулювання фінансово-економічної діяльності.
3.17. Забезпечує організацію своєчасної підготовки юридичних осіб до роботи в осінньо-зимовий період.
3.18. Надає пропозиції щодо фінансування енергозберігаючих заходів, будівництва, реконструкції, капітального та поточного ремонту, а також розподілу бюджетних коштів по замовниках, сприяє залученню позабюджетних коштів для фінансування об'єктів юридичних осіб, здійснює контроль за їх цільовим і ефективним використанням.
3.19. Забезпечує ведення програми зменшення споживання енергоресурсів та води у юридичних особах.
3.20. Забезпечує організацію розгляду матеріалів для підготовки дозволу МОЗ України про надання в оренду нежилих приміщень юридичним особам.
3.21. Бере участь у підготовці матеріалів для приймання-передачі будинків, споруд, обладнання, земельних ділянок юридичних осіб.
3.22. Бере участь у підготовці висновків про доцільність списання з балансу будинків і споруд юридичних осіб.
3.23. Забезпечує організацію виконання заходів та здійснення контролю за економією споживання паливно-енергетичних ресурсів.
3.24. Забезпечує взаємодію із посадовими особами МОЗ України, що здійснюють повноваження у зв'язках із засобами масової інформації.
3.25. Забезпечує розроблення та організацію виконання планів та заходів, спрямованих на створення здорових і безпечних умов праці, протипожежної безпеки та безпеки руху автотранспорту в юридичних особах.
3.26. Здійснює організацію підвищення кваліфікації інженерно-технічних працівників юридичних осіб.
3.27. Організовує обстеження юридичних осіб, у тому числі відомчих та приватних і надання висновків про стан охорони праці для проведення державної акредитації.
3.28. Здійснює аналіз виконання капітальних видатків на охорону здоров'я державного та місцевих бюджетів та їх річних планів, забезпечує використання результатів аналізу при формуванні бюджетних запитів.
3.29. Бере участь у підготовці пропозицій МОЗ України щодо приватизації підприємств.
3.30. Розробляє нормативні, інструктивні та методичні документи з питань діяльності Відділу.
3.31. Забезпечує розгляд та затвердження у встановленому порядку техніко-економічних обґрунтувань, переліків та титульних списків будов, проектів об'єктів.
3.32. Аналізує стан об'єктів незавершеного будівництва, забезпечує підготовку та подання на розгляд керівництву МОЗ України пропозицій щодо їх подальшого використання, зокрема приватизації.
3.33. Приймає участь у комплексі заходів щодо управління об'єктами державної власності, забезпечення реалізації повноважень МОЗ України, передбачених законодавством щодо управління об'єктами державної власності.
3.34. Вивчає та проводить аналіз фінансово-економічного стану підприємств, надання пропозицій щодо удосконалення їх фінансово-господарської діяльності.
3.35. Розглядає план розвитку підприємств.
3.36. Здійснює оцінку та аналіз результатів виконання підприємствами фінансових планів, їх фінансово-економічний стан.
3.37. Контролює виконання плану розвитку підприємств з урахуванням прогнозних напрямів їх розвитку.
3.38. Здійснює контроль за виконанням керівниками підприємств умов укладених з ними трудових договорів (контрактів) в межах компетенції.
3.39. Розглядає та здійснює аналіз проектів фінансових планів підприємств, підготовка до них висновків та подання на затвердження.
3.40. У разі потреби розглядає, аналізує та подає на затвердження зміни до фінансових планів підприємств.
3.41. Розглядає та здійснює моніторинг виконання показників фінансових планів підприємств.
3.42. Узагальнює звіти підприємств про виконання фінансових планів та забезпечує складання та подання до відповідних державних органів консолідованої звітності.
3.43. Здійснює контроль та аналіз виконання фінансових планів підприємств та готує пропозиції щодо підвищення ефективності їх діяльності.
3.44. Координує роботу юридичних осіб, з питань діяльності Відділу та здійснює у межах своїх повноважень контроль за додержанням ними законодавства.
3.45. Бере участь у роботі комісії по перевірці юридичних осіб з питань діяльності Відділу за дорученням заступника директора Департаменту та директора Департаменту.
3.46. Бере участь у розробці галузевих програм поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища, які спрямовані на покращення умов праці працівників, попередження нещасних випадків, дорожньо-транспортних пригод та пожеж у юридичних особах.
3.47. Бере участь у розслідуванні групових нещасних випадків зі смертельними наслідками, дорожньо-транспортних пригод та пожеж, які сталися у юридичних особах.
3.48. Забезпечує підготовку інформації та матеріалів контролюючим органам державної влади, якими проводяться планові та позапланові перевірки у МОЗ України.
3.49. Розглядає звернення інших юридичних та фізичних осіб з питань, що належать до компетенції Департаменту, за необхідності вживає згідно із законодавством заходи за результатами їх розгляду.
3.50. Взаємодіє з структурними підрозділами МОЗ України, органами державної влади, органами місцевого самоврядування з проблем та завдань, що знаходяться у межах повноважень Відділу.
3.51. Організовує проведення заходів, спрямованих на забезпечення безпеки дорожнього руху.
3.52. Здійснює контроль за додержанням працівниками вимог законодавства у сфері безпеки дорожнього руху.
3.53. Проводить аналіз стану аварійності та фактів порушення вимог з безпеки дорожнього руху, розроблення разом з відповідними структурними підрозділами заходів щодо запобігання їм і контроль за проведенням цих заходів.
3.54. Здійснює облік і готує подання в установленому порядку органам державної виконавчої влади і організаціям звітної інформації про дорожньо-транспортні пригоди та їх наслідки.
3.55. Організовує проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, запобігання нещасним випадкам, професійним захворюванням та іншим випадкам загрози життю або здоров'ю працівників.
3.56. Вивчає та сприяє впровадженню у виробництво досягнень науки і техніки, прогресивних і безпечних технологій, сучасних засобів колективного та індивідуального захисту працівників.
3.57. Контролює дотримання працівниками вимог законів та інших нормативно-правових актів з охорони праці, положень (у разі наявності) галузевої угоди, розділу "Охорона праці" колективного договору та інших актів з охорони праці.
3.58. Інформує та надає роз'яснення працівникам центрального апарату МОЗ України та юридичним особам з питань охорони праці.
3.59. Удосконалює та координує пожежно-профілактичні роботи, організовує розробки комплексних заходів щодо поліпшення пожежної безпеки на об'єктах МОЗ України, контролює їх виконання.
3.60. Здійснює методичне керівництво і контроль за діяльністю підвідомчих об'єктів у галузі пожежної безпеки та підрозділів відомчої пожежної (пожежно-сторожової) охорони.
3.61. Здійснює облік пожеж та їх наслідків на підвідомчих об'єктах.
3.62. Організовує перевірку діяльності юридичних осіб щодо забезпечення пожежної безпеки. Вивчає і поширює передовий досвід роботи в цьому напрямі.
3.63. Організовує розробку за участю юридичних осіб і структурних підрозділів МОЗ України комплексних заходів (галузевих програм) тощо щодо забезпечення та поліпшення пожежної безпеки, погоджує їх з центральним органом державного пожежного нагляду і контролює їх виконання.
3.64. Готує проекти загальних для галузі охорони здоров'я наказів, директив, розпоряджень, положень тощо з питань пожежної безпеки.
3.65. Погоджує проекти відомчих (галузевих) документів з питань пожежної безпеки, які розробляються іншими структурними підрозділами МОЗ України.
3.66. Здійснює контроль за виконанням в апараті МОЗ України в юридичних особах вимог пожежної безпеки, установлених актами чинного законодавства та іншими нормативно-правовими актами.
3.67. Організовує проведення нарад, семінарів, конференцій та конкурсів щодо вдосконалення роботи із забезпечення пожежної безпеки, діяльності пожежно-технічних комісій, добровільних пожежних дружин; готує матеріали для розгляду найважливіших питань пожежної безпеки на засіданнях колегії, службових нарадах тощо.
3.68. Надає методичну допомогу юридичним особам в організації навчання та перевірки знань з питань пожежної безпеки; проводить вступний протипожежний інструктаж з працівниками апарату МОЗ України веде облік цих інструктажів.
3.69. Бере участь у пожежно-технічній експертизі проектної документації щодо об'єктів сфери управління МОЗ України, які будуються, реконструюються, технічно переоснащуються або розширюються.
3.70. Бере участь у розв'язанні питань організації пожежної охорони на підвідомчих об'єктах, а також штатного розпису керівного складу відомчої пожежної охорони.
3.71. Контролює діяльність підрозділів відомчої та добровільної пожежної охорони, сприяє їх зміцненню, організовує навчання керівного складу.
3.72. За дорученням керівництва МОЗ України бере участь у службовому розслідуванні причин та обставин виникнення великих, особливо великих пожеж та пожеж із загибеллю людей.
3.73. Веде облік пожеж та їх наслідків на підвідомчих об'єктах, аналізує причини їх виникнення, готує звітні матеріали та відповідні інформації, подає пропозиції щодо запобігання пожежам.
3.74. Здійснює пропаганду заходів пожежної безпеки.
4. Відділ має право:
4.1. Одержувати в установленому порядку від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, а також від юридичних осіб, структурних підрозділів МОЗ України інформацію, документи і матеріали, необхідні для виконання покладених на Відділ завдань.
4.2. Вносити пропозиції керівництву МОЗ України щодо вирішення питань зі структурними підрозділами МОЗ України, іншими органами державної влади з проблем та завдань, що знаходяться у межах повноважень Відділу.
4.3. Залучати спеціалістів від юридичних осіб (за погодженням з їхніми керівниками) для розгляду питань, що належать до компетенції Відділу.
4.4. Скликати в установленому порядку наради з питань, що належать до компетенції Відділу.
4.5. Проводити перевірки організації роботи економічних служб юридичних осіб, в межах компетенції здійснювати контроль за повнотою та своєчасністю усунення недоліків і порушень, встановлених цими перевірками у юридичних особах.
4.6. Брати участь у підготовці інструктивно-директивних матеріалів з питань планування видатків та використання фінансових, матеріальних та трудових ресурсів.
4.7. Представляти МОЗ України в органах державної влади при розгляді питань, що знаходяться у межах повноважень Відділу, готувати проекти листів до органів державної влади, органів місцевого самоврядування, юридичних осіб тощо.
4.8. Користуватися відповідними матеріально-технічними засобами, архівними та статистичними матеріалами Міністерства.
4.9. Користуватися всіма видами зв'язку з офіційними абонентами у межах повноважень та виробничої необхідності.
5. Організація діяльності Відділу
5.1. Відділ очолює начальник відділу, який є державним службовцем, призначається на посаду і звільняється з посади в установленому законодавством порядку.
5.2. Відділ комплектується державними службовцями, які мають теоретичну і практичну підготовку, необхідну для виконання покладених завдань, з відповідним рівнем кваліфікації згідно з вимогами посадових інструкцій.
Конкретні обов'язки, права та кваліфікаційні вимоги співробітників Відділу визначаються на основі Довідника типових професійно-кваліфікаційних характеристик посад державних службовців і відображаються у посадових інструкціях.
5.3. Начальник відділу:
5.3.1. Здійснює керівництво діяльністю Відділу організовує роботу та забезпечує виконання завдань, покладених на Відділ.
5.3.2. Розподіляє обов'язки між працівниками Відділу, визначає ступінь відповідальності кожного працівника Відділу, контролює їх роботу.
У межах компетенції дає усні розпорядження або письмові доручення, які є обов'язковими для виконання працівниками Відділу, несе персональну відповідальність за роботу Відділу.
5.3.3. Розробляє положення про відділ, посадові інструкції.
5.3.4. Регулює роботу Відділу щодо його ефективної взаємодії з іншими підрозділами Департаменту та Міністерства.
5.3.5. Подає директору Департаменту пропозиції щодо:
призначення на посади, звільнення з посад, переміщення працівників Відділу, своєчасного заміщення вакансій;
заохочення або притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників Відділу;
вдосконалення роботи Відділу.
5.4. Начальник відділу має право:
5.4.1. За дорученням представляти Відділ в інших органах виконавчої влади з питань, що стосуються його компетенції.
5.4.2. Вести ділове листування з державними органами, органами самоврядування та підприємствами, установами і організаціями з питань, що належать до компетенції Відділу.
5.4.3. Залучати у встановленому порядку окремих фахівців для розробки відповідних документів та виконання завдань, що покладені на Відділ.
5.4.4. Вносити на розгляд керівництву Департаменту пропозиції щодо вдосконалення роботи Відділу з питань, що стосуються його діяльності.
5.4.5. Організовувати розгляд пропозицій, заяв, скарг від органів виконавчої влади, громадян, громадських об'єднань, підприємств, установ та організацій. Здійснювати особистий прийом громадян з питань, які стосуються роботи Відділу, та вживати заходів щодо своєчасного розгляду їх пропозицій, заяв, скарг.
5.5. Начальник відділу повинен знати: Конституцію України ; акти законодавства, що регулюють діяльність державної служби, кадрової роботи, вищої освіти та науково-технічної діяльності; практику застосування законодавства з питань, що належать до компетенції Відділу; нормативно-правові акти, накази, рішення керівництва; порядок оформлення, прийняття, переведення та звільнення працівників; організацію табельного обліку; порядок складання встановленої звітності; основи організації праці та управління; систему оцінки та атестації персоналу; правила ділового етикету; правила і норми охорони праці та протипожежного захисту; основні принципи роботи на комп'ютері і відповідні програмні засоби.
5.6. Кваліфікаційні вимоги до начальника відділу:
Повна вища освіта за напрямом "Економіка та підприємництво", за освітньо-кваліфікаційним рівнем "Спеціаліст (магістр)". Досвід організаційної роботи, досконале володіння державною мовою. Стаж роботи за фахом у державній службі на керівних посадах не менше 3 років або стаж роботи в інших сферах управління не менше 5 років.
5.7. Начальник відділу у межах, встановлених законодавством, несе відповідальність за:
5.7.1. Неякісне та/або несвоєчасне виконання посадових обов'язків, завдань, доручень керівництва, невжиття можливих заходів щодо запобігання недолікам і порушенням у роботі.
5.7.2. Недотримання правил внутрішнього трудового розпорядку, службової дисципліни та етики державного службовця, вимог правил охорони праці, виробничої санітарії, гігієни праці та протипожежної безпеки, передбачених відповідними правилами та інструкціями.
5.7.3. Порушення законодавства про державну таємницю, захист персональних даних.
5.8. Міністерство створює умови для належної роботи і підвищення кваліфікації працівників Відділу, забезпечує їхні приміщення телефонним зв'язком, засобами оргтехніки, відповідно обладнаними місцями зберігання документів, а також законодавчими та іншими нормативно-правовими актами і довідковими матеріалами з питань вищої освіти та науково-технічної діяльності.
Директор ДепартаментуВ. Дуда