• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження положень, з питань приватизації майна в агропромисловому комплексі

Фонд державного майна України  | Наказ, Форма типового документа, Положення від 09.08.1996 № 903 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Фонд державного майна України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Положення
  • Дата: 09.08.1996
  • Номер: 903
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Фонд державного майна України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Положення
  • Дата: 09.08.1996
  • Номер: 903
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ФОНД ДЕРЖАВНОГО МАЙНА УКРАЇНИ
Н А К А З
N 903 від 09.08.96
м.Київ

Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
3 вересня 1996 р.
за N 494/1519
Про затвердження положень, з питань приватизації майна в агропромисловому комплексі
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Фонду державного майна N 803 від 31.07.97 N 795 від 21.04.98 )
На виконання Постанови Верховної Ради України "Про порядок введення в дію Закону України "Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі" та постанови Кабінету Міністрів України від 15 листопада 1995 р. N 911 "Про першочергові заходи щодо реалізації Програми діяльності Кабінету Міністрів України на 1995-1996 роки"
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Положення про порядок приватизації несільськогосподарських підприємств і організацій агропромислового комплексу (додається).
4. Директору Департаменту з питань реформування власності в агропромисловому комплексі Чорноіванову В.В. забезпечити державну реєстрації Положень в Міністерстві юстиції України. Після державної реєстрації Положень забезпечити публікацію документів в Державному інформаційному бюлетені "Про приватизацію".
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Фонду Ковтюха В.М.
Голова Фонду Ю.Єхануров
Затверджено
наказом Фонду державного
майна України
від 9 серпня 1996 р. N 903
Положення про порядок приватизації несільськогосподарських підприємств і організацій агропромислового комплексу
Розділ 1. Загальні положення
1. Це Положення розроблено відповідно до Закону України від 10.07.96 N 290/96-ВР "Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі" і визначає порядок приватизації державного майна переробних, агросервісних, будівельних та інших несільськогосподарських підприємств і організацій агропромислового комплексу, що перебуває у державній власності та належить Автономній Республіці Крим.
Відчуження майна переробних, агросервісних, будівельних та інших несільськогосподарських підприємств і організацій агропромислового комплексу, що перебуває у комунальній власності, регулюється законами з питань приватизації, цим Положенням і здійснюється органами місцевого самоврядування.
( Пункт 1 в редакції Наказу Фонду державного майна N 803 від 31.07.97 )
2. Приватизації відповідно до цього Положення підлягають підприємства, які переробляють сільськогосподарську сировину, борошномельно-круп'яної та комбікормової промисловості, а також сервісних, будівельних, фірмових торговельних, інших несільськогосподарських підприємств і організацій агропромисловогокомплексу, які виконують роботи і надають послуги сільськогосподарським товаровиробникам (далі - несільськогосподарські підприємства АПК).
( Пункт 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Фонду державного майна N 803 від 31.07.97 )
3. Приватизація несільськогосподарських підприємств АПК незалежно від їх балансової вартості (яка повинна бути не меншою від необхідної для створення статутного фонду акціонерного товариства згідно з законодавством України) здійснюється шляхом перетворення їх у відкриті акціонерні товариства.
Якщо вартість майна несільськогосподарського підприємства АПК недостатня для створення акціонерного товариства, то його майно, що приватизується, викуповується господарським товариством, створеним працівниками цього підприємства та прирівняними до них особами.
( Пункт 3 із змінами, внесеними згідно з Наказом Фонду державного майна N 803 від 31.07.97 )
4. Недержавним сільськогосподарським підприємствам (колективні сільськогосподарські підприємства, спілки селян, колгоспи, спілки кооперативів, акціонерні товариства, селянські (фермерські) господарства та інші суб'єкти сільськогосподарських підприємств недержавних форм власності) передається безоплатно 51 відсоток акцій підприємств, що приватизуються, включаючи розміщення приватизаційних майнових сертифікатів, а також власних коштів та компенсаційних сертифікатів працівників відповідних сільськогосподарських підприємств і прирівняних до них осіб.
Це обмеження щодо розміру квоти акцій для сільськогосподарських підприємств не стосується несільськогосподарських підприємств АПК, які не мають договірних зв'язків з сільськогосподарськими підприємствами.
5. До таких, що мають договірні зв'язки з сільськогосподарськими товаровиробниками, відносяться підприємства та організації, які за основним видом діяльності мають договори на постачання продукції зазначеними товаровиробниками або одержання ними послуг (виконання робіт).
Наявність таких зв'язків підтверджується відповідною довідкою обласного (районного) управління сільського господарства та продовольства.
6. Радгоспи та інші державні сільськогосподарські підприємства можуть реалізувати своє право на придбання зазначених акцій акціонерного товариства тільки після їх приватизації.
7. Сільськогосподарськими підприємствами (радгоспами, іншими державними, колективними сільськогосподарськими підприємствами, спілками селян, колгоспами, спілками кооперативів, акціонерними товариствами, селянськими (фермерськими) господарствами та іншими суб'єктами сільськогосподарських підприємств) вважаються суб'єкти господарювання, які згідно з загальним класифікатором галузей народного господарства України (ЗКГНГ) мають коди з 21000 до 21260 включно.
8. Право на пільгове придбання акцій за номінальною вартістю (за приватизаційні майнові сертифікати, а також за власні кошти і компенсаційні сертифікати у розмірі, що не перевищує половини вартості приватизаційних майнових сертифікатів) мають працівники підприємства, що приватизується.
До працівників підприємства, що приватизується, прирівнюються особи, які вийшли з цього підприємства на пенсію, звільнені у зв'язку із скороченням штатів і не працюють з моменту звільнення на інших підприємствах, особи, які мають право відповідно до законодавства України повернутися на попереднє місце роботи на цьому підприємстві, та інваліди, які звільнені за станом здоров'я у зв'язку з каліцтвом або професійним захворюванням.
9. Працівники сільськогосподарських підприємств мають право на пільгове придбання акцій (за приватизаційні майнові сертифікати, а також за власні кошти і компенсаційні сертифікати у розмірі, що не перевищує половини вартості приватизаційних майнових сертифікатів) в межах відповідних квот, встановлених для їх підприємств у плані приватизації.
Розділ 2. Порядок створення відкритих акціонерних товариств
1. Відкриті акціонерні товариства створюються в процесі приватизації на базі несільськогосподарських підприємств АПК у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.
2. Розміщення акцій акціонерного товариства, що створюється на базі несільськогосподарського підприємства АПК, визначає в проекті плану приватизації комісія по приватизації, яка формується та діє відповідно до Положення про комісії з приватизації, затвердженого наказом Фонду державного майна України від 8 вересня 1992 року N 371.
3. Комісія по приватизації розробляє план приватизації відповідно до Положення про типовий план приватизації несільськогосподарських підприємств і організацій агропромислового комплексу, що затверджується Фондом державного майна України.
Розділ 3. Порядок розміщення акцій
1. Орган приватизації в 7-денний термін з дня затвердження ним плану приватизації інформує про це в письмовій формі державний орган, до сфери управління якого належало підприємство, що приватизується, відповідний орган управління сільського господарства і продовольства, сільськогосподарські підприємства, яким згідно з планом розміщення акцій надано право на пільгове придбання акцій, районні (міські) державні адміністрації за місцезнаходженням цих підприємств та підприємство, що приватизується (додаток 1).
2. Розміщення акцій підприємства, що приватизується, здійснює комісія з продажу акцій, яка утворюється у порядку, встановленому Положенням про застосування способів приватизації майна державних підприємств, затвердженим наказом Фонду державного майна від 4 лютого 1993 р. N 56.
3. Комісія з продажу акцій здійснює:
пільговий продаж акцій працівникам підприємства, що приватизується, та прирівняним до них особам;
пільговий продаж акцій працівникам недержавних сільськогосподарських підприємств та прирівняним до них особам;
безоплатну передачу акцій недержавним сільськогосподарським підприємствам;
пільговий продаж акцій за їх номінальною вартістю недержавним сільськогосподарським підприємствам.
( Пункт 3 в редакції Наказу Фонду державного майна N 803 від 31.07.97 )
4. Пільговий продаж акцій працівникам підприємства, що приватизується, та прирівняним до них особам здійснюється відповідно до Положення про порядок проведення пільгового продажу акцій відкритих акціонерних товариств, затвердженого наказом Фонду державного майна від 8 липня 1997 р. N 705.
( Пункт 4 в редакції Наказу Фонду державного майна N 803 від 31.07.97 )
5.Працівники сільськогосподарських підприємств та прирівняні до них особи реалізують своє право на пільгове придбання акцій протягом трьох місяців з початку пільгового продажу.
( Пункт 5 в редакції Наказу Фонду державного майна N 803 від 31.07.97 )
6. Всі одержані комісією з продажу акцій заяви на придбання акцій обов'язково реєструються у відповідній книзі реєстрації, в якій також фіксуються паспортні дані (для юридичних осіб - юридична адреса) кожного учасника підписки та відомості щодо заявленої кількості акцій безоплатно, за приватизаційні папери та власні кошти.
7. Комісія з продажу акцій на підставі заяв та відповідних списків виписує три примірники доручень заявникам (якщо акції не підлягають безоплатній передачі згідно з планом розміщення акцій) у межах одного міста або чотири примірники, якщо банк платника і банк одержувача розташовані у різних містах, та повідомляє заявникам про необхідність з'явитися до комісії з продажу акцій для отримання цих доручень.
8. Задоволення заяв на придбання акцій здійснюється в межах визначених квот для працівників кожного сільськогосподарського підприємства.
Якщо працівниками сільськогосподарських підприємств було заявлено акцій більше, ніж для них передбачено за відповідною квотою, то комісія з продажу акцій не задовольняє ті заяви, що надійшли останніми.
9. Після закінчення встановленого рішенням органу приватизації терміну пільгового продажу акцій працівникам сільськогосподарських підприємств комісія з продажу акцій у двотижневий термін:
аналізує заяви на придбання акцій, що надійшли від покупців, за квотами для кожного сільськогосподарського підприємства;
аналізує кількість проданих акцій працівникам сільськогосподарських підприємств в межах встановлених для цих підприємств квот
( Абзац третій пункту 9 в редакції Наказу Фонду державного майна N 803 від 31.07.97 )
за результатами продажу акцій працівникам сільськогосподарських підприємств приймає рішення про:
безоплатну передачу акцій цим сільськогосподарським
підприємствам в межах встановлених для них квот.
10. Результати пільгового продажу акцій працівникам кожного сільськогосподарського підприємства відповідно до встановленої квоти оформлюються окремим протоколом комісії з продажу акцій. У ньому вказуються квота на пільговий продаж акцій, загальна кількість реалізованих акцій, у тому числі за приватизаційні майнові сертифікати, компенсаційні сертифікати та кошти.
До протоколу додаються складені комісією з продажу акцій відомості про видачу акцій працівникам сільськогосподарських підприємств у ході пільгового продажу акцій, які зберігаються у регіональному відділенні протягом п'яти років (додаток 2).
11. Акції, що не були придбані працівниками сільськогосподарських підприємств та прирівняними до них особами за приватизаційні майнові сертифікати, компенсаційні сертифікати та власні кошти в межах встановлених квот, комісія з продажу акцій передає безоплатно зазначеним недержавним сільськогосподарським підприємствам.
Безоплатна передача акцій недержавним сільськогосподарським підприємствам здійснюється протягом одного місяця з моменту направлення їм повідомлення про це комісією з продажу акцій.
Орган приватизації укладає з цими підприємствами договори про безоплатну передачу акцій за формою, що додається (додаток 3).
Результати безоплатної передачі акцій недержавним сільськогосподарським підприємствам оформлюються окремим протоколом комісією з продажу акцій (додаток 4).
На підставі рішень загальних зборів (зборів уповноважених) щодо визначення власників безоплатно переданих акцій орган приватизації видає розпорядження голові правління відкритого акціонерного товариства, створеного на базі підприємства, яке приватизується, про внесення відповідних відомостей до реєстру власників іменних цінних паперів.
( Пункт 11 в редакції Наказів Фонду державного майна N 803 від 31.07.97, N 795 від 21.04.98 )
12. Недержавні сільськогосподарські підприємства різних організаційно-правових форм господарювання мають право на придбання за номінальною вартістю акцій, що залишилися нереалізованими в межах зазначених квот, для працівників підприємства, що приватизується, сільськогосподарських товаровиробників і прирівняних до них осіб.
Пільговий продаж акцій недержавним сільськогосподарським підприємствам здійснюється протягом одного місяця з моменту направлення їм повідомлення про це комісією з продажу акцій.
Орган приватизації укладає з цими підприємствами договори купівлі-продажу за зразком форми, що додається (додаток 5).
Результати купівлі-продажу акцій недержавним сільськогосподарським підприємствам оформлюються окремим протоколом комісією з продажу акцій.
( Пункт 12 в редакції Наказів Фонду державного майна N 803 від 31.07.97, N 795 від 21.04.98 )
13. Загальний термін продажу на пільгових умовах акцій працівникам підприємства, що приватизується, сільськогосподарським підприємствам та їх працівникам не може перевищувати 12 місяців.
Невикуплені на пільгових умовах протягом зазначеного терміну акції в межах встановлених в плані приватизації квот підлягають відкритому продажу на загальних підставах.
14. Відкритий продаж акцій проводиться у порядку, встановленому Положенням про застосування способів приватизації майна державних підприємств.
Додаток 1
до Положення про порядок приватизації
несільськогосподарських підприємств і
організацій агропромислового комплексу
Інформація
про розміщення акцій відкритого акціонерного товариства
______________________________________________________,
(назва товариства)
створеного в процесі приватизації
1. Дані про емітента (акціонерне товариство, що випускає
акції)
-----------------
-----------------
(код за ЗКПО)
__________________________________________________________________
(повна назва юридичної особи)
__________________________________________________________________
-------------------
-------------------
(поштовий індекс)
____________________________________________________
(юридична адреса емітента)
Орган приватизації пропонує до розміщення __________________ акції
(вид акцій)
в кількості _________________ шт.
Номінальна вартість однієї акції ____________________________ крб.
Статутний фонд акціонерного товариства ______________________ крб.
Характеристика державного підприємства, на базі якого створено
акціонерне товариство:
середньоспискова чисельність працівників ____________________ чол.
балансовий прибуток за останній рік _________________________ крб.
дебіторська заборгованість за останній рік __________________ крб.
кредиторська заборгованість за останній рік _________________ крб.
обсяг продукції в 199_ р. за цінами 199_ р. _________________ крб.
площа земельної ділянки підприємства _______________________ м.кв.
номенклатура продукції ___________________________________________
(найменування основних видів продукції)
__________________________________________________________________
2. Акції пропонується одержати:
----------------------------------------------------------------
| N |Назва сільськогоспо-|Пільгове розміщення акцій відповідно |
|п/п|дарського підприєм- |до частини четвертої статті 3 Закону |
| |ства (господарства) |України "Про особливості приватизації|
| | |майна в агропромисловому комплексі" |
|---+--------------------+-------------------------------------|
| 1 | 2 | 3 |
----------------------------------------------------------------"
( Пункт 2 додатка 1 в редакції Наказу Фонду державного майна N 803 від 31.07.97 )
3. Заяви на придбання акцій за встановленою органом
приватизації формою від працівників сільськогосподарських
підприємств та прирівняних до них осіб приймаються до
"___" _________ 199_ р.
Заяви на безоплатне одержання акцій за встановленою органом
приватизації формою від сільськогосподарських підприємств
приймаються з "___" __________ 199_ р. до "___" __________ 199_ р.
за умови повного завершення розміщення акцій серед їх працівників
та прирівняних до них осіб до "___" ______________ 199_ р. в межах
встановлених для цих працівників квот.
Радгоспи та інші державні сільськогосподарські підприємства
безоплатно одержують акції після завершення їх приватизації.
4. Заяви на придбання акцій надсилати на адресу:
__________________________________________________________________
(місцезнаходження комісії з продажу акцій емітента)
-------------------
-------------------
(поштовий індекс) ______________________________________________
(адреса - місцезнаходження комісії з продажу акцій)
5. Аванси вносяться та розрахунки за придбані акції
здійснюються на рахунки банку одержувача з реквізитами:
_____________________________________ - в українських карбованцях;
(балансові рахунки)
_____________________________________ - в приватизаційних майнових
(позабалансові рахунки) сертифікатах.
Голова правління
акціонерного товариства ___________________________
Головний бухгалтер
акціонерного товариства ___________________________
Додаток 2
до Положення про порядок приватизації
несільськогосподарських підприємств і
організацій агропромислового комплексу
Протокол комісії
з продажу акцій відкритого акціонерного товариства
__________________________________________________________
(назва акціонерного товариства)
про результати продажу акцій на пільгових умовах працівникам
____________________________________
(назва підприємства)
та прирівняним до них особам
______________________ _________________________
(дата) (назва місцевості)
Присутні: голова комісії - __________________________________
члени комісії - __________________________________
__________________________________
Порядок денний
1. Затвердження результатів пільгового продажу акцій
працівникам _________________________ та прирівняним до них особам
(назва підприємства)
відповідно до плану приватизації, затвердженого наказом __________
(назва
_________________________________ від "___" _________ 199_ р. ___.
органу приватизації)
Продаж акцій розпочався "___" __________ 199_ р. і проводився
до "___" ___________ 199_ р. згідно з Положенням про порядок
приватизації несільськогосподарських підприємств і організацій
агропромислового комплексу, затвердженого наказом Фонду державного
майна України від "___" __________ 199_ р.
------------------------------------------------------------------
| N |Усього|Номі-|Кіль-|Кількість акцій, |Оплачено|Перера-|За-|
|п/п|запро-|наль-|кість|заявлених покупцями,|акцій |ховано |ли-|
| |понова|на ва|зап- |шт. |--------|до по- |ши-|
| |но до |рті- |ропо-|--------------------|шт.|крб.|забюд- |ло-|
| |прода-|сть |нова-|за при-|за |за ком| | |жетного|ся |
| |жу ак-|ак- |них |ватиза-|влас-|пенса-| | |фонду |акц|
| |цій, |цій, |ак- |ційні |ні |ційні | | |привати|ій,|
| |шт. |тис. |цій, |майнові|кошти|серти-| | |зації, |шт.|
| | |крб. |шт. |сертифі| |фікати| | |тис. | |
| | | | |кати | | | | |крб. | |
|---+------+-----+-----+-------+-----+------+---+----+-------+---|
| 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |11 |
------------------------------------------------------------------
Постановили:
1. Затвердити результати пільгового продажу акцій працівникам
___________________________________________ та прирівняним до них
(назва сільськогосподарського підприємства)
особам.
2. Залишок акцій, які не були придбані під час пільгового
продажу працівниками та прирівняними до них особами
_________________________________________________________________,
(назва сільськогосподарського підприємства)
у кількості ___________ (___________________) підлягає безоплатній
(цифрами) (літерами)
передачі цьому підприємству (господарству).
( Пункт 2 додатка 2 із змінами, внесеними згідно з Наказами Фонду державного майна N 803 від 31.07.97, N 795 від 21.04.98 )
Додаток 3
до Положення про порядок приватизації
несільськогосподарських підприємств і
організацій агропромислового комплексу
Зразковий договір
на безоплатну передачу акцій
_______________________________
(назва акціонерного товариства)
__________________________________________________________________
(місце укладання, число, місяць, рік - прописом)
__________________________________________________________________
Ми, що нижче підписалися: ________________________________________
(назва та місцезнаходження органу
__________________________________________________________________
приватизації)
в особі _________________________________________________________,
(посада, прізвище, ім'я та по батькові)
який(а) діє на підставі _________________________________________,
(назва документа)
(надалі - орган приватизації) з однієї сторони, та _______________
_________________________, яке зареєстроване _____________________
(назва підприємства) (орган реєстрації,
____________________________, в особі ____________________________
дата та реєстраційний номер) (посада, прізвище, ім'я та
_________________________________________, який(а) діє на підставі
по батькові)
_________________________________________, (надалі - Підприємство)
(назва документа)
з другої сторони, уклали цей договір про нижчевикладене:
1. Предмет договору
1.1. Орган приватизації зобов'язується передати
Підприємству, а Підприємство зобов'язується прийняти акції
відкритого акціонерного товариства _______________________________
_________________________________________________________________,
(повна назва акціонерного товариства)
яке знаходиться за адресою _______________________________________
__________________________________________________________________
на підставі плану приватизації ___________________________________
_________________________________________________________________,
(повна назва підприємства)
затвердженого наказом ____________________________________________
(назва органу приватизації)
від "___" ________________ 199_ р. N ________.
( Пункт 1.1 додатка 3 в редакції Наказу Фонду державного майна N 795 від 21.04.98 )
1.2. Вид акцій _____________________________________.
1.3. Кількість та вартість акцій, що передаються ____________
__________________________________________________________________
1.4. Номінальна вартість однієї акції _______________________
2. Передача об'єкта приватизації
2.1. Передача акцій здійснюється Органом приватизації
Підприємству за актом прийому-передачі.
3. Права та обов'язки сторін
3.1. Кожна сторона зобов'язується виконувати обов'язки,
покладені на неї цим Договором, та сприяти другій стороні у
виконанні її обов'язків.
3.2. Сторони несуть матеріальну відповідальність за
невиконання або неналежне виконання умов цього Договору.
3.3. Сторона, яка порушила зобов'язання відповідно до цього
Договору, повинна усунути ці порушення.
4. Обов'язки Підприємства
Підприємство зобов'язане:
4.1. Протягом місяця після отримання акцій визначити
рішенням загальних зборів (зборів уповноважених) їх власника
(власників) ____________________________________________________.
(назва сільськогосподарського підприємства)
( Пункт 4.1 додатка 3 в редакції Наказів Фонду державного майна N 803 від 31.07.97, N 795 від 21.04.98 )
5. Обов'язки органу приватизації
Орган приватизації зобов'язаний:
5.1. Передати підприємству об'єкт приватизації.
5.2. У разі необхідності сприяти Підприємству в
переоформленні документів на право користування земельною
ділянкою.
6. Арбітраж
Всі спори, що виникають при виконанні умов цього Договору або
у зв'язку з тлумаченням його положень, вирішуються шляхом
переговорів.
Якщо сторони протягом 20 днів не досягли домовленості, то
спірне питання передається на розгляд судових органів у порядку,
встановленому чинним законодавством.
7. Зміни умов договору та його розірвання
6.1. Зміна умов Договору або внесення доповнень до нього
можлива тільки за згодою сторін.
6.2. Всі зміни та доповнення до Договору здійснюються тільки
у писемній формі.
6.3. Орган приватизації має право у разі, порушення
Підприємством умов цього Договору, розірвати Договір у
встановленому чинним законодавством порядку.
Договір складений в 4 примірниках, які мають однакову юридичну
силу.
Повні юридичні адреси Сторін:
Орган приватизації Підприємство
_____________________ _____________________
_____________________ _____________________
_____________________ _____________________
_____________________ _____________________
Орган приватизації Підприємство
_____________________ _____________________
(підпис) (підпис)
Додаток 4
до Положення про порядок приватизації
несільськогосподарських підприємств і
організацій агропромислового комплексу
Протокол комісії
з продажу акцій відкритого акціонерного товариства
__________________________________________________________
(назва акціонерного товариства)
про результати безоплатної передачі акцій недержавним сільськогосподарським підприємствам
______________________ _________________________
(дата) (назва місцевості)
Присутні: голова комісії - __________________________________
члени комісії - __________________________________
__________________________________
Порядок денний
1. Затвердження результатів безоплатної передачі акцій
недержавним сільськогосподарським підприємствам відповідно до
плану приватизації, затвердженого наказом ________________________
(назва органу
_______________________________ від "___" _________ 199_ р. N ___.
приватизації)
Передача акцій розпочалася "_____" _______________ 199__ р. і
проводилася до "___" ____________ 199__ р. згідно з Положенням про
порядок приватизації несільськогосподарських підприємств і
організацій агропромислового комплексу, затвердженого наказом
Фонду державного майна України від "___" __________ 199_ р.
------------------------------------------------------------------
|Назви недержавних |Кількість |Номінальна |Загальна| Примітка |
|сільськогосподарських|акцій, шт.|вартість |вартість| |
|підприємств, яким пе-| |акцій, |акцій, | |
|редаються акції | |тис.крб. |крб. | |
|_____________________| | | | |
| (назва підприємства)| | | | |
|---------------------+----------+-----------+--------+----------|
|1. | | | | |
|2. | | | | |
|3. | | | | |
|... | | | | |
------------------------------------------------------------------
Постановили:
1. Затвердити результати безоплатної передачі акцій.
Голова _______________________________________
Секретар _______________________________________
Додаток 5
до Положення про порядок
приватизації
несільськогосподарських
підприємств і організацій
агропромислового комплексу
Зразковий договір
купівлі-продажу акцій
____________________________________________________
(назва підприємства, акції якого продаються)
____________________________________________________
(місце укладання договору - прописом)
____________________________________________________
(число, місяць, рік - прописом)
Ми, що нижче підписалися:____________________________________
_________________________________________________________________,
(назва та місцезнаходження органу приватизації)
в особі__________________________________________________________,
(посада, прізвище, ім'я та по батькові)
який(а) діє на підставі __________________________________________
(назва документа)
(надалі - Продавець), з одного боку, та __________________________
__________________________________________________________________
(назва підприємства)
в особі _________________________________________________________,
(посада, прізвище, ім'я та по батькові)
який(а) діє на підставі __________________________________________
(назва документа)
(надалі - Покупець), з другого боку (надалі - Сторони), уклали цей
Договір про викладене нижче:
1. Предмет договору
1.1. Продавець зобов'язується передати у власність Покупцю
акції (надалі - об'єкт приватизації) відкритого акціонерного
товариства ______________________________________________________,
(повна назва акціонерного товариства, код ЄДРПОУ)
що знаходиться за адресою: _______________________________________
(надалі - Товариство) на підставі плану приватизації _____________
_________________________________________________________________,
(повна назва підприємства)
затвердженого наказом ____________________________________________
(повна назва органу приватизації)
від "__"______199_ року N_____, а Покупець зобов'язується прийняти
акції Товариства та оплатити їх вартість в порядку і на умовах,
передбачених цим Договором.
1.2. Вид акцій: прості іменні.
1.3. Кількість акцій: _______ (________________) шт.
1.4. Ціна об'єкта приватизації, що продається за цим
Договором, становить ___________ (___________________) гривень.
(сума цифрами і прописом)
1.5. Номінальна вартість однієї акції _______ (____________)
(сума цифрами і прописом)
гривень.
2. Передача об'єкта приватизації та право власності
2.1. Передача об'єкта приватизації здійснюється Продавцем
Покупцеві в десятиденний термін з дня укладання цього Договору
шляхом підписання акта прийому-передачі.
Акт прийому-передачі є невід'ємною частиною цього Договору.
2.2. Право власності на об'єкт приватизації переходить до
Покупця з моменту підписання акта прийому-передачі.
3. Порядок розрахунків за придбаний об'єкт приватизації
3.1. Покупець зобов'язаний внести _______ (__________________
(сума цифрами та прописом)
______________________) гривень за придбаний об'єкт приватизації,
протягом _____ (____________) з моменту підписання цього Договору.
(термін сплати за об'єкт приватизації)
Плата за об'єкт приватизації вноситься на підставі цього
Договору.
3.2. Розрахунки за об'єкт приватизації згідно з цим Договором
здійснюються за грошові кошти Покупця в сумі ____ (______________)
(сума цифрами та прописом)
гривень перераховуються відповідно до платіжного доручення з
рахунка Покупця __________________________________________________
(номер розрахункового рахунка та найменування
__________________________________________________________________
банківської установи)
на рахунок Продавця ______________________________________________
(номер розрахункового рахунка та найменування
_________________________________________________________________.
банківської установи)
4. Права та обов'язки сторін
4.1. Кожна сторона зобов'язується виконувати обов'язки,
покладені на неї цим Договором, та сприяти іншій стороні у
виконанні її обов'язків.
4.2. Сторони несуть матеріальну відповідальність за
невиконання або неналежне виконання умов цього Договору.
4.3. Сторона, яка порушила зобов'язання відповідно до цього
Договору, повинна усунути ці порушення.
5. Обов'язки покупця
5.1. В установлені цим Договором терміни сплатити в повному
обсязі ціну продажу об'єкта приватизації.
5.2. В установлені цим Договором терміни прийняти об'єкт
приватизації.
5.3. Надавати Продавцю необхідні відомості, документи тощо
про виконання умов цього Договору.
5.4. Якщо придбаний об'єкт приватизації відчужується
Покупцем, то умови цього Договору зберігають силу для нового
власника.
6. Обов'язки Продавця
6.1. Передати Покупцю об'єкт приватизації відповідно до
установлених в Договорі термінів.
6.2. Повідомляти Покупця про несвоєчасне внесення платежів
за об'єкт приватизації.
7. Відповідальність покупця
7.1. У разі порушення термінів оплати за об'єкт приватизації,
визначених у п. 2.3 цього Договору, Покупець сплачує Продавцю пеню
у розмірі 0,1 відсотка від несплаченої суми за кожний день
прострочення.
7.2. Продавець має право у порядку, встановленому чинним
законодавством України, розірвати Договір у разі, якщо:
7.2.1. Протягом 60 днів із моменту завершення згідно з п. 3.1
цього Договору терміну платежу та після одержання письмового
повідомлення Покупець не внесе цього платежу.
7.2.2. Протягом 60 днів із моменту завершення терміну сплати
пені відповідно до п. 7.1 цього Договору та після одержання
письмового повідомлення Покупець не внесе цього платежу.
7.2.3. Покупець відмовиться прийняти придбаний об'єкт
приватизації.
7.3. У такому випадку Покупець:
7.3.1. Повертає Продавцю об'єкт приватизації, що був
переданий йому згідно з актом прийому-передачі майна.
7.3.2. Відшкодовує Продавцю збитки, заподіяні внаслідок
порушення умов цього Договору.
8. Додаткові умови
8.1. Всі спори, що виникають при виконанні умов цього
договору або у зв'язку з тлумаченням його пунктів, вирішуються
шляхом переговорів.
8.2. Якщо сторони протягом 20 днів не досягнули домовленості,
то спір передається на розгляд судових органів у порядку,
встановленому чинним законодавством.
8.3. Всі витрати, пов'язані з укладанням цього Договору та
виконанням його умов, несуть Покупці.
9. Зміни умов договору та його розірвання
9.1. Зміна умов Договору або внесення доповнень до нього
можливі тільки за згодою сторін.
9.2. Всі зміни та доповнення до Договору здійснюються тільки
у письмовій формі.
9.3. У випадку невиконання однією із сторін умов цього
Договору він може бути змінений або розірваний за рішенням судових
органів у порядку, передбаченому чинним законодавством України.
Договір складений в 4 примірниках, які мають однакову
юридичну силу.
Один примірник Договору зберігається у справах
_________________________________________________________________,
(назва органу нотаріату)
а інші видаються Сторонам.
Юридичні адреси та реквізити сторін:
Продавець Покупець
_________________ _________________
_________________ _________________
_________________ _________________
Продавець Покупець
_________________ _________________
(підпис) (підпис)
( Положення доповнено додатком N 5 згідно з Наказом Фонду державного майна N 803 від 31.07.97 )