• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження "Технології митного оформлення вантажів, що підлягають експортному контролю" в новій редакції

Державна митна служба України  | Наказ від 18.01.2001 № 21 | Документ не діє
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 18.01.2001
  • Номер: 21
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Наказ
  • Дата: 18.01.2001
  • Номер: 21
  • Статус: Документ не діє
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
КИЇВСЬКА РЕГІОНАЛЬНА МИТНИЦЯ
Н А К А З
N 21 від 18.01.2001
Про затвердження "Технології митного оформлення вантажів, що підлягають експортному контролю" в новій редакції
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Київської регіональної митниці N 903 від 19.11.2001 )
На виконання наказу ДМСУ від 20.01.1999 р. N 38, з метою вдосконалення контролю при митному оформленні вантажів, що підлягають експортному контролю,
НАКАЗУЮ:
1. Ввести в дію "Технологію митного оформлення вантажів, що підлягають експортному контролю" в новій редакції з дати затвердження.
2. В зв'язку з неактуальністю наказів КРМ: від 29.06.1998 р. N 408 про затвердження "Технології митного оформлення вантажів, що підлягають експортному контролю", від 07.04.2000 р. N 283 "Про затвердження тимчасової Технології взаємодії між ТВВ-8 та оперативними підрозділами КРМ при митному оформленні вантажів, що підлягають дозволу Державної служби експортного контролю України" вважати такими, що втратили чинність.
3. Наказ довести до відома всіх керівників підрозділів митниці.
4. Контроль за виконанням наказу покласти на начальника ТВВ-8.
5. Загальний контроль покласти на заступника начальника Київської регіональної митниці Ольховика О.М.
Начальник Київської
регіональної митниці

Симонов О.І.
Затверджую
Начальник Київської регіональної митниці
_____________ Симонов О.І.
17.01.2001 р.
Технологія
митного оформлення вантажів, що підлягають експортному контролю
Технологія розроблена з метою визначення порядку здійснення митного оформлення при переміщенні через митний кордон України вантажів, що підлягають експортному контролю згідно постанови Кабінету Міністрів:
N 1320 від 18.08.98 р. у відповідності до вимог Митного кодексу України,
наказу ДМСУ від 20.01.99 р. N 38,
наказу Державної служби експортного контролю України від 03.08.98 р. N 163 (лист ДМСУ від 13.1098 р. N 11/4-10790 "Інструкція про порядок оформлення та використання дозволів/висновків на право здійснення вивезення, ввезення, транзиту товарів, що відповідно до законодавства підлягають або не підлягають експортному контролю", наказу КРМ від 20.03.00р. N 236.
1. Загальні положення
У цьому Порядку розуміється:
Державний експортний контроль - комплекс дій, які здійснюють державні органи з метою забезпечення контролю за міжнародними передачами озброєння, військової та спеціальної техніки, окремих видів сировини, матеріалів, устаткування і технологій, що можуть бути використані для їх виготовлення, з метою гарантування національної безпеки і виконання Україною міжнародних зобов'язань з нерозповсюдження зброї масового знищення, засобів її доставки та обмеження передач звичайних видів озброєння.
1.1. Регулювання експорту, імпорту, транзиту таких товарів, як вибухові речовини, усі види зброї, боєприпаси, військова і спеціальна техніка, військове майно, технології оборонного призначення, здійснюється урядовою комісією, а безпосередню видачу дозволів покладено на Державну службу експортного контролю (ДСЕК) відповідно до Інструкції про порядок оформлення та використання дозволів/висновків на право здійснення вивезення, ввезення та транзиту товарів, що відповідно до законодавства підлягають або не підлягають експортному контролю, затвердженої наказами Державного експортного контролю від 03.08.98 р. N 163 та зареєстрований в Міністерстві юстиції 10.09.98 р. N 560/3000.
1.2. Дозвіл надається на вивезення (експорт), ввезення (імпорт), транзит товарів через митну територію України, а також на тимчасове вивезення (ввезення). До Дозволу, в разі потреби, додається деталізована специфікація товарів (додаток до Дозволу).
1.3. Митне оформлення здійснюється на підставі Дозволу і додатку до нього за умови підтвердження зазначених у них даних необхідними для проведення митного оформлення документами (ВМД, товарнотранспортні та товаросупровідні документи, рахунок-фактура, інші).
1.4. Митне оформлення товару на підставі Дозволу здійснюється в межах загальної кількості товару (квоти), зазначеної в ньому, та протягом визначеного строку дії Дозволу. Митний орган здійснює контроль за граничними обсягами квот. При здійсненні митного оформлення інспектор митного органу робить у Дозволі чи додатку до нього (на звороті) відмітки про кількість оформленого товару в одиницях виміру, визначених Товарною номенклатурою зовнішньоекономічної діяльності (далі ТН ЗЕД, якщо інше не зазначено у Дозволі.
1.5. Митне оформлення товару на підставі Дозволу здійснюється зазначеним у ньому митним органом. Митне оформлення товару (або частини товару в іншому митному органі можливе тільки на підставі письмової згоди того митного органу, в якому товар перебуває на контролі. У цьому разі митний орган, який здійснив митне оформлення, зобов'язаний протягом 5 (п'яти)) днів з дня оформлення товару направити до митного органу за місцем реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності копію ВМД з відповідними відмітками. Рішення щодо зміни митного органу оформлення чи відправлення товару приймається центральним апаратом Державної митної служби України на підставі відповідного звернення заявника. Митний орган у пункті пропуску на митному кордоні України може бути не визначений на момент оформлення Дозволу.
1.6. Продовження строку дії Дозволу здійснюється в порядку, визначеному Інструкцією про порядок оформлення та використання дозволів/висновків на право здійснення вивезення, ввезення та транзиту товарів, що відповідно до законодавства підлягають або не підлягають експортному контролю, затвердженою наказом Держекспортконтролю від 03.08.1998 р. N 163.
1.7. При митному оформленні товарів заявнику видається належним чином завірена номерною печаткою інспектора, який здійснив митне оформлення товару, ксерокопія ВМД для наступної передачі до Держекспортконтролю.
1.8. Дозвіл не звільняє від подання митному органу інших необхідних для здійснення митного оформлення документів.
1.9. Митний орган може направляти заявника до митної лабораторії для здійснення ідентифікації товару з метою визначення його належності/неналежності до затверджених Кабінетом Міністрів України Списків товарів, що контролюються в галузі експортного контролю (при відсутності Дозволу).
Рішення митної лабораторії за результатами проведеної експертизи, а також рішенням стосовно кодів товару за ТН ЗЕД надсилаються до митних органів тільки після погодження з Відділом експортного контролю Держмитслужби.
2. Митне оформлення в режимі експорту
2.1. При експорті товару заявник не менше ніж за 3 (три) доби до вивезення товару подає відповідному підрозділу КРМ (ТВВ-8) оформлені в установленому порядку оригінали Дозволу і додатку до нього разом з іншими необхідними для здійснення митного оформлення документами.
2.1. Інспектором КРМ на зворотній стороні Дозволу зазначаються: дата оформлення, номер ВМД, найменування та кількість оформленого товару згідно з п.1.4 цього Порядку.
2.2. Митний контроль та митне оформлення таких товарів в режимі експорту проводиться у відповідності вимог наказу ДМСУ від 30.12.98 р. N 828, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 21.01.99 р. за N 32/3325 "Про затвердження Типової технології митного контролю та митного оформлення товарів та інших предметів".
3. Митне оформлення в режимі імпорту
3.1. При імпорті товару заявник повинен провести оформлення попереднього повідомлення (ПП), згідно вимог Положення про порядок здійснення контролю за доставкою вантажів у митниці призначення, затвердженого наказом ДМСУ від 08.12.98 р. N 771.
3.2. При імпорті товару заявник подає відповідному підрозділу КРМ оформлені в установленому порядку оригінали Дозволу і додатка до нього разом з іншими необхідними для здійснення митного оформлення документами.
3.3. Інспектором оперативного, підрозділу КРМ на зворотньому боці оригінала Дозволу зазначаються дата митного оформлення, номер ВМД, найменування та кількість оформлених товарів згідно з п. 1.4. цього Порядку.
3.4. Митний контроль та митне оформлення таких товарів в режимі імпорт проводиться згідно з п.2.2. цього Порядку.
4. Митне оформлення в режимі транзиту
4.1. У пункті пропуску товару через митний кордон заявник не менш ніж за 3 (три) доби до ввезення товару подає митному органу, що впускає товар на митну територію, оформлені в установленому порядку оригінали Дозволу та додатка до нього або копії цих документів разом з іншими необхідними для здійснення митного оформлення документами.
4.1.1. При поданні митному органу на митному кордоні копій Дозволу та додатка до нього оригінали зазначених документів подаються митному органу, який випускає товар за межі митної території.
4.1.2. У разі неподання (відсутності) Дозволу на ввезення товару або в разі виникнення спірних питань щодо переміщення товару через митний кордон прикордонний митний орган негайно запитує в установленому порядку митний орган, якому має бути поданий оригінал Дозволу, про його наявність та одержання іншої інформації, достатньої для прийняття рішення відносно пропуску товару через митний кордон.
4.2. Інспектором митного органу на зворотному боці оригіналу (копії) Дозволу зазначаються дата оформлення, найменування та кількість оформлених товарів. На лицьовій стороні ВМД зазначається "Митниці подано оригінал Дозволу" чи "Митниці подано копію Дозволу".
4.3. У пункті пропуску товару через митний кордон митному органу, що випускає товар за межі митної території, заявник подає оформлені в установленому порядку копії чи оригінали Дозволу та додатка до нього згідно з п.4.1 цього Порядку.
5. Митне оформлення в режимі тимчасового вивезення (ввезення)
5.1. При тимчасовому вивезенні (ввезенні) товару заявник не менш ніж за 3 (три) доби до вивезення (ввезення) подає відповідному підрозділу КРМ в установленому порядку оригінали Дозволу і додатка до нього разом з іншими необхідними для здійснення митного оформлення документами.
5.2. Пропуск товару через митний кордон здійснюється відповідно до розділів 2 та 3 цього Порядку, записи в дозволах здійснюються відповідно розділів 2 та 3.
5.3. Зворотне вивезення (ввезення) товарів здійснюється в загальному порядку без подання додаткового Дозволу, якщо інше не передбачено розділом 19 Дозволу.
5.4. У випадку зміни митного режиму митне оформлення товару здійснюється відповідно до розділів 2 та 3 цього Порядку на підставі належним чином оформленого Дозволу.
5.5. Митний контроль та митне оформлення в режимі тимчасового вивезення (ввезення) проводиться у відповідності вимог наказів ДМСУ: від 30.12.98 р. N 828, від 28.03.00 р. N 173.
6. Взаємодія ТВВ-8 з оперативними підрозділами КРМ при митному оформленні вантажів, що підлягають дозволу ДСЕК
6.1. Митне оформлення проводиться в ТВВ-8 по листам-узгодженням між відділами КРМ згідно наказу КРМ від 20.03.00 р. N 236.
6.1.1. Митне оформлення вантажів по дозволам ДСЕК, що надходять на м/п "Жуляни 2, м/п "Гостомель", відділу по оформленню кур'єрських служб, поштового відділу проводиться:
- Експорт: по ВМД, інвойсах, рахунках-фактурах оформлених у ТВВ8.
1. При надходженні вантажу з м/п "Гостомель", з поза зони діяльності КРМ, митне оформлення проводиться по оформленим у ТВВ-8 ВМД (згідно актів завантаження) з доглядом вантажу уповноваженим інспектором.
2. Копія акту митного догляду надається відправником у ТВВ-8.
- імпорт: (м/п "Жуляни", м/п "Гостомель")
1. При надходженні вантажу уповноважений інспектор проводить митний догляд вказаного вантажу на відповідність замовленого в ТСД (авіанакладній, інвойсах, рахунках-фактурах і т.п.) по фактичній кількості надійшовшого вантажу та складає акт митного догляду (додаток N 1). При відповідності даних, вказаних в ТСД уповноважений інспектор на всіх товаросупровідних документах проставляє штамп "Під митним контролем", та передає документи отримувачу вантажу для пред'явлення для остаточного митного оформлення в ТВВ-8.
2. На вантаж підконтрольний ДСЕК накладається митне забезпечення про що робиться запис в акті митного догляду. Акт митного догляду реєструється в окремому журналі про вантажі підконтрольні ДСЕК.
3. Видача вантажу отримувачу проводиться по оформленій у ТВВ-8 ВМД.
6.2. Відділ по оформленню кур'єрських служб, поштовий відділ: при надходженні відправлення, що підлягає дозволу ДСЕК уповноважений інспектор складає поштову митну декларацію (акт митного догляду) та проставляє штамп "Під митним контролем" на ТСД й повідомляє отримувача про необхідність звернення до ТВВ8 з метою остаточного митного оформлення в ТВВ-8.
Видача вантажу проходить по копіям поштової митної декларації та ВМД оформленій у ТВВ-8 завірених ОНП уповноваженого інспектора та підписом начальника ТВВ-8.
6.3. Умовне зняття з контролю ПП проводиться за місцем заявленого вантажу.
6.4. При наявності у суб'єкта ЗЕД Висновку ДСЕК, який підтверджує, що міжнародні передачі товарів здійснюються без Дозволу Державної служби експортного контролю, митне оформлення таких товарів здійснюється за місцем акредитації суб'єкта ЗЕД.
ТВВ, де було проведене митне оформлення передає до ТВВ-8 ксерокопію Висновку ДСЕК, ВМД та службову записку для здійснення обліку та надання звітності згідно наказу ДМСУ від 20/01/99 р. N 38.
( Пункт 6 доповнено підпунктом 6.4 згідно з Наказом Київськоїрегіональної митниці N 903 від 19.11.2001 )
7. Заключні положення
7.1. Митне оформлення товару здійснюється у першочерговому порядку.
7.2. Усі передбачені цим Порядком записи в Дозволах та ВМД засвідчуються штампом "Під митним контролем", особистою номерною печаткою та підписом інспектора, який здійснює митне оформлення товару.
7.3. Після закінчення митного оформлення товару або після пропуску товару через митний кордон Дозволи, ВМД та інші документи, на підставі яких здійснено митне оформлення товару або пропуску товару через митний кордон, передаються до архіву митного органу і зберігаються в установленому порядку.
7.4. Оформлені в установленому порядку Дозволи приймаються митними органами безпосередньо.
7.5. Рішення Держмитконтролю, митних лабораторій та інші документи з питань митного оформлення товарів приймаються тільки за розсилкою центрального апарату Державної митної служби.
7.6. Переміщення товарів здійснюється під митним контролем (забезпеченням).
7.7. Товари пропускаються через митний кордон за умови відсутності пошкоджень тари, упаковки, накладних митним органам, відправником чи транспортною організацією пломб, печаток, а також дотримання інших вимог, передбачених чинним законодавством.
7.8. Власник товару (або його уповноважена особа) зобов'язаний подати митному органу вантажну митну декларацію незалежно від вартості товару.
7.9. Оформлення ВМД здійснюється у встановленому порядку.
7.10. Розміщення товару на митний ліцензійний склад здійснюється за умови наявності письмового дозволу центрального апарату Держмитслужби. Рішення щодо можливості такого розміщення приймається на підставі письмового звернення суб'єкта підприємницької діяльності, яке подається для розгляду разом з відповідним клопотанням митного органу в якому товар перебуває на контролі.
7.11. Якщо у Дозволі невірно вказано код товару за ТН ЗЕД, після його письмового погодження заявником чи митним органом з центральним апаратом Держмитслужби митні органи вносять відповідні зміни до ВМД.
7.12. Картка відмови у митному оформленні та відривний талон відмови у митному оформленні товару в усіх випадках підписується відповідальним за роботу з товарами заступником начальника митного органу.
7.13. Митні органи щоквартально звітують регіональним митницям про роботу з Дозволами. Одержана інформація аналізується регіональними митницями і надсилається в установленому порядку до Відділу експортного контролю Держмитслужби. Форма звітності по роботі з Дозволами розробляється та разом з Порядком надсилаються до митних органів Відділом експортного контролю.
7.14. Дані ВМД по операціях з товарами в установленому порядку включаються до даних митної статистики та загальних обсягів зовнішньої торгівлі України з використанням відповідних засобів захисту інформації. Така інформація не підлягає поширенню і відкритому опублікуванню без відповідного дозволу Голови Державної митної служби або особи, яка його заміщає.
7.15. Митне оформлення товарів здійснюється інспекторами митниць, що мають допуск до роботи з секретними документами.
7.16. Внесення даних (номера ВМД, дати оформлення, найменування та кількості товару, залишку товару) до журналів, а також їх зберігання здійснюються в установленому порядку.
"Бізнес: законодавство та практика",
N 3, 2001