• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження відомчих класифікаторів з питань митної статистики, які використовуються в процесі оформлення митних декларацій, і порядку їх ведення (Класифікатор митних режимів, Класифікатор особливостей переміщення товарів через митний кордон України, Класифікатор умов поставки, Класифікатор характерів угод, Класифікатор видів транспорту, Класифікатор додаткової митної інформації, Класифікатор пільг в обкладенні товарів увізним митом, Класифікатор пільг в обкладенні товарів вивізним митом, Класифікатор пільг в обкладенні товарів акцизним збором, Класифікатор пільг в обкладенні товарів податком на додану вартість, Класифікатор документів, Класифікатор способів розрахунку, Класифікатор типів контейнерів, Класифікатор заходів гарантування доставки товарів, Класифікатор додаткової інформації, яка вноситься до графи 31 ВМД, необхідної для ідентифікації товарів при їх класифікації згідно з УКТЗЕД)

Державна митна служба України  | Наказ, Класифікатор, Порядок від 12.12.2007 № 1048 | Документ не діє
Редакції
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Наказ, Класифікатор, Порядок
  • Дата: 12.12.2007
  • Номер: 1048
  • Статус: Документ не діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Державна митна служба України
  • Тип: Наказ, Класифікатор, Порядок
  • Дата: 12.12.2007
  • Номер: 1048
  • Статус: Документ не діє
Редакції
Документ підготовлено в системі iplex
ДЕРЖАВНА МИТНА СЛУЖБА УКРАЇНИ
Н А К А З
12.12.2007 N 1048
Про затвердження відомчих класифікаторів з питань митної статистики, які використовуються в процесі оформлення митних декларацій, і порядку їх ведення
( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Державної митної служби N 1086 від 19.12.2007 N 1110 від 29.12.2007 N 24 від 17.01.2008 N 48 від 26.01.2008 N 58 від 28.01.2008 ) ( Додатково див. Лист Державної митної служби N 10/1-4/325-ЕП від 18.02.2008 ) ( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Державної митної служби N 165 від 22.02.2008 )
Відповідно до статті 310 Митного кодексу України, постанови Кабінету Міністрів України від 12.12.02 N 1876 "Про відомчі класифікатори з питань митної статистики, які використовуються у процесі оформлення митних декларацій" і з метою вдосконалення порядку ведення митної статистики
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок ведення відомчих класифікаторів з питань митної статистики, які використовуються в процесі оформлення митних декларацій (додається).
2. Затвердити Класифікатори з питань митної статистики, які використовуються в процесі оформлення митних декларацій, що додаються.
3. Уважати таким, що втратив чинність, наказ Держмитслужби від 22.07.04 N 534 "Порядок ведення відомчих класифікаторів, які використовуються в процесі оформлення митних декларацій".
4. Регіональній інформаційній митниці (Копосов С.А.) доопрацювати програмне забезпечення з урахуванням вимог цього наказу.
5. Установити, що цей наказ набирає чинності з 01.01.08.
6. Начальникам митних органів довести цей наказ до відома юридичних і фізичних осіб.
Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.
Т.в.о. Голови Державної
митної служби України

Р.А.Черкасський
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної митної
служби України
12.12.2007 N 1048
ПОРЯДОК
ведення відомчих класифікаторів з питань митної статистики, які використовуються в процесі оформлення митних декларацій
1. Загальні положення
1.1. Цей нормативний акт визначає загальний порядок розроблення, впровадження, внесення змін до відомчих класифікаторів з питань митної статистики (далі - відомчі класифікатори) та супроводження класифікаторів, розроблених іншими державними органами, які використовуються в процесі митного оформлення товарів із застосуванням митних декларацій.
1.2. Відомчі класифікатори та класифікатори, розроблені іншими державними органами (далі - класифікатори), застосовуються при заповненні граф митних декларацій відповідно до положень Інструкції про порядок заповнення вантажної митної декларації, затвердженої наказом Держмитслужби від 09.07.97 N 307, зареєстрованої в Мін'юсті 24.09.97 за N 443/2247 (у редакції наказу Держмитслужби від 07.11.07 N 933), та додатка до цього Порядку, а також при заповненні граф документів контролю за переміщенням товарів.
1.3. Відомчі класифікатори розробляються та затверджуються Держмитслужбою для застосування в процесі здійснення митного контролю та митного оформлення товарів і транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України. Ці класифікатори є базою даних нормативно-довідкової інформації, що є невід'ємною складовою Єдиної автоматизованої інформаційної системи Держмитслужби (далі - ЄАІС Держмитслужби), інших програмних засобів і баз даних, які розробляє Регіональна інформаційна митниця.
2. Порядок ведення класифікаторів
2.1. Ведення відомчих класифікаторів здійснюється підрозділами Держмитслужби (митними органами) за напрямами діяльності:
2.1.1. Відомчих класифікаторів, що затверджуються цим наказом:
Класифікатор митних режимів - Департаментом декларування та митних режимів;
Класифікатор особливостей переміщення товарів через митний кордон України - Департаментом декларування та митних режимів, Департаментом митної статистики, Департаментом митних платежів, Управлінням митної вартості;
Класифікатор умов поставки - Управлінням митної вартості;
Класифікатор характерів угод - Департаментом митної статистики;
Класифікатор видів транспорту - Департаментом організації митного контролю;
Класифікатор додаткової митної інформації - Центральним митним управлінням лабораторних досліджень та експертної роботи;
Класифікатор пільг в обкладенні товарів увізним митом - Департаментом митних платежів, Управлінням митно-тарифного регулювання;
Класифікатор пільг в обкладенні товарів вивізним митом - Департаментом митних платежів, Управлінням митно-тарифного регулювання;
Класифікатор пільг в обкладенні товарів акцизним збором - Департаментом митних платежів;
Класифікатор пільг в обкладенні товарів податком на додану вартість - Департаментом митних платежів;
Класифікатор документів - Департаментом декларування та митних режимів, Департаментом заходів торговельної політики, Департаментом організації митного контролю;
Класифікатор способів розрахунку - Департаментом митних платежів;
Класифікатор типів контейнерів - Департаментом митної статистики;
Класифікатор заходів гарантування доставки товарів - Управлінням контролю за переміщенням вантажів;
Класифікатор додаткової інформації, яка вноситься до графи 31 ВМД, необхідної для ідентифікації товарів при їх класифікації згідно з УКТЗЕД - Центральним митним управлінням лабораторних досліджень та експертної роботи.
2.1.2. Відомчих класифікаторів, затверджених іншими наказами Держмитслужби:
Класифікатор митних органів України та їх структурних підрозділів, спеціалізованих митних установ та організацій, затверджений наказом Держмитслужби від 26.04.06 N 335, - Департаментом організації митного контролю;
Класифікатор видів податків, зборів (обов'язкових платежів) та інших бюджетних надходжень, затверджений наказом Держмитслужби від 07.12.05 N 1201, зареєстрованим у Мін'юсті 22.12.05 за N 1552/11832, - Департаментом митних платежів, Управлінням митно-тарифного регулювання, Управлінням бухгалтерського обліку та звітності;
Класифікатор типів митних декларацій, (додаток 2 до Інструкції про порядок заповнення вантажної митної декларації, затвердженої наказом Держмитслужби від 09.07.97 N 307, зареєстрованої в Мін'юсті 24.09.97 за N 443/2247 у редакції наказу Держмитслужби від 07.11.07 N 933) - Департаментом декларування та митних режимів.
2.2. Супроводження класифікаторів, розроблених іншими державними органами, здійснюється підрозділами Держмитслужби:
Класифікація держав світу, затверджена наказом Держкомстату від 08.07.02 N 260, - Департаментом митної статистики;
Класифікація валют, затверджена наказом Держкомстату від 08.07.02 N 260, - Департаментом митної статистики;
Класифікатор іноземних валют та банківських металів, затверджений постановою Правління Національного банку України від 04.02.98 N 34 (зі змінами), - Департаментом митної статистики;
Класифікація організаційно-правових форм господарювання (ДК 002:2004), затверджена наказом Держспоживстандарту від 28.05.04 N 97 (зі змінами), - Департаментом митної статистики.
2.3. Класифікатори ведуться в паперовому та електронному вигляді у формі таблиць з урахуванням вимогпункту 4.11 Інструкції з діловодства в митній службі України, затвердженої наказом Держмитслужби від 28.12.02 N 747.
2.4. Відомчі класифікатори розробляються у вигляді таблиці розподілу об'єктів класифікації з додержанням вимог підпункту 2 пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 12.12.02 N 1876 "Про відомчі класифікатори з питань митної статистики, які використовуються у процесі оформлення митних декларацій".
2.5. Методичні рекомендації щодо застосування кодів відомчих класифікаторів у разі необхідності складаються підрозділами Держмитслужби, якими здійснюється ведення відповідних класифікаторів.
2.6. Ведення УКТЗЕД здійснюється відповідно до Порядку ведення Української класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 12.12.02 N 1863.
3. Порядок внесення змін до відомчих класифікаторів
3.1. Проект наказу про внесення змін або анулювання кодів відомчого класифікатора готується структурним підрозділом Держмитслужби, яким здійснюється його ведення, а про впровадження нового відомчого класифікатора - структурним підрозділом Держмитслужби за напрямами діяльності.
3.2. З метою забезпечення відповідності змін, що вносяться до будь-яких відомчих класифікаторів, які застосовуються у процесі митного оформлення, завданням, покладеним на митну статистику в частині ведення баз даних та можливості автоматизованої обробки інформації, проект наказу Держмитслужби про впровадження нового відомчого класифікатора, або про внесення змін до діючого, обов'язково погоджуються з підрозділами Держмитслужби та митними органами, до компетенції яких належать питання об'єктів класифікації, а також з Департаментом декларування та митних режимів, Департаментом митної статистики і Регіональною інформаційною митницею.
3.3. Регіональна інформаційна митниця на підставі наказів здійснює своєчасне внесення змін та доповнень до баз даних нормативно-довідкової інформації, що використовується в ЄАІС Держмитслужби та інших програмних продуктах.
3.4. У випадку перевищення кількості змінюваних записів більше як на 20 відсотків його обсягу відомчий класифікатор підлягає перегляду.
3.5. Анульований код забороняється використовувати для новостворених об'єктів класифікації.
3.6. Для недопущення повторного використання анульованого коду та забезпечення достовірності й об'єктивності статистичних даних за попередні періоди до анулювання коду останній не вилучається з класифікатора, а залишається як довідкова інформація у базах даних Регіональної інформаційної митниці.
Заступник директора Департаменту
декларування та митних режимів -
начальник відділу застосування
митних режимів



І.М.Муратов
Додаток
до Порядку ведення відомчих
класифікаторів з питань
митної статистики,
які використовуються
в процесі оформлення митних
декларацій
КЛАСИФІКАТОРИ,
що використовуються під час заповнення граф митних декларацій
N
з/п
Назва класифікатораГрафи митної декларації
,
в яких зазначається код
об'єкта класифікації
відповідно до
класифікаторів
1Класифікатор митних режимів1, 37
2Класифікатор типів декларацій1
3Класифікатор особливостей
переміщення товарів через
митний кордон
37
4Класифікація держав світу2, 8, 11, 14, 15, 15а,
17, 17а, 18, 20,
21, 34, 50, 55
5Класифікатор умов поставки20
6Класифікатор іноземних валют
та банківських металів
22
7Класифікація валют22, 24, В
8Класифікатор характерів угод24
9Класифікатор видів транспорту25, 26
10Класифікатор митних органів
України та їх структурних
підрозділів, спеціалізованих
митних установ та організацій
27, 29,53, А
11Класифікатор типів
контейнерів
31
12Класифікатор додаткової
інформації, яка вноситься до
графи 31 ВМД
, необхідної
для ідентифікації товарів при
їх класифікації згідно зУКТЗЕД
31
13Класифікатор системи
позначень одиниць вимірювання
та обліку
41, 47
14Українська класифікація товарів зовнішньоекономічної діяльності 33
15Класифікатор додаткової
митної інформації
33
16Класифікатор пільг в
обкладенні товарів увізним
митом
36
17Класифікатор пільг в
обкладенні товарів вивізним
митом
36
18Класифікатор пільг в
обкладенні товарів акцизним
збором
36
19Класифікатор пільг в
обкладенні товарів податком
на додану вартість
36
20Класифікатор документів40, 44, E/J
21Класифікатор способів
розрахунку
47
22Класифікатор видів податків,
зборів (обов'язкових
платежів) та інших бюджетних
надходжень
47, В
23Класифікатор заходів
гарантування доставки товарів
52
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної митної
служби України
12.12.2007 N 1048
КЛАСИФІКАТОР
митних режимів
КодНайменування
10Експорт
11Реекспорт
31Тимчасове ввезення
32Тимчасове вивезення
40Імпорт
41Реімпорт
51Переробка на митній території України
61Переробка за межами митної території України
71Спеціальна митна зона
72Магазин безмитної торгівлі
73Митний склад (для товарів, що вивозяться за межі митної
території України)
74Митний склад (для товарів, ввезених з-за меж митної
території України)
75Відмова на користь держави
76Знищення або руйнування
80Транзит
Заступник директора Департаменту
декларування та митних режимів -
начальник відділу застосування
митних режимів



І.М.Муратов
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної митної
служби України
12.12.2007 N 1048
КЛАСИФІКАТОР
особливостей переміщення товарів через митний кордон України
Розділ 1. Особливості переміщення товарів
КодНайменування особливості
A. Благодійництво
AAВвезення товарів, визнаних гуманітарною допомогою
ABВвезення товарів, що не визнані гуманітарною допомогою, але
надсилались як гуманітарна допомога
ACВивезення товарів як гуманітарної допомоги, що надається
Україною
ADІнші (крім позначених кодами AA - AC) переміщення товарів
(без зобов'язань про наступне повернення) для ліквідації
наслідків стихійного лиха, аварій, епідемій і епізоотій,
екологічних, техногенних та інших катастроф
AEПереміщення товарів міжнародної технічної допомоги
AFПереміщення товарів, призначених для забезпечення реалізації
проекту (програми) міжнародної технічної допомоги
AGВвезення товарів як подарунків (крім позначених кодами AA -
AF)
AUІнші (крім позначених кодами AA - AG) переміщення товарів
(без зобов'язань про наступне повернення) на засадах
благодійництва та благодійної діяльності
B. Інвестиції
BAУвезення товарів як внеску іноземного інвестора до
статутного фонду підприємства з іноземними інвестиціями
BBУвезення товарів на підставі договорів про спільну
інвестиційну діяльність за участю іноземного інвестора, не
пов'язану із створенням юридичної особи
BCВивезення товарів, визнаних продукцією власного виробництва
(згідно з положеннями статті 19 Закону України "Про режим іноземного інвестування"
) підприємств, які
відповідно до законодавства належать до підприємств з
іноземними інвестиціями
BDВивезення товарів, раніше ввезених в Україну як іноземна
інвестиція
BEВивезення товарів з метою інвестування їх як майнових
цінностей за межами України
BFУвезення товарів, раніше вивезених з України з метою
інвестування їх як майнових цінностей
C. Угоди про розподіл продукції
CAУвезення товарів, необхідних для виконання угоди про
розподіл продукції
CBВивезення товарів, раніше ввезених в Україну для виконання
угоди про розподіл продукції
CCПереміщення товарів, вироблених відповідно до угоди про
розподіл продукції та ще не розподілених між сторонами угоди
CDПереміщення товарів, вироблених відповідно до угоди про
розподіл продукції, право власності на які за розподілом
набуто інвестором
CEПереміщення товарів, вироблених відповідно до угоди про
розподіл продукції, які за розподілом залишились у власності
держави
CUІнші (крім позначених кодами CA - CE) переміщення товарів на
виконання угоди про розподіл продукції
D. Інші угоди
DAПоміщення товарів у режим митного складу згідно з договором
консигнації
DBПереміщення товарів (транспортних засобів) за договорами
оперативного лізингу, оренди, фрахтування, чартеру
DCПереміщення товарів за договором фінансового лізингу
DDПереміщення товарів за договором купівлі-продажу, укладеним
та зареєстрованим на акредитованій товарній біржі
DEПереміщення товарів у межах виробничої кооперації країн СНД
(відповідно до Ашгабатської угоди
DFПереміщення товарів у межах виробничої кооперації (крім
поставок у межах Ашгабатської угоди
DGПереміщення товарів як дослідних зразків для проведення
досліджень чи випробувань (без зобов'язань про наступне
повернення)
DHПереміщення товарів як рекламних матеріалів на безоплатній
основі (без зобов'язань про наступне повернення)
DIПереміщення раніше поставлених товарів (та їх замінників) з
метою заміни в межах гарантійних зобов'язань
DKПереміщення складових частин раніше поставлених товарів (та
їх замінників) з метою заміни в межах гарантійних
зобов'язань
DLПереміщення товарів, призначених для забезпечення
збереженості об'єктів зовнішньоекономічних перевезень та
безпеки таких перевезень (транспортна упаковка, сепараційні
матеріали, матеріали для фумігації тощо) у випадку
декларування їх окремо від предмету зовнішньоекономічної
угоди (без зобов'язань про наступне повернення)
DMВвезення продукції морського промислу, видобутої та/або
виробленої суднами, що належать та/або експлуатуються
українськими підприємствами на підставі договорів оренди
(фрахтування)
DNПереміщення запасів, призначених для споживання, що
постачаються на українські або орендовані (зафрахтовані)
українськими особами транспортні засоби
DOПоміщення у режим митного складу товарів, ввезених
резидентом згідно з договором купівлі-продажу та призначених
для подальшого продажу за межі України
DPПоміщення товарів у режим митного складу згідно з
зовнішньоекономічним договором складського зберігання
E. Форс-мажор
EAПереміщення товарів з метою повернення, обумовлене
форс-мажорними обставинами
EBПереміщення товарів з метою повернення, обумовлене
відповідним рішенням чи забороною уповноваженого органу
держави
ECПереміщення товарів з метою повернення за рішенням суб'єкта
зовнішньоекономічної діяльності - продавця чи відправника,
який має право розпоряджатися товаром
EEПереміщення товарів з метою повернення за рішенням суб'єкта
зовнішньоекономічної діяльності - покупця чи отримувача,
який має право розпоряджатися товаром
EFТовари, що в період знаходження під контролем митних органів
були безповоротно втрачені внаслідок особливостей чи умов їх
використання, специфічних властивостей цих товарів або
впливу форс-мажорних обставин чи інших факторів
F. Особливості переробки
FAПереміщення давальницької сировини відповідно до Закону
України "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах"
FBПереміщення готової продукції, виготовленої з увезеної в
Україну (вивезеної за її межі) давальницької сировини з
можливим використанням при цьому українських (іноземних)
товарів
FCВивезення готової продукції, виготовленої з використанням
лише давальницької сировини, закупленої іноземним замовником
на митній території України за іноземну валюту відповідно до
Закону України "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах"
(та можливим використанням інших українських товарів)
FDВивезення готової продукції, виготовленої зі спільним
використанням давальницької сировини, ввезеної в Україну та
закупленої іноземним замовником на митній території України
за іноземну валюту відповідно до Закону України "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах"
(та можливим використанням інших українських товарів)
FEПереміщення товарів з метою проведення взаєморозрахунків за
виконання операцій, що пов'язані з переробкою давальницької
сировини відповідно до Закону України "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах"
FFПереміщення товарів для виконання їх гарантійного ремонту (у
тому числі відновлення та регулювання) та у зворотному
напрямку
FGПереміщення товарів для виконання їх ремонту (у тому числі
відновлення та регулювання) та у зворотному напрямку (за
винятком гарантійного ремонту)
FIІнші (крім позначених кодами FA - FG) переміщення товарів
для їх переробки у митному режимі переробки на митній
території зі звільненням від оподаткування
FKІнші (крім позначених кодами FA - FG) переміщення товарів
для їх переробки у митному режимі переробки на митній
території без звільнення від оподаткування
FLІнші (крім позначених кодами FA - FG) переміщення товарів
для їх переробки у митному режимі переробки за межами митної
території
FNПереміщення товарної продукції, тобто продуктів переробки,
виробництво яких у межах митних режимів переробки є метою
зовнішньоекономічної операції (позначеної кодами FI - FL)
FOСупутні продукти переробки, тобто продукти переробки, що за
своїми властивостями придатні для подальшого використання,
але утворення яких в процесі переробки не є метою
зовнішньоекономічної операції
FPЗалишки переробки, тобто частина чи увесь обсяг товарів,
розміщених у митний режим переробки, що не був використаний
в процесі переробки
FRВідходи, що утворилися в результаті знищення або руйнування
товарів чи переробки товарів на митній території або за її
межами та за своїми властивостями не мають подальшого
використання й підлягають видаленню або утилізації
FSВивезення українських товарів, витрачених на здійснення
операцій з переробки товарів, що ввозилися для переробки
FTУвезення іноземних товарів, витрачених на здійснення
операцій з переробки товарів, що вивозилися для переробки
FUІнші (крім позначених кодами FA - FT) переміщення товарів чи
будь-яких продуктів їх переробки у межах митних режимів
переробки
G. Особливості тимчасового ввезення (вивезення)
GAБагаторазове переміщення товарів та/або транспортних засобів
через митний кордон (як в Україну, так із України)
GBЗворотне ввезення товарів, тимчасово вивезених за межі
митної території України згідно із законодавством на
підставі інших, ніж вантажна митна декларація, документів
GCЗворотне вивезення товарів, тимчасово ввезених на митну
територію України згідно із законодавством на підставі інших
ніж вантажна митна декларація, документів
GDТимчасове ввезення з умовним повним звільненням від
оподаткування морських і річкових суден, інших плавучих
засобів, повітряних суден, які ввозяться з метою ремонту;
устаткування й матеріалів, призначених нерезидентами для
будівництва та ремонту морських і річкових суден, інших
плавучих засобів та повітряних суден
GEТимчасове ввезення (вивезення) упаковки (у т.ч. етикеток та
марок акцизного збору) відповідно до положень Додатка В.3 доКонвенції про тимчасове ввезення
GFЗворотне вивезення (ввезення) упаковки, що була тимчасово
ввезена (вивезена) відповідно до положень Додатка В.3 доКонвенції про тимчасове ввезення
GGТимчасове ввезення (вивезення) запасних частин та
устаткування, призначених відповідно до положень Додатка С
до Конвенції про тимчасове ввезення
для
використання при ремонті тимчасово ввезених (вивезених)
транспортних засобів
GHЗворотне вивезення (ввезення) запасних частин (у тому числі
замінених) та устаткування, що були тимчасово ввезені
(вивезені) відповідно до положень Додатка С до Конвенції про тимчасове ввезення
для використання при ремонті
тимчасово ввезених (вивезених) транспортних засобів
H. Особливості інших митних режимів
HAВивезення товарів, що були раніше ввезені на митну територію
України та протягом знаходження під митним контролем до
вивезення не поміщувалися у будь-який митний режим
HBДекларування товарів, поміщених у режим магазину безмитної
торгівлі, у разі ліквідації цього магазину
HCДекларування товарів, проданих у магазині безмитної торгівлі
протягом календарного місяця
HDВивезення (ввезення) товарів з використанням упаковки (у
т.ч. етикеток та марок акцизного збору), що була тимчасово
ввезена (вивезена) відповідно до положень Додатка В.3 доКонвенції про тимчасове ввезення
I. Дипломатичні представництва
IAВвезення товарів, призначених для офіційного (службового)
користування дипломатичних представництв та консульських
установ іноземних держав або прирівняних до них організацій
чи установ
IBВвезення товарів, призначених для особистого користування
персоналом дипломатичних представництв та консульських
установ іноземних держав (та прирівняних до них організацій
чи установ) або членами їх сімей, у т.ч. товари, призначені
для початкового облаштування
ICВивезення товарів, призначених для офіційного (службового)
користування дипломатичних представництв та консульських
установ України за кордоном або прирівняних до них
організацій чи установ
IDВивезення товарів, призначених для особистого користування
персоналом дипломатичних представництв та консульських
установ України за кордоном (та прирівняних до них
організацій чи установ) або членами їх сімей, у т.ч. товари,
призначені для початкового облаштування
IEІнші (крім позначених кодами IA - ID) переміщення товарів
дипломатичними представництвами, консульськими установами,
прирівняними до них організаціями чи установами або їх
персоналом
IFПереміщення товарів міжурядовими організаціями, створеними
за участю України
J. Збройні Сили
JAПереміщення товарів, призначених для забезпечення
Чорноморського флоту Російської Федерації на митній
території України
JBПереміщення товарів Збройних Сил НАТО у зв'язку з
проведенням операцій або навчань
JCПереміщення товарів Збройних Сил України у зв'язку з
проведенням операцій або навчань
JDТовари, що з огляду на їх призначення під час перебування
під контролем митних органів були спожиті або використані
збройними силами
JUІнші (крім позначених кодами JA - JD) переміщення товарів
збройних сил чи збройними силами
K. Валютні цінності
KAПереміщення немонетарного золота
KBПереміщення банкнот, цінних паперів і монет, які не
знаходяться в обігу
Z. Некласифіковані особливості
ZZІнше
Розділ 2. Додаткові особливості переміщення товарів
КодНайменування додаткової особливості
I. Переміщення товарів, призначених для реалізації інвестиційних
проектів на територіях
01СЕЗ "Азов"
02СЕЗ "Донецьк"
03СЕЗ "Закарпаття"
04СЕЗ "Інтерпорт Ковель"
05Автопорт "Краковець"
06СЕЗ "Миколаїв"
07СЕЗ "Порто-франко"
08СЕЗ "Порт Крим"
09СЕЗ "Рені"
10СЕЗ "Курортополіс Трускавець"
11СЕЗ "Славутич"
12СЕЗ "Яворів"
13ТПР в Автономній Республіці Крим
14ТПР у Волинській області
15ТПР у Донецькій області
16ТПР у Житомирській області
17ТПР у Луганській області
18ТПР у Чернігівській області
19Закарпатської області
20м. Харкова
21м. Шостки Сумської області
II. Переміщення товарів технологічними парками для реалізації
інвестиційних та інноваційних проектів за пріоритетними
напрямами науково-технічної діяльності
41"Напівпровідникові технології і матеріали, оптоелектроніка
та сенсорна техніка" (м. Київ)
42"Інститут електрозварювання імені Є.О.Патона" (м. Київ)
43"Інститут монокристалів" (м. Харків)
44"Вуглемаш" (м. Донецьк)
45"Інститут технічної теплофізики" (м. Київ)
46"Київська політехніка" (м. Київ)
47"Інтелектуальні інформаційні технології" (м. Київ)
48"Укрінфотех" (м. Київ)
III. Некласифіковані додаткові особливості
00Інше
( Класифікатор особливостей переміщення товарів через митний кордон із змінами, внесеними згідно з Наказами Державної митної служби N 1086 від 19.12.2007, N 48 від 26.01.2008 )
Заступник директора Департаменту
декларування та митних режимів -
начальник відділу застосування
митних режимів



І.М.Муратов
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної митної
служби України
12.12.2007 N 1048
КЛАСИФІКАТОР
умов поставки
Код
літерний
Найменування
EXWФранко-завод (... назва місця)
FCAФранко-перевізник (... назва місця призначення)
FASФранко вздовж борту судна (... назва порту
відвантаження)
FOBФранко-борт (... назва порту відвантаження)
CFRВартість і фрахт (... назва порту призначення)
CIFВартість, страхування та фрахт (... назва порту
призначення)
CPTФрахт/перевезення оплачені до (... назва місця
призначення)
CIPФрахт/перевезення та страхування оплачені до (... назва
місця призначення)
DAFПоставка до кордону (... назва місця поставки)
DESПоставка з судна (... назва порту призначення)
DEQПоставка з причалу (... назва порту призначення)
DDUПоставка без сплати мита (... назва місця призначення)
DDPПоставка зі сплатою мита (... назва місця призначення)
Начальник Управління
митної вартості

І.Г.Ляденко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної митної
служби України
12.12.2007 N 1048
КЛАСИФІКАТОР
характерів угод
КодНайменування
РОЗРАХУНКИ У ВАЛЮТІ УКРАЇНИ
10Переміщення товарів з розрахунками у валюті України
12Переміщення товарів за договорами лізингу (оренди)
РОЗРАХУНКИ У ВІЛЬНО КОНВЕРТОВАНІЙ ВАЛЮТІ (ВКВ)
21Переміщення товарів з розрахунками у ВКВ (крім державного
кредиту й погашення державного кредиту)
22Переміщення товарів за договорами лізингу (оренди)
23Переміщення товарів за державним кредитом
26Переміщення товарів у рахунок погашення державного
кредиту
РОЗРАХУНКИ ЗА КЛІРИНГАМИ
31Переміщення товарів з розрахунком у кліринговій валюті
(крім державного кредиту й погашення державного кредиту)
33Переміщення товарів за державним кредитом
36Переміщення товарів у рахунок погашення державного
кредиту
РОЗРАХУНКИ У ВАЛЮТІ З ОБМЕЖЕНОЮ КОНВЕРТАЦІЄЮ
41Переміщення товарів з розрахунком у замкнутій валюті
(крім державного кредиту)
42Переміщення товарів за договорами лізингу (оренди)
43Переміщення товарів за державним кредитом
ПЕРЕМІЩЕННЯ ТОВАРІВ ЗА ІНШИМИ КОМЕРЦІЙНИМИ ОПЕРАЦІЯМИ
51Переміщення товарів у порядку прямого товарообміну
(бартерні угоди)
52Переміщення товарів у рахунок виконаних робіт і наданих
послуг
53Переміщення товарів як запасів, призначених для
споживання, на українські або орендовані українськими
суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності транспортні
засоби
54Переміщення газу за транзит через території інших країн
ПЕРЕМІЩЕННЯ ТОВАРІВ У РАХУНОК ЗОБОВ'ЯЗАНЬ ЗА УГОДАМИ ПРО
СПІВРОБІТНИЦТВО
71Переміщення товарів у рахунок компенсаційних зобов'язань
з розрахунками в кліринговій валюті
72Переміщення товарів у рахунок зобов'язань за угодами з
країнами СНД
75Переміщення товарів у рахунок довгострокових зобов'язань
у будівництві підприємств
78Переміщення товарів у рахунок компенсаційних зобов'язань
з розрахунками у ВКВ
ІНШЕ
81Переміщення товарів на безоплатній основі по
некомерційних операціях
82Переміщення товарів відповідно до Закону України "Про операції з давальницькою сировиною у зовнішньоекономічних відносинах"
83Переміщення товарів на підставі договорів про
інвестиційну діяльність
84Інше
( Класифікатор характерів угод в редакції Наказу Державної митної служби N 1086 від 19.12.2007 )
Директор Департаменту
митної статистики

Н.Т.Овдієнко
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Державної митної
служби України
12.12.2007 N 1048
КЛАСИФІКАТОР
видів транспорту
N з/пВид транспортуКодОсобливість перевезення
1Морський
транспорт
10Морське судно
11Контейнер на морському судні
12Залізничний вагон на
морському судні
16Вантажний автомобіль на
морському судні
17Причіп або напівпричіп на
морському судні
18Судно внутрішнього плавання
на морському судні
2Залізничний
транспорт
20Залізничний вагон
21Контейнер на залізничному
вагоні
23Вантажний автомобіль на
залізничному вагоні
24Причіп або напівпричіп на
залізничному вагоні
3Автомобільний
транспорт
30Вантажний автомобіль
31Контейнер на вантажному
автомобілі
4Повітряний
транспорт
40Повітряне судно
41Контейнер на повітряному
судні
42Вантажний автомобіль на
повітряному судні
43Причіп або напівпричіп на
повітряному судні
5Міжнародне
відправлення
50Поштове відправлення
51Експрес-відправлення
7Стаціонарні
засоби
транспортування
70Трубопровідний транспорт
71Лінії електропередачі
8Внутрішній
водний транспорт
80Судно внутрішнього плавання
9Інший90Транспортний засіб, що
переміщується своїм ходом як
товар
91Переміщення товарів у ручній
поклажі