• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про утворення Головного управління внутрішнього фінансового контролю та аудиту виконавчого органу Київради (Київської міської державної адміністрації)

Київська міська рада | Рішення, Положення від 13.07.2006 № 54/54
Реквізити
  • Видавник: Київська міська рада
  • Тип: Рішення, Положення
  • Дата: 13.07.2006
  • Номер: 54/54
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Київська міська рада
  • Тип: Рішення, Положення
  • Дата: 13.07.2006
  • Номер: 54/54
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
КИЇВСЬКА МІСЬКА РАДА
II сесія V скликання
Р І Ш Е Н Н Я
N 54/54 від 13.07.2006
Про утворення Головного управління внутрішнього
фінансового контролю та аудиту виконавчого
органу Київради
(Київської міської державної адміністрації)
( Із змінами, внесеними згідно з Рішенням Київміськради N 721/1382 ( ra0721023-07 ) від 24.05.2007 )
Відповідно до пункту 6 частини першої статті 26, статті 54Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні"( 280/97-ВР ), статей 26 та 115 Бюджетного кодексу України( 2542-14 ), постанови Кабінету Міністрів України від 22.05.2002N 685 ( 685-2002-п ) "Про здійснення міністерствами, іншимицентральними органами виконавчої влади внутрішнього фінансовогоконтролю", Концепції розвитку державного внутрішнього фінансовогоконтролю, схваленої розпорядженням Кабінету Міністрів України від24.05.2005 N 158-р ( 158-2005-р ), та враховуючи необхідністьорганізації ефективної системи внутрішнього контролю за фінансовоюта господарською діяльністю районних у місті Києві державнихадміністрацій, структурних підрозділів виконавчого органу Київради(Київської міської державної адміністрації), підприємств, установта організацій комунальної власності територіальної громади містаКиєва, Київська міська рада В И Р І Ш И Л А:
1. Утворити Головне управління внутрішнього фінансовогоконтролю та аудиту виконавчого органу Київради (Київської міськоїдержавної адміністрації) загальною штатною чисельністю 25 одиниць.
2. Виконавчому органу Київради (Київській міській державнійадміністрації):
2.1. Здійснити організаційно-правові заходи щодо утворенняГоловного управління внутрішнього фінансового контролю та аудитувиконавчого органу Київради (Київської міської державноїадміністрації).
2.2. В установленому порядку вирішити питання фінансовогозабезпечення та закріплення майна за Головним управліннямвнутрішнього фінансового контролю та аудиту виконавчого органуКиївради (Київської міської державної адміністрації).
2.3. При здійсненні організаційно-правових заходів щодоутворення Головного управління внутрішнього фінансового контролюта аудиту виконавчого органу Київради (Київської міської державноїадміністрації) вдосконалити роботу існуючих підрозділіввнутрішнього фінансового контролю у розпорядників бюджетнихкоштів.
3. Затвердити Положення про Головне управління внутрішньогофінансового контролю та аудиту виконавчого органу Київради(Київської міської державної адміністрації) згідно з додатком.
4. Внести до рішення Київської міської ради від 20.06.2002 р.N 28/28 ( ra0028023-02 ) "Про утворення виконавчого органуКиївської міської ради та затвердження його структури ічисельності" (із змінами та доповненнями) такі зміни:
- у пункті 3 рішення цифри "2020" замінити цифрами "2045";
( Абзац третій пункту 4 втратив чинність на підставі РішенняКиївміськради N 721/1382 ( ra0721023-07 ) від 24.05.2007 )
5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на Постійнукомісію Київради з питань бюджету та соціально-економічногорозвитку.
Київський міський голова Л.Черновецький
Додаток
до рішення Київради
від 13.07.2006 N 54/54
ПОЛОЖЕННЯ
про Головне управління внутрішнього фінансового
контролю та аудиту виконавчого органу
Київської міської ради
(Київської міської державної адміністрації)
1. Головне управління внутрішнього фінансового контролю тааудиту виконавчого органу Київської міської ради (Київськоїміської державної адміністрації) (далі - Головне управління) єструктурним підрозділом виконавчого органу Київської міської ради(Київської міської державної адміністрації), підзвітним тапідконтрольним Київській міській раді та підпорядкованимКиївському міському голові. Головне управління утворюєтьсяКиївською міською радою для здійснення внутрішнього фінансовогоконтролю за роботою підприємств, установ та організацій, щоналежать до сфери управління виконавчого органу Київської міськоїради (Київської міської державної адміністрації) (далі - об'єктконтролю).
2. Головне управління є юридичною особою, має самостійнийбаланс, бланк, штампи, рахунки в установах банку та органахДержавного казначейства України, печатку із зображенням ДержавногоГерба України і своїм найменуванням.
3. Місцезнаходження (юридична адреса) Головного управління:01044, м. Київ-44, вулиця Хрещатик, 36.
4. Головне управління у своїй діяльності керуєтьсяКонституцією України ( 254к/96-ВР ), законами України, указами ірозпорядженнями Президента України, декретами, постановами ірозпорядженнями Кабінету Міністрів України, рішеннями Київськоїміської ради, розпорядженнями Київського міського голови,розпорядженнями виконавчого органу Київської міської ради(Київської міської державної адміністрації), вітчизняними таміжнародними стандартами з питань внутрішнього фінансовогоконтролю та аудиту, методичними рекомендаціями Державноїконтрольно-ревізійної служби України та Міністерства фінансівУкраїни.
5. Основним напрямком діяльності Головного управління євнутрішній фінансовий контроль та аудит.
5.1. Внутрішній фінансовий контроль здійснюється як системазаходів, спрямованих на забезпечення Київського міського голови,Київської міської ради та її виконавчого органу (Київської міськоїдержавної адміністрації), головних управлінь виконавчого органуКиївської міської ради (Київської міської державної адміністрації)достовірною інформацією про використання суб'єктами господарювання(об'єктами контролю), які підлягають контролю, фінансовихресурсів, оцінку ефективності їх господарської діяльності,виявлення і запобігання в ній відхиленням, що перешкоджаютьзаконному та ефективному використанню комунального майна такоштів.
Об'єктами контролю відповідно до цього Положення є комунальніпідприємства, бюджетні установи та організації комунальної формивласності, які є одержувачами бюджетних коштів.
5.2. Внутрішній аудит, як особлива форма контролю,здійснюється у вигляді незалежної оцінки діяльності керівнихорганів суб'єктів господарювання щодо надання впевненостіКиївському міському голові, Київській міській раді та їївиконавчому органу (Київській міській державній адміністрації),іншим зацікавленим суб'єктам у тому, що система управлінняфункціонує у спосіб, який максимально знижує ризик шахрайства,марнотратства, допущення помилок чи нерентабельності.
Завданням внутрішнього аудиту є також оцінка ефективностівнутрішнього контролю та надання рекомендацій щодо йоговдосконалення.
6. Головне управління здійснює внутрішній фінансовий контрольта аудит у формі ревізій, перевірок, оцінки, інспектування,розслідування та вивчення (далі - контрольні заходи) на підставіскладених на півріччя планів роботи, що затверджуються Київськимміським головою та погоджуються з Контрольно-ревізійнимуправлінням міста Києва.
В залежності від мети контрольні заходи можуть бути:
- превентивні (попереджувальні), які здійснюються на стадіїпроектування програм, планів;
- поточні, які здійснюються у процесі виконання програм,планів;
- результативні, які здійснюються за результатами діяльностіза звітний період;
- тематичні, які здійснюються за конкретними проблемами абонапрямами.
6.1. Ознайомлення та вивчення діяльності районних в містіКиєві державних адміністрацій, структурних підрозділів виконавчогооргану Київради (Київської міської державної адміністрації),підприємств, установ та організацій комунальної власностітериторіальної громади міста Києва в процесі виконання службовихобов'язків посадовими особами виконавчого органу Київради(Київської міської державної адміністрації) не вважаютьсяконтрольними заходами і здійснюються на загальних засадах.
6.2. Народні депутати України та депутати Київської міськоїради приймають участь у здійсненні контрольних заходів за згодою,ознайомлюються та вивчають діяльність підприємств, установ таорганізацій відповідно до Закону України "Про місцевесамоврядування в Україні" ( 280/97-ВР ), Закону України "Простатус народного депутата України" ( 2790-12 ), Закону України"Про статус депутатів місцевих рад" ( 93-15 ).
7. Головне управління спрямовує контрольні заходи навиконання таких завдань:
- забезпечення законності формування та використаннякомунального майна і фінансових ресурсів структурними підрозділамивиконавчого органу Київради (Київської міської державноїадміністрації), виконавчими органами районних у місті Києві рад(районними в місті Києві державними адміністраціями),підприємствами, установами та організаціями комунальної власностіта іншими суб'єктами в частині використання ними комунальногомайна та коштів територіальної громади;
- дотримання принципів економічності, доцільності таефективності при плануванні і виконанні бюджетних програм,відповідальними за супроводження яких є розпорядники бюджетнихкоштів;
- аналіз виконання управлінських рішень, виявлення фактівневиконання (неналежного виконання) управлінських рішень, оцінкаїх негативного впливу та можливих наслідків для об'єкта контролюта підготовка відповідних пропозицій щодо вдосконаленняуправлінських рішень;
- подальший контроль та супроводження заходів за результатамивнутрішнього фінансового контролю та аудиту.
8. Головне управління координує діяльність підрозділіввнутрішнього фінансового контролю головних управлінь, управліньвиконавчого органу Київської міської ради (Київської міськоїдержавної адміністрації), затверджує їх піврічні плани контрольнихзаходів, створює єдину систему реалізації контрольних функцій вуправлінні комунальними підприємствами, організаціями таустановами, отримує та узагальнює статистичну звітність зарезультатами цієї роботи, забезпечує взаємодію зКонтрольно-ревізійним управлінням міста Києва, правоохороннимиорганами та іншими суб'єктами зовнішнього контролю.
9. Головне управління відповідно до покладених на ньогозавдань виконує такі функції:
9.1. Планування контрольних заходів.
9.1.1. Позапланові контрольні заходи Головне управлінняпроводить за окремим дорученням або розпорядженням Київськогоміського голови, рішеннями Київради або розпорядженням виконавчогооргану Київради (Київської міської державної адміністрації).
Про рішення щодо проведення позапланового контрольного заходуГоловне управління завчасно інформує Контрольно-ревізійнеуправління міста Києва до початку такого заходу в установленомупорядку.
9.2. Організація контрольних заходів.
9.2.1. Підготовка до контрольних заходів розпочинається ізнабуттям посадовими особами Головного управління (суб'єктаконтролю) права на виконання контрольних заходів на об'єктахконтролю в плановому або позаплановому порядку.
9.2.2. Обов'язковою умовою проведення планового контрольногозаходу є наявність затвердженої програми контрольного заходу.Суб'єкт контрольного заходу розробляє проект програми на підставізатверджених планів контрольних заходів Київської міської ради тавиконавчого органу Київради (Київської міської державноїадміністрації).
9.2.3. Перед складанням програми контрольного заходу суб'єктконтролю аналізує:
- інформацію, документацію, нормативно-правову базу, щостосується предмета контрольного заходу, та додаткову інформаціюпро характеристики предмета і об'єкта контролю;
- отриманий у разі необхідності від юридичного управлінняКиївської міської державної адміністрації або іншого структурногопідрозділу висновок про правовий механізм, який регулює питання,що є предметом контрольного заходу, та діяльності об'єкта контролющодо використання бюджетних коштів;
- отриману від інших суб'єктів державного фінансовогоконтролю інформацію про раніше проведені контрольні заходи навизначеному об'єкті контролю.
9.2.4. Програма контрольного заходу визначає:
- мету проведення контрольного заходу;
- його предмет;
- перелік об'єктів контролю;
- конкретні питання, які підлягають вивченню або перевірці;
- термін проведення контрольного заходу і термін, упродовжякого необхідно скласти звіт про його результати;
- перелік базових нормативно-правових актів, що регулюютьпредмет контрольного заходу;
- склад контрольної групи.
9.2.5. Програму контрольного заходу підписує керівниксуб'єкта контролю і затверджує Київський міський голова абоуповноважена ним особа.
9.2.6. Якщо у ході проведення контрольного заходу виникаєпотреба у доповненні або скороченні його програми, то внесеннятаких змін проводиться у встановленому порядку.
9.2.7. На підставі програми контрольного заходу керівниксуб'єкта контролю підписує доручення на право проведенняконтрольного заходу.
9.3. Виконання контрольних заходів.
9.3.1. Не пізніше ніж за 10 днів до початку проведенняпланових контрольних заходів керівництво суб'єкта контролюписьмово повідомляє об'єкт контролю про дату початку проведенняконтрольного заходу.
9.3.2. Контрольні заходи мають проводитися тільки з відомакерівництва об'єкта контролю.
9.3.3. За наявності взаєморозрахунків об'єкта контролю збудь-якими іншими суб'єктами господарювання, посадова особасуб'єкта контролю має право здійснювати контрольні заходи і на цихсуб'єктах господарювання у межах визначеної теми контрольногозаходу та власних повноважень.
9.3.4. За три робочих дні до закінчення визначеного термінупроведення контрольних заходів посадові особи суб'єкта контролюзобов'язані подати керівництву об'єкта контролю результатиконтрольного заходу для ознайомлення і підпису.
9.3.5. Результати контрольного заходу оформлюються довідкоюабо актом. У разі виявлення фактів незаконного або нецільовоговикористання коштів і матеріальних цінностей чи інших порушеньскладається акт.
10. Права, обов'язки і відповідальність суб'єктів та об'єктівконтролю.
10.1. Посадові особи Головного управління (суб'єктаконтролю), уповноважені здійснювати контрольні заходи, маютьправо:
10.1.1. Отримувати всю інформацію та документацію щодоправових підстав, фінансово-економічних обґрунтувань, підготовки іухвалення нормативно-правових, адміністративних, розпорядчих,інших актів і відомчих документів, що регулюютьорганізаційно-розпорядчу та фінансово-господарську діяльністьоб'єкта контролю.
10.1.2. Отримувати від посадових осіб об'єкта контролюпервинні бухгалтерські, фінансові документи, необхідні довідки,інформацію, статистичні відомості, бухгалтерсько-фінансові звіти,іншу документацію та письмові пояснення і заяви з питань, щопостають під час проведення контрольного заходу.
10.1.3. Отримувати від посадових осіб об'єкта контролюнормативно-правові, організаційно-розпорядчі акти і відомчідокументи (постанови, розпорядження, рішення, накази, положення,інструкції, порядки, стандарти, інструктивні листи тощо).
10.1.4. Робити копії або виписки з усіх без виняткудокументів які стосуються предмета контролю. Вимагати відпосадових осіб об'єкта контролю копії і виписки з документів таінших матеріалів, складати на основі цих документів розрахунки.Достовірність копій, виписок, розрахунків підтверджує своїмпідписом посадова особа об'єкта контролю.
10.1.5. Перевіряти виконання планів, кошторисів, правильністьоформлення грошових, фінансових, бухгалтерських та іншихдокументів, наявність коштів і цінностей. У разі виявлення ознакпідробки чи інших зловживань, вживати заходи щодо збереженнянеобхідних документи до закінчення проведення контрольних заходів.
10.1.6. З'ясовувати правильність проведення закупівель забюджетні кошти товарів, робіт та послуг, а також придбання,зберігання, використання та списання на витрати сировини, палива,інших матеріальних цінностей, спожитої тепло- та електроенергії,повноту оприбуткування готової продукції та списання відходів.Вимагати від керівника об'єкта контролю здійснення контрольноговимірювання обсягів виконаних робіт чи контрольного запускусировини у виробництво.
10.1.7. Вимагати від керівника об'єкта контролю проведенняінвентаризації основних засобів, товарно-матеріальних цінностей,перевірки наявних коштів і розрахунків, у разі потреби опечатуватикаси і касові приміщення, склади, комори, сховища, архіви.
10.1.8. Одержувати у встановленому порядку від третіх осібдовідки, копії документів та пояснення, пов'язані з операціями, щоперевіряються.
10.1.9. Рекомендувати керівникам та іншим посадовим особамоб'єкта контролю невідкладне усунення виявлених порушень, якщообставини потребують негайного реагування, окремо зазначати про цев акті контрольного заходу.
10.1.10. У разі потреби, за рішенням керівництва, залучати доконтрольного заходу на будь-якому етапі незалежних спеціалістів чиекспертів.
10.2. Посадові особи, уповноважені здійснювати контрольнізаходи, зобов'язані:
10.2.1. Дотримуватися принципів законності, конфіденційності,повноти об'єктивності, достовірності та доказовості результатівконтрольного заходу.
10.2.2. Проводити контрольні заходи відповідно дозатверджених плану та програми контрольного заходу за наявностідоручення на їх проведення.
10.2.3. Не втручатися в оперативну діяльність об'єктаконтролю, не оприлюднювати свої висновки до завершенняконтрольного заходу, відповідного оформлення результатів та їхрозгляду Київським міським головою, Київською міською радою та їївиконавчим органом (Київською міською державною адміністрацією).
10.2.4. Виявлені під час контрольного заходу факти порушень,обставини та причини їх скоєння відображати в акті контрольногозаходу з долученням до нього відповідних документів, поясненьпосадових осіб об'єкта контролю та інших обґрунтувань виявленихфактів.
10.2.5. В усіх випадках виявлення ознак підробки, зловживаньта інших правопорушень отримувати від посадових, матеріальновідповідальних та інших службових осіб об'єкта контролю докладніписьмові пояснення обставин, мотивів, причин і умов учиненняпорушень, долучати їх до матеріалів контрольного заходу.
10.2.6. У разі відмови посадової або матеріальновідповідальної особи об'єкта контролю від надання поясненьфіксувати цей факт в акті.
10.2.7. На будь-якій стадії контрольного заходу приймати відпосадових, матеріально відповідальних та інших осіб об'єктаконтролю подані з їх ініціативи усні та письмові заяви,зауваження, пояснення щодо предмета контрольного заходу.
10.2.8. За результатами контрольного заходу складати акт абодовідку. Акт складається у разі виявлення порушень у трьохпримірниках, з ним ознайомлюють посадових осіб об'єкта контролюпід розписку. Один примірник акта залишається керівникові, а зайого відсутності - іншій уповноваженій особі об'єкта контролю підрозписку.
10.2.9. У разі відмови від підписання керівником або іншоювідповідальною посадовою особою акта контрольного заходу зробити уньому відповідний запис.
10.2.10. У разі незгоди керівника чи іншої посадової особиоб'єкта контролю з фактами, викладеними в акті, запропонуватиподати упродовж п'яти робочих днів письмові зауваження, провестиїх перевірку і з результатами перевірки та висновками ознайомитизазначених посадових осіб. Зауваження та результати перевіркиразом із висновками додати до довідки чи акта як невід'ємнучастину.
10.2.11. У разі невиконання або неналежного виконанняпосадовою особою об'єкта контролю законних вимог посадової особи,уповноваженої проводити контрольний захід, скласти відповідний актіз зазначенням дати, часу, місця, відомостей про посадову особу,що припустилася таких дій, і письмово повідомити про це Київськомуміському голові, Київській міській раді, виконавчому органуКиївради (Київську міську державну адміністрацію).
10.3. Права, обов'язки і відповідальність посадових осібоб'єкта контролю.
Права, обов'язки і відповідальність посадових осіб об'єктаконтролю (далі - посадові особи об'єкта контролю) ґрунтуються навимогах Стандартів державного фінансового контролю, цьогоПоложення, інших актів законодавства. Посадові особи об'єктаконтролю мають право:
10.3.1. Вимагати від посадових осіб, уповноважених проводитиконтрольний захід, пред'явлення службового посвідчення абоокремого доручення (розпорядження, рішення, протоколу та інше) напроведення контрольного заходу та відмовляти у проведенніконтрольного заходу у разі його непред'явлення.
10.3.2. На будь-якому етапі контрольного заходу подаватипосадовим особам, уповноваженим проводити контрольний захід, усніта письмові заяви, зауваження, пояснення з предмета цього заходу.
10.3.3. Вимагати від посадових осіб, уповноважених проводитиконтрольний захід, один примірник акта (довідки, доповідноїзаписки інше) контрольного заходу для ознайомлення, підписання таусунення виявлених порушень.
10.3.4. Подавати письмові зауваження до акта контрольногозаходу у разі незгоди з викладеними фактами і вимагати розгляду їхпосадовими особами, уповноваженими проводити контрольний захід, іскладання додатка як невід'ємної частини акта.
10.3.5. Оскаржувати дії посадових осіб, уповноваженихпроводити контрольний захід, перед керівником структурногопідрозділу, відповідального за проведення контрольного заходу, чикерівництвом виконавчого органу Київради (Київської міськоїдержавної адміністрації), або в суді у встановленомузаконодавством порядку.
10.4. Посадові особи об'єкта контролю зобов'язані:
10.4.1. Допускати посадових осіб, уповноважених проводитиконтрольний захід, за наявності відповідного доручення, допроведення контрольного заходу.
10.4.2. Створювати необхідні умови для роботи посадових осіб,уповноважених проводити контрольний захід, а саме: своєчаснонадавати належну інформацію, матеріали, документи, пояснення;забезпечувати окремими приміщеннями із технічним оснащенням тазасобами зв'язку.
10.4.3. На вимогу посадових осіб, уповноважених проводитиконтрольний захід, надавати, з урахуванням вимог законодавства продержавну таємницю, всю без винятку інформацію, документи таматеріали, у тому числі архівні, які стосуються діяльностіпосадових осіб та колегіальних органів об'єкта перевірки, пропідготовку, розгляд, ухвалення та підписання нормативно-правових,організаційно-розпорядчих актів і відомчих документів (постанов,розпоряджень, рішень, наказів, положень, інструкцій, порядків,стандартів, інструктивних листів тощо), а також матеріали з питаньвиконання цих документів.
10.4.4. Надавати в межах предмета контрольного заходу всю безвинятку інформацію, документи і матеріали профінансово-господарську діяльність об'єкта контролю щодовикористання бюджетних коштів, руху коштів, а також іншихбюджетних ресурсів.
10.4.5. Надавати інші інформаційні матеріали - довідки,інформаційні бюлетені, статистичні відомості,бухгалтерсько-фінансові звіти тощо.
10.4.6 Надавати копії та виписки із документів, іншихматеріалів, завіряти своїм підписом їх достовірність.
10.4.7. Сприяти посадовим особам суб'єкта контролю,уповноваженим проводити контрольний захід, у проведенні в разіпотреби обстежень та огляду документів, матеріалів, приміщень,іншого майна об'єкта контролю, підписувати відповідні акти зарезультатами проведення зазначених дій.
10.4.8. На вимогу посадових осіб, уповноважених проводити
контрольний захід, проводити інвентаризацію основних засобів,
товарно-матеріальних цінностей, перевірку наявних коштів і
розрахунків, не перешкоджати опечатуванню кас і касових приміщень,
складів, комор, архівів, інших сховищ, вилученню документів, що
вказують на факти або ознаки підробки, зловживання, поновлювати
бухгалтерський облік та фінансову звітність за період, що
контролюється.
10.4.9 Давати усні та письмові пояснення з предметаконтрольного заходу, підтверджувати своїм підписом актконтрольного заходу. У разі незгоди із викладеними у ньому фактамиі доказами, зробити відповідний письмовий запис.
10.4.10 За рекомендаціями посадових осіб, уповноваженихпроводити контрольний захід, усувати виявлені порушення.
10.5. Посадові особи об'єкта контролю, у разі невиконання абоненалежного виконання законних вимог посадових осіб, уповноваженихпроводити контрольний захід, порушення вимог цього Положення,інших актів законодавства, притягуються до відповідальності.
11. Головне управління в процесі виконання покладених нанього завдань взаємодіє з іншими структурними підрозділамивиконавчого органу Київської міської ради (Київської міськоїдержавної адміністрації), представницькими органами, органамимісцевого самоврядування, підприємствами, установами,організаціями, об'єднаннями громадян, правоохоронними органами таорганами юстиції.
12. Начальник Головного управління призначається на посаду тазвільняється з посади Київським міським головою в установленомупорядку.
Головне управління має першого заступника та заступників, якіза поданням начальника Головного управління призначаються напосаду і звільняються з посади Київським міським головою.
13. Начальник Головного управління:
13.1. Здійснює керівництво роботою Головного управління, несеперсональну відповідальність за виконання покладених на Головнеуправління завдань, визначає ступінь відповідальності заступниківначальника Головного управління, керівників його структурнихпідрозділів.
13.2. Розробляє структуру і штатний розпис Головногоуправління в межах граничної чисельності та фонду оплати праціпрацівників.
13.3. Видає в межах своєї компетенції накази, організовує іконтролює їх виконання.
13.4. Затверджує положення про структурні підрозділи іфункціональні обов'язки працівників Головного управління.
13.5. Розпоряджається коштами в межах затвердженого кошторисувитрат на утримання Головного управління.
13.6. Здійснює підбір та розстановку кадрів, якіпризначаються на посади і звільняються з посад наказами начальникаГоловного управління.
13.7. Відповідає за професійну підготовку підпорядкованихйому працівників.
13.8. Забезпечує підготовку у межах своєї компетенціїпроектів розпоряджень виконавчого органу Київської міської ради(Київської міської державної адміністрації) та Київського міськогоголови.
13.9. Звертається з поданнями до керівників структурнихпідрозділів виконавчого органу Київської міської ради (Київськоїміської державної адміністрації), виконавчих органів районних ум. Києві рад (районних у м. Києві державних адміністрацій) таорганів місцевого самоврядування щодо відповідного реагуваннястосовно посадових осіб, винних у порушенні законодавства України,рішень Київради, розпоряджень виконавчого органу Київради(Київської міської державної адміністрації).
13.10. Скликає у встановленому порядку наради з питань, щоналежать до компетенції Головного управління.
13.11. Бере участь у засіданнях колегії виконавчого органуКиївської міської ради (Київської міської державноїадміністрації), нарадах у Київського міського голови, першихзаступників, заступників голови виконавчого органу Київськоїміського ради (Київської міської державної адміністрації),засіданнях урядових і міжвідомчих комісій, рад, засіданняхколегій, нарадах, а також у роботі конференцій, семінарів та вінших заходах правоохоронних органів (за згодою їх керівників),які проводяться з питань, що належать до компетенції Головногоуправління.
14. Накази начальника Головного управління у разі порушенняправ громадян, органів місцевого самоврядування, підприємств,установ та організацій можуть бути оскаржені в судовому порядку.
15. Для погодженого вирішення питань, що належать докомпетенції Головного управління, в межах Головного управлінняможе утворюватися колегія у складі начальника Головного управління(голова колегії), заступників начальника Головного управління запосадою, а також інших працівників Головного управління.
До складу колегії можуть входити керівники інших підрозділіввиконавчого органу Київської міської ради (Київської міськоїдержавної адміністрації), депутати Київради, представникиправоохоронних органів, наукових та громадських організацій, іншіособи.
Склад колегії затверджується Київським міським головою заподанням начальника Головного управління.
Рішення колегії реалізуються наказами начальника Головногоуправління.
16. Для вирішення окремих питань при Головному управлінні вмежах його компетенції можуть створюватися ради і комісії. Складцих рад, комісій та положення про них затверджує Київський міськийголова за поданням начальника Головного управління.
Гранична чисельність працівників Головного управліннязатверджується розпорядженням Київського міського голови.
Видатки на утримання Головного управління, в тому числі наоплату праці його працівників, затверджуються у бюджеті містаКиєва на відповідний рік.
Структура Головного управління затверджується розпорядженнямвиконавчого органу Київської міської ради (Київської міськоїдержавної адміністрації).
Штатний розпис Головного управління в межах граничноїчисельності й фонду оплати праці його працівників затверджуєтьсяКиївським міським головою, після проведення експертизи проектуштатного розпису Головним фінансовим управлінням виконавчогооргану Київради (Київської міської державної адміністрації).
17. Майно Головного управління є комунальною власністютериторіальної громади міста Києва і закріплене за ним на правіоперативного управління.
18. Ліквідація чи реорганізація Головного управлінняздійснюється за рішенням Київської міської ради в порядку,визначеному законодавством України.
Заступник міського голови -
секретар Київради О.Довгий
"Хрещатик" N 113 (2908) від 8 серпня 2006 року