• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Інструкції про порядок заміщення вакантних посад науково-педагогічних працівників вищих військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти) Служби безпеки України

Служба безпеки України  | Наказ, Інструкція від 17.11.2022 № 422
Реквізити
  • Видавник: Служба безпеки України
  • Тип: Наказ, Інструкція
  • Дата: 17.11.2022
  • Номер: 422
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Служба безпеки України
  • Тип: Наказ, Інструкція
  • Дата: 17.11.2022
  • Номер: 422
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
СЛУЖБА БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ
Центральне управління
НАКАЗ
17.11.2022 № 422
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
16 грудня 2022 р.
за № 1618/38954
Про затвердження Інструкції про порядок заміщення вакантних посад науково-педагогічних працівників вищих військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти) Служби безпеки України
Відповідно до Кодексу законів про працю України, статей 10, 13, 19 Закону України "Про Службу безпеки України", статей 13, 35, 42, 43, 55 Закону України "Про вищу освіту", Положення про проходження військової служби військовослужбовцями Служби безпеки України, затвердженого Указом Президента України від 27 грудня 2007 року № 1262, постанови Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 року № 963 "Про затвердження переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників", з метою організації та забезпечення проведення конкурсу для заміщення вакантних посад науково-педагогічних працівників у вищих військових навчальних закладах та військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти Служби безпеки України НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Інструкцію про порядок заміщення вакантних посад науково-педагогічних працівників вищих військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти) Служби безпеки України, що додається.
2. Начальникам Управління правового забезпечення та Управління роботи з особовим складом Служби безпеки України забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Т.в.о. Голови Служби

В. Малюк

ПОГОДЖЕНО:

Міністр освіти і науки України



С. Шкарлет
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Центрального управління
Служби безпеки України
17 листопада 2022 року № 422
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
16 грудня 2022 р.
за № 1618/38954
ІНСТРУКЦІЯ
про порядок заміщення вакантних посад науково-педагогічних працівників вищих військових навчальних закладів (військових навчальних підрозділів закладів вищої освіти) Служби безпеки України
I. Загальні положення
1. Ця Інструкція визначає особливі вимоги до порядку заміщення на конкурсній основі вакантних посад науково-педагогічних працівників у вищих військових навчальних закладах (далі - ВВНЗ) та військових навчальних підрозділах закладів вищої освіти (далі - ВНП ЗВО) Служби безпеки України (далі - СБУ).
2. Посада науково-педагогічного працівника ВВНЗ (ВНП ЗВО) вважається вакантною, якщо така посада є неукомплектованою, а також яку обіймав військовослужбовець, звільнений з військової служби, але не виключений зі списків особового складу.
3. Конкурс на заміщення вакантних посад науково-педагогічних працівників ВВНЗ (ВНП ЗВО) проводиться з дотриманням принципів законності, відкритості, гласності, таємного та вільного волевиявлення, добровільної участі у виборах, демократичності, забезпечення рівності прав учасників виборів.
4. Посади науково-педагогічних працівників ВВНЗ (ВНП ЗВО), що можуть заміщуватися співробітниками-військовослужбовцями або працівниками, які уклали трудовий договір із СБУ, визначаються відповідно до затвердженого Головою СБУ штату ВВНЗ (ВНП ЗВО) та наказу Центрального управління СБУ від 28 вересня 2016 року № 505 "Про заміщення окремих військових посад у мирний час (на умовах строкового трудового договору) цивільними особами у Службі безпеки України", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 10 жовтня 2016 року за № 1345/29475.
5. В окремих випадках, у разі неможливості забезпечення освітнього процесу у ВВНЗ (ВНП ЗВО) наявними штатними працівниками, вакантні посади науково-педагогічних працівників ВВНЗ (ВНП ЗВО) можуть тимчасово заміщуватися працівниками на умовах строкового трудового договору до проведення конкурсного заміщення цих посад у поточному навчальному році.
6. Кандидати на вакантні посади науково-педагогічних працівників ВВНЗ (ВНП ЗВО) повинні бути громадянами України, вільно володіти державною мовою, відповідати кваліфікаційним вимогам, визначеним законодавством України, та бути здатними за діловими, моральними якостями і станом здоров’я ефективно виконувати відповідні службові обов’язки.
7. Під час дії правового режиму воєнного стану заміщення вакантних посад науково-педагогічних працівників ВВНЗ (ВНП ЗВО) здійснюється без проведення конкурсу.
8. Начальники підрозділів Центрального управління, регіональних органів, органів військової контррозвідки, навчальних, наукових, науково-дослідних та інших закладів, установ СБУ, штабу Антитерористичного центру при СБУ (далі - підрозділи, органи, заклади) після оголошення про проведення конкурсу на заміщення вакантних посад науково-педагогічних працівників ВВНЗ (ВНП ЗВО) надають особовому складу можливість брати участь у такому конкурсі.
II. Порядок заміщення вакантної посади ректора (начальника) ВВНЗ (ВНП ЗВО)
1. Ректор (начальник) ВВНЗ (ВНП ЗВО) обирається за результатами конкурсу строком на п’ять років.
Одна й та сама особа не може бути призначена на посаду ректора (начальника) ВВНЗ (ВНП ЗВО) більше ніж на два строки.
2. Конкурс на заміщення вакантної посади ректора (начальника) ВВНЗ (ВНП ЗВО) оголошується протягом тижня з дня утворення вакансії або не пізніше ніж за два місяці до закінчення строку перебування особи на посаді.
У разі, якщо посада ректора (начальника) ВВНЗ (ВНП ЗВО) вакантна, Голова СБУ або особа, яка виконує його обов’язки, призначає тимчасово виконуючого обов’язки ректора (начальника) ВВНЗ (ВНП ЗВО) на строк до призначення на цю посаду переможця конкурсу.
3. Рішення про проведення конкурсу на заміщення вакантної посади ректора (начальника) ВВНЗ (ВНП ЗВО) приймає Голова СБУ або особа, яка виконує його обов’язки, за поданням начальника Управління роботи з особовим складом СБУ (далі - УРОС).
4. На підставі наказу Голови СБУ або особи, яка виконує його обов’язки, за поданням начальника УРОС для проведення конкурсу на заміщення вакантної посади ректора (начальника) ВВНЗ (ВНП ЗВО) утворюється конкурсна комісія, яку очолює перший заступник (заступник) Голови СБУ, що здійснює відповідно до розподілу функціональних обов’язків загальне керівництво ВВНЗ (ВНП ЗВО).
Для забезпечення роботи конкурсної комісії призначається її секретар - представник УРОС.
До складу конкурсної комісії включаються представники підрозділів, органів, закладів.
5. Конкурсна комісія розміщує оголошення про проведення конкурсу на заміщення вакантної посади ректора (начальника) ВВНЗ (ВНП ЗВО) на офіційному вебсайті СБУ із зазначенням повного найменування ВВНЗ (ВНП ЗВО), вимог до кандидатів, переліку документів, що мають подаватися для участі в конкурсі, інформації про кінцевий строк подання кандидатами документів, контактної інформації (номер телефону, адресу електронної пошти), адреси, за якою здійснюється прийом документів, а також інформації про дату проведення конкурсу.
6. Особи, які бажають взяти участь у конкурсі, подають на ім’я Голови СБУ або особи, яка виконує його обов’язки, рапорт (заяву).
7. Прийом документів осіб, які бажають взяти участь у конкурсі, здійснюється конкурсною комісією протягом двох місяців з дня розміщення оголошення про проведення конкурсу.
Документи, подані після закінчення визначеного строку або подані не в повному обсязі, чи оформлені неналежним чином, конкурсною комісією в установленому порядку повертаються особам, які їх подали, без розгляду.
8. Після опрацювання конкурсною комісією документів осіб, які виявили бажання взяти участь у конкурсі, УРОС організовує заходи із вивчення кандидатів на заміщення вакантної посади ректора (начальника) ВВНЗ (ВНП ЗВО) відповідно до вимог законодавства та формує їх особові справи.
Особова справа формується протягом періоду вивчення кандидата та містить отримані від кандидата документи (копії документів), а також інші матеріали, що стосуються його вивчення та проведення передбачених законодавством перевірок.
9. Після отримання особових справ кандидатів конкурсна комісія протягом десяти робочих днів визначає відповідність кандидатів встановленим цією Інструкцією вимогам та приймає рішення щодо їх подальшої участі у конкурсі.
Інформація щодо подальшої участі у конкурсному відборі надається кандидатам протягом п’яти робочих днів з дня прийняття відповідного рішення.
10. Рішення щодо допуску осіб до подальшої участі у конкурсі на заміщення вакантної посади ректора (начальника) ВВНЗ (ВНП ЗВО) приймається конкурсною комісією на її засіданні (у складі не менше 2/3 затвердженого складу членів комісії) відкритим голосуванням більшістю голосів. Якщо голоси розподілились порівну, приймається те рішення, за яке проголосував голова конкурсної комісії.
Конкурсна комісія може проводити співбесіди з кандидатами, під час яких уточнюється їх бачення щодо майбутньої діяльності на посаді ректора (начальника) ВВНЗ (ВНП ЗВО).
11. Рішення конкурсної комісії оформлюється протоколом, який підписується усіма присутніми на цьому засіданні членами конкурсної комісії та містить вмотивовані висновки про допуск або відмову в участі у конкурсі щодо кожного з кандидатів. Протоколи конкурсної комісії не оприлюднюються.
12. Конкурсна комісія вносить кандидатури допущених до участі у конкурсі осіб разом із узагальнюючими матеріалами на кожного з них для розгляду на засіданні вченої ради ВВНЗ (ВНП ЗВО).
13. Вчена рада ВВНЗ (ВНП ЗВО) протягом десяти робочих днів після отримання внесених конкурсною комісією кандидатур на вакантну посаду ректора (начальника) ВВНЗ (ВНП ЗВО) та узагальнюючих матеріалів на них за результатом таємного голосування приймає рішення щодо кожної особи (із зазначенням кількості голосів, які вона набрала під час голосування), що має рекомендаційний характер.
Кожен член вченої ради ВВНЗ (ВНП ЗВО) може голосувати лише за одну кандидатуру або утриматися від голосування. Члени вченої ради, які є кандидатами на заміщення вакантної посади ректора (начальника) ВВНЗ (ВНП ЗВО), участі у відповідному засіданні вченої ради не беруть.
Рішення вченої ради ВВНЗ (ВНП ЗВО) при проведенні конкурсу вважається дійсним, якщо в голосуванні взяли участь не менше 2/3 затвердженого складу її членів. Витяг з протоколу засідання вченої ради ВВНЗ (ВНП ЗВО) передається до конкурсної комісії протягом двох днів з дня прийняття рішення.
14. Конкурсна комісія на підставі співбесіди з кандидатом, наявних документальних матеріалів та рекомендаційного рішення вченої ради ВВНЗ (ВНП ЗВО) на своєму засіданні (у складі не менше 2/3 затвердженого складу членів комісії) шляхом таємного голосування приймає рішення щодо кандидатів на заміщення вакантної посади ректора (начальника) ВВНЗ (ВНП ЗВО) та визначає переможця конкурсу. Переможець конкурсу визначається більшістю голосів членів конкурсної комісії.
Для проведення таємного голосування конкурсна комісія обирає зі своїх членів лічильну комісію у складі не менше трьох осіб. Прізвища, імена та по батькові (за наявності) осіб, які беруть участь у конкурсі на заміщення вакантної посади ректора (начальника) ВВНЗ (ВНП ЗВО), вносять до бюлетеня для таємного голосування. Кількість бюлетенів повинна відповідати кількості осіб, які беруть участь у засіданні конкурсної комісії. Кожен член конкурсної комісії може голосувати лише за одну кандидатуру або утриматися від голосування.
Результати роботи лічильної комісії оформлюються протоколом, який підписується всіма членами лічильної комісії та додається до протоколу засідання конкурсної комісії.
15. Особи, які беруть участь у конкурсі, можуть бути присутні на засіданнях конкурсної комісії та вченої ради ВВНЗ (ВНП ЗВО) і мають бути ознайомлені з відповідними рішеннями.
Кандидат, якого не визначено переможцем конкурсу, має право оскаржити рішення конкурсної комісії у встановленому законодавством порядку.
Оскарження рішення конкурсної комісії не зупиняє призначення переможця конкурсу на відповідну посаду, якщо інше не передбачено законодавством.
16. Про результати конкурсу на заміщення вакантної посади ректора (начальника) ВВНЗ (ВНП ЗВО) голова конкурсної комісії письмово доповідає Голові СБУ або особі, яка виконує його обо-в’язки, для прийняття рішення щодо призначення у встановленому законодавством порядку на вакантну посаду особи, яка стала переможцем конкурсу.
17. Конкурс на заміщення вакантної посади ректора (начальника) ВВНЗ (ВНП ЗВО) вважається таким, що не відбувся, якщо:
до конкурсної комісії не надійшло жодного рапорту (заяви);
конкурсною комісією відмовлено в наданні допуску до участі у конкурсі всім кандидатам;
усі кандидати відкликали рапорти (заяви) на участь у конкурсі;
жоден з кандидатів не набрав більше 50 відсотків голосів конкурсної комісії на заміщення вакантної посади ректора (начальника) ВВНЗ (ВНП ЗВО);
у конкурсі брав участь один кандидат, який не набрав більше 50 відсотків голосів конкурсної комісії на заміщення вакантної посади ректора (начальника) ВВНЗ (ВНП ЗВО).
У разі прийняття конкурсною комісією рішення про визнання конкурсу на заміщення вакантної посади ректора (начальника) ВВНЗ (ВНП ЗВО) таким, що не відбувся, Голова СБУ або особа, яка виконує його обов’язки, приймає рішення щодо оголошення нового конкурсу.
18. Матеріали проведення конкурсу на заміщення вакантної посади ректора (начальника) ВВНЗ (ВНП ЗВО) зберігаються в УРОС протягом п’яти років.
III. Порядок заміщення інших вакантних посад науково-педагогічних працівників ВВНЗ (ВНП ЗВО)
1. Заміщення вакантних посад завідувача кафедри, професора, доцента, старшого викладача, викладача ВВНЗ (ВНП ЗВО) здійснюється за результатом конкурсу, порядок проведення якого затверджується вченою радою ВВНЗ (ВНП ЗВО).
2. Рішення про оголошення конкурсу на заміщення вакантних посад науково-педагогічних працівників ВВНЗ (ВНП ЗВО) приймається ректором (начальником) ВВНЗ (ВНП ЗВО), про що видається відповідний наказ.
3. Для проведення конкурсу на заміщення вакантних посад науково-педагогічних працівників ВВНЗ (ВНП ЗВО) утворюється конкурсна комісія у складі голови та членів комісії.
Персональний склад конкурсної комісії затверджується ректором (начальником) ВВНЗ (ВНП ЗВО).
До складу конкурсної комісії можуть входити представники підрозділів, органів, закладів.
4. Матеріали проведення конкурсу на заміщення вакантних посад науково-педагогічних працівників ВВНЗ (ВНП ЗВО) зберігаються в підрозділі кадрового забезпечення ВВНЗ (ВНП ЗВО) протягом п’яти років.

Начальник Управління
роботи з особовим складом


І. Фараджев