• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку організації роботи з надання послуг за допомогою мобільного територіального сервісного центру МВС (спеціально облаштованого транспортного засобу)

Міністерство внутрішніх справ України  | Наказ, Форма типового документа, Порядок від 14.11.2022 № 738
Реквізити
  • Видавник: Міністерство внутрішніх справ України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Порядок
  • Дата: 14.11.2022
  • Номер: 738
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство внутрішніх справ України
  • Тип: Наказ, Форма типового документа, Порядок
  • Дата: 14.11.2022
  • Номер: 738
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ВНУТРІШНІХ СПРАВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
14.11.2022 № 738
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 листопада 2022 р.
за № 1505/38841
Про затвердження Порядку організації роботи з надання послуг за допомогою мобільного територіального сервісного центру МВС (спеціально облаштованого транспортного засобу)
Відповідно до пункту 29-2 Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08 травня 1993 року № 340 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2009 року № 511), пункту 3 Порядку державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07 вересня 1998 року № 1388 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2009 року № 1371), з метою організації роботи мобільного територіального сервісного центру МВС (спеціально облаштованого транспортного засобу) НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок організації роботи з надання послуг за допомогою мобільного територіального сервісного центру МВС (спеціально облаштованого транспортного засобу), що додається.
2. Головному сервісному центру МВС (Рудик М.) забезпечити в установленому законодавством порядку подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Міністр

Д. Монастирський

ПОГОДЖЕНО:

Міністр розвитку громад
та територій України




О. Чернишов
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства внутрішніх
справ України
14 листопада 2022 року № 738
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 листопада 2022 р.
за № 1505/38841
ПОРЯДОК
організації роботи з надання послуг за допомогою мобільного територіального сервісного центру МВС (спеціально облаштованого транспортного засобу)
I. Загальні положення
1. Цей Порядок встановлює механізм організації роботи територіальних органів з надання сервісних послуг МВС за допомогою мобільних територіальних сервісних центрів МВС (спеціально облаштованих транспортних засобів) (далі - МСЦ) для надання послуг, визначених Порядком державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 07 вересня 1998 року № 1388 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2009 року № 1371), Положенням про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 08 травня 1993 року № 340 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 20 травня 2009 року № 511), та іншими актами законодавства України (далі - послуги).
2. МСЦ є віддаленим робочим місцем адміністраторів структурних підрозділів регіональних сервісних центрів Головного сервісного центру МВС - територіальних сервісних центрів МВС (далі - ТСЦ МВС), які використовуються для надання послуг.
3. Перелік документів, необхідних для отримання послуг, графіки виїзду і роботи МСЦ у відповідних населених пунктах оприлюднюються на офіційних вебсайтах органів місцевого самоврядування та регіональних сервісних центрів Головного сервісного центру МВС (далі - РСЦ МВС).
4. МСЦ мають право збирати, обробляти інформацію на паперових та електронних носіях, необхідну для надання послуг та ведення Єдиного державного реєстру транспортних засобів (далі - ЄДРТЗ), Єдиного державного реєстру МВС (далі - ЄДР МВС), користуватися інформаційними базами даних органів державної влади, доступ до яких передбачений законодавством України, та іншими технічними засобами у визначеному законодавством порядку.
5. МСЦ у межах повноважень:
1) здійснюють заходи, пов’язані з наданням послуг державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортних засобів (крім транспортних засобів, визначених абзацом другим пункту 12 Порядку державної реєстрації (перереєстрації) зняття з обліку автомобілів, автобусів, а також самохідних машин, сконструйованих на шасі автомобілів, мотоциклів усіх типів, марок і моделей, причепів, напівпричепів, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів та мопедів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 07 вересня 1998 року № 1388 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 23 грудня 2009 року № 1371), обміном посвідчення водія, виданого особі вперше, після закінчення строку його дії (за умови вчинення особою протягом двох років із дня видачі такого посвідчення не більше двох адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху та невчинення нею кримінального правопорушення, передбаченого статтею 286 Кримінального кодексу України), обміном посвідчення водія в разі непридатності його для подальшого користування, обміном посвідчення водія в разі зміни персональних даних власника, видачею посвідчення водія замість втраченого або викраденого та видачею міжнародного посвідчення водія;
2) вносять до ЄДР МВС та ЄДРТЗ відомості за результатами отриманої інформації та наданих послуг;
3) взаємодіють із фахівцями Експертної служби Міністерства внутрішніх справ України під час здійснення заходів із проведення державної реєстрації (перереєстрації), зняття з обліку транспортних засобів.
II. Організація роботи МСЦ
1. Виїзд МСЦ здійснюється за наявності більше 10 заявок органів місцевого самоврядування, які надійшли до РСЦ МВС у відповідній області, у якій розташований населений пункт, у якому немає ТСЦ МВС.
Заявка формується шляхом заповнення електронної форми, наведеної в додатку до цього Порядку, розміщеної на офіційному вебсайті РСЦ МВС.
На підставі отриманих заявок РСЦ МВС приймає рішення про виїзд МСЦ, яке оформляється наказом.
Копія наказу про надання послуг МСЦ надсилається РСЦ МВС на адресу електронної пошти органу місцевого самоврядування, який подав заявки.
2. Дні роботи МСЦ: вівторок - субота. Час безпосереднього обслуговування осіб визначається наказом РСЦ МВС.
3. Протягом одного робочого дня МСЦ надає послуги на території однієї територіальної громади.
4. До складу робочої групи МСЦ входять: адміністратор ТСЦ МВС, фахівець Експертної служби Міністерства внутрішніх справ України (за необхідності).
Взаємодія підрозділів Експертної служби Міністерства внутрішніх справ України із ТСЦ МВС здійснюється відповідно до Інструкції з організації взаємодії підрозділів Експертної служби МВС із територіальними органами з надання сервісних послуг МВС, затвердженої наказом Міністерства внутрішніх справ України від 18 січня 2016 року № 28, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 09 лютого 2016 року за № 204/28334.
5. У МСЦ може здійснюватися оплата послуг із використанням електронного платіжного засобу - POS-термінала (за наявності).
6. МСЦ першочергово обслуговують осіб, які звернулися до органів місцевого самоврядування щодо необхідності отримання послуг.
У разі якщо МСЦ надано послуги особам, які звернулися до органів місцевого самоврядування, до закінчення часу його роботи, послуги надаються особам, які звертаються безпосередньо до МСЦ.
7. З метою створення належних умов для роботи МСЦ, РСЦ МВС за сприяння органів місцевого самоврядування забезпечують:
розташування МСЦ у загальнодоступних для осіб, у тому числі осіб з інвалідністю, місцях;
підключення МСЦ до джерел електричної енергії та доступу до мережі "Інтернет" (за потреби).
8. Надання послуг за допомогою МСЦ також може здійснюватися за рішенням РСЦ МВС у разі:
1) надходження від ТСЦ МВС, який є територіальним підрозділом відповідного РСЦ МВС, інформації щодо:
надходження до ТСЦ МВС значної кількості звернень від осіб щодо отримання послуг;
неможливості з технічних або інших причин надання послуг безпосередньо в ТСЦ МВС;
2) установлення факту збільшення навантаження на відповідні ТСЦ МВС за результатом проведеного керівником РСЦ МВС аналізу (моніторингу) кількості звернень осіб щодо отримання послуг.
У такому разі МСЦ здійснює виїзд до відповідного ТСЦ МВС, де надає послуги особам, які звертаються за наданням послуг до ТСЦ МВС.
9. РСЦ МВС у разі необхідності залучення МСЦ, що підпорядковуються іншим РСЦ МВС, для надання послуг у населених пунктах, які перебувають у сфері обслуговування такого РСЦ МВС, звертається до Головного сервісного центру МВС з обґрунтуваннями такої необхідності.
ГСЦ МВС здійснює моніторинг залучення всіх МСЦ для надання послуг та за результатом проведеного моніторингу, за наявності такої можливості, приймає рішення щодо направлення МСЦ незалежно від їх місцезнаходження та підпорядкування для надання послуг у відповідних населених пунктах.
10. У період дії воєнного чи надзвичайного стану та протягом дванадцяти місяців із дня їх припинення чи скасування надання послуг за допомогою МСЦ може здійснюватися за рішенням керівника РСЦ МВС, погодженим із ГСЦ МВС, у разі встановлення наявності необхідності надання послуг у відповідних населених пунктах.
11. РСЦ МВС відмовляє в наданні послуг за допомогою МСЦ у разі:
відсутності технічної можливості виїзду МСЦ для надання послуг;
відсутності персоналу для забезпечення роботи МСЦ;
наявності загрози життю та здоров’ю осіб, які входять до складу МСЦ, у відповідних населених пунктах.
Рішення РСЦ МВС про відмову в наданні послуг за допомогою МСЦ оформляється наказом, у якому зазначаються підстави такої відмови.
Копія наказу про відмову в наданні послуг за допомогою МСЦ надсилається на адресу електронної пошти відповідного органу місцевого самоврядування.
III. Забезпечення діяльності МСЦ
1. ТСЦ МВС:
організовує роботу МСЦ відповідно до вимог законодавства України та правил внутрішнього службового (трудового) розпорядку;
подає керівнику РСЦ МВС пропозиції щодо адміністраторів ТСЦ МВС, які входитимуть до складу робочої групи МСЦ;
розподіляє обов’язки між адміністраторами ТСЦ МВС, які входять до складу МСЦ.
2. РСЦ МВС:
розглядає заявки на отримання послуг від органів місцевого самоврядування;
складає графіки виїзду та роботи МСЦ;
видає накази щодо роботи МСЦ із зазначенням його складу, графіка роботи та виїзду;
видає накази про відмову в наданні послуг за допомогою МСЦ;
оприлюднює на офіційному вебсайті та в засобах масової інформації повідомлення про графіки надання послуг та роботи МСЦ;
контролює дотримання особами, які входять до складу МСЦ, вимог цього Порядку, а також правил внутрішнього службового (трудового) розпорядку.

Директор Департаменту
юридичного забезпечення
Міністерства внутрішніх
справ України




Д. Горбась
Додаток
до Порядку організації роботи
з надання послуг за допомогою
мобільного територіального
сервісного центру МВС
(спеціально облаштованого
транспортного засобу)
(пункт 1 розділу II)
ЗАЯВКА