• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Методики визначення автоматичних індикаторів ризиків, їх переліку та порядку застосування

Міністерство фінансів України  | Наказ, Порядок, Перелік, Методика від 27.09.2024 № 476
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України
  • Тип: Наказ, Порядок, Перелік, Методика
  • Дата: 27.09.2024
  • Номер: 476
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство фінансів України
  • Тип: Наказ, Порядок, Перелік, Методика
  • Дата: 27.09.2024
  • Номер: 476
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ
НАКАЗ
27.09.2024 № 476
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
01 жовтня 2024 р.
за № 1474/42819
Про затвердження Методики визначення автоматичних індикаторів ризиків, їх переліку та порядку застосування
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 491 від 04.10.2024 )
Відповідно до частини двадцятої статті 8 Закону України "Про публічні закупівлі", підпункту 5 пункту 4 тапункту 8 Положення про Міністерство фінансів України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 року № 375, та з метою приведення нормативно-правових актів у відповідність до законодавства НАКАЗУЮ:
1. Затвердити такі, що додаються:
Методику визначення автоматичних індикаторів ризиків;
2. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Міністерства фінансів України від 28 жовтня 2020 року № 647 "Про затвердження Методики визначення автоматичних індикаторів ризиків, їх переліку та порядку застосування", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 23 грудня 2020 року за № 1284/35567.
3. Управлінню фіскальних ризиків Міністерства фінансів України забезпечити в установленому порядку:
подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України;
оприлюднення цього наказу.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на першого заступника Міністра фінансів України Улютіна Д.В. та Голову Державної аудиторської служби України Басалаєву А.В.

Міністр

С. Марченко

ПОГОДЖЕНО:

Голова Державної аудиторської
служби України

Виконувач обов’язків Міністра
економіки України

Голова Антимонопольного
комітету України

Перший заступник Міністра цифрової
трансформації України




А. Басалаєва


О. Соболев


П. Кириленко


О. Вискуб
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
фінансів України
27 вересня 2024 року № 476
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
01 жовтня 2024 р.
за № 1474/42819
( Гриф затвердження із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 491 від 04.10.2024 )
Методика
визначення автоматичних індикаторів ризиків
( Заголовок із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 491 від 04.10.2024 )
I. Загальні положення
1. Цією Методикою встановлено механізм визначення автоматичних індикаторів ризиків на основі даних електронної системи закупівель та інших відкритих джерел інформації.
2. У цій Методиці терміни вжито в таких значеннях:
автоматичні індикатори ризиків (далі - індикатори) - критерії із заданими наперед параметрами, використання яких дає можливість автоматично здійснювати вибір закупівель, що містять ознаки порушень законодавства у сфері публічних закупівель;
закупівля - процедура закупівлі, в тому числі особливості якої передбачено в законах, що визначені в частинах восьмій та дев’ятій статті 3 Закону України "Про публічні закупівлі", спрощена закупівля, а також закупівля, за якою в електронній системі закупівель оприлюднюється звіт про договір про закупівлю, укладений без застосування електронної системи закупівель, щодо яких у органу державного фінансового контролю є повноваження здійснювати моніторинг (далі - моніторинг закупівлі);
персональний кабінет - частина електронної системи закупівель, що забезпечує реєстрацію працівників органу державного фінансового контролю, автоматичне розміщення, отримання і передання інформації та документів під час проведення моніторингу закупівлі, користування сервісами з автоматичним обміном інформацією, доступ до якої здійснюється за допомогою мережі Інтернет;
пріоритет ризику - показник значущості ризику, що використовується для класифікації потенційного впливу наявності ознак порушень законодавства у сфері публічних закупівель на результат закупівлі;
система автоматичних індикаторів ризиків (далі - ризик-система) - аналітичний обчислювальний комплекс в електронній системі закупівель, що забезпечує постійний розрахунок індикаторів на основі відкритих даних з API-сервісу (прикладний програмний інтерфейс сервіс) електронної системи закупівель.
Інші терміни в цій Методиці вжито в значеннях, наведених у законах України "Про публічні закупівлі", "Про оборонні закупівлі", постанові Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2016 р. № 166 "Про затвердження Порядку функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків".
( Абзац сьомий пункту 2 розділу І із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства фінансів № 491 від 04.10.2024 )
II. Методика визначення індикаторів
1. Індикатори розраховуються з метою визначення закупівель, що містять ознаки порушень законодавства у сфері публічних закупівель та/або свідчать про ймовірність допущення таких порушень.
2. Розрахунок індикаторів здійснюється ризик-системою за допомогою програмного забезпечення, яке використовує алгоритми розрахунку згідно із заданими параметрами.
3. Для розрахунку індикаторів ризик-система може використовувати інформацію, яку розміщено або оприлюднено в таких джерелах:
електронна система закупівель;
єдині державні реєстри;
бази даних, відкриті для доступу центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного фінансового контролю.
4. Алгоритмом розрахунку індикаторів передбачено аналіз інформації з джерел, зазначених у пункті 3 цього розділу, як під час проведення окремої закупівлі (за окремим лотом), так і кількох закупівель упродовж певного періоду.
Індикатори розраховуються протягом проведення закупівлі, укладення договору про закупівлю/ державного контракту (договору) та його дії з урахуванням подій в електронній системі закупівель, що вмикають та вимикають індикатори.
5. Індикатори відображають інформацію щодо пріоритету ризику, опису ризику, параметрів та назви ризику.
6. Під час визначення переліку індикаторів кожному індикатору присвоюється пріоритет ризику:
високий пріоритет ризику;
середній пріоритет ризику;
низький пріоритет ризику.
Пріоритет ризику визначається з урахуванням впливу наявності ознак порушень законодавства у сфері публічних закупівель на результат закупівлі та враховується під час застосування індикаторів для формування переліку ризикових закупівель з метою прийняття прозорого, об’єктивного та неупередженого рішення про початок моніторингу закупівлі відповідно до положень законодавства у сфері закупівель.
7. Ризик-система фіксує:
дату та час розміщення закупівлі, щодо якої спрацював (спрацювали) індикатор (індикатори), у персональному кабінеті;
дату та час настання події в електронній системі закупівель, що вмикає індикатор (індикатори).

Начальник Управління
фіскальних ризиків


А. Савенко