• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку створення, функціонування та припинення діяльності логістичних пунктів

Міністерство оборони України  | Наказ, Порядок від 10.09.2024 № 615
Реквізити
  • Видавник: Міністерство оборони України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 10.09.2024
  • Номер: 615
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство оборони України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 10.09.2024
  • Номер: 615
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
10.09.2024 № 615
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 вересня 2024 р.
за № 1434/42779
Про затвердження Порядку створення, функціонування та припинення діяльності логістичних пунктів
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони № 655 від 02.10.2024 )
Відповідно до абзацу восьмого пункту 3 Порядку організації взаємодії центральних органів виконавчої влади, інших державних органів щодо залучення, отримання, передачі, обліку, моніторингу та контролю за використанням міжнародної військової допомоги для задоволення потреб сил безпеки і сил оборони у період воєнного стану, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2024 року № 168, та з метою організації постачання міжнародної військової допомоги для задоволення потреб сил безпеки і сил оборони НАКАЗУЮ:
( Преамбула із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони № 655 від 02.10.2024 )
1. Затвердити Порядок створення, функціонування та припинення діяльності логістичних пунктів, що додається.
2. Головнокомандувачу Збройних Сил України забезпечити подання цього наказу на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України в установленому порядку.
3. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

Міністр оборони України

Р. Умєров

ПОГОДЖЕНО:

Міністр внутрішніх справ України

Заступник Голови Служби безпеки України



І. Клименко

С. Наумюк
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
оборони України
10 вересня 2024 року № 615
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
24 вересня 2024 р.
за № 1434/42779
ПОРЯДОК
створення, функціонування та припинення діяльності логістичних пунктів
I. Загальні положення
1. Цей Порядок встановлює механізм створення, функціонування та припинення діяльності логістичних пунктів, які здійснюють свою діяльність на території держав-партнерів та забезпечують прийняття, перевантаження, передачу та вивезення на територію України озброєння, військової та спеціальної техніки, матеріально-технічних засобів, які були надані як міжнародна військова допомога (далі - МВД).
2. У цьому Порядку терміни "сили безпеки", "сили оборони" використовуються у значенні, наведеному в Законі України "Про національну безпеку України", терміни "органи управління логістичним забезпеченням" та "матеріально-технічні засоби" - у значенні, наведеному в Порядку логістичного забезпечення сил оборони під час виконання завдань з оборони держави, захисту її суверенітету, територіальної цілісності та недоторканості, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2018 року № 1208, а терміни "логістичний пункт", "міжнародна військова допомога" - у значенні, наведеному в Порядку організації взаємодії центральних органів виконавчої влади, інших державних органів щодо залучення, отримання, передачі, обліку, моніторингу та контролю за використанням міжнародної військової допомоги для задоволення потреб сил безпеки і сил оборони у період воєнного стану, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2024 року № 168.
( Пункт 2 розділу I із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони № 655 від 02.10.2024 )
3. Основними завданнями логістичних пунктів є:
1) прийняття, перевантаження, переміщення, передача та вивезення на територію України озброєння, військової та спеціальної техніки, матеріально-технічних засобів від держав-партнерів, що надходять як МВД;
2) організація заходів щодо ремонту (відновлення) озброєння, військової та спеціальної техніки, матеріально-технічних засобів, які були надані як МВД, на території держав-партнерів;
3) організація взаємодії з представниками держав-партнерів, логістичними пунктами на території інших держав-партнерів, представниками Оперативної групи при Групі сприяння безпеці - Україна (Security Assistance Group - Ukraine), Міжнародного донорського координаційного центру (International Donors Coordination Center) з питань отримання МВД, а також Місією України при МАТО, Агенцією НАТО з підтримки та постачання (NSPA), Агенцією НАТО зі зв’язку та інформації (NCIA) з метою координації переміщення МВД у рамках реалізації проєктів Комплексного пакету допомоги НАТО (CAP).
II. Порядок створення логістичних пунктів
1. Логістичні пункти на території держав-партнерів створюються відповідно до наказу Міноборони на підставі досягнутих домовленостей з державами-партнерами.
( Пункт 1 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони № 655 від 02.10.2024 )
2. Для забезпечення виконання завдань логістичних пунктів відряджається військовий та цивільний персонал Міноборони та Збройних Сил України (далі - персонал).
За окремими рішеннями Міністра оборони України для виконання завдань логістичних пунктів можуть відряджатися представники апарату військових аташе при посольствах України в державах-партнерах.
( Абзац другий пункту 2 розділу II із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони № 655 від 02.10.2024 )
До виконання завдань логістичних пунктів можуть залучатися представники центральних органів виконавчої влади, інших державних органів, держав-партнерів, організацій (за згодою), а також сил безпеки і сил оборони.
III. Порядок функціонування логістичних пунктів
1. Завдання та функціональні обов’язки персоналу логістичних пунктів визначаються положенням про логістичний пункт, яке затверджується наказом керівника органу управління логістичним забезпеченням Збройних Сил України.
( Пункт 1 розділу III із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства оборони № 655 від 02.10.2024 )
2. Логістичні пункти забезпечуються приміщеннями для їх розміщення, майданчиками (земельними ділянками) для тимчасового зберігання МВД, технікою та майном, у тому числі на умовах оренди.
3. Організація функціонування логістичних пунктів, у тому числі забезпечення їх приміщеннями, майданчиками (земельними ділянками) для тимчасового зберігання МВД, технікою та майном, покладається на орган управління логістичним забезпеченням Збройних Сил України.
4. Видатки на функціонування логістичних пунктів здійснюються в межах бюджетних асигнувань, передбачених державним бюджетом Міністерству оборони України за бюджетною програмою 2101020 "Забезпечення діяльності Збройних Сил України, підготовка кадрів і військ, медичне забезпечення особового складу, ветеранів військової служби та членів їхніх сімей, ветеранів війни" за напрямом "Військове співробітництво" та/або за рахунок інших джерел, не заборонених законодавством, з урахуванням витрат на проживання, харчування, медичне страхування, добові, оренду автомобільного транспорту для персоналу (за потреби), оренду приміщень для розміщення логістичних пунктів та майданчиків (земельних ділянок) для тимчасового зберігання МВД, техніки та майна.
Витрати на відрядження персоналу Міноборони та Збройних Сил України здійснюються відповідно до законодавства України у межах видатків Міноборони.
IV. Порядок припинення діяльності логістичних пунктів
1. Логістичні пункти на території держав-партнерів припиняють свою діяльність на підставі наказу Міноборони.
2. У разі прийняття рішення про припинення (призупинення) діяльності логістичних пунктів на території держав-партнерів українська сторона офіційно інформує про це держави-партнери та надає запити щодо наявності в них заборгованостей чи невиконаних зобов’язань.
3. Орган управління логістичним забезпеченням Збройних Сил України забезпечує переміщення на територію України персоналу, який залучався до виконання завдань логістичних пунктів, техніки і майна, а також здійснює заходи щодо повернення орендованих приміщень, майданчиків (земельних ділянок), техніки та майна.
4. Після повернення на територію України персоналу, техніки та майна логістичного пункту, а також отримання підтвердження від держави-партнера про відсутність заборгованостей чи невиконаних зобов’язань, керівник органу управління логістичним забезпеченням Збройних Сил України доповідає Міністру оборони України через Головнокомандувача Збройних Сил України про припинення (призупинення) діяльності логістичного пункту на території держави-партнера.

Заступник
Головнокомандувача
Збройних Сил України
полковник




А. Лебеденко