• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку забезпечення навчальнотренувального процесу в закладах фізичної культури і спорту в умовах введення воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану в Україні

Міністерство молоді та спорту України | Наказ, Порядок від 30.09.2022 № 3753
Реквізити
  • Видавник: Міністерство молоді та спорту України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 30.09.2022
  • Номер: 3753
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство молоді та спорту України
  • Тип: Наказ, Порядок
  • Дата: 30.09.2022
  • Номер: 3753
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
НАКАЗ
30.09.2022 № 3753
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 жовтня 2022 р.
за № 1322/38658
Про затвердження Порядку забезпечення навчально-тренувального процесу в закладах фізичної культури і спорту в умовах введення воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану в Україні
Відповідно до статей 10-13 Закону України "Про фізичну культуру і спорт", підпункту 21 пункту 4, пункту 8 Положення про Міністерство молоді та спорту України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 липня 2014 року № 220, постанови Кабінету Міністрів України від 19 серпня 2022 року № 929 "Деякі питання діяльності закладів фізичної культури і спорту в умовах введення воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану в Україні" НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок забезпечення навчально-тренувального процесу в закладах фізичної культури і спорту в умовах введення воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану в Україні, що додається.
2. Структурним підрозділам з фізичної культури і спорту обласних, Київської міської державних (військових) адміністрацій вжити заходів для забезпечення діяльності закладів фізичної культури і спорту в умовах введення воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану в Україні відповідно до вимог Порядку забезпечення навчально-тренувального процесу в закладах фізичної культури і спорту в умовах введення воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану в Україні, затвердженого цим наказом.
3. Департаменту олімпійського спорту подати цей наказ в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
4. Відділу взаємодії з громадськістю та засобами масової інформації забезпечити оприлюднення цього наказу на офіційному вебсайті Міністерства молоді та спорту України.
5. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
6. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Міністра молоді та спорту України згідно з розподілом функціональних обов’язків.

Міністр молоді та спорту
України


В. Гутцайт

ПОГОДЖЕНО:

Т.в.о. Міністра освіти і науки України

Міністр фінансів України

Урядовий Уповноважений з прав осіб з інвалідністю

Президент Національного комітету спорту
інвалідів України

Голова Державної регуляторної служби України



О. Шкуратов

С. Марченко

Т. Баранцова


В. Сушкевич

О. Кучер
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
молоді та спорту України
30 вересня 2022 року № 3753
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
27 жовтня 2022 р.
за № 1322/38658
ПОРЯДОК
забезпечення навчально-тренувального процесу в закладах фізичної культури і спорту в умовах введення воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану в Україні
1. Цей Порядок визначає процедуру забезпечення навчально-тренувального процесу в закладах фізичної культури і спорту в умовах введення воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану в Україні чи окремих її місцевостях, оголошених у встановленому порядку, за місцем розташування зазначених закладів, у місцях тимчасового переміщення (евакуації) на території України, де не ведуться бойові дії, за межами України.
2. Дія цього Порядку поширюється на заклади фізичної культури і спорту незалежно від підпорядкування, типів та форм власності, такі як дитячо-юнацькі спортивні школи, заклади спеціалізованої освіти спортивного профілю із специфічними умовами навчання, школи вищої спортивної майстерності, центри олімпійської підготовки (далі - заклади фізичної культури і спорту).
3. Заклади фізичної культури і спорту в умовах введення воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану в Україні чи окремих її місцевостях, оголошених у встановленому порядку, забезпечують навчально-тренувальний процес для вихованців, учнів (студентів), учнів-спортсменів, спортсменів (далі - спортсмени), тренерів-викладачів, вчителів з видів спорту, тренерів (далі - тренери): за місцем розташування зазначених закладів, у місцях тимчасового переміщення (евакуації) на території України, де не ведуться бойові дії, за межами України.
4. Фінансове забезпечення навчально-тренувального процесу на території України за місцем розташування, у місцях тимчасового переміщення (евакуації), де не ведуться бойові дії, за межами України здійснюється в межах наявних фінансових ресурсів та позабюджетних коштів.
5. Рішення про роботу закладу фізичної культури і спорту/окремих спортсменів (груп спортсменів) та тренера(ів) з відповідних видів спорту, форми організації навчально-тренувального процесу, виходячи з умов, що склалися під час введення воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану в Україні чи окремих її місцевостях, оголошених у встановленому порядку, за місцем розташування на території України, де не ведуться бойові дії, у місцях тимчасового переміщення (евакуації) закладів фізичної культури та спорту, їхніх окремих відділень з видів спорту приймається керівником (директором) закладу фізичної культури і спорту.
6. Навчально-тренувальний процес за місцем розташування закладу фізичної культури і спорту, на території України, де не ведуться бойові дії проводиться на обладнаних спортивних спорудах, у залах, де створені безпечні умови (наявність бомбосховища, укриття, проведення занять на відкритому просторі).
7. Рішення про забезпечення закладом фізичної культури і спорту навчально-тренувального процесу окремим спортсменам (групам спортсменів) та тренеру(ам) у місцях тимчасового переміщення (евакуації) на території України де не ведуться бойові дії, з відповідних видів спорту приймає керівник (директор) закладу фізичної культури і спорту за наявності запрошення або згоди відповідних організацій (установ, закладів) з інформацією про умови прийому, наявну спортивну базу, інвентар, обладнання.
8. Тимчасове переміщення (евакуація) закладу фізичної культури та спорту на територію України, де не ведуться бойові дії, здійснюється без проведення державної реєстрації змін місцезнаходження юридичної особи відповідно до Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань".
9. Керівник (директор) закладу фізичної культури і спорту здійснює забезпечення навчально-тренувального процесу закладу фізичної культури і спорту/окремим спортсменам (групам спортсменів) та тренеру(ам) з відповідних видів спорту у місцях тимчасового переміщення (евакуації) на території України, де не ведуться бойові дії.
На підставі запрошення або згоди відповідних організацій (установ, закладів) керівник (директор) закладу фізичної культури і спорту видає наказ яким визначаються:
строки тимчасового переміщення (евакуації);
адреса за якою буде здійснюватися навчально-тренувальний процес у місці тимчасового переміщення (евакуації) на території України, де не ведуться бойові дії;
кількісний та персональний склад працівників закладу фізичної культури і спорту/окремих спортсменів (груп спортсменів) та тренера(ів), що переміщуються (евакуюються);
обсяги та джерела фінансування;
особа, що забезпечує охорону життя, здоров’я та повернення окремих спортсменів (груп спортсменів), дотримання правил безпеки учасниками;
розклад, організація роботи тренерів (з урахуванням умов перебування зазначених у запрошенні спортсменів і тренерів);
строки подачі звіту, перелік документів та матеріалів, які засвідчують/підтверджують проведення навчально-тренувального процесу (протоколи, відеозйомки, публікації тощо).
10. Тимчасове переміщення (евакуація), перебування на території іншої держави та повернення в Україну спортсменів дитячо-юнацьких спортивних шкіл, шкіл вищої спортивної майстерності, центрів олімпійської підготовки, які не досягли 18-річного віку, тренерів, які здійснюють їхній супровід за межі України, здійснюється відповідно до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27 січня 1995 року № 57 (у редакції постанови Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2010 р. № 724).
11. Тимчасове переміщення (евакуація) спортсменів закладу спеціалізованої освіти спортивного профілю із специфічними умовами навчання, які не досягли 18-річного віку, тренерів, які здійснюють їхній супровід для перебування на території України, де не ведуться бойові дії, або за межами України здійснюється відповідно до Порядку тимчасового переміщення (евакуації) та забезпечення умов для перебування на території України, де не ведуться бойові дії, або за межами України, дітей та осіб, які проживають або зараховані до закладів різних типів, форм власності та підпорядкування на цілодобове перебування, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27 березня 2022 року № 385.
12. Керівник (директор) закладу фізичної культури і спорту здійснює забезпечення навчально-тренувального процесу окремим спортсменам (групам спортсменів) та тренеру(ам) з відповідних видів спорту у місцях тимчасового переміщення (евакуації) за межами України.
13. На підставі запрошення або згоди відповідних організацій (установ, закладів) керівник (директор) закладу фізичної культури і спорту видає наказ про тимчасове переміщення (евакуацію) окремих спортсменів (груп спортсменів) та тренера(ів) з видів спорту за межі України яким визначаються:
строки тимчасового переміщення (евакуації) окремих спортсменів (груп спортсменів) та тренера(ів) з урахуванням строку дії воєнного стану в Україні;
адреса за якою буде здійснюватися навчально-тренувальний процес у місцях тимчасового переміщення (евакуації) за межами України;
кількісний та персональний склад окремих спортсменів (груп спортсменів) та тренера(ів);
обсяги та джерела фінансування;
особа, що забезпечує охорону життя, здоров’я та повернення окремих спортсменів (груп спортсменів), дотримання правил безпеки;
розклад, організація роботи тренерів (з урахуванням умов перебування зазначених у запрошенні спортсменів і тренерів);
строки подачі звіту, перелік документів та матеріалів, які засвідчують/підтверджують проведення навчально-тренувального процесу (план роботи та його виконання, публікації та відеодокази).
14. Загальний обсяг навчально-тренувальної роботи встановлюється тренеру на новий навчальний рік відповідно до норм тижневого режиму навчально-тренувальної роботи, затверджених в установленому порядку, виходячи з умов, що склалися в закладі фізичної культури і спорту під час введення воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану в Україні чи окремих її місцевостях, оголошених у встановленому порядку, та в межах фонду заробітної плати, затвердженого в кошторисах та наявної кількості спортсменів.
15. У період дії воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану в Україні чи окремих її місцевостях, оголошених у встановленому порядку, за рішенням керівника (директора) закладу фізичної культури і спорту у групах початкової підготовки більше 1 року навчання та групах базової підготовки усіх років навчання норми наповнюваності груп відділень з видів спорту, затверджених в установленому порядку, можуть бути зменшені до половини встановленої норми, але не більше ніж до початку нового навчального року після припинення або скасування воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану в Україні чи окремих її місцевостях. Обсяг навчально-тренувальної роботи тренера на цей навчальний рік встановлюється відповідно до наявної кількості груп.
16. В умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану в Україні чи окремих її місцевостях, оголошених у встановленому порядку та не більше ніж на один рік після його припинення або скасування, для доукомплектування груп відділень з видів спорту до визначеної норми (крім груп початкової підготовки) за рішенням керівника (директора) закладу фізичної культури і спорту, у межах етапу підготовки, групи різних тренерів можуть бути об’єднані в одну. У такому разі обсяг навчально-тренувальної роботи тренеру затверджується пропорційно до кількості спортсменів, зарахованих до групи.
17. Підвищення, надбавки і доплати до заробітної плати тренерам здійснюється за умов виконання вимог щодо призначення такого підвищення, надбавки або доплати згідно з додатком 6 до наказу Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту 23 вересня 2005 року № 2097, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20 жовтня 2005 року за № 1236/11516 (у редакції наказу Міністерства молоді та спорту України від 31 серпня 2017 року № 3659).
18. В умовах воєнного стану, надзвичайної ситуації або надзвичайного стану в Україні чи окремих її місцевостях, оголошених у встановленому порядку зарахування до відповідних груп на наступний навчальний рік спортсменів, здійснюється відповідно до показаних результатів на офіційних всеукраїнських та міжнародних змаганнях або виконання контрольно-перевідних нормативів, встановлених навчальними програмами з видів спорту, затвердженими Мінмолодьспортом.
19. Зарахування тимчасово переміщених (евакуйованих) спортсменів на територію України, де не ведуться бойові дії або за її межі, які не мають документального підтвердження своїх спортивних результатів, до відповідних груп на навчальний рік здійснюється за умови виконання контрольно-перевідних нормативів, встановлених навчальними програмами з видів спорту, затвердженими Мінмолодьспортом.
20. Тарифікація тренерів дитячо-юнацьких спортивних шкіл та шкіл вищої спортивної майстерності, вчителів зі спорту закладів спеціалізованої освіти спортивного профілю із специфічними умовами навчання здійснюється на початку навчального року відповідно до наказу Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту від 23 вересня 2005 року № 2097 "Про впорядкування умов оплати праці працівників бюджетних установ, закладів та організацій галузі фізичної культури і спорту", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 20 жовтня 2005 року за № 1236/11516, Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерством освіти України від 15 квітня 1993 року № 102, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27 травня 1993 року за № 56, наказу Міністерства освіти і науки України від 26 вересня 2005 року № 557 "Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ", зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03 жовтня 2005 року за № 1130/11410.

Директор департаменту
олімпійського спорту


Н. Гайріян