• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Порядку зарахування (виключення) до (із) складу Військово-Морських Сил Збройних Сил України бойових кораблів та катерів, суден (кораблів та катерів) забезпечення

Міністерство оборони України  | Наказ, Перелік, Акт, Форма типового документа, Порядок від 29.09.2017 № 503
Реквізити
  • Видавник: Міністерство оборони України
  • Тип: Наказ, Перелік, Акт, Форма типового документа, Порядок
  • Дата: 29.09.2017
  • Номер: 503
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство оборони України
  • Тип: Наказ, Перелік, Акт, Форма типового документа, Порядок
  • Дата: 29.09.2017
  • Номер: 503
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ
НАКАЗ
29.09.2017 м. Київ № 503
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України
24 жовтня 2017 р. за № 1298/31166
Про затвердження Порядку зарахування (виключення) до (із) складу Військово-Морських Сил Збройних Сил України бойових кораблів та катерів, суден (кораблів та катерів) забезпечення
( Із змінами і доповненнями, внесеними  наказом Міністерства оборони України  від 6 лютого 2023 року № 70 ( враховуючи зміни, внесені наказом Міністерства  оборони України від 3 березня 2023 року № 113 )
Відповідно до Положення про порядок обліку, зберігання, списання та використання військового майна у Збройних Силах, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 04 серпня 2000 року № 1225 (зі змінами), з метою впорядкування механізму зарахування (виключення) до (із) складу Військово-Морських Сил Збройних Сил України бойових кораблів та катерів, суден (кораблів та катерів) забезпечення
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Порядок зарахування (виключення) до (із) складу Військово-Морських Сил Збройних Сил України бойових кораблів та катерів, суден (кораблів та катерів) забезпечення, що додається.
2. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
 

Міністр оборони України
генерал армії України

С. Т. Полторак
 
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства оборони України
29 вересня 2017 року № 503
Зареєстровано
в Міністерстві юстиції України
24 жовтня 2017 р. за № 1298/31166
ПОРЯДОК
зарахування (виключення) до (із) складу Військово-Морських Сил Збройних Сил України бойових кораблів та катерів, суден (кораблів та катерів) забезпечення
( У тексті Порядку та додатках до нього слова "міжнародний договір", слова "корабель ( судно )" у всіх відмінках і числах замінено словами "зовнішньоекономічний договір", словом "корабель" у відповідних відмінках згідно з наказом  Міністерства оборони України від 6 лютого 2023 року № 70, враховуючи зміни, внесені наказом Міністерства  оборони України від 3 березня 2023 року № 113 )
I. Загальні положення
1. Цей Порядок встановлює механізм зарахування (виключення) до (із) складу Військово-Морських Сил Збройних Сил України (далі - Військово-Морські Сили) бойових кораблів та катерів, суден (кораблів та катерів) забезпечення (далі - корабель), які збудовані за державним оборонним замовленням, придбані за зовнішньоекономічними договорами, отримані у рамках міжнародної технічної та військової допомоги (цільової адресної безоплатної допомоги для підготовки для збройного захисту держави та її захисту від збройної агресії або у разі збройного конфлікту), а також морських (річкових) транспортних засобів і техніки, переданих на виконання військово-транспортного обов'язку або добровільно їх власниками (балансоутримувачами), примусово відчужених чи вилучених в умовах правового режиму воєнного стану у юридичних та фізичних осіб для потреб держави.
 
( пункт 1 розділу I у редакції наказу  Міністерства оборони України від 06.02.2023 р. № 70, враховуючи зміни, внесені наказом  Міністерства оборони України від 03.03.2023 р. № 113 )
2. У цьому Порядку терміни вживаються у таких значеннях:
встановлений строк служби корабля - календарна тривалість експлуатації корабля, встановлена проектною документацією;
головний корабель - перший корабель проекту, що побудований за новою розробленою конструкторською документацією;
морські (річкові) транспортні засоби і техніка - будь-які морські або річкові самохідні чи несамохідні плавучі споруди, що використовуються для перевезення вантажів, пасажирів, багажу та пошти, для рибного чи іншого промислу, розвідки, добування корисних копалин, рятування людей і суден, що зазнають лиха на морі, буксирування інших суден та плавучих об'єктів, здійснення гідротехнічних робіт, наукових, навчальних, культурних і спортивних цілей;
( пункт 2 розділу I доповнено новим абзацом четвертим згідно з  наказом Міністерства оборони України від 06.02.2023 р. № 70, враховуючи зміни, внесені наказом Міністерства оборони України від 03.03.2023 р. № 113, у зв'язку з цим абзаци четвертий - сьомий  вважати абзацами п'ятим - восьмим )
серійний корабель - корабель, збудований(е) після головного, і наступні;
термін "кодифікація" вживається у значенні, наведеному в Положенні про кодифікацію предметів постачання Збройних Сил України, затвердженому наказом Міністра оборони України від 03 квітня 2007 року № 115, зареєстрованому в Міністерстві юстиції України 01 червня 2007 року за № 566/13833;
термін "орган військового управління" вживається у значенні, наведеному в Законі України "Про оборону України";
термін "служби забезпечення органів військового управління" вживається у значенні, наведеному у Положенні про порядок обліку, зберігання, списання та використання військового майна у Збройних Силах, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 04 серпня 2000 року № 1225 (зі змінами).
3. Загальна організація роботи із зарахування (виключення) до (із) складу Військово-Морських Сил корабля покладається на командувача Військово-Морських Сил Збройних Сил України.
4. Рішення щодо зарахування (виключення) до (із) складу Військово-Морських Сил корабля приймається Міністром оборони України за клопотанням командувача Військово-Морських Сил Збройних Сил України.
Рішення щодо зарахування до складу Військово-Морських Сил морських (річкових) транспортних засобів і техніки примусово відчужених чи вилучених в умовах правового режиму воєнного стану в юридичних та фізичних осіб для потреб держави, приймається командувачем Військово-Морських Сил Збройних Сил України.
( пункт 4 розділу I доповнено абзацом другим згідно з наказом Міністерства оборони України від 06.02.2023 р. № 70, враховуючи зміни, внесені наказом  Міністерства оборони України від 03.03.2023 р. № 113 )
5. Виключенню із складу Військово-Морських Сил підлягають кораблі, які:
неможливо використовувати за призначенням внаслідок втрати тактико-технічних характеристик та закінчення встановленого строку служби і відновлення яких економічно недоцільне;
втрачені внаслідок воєнних (бойових) дій (диверсії, терористичного акту, піратського нападу, стихійного лиха, аварії, катастрофи) або інформація про які відсутня;
повертаються їх власникам після оголошення рішення про демобілізацію.
6. Закінчення встановленого строку служби корабля не може бути підставою для його виключення із складу Військово-Морських Сил, якщо корабель за своїм технічним станом придатний(е) для подальшого застосування за основним або іншим призначенням і подальша експлуатація корабля не заборонена відповідною документацією заводів-виробників.
7. У разі якщо корабель втратив(ло) тактико-технічні характеристики до закінчення встановленого строку служби та його відновлення економічно недоцільне, корабель виключаються із складу Військово-Морських Сил.
8. Постановка корабля на облік і всі види забезпечення (списання та зняття з обліку корабля), присвоєння (анулювання) йому бортового номера здійснюються Командуванням Військово-Морських Сил Збройних Сил України (далі - Командування Військово-Морських Сил) після зарахування (виключення) корабля до (із) складу Військово-Морських Сил.
9. Зарахування (виключення) до (із) складу інших видів (родів військ, сил) Збройних Сил України кораблів здійснюється відповідно до цього Порядку керівниками органів військового управління Збройних Сил України, до (із) сфери управління якого зараховується (виключається) корабель.
II. Зарахування до складу Військово-Морських Сил кораблів, які збудовані за державним оборонним замовленням
1. Кораблі, які збудовані за державним оборонним замовленням, зараховуються до складу Військово-Морських Сил за результатами державних випробувань.
2. Формування екіпажу (команди) корабля, судна та прибуття його до суднобудівних підприємств організовується Командуванням Військово-Морських Сил:
на корабель, що будується на вітчизняних суднобудівних підприємствах, - виходячи з терміну початку швартових випробувань, визначених контрактом на будівництво корабля, та із розрахунку прибуття екіпажу (команди) до суднобудівного підприємства не пізніше ніж:
за 3 - 4 місяці - на головні кораблі 1 і 2 рангу та підводні човни;
за 2 - 3 місяці - на головні кораблі 3 рангу;
за 2 місяці - на головні кораблі 4 рангу, серійні кораблі 1 рангу і підводні човни;
за 1 місяць - на головне судно та на серійний корабель 2 - 3 рангу;
за 15 діб - на серійний корабель водотоннажністю менше 5000 тонн;
на корабель, що будується за кордоном, - виходячи з терміну початку швартових випробувань, визначених контрактом на будівництво корабля, та із розрахунку прибуття екіпажу (команди) до суднобудівного підприємства не пізніше ніж:
за 30 діб - на головні кораблі;
за 15 діб - на серійні кораблі.
3. Після закінчення державних випробувань та прийняття корабля Командуванням Військово-Морських Сил готується проект наказу Міністерства оборони України про зарахування (прийняття на озброєння та зарахування) до складу Військово-Морських Сил корабля. Готуються документи для реєстрації корабля, морського (річкового) транспортного засобу і техніки як штатно-табельного предмета. Одночасно організовується робота з проведення кодифікації корабля, морського (річкового) транспортного засобу і техніки та їх складових частин, які можуть бути предметами самостійного постачання, якщо вона не була здійснена раніше.
( пункт 3 розділу II із змінами внесеними згідно з  наказом Міністерства оборони України від 06.02.2023 р. № 70, враховуючи зміни, внесені наказом  Міністерства оборони України від 03.03.2023 р. № 113 )
III. Зарахування до складу Військово-Морських Сил морських (річкових) транспортних засобів і техніки, переданих на виконання військово-транспортного обов'язку або добровільно їх власниками (балансоутримувачами), примусово відчужених чи вилучених в умовах правового режиму воєнного стану в юридичних та фізичних осіб для потреб держави в умовах правового режиму воєнного стану
( заголовок розділу III у редакції наказу Міністерства оборони України від 06.02.2023 р. № 70, враховуючи зміни, внесені наказом  Міністерства оборони України від 03.03.2023 р. № 113 )
1. Морські (річкові) транспортні засоби і техніка можуть бути передані Міністерству оборони України на виконання військово-транспортного обов'язку (встановленого мобілізаційного завдання) або добровільно їх власниками (балансоутримувачами), примусово відчужені чи вилучені в умовах правового режиму воєнного стану в юридичних та фізичних осіб для потреб держави.
( пункт 1 розділу III у редакції наказу Міністерства оборони України від 06.02.2023 р. № 70, враховуючи зміни, внесені наказом  Міністерства оборони України від 03.03.2023 р. № 113 )
2. З отриманням пропозиції щодо передачі Міністерству оборони України морських (річкових) транспортних засобів і техніки від їх власників (балансоутримувачів) Командуванням Військово-Морських Сил видається наказ про утворення робочої групи для проведення їх огляду, з'ясування технічних (тактико-технічних) характеристик та підготовки висновку щодо доцільності зарахування до складу Військово-Морських Сил з визначенням їх основного призначення та подальшої класифікації, до складу якої включаються необхідні спеціалісти від Командування Військово-Морських Сил.
( пункт 2 розділу III у редакції наказу Міністерства оборони України від 06.02.2023 р. № 70, враховуючи зміни, внесені наказом  Міністерства оборони України від 03.03.2023 р. № 113 )
3. При позитивному висновку робочої групи командувачем Військово-Морських Сил Збройних Сил України приймається рішення про організацію подальшої роботи щодо зарахування (прийняття на озброєння та зарахування) корабля до складу Військово-Морських Сил, для чого Командуванням Військово-Морських Сил:
видається наказ про утворення комісії з приймання-передавання (приймання) корабля та організовується її робота;
приймається рішення про примусове відчуження або вилучення морських (річкових) транспортних засобів і техніки в умовах правового режиму воєнного стану в порядку, визначеному Законом України "Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану".
( пункт 3 розділу III доповнено новим абзацом третім згідно з наказом Міністерства оборони України від 06.02.2023 р. № 70, враховуючи зміни, внесені наказом  Міністерства оборони України від 03.03.2023 р. № 113, у зв'язку з цим абзац третій вважати абзацом четвертим )
відпрацьовується проект штату корабля та надаються пропозиції до Генерального штабу Збройних Сил України щодо проведення організаційно-штатного заходу з формування його екіпажу.
4. До складу комісії з приймання-передавання (приймання) корабля в обов'язковому порядку включаються представники служб забезпечення Командування Військово-Морських Сил та посадова особа від військової частини, до складу якої надалі буде зараховано корабель.
До складу комісії можуть входити представники від структурних підрозділів Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України, військових частин, закладів, установ та організацій Збройних Сил України, проектних організацій та суднобудівних підприємств, а також власник (представники власника) морських (річкових) транспортних засобів і техніки (за їх згодою).
( абзац другий пункту 4 розділу III із змінами внесеними згідно з  наказом Міністерства оборони України від 06.02.2023 р. № 70, враховуючи зміни, внесені наказом  Міністерства оборони України від 03.03.2023 р. № 113 )
5. За результатами роботи комісії складається акт приймання-передавання (приймання) корабля (додаток 1), який затверджується командувачем Військово-Морських Сил Збройних Сил України.
У разі прийняття рішення про примусове відчуження або вилучення морських (річкових) транспортних засобів і техніки в умовах правового режиму воєнного стану складається акт про примусове відчуження або вилучення майна, бланк якого виготовляється за єдиним зразком, затвердженим Кабінетом Міністрів України.
( пункт 5 розділу III доповнено абзацом другим згідно з наказом Міністерства оборони України від 06.02.2023 р. № 70, враховуючи зміни, внесені наказом  Міністерства оборони України від 03.03.2023 р. № 113 )
6. На підставі акта приймання-передавання (приймання) корабля чи морського (річкового) транспортного засобу і техніки Командуванням Військово-Морських Сил готується проєкт наказу Міністерства оборони України про зарахування (прийняття на озброєння та зарахування) корабля або морського (річкового) транспортного засобу і техніки до складу Військово-Морських Сил.
На підставі акта про примусове відчуження або вилучення майна (морського (річкового) транспортного засобу і техніки) Командування Військово-Морських Сил видає наказ про зарахування морського (річкового) транспортного засобу і техніки до складу Військово-Морських Сил.
Після видання відповідного наказу Командуванням Військово-Морських Сил готуються документи для реєстрації корабля (морського (річкового) транспортного засобу і техніки), як штатно-табельного предмета, одночасно організовується робота з проведення його (їх) кодифікації (у тому числі складових частин, які можуть бути предметами самостійного постачання), якщо це не було здійснено раніше.
( пункт 6 розділу III у редакції наказу Міністерства оборони України від 06.02.2023 р. № 70, враховуючи зміни, внесені наказом  Міністерства оборони України від 03.03.2023 р. № 113 )
7. Після оголошення мобілізації Командуванням Військово-Морських Сил:
уточнюється перелік морських (річкових) транспортних засобів і техніки, які передаються (сплановані до передачі на виконання військово-транспортного обов'язку) до складу Військово-Морських Сил;
( абзац другий пункту 7 розділу III із змінами внесеними згідно з  наказом Міністерства оборони України від 06.02.2023 р. № 70, враховуючи зміни, внесені наказом  Міністерства оборони України від 03.03.2023 р. № 113 )
видається наказ про створення комісії з приймання-передавання морських (річкових) транспортних засобів і техніки, які передаються їх власниками (балансоутримувачами) для забезпечення потреб Військово-Морських Сил в особливий період, та організовується її робота.
( абзац третій пункту 7 розділу III із змінами внесеними згідно з  наказом Міністерства оборони України від 06.02.2023 р. № 70, враховуючи зміни, внесені наказом  Міністерства оборони України від 03.03.2023 р. № 113 )
8. До складу комісії з приймання-передавання судна, крім представників Військово-Морських Сил, в обов'язковому порядку включаються власник (представники власника) судна, що передається, представник військового комісаріату, який здійснює залучення (вилучення) судна.
9. За результатами роботи комісії складається акт приймання-передавання транспортних засобів і техніки (для морських (річкових) транспортних засобів і техніки) (додаток 2), який підписується власником (представником власника) судна, що передається, представником військового комісаріату, яким здійснювалось залучення (вилучення) судна, командиром військової частини, до складу якої зараховується судно.
10. На підставі акта приймання-передавання транспортних засобів і техніки (для морських (річкових) транспортних засобів і техніки) Командуванням Військово-Морських Сил:
готується проект наказу Міністерства оборони України про зарахування (прийняття на озброєння та зарахування) судна до складу Військово-Морських Сил;
готуються документи для реєстрації корабля (морського (річкового) транспортного засобу і техніки), як штатно-табельного предмета, одночасно організовується робота з проведення його (їх) кодифікації (у тому числі складових частин, які можуть бути предметами самостійного постачання), якщо це не було здійснено раніше.
( абзац третій пункту 10 розділу III у редакції наказу Міністерства оборони України від 06.02.2023 р. № 70, враховуючи зміни, внесені наказом  Міністерства оборони України від 03.03.2023 р. № 113 )
11. Порядок формування екіпажів (команд) суден, які передаються їх власниками, або примусово відчужуються, або вилучаються для забезпечення потреб Військово-Морських Сил в особливий період, визначається документами з організації мобілізаційної роботи.
( пункт 11 розділу III у редакції наказу Міністерства оборони України від 06.02.2023 р. № 70, враховуючи зміни, внесені наказом  Міністерства оборони України від 03.03.2023 р. № 113 )
IV. Зарахування до складу Військово-Морських Сил кораблів, які придбані за зовнішньоекономічними договорами, отримані у рамках міжнародної технічної та військової допомоги (цільової адресної безоплатної допомоги для підготовки для збройного захисту держави та її захисту від збройної агресії або у разі збройного конфлікту)
( заголовок розділу IV у редакції наказу Міністерства оборони України від від 06.02.2023 р. № 70, враховуючи зміни, внесені наказом  Міністерства оборони України від 03.03.2023 р. № 113 )
1. З метою придбання за зовнішньоекономічними договорами або отримання у рамках міжнародної технічної та військової допомоги (цільової адресної безоплатної допомоги для підготовки для збройного захисту держави та її захисту від збройної агресії або у разі збройного конфлікту) корабля з необхідними технічними (тактико-технічними) характеристиками Командуванням Військово-Морських Сил видається наказ про утворення робочої групи для проведення огляду корабля, з'ясування його технічних (тактико-технічних) характеристик та підготовки висновку щодо доцільності зарахування корабля до складу Військово-Морських Сил з визначенням його основного призначення та подальшої класифікації, до складу якої включаються необхідні спеціалісти від Командування Військово-Морських Сил
( пункт 1 розділу IV у редакції наказу  Міністерства оборони України від 06.02.2023 р. № 70, враховуючи зміни, внесені наказом  Міністерства оборони України від 03.03.2023 р. № 113 )
2. При позитивному висновку робочої групи командувачем Військово-Морських Сил Збройних Сил України приймається рішення про організацію подальшої роботи щодо зарахування (прийняття на озброєння та зарахування) корабля до складу Військово-Морських Сил, для чого Командуванням Військово-Морських Сил:
видається наказ про утворення комісії з приймання-передавання (приймання) корабля та організовується її робота;
відпрацьовується проект штату корабля та надаються пропозиції до Генерального штабу Збройних Сил України щодо проведення організаційно-штатного заходу з формування його екіпажу.
3. До складу комісії з приймання-передавання (приймання) корабля в обов'язковому порядку включаються представники служб забезпечення Командування Військово-Морських Сил та посадова особа від військової частини, до складу якої надалі буде зараховано корабель.
Крім того, до складу комісії можуть призначатися представники від структурних підрозділів Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України, військових частин, закладів, установ та організацій Збройних Сил України, проектних організацій та суднобудівних підприємств, а також представники іноземних державних органів, установ та міжнародних організацій, у сфері управління яких перебуває корабель (за їх згодою).
4. За результатами роботи комісії складається акт приймання-передавання (приймання) корабля, який затверджується командувачем Військово-Морських Сил Збройних Сил України.
5. На підставі акта приймання-передавання (приймання) корабля Командуванням Військово-Морських Сил:
готується проект наказу Міністерства оборони України про зарахування (прийняття на озброєння та зарахування) корабля до складу Військово-Морських Сил;
готуються документи для реєстрації корабля (морського (річкового) транспортного засобу і техніки), як штатно-табельного предмета, одночасно організовується робота з проведення його (їх) кодифікації (у тому числі складових частин, які можуть бути предметами самостійного постачання), якщо це не було здійснено раніше.
( абзац третій пункту 5 розділу IV у редакції наказу  Міністерства оборони України від 06.02.2023 р. № 70, враховуючи зміни, внесені наказом  Міністерства оборони України від 03.03.2023 р. № 113 )
V. Виключення із складу Військово-Морських Сил кораблів, які неможливо використовувати за призначенням внаслідок втрати тактико-технічних характеристик та закінчення встановленого строку служби і відновлення яких економічно недоцільне
1. Підготовка пропозицій щодо виключення із складу Військово-Морських Сил кораблів, які неможливо використовувати за призначенням внаслідок втрати тактико-технічних характеристик та закінчення встановленого строку служби і відновлення яких економічно недоцільне, розпочинається з клопотання командира (начальника) військової частини, закладу, установи або організації, в оперативному управлінні яких вони безпосередньо перебувають, перед командувачем Військово-Морських Сил Збройних Сил України.
2. З отриманням обґрунтованих пропозицій щодо доцільності виключення корабля із складу Військово-Морських Сил Командуванням Військово-Морських Сил призначається комісія із визначення технічного стану корабля та організовується її робота.
До складу комісії призначаються представники служб забезпечення Командування Військово-Морських Сил та командир корабля, що планується до виключення із складу Військово-Морських Сил.
Крім того, до складу комісії можуть призначатися представники від інших органів військового управління, військових частин, закладів, установ та організацій Збройних Сил України (за їх згодою).
3. За результатами роботи комісії складається акт обстеження технічного стану корабля (додаток 3), який затверджується командувачем Військово-Морських Сил Збройних Сил України.
4. У разі порушення клопотання командиром (начальником) військової частини, закладу, установи або організації про виключення із складу Військово-Морських Сил кораблів, що втратили свої тактико-технічні характеристики до закінчення встановленого строку їх служби, командувачем Військово-Морських Сил Збройних Сил України у встановленому порядку призначається службове розслідування з метою виявлення причин та умов, що призвели до передчасної втрати тактико-технічних характеристик кораблем. За результатами розслідування та на підставі пропозицій комісії Командуванням Військово-Морських Сил організовується подальша робота щодо виключення корабля із складу Військово-Морських Сил.
5. На підставі акта обстеження технічного стану корабля Командуванням Військово-Морських Сил:
готується проект наказу Міністерства оборони України про виключення із складу Військово-Морських Сил корабля;
відпрацьовуються перелік змін до штату корабля зі зменшенням штатної чисельності екіпажу до мінімально необхідної для забезпечення живучості корабля та пропозиції до Генерального штабу Збройних Сил України на проведення відповідного організаційно-штатного заходу;
опрацьовуються переліки озброєння, військової техніки та майна, що залишаються на кораблі (додаток 4), переліки озброєння, військової техніки та майна, що підлягає демонтажу (вилученню) для подальшого використання на кораблях (додаток 5), переліки озброєння, військової техніки та майна, що містять дорогоцінні метали і підлягають демонтажу та передачі на склади (додаток 6), відомості про наявність кольорових металів, що залишаються на кораблі (додаток 7), відомості про кольорові метали, які вилучаються з корабля для подальшої утилізації (додаток 8).
VI. Виключення із складу Військово-Морських Сил кораблів, які втрачені внаслідок воєнних (бойових) дій (диверсії, терористичного акту, піратського нападу, стихійного лиха, аварії, катастрофи) або інформація про які відсутня
1. З отриманням бойового донесення (доповіді) про втрату корабля від командирів військових частин, закладів, установ та організацій командувачем Військово-Морських Сил Збройних Сил України призначається службове розслідування за фактом втрати корабля.
2. До складу комісії з проведення службового розслідування призначаються представники служб забезпечення, інших підрозділів Командування Військово-Морських Сил та військової частини, в оперативному управлінні якої знаходився(лось) корабель.
Крім того, до складу комісії можуть призначатися представники від інших органів військового управління, військових частин, закладів, установ та організацій Збройних Сил України (за їх згодою).
3. За результатами роботи комісії складається акт службового розслідування за фактом втрати корабля (додаток 9), який затверджується командувачем Військово-Морських Сил Збройних Сил України.
4. На підставі акта службового розслідування за фактом втрати корабля Командуванням Військово-Морських Сил:
готується проект наказу Міністерства оборони України про виключення із складу Військово-Морських Сил корабля;
надаються пропозиції до Генерального штабу Збройних Сил України на проведення організаційно-штатного заходу з розформування (ліквідації) екіпажу (команди) корабля.
VII. Виключення із складу Військово-Морських Сил суден, які повертаються їх власникам після оголошення демобілізації
1. Після оголошення демобілізації Командуванням Військово-Морських Сил:
надаються пропозиції до Генерального штабу Збройних Сил України на проведення організаційно-штатного заходу з розформування (ліквідації) екіпажів (команд) суден;
видається наказ про створення комісії з приймання-передачі суден, які повертаються їх власникам, та організовується її робота.
2. До складу комісії в обов'язковому порядку включаються власник (представники власника) судна, що передається, представники військового комісаріату, яким здійснювалось залучення (вилучення) судна, представники служб забезпечення Командування Військово-Морських Сил та командир (капітан) судна.
Крім того, можуть призначатися представники від структурних підрозділів Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних Сил України, військових частин, закладів, установ та організацій Збройних Сил України.
3. За результатами роботи комісії складається акт про повернення транспортних засобів і техніки (для морських (річкових) транспортних засобів і техніки) (додаток 10), який підписується власником (представником власника) судна, що повертається, представником військового комісаріату, яким здійснювалось залучення (вилучення) судна, та командиром військової частини, із складу якої виключається судно.
4. На підставі акта про повернення транспортних засобів і техніки (для морських (річкових) транспортних засобів і техніки) Командуванням Військово-Морських Сил готується проект наказу Міністерства оборони України про виключення судна із складу Військово-Морських Сил.
5. Порядок повернення примусово відчуженого майна, що збереглося, або відшкодування його вартості проводиться в порядку, визначеному Законом України "Про передачу, примусове відчуження або вилучення майна в умовах правового режиму воєнного чи надзвичайного стану".
( розділ VII доповнено пунктом 5 згідно з наказом  Міністерства оборони України від 06.02.2023 р. № 70, враховуючи зміни, внесені наказом  Міністерства оборони України від 03.03.2023 р. № 113 )
 

Командувач Військово-Морських Сил
Збройних Сил України
віце-адмірал

І. О. Воронченко
 
Додаток 1
до Порядку зарахування (виключення) до (із) складу Військово-Морських Сил Збройних Сил України бойових кораблів та катерів, суден (кораблів та катерів) забезпечення
(пункт 5 розділу III)
ЗАТВЕРДЖУЮ
__________________________________
                                  (посада)
__________________________________
   (військове звання, підпис, прізвище та ініціали)
"___" ____________ 20___ року
АКТ
приймання-передавання (приймання) корабля
Комісія, утворена наказом Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України (Міністерства оборони України) від "___" ____________ 20__ року № ___, у складі голови комісії ______________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________,
                                                                          (посада, військове звання, прізвище та ініціали)
її членів: _______________________________________________________________________________
(посади, військові звання, прізвища та ініціали)
______________________________________________________________________________________,
здійснила приймання корабля _____________________________________________________,
                                                                                                                                (назва корабля)
який перебуває у власності _______________________________________________________________
                        (власник)
______________________________________________________________________________________
та передається до _______________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________
Комісія встановила, що корабель: ___________________________________________________
рік побудови __________________, заводський номер ________________________________________
завод-виробник _______________________________________________________________________ встановлений строк служби ________________________________________________________ проведено ремонтів:
середніх ____________ у ________________ роках
поточних ____________ у ________________ роках
проведено модернізацію ________________________________________________________________ остання постановка в док на ремонт __________________________________________________ фактичний строк служби ________________________________________________________________
На момент складання цього Акта корабель має такі тактико-технічні дані:
довжина ____________________________
ширина _____________________________
осадка ______________________________
водотоннажність _____________________
головна енергетична установка, головні механізми ___________________________________________
______________________________________________________________________________________
                                                                                            (тип, кількість, потужність)
засоби автоматизації, система дистанційного управління головною енергетичною установкою, електротехнікою та загальнокорабельними системами руху ______________________________________________________________________________________
допоміжні механізми ____________________________________________________________________
                                                                                                                (тип, кількість)
швидкість ходу _________________________________________________________________________
                                                                                                               (специфікаційна)
озброєння:
навігаційно-штурманське ________________________________________________________________
ракетно-артилерійське __________________________________________________________________
торпедне, протичовнове _________________________________________________________________
мінно-тральне _________________________________________________________________________
засоби зв'язку __________________________________________________________________________
радіотехнічне __________________________________________________________________________
хімічне ________________________________________________________________________________
авіаційне ______________________________________________________________________________
інші матеріально-технічні засоби __________________________________________________________
Унаслідок тривалого часу експлуатації стан корабля такий:
корпус, системи та пристрої ______________________________________________________________
                                        (стан зовнішньої обшивки, набору,
______________________________________________________________________________________
палуб, другого дна, систем та пристроїв, головних трас
______________________________________________________________________________________
електрокабелів, можливість та доцільність ремонту)
головна енергетична установка, головні механізми __________________________________________
                                                                                                      (технічний стан,
______________________________________________________________________________________
кількість годин роботи з початку експлуатації та доцільність ремонту)
______________________________________________________________________________________
засоби автоматизації, система дистанційного управління головною енергетичною установкою, електротехнікою та загальнокорабельними системами руху
_____________________________________________________________________________________
(технічний стан кожного засобу та системи, кількість годин роботи з
_____________________________________________________________________________________
початку експлуатації та доцільність ремонту)
допоміжні механізми ____________________________________________________________________
                                 (технічний стан та доцільність ремонту)
навігаційно-штурманське озброєння _______________________________________________________
                                                                 (технічний стан та доцільність ремонту)
ракетно-артилерійське озброєння _________________________________________________________
                                                               (технічний стан та доцільність ремонту)
торпедне, протичовнове озброєння _______________________________________________________
                                                               (технічний стан та доцільність ремонту)
мінно-тральне озброєння ________________________________________________________________
                       (технічний стан та доцільність ремонту)
засоби зв'язку __________________________________________________________________________
               (технічний стан та доцільність ремонту)
радіотехнічне озброєння _________________________________________________________________
                        (технічний стан та доцільність ремонту)
хімічне озброєння ______________________________________________________________________
                      (технічний стан та доцільність ремонту)
авіаційне озброєння _____________________________________________________________________
                  (технічний стан та доцільність ремонту)
інші матеріально-технічні засоби __________________________________________________________
                                                     (технічний стан та доцільність ремонту)
Примітка: відомості про корабель заповнюються відповідно до наданої документації або фактичного стану корабля.
Опис виявлених дефектів ________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________
Інші відомості __________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________
Залишкова (балансова) вартість корабля становить ___________________________________
______________________________________________________________________________________
(сума цифрами та словами)
Разом з кораблем передається технічна документація _________________________________
______________________________________________________________________________________
До акта приймання-передавання додається: ________________________________________________
______________________________________________________________________________________
Особи, що підписали цей акт:
Власник корабля або його представник (у випадку складання акта приймання-передавання):
______________________________________________________________________________________
(посада, підпис, ініціали та прізвище)
"___" ____________ 20__ року
Голова комісії __________________________________________________________________________
                (військове звання, підпис, ініціали та прізвище)
"___" ____________ 20__ року
Члени комісії: __________________________________________________________________________
                 (військові звання, підписи, ініціали та прізвища)
______________________________________________________________________________________
"___" ____________ 20__ року
Представник військової частини, до складу якої зараховується корабель: ______________________________________________________________________________________
                                                                               (військове звання, підпис, ініціали та прізвище)
"___" ____________ 20__ року
 
Додаток 2
до Порядку зарахування (виключення) до (із) складу Військово-Морських Сил Збройних Сил України бойових кораблів та катерів, суден (кораблів та катерів) забезпечення
(пункт 9 розділу III)
АКТ
приймання-передавання транспортних засобів і техніки (для морських (річкових) транспортних засобів і техніки)
Цей акт складено ______________________________________________________________________
(найменування військової частини, установи чи організації,
______________________________________________________________________________________
якій передається транспортний засіб або техніка, військового комісаріату, який здійснює
______________________________________________________________________________________
залучення транспортного засобу або техніки)
в особі _______________________________________________________________________________
(посада, прізвище, ім'я та по батькові)
______________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________
про те, що згідно з рішенням _____________________________________________________________
                                              (найменування органу, який прийняв рішення про
______________________________________________________________________________________
залучення транспортного засобу або техніки, номер і дата часткового наряду)
______________________________________________________________________________________
у зв'язку з _____________________________________________________________________________
(зазначити обставини, за яких здійснюється
______________________________________________________________________________________
залучення транспортного засобу або техніки)
у межах виконання військово-транспортного обов'язку здійснено залучення
_____________________________________________________________________________________,
(назва (бортовий номер), тип, номер проекту транспортного засобу або техніки)
власником якого є _____________________________________________________________________
(повне найменування, місцезнаходження
_____________________________________________________________________________________
та код згідно з ЄДРПОУ)
Право власності на транспортний засіб або техніку підтверджується
______________________________________________________________________________________
(назва документа, що встановлює право власності
______________________________________________________________________________________
на транспортний засіб або техніку (за наявності))
Відомості про транспортний засіб або техніку _______________________________________________
______________________________________________________________________________________
(рік побудови, номер свідоцтва про право плавання під Державним Прапором України,
______________________________________________________________________________________
відомості про реєстрацію у Державному судновому реєстрі України,
______________________________________________________________________________________
водотоннажність (порожняком та повна), розміри судна, морехідні якості,
______________________________________________________________________________________
швидкість ходу (максимальна та економічна), дальність плавання,
______________________________________________________________________________________
відомості про головну енергетичну установку (назва (марка),
______________________________________________________________________________________
потужність та моторесурс), засоби зв'язку, вантажопідйомні пристрої
______________________________________________________________________________________
та дата їх огляду, рятувальні засоби, вантажопідйомність (пасажиромісткість),
______________________________________________________________________________________
мінімальний склад екіпажу, дата останнього докового ремонту, марка,
______________________________________________________________________________________
кількість та дата огляду колективних засобів рятування, засоби навігації)
Опис виявлених дефектів _______________________________________________________________
______________________________________________________________________________________
Інші відомості _________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________
Залишкова (балансова) вартість __________________________________________________________
                                                           (назва транспортного засобу або техніки)
становить ____________________________________________________________________________
(сума цифрами та словами)
Оцінку транспортного засобу проведено ___________________________________________________
                                                                 (найменування суб'єкта
_____________________________________________________________________________________
оціночної діяльності)
За результатами оцінки транспортного засобу або техніки складено
______________________________________________________________________________________
(назва документа, що містить висновок про вартість транспортного засобу або
______________________________________________________________________________________
техніки, дата оцінки)
Вартість ______________________________________________________________________________
(назва транспортного засобу або техніки)
за результатами оцінки становить ________________________________________________________
                                                          (сума цифрами та словами)
______________________________________________________________________________________
Особи, що підписали цей акт:
власник транспортного засобу або техніки (або його представник)
_______________________________________________________
(прізвище та ініціали особи, що діє від імені юридичної особи)
____________
(підпис)
уповноважені особи:    
_____________________
(посада)
_____________________
(прізвище, ініціали)
____________
(підпис)
_____________________
(посада)
_____________________
(прізвище, ініціали)
____________
(підпис)
"___" ____________ 20__ року    
 
Додаток 3
до Порядку зарахування (виключення) до (із) складу Військово-Морських Сил Збройних Сил України бойових кораблів та катерів, суден (кораблів та катерів) забезпечення
(пункт 3 розділу V)
ЗАТВЕРДЖУЮ
______________________________
                            (посада)
______________________________
   (військове звання, прізвище та ініціали)
"___" ____________ 20__ року
АКТ
обстеження технічного стану корабля
"___" ____________ 20__ року _____________________
(місце складання)
Комісія, призначена наказом _____________________________________________________________
                                                                                                                                 (посада)
від "___" _________ 20__ року № _______, у складі голови комісії _______________________________
_____________________________________________________________________________________,
                                                              (посада, військове звання, прізвище та ініціали)
її членів: ______________________________________________________________________________
                                                                               (посади, військові звання, прізвища та ініціали)
______________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________
_____________________________________________________________________________________,
провела обстеження технічного стану _____________________________________________________
                                                                                                                                       (назва корабля)
з метою визначення можливості подальшого його використання.
Комісія встановила, що корабель __________________________________________________,
                                                                                                                                          (назва, проект, серія)
рік побудови __________________, заводський номер _______________________________________
завод-будівник ________________________________________________________________________ встановлений строк служби _____________________________________________________________ проведено ремонтів:
середніх ____________ у ________________ роках
поточних ____________ у ________________ роках
проведено модернізацію _______________________________________________________________ остання постановка в док на ремонт _______________________________________________ фактичний строк служби ________________________________________________________________
На момент складання цього Акта корабель має такі тактико-технічні дані:
довжина ____________________________
ширина _____________________________
осадка ______________________________
водотоннажність _____________________
головна енергетична установка, головні механізми __________________________________________
______________________________________________________________________________________
(тип, кількість, потужність)
______________________________________________________________________________________
засоби автоматизації, система дистанційного управління головною енергетичною установкою, електротехнікою та загальнокорабельними системами руху ___________________________________
допоміжні механізми ___________________________________________________________________
(тип, кількість)
швидкість ходу ________________________________________________________________________
(специфікаційна)
озброєння:
навігаційно-штурманське ________________________________________________________________
ракетно-артилерійське __________________________________________________________________
торпедне, протичовнове ________________________________________________________________
мінно-тральне _________________________________________________________________________
засоби зв'язку _________________________________________________________________________
радіотехнічне __________________________________________________________________________
хімічне _______________________________________________________________________________
авіаційне _____________________________________________________________________________
інші матеріально-технічні засоби __________________________________________________________
Унаслідок тривалого часу експлуатації стан корабля такий:
корпус, системи та пристрої _____________________________________________________________
                                (стан зовнішньої обшивки, набору,
______________________________________________________________________________________
палуб, другого дна, систем та пристроїв, головних трас
______________________________________________________________________________________
електрокабелів, можливість та доцільність ремонту)
головна енергетична установка, головні механізми __________________________________________
                                                                                                             (технічний стан,
______________________________________________________________________________________
кількість годин роботи з початку експлуатації та доцільність ремонту)
______________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________
засоби автоматизації, система дистанційного управління головною енергетичною установкою, електротехнікою та загальнокорабельними системами руху ___________________________________
______________________________________________________________________________________
(технічний стан кожного засобу та системи, кількість годин роботи з початку
______________________________________________________________________________________
експлуатації та доцільність ремонту)
______________________________________________________________________________________
допоміжні механізми ___________________________________________________________________
                             (технічний стан та доцільність ремонту)
навігаційно-штурманське озброєння ______________________________________________________
                                                                                      (технічний стан та доцільність ремонту)
ракетно-артилерійське озброєння _________________________________________________________
                                                                (технічний стан та доцільність ремонту)
торпедне, протичовнове озброєння _______________________________________________________
                                     (технічний стан та доцільність ремонту)
мінно-тральне озброєння _______________________________________________________________
                              (технічний стан та доцільність ремонту)
засоби зв'язку _________________________________________________________________________
                 (технічний стан та доцільність ремонту)
радіотехнічне озброєння ________________________________________________________________
                       (технічний стан та доцільність ремонту)
хімічне озброєння _____________________________________________________________________
                      (технічний стан та доцільність ремонту)
авіаційне озброєння ____________________________________________________________________
                    (технічний стан та доцільність ремонту)
інші матеріально-технічні засоби _________________________________________________________
                                                          (технічний стан та доцільність ремонту)
Висновки і пропозиції __________________________________________________________________
                                                                                          (технічний стан та технічне обґрунтування доцільності
_____________________________________________________________________________________
виключення із складу корабля)
______________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________
Голова комісії _________________________________________________________________________
                                                                          (посада, військове звання, підпис, прізвище та ініціали)
Члени комісії: __________________________________________________________________________
                                                                          (посади, військові звання, підписи, прізвища та ініціали)
______________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________________