МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ
НАКАЗ
27.07.2012 № 1118/5 |
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 липня 2012 р.
за № 1274/21586
Про затвердження Порядку забезпечення, обліку та експлуатації меблів, інвентарю і предметів господарчого призначення та норм їх забезпечення і експлуатації в установах виконання покарань і слідчих ізоляторах Державної кримінально-виконавчої служби України
( Заголовок із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції № 3678/5 від 15.12.2016 )( Із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства юстиції № 3678/5 від 15.12.2016 № 1625/5 від 12.05.2020 )
Відповідно до статті 115 Кримінально-виконавчого кодексу України , статті 11 Закону України "Про попереднє ув`язнення" , Положення про Міністерство юстиції України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 липня 2014 року № 228, пунктів 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 18 травня 2016 року № 343 "Деякі питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади системи юстиції", постанови Кабінету Міністрів України від 18 травня 2016 року № 348 "Про ліквідацію територіальних органів управління Державної пенітенціарної служби та утворення територіальних органів Міністерства юстиції" та з метою впорядкування забезпечення меблями, інвентарем і предметами господарчого призначення установ виконання покарань і слідчих ізоляторів
НАКАЗУЮ:
( Преамбула в редакції Наказу Міністерства юстиції № 3678/5 від 15.12.2016 )
1. Затвердити такі, що додаються:
1.1. Порядок забезпечення, обліку та експлуатації меблів, інвентарю і предметів господарчого призначення установ виконання покарань і слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої служби України.
( Підпункт 1.1 пункту 1 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції № 3678/5 від 15.12.2016 )
1.2. Норму забезпечення меблями, інвентарем і предметами господарчого призначення слідчого ізолятора.
1.3. Норму забезпечення меблями, інвентарем і предметами господарчого призначення виправного центру.
1.9. Норму забезпечення меблями, інвентарем і предметами господарчого призначення лікувального закладу.
2. Голові Державної пенітенціарної служби України (Лісіцков О.В.) довести цей наказ до відома начальників територіальних органів ДПтС України, начальників установ виконання покарань, слідчих ізоляторів та керівників навчальних закладів, що належать до сфери управління ДПтС.
3. Визнати таким, що втратив чинність, наказ Державного департаменту України з питань виконання покарань від 06 травня 2000 року № 84 "Про введення в дію норм забезпечення меблями, інвентарем і предметами господарчого призначення кримінально-виконавчих установ, спеціальних виховних установ, слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої служби України", зареєстрований у Міністерстві юстиції України 29 травня 2000 року за № 310/4531 (зі змінами).
4. Департаменту взаємодії з органами влади Міністерства юстиції (Зеркаль О.В.) подати цей наказ на державну реєстрацію відповідно до Указу Президента України від 03 жовтня 1992 року № 493 "Про державну реєстрацію нормативно-правових актів міністерств та інших органів виконавчої влади".
5. Контроль за виконанням цього наказу покласти на заступника Голови Державної пенітенціарної служби України генерал-майора внутрішньої служби Дуку О.О. і департамент виробничої діяльності та ресурсного забезпечення (Пудак В.А.).
6. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Міністр | Олександр Лавринович |
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства
юстиції України
27.07.2012 № 1118/5
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
30 липня 2012 р.
за № 1274/21586
ПОРЯДОК
забезпечення, обліку та експлуатації меблів, інвентарю і предметів господарчого призначення установ виконання покарань і слідчих ізоляторів Державної кримінально-виконавчої служби України
( Заголовок із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції № 3678/5 від 15.12.2016 )
1. Забезпечення установ виконання покарань і слідчих ізоляторів меблями, інвентарем і предметами господарчого призначення здійснюється відповідно до норм належності майна згідно з номенклатурою та строками експлуатації меблів, інвентарю і предметів господарчого призначення в установах виконання покарань і слідчих ізоляторах Державної кримінально-виконавчої служби України (додаток 1) та відображається в табелі належності меблів, інвентарю та предметів господарчого призначення, що затверджується начальником міжрегіонального територіального органу Міністерства юстиції з питань виконання кримінальних покарань (додаток 2), виходячи з норм належності і штатної чисельності приміщень.
( Абзац перший пункту 1 в редакції Наказу Міністерства юстиції № 3678/5 від 15.12.2016; із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції № 1625/5 від 12.05.2020 )
Витяги з табеля належності меблів, інвентарю і предметів господарчого призначення (далі - інвентарне майно) повинні знаходитись у приміщеннях, де експлуатується дане майно.
2. У міжрегіональних територіальних органах Міністерства юстиції з питань виконання кримінальних покарань призначаються відповідальні особи, які забезпечують контроль за належною експлуатацією інвентарного майна, що перебуває в користуванні, його утриманням і своєчасним ремонтом.
( Абзац перший пункту 2 із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства юстиції № 3678/5 від 15.12.2016; в редакції Наказу Міністерства юстиції № 1625/5 від 12.05.2020 )
В установах виконання покарань і слідчих ізоляторах призначаються відповідальні особи, які здійснюють контроль та безпосередньо відповідають за належну експлуатацію інвентарного майна, що перебуває в користуванні, його утримання і своєчасний ремонт.
3. Вибракування і списання інвентарного майна здійснюються постійно діючою інвентаризаційною комісією установи (далі - комісія), призначеною наказом керівника, та відбувається один раз на рік, у день інвентаризації. Майно зі строком експлуатації більше 1 року 6 місяців, видане вперше в користування, списанню протягом першого року експлуатації не підлягає.
4. Комісія проводить огляд інвентарного майна для складання акта про його списання, використовуючи при цьому необхідну технічну документацію (технічні паспорти, відомості дефектів та інші документи), а також дані бухгалтерського обліку і встановлює можливість або неможливість його відновлення і подальшого використання в установі та вносить пропозиції про ремонт або списання зазначеного майна.
5. Інвентарне майно, що підлягає вибракуванню і списанню, вилучається призначеною відповідальною особою на підставі рішення комісії і зберігається в окремих приміщеннях. Зберігання майна, що стало не придатним до експлуатації, разом з новим забороняється.
6. При визначенні вартості майна, яке втрачено, стало не придатним для подальшої експлуатації або якого не вистачає згідно з табелем належності меблів, інвентарю та предметів господарчого призначення ураховується фактичне зношення цього майна залежно від тривалості експлуатації. Якщо немає можливості встановити дату первинної видачі майна в користування, то тривалість його експлуатації обчислюється:
для втраченого (якого не вистачає) майна - від дати останньої видачі такого майна в експлуатацію;
для не придатного до експлуатації майна, яке не вислужило встановлених строків експлуатації, - від дати найдавнішої видачі такого майна в експлуатацію.
7. Інвентарне майно, строки експлуатації якого закінчились, але воно придатне до подальшого використання, з обліку не списується і перебуває в експлуатації до повного зношення.
8. Ремонт інвентарного майна забезпечується установами виконання покарань і слідчими ізоляторами. У разі неможливості проведення ремонту власними силами і засобами за рішенням керівника дозволяється здавати майно в ремонт в інші підприємства, установи, організації за рахунок коштів установ виконання покарань або слідчих ізоляторів.
9. Інвентарне майно, строк експлуатації якого закінчився і воно не придатне для подальшого використання, списується з обліку рішенням комісії за актом, що затверджується начальником міжрегіонального територіального органу Міністерства юстиції з питань виконання кримінальних покарань відповідно до чинного законодавства. Списані предмети розбираються, придатні деталі використовуються як ремонтний матеріал, непридатні металеві деталі здаються в металобрухт, скляні - знищуються, дерев’яні - використовуються як дрова, тканини використовуються як ганчір’я. Комісія здійснює контроль за вилученням із списаних цінностей придатних вузлів, деталей та матеріалів із металу, визначає їх кількість, вагу та контролює їх здавання на відповідний склад.
( Пункт 9 із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства юстиції № 3678/5 від 15.12.2016, № 1625/5 від 12.05.2020 )
10. Інвентарне майно, що знаходиться в установах виконання покарань і слідчих ізоляторах, незалежно від часу отримання підлягає обліку за строками експлуатації. При видачі майна зі складу в користування установи виконання покарань чи слідчого ізолятора на кожному отриманому предметі проставляється напис (тавро), де зазначаються час його видачі в користування (місяць, рік) і найменування установи виконання покарання чи слідчого ізолятора. У кожному приміщенні складається та вивішується опис майна із позначенням відповідальної за його експлуатацію особи.
11. Видавати майно іншим юридичним або фізичним особам в тимчасове чи постійне користування забороняється.
Директор Департаменту взаємодії з органами влади | О.В. Зеркаль |
Додаток 1
до Порядку забезпечення, обліку
та експлуатації меблів, інвентарю
і предметів господарчого призначення
установ виконання покарань
і слідчих ізоляторів
Державної кримінально-виконавчої
служби України
НОМЕНКЛАТУРА
та строки експлуатації меблів, інвентарю і предметів господарчого призначення в установах виконання покарань і слідчих ізоляторах Державної кримінально-виконавчої служби України
__________
Примітки:
1. Строки експлуатації меблів та інвентарю, які не увійшли в номенклатуру, але перебувають у користуванні, вираховуються відповідно до тотожних найменувань, перелічених у цій номенклатурі.
2. Належність технологічного устаткування, інвентарю та приладів для лазне-прального комплексу, їдальні, крамниці, продовольчого складу та овочесховища передбачається відповідними нормативними документами.
3. Комплект інвентарю для прибирання приміщень (урна для сміття, оцинкований таз або відро, віник, совок) береться з розрахунку два комплекти на сто осіб або один комплект на камеру.
Директор Департаменту взаємодії з органами влади | О.В. Зеркаль |
( Додаток 1 із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства юстиції № 3678/5 від 15.12.2016, № 1625/5 від 12.05.2020 )
Додаток 2
до Порядку забезпечення, обліку
та експлуатації меблів, інвентарю
і предметів господарчого призначення
установ виконання покарань
і слідчих ізоляторів
Державної кримінально-виконавчої
служби України
ЗАТВЕРДЖУЮ Начальник ________________________________ (назва міжрегіонального територіального органу Міністерства юстиції з питань виконання кримінальних покарань) |
ТАБЕЛЬ
належності меблів, інвентарю та предметів господарчого призначення
№ з/п | Найменування примiщень, устаткування, реманенту та майна | Одиниця виміру | Кількість |
1 | 2 | 3 | 4 |
Керівник служби ресурсного забезпечення | |
____________ (підпис) | ______________________ (П.І.Б.) |
Директор Департаменту взаємодії з органами влади | О.В. Зеркаль |
( Додаток 2 із змінами, внесеними згідно з Наказами Міністерства юстиції № 3678/5 від 15.12.2016, № 1625/5 від 12.05.2020 )