• Посилання скопійовано
Документ підготовлено в системі iplex

Про затвердження Правил спортивних змагань з веслування академічного

Міністерство молоді та спорту України | Наказ, Положення, Звіт, Схема, Заходи, Протокол, Форма типового документа, Правила від 08.07.2013 № 28
Реквізити
  • Видавник: Міністерство молоді та спорту України
  • Тип: Наказ, Положення, Звіт, Схема, Заходи, Протокол, Форма типового документа, Правила
  • Дата: 08.07.2013
  • Номер: 28
  • Статус: Документ діє
  • Посилання скопійовано
Реквізити
  • Видавник: Міністерство молоді та спорту України
  • Тип: Наказ, Положення, Звіт, Схема, Заходи, Протокол, Форма типового документа, Правила
  • Дата: 08.07.2013
  • Номер: 28
  • Статус: Документ діє
Документ підготовлено в системі iplex
МІНІСТЕРСТВО МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ
НАКАЗ
08.07.2013 № 28
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
26 липня 2013 р.
за № 1264/23796
Про затвердження Правил спортивних змагань з веслування академічного
( Із змінами, внесеними згідно з Наказом Міністерства молоді та спорту № 3145 від 02.09.2015 )
Відповідно до частини другої статті 40 Закону України "Про фізичну культуру і спорт" , Указу Президента України від 28 лютого 2013 року № 96 "Про деякі заходи з оптимізації системи центральних органів виконавчої влади", з урахуванням пропозицій Федерації академічного веслування України та з метою забезпечення належної організації та проведення всеукраїнських змагань з веслування академічного
НАКАЗУЮ:
1. Затвердити Правила спортивних змагань з веслування академічного, що додаються.
2. Департаменту спорту вищих досягнень Держмолодьспорту (Артем'єв О. К.) подати цей наказ в установленому порядку на державну реєстрацію до Міністерства юстиції України.
3. Визнати такими, що втратили чинність, Правила змагань з веслування академічного, затверджені заступником Міністра України у справах сім'ї, молоді та спорту Домашенком А. В. 15 квітня 2010 року.
4. Цей наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
5. Контроль за виконанням цього наказу залишаю за собою.
МіністрР.С. Сафіуллін
ПОГОДЖЕНО:

Президент федерації
академічного веслування України



С. Рибак
ЗАТВЕРДЖЕНО
Наказ Міністерства молоді
та спорту України
08.07.2013 № 28
Зареєстровано в Міністерстві
юстиції України
26 липня 2013 р.
за № 1264/23796
ПРАВИЛА
спортивних змагань з веслування академічного
I. Загальні положення
1. Веслування академічне
1. Ці Правила розроблено відповідно до вимог правил FISA та визначають основні засади організації та проведення спортивних змагань з веслування академічного, що проводяться на території України.
2. Веслування академічне - циклічний вид спорту, що визнаний в Україні. Спортсмени змагаються в човнах з виносними кочетами, сидячи спиною вперед на рухомих каретках ("банках").
3. Веслування академічне включено до програми Олімпійських ігор. У рік проведення Олімпійських ігор проводиться чемпіонат світу в неолімпійських класах човнів. Щороку проводяться міжнародні змагання: чемпіонат світу серед юніорів, чемпіонат світу серед молоді до 23-х років (U-23), етапи Кубка світу, чемпіонат світу серед дорослих та інші міжнародні регати.
4. Всеукраїнські змагання проводяться за програмою комплексних заходів, регат, чемпіонатів та кубків України у відповідних вікових групах.
5. Класи човнів та відповідні умовні позначення визначено пунктом 4 глави 6 розділу I цих Правил. Вирізняються олімпійські та неолімпійські класи човнів.
Олімпійські:
чоловіки - 1х, 2х, 4х, 2-, 4-, 8+, 2х л/в, 4- л/в;
жінки - 1х, 2х, 4х, 2-, 8+, 2х л/в.
Неолімпійські:
чоловіки - 2+, 4+, 1х л/в, 2- л/в, 4х л/в, 8+ л/в;
жінки - 4-, 1х л/в, 2- л/в, 4х л/в.
Неолімпійські види веслування: веслування в критих приміщеннях (на ергометрах), прибережне веслування та інші види веслування з використанням кочетів, паравеслування.
6. Міжнародна Федерація веслування академічного (далі - FISA) організовує та проводить змагання з веслування академічного в програмі Олімпійських ігор, вдосконалює систему проведення змагань, проводить чемпіонати світу, курує міжнародні змагання і проводить роботу щодо розвитку виду спорту та неолімпійських видів веслування, сприяє розширенню географії та вдосконаленню міжнародних правил змагань.
7. Федерація академічного веслування України (далі - ФАВУ) - громадська організація, основною метою якої є задоволення та захист законних соціальних, економічних, спортивних та інших спільних інтересів своїх членів, сприяння розвитку в Україні академічного веслування та підвищенню ролі фізичної культури і спорту у всебічному розвитку особистості, зміцненню здоров'я громадян, формуванню здорового способу життя.
2. Характер та види змагань
1. Змагання з веслування академічного проводяться за програмою олімпійських та неолімпійських видів веслування в одному чи декількох класах човнів та поділяються при необхідності на заїзди (перегони) відповідно до категорій веслярів, визначених на основі статевої належності і віку, та заїзди для веслярів легкої ваги та веслярів адаптивного веслування.
2. Класифікаційними змаганнями вважаються ті, в яких в одному заїзді стартує не менше трьох човнів.
3. За характером та умовами змагання з веслування академічного поділяються на особисті, командні та особисто-командні:
1) в особистих змаганнях визначається екіпаж-переможець і порядкові місця, зайняті рештою учасників;
2) у командних змаганнях визначаються місця, зайняті командами, що беруть участь у змаганнях. Командою вважається сукупність веслярів, які представляють адміністративно-територіальну одиницю, спортивне товариство, клуб тощо;
3) в особисто-командних змаганнях визначаються одночасно місця, зайняті екіпажами у кожному класі човнів та збірними командами організацій, які беруть участь у змаганнях.
4. Характер змагань визначається положенням про змагання. Клас змагань:
1) всеукраїнські змагання - захід, який внесено до Єдиного календарного плану фізкультурно-оздоровчих та спортивних заходів України, в якому беруть участь команди двох та більше областей і який проводиться з метою порівняння досягнень спортсменів та визначення переможців відповідно до Правил та затвердженого організатором змагань положення (регламенту) про змагання (далі - Положення), що відповідає визначеним центральним органом виконавчої влади у сфері фізичної культури і спорту вимогам. Участь у таких змаганнях спортсменів з інших країн не обов'язково надає їм статус міжнародних;
2) міжнародні змагання - чемпіонати світу FISA, Олімпійські ігри, континентальні чемпіонати та міжнародні регати. Міжнародні змагання з веслування доступні для спортсменів усіх федерацій, зареєстрованих FISA. Якщо веслярі беруть участь у міжнародних регатах під прапором національної федерації, вони повинні бути громадянами країни, у якій зареєстровано відповідну федерацію. Міжнародні змагання проводяться відповідно до правил змагань FISA;
3) міжнародні зустрічі - веслувальні регати, в яких передбачається участь спортсменів тільки конкретних національних федерацій, зареєстрованих у FISA. На міжнародних регатах та зустрічах FISA можуть бути зроблені винятки.
3. Принципи застосування цих Правил
1. Ці Правила регламентують діяльність організації, яка проводить змагання, суддівської колегії, обслуговуючого персоналу та визначають права та обов'язки учасників змагань.
2. Усі змагання в Україні проводяться згідно з цими Правилами. У випадку присутності в Положенні пунктів, що суперечать цим Правилам, суддівська колегія повинна керуватися цими Правилами.
4. Організація, яка проводить змагання
1. Організація, яка проводить змагання:
1) розробляє та затверджує Положення;
2) затверджує необхідну звітну документацію;
3) створює організаційний комітет змагань (далі - Оргкомітет);
4) затверджує суддівську колегію;
5) контролює хід підготовки місця змагань;
6) забезпечує присутність рятувальної служби в усі дні змагань;
7) забезпечує лікарсько-медичне обслуговування;
8) забезпечує друкування афіш, плакатів, оформлення місця змагань, участь преси та телебачення для висвітлювання змагань, а також нагородну атрибутику.
2. Усі питання про допуск учасників до змагань, пов'язані з їх належністю до будь-якої команди, а також їх спортивною кваліфікацією, вирішує організація, яка проводить змагання, чи призначена нею мандатна комісія.
5. Положення про змагання (регламент)
1. Положення - документ, що визначає умови проведення змагань, розробляється на календарний рік або у разі потреби на кожний окремий захід та затверджується організатором цього заходу.
2. Положення включає такі розділи:
1) ціль та завдання змагання;
2) строки і місце проведення змагання;
3) організація та керівництво проведенням змагання;
4) учасники змагання;
5) характер змагання (особисті, командні, особисто-командні);
6) програма проведення змагання;
7) безпека та підготовка місць проведення змагання;
8) умови визначення першості та нагородження переможців та призерів;
9) умови фінансування заходу та матеріального забезпечення учасників;
10) строки та порядок подання заявок на участь у змаганнях;
11) умови участі у змаганнях.
При необхідності в Положення можуть бути включені інші умови, які забезпечують якісне проведення конкретних змагань (організації, що беруть участь у змаганнях, та кількісний склад команди, підсумкова система визначення переможців, час і місце роботи мандатної комісії, проведення жеребкування, додаткові заходи безпеки спортсменів тощо).
3. Зміни в Положення може вносити тільки організація, яка його затвердила. Організації, що беруть участь у змаганнях, повинні бути поінформовані про всі зміни в Положенні письмово та не пізніше ніж за 30 днів до початку змагань.
4. Положення не повинно суперечити цим Правилам. Якщо такі суперечності існують, суддівська колегія зобов'язана керуватися цими Правилами.
6. Програма змагань
1. Програму змагань визначає організатор змагання. Програма вноситься в Положення.
2. На чемпіонатах України у всіх класах човнів по всіх вікових групах заїзди проводяться на дистанції 2000 м за виключенням: чемпіонатів серед юнаків та дівчат - 1500 м, молодших юнаків та дівчат, ветеранів, веслярів паравеслування - 1000 м та з неолімпійських видів веслування.
3. Довжина дистанції на окремих змаганнях визначається Положенням.
4. Організатор змагання може не вносити до програми змагань заїзди в окремих класах човнів.
№ з/пПовна назваУмовне позначенняЧоловіки: юніори, юнаки, ветераниЖінки: юніорки, дівчата, ветераниЧоловіки легкої вагиЖінки легкої ваги
1Четвірка розпашна із стерновим4++---
2Двійка парна++++
3Двійка розпашна без стернового2-++++
4Одиночка++++
5Двійка розпашна із стерновим2++---
6Четвірка розпашна без стернового4-+++-
7Четвірка парна++++
8Вісімка8++++-
5. Головний суддя змагань за узгодженням з усіма офіційними представниками команд та організацією, що проводить змагання, може змінити послідовність заїздів до початку жеребкування.
6. Заїзди в кожному окремому класі човнів повинні бути закінчені не пізніше ніж за дві години до наступного етапу стартів човнів того самого класу. Інтервали між заїздами повинні бути не менше п'яти хвилин.
7. Заявки на участь у змаганнях
1. Попередні заявки подаються в організацію, яка проводить змагання.
2. Кожна організація, що бере участь у змаганнях, зобов'язана подати не пізніше ніж за 30 днів надруковані попередні заявки (якщо інше не затверджене Положенням).
3. У попередній заявці вказуються кількість човнів у кожному класі та кількість учасників змагань (додаток 1). Не пізніше ніж за п'ять днів до початку змагань Оргкомітет висилає усім організаціям, що беруть участь, список учасників, час та місце зборів представників команд для проходження мандатної комісії, проведення жеребкування, інформацію з правил руху на дистанції.
4. Поіменна заявка з розподілом основних і запасних учасників (додаток 2) подається у суддівську колегію змагань (мандатну комісію). До поіменної заявки додаються записи складу екіпажів (додаток 3).
5. Якщо екіпаж складений з веслярів різних спортивних організацій, вони всі включаються до відповідних письмових заявок, а в записі екіпажу обов'язковою є наявність підписів офіційних представників кожної з цих організацій.
6. На мандатну комісію разом з іншими документами подається протокол ознайомлення з інструкцією по дотриманню заходів безпеки при проведенні змагань з веслування академічного зі списком спортсменів і тренерів, їх особистими підписами про ознайомлення (додаток 4).
7. Екіпаж, який бере участь в особистому заліку, визначається представником команди до початку жеребкування.
8. Розподіл екіпажів по заїздах та стартових місцях (доріжках)
1. Розподіл екіпажів проводиться жеребкуванням. Допускається розсіювання сильніших екіпажів у заїздах попереднього (першого) етапу змагань без надання їм переваг по доріжках.
2. Час і місце жеребкування визначаються Положенням, а якщо це не встановлено, то головною суддівською колегією. На жеребкуванні мають бути присутні: представник організації, що проводить змагання, члени головної суддівської колегії та офіційні представники організацій, що беруть участь у змаганнях. Відсутність офіційних представників на жеребкуванні не є підставою для подання протесту на порядок розподілу екіпажів по заїздах та доріжках.
3. Порядок проведення перегонів (заїздів) та умови допуску екіпажів на наступні етапи змагання головний суддя повідомляє до початку жеребкування.
4. Кількість екіпажів, які стартують водночас, залежить від ширини дистанції і визначається відповідно до встановленої ширини кожної доріжки. Для чемпіонатів ця кількість повинна бути не менше 2-х і не більше 6-ти екіпажів.
5. Якщо кількість заявлених екіпажів перевищує чисельність стартових місць, змагання проводяться в декілька етапів. Порядок розподілу учасників по заїздах та система кваліфікації представлені у таблицях (додаток 5).
6. Допуск екіпажів до наступних етапів змагань проводиться на підставі місця, зайнятого в заїзді, і не залежить від показаного часу на дистанції. Винятком можуть бути заїзди, якщо у Положенні наведено іншу схему кваліфікації.
7. Переможцям та лідерам попередніх заїздів надається можливість стартувати в наступному етапі по найкращих доріжках. Такими доріжками вважаються ті, що розташовані найближче до центру дистанції (при 6-ти водних доріжках переможцям надаються 3 та 4, а другим та третім екіпажам відповідно 2, 5 та 1, 6). При цьому вказані доріжки між лідерами розігруються жеребкуванням.
8. На всіх етапах змагань, за винятком попередніх заїздів, у випадку явної переваги крайніх доріжок над центральними внаслідок погодних умов, про що рада суддівської колегії приймає відповідне рішення не пізніше ніж за 5 хвилин до старту заїзду, стартер може змінити розташування екіпажів на стартових місцях, не змінюючи номери доріжок, що визначені при жеребкуванні.
9. Якщо в попередньому заїзді екіпаж не стартував або не закінчив дистанцію з поважних причин, то для його допуску до наступного етапу змагань суддівська колегія повинна зобов'язати екіпаж пройти дистанцію, встановивши йому контрольний час на рівні останнього екіпажу, який увійшов до наступного етапу змагань у даному класі човнів.
10. Якщо організація відмовляється від участі у змаганнях свого екіпажу, вона зобов'язана зробити письмову заяву про зняття із заїзду не пізніше однієї години до старту цього заїзду. Після цього строку заяви про зняття не приймаються. Відмова вважається такою, що не може бути відізваною. У такому випадку можливе проведення нового жеребкування. Якщо екіпаж не був знятий представником команди та не вийшов на старт, головна суддівська колегія може повідомити в письмовій формі керівництво організації, яку цей екіпаж представляє.
11. При відмові екіпажу від участі у відбірковому, напівфінальному та фінальному заїздах на його місце рішенням головного судді може бути допущений інший екіпаж, що посів в заїзді попереднього етапу місце, наступне за екіпажем, який відмовився.
12. Жеребкування учасників відбіркових, напівфінальних та фінальних заїздів проводиться не пізніше 30 хвилин після закінчення останнього попереднього заїзду у кожному класі човнів.
13. Після жеребкування на будь-якому з етапів змагань заявки на участь не приймаються.
9. Заміна учасників
1. Організації мають право замінити своїх учасників (до половини членів екіпажу, а також стернового) із складу спортсменів, які допущені до змагань.
2. Заяву про заміну веслярів будь-якого екіпажу подають у письмовому вигляді офіційні представники команд у суддівську колегію за встановленою формою (додаток 6).
3. Заміни проводяться за годину до початку першого етапу змагань у відповідному класі човнів. Після цього строку заяви про заміну не приймаються, а самостійно замінені екіпажі до старту не допускаються.
4. Допускається заміна хворих або травмованих веслярів та стернових (за виключенням спортсменів, які змагаються в одиночці) на будь-якому етапі змагань, в тому числі у фіналі, за умови пред'явлення документа, що підтверджує хворобу, або за рішенням лікаря змагань.
5. Замінений по хворобі весляр вже не може брати участь в даних змаганнях, незважаючи на стан його здоров'я.
II. Учасники змагань
1. Веслярі та стернові
1. Учасниками змагань вважаються: спортсмени - веслярі та стернові, офіційні представники команд, тренери, судді та обслуговуючий персонал.
2. До участі у змаганнях можуть бути допущені тільки спортсмени, які уміють плавати, мають дозвіл лікаря на участь, відповідають віковим та кваліфікаційним вимогам Положення, мають дійсний страховий поліс та ознайомлені з інструкцією по дотриманню заходів безпеки при проведенні змагань з веслування академічного (додаток 7).
3. Змагання проводяться серед таких категорій веслярів:
молодші юнаки та дівчата - 13-14 років;
юнаки та дівчата - 15-16 років;
юніори та юніорки - 17-18 років;
молодь до 23 років "U-23" - 19-22 роки;
чоловіки та жінки - 23 роки та старші;
чоловіки та жінки легкої ваги - 19 років та старші;
веслярі-ветерани - 27 років та старші;
веслярі паравеслування - чоловіки та жінки;
веслярі прибережного веслування - чоловіки та жінки.
4. Вікова категорія визначається кількістю повних років, що рахуються з дня народження учасника до 31 грудня того року, в якому проводиться змагання.
5. Організація, яка проводить змагання, може дозволити брати участь у змаганнях старшої вікової групи окремим спортсменам молодшої вікової групи, якщо на це є спеціальний медичний дозвіл (крім ветеранів).
6. Юніори. Весляр чи стерновий вважається юніором тільки до 31 грудня того року, в якому він досягає 18-річного віку. Після цієї дати він переходить в категорію молодь до 23-х років (U-23).
7. Молодь до 23-х років (U-23). Весляр чи стерновий входить до категорії молодь до 23-х років (U-23) тільки до 31 грудня того року, в якому він досягає 22-річного віку. Після цієї дати він переходить в категорію дорослих.
8. Дорослі веслярі. Весляр чи стерновий входить до категорії дорослих з 01 січня того року, в якому він досягає 23-річного віку.
9. Веслярі легкої ваги. Перегони серед спортсменів категорії "легка вага" включені в програму змагань серед молоді до 23-х років та дорослих спортсменів.
Веслярі легкої вагової категорії повинні важити не більше: чоловіки - 72,5 кг, жінки - 59 кг. Середня вага екіпажу легкої ваги має бути не більше: чоловіки - 70 кг, жінки - 57 кг. Вага стернових не враховується.
Веслярі легкої ваги зважуються у майках та шортах на вагах не менше ніж за годину і не більш ніж за дві години до свого першого заїзду в кожний день змагань та в кожному класі човнів.
Якщо перший заїзд відкладається або скасовується, веслярі легкої ваги не зобов'язані зважуватися ще раз у той самий день.
При зважуванні контрольній комісії має бути пред'явлений паспорт або інший документ, що посвідчує особу.
10. Стернові. Стернові вважаються членами екіпажів.
В жіночому екіпажі чоловік не може бути стерновим, а в чоловічому - жінка, однак винятком є категорія ветеранів та веслярів паравеслування.
У змаганнях серед дорослих для стернових не встановлюється вікове обмеження, але стерновий юніорського екіпажу повинен бути юніором.
Мінімальна вага стернового (одягненого у майку та шорти):
55 кг - для чоловічих екіпажів, включаючи юніорів-чоловіків;
50 кг - для жіночих екіпажів, юніорів-жінок, юнаків і дівчат, ветеранів та веслярів паравеслування.
Для доповнення ваги, яка необхідна стерновому, додається баласт вагою до 10 кг (в екіпажах молодшого юнацького віку - до 15 кг), який розміщується якомога ближче до стернового. Жодна з частин його одягу не враховується як баласт.
Стернові зважуються на перевірених вагах не менш ніж за одну годину і не більше ніж за дві години до першого їх заїзду кожного дня змагань. Контрольна комісія має право на додаткове зважування баласту після заїзду.
При зважуванні до контрольної комісії має бути надано паспорт або інший документ з фотокарткою, що посвідчує особу.
11. Веслярі-ветерани. Весляр має право брати участь у змаганнях категорії ветеранів з 01 січня того року, в якому він досягає 27-річного віку, а також за умови, що протягом одного року він не брав участі в національних та міжнародних змаганнях як дорослий спортсмен.
Змагання змішаних екіпажів (мікс) серед ветеранів проводяться за умови, що половина екіпажу (крім стернових) представлена чоловіками, а половина - жінками. Стерновий може бути будь-якої статі. Ветерани розподіляються на дев'ять вікових категорій (вік стернового не враховується):
наймолодший вік веслярів - 27 років (категорія А);
середній вік екіпажу не менше 36 років (категорія Б);
середній вік екіпажу не менше 43 років (категорія В);
середній вік екіпажу не менше 50 років (категорія Г);
середній вік екіпажу не менше 55 років (категорія Д);
середній вік екіпажу не менше 60 років (категорія Є);
середній вік екіпажу не менше 65 років (категорія Ж);
середній вік екіпажу не менше 70 років (категорія З);
середній вік екіпажу не менше 75 років (категорія І).
Кількість видів програми перегонів визначається Положенням. Для чемпіонатів України організація, яка проводить змагання, може не включати деякі види, якщо в попередніх змаганнях того самого рівня було менше 6-ти учасників, об'єднуючи їх із найближчою віковою категорією, за винятком категорій Ж, З, І. Визначення переможців регламентується Положенням про змагання.
Довжина дистанції на чемпіонаті України має бути 1000 м, у решті змагань - згідно з Положенням.
Ветерани є відповідальними за стан власного здоров'я.
12. У змаганнях з прибережного веслування існує єдина категорія веслярів - чоловіки та жінки. Не існує жодних додаткових категорій.
13. Веслярі паравеслування. Паравеслування доступне для дорослих веслярів, які мають специфічні вади здоров'я. Заїзди проводяться на одиночках серед чоловіків (ASW1X) та жінок (ASM1X), четвірках змішаних із стерновим (LTAMix4+), двійках парних змішаних (LTAMix2X). У змаганнях змішаних екіпажів беруть участь чоловіки та жінки, перебуваючи безпосередньо в одному човні. Дистанція - 1000 м.
LTA4+ - клас розпашних човнів, що обладнані рухомими сидіннями та місцем для стернового на кормі. У цьому виді беруть участь люди з ушкодженнями слухового апарату, зору й іншими захворюваннями, що не обмежують рух (використовуються ноги, спина, руки).
TA2X - клас парних човнів, що обладнаний нерухомими сидіннями. У цьому виді беруть участь люди з ампутованими нижніми кінцівками - (спортсмен веслує тільки руками та спиною).
ASW1X, ASM1X - клас човна-одиночки, що обладнаний нерухомим сидінням. Участь беруть спортсмени з травмами опорно-рухового апарату - травми спинного мозку, церебральний параліч (спортсмен веслує тільки руками).
Інвентар і устаткування, пристосовані для веслярів з обмеженими можливостями, - корпуси човнів ідентичні звичайним човнам, але можуть бути обладнані спеціальними сидіннями, які змінюються відповідно до потреб конкретного спортсмена, тому допускається введення додаткових категорій у паравеслуванні.
14. Спортсмени мають право звертатися із заявами або проханнями до суддів на старті, на фініші або до судді-арбітра заїзду, заявити усний протест з приводу будь-яких порушень цих Правил. Для цього одразу після фінішу стерновий або весляр підіймає руку та звертається до судді для того, щоб протест був розглянутим.
15. Спортсмени зобов'язані:
1) суворо дотримуватись цих Правил, норм поведінки, моралі та етики;
2) знати і дотримуватись порядку, встановленого на водній акваторії, знати час і місце тренувань, правила руху човнів на дистанції, їх розміщення в елінгах тощо;
3) бути дисциплінованими, коректними та ввічливими, не допускати ненормативної лексики та жестів у відношенні до інших учасників змагань, обслуговуючого персоналу та глядачів;
4) виконувати усі розпорядження та вказівки суддів;
5) вести чесну спортивну боротьбу на дистанції та не припиняти боротьби, за виключенням непередбачених небезпечних випадків;
6) під час перегонів не допускати навмисних дій з метою зашкодити суперникам;
7) дотримуватись вимог заходів безпеки під час тренувань та участі у змаганнях;
8) не вступати з суддями у суперечку і не демонструвати своє невдоволення їх рішеннями;
9) бути одягненими в однакову для всіх спортивну форму (збірний екіпаж повинен також виступати в однаковому одязі);
10) не входити в стартову зону без запрошення судді;
11) зупинятися, коли човни, які змагаються на дистанції, досягають їх місцезнаходження;
12) суворо дотримуватись правил руху в межах акваторії змагальної дистанції, в тому числі у зонах тренувань та відпочинку;
13) екіпажам забороняється пересікати фінішну лінію у будь-якому напрямку під час фінішування човнів з іншого заїзду.
16. Санкції за порушення цих Правил спортсменами:
1) за невиконання спортсменами своїх обов'язків суддівською колегією можуть бути застосовані: зауваження, попередження, зняття із заїзду, дискваліфікація на змагання;
2) два зауваження з приводу одного й того самого порушення ведуть до попередження;
3) два попередження, що одержує екіпаж при підготовці до старту чи під час заїзду, ведуть до зняття із заїзду;
4) дискваліфікація учасника на одне змагання при порушенні цих Правил, при неетичній поведінці може бути застосована головною суддівською колегією, а на більш довгий час -  Федерацією академічного веслування України на підставі представлення суддівської колегії змагань.
2. Офіційні представники команд, тренери
1. Кожна організація, яка бере участь у змаганнях, призначає свого офіційного представника команди, прізвище якого вказується у поіменній заявці.
2. Офіційний представник повинен знати та дотримуватись цих Правил та Положення.
3. Офіційний представник несе відповідальність за:
своєчасну подачу заявки, записів екіпажів та інших необхідних документів;
ознайомлення тренерів та спортсменів з інструкцією по дотриманню заходів безпеки при проведенні змагань з веслування;
дисципліну учасників;
знання учасниками цих Правил та Положення;
доставку запасного інвентарю до місця старту;
своєчасне інформування своїх учасників про всі рішення суддівської колегії та організації, яка проводить змагання;
своєчасну явку команди на старт, церемонію відкриття змагань та нагородження;
виклик в суддівську колегію та на допінговий контроль, на зважування човнів, стернових та веслярів легкої ваги.
4. Офіційний представник зобов'язаний бути присутнім на засіданнях суддівської колегії, коли вони проводяться спільно з офіційними представниками команд. Його відсутність не є підставою для протесту стосовно прийнятих на засіданнях рішень.
5. Офіційний представник має право одержувати інформацію з питань проведення змагань від членів головної суддівської колегії.
6. Офіційний представник зобов'язаний виконувати всі розпорядження та вимоги суддівської колегії. Якщо він з чим-небудь не згоден, то має право подати в суддівську колегію письмову заяву. Але це не звільняє його від обов'язків виконувати розпорядження суддівської колегії або організації, яка проводить змагання, до прийняття рішення відносно його заяви.
7. Офіційному представникові забороняється втручатися в дії суддівської колегії та осіб, які проводять змагання.
8. Офіційний представник, який свідомо порушив ці Правила або проявив нетактовність відносно суддів та інших учасників змагань, а також у разі неетичної поведінки відстороняється головним суддею від своїх обов'язків на змаганнях, а за рішенням Федерації академічного веслування України і на інші змагання. Його функції продовжує виконувати інша особа (тренер чи спортсмен) із цієї самої команди. Інформація надається відповідній організації, яку ця особа представляла.
9. Тренер, як і офіційний представник команди, відповідає на змаганнях за членів його команди, контролює виконання ними цих Правил та вимог Положення; відповідає за дотримання правил безпеки на воді, дисципліни на березі у місцях розміщення та харчування, в інших місцях суспільного користування; забезпечує своєчасну підготовку інвентарю та спортивної форми учасників.
10. Тренер зобов'язаний ознайомити веслярів з інструкцією по дотриманню заходів безпеки при проведенні змагань з веслування академічного.
11. Тренеру забороняється втручатися у дії суддівської колегії та осіб, які проводять змагання. Він може звертатися до суддівської колегії із заявами або пропозиціями через офіційного представника своєї організації.
12. Тренер, який допускає свідоме порушення цих Правил членами його команди або відмовляється виконувати вимоги суддівської колегії, веде себе неетично, може бути усуненим головним суддею змагань з місця проведення змагань, про що повідомляється в організацію, яку він представляє.
13. Офіційний представник і тренер не мають права залишати місця проведення змагань, не будучи упевненими в тому, що всі екіпажі їх команди закінчили змагання. На змаганнях з роздільним стартом та на довгі дистанції вони повинні доповісти старшому судді на фініші про всіх учасників своєї команди, які зійшли з дистанції.
14. При участі у змаганнях невеликих за кількістю команд веслярів функції офіційного представника можуть виконуватися тренером команди, а у виключних випадках, при його відсутності, членом команди. Якщо у заявці не великої за кількістю учасників команди не вказується офіційний представник, він призначається головним суддею змагань.
15. Під час заїзду тренеру чи представнику забороняється у будь-якій формі надавати веслярам або стерновим вказівки за допомогою радіотелефонного зв'язку чи інших технічних засобів, здійснювати супровід заїзду (лідирування) на будь-якому технічному засобі. За порушення цього пункту цих Правил суддівська колегія накладає стягнення на екіпаж відповідної команди.
3. Забезпечення безпеки учасників
1. Безпосереднім обов'язком головної суддівської колегії та Оргкомітету має бути забезпечення безпеки веслярів.
2. У всіх випадках служби медичного обслуговування та порятунку повинні бути готові до дій як на суші, так і на воді протягом змагань.
3. План-схема дистанції з позначенням порядку руху під час змагань та тренувань мусить бути розташований у доступних для учасників місцях.
4. Вибір акваторії для змагань, розміщення дистанції, місць старту та фінішу проводиться з розрахунку спроможності забезпечення безпеки учасників.
5. Забороняється проведення змагань у місцях судноплавства, на відкритих водоймищах вдалині від берега, на річках із сильною течією. У разі можливого судноплавства необхідно організувати чергування відповідних підрозділів, які відповідають за організацію безпеки на воді.
( Пункт 5 глави 3 розділу ІІ в редакції Наказу Міністерства молоді та спорту № 3145 від 02.09.2015 )
6. На першому засіданні суддівської колегії спільно з офіційними представниками команд проводиться інструктаж про заходи безпеки на воді, де особлива увага звертається на порядок руху човнів на дистанції та на особливості акваторії, а представникам надається інструкція по дотриманню заходів безпеки для доведення до відома всіх учасників.
7. Змагання дозволяється проводити тільки при наявності катера рятувальної служби з рятувальниками та медичного персоналу.
8. При виникненні умов, які загрожують безпеці спортсменів (сильний вітер, велика хвиля, гроза, темрява, виникнення на дистанції або біля неї сторонніх предметів, човнів тощо), змагання підлягають припиненню.
9. Вихід на воду для участі в заїздах або тренувань дозволяється тільки човнам, які обладнані згідно з вимогами цих Правил.
4. Медичне обслуговування учасників
1. Медичне обслуговування передбачає:
присутність лікаря на місці проведення змагань;
наявність аптечки з медикаментами та перев'язувальними матеріалами;
постійний санітарно-гігієнічний контроль за місцями розташування та харчування учасників змагань;
спроможність негайної доставки потерпілих до медичної установи.
2. Медичні робітники, які обслуговують змагання, повинні мати добре видимі розпізнавальні знаки.
3. При проведенні змагань з роздільним стартом на довгій дистанції повинні бути передбачені додаткові пости медичної допомоги із засобами транспортування потерпілих.
4. Про місця розташування постів медичної допомоги повинні бути поінформовані члени суддівської колегії, офіційні представники команд, тренери та учасники.
III. Суддівська колегія змагань
1. Склад суддівської колегії
1. Суддівська колегія затверджується не пізніше ніж за 20 днів до початку змагань організацією, яка проводить змагання, на підставі представлення президії колегії суддів відповідної федерації.
2. Чисельний склад суддівської колегії визначається відповідно до кількості учасників згідно з таблицею:
Члени суддівської колегіїКількість учасників змагань
до 200до 300понад 300
Головний суддя111
Замісник головного судді із загальних питань111
Заступник головного судді з матеріально-технічного забезпечення111
Заступник головного судді з медичного забезпечення111
Головний секретар111
Секретар456
Старший суддя контрольної комісії111
Суддя контрольної комісії234
Старший суддя на старті (стартер)111
Суддя на старті111
Помічник судді на старті112
Суддя стартової зони111
Старший арбітр111
Арбітр345
Старший суддя на фініші111
Суддя на фініші345
Секретар фінішу111
Старший секундометрист111
Секундометрист на фініші123
Секундометрист на відрізках дистанції333
Секретар секундометристів111
Старший суддя-інформатор111
Суддя-інформатор123
Старший суддя з нагородження111
Суддя з нагородження-12
Суддя інформаційного бюро--1
Всього344048
3. Чисельний склад обслуговуючого персоналу визначається відповідно до кількості учасників згідно з таблицею:
Обслуговуючий персоналКількість учасників змагань
до 200до 300понад 300
Медично-санітарні робітники234
Медичні робітники допінг-контролю224
Комендант змагань111
Начальник дистанції111
Робітник на дистанції234
Рятувальники на катерах234
Мотористи катерів арбітрів456
Контролери - утримувачі човнів71212
Друкарки223
Оператори хронометражу, фотофінішу234
Начальник зв'язку111
Телефоністи, радисти234
Оператори копіювальної техніки123
Майстер з ремонту човнів112
Група нагородження123
Робітник гідрометеослужби122
Всього324658
4. Зі складу суддівської колегії виділяється головна суддівська колегія (далі - ГСК), до складу якої входять представник організації, що проводить змагання, головний суддя змагань, голова мандатної комісії, головний секретар змагань. Члени ГСК відповідають за підготовку та організацію роботи суддів і обслуговуючого персоналу, взаємодію із організацією, яка проводить змагання, та усіх підрозділів суддівської колегії (додаток 8). ГСК складає письмовий звіт, в який повинні бути включені результати змагань, враховуючи усі інциденти та конфліктні питання (додаток 9). Даний звіт за підписом головного судді та головного секретаря складається не пізніше двох годин після закінчення останнього заїзду. Складання звіту є завершальним етапом роботи суддівської колегії. Члени ГСК перебувають у своєму офісі протягом всіх змагань.
5. Усі рішення, пов'язані з конфліктними ситуаціями, протестами та апеляціями, вирішуються суддівською радою, до складу якої входить головний суддя змагань та призначені ним на початку кожного дня змагань два судді із складу суддівської колегії.
2. Загальні обов'язки суддів
1. Загальні положення щодо вимог до кваліфікації суддів викладені у Положенні про суддів з академічного веслування (додаток 10).
2. Судді повинні забезпечити проведення змагань у відповідності з цими Правилами і, зокрема, забезпечити однаково рівні умови для усіх екіпажів, які беруть участь у змаганнях.
3. У чемпіонатах України та міжнародних змаганнях, що проводяться в Україні, для усіх суддів обов'язкова однакова форма одягу, а саме темно-синій піджак або жакет, сірі брюки, шорти або спідниця, блакитна сорочка чи блуза, темно-синя краватка.
4. Усі члени суддівської колегії повинні мати суддівські посвідчення відповідної категорії та значки.
5. Керівники підрозділів обслуговуючого персоналу повинні мати розпізнавальні знаки.
6. Суддя зобов'язаний:
дотримуватись Положення, досконало знати та неухильно виконувати ці Правила, бути організованим, дисциплінованим та об'єктивним;
у зазначений час бути на місці проведення змагань, пройти інструктаж, отримати необхідний інвентар, документацію, перевірити робоче місце та бути готовим до виконання своїх обов'язків;
доповідати головному судді про будь-які випадки порушення учасниками правил змагань та норм поведінки;
знати та дотримуватися порядку руху човнів та катерів на даному водоймищі.
7. Суддям заборонено:
залишати місця проведення змагань без дозволу старшого судді бригади, в яку вони входять, або головного судді;
створювати ситуації, які можуть негативно вплинути на результати змагань.
За порушення цих Правил чи непрофесійне виконання своїх обов'язків суддя може бути усунутим від виконання своїх обов'язків головним суддею змагань.
3. Головний суддя
1. Головний суддя керує суддівською колегією та відповідає за проведення змагань згідно з цими Правилами та Положенням.
2. Головний суддя зобов'язаний:
забезпечувати взаємодію з Оргкомітетом та з особами, відповідальними за безпеку та медичне обслуговування;
розподілити суддів по бригадах, призначити відповідальних за окремі ділянки роботи;
одержати затверджений план дистанції та перевірити відповідність обладнання дистанції на воді та на суші вимогам цих Правил та Положенню;
перевірити наявність суддівського інвентарю, заходів безпеки та медичної допомоги, надійність роботи засобів зв'язку;
організувати проведення семінару та інструктажу суддів;
забезпечити організацію, керівництво та контроль за роботою суддівських бригад;
перевірити присутність рятувальної та медичної служб, забезпечення їх транспортом та інвентарем, визначати місце розташування служб на дистанції;
до початку змагань провести спільне засідання суддівської колегії з представниками команд та керівниками обслуговуючого персоналу, надати інструкції щодо заходів безпеки;
кожного дня після закінчення змагань за необхідності проводити спільне засідання суддівської колегії з представниками команд;
оперативно приймати рішення щодо наданих протестів;
у триденний термін після закінчення змагань здати звіт та всю суддівську документацію до організації, що проводить змагання, та до ФАВУ.
3. Головний суддя має право:
1) відмінити змагання, відкласти їх початок, припинити розпочаті змагання або влаштувати перерву у випадках, якщо:
місце змагань або обладнання дистанції не відповідають цим Правилам;
метеорологічні умови або інші причини загрожують безпеці учасників;
відсутнє медичне обслуговування;
відсутня рятувальна служба на воді;
2) провести зміни в розкладі заїздів змагань, якщо в цьому виникла потреба (не змінюючи вимог, встановлених Положенням);
3) проводити під час змагань переміщення суддів, усувати від роботи суддів та обслуговуючий персонал, які зробили грубі помилки чи не виконують своїх обов'язків;
4) накладати санкції на учасників (спортсменів, тренерів, представників), які допустили порушення цих Правил, дисципліни або етичних норм поведінки;
5) усунути від роботи на змаганнях тренерів, представників, суддів, які вчинили грубі порушення дисципліни;
6) відміняти рішення будь-якого судді, якщо він переконаний, що рішення помилкове.
4. Заступники головного судді
1. Заступник головного судді - суддя із загальних питань:
призначається головним суддею змагань із числа суддів, виконує доручення головного судді;
під час відсутності головного судді виконує його обов'язки;
спільно з головним суддею та головним секретарем готує звіт про проведення змагань.
2. Заступник головного судді - суддя з матеріально-технічного забезпечення:
керує роботою обслуговуючого персоналу;